Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) JokerMaffia válasza Bizo28 (#10600) üzenetére


JokerMaffia
tag

De van.Itt --> [link] Egy próbát megér.

(#10602) Bizo28


Bizo28
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat.Megpróbálom felvenni velük a kapcsolatot hátha tudnának segíteni, de ha bárkinek bármi ötlete van még akkor szívesen fogadom.Köszönök mindent mégegyszer nagyon rendesek vagytok és segítőkészek! ;)

(#10603) pixta78 válasza Bizo28 (#10602) üzenetére


pixta78
senior tag

Csak szerviz kóddal tudod megoldani, amit nem lelsz meg egy könnyen...

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#10604) sly54


sly54
tag

Köszi a "választ" mindenkinek

(#10605) sly54 válasza TIT (#10597) üzenetére


sly54
tag

6609-en sincs

(#10606) Bizo28 válasza pixta78 (#10603) üzenetére


Bizo28
csendes tag

Igen sajnos idáig még nem sikerült. szerviz menübe betudok lépni ott nincs ilyen beállítás, ez a hotel mód máshogy jönne elő de már sok mindent próbáltam eddig sikertelenül.

(#10607) JokerMaffia válasza Bizo28 (#10606) üzenetére


JokerMaffia
tag

Szoftver leellenőrző kóddal próbáltad? 123654 Nálam bevált, tényleges infót ad a tévé jelenlegi szoftveréről, Azt viszont nem tudom, hogy minden philips tv készüléknél működik-e. A 50PFH4009_88 típusúnál igen. Meg kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#10608) Bizo28 válasza JokerMaffia (#10607) üzenetére


Bizo28
csendes tag

Beütöttem és beadott valami infokat de ezzel mit tudok kezdeni?

(#10609) JokerMaffia válasza Bizo28 (#10608) üzenetére


JokerMaffia
tag

Ez a tényleges adathalmaz a jelenlegi szoftverről, leellenőrizheted hogy valóban lefrissítetted avagy sem. Semmi másra nem jó.

(#10610) Bizo28 válasza JokerMaffia (#10609) üzenetére


Bizo28
csendes tag

nem sikerült mert a legutolsó install 2014 08 17.-én volt. probáltam azt is hogy a tv-vel formázom meg az usb-t egy ideig ment is aztán azt írta ki hogy nem elég gyors az usb hogy megtudja formázni a tv.Akkor lehet az usb-vel lenne gond?

(#10611) JokerMaffia válasza Bizo28 (#10610) üzenetére


JokerMaffia
tag

Elméletileg nem szabadna gondot okoznia a pendrivenak. Ha első alkalommal működött később is kellene. Kísérletképpen megpróbálhatod más eszközzel, hátha. Azt azonban elmondanám, hogy az újabb frissítések nem mindig jobbak az jelenlegieknél, persze ez tévé függő. Olvastam olyat valakinél az újabb szoftver tönkretette a 3D funkciót egy idő után szétesett a kép. Saját tévémre is kijött újabb frissítés, de hagytam, csak a Macedónia nyelv miatt nem frissítettem,mert úgy sem használnám. Csak akkor ha felettébb muszáj. Előtte mindenképp informálódnék mit tartalmaz, milyen változásokat eszközöltek az újabb szoftveren.

[ Szerkesztve ]

(#10612) Luck Dragon válasza Bizo28 (#10610) üzenetére

Szia , ha valóban "hotel" kiadású készülék akkor lehetségesek ilyen lezárások.
Mi a hotel tv-k hátránya? Nos ezek a készülékek azért készültek hogy egy adott cég,iskolák,szálódák,posta hivatalok,büntetés és végre hajtási intézmények csak az általuk készített vagy adott anyagok lejátszására szeretnék használni. Ilyenkor a gyártóval jelen esetben a Philipsnél leadják az adott kérésüket ami tartalmazhatja-
-A csatorna különböző beállításait, darabszám,program.
-Csatornalista előre programozása.
-Tv kialakítása szín-egyéni konozólok.
-Vagy adott védelmi funkciók mint például, szálódáknál hogy a kedves vendék ne tudja elnyomkodni a készüléket.,így csak csatorna váltás és hangerő szabályozására alkalmas legyen a tv.
És még sok egyéb.
Én azt gondolom hogy a te esetedben megvásárolt példány is egy ilyen.

A szoftver frissítés ebben az esetben nem segít ,hisz hiába azonos a modellszáma akkor is más SSB van a készülékben a fentebb leírtak miatt azaz nem piaci hanem egy special kiadás. Hogy ezt megszüntessék el kell vinni szakszervizbe ahol az aktuális SSB-t és egyéb alkatrészeket kicserélik. Ilyenkor fel kell készülni ha túl nagy az eltérés igen borsós lehet az átalakítása. De ez csak akkor érvényes ha valóban Hotel's kiadású készülék.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10613) Bizo28 válasza Luck Dragon (#10612) üzenetére


Bizo28
csendes tag

Köszönöm válaszod . Szeretném helyre hozatni ezt a tv-t de nagyon sokat nem szeretnék költeni rá.Rendeltem a napokban egy távirányítót az is 12 ezer volt kiszállítással de szerencsére vissza vették. ha benne lenne mondjuk egy 20-asba akkor még megcsináltatnám. Megpróbálok holnap utánna járni hogy ki tudná ezt megoldani nekem és mennyiért.

(#10614) jazy


jazy
csendes tag

Hello Mindenki

Segitsegre szorulok megpedig egy 40pfl 9690k/02 tv vel,ket napja szetesik a kep rajta,a bekapcsolas utan kp 2 percel,tegnap usb rol visszaraktam ugyanazt a verziou firmwaret ami rajt volt.A problema megszunt,videoztam rajta minden rendben volt,viszont ma ugyanezt csinalja.Valakinek valami 5let?Talalkozott mar valaki ilyennel?
Azt gondolom valami szoftveres bug lehet mert,ha hardveres lenne nem javult volna meg egy estere.

Teljesen ki vagyok,hogy oda van a mese Tvem.
Bocsi de nincs hosszu ekezetem.
Please help me

[ Szerkesztve ]

(#10615) lorinser


lorinser
senior tag

Megjelentek az idei 7 és 6000-es sorozatú TV-k az MM-ben: [link]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10616) lorinser válasza jazy (#10614) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia!

Ez a probléma normál TV adásnál is jelentkezik vagy csak USB lejátszásnál?

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10617) jazy válasza lorinser (#10616) üzenetére


jazy
csendes tag

Szia,a laptopommal van osszekotve erositon keresztul hdmi-vel,de mar probaltam a lapost direkt a tv-vel,kulonfele kabelekkel.
Kulfoldon hasznalom,jelenleg nincs tv elofizetesunk,csak online mozizas van.
Ha csak a tv magaban is van bekapcsolva akkor is csinalja. :(
Olvastam valahol ,hogy esetleg valami program zavarhat be ami a tevere toltodik le-ez igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#10618) lorinser válasza jazy (#10617) üzenetére


lorinser
senior tag

Értem, akkor nem az van mint amire gondoltam. "Ha csak a tv magaban is van bekapcsolva akkor is csinalja." - ez mit jelent pontosan? Próbáld még meg szabadon fogható TV adásokkal is, hogy ott is jelentkezik-e a hiba.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10619) jazy válasza lorinser (#10618) üzenetére


jazy
csendes tag

Leirnad azert,hogy mire gondoltal?-magaban van bekapcsolva,ugy ertem nincs hozza csatlakoztatva semmi.
A menuben lepkedve is szetesik a kep.

[ Szerkesztve ]

(#10620) lorinser válasza jazy (#10619) üzenetére


lorinser
senior tag

Én T-Con modul hibára gondoltam. De ha a menüben lépkedve is szétesik a kép akkor szinte biztos, hogy nem ez lesz a gond.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10621) jazy válasza lorinser (#10620) üzenetére


jazy
csendes tag

Jajj,es megis mi lenne az a modul?
Es miert mult el amikor visszaraktam usb-rol az aktualis szoftvert -vajon
Most nem vagyok otthon,de meg azt megprobalom,hogy letiltom a netrol,ujra visszarkom usb-rol,aztan hatha.

(#10622) lorinser válasza jazy (#10621) üzenetére


lorinser
senior tag

A T-Con az a panel, amibe bedugod pl. az antenna kábelt és vannak ott is HDMI csatlakozók.
Hogy a frissítés után miért múlt el a hiba egy időre, passzolom. De szerintem inkább az lehet, hogy pont akkor nem jelentkezett egy darabig a hiba.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10623) jazy válasza lorinser (#10622) üzenetére


jazy
csendes tag

A frissites utan hasznaltuk a tevet vagy 3 oran keresztul,nem volt semmi baja,viszont a frissites elott kb 3 perc alatt jelentkezett a hiba.

(#10624) TIT válasza jazy (#10623) üzenetére


TIT
veterán

De mivel utána is így nem szoftveres gond hanem hardveres,de kérdezd meg a szervízt.

(#10625) pixta78 válasza JokerMaffia (#10611) üzenetére


pixta78
senior tag

Ezt megerősítem Én is, mert az akadozás megszűntetése miatt feltettem a 12- es legújabb firmware-t és meghalt az Usb! A 10-est visszatette a szerviz és megjavult az USB halál.

Apropó:
Honnan lehet régi fw-t letölteni?

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#10626) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Van valakinek rendezett csatornalistája UPC direct+ hoz? Megvakulok mire minden csatorna meglesz. A tv 50pus6809/12. Legyszi, legyszi. :-D A channel editor meg nem megy win10 alatt. Ja meg egy kérdés. Mit és hogyan állítotok, hogy a epg magyar-magyarul írja a dolgokat. Tele van értelmezhetetlen karakterekkel.

[ Szerkesztve ]

(#10627) TIT válasza nababika (#10626) üzenetére


TIT
veterán

Először hollandiára raktam de aztán magyarul is jó lett.

pixta78: Régebbi fw.-t csak szervíz tud visszatenni.

[ Szerkesztve ]

(#10628) pixta78 válasza TIT (#10627) üzenetére


pixta78
senior tag

Kössz, akkor nem teszem fel a következőt sem.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#10629) lorinser válasza TIT (#10627) üzenetére


lorinser
senior tag

"Régebbi fw.-t csak szervíz tud visszatenni." - elméletileg van más lehetőség is rá de én biztos nem próbálkoznák vele.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10630) nababika válasza TIT (#10627) üzenetére


nababika
aktív tag

De mit? A menü nyelvét, vagy valami mást? Újra kell indítani a tévét vagy csak simán jó lesz?

(#10631) Hannibal78


Hannibal78
csendes tag

Sziasztok
37PFL9606 TV m van. Még most kezdtem volna el foglalkozni a NET TV használatával. Bedugtam hátul a NET kábelt, fel is ismerte a hálózati beállításoknál, de a NET TV re kattintva a menüben, folyamatosan csak keres, de nem jön be semmi. Kihúztam a kábelt, akkor érzékelte is, hogy nincs NET. Visszadugva újra csak keresett...
Valakinek van valamilyen ötlete? Javaslata??

Köszönöm. Viktor

(#10632) TIT válasza nababika (#10630) üzenetére


TIT
veterán

Az elején az országnál(hangolásnál)aztán magától jó lett,nem kellett restart meg gyári visszaállítás se.

(#10633) Monya78 válasza pixta78 (#10625) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

A már linkelt oldalról [link] Én már kipróbáltam 5-6 régi firmware-t semmi baja nem lett a tv-nek, annyi extra dolog van hogy a pendriveról nem automatikusan indul el, hanem menüben a szoftverfrissítéses résznél rá kell erőltetni.

(#10634) Bizo28 válasza Monya78 (#10633) üzenetére


Bizo28
csendes tag

én próbáltam frissíteni az enyémet de nem ment.te neked hogy indul el minden kivan hózva közben vagy bárhogy? Lehet a pendrive lenne a gond? Kiírja hogy olvassa a pendrive-ot de utánna semmi... tudsz valami ötletet rá hogy lehetne?

(#10635) Monya78 válasza Bizo28 (#10634) üzenetére


Monya78
veterán

- Pendrive fat32-re legyen formázva, letöltött zip file kitömörítve legyen tehát az autorun.upg fájl legyen rajta.
- TV-ből minden más pendrive-ot ki kell húzni.
- Menu -> Beállítás -> Szoftver beállítások -> Helyi frissitések -> kiválasztani a pendrive-ról felajánlott szoftvert.
- Elindítja a frissítést, három csíkot végigvárni, pent kihúzni, tápkábelt kihúzni (1 percre)

Nálam ennyi, ha régi szoftvert raktam rá...

(#10636) Bizo28 válasza Monya78 (#10635) üzenetére


Bizo28
csendes tag

Köszönöm a választ. A tv-mel elég nagy gondok lehetnek mert akárhogy próbáltam eddig nem sikerült. Néhány beállítást enged csak és a távirányító minden funkcióját sem engedi hanem csak egy részét. A net kábelt is ha bedugom érzékeli de nem világít és nem is tudok csatlakozni.Néha le is fagy néhány beállításnál. Azt mondták lehet hotel módban van amitöl félig le van butítva a készülék. Nem tudom létezik e ilyen de ha tippelnék akkor egy klón tv-nek mondanám.Írtam már minden hova de még senki nem tudott erre választ adni hogy mi lehet vele. :/

(#10637) csalafinta65 válasza lorinser (#10615) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Sikerült , legalábbis Kelet-Európai szinten horror árakon nyitni...Ezzel az árképzéssel nem lesz nagy vevő közönség. 50%-os akciók esetén esetleg...

(#10638) jazy


jazy
csendes tag

Megint ertetlenul allok a Tv elott most megint ujra raktam a szoftvert,es most megint semmi baja,teljes ertetlenseg.

A masik kerdes hogyan tudom lecsatlakoztatni a tv-t a wifi halozatrol,sehol nem talalok olyat,hog halozat elfelejtese vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#10639) azigazimoris válasza jazy (#10638) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Állítsd vezetékes hálózatra, akkor nem fog wifin keresgélni, és el is felejti, amíg vissza nem állítod szerintem.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#10640) access_denied válasza csalafinta65 (#10637) üzenetére


access_denied
senior tag

Egészen elképesztő árak. Pedig a 49PUS7150 jó is lehetne...

[ Szerkesztve ]

(#10641) pixta78 válasza Monya78 (#10633) üzenetére


pixta78
senior tag

Kössz Monya!

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#10642) Bizo28


Bizo28
csendes tag

Sikerült beszélnem egy szervizzel akik azt mondták szoftverfrissíteni kell a készülékem mert ez a fajta nem lehet hotel módban. ők ezt 10-15-ért válalnák. én probálkoztam de nem ment. a pendriv-val lehet a gond vagy ezt tényleg csak szervízben lehetne megcsináltatni? tudna valaki ötletet?

(#10643) Gabir


Gabir
aktív tag

Üdv,
ha valaki épp keresne egy régi darabot:
40-es 9705, 119ért. Nem az enyém!! csak ajánlás

(#10644) nababika


nababika
aktív tag

Érdekes dologba szaladtam. A tv simán vesz fel kikapcsolt állapotban, viszont bemenetet nem enged váltani aktív felvetél közben. Nem értem mi köze a szatellit Turnernek a bemenetekhez? Az epg-t továbbra sem sikerült értelmezhető formátumra hozni, én vagyok a béna mert nem tudom hol állítsam át a nyelvet. A műhold beállításoknál hiába állítom át a nyelvet semmi sem változik. Vagy esetleg újra kéne telepíteni a csatornalistát nulláról, és akkor kell nyelvet választani? Legyszi mint egy idiótának, úgy magyarázzatok el mert úgylatszik béna vagyok.

(#10645) süti5 válasza nababika (#10644) üzenetére


süti5
őstag

Ugyanilyen tv-m van és én még azt sem értem, te miről beszélsz :D

(#10646) nababika válasza süti5 (#10645) üzenetére


nababika
aktív tag

Melyik részét nem érted? Az epg krix-kraxokat ir, erre keresem a megoldást. A nyelvet kell módosítani valahol. A felvetél közbeni bemenet váltás pedig azért gaz mert ha a tv felvesz nem tudok átkapcsolni a ps-re vagy a laptopra anélkül, hogy le ne állítsam a felvetélt.

(#10647) TIT válasza nababika (#10646) üzenetére


TIT
veterán

1 tuneres azért nem tudsz váltani és igen hangold újra a csatikat(ott kell országot váltani)én már 1 éve csináltam de így rémlik.

(#10648) süti5 válasza nababika (#10646) üzenetére


süti5
őstag

Mi az az epg?

(#10649) Monya78 válasza nababika (#10644) üzenetére


Monya78
veterán

"A tv simán vesz fel kikapcsolt állapotban, viszont bemenetet nem enged váltani aktív felvetél közben."

Ezt szerintem mindegyik philips így tudja megcsinálni (talán ha létezik két tuneres azzal ki lehet küszöbölni ezt a "hibát").

EPG: Általános beállításokon belül -> TV műsorkalauz -> Internetről vagy műsorsugárzóról kapja az adatokat.
más beállítást (nyelv választást) nem találok.

Süti: GUIDE gomb a távirányítón ez a tv műsorújsága. Plusz itt tudod beállítani hogy mit vegyen fel a TV, vagy mikor küldjön adás kezdésről emlékeztető üzenetet. Ja és itt tudod visszanézni a felvett anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#10650) süti5 válasza Monya78 (#10649) üzenetére


süti5
őstag

Köszi. Eddig így nem vettem fel, csak úgy, hogy elindítottam felvételt, majd megállítottam és folytattam a tv-zést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.