Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) syC


syC
addikt

Nálatok ( akik szoktak frissíteni ) az automatikus szoftverfrissítés internet-en keresztül szokott működni ?

(#11652) brembo


brembo
tag

Sziasztok!
Akadt egy kis hangproblémám a tv-mel, gondoltam, feldobom, hátha találkozott már valaki hasonlóval.
Szóval a páciens egy 47PFL9603D/10 lcd tv, és egyik napról a másikra megváltozott a hangja. Egyszerűen furcsán dobozhangja lett, a mélye (már amennyi volt) eltűnt, és amikor mély hangot kellene produkálnia, zörgős, berezonálós hang jön belőle. A hangszóró membránjait megvizsgáltam, azon külsérelmi nyomokat nem vette észre. A leírás szerint (Hangszóró típusok: 2 beépített mélynyomó, Dóm magassugárzó) van mélynyomója is, ezt viszont nem tudom, merre helyezkedik el, illetve a tv esetében a beépített mélynyomót miként kell elképzelni? Mert sanszos, hogy ezzel van a baj, csak nem látom? Valakinek van tippje?
Köszi előre is!

(#11653) azigazimoris válasza dualcore (#11649) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

+1

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11654) TIT válasza syC (#11651) üzenetére


TIT
veterán

Nem.
Most végre megtalálta le is szedi,de nem telepíti,mert kiírja,hogy nincs frissebb. :W

(#11655) pepe0419


pepe0419
tag

Miért van az, hogy a 6309-es TV-m rendszeresen eldobja a wifit, rákeresek a hálózatokra, az összes szomszédét látja, csak a sajátot nem, pedig működik, a többi eszköznek nincs ilyen gondja. Ezután, ha kikapcsolom, nem tudom visszakapcsolni a tévét, csak ha kihúzom a konnektorból, csak villan egyet a piros led de nem kapcsol vissza, csak áramtalanítás után. Elvileg a legfrissebb szoftver van rajta. Újraindítás után megint jó a net, de hamarosan megint szaggat a youtube és le is áll. Mostanában kezdte ezt csinálni.

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#11656) ftc


ftc
nagyúr

OK

TV hibája újra előjött... szerviz nem válaszol... most írtam a Philipsre... s pénteken személyesen megyek kiverni a balhét az üzletbe...

(#11657) sirály69 válasza ftc (#11656) üzenetére


sirály69
őstag

Kérj cserét! Írj a Philips facebook oldalára...

Szerver Hosting Debrecenben

(#11658) ftc válasza sirály69 (#11657) üzenetére


ftc
nagyúr

Válaszoltak is.

Vigyem vissza oda ahol vettem.... s ördögi kör kezdődik :D

(#11659) sirály69 válasza ftc (#11658) üzenetére


sirály69
őstag

Más típust vegyél...., mert ez már nem a második tv?

Szerver Hosting Debrecenben

(#11660) proly01


proly01
őstag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni,hogy használ e valaki pfs 8109 et? Tapasztalatok esetleg vélemény a tv ről?
Illetve találkozott e már valaki olyannal hogy bekapcsolás után a tv felső bal sarka pattogó hangot ad ki kb 3 órán keresztül. (Természetesen csak halk állapotban hallható) illetve kikapcsolás után még kb 45 percig.Erős 4-5 méterről is hallható hang.
A philips szerviz szerint ez nem hiba és nem befolyásolja a működést a csavar valószínűleg nagyon meg van húzva és nem tud eléggé tágulni a TV melegedés és lehülés közben.
Hát nem tudom.....

....Pr:)ly....

(#11661) cigam válasza proly01 (#11660) üzenetére


cigam
félisten

Ezt hallani kéne. Ritkán ad a hőtágulás folyamatos hangot.
Én még évekkel ezelött Egy Sony-t vittem vissza, mert bekapcsolás után (halkan) sípolt benne valami. A boltosok nem hallották (zajos áruházi környezet), de választhattam egy másik TV-t (nem volt több raktáron belőle, a különbözetet kellett csak fizetnem).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11662) proly01 válasza cigam (#11661) üzenetére


proly01
őstag

Biztos hogy a csavarnak köze van hozzá mert pont ott van megfogatva a hátulján ahol pattog és ha leszorítom a kezemmel akkor megszűnik,de persze csak addig amíg fogom.
Jaaaa és nem folyamatos csak sablonszerű 3-4mp enként pattan egyet pontosan úgy ahogy a tv melegedésénél is bármely tv esetében csak itt éppen van hogy 3.5 órán keresztül is.

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#11663) cigam válasza proly01 (#11662) üzenetére


cigam
félisten

Akkor vagy megvárod míg kikopik ;] , vagy meghúzatod a szervízzel(írták is, hogy nem garanciális gond, de vagy méltányosságból (elég drága tv), vagy kp-re megoldják.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11664) dualcore válasza proly01 (#11660) üzenetére


dualcore
őstag

Biztos hogy a feszülés és a hőtágulás miatt van. Javaslatom az hogy ha van hozzávaló csavarhúzód, akkor egy picit lazíts a csavaron(kon) azon a részen ahol hallható a hang. Az nem normális hogy több órán keresztül jön a hang. Az üzemi hőmérsékletet néhány perc után eléri a készülék, így csak a feszülés (túlhúzás) okozza.

(#11665) proly01 válasza dualcore (#11664) üzenetére


proly01
őstag

Köszönöm.
Megmondom őszintén fogalmam nincs milyen csavar az ami benne van.Ilyen se csillag se inbusz :/

....Pr:)ly....

(#11666) Luck Dragon válasza proly01 (#11665) üzenetére

Torx csavar, 4-es vagy más.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11667) dualcore válasza proly01 (#11665) üzenetére


dualcore
őstag

Hasonló de ilyen a "feje"
A választ közben megkaptad.


És ilyen csavarhúzó szükségeltetik hozzá.

(#11668) proly01 válasza dualcore (#11667) üzenetére


proly01
őstag

Nem ilyen 😕
4 es szoval 4 vonalból áll vagy hogy magyarázzam nem ilyen 6 szög.

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#11669) dualcore válasza proly01 (#11668) üzenetére


dualcore
őstag

Ezek közül valameik?

(#11670) dualcore válasza proly01 (#11668) üzenetére


dualcore
őstag

Vagy ezek közül?

(#11671) cigam válasza proly01 (#11668) üzenetére


cigam
félisten

Elég, ha lefotózod ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11672) Luck Dragon válasza cigam (#11671) üzenetére

Akartam pont írni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11673) #94529552 válasza cigam (#11663) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak le akarják rázni, azért írták. Minden meghibásodás a garanciába tartozik.

(#11674) dualcore válasza Luck Dragon (#11672) üzenetére


dualcore
őstag

Vagy vegye ki és úgy fotózza le. :D

(#11675) Luck Dragon válasza dualcore (#11674) üzenetére

Elég a fej is :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11676) proly01


proly01
őstag

1 kep 3. Sor 3.
2.kep 2. Sor 2.

De mar egy csavart szet is csesztem kegyetlenul mert igye en azt hittem csillag😕

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#11677) proly01 válasza proly01 (#11676) üzenetére


proly01
őstag

Ajjj pi@#aba!!!!

Szoval....
1 kep 3. Sor 3.
2 kep 2. Sor 3.
De teszek fel kepet is nemsokara.

....Pr:)ly....

(#11678) tlaci72 válasza proly01 (#11660) üzenetére


tlaci72
tag

Nekem 8109 van, nagyon szeretem, semmi baja és nem is pattog szerencsére! Mire vagy kíváncsi? Gyors, szép, minden ok vele :) Voltak szoftverek amikkel voltak kisebb gondok, pl bekapcsolt magától meg ilyesmi de a mostanival semmi baj nincs.

(#11679) proly01 válasza tlaci72 (#11678) üzenetére


proly01
őstag

Pl hogy HD tennis közben hibázik e a tv?!Belassul e egy adogatásnál a labda pl vagy szétesnek "szétcsúsznak" e az emberek egy focinál...

Szerintetek ha egy csavart véletlenül szétcsesztem akkor ugrott a garancia vagy ez még belefér?

....Pr:)ly....

(#11680) ANDROID??? válasza proly01 (#11679) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem semmi baj, az teljesen normális, hogy egy csavar tuti szét van berhálva. ;]
Próbáld meg valahogy kiműteni és cserélni.

(#11681) Luck Dragon válasza ANDROID??? (#11680) üzenetére

Vagy nem, ha csak azaz egy akkor rá tudja fogni hogy nem vette észre és a gyártási alatt történhetett a dolog. De előtte azért mattulnia kellene a csavar fényének. De itt is több alternatívát lehet alkalmazni hogy olyan legyen mintha..

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11682) ANDROID??? válasza Luck Dragon (#11681) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem már volt gondom ilyennel, úgy hogy a szerviz cseszte szét a dolgot, csak nem orvosolták és arra a csavarra matrica sem került.. (telefon volt)

(#11683) proly01


proly01
őstag

Ilyen a csavar....

Es ezt sikerült összehoznom az egyik csavarral 😕 melle tekertem kicsit a csillaggal a talp helyett.

....Pr:)ly....

(#11684) proly01


proly01
őstag

Na most felvetődik a kérdés.....
Mi a helyzet ilyenkor a garival?
Mi van ha elviszik a tvt barmi okból es a szervizben ezt meglatjak?
Ki lehet e ezt csavarni egyáltalán milyen csavarhúzó kell akkor ehhez?
Ha kihivom a szervizt és rendes leszek ő kicsereli nekem?

Hozzáteszem ez nem szánt szándék eredménye.Véletlenül történt pont ezért nem merek már a felső pattogó csavarhoz sem nyúlni nehogy ez legyen a vége😐😕

....Pr:)ly....

(#11685) Luck Dragon válasza proly01 (#11684) üzenetére

Ne mond el hogy te voltál semmi kép, a szervizes megoldja. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11686) dualcore válasza proly01 (#11684) üzenetére


dualcore
őstag

Ne is nyúlj hozzá, tedd azt amit Dragon kolléga írt.

(#11687) ANDROID??? válasza dualcore (#11686) üzenetére


ANDROID???
addikt

Igaz, vagy bejön vagy nem :-)

(#11688) brembo


brembo
tag

Erre vki?

(#11689) cigam válasza Luck Dragon (#11681) üzenetére


cigam
félisten

Igen, mert a gyárban nincs hozzá illő fej(és a szervizben se), ezért tudták ott szétcincálni. Azért nem kellene alapból hülyének nézni a szervizeseket. Nem mellesleg: ha még 1x nem volt garanciális javításon a készülék, akkor hogy lehet a szerviz a ludas?
A gányolás előtt egyeztetni kellett volna a szervizzel, és megfelelő szerszámmal neki esni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11690) #94529552 válasza cigam (#11689) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így igaz. Még esetleg opció lehet kihívni privátban egy szakembert, aki nyom nélkül ki tudja cserélni azokat a csavarokat új,gyári kinézetűre. Egyébként meg valószínűleg túlhúzták a csavarokat a lengyel összeszerelő szakmunkások.

(#11691) sirály69 válasza brembo (#11688) üzenetére


sirály69
őstag

Szerintem a mélynyomómágnes levállt a helyéről...
Menny idős a tv?

Szerver Hosting Debrecenben

(#11692) Luck Dragon válasza cigam (#11689) üzenetére

Miért ne lehetne? Több készüléknél is előfordul, a megfelelő hegyel is el lehet darálni a csavar fejét, ha nincs rendesen rá téve de attól még szét kapja, mert a levegővel meghajtású "csavarhúzó" és elég neki egy új betanulásra került operátor. És az esztétikai felelős személy meg nem vette észre, a kedves gyakornok meg cseszet szólni. Stb ezzel is találkoztam. Szervizest pedig nem nézem hülyének de ha nem szól neki attól még a kolléga meg tudja oldani a dolgot. Hisz ki lett oktattva.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11693) TIT válasza sirály69 (#11691) üzenetére


TIT
veterán

Nekem is olyan van csak "37-es és 7 éves.

(#11694) cigam válasza Luck Dragon (#11692) üzenetére


cigam
félisten

Lehet csak azért vagyok érzékeny erre, mert előző életemben jó pár évet lehúztam szerviztechnikusként ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11695) brembo válasza sirály69 (#11691) üzenetére


brembo
tag

Köszi a tippet. És ezt hogyan tudom megnézni? Melyik részen van a mélynyomó? Bocs a hülye kérdésekért, de valahogy fogalmam sincs, hogy egy tv-n miként és hol kell elképzelni egy mini mélynyomót. :DDD Nem mai darab amúgy, 2008-2009-es gyártás.

(#11696) TIT válasza brembo (#11695) üzenetére


TIT
veterán

Mondtam én.
Középsugárzó és a magas van hátul,nem hinném,hogy a tv belsejébe rejtették volna.
Én is hárklis vagyok az ilyenre,ez igényesség,precizitás kérdése.Sok a nemtörődöm ember,gondolja annyi fizuért jó az.

(#11697) sirály69 válasza brembo (#11695) üzenetére


sirály69
őstag

Pontosan melyik tip. a te tv-d?

Szerver Hosting Debrecenben

(#11698) brembo válasza sirály69 (#11697) üzenetére


brembo
tag

(#11699) sirály69 válasza brembo (#11698) üzenetére


sirály69
őstag

Sajna nem találok service manual-t. Fotó alapján a ház hátulján kellene lennie, de ehhez szét kell szedni...

Szerver Hosting Debrecenben

(#11700) sirály69


sirály69
őstag


Elméletileg így néz ki a belseje...

Szerver Hosting Debrecenben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.