Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) dualcore válasza azigazimoris (#11099) üzenetére


dualcore
őstag

Így van ez igaz.
Azért írtam a minimumot 32 Gb-nak, mert adástípustól függően (SD-HD) akár 6 óra arra is elfér. Tény egy 500-as az már tökéletesen elég.

És még annyit: a felvételt csak az adott készüléken tudod visszanézni, máshol vagy pc-n sem.

(#11102) JNSK


JNSK
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy 42PFH6309/88 tv-t. Nagyon lassú, de azt olvastam hogy az utolsó frissítés sokat segít rajta.. A probléma az hogy a philips letöltő oldala nem elérhető. Valakinek véletlenül nincs meg ez a szoftver verzió:010.003.046.128 ?

(#11103) cigam válasza cyanID (#11097) üzenetére


cigam
félisten

Még 4x-es sorozat is képes felvételt készíteni. pl. [link]

Jó tudni, hogy 1 tuner esetén csak azt tudod nézni amit éppen felveszel. Az említett "UPC box"-ban 2 tuner van, ezért tud egy időben felvenni egy műsort, és közben egy másikat nézni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11104) cyanID válasza cigam (#11103) üzenetére


cyanID
tag

Áhhá ... szóval itt van a lényeg számomra ... így akkor soha nem lesz olyan kényelmes a dolog, mint ott.

Esetleg 2 tuneres tv-vel? Van ilyen?:)

Köszönöm a többi választ is, ezek szerint a fenti módszerekkel is működik az, hogy a műsorújságból kiválasztom ami kell, és nem szükséges időpontokkal 'vacakolni'?

(#11105) cyanID


cyanID
tag

Elnézést megtaláltam, létezik: kettős felvétel funkció : 8100 széria

[link]

(#11106) sirály69 válasza JNSK (#11102) üzenetére


sirály69
őstag

Jelenleg tényleg nem elérhető a letöltés...
Én ha a helyedben lennék, bekocognék a szerviz kft-hez 1 pendriveal a kezemben és elkérném tőlük.

Szerver Hosting Debrecenben

(#11107) dualcore válasza cyanID (#11105) üzenetére


dualcore
őstag

Igen ez a felső kategóriában megtalálható, igen jó felárért. A korábban említett STB, azt ne hasonlítsd össze egy tv-vel, az egy cél eszköz volt kettős műholdas tunerrel, és beépített merevlemezzel.

(#11108) cigam válasza cyanID (#11105) üzenetére


cigam
félisten

Talán olcsóbb lenne egy (dual) tuneres DVB-T box. pl.Amiko8840 Ami nem mellesleg hálózatos médialejátszónak is megfelel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11109) cyanID válasza dualcore (#11107) üzenetére


cyanID
tag

Igen, lehet sokat akarok, csak szeretném a legminimálisabbra lecsökkenteni a kábeleket, tartozékokat...
Inkább fizetnék többet egy valóban okos tv-ért.

Valószínűleg még nem tart ott a dolog, de ez a 48pfl8901 már némi kompromisszummal egy jó tv-nek tűnik 250 körül.

Persze, ha nem a szélein lennének a lábtartói, akkor nem is gondolkoznék rajta sokáig, eredetileg nem terveztem falra szerelni.

...érdekes, h egy ilyen egyszerű design elemmel mennyire meg tudnak 'akasztani' dolgokat.

(#11110) dualcore válasza cyanID (#11109) üzenetére


dualcore
őstag

Nem akarsz sokat, ez manapság már minimumnak kellene lennie. Az a készülék pedig egy igen jó készülék.

(#11111) TIT


TIT
veterán

Ha úgy vesszük sokat akarsz mert már a pip-et is kihagyják,nemhogy a 2 tunert.

(#11112) cyanID válasza TIT (#11111) üzenetére


cyanID
tag

A design es kepminoseg sztem már ok.

A tobbit tulajdonkeppen ugy kepzelem, mintha egy korszeru okostelefonkent funkcionalna egy tv.

Ugy latom, h ez ma mar konnyeden megvalosithato lenne.

Lassan összeérnek a dolgok.Egy ido utan talan beolvadnak teljesen a kornyezetunkbe es csak hasznalni kell oket, nem ismerni.

[ Szerkesztve ]

(#11113) csabi63


csabi63
senior tag

Én meg így képzelem el a jó tévét:
1. Minőségi, felső kategóriás panel.
2. Megfelelő számú, és formátumú csatlakoztatási lehetőség.
3. Az okosságokat kivétel nélkül felejtsék le róla.
Nincsenek nagy igényeim. Vagy mégis?

(#11114) cyanID válasza csabi63 (#11113) üzenetére


cyanID
tag

:)

(#11115) dualcore válasza csabi63 (#11113) üzenetére


dualcore
őstag

Szép is lenne ez, akkor lenne nagy igényem ha a gyártónak én állítanám össze, nekem mire van szükségem és azt gyártanák le. Létezik már ilyen, igaz nem tv gyártásban, de mikor kimondják az árat akkor letérdelnénk. Azért van annyi széria mert le kell fedni a piacot. Sokan csak egy tv-t szeretnének, azoknak ott az alsó kategóriák. Mások a jó képminőség mellé kompromisszummal igénylik a szolgáltatásokat. Akik meg megtudják fizetni annak ott a felső kategória.

(#11116) dvogabi válasza dvogabi (#11037) üzenetére


dvogabi
tag

Üdv!
Az előbbi problémám, úgy látszik megjavult a hátlapi kapcsolóval történő ki-be kapcsolással, és az utána történő távirányító bekapcsolásával.Biztos türelmetlen voltam....vagy nem írtak a manualban erről eleget.Tehát kikapcskor van állapotjelző led....egyenlőre.Hátha valaki beleesik ebbe a malőrbe :)

(#11117) cigam válasza dualcore (#11115) üzenetére


cigam
félisten

Olyan nagy igény, hogy 36" alatt megkapjam a felső kategóriát? (És itt nem a 4k felbontásra gondolok) Miért a farok képernyőméret nagysága határozza meg a "kategóriát"?
Vagy pl. a távvezérlőről hová tűnt a sleep gomb?! Nagyon nem tetszik a "fejlődés" iránya.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11118) ftc


ftc
nagyúr

Létezik vmi szoftver amivel pl PC-n tudom átrakni a programokat, hogy ne kelljen a TV-n manuálisan szórakozni?

(#11119) dualcore válasza cigam (#11117) üzenetére


dualcore
őstag

Nem nagy igény amire vágysz, de fogyasztói társadalmat élünk,ez van sajnos. Gondold végig, ha ez így lenne egy csomó más készüléket, nem vennének az emberek, és így is sorra csődölnek a gyártók.Én tudom hogy igazad van de a piac nem ezt diktálja, pláne nem a kis országunkban.És sajnos vannak olyan funkciók amik eltűntek. De ha már okos tv akkor ez a kis alkalmazástud némi segítséget adni.

(#11120) dualcore válasza ftc (#11118) üzenetére


dualcore
őstag

(#11121) TIT válasza dualcore (#11119) üzenetére


TIT
veterán

Csak ehhez infra kell a telóba.

cigam: Nem képernyőmérettől függ,de már nincs is "94-es sajna csak "40-től,de már az is kezd eltünni.
Azért hiányzik mert 1 gomb az kb fél dollár spórolás 1 tv-n,hogy vesszenek meg,így is drágák.
Ja és a tv-n 1 nyamvadt gomb nincs,csak a távrecsegőn,ha beszarik véletlen se tudd használni a tv-t vagy vegyél távot 10 ropi körül.Na ez az igazi gagyulás.
Pana is ezt csinálta 2000 körül a "pause" gombbal a videoknál.

[ Szerkesztve ]

(#11122) csabi63 válasza dualcore (#11120) üzenetére


csabi63
senior tag

Nekem letiltotta a weboldalt a Kaspersky. Mikor engedélyeztem, letöltés helyett egy ismeretlen domain bukkant elő a böngészőben. Mondjuk elérhető máshol is. Viszont ez a 3.4.9.0 verzió a 2013 második félév utáni tévékhez már nem jó. 2 éve nem frissítették.

(#11123) dualcore válasza csabi63 (#11122) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem a NOD nem visít. Más ötletem nincs sajnos.

(#11124) gyurlaci válasza TIT (#11121) üzenetére


gyurlaci
csendes tag

Még mielőtt itt többekre ráhozod a szívbajt. :)
A Lidl-es 3000-Ft-os táv gyári kóddal+néhány gomb(max. 3)tanításával teljes körűen működteti a
42" 7109-est és a 47"7509-est.
Egy 9617-es CRT használtam vele hogy kíméljem a gyárit, meg mivel a Lidl-es világít.
Meg elmegy hosszú ideig két elemméretü eneloop akkuval, és simán kezel egy DENON 1520-as CD-t
egy PMA 1080-as erőlködőt (tanítva) egy YAMAHA 2400 házimozi recieverből pár lényeges dolgot,
egy Philips dvd-t és egy DIGI-s STB-t(tanítva).
Viszont a két ledTV távja nem csereszabatos hol ott szinte látszatra 100% ban megegyezik.
Ja és a CRT-n még tényleg volt programváltó és hangerő meg menü gomb is.

(#11125) csabi63


csabi63
senior tag

Távirányító nálam 3 éve egy ilyen szolgál: [link.]

(#11126) cyanID


cyanID
tag

Csak feldobom a kérdést:

Létezik 48pfl8109 nek alternatívája uilyen fehér színben NEM SAROKTALPPAL?

(#11127) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok!

Melyik TV-t lenne érdemes megvenni a kettő közül és miért?

Philips 32PFH4100 - 75 ezer Ft

Philips 32PFH4309 - 73 ezer Ft

Köszi a segítséget!

(#11128) dualcore válasza cyanID (#11126) üzenetére


dualcore
őstag

Nem hiszem hogy találsz olyat, Itt egy rövid leírás a 2015-ös tv-ről.

(#11129) dualcore válasza minimumgame (#11127) üzenetére


dualcore
őstag

Technikailag mindkettő szinte azonos, míg az utóbbinak kicsit nagyobb a fényereje. (4309) Ami a lényeges viszont, a fazonbeli eltérés.

(#11130) sirály69 válasza JNSK (#11102) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem, most 2. próbálkozásra lejött...

Szerver Hosting Debrecenben

(#11131) minimumgame válasza dualcore (#11129) üzenetére


minimumgame
tag

Értem, én is ennyi különbséget találtam róla és, hogy az egy újabb ha jól tudom(4100). Esetleg megbízhatóságban van valami tapasztalat ?

Köszi

(#11132) taktib válasza JNSK (#11102) üzenetére


taktib
csendes tag

Üdv!! Nekem is ilyen tv-m van és kritikán aluli a működése!! Azt tanácsolom vidd vissza ahol vetted és kérd vissza az árát!!!Rátettem az általad írt szoftvert de semmivel sem lett jobb!!

(#11133) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy az öcsémnek van egy 7800-as Philips tv-je. A gond az vele, hogy nem tudja beállítani a csatornákat. Amikor rámenne a keresésre, egy pillanatra elindul, majd kiírja, hogy a keresés befejeződött, és semmit nem csinált! Az adás kábelen jönne! Szerintetek mi lehet a hiba? Vagy esetleg van valami trükkje a beállításnak? Válaszotokat előre is köszönöm!

Gamertag: Vasy09

(#11134) Vasy09 válasza Vasy09 (#11133) üzenetére


Vasy09
őstag

Közben megtudtam a pontos típusát is 42PUS7809/12! De ahogy olvasom, erről sajnos nem igazán voltatok jó véleménnyel! :U :U

Gamertag: Vasy09

(#11135) TIT válasza gyurlaci (#11124) üzenetére


TIT
veterán

Nem muszáj gyári van 600.-os tanítható is,kérdés mennyire működnek a gombok,de üzletbe az eladónak távval görcsölni,ilyet lehagyni elég szánalmas.
Én onkyom is visz mindent meg a thomson,de akinek nincs otthon annak annyi.

Vasy09 :digitális adások vannak?
Azért hozzám vágnának egy olyan tv-t nem sírnék :)

[ Szerkesztve ]

(#11136) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Akinek ilyen tv-je van-->55pfh5209 mondana róla 1-2 dolgot? Pl megéri az árát? Köszi!

(#11137) Vasy09 válasza TIT (#11135) üzenetére


Vasy09
őstag

Lenne digitális adás jó pár, csak ép a tv nem keres semmit! :( Azt mondja az öcsém, hogy először be tudta állítani, megkereste a csatornákat, csak elég szemcsés volt a kép, így rányomott az újra hangolásra, és azóta nem tudja beállítani, de jelenleg úgy, hogy semmilyen adás nincs! :(

Gamertag: Vasy09

(#11138) TIT válasza Vasy09 (#11137) üzenetére


TIT
veterán

Az furi,csak digitális adás keresésre menj vagy gyárivisszaállítás és akkor újrahangolja.

(#11139) TIT válasza Zoli1222 (#11136) üzenetére


TIT
veterán

Ennyiért jobbat is kapni,persze kisebb méretben.

(#11140) Luck Dragon válasza minimumgame (#11131) üzenetére

Igazából még nincs, de a 4309 a felhasználok szerint jó.

Zoli1222

A méretét szemelőt tekintve igen.
De ebben az árban még figyelmedbe szeretném ajánlani a 6 szériát ami sokkal jobb hosszabb távon :)
48PFK6949 ami 165E
48PFS6719 ami 165E
48PFS6609 ami 175-180E
48PFS6409 ami 170E

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11141) lorinser válasza JNSK (#11102) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia,

nekem megvan a 06.01-én kiadott (a szoftver verziót nem tudom). Ment PÜ.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11142) Vasy09 válasza TIT (#11138) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi. Megoldódott. Az öcsém épp Bonyhádon járt, s mondtam neki, hogy menjen be a szervízbe. Be is ment, ahol azt tanácsolták neki, hogy ne magyarországot állítsa be, mikor keres, hanem németországot, mert úgy valószínű, hogy menni fog. :) És tényleg. :F Az ember mondta, hogy ne kérdezze, hogy miért, néha ők sem értik, hogy mitől vannak ezek a dolgok, de elmondta, hogy korábban volt egy ugyan ilyen esetük, ahol ez segített. És nálunk is bevált! :C Most minden szuper! :DD

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#11143) cigam válasza cigam (#11082) üzenetére


cigam
félisten

Mégsem oké. Ma már kb. rendben volt a csatorna lista, és se szó se beszéd visszaállt alapállapotba. Gyanítom a UPC keze van a dologba, hisz a box-okon is fix a csatornakiosztás. Bár a menüben összefutottam egy "Készenléti keresés" menüponttal, nem tudom ki/be kapcsolni, inaktív, mivel induláskor a "Hálózat"ot UPC-re állítottam, hogy jók legyenek az EPG ékezetes karakterei.
Ezzel a kör bezárult. 2 lehetőségem maradt:
- Jók az EPG ékezetei, de fix a csatornakiosztás(Ami véletlen sem egyezik meg a box kiosztásával)
- Rosszak az EPG ékezetei, szabadon variálhatom a csatornalistát.

Próbáltam fb-on ráákérdezni a Philipsnél, de nem örültem a válsznak:
"Azt írják a kollégák, hogy ez a probléma szoftverfrissítés kérdése. Látom, hogy korábban írta, hogy a 2014 januári verzió van a készüléken, ez esetleg változott azóta?
Köszönöm! "

Azzal nincs tisztában, hogy van-e újabb szoftver hozzá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11144) lorinser válasza cigam (#11143) üzenetére


lorinser
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy Te frissítettél-e azóta.

Most nem látom milye TV-d van, de ha van olyan beállítás, hogy automatikus csatornafrissítés akkor azt kapcsold ki. Nálam az okozott ilyen problémát.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11145) cigam válasza lorinser (#11144) üzenetére


cigam
félisten

Egy 26PFL2908-as, és ebben a ""Készenléti keresés" menüponttal, nem tudom ki/be kapcsolni, inaktív".
Mivel buktam a csatornalistát, kipróbáltam azt is, hogy már induláskor Finnországra állítom, de ugyanolyan vacak maradt az EPG ékezetei.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11146) lorinser válasza cigam (#11145) üzenetére


lorinser
senior tag

Aha értem. Ezt a típust sajnos nem ismerem.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11147) Zoli1222 válasza Luck Dragon (#11140) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi a tippeket! Meglesem őket. :R

(#11148) csabi63 válasza cigam (#11145) üzenetére


csabi63
senior tag

Philips betegség, nem egy típus jellemzője. Ha magyarra állítom (és meg is talál mindent) akkor jók az ékezetek. Csak nem tudok felvételt beállítani. Az EPG-ben a felvétel opció inaktív. A távirányító felvétel gombja is dísz lesz, használhatatlan. Osztrák, finn, németre állítva egyből észhez tér, minden működik. (Kivéve az ékezeteket.) Róla lenne szó.

De egyik külföldi országra állítva sem tökéletes. Nálam németen van, mert még az a legjobb. Mindent megtalál azonnal, de a csatornák jó részét nem ismeri fel. Aminek meg éppen van német megfelelője, annak a műsorát mutatja az EPG. Pl. a Sport 1-nél a német Sport 1 műsora van, meg hasonlók. De ennyi év után már hozzászoktam. Mi a fenét tehetnék? Vagy ez, vagy átállítom magyarra, és akkor nem tudok felvenni. Anno napi szinten voltam kapcsolatban a support-tal, de nem jutottam velük semmire.
De sokáig nem forszíroztam, az ékezet nem zavar. A felvétel meg tökéletesen megy, max nem azt írja, hogy a Paks-Felcsút rangadót vettem fel, hanem a Kiel-Flensburg kézimeccset. :D Nagy dolog. Végső soron ez egy nagyon jó tévé, a kép kenterbe veri a hasonló árú, évjáratú koreaiakat.

[ Szerkesztve ]

(#11149) TIT válasza csabi63 (#11148) üzenetére


TIT
veterán

Ez természetes :)

(#11150) cigam válasza csabi63 (#11148) üzenetére


cigam
félisten

Mi a fenét tehetnék?

Én tudom. Amíg tojik rám a Philips, én is tojni fogok rá, mikor a következő TV-t vásárolom.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.