Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) ftc válasza csalafinta65 (#11048) üzenetére


ftc
nagyúr

9-10nap

(#11052) dvogabi válasza dualcore (#11027) üzenetére


dvogabi
tag

Nem mellesleg ők is benne voltak a szénszálas izzók elévülési egyezségben 1924-ben.Mi tartaná őket vissza, hogy más termékkel is ezt csinálják főleg 2015-ben.(Nem lázítok, csak megjegyeztem.Egyébként eddig semmi rossz tapasztatom a termékeikkel kapcsolatban)

(#11053) dualcore válasza dvogabi (#11052) üzenetére


dualcore
őstag

Nem is lenne ezzel probléma, ha a készülékek nem horror áron lennének adva, nem fél éves késéssel, és esetleg a régi készüléket beszámolnák. ( régi max 2-3 évente mindenki cserélné) Én sem vagyok elfogult a márka iránt, de sajnos ez minden márkánál tapasztalható jelenség.

TIT

Kis ország nem lenne gond,csak az a baj,hogy globálisan néznek hülyének a szervízek,főleg a számtech.boltok gariztatásnál.

Ez igaz. :F
Amúgy csak azt nem értem ha egy készüléken nem vágnak fát, nincs rajta külsérelmi nyom, és nem látható benne folyadék okozta kár ( ami már szinte minden készülékben le ellenőrizhető) Akkor mi a fenének kötekednek a garral? Sajnos rengeteg a visszaélés is, és kis hazánk felhasználói vezető szerepet töltenek be a visszaélésekkel.

(#11054) Luck Dragon válasza dualcore (#11053) üzenetére

Erről jut eszembe mikor behoztak egy készüléket szervízelésre, szegény kis gyerek a "kis" autóját kipróbálta a kijelzőn.
:DDD De legalább hang volt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11055) dualcore válasza Luck Dragon (#11054) üzenetére


dualcore
őstag

Na persze vannak kivételek. :D Annó a rádiót sem nézték csak hallgatták. :DDD

(#11056) janston


janston
aktív tag

Üdv!
Nemrég szereztünk egy 42PFK6589-es modellt és nagyon nem vagyunk megelégedve. Akárhogy állítom a HD csatornák zavarosak, egyik sem éles, kb mintha egy régi katódsugaras tv-t néznék. Ez hiba vagy ez ilyen?

(#11057) janston


janston
aktív tag

Vagyis az M1 az jónak tűnik pl, de az RTL Klub nagyon rossz (egy LG tv-t cseréltünk erre, ahhoz képest mondom)

(#11058) dualcore válasza janston (#11056) üzenetére


dualcore
őstag

Nem kellene olyannak lennie, elsősorban a menüben az összes képjavító eljárást kapcsold ki, vagy vedd le minimumra, ha nem így lenne. Milyen szolgáltatóval használod a tv-t?

(#11059) janston válasza dualcore (#11058) üzenetére


janston
aktív tag

KábelTV-n jön az adás, kipróbálom, amit mondtál, köszi szépen!

(#11060) dualcore válasza janston (#11059) üzenetére


dualcore
őstag

A legtöbb kábelszolgáltató már HD-ban küld adásokat, ha ezen feliratot nem látod a logó mellett, akkor valószínű analóg csatornákat kerestél be. Állítsd át digitálisra a hangolást.

(#11061) sirály69 válasza dvogabi (#11050) üzenetére


sirály69
őstag

Szerintem valamelyik fesz nem teljesen stabil.
Nem kellene ennyi idősen ezt csinálnia...

Szerver Hosting Debrecenben

(#11062) csalafinta65 válasza ftc (#11051) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bp-i vagy?

[ Szerkesztve ]

(#11063) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok,

Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy ha gyorsan kapcsolgatom egymás után a csatornákat, akkor kb a második-harmadik kapcsolás után újraindítja magát a tv?
Konkrétan egy 42PFL7666H volna szó, a legfrissebb firmware-el (igaz az is 2013-as). Elég régóta csinálja, már nem emlékszem, hogy mi váltotta ki, ha egyáltalán lett volna ilyen. A firmware frissítést tudom elképzelni, de az is olyan rég volt, hogy nem emlékszem rá, hogy előtte csinálta volna, csak most bukkantam erre a topicra, gondoltam rákérdezek, hogy van-e valami megoldás.
A csatornáim csak az ingyenesek vannak (mindig tv), szóval sima koax kábel és kész.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11064) janston válasza dualcore (#11060) üzenetére


janston
aktív tag

Levettem minden képjavítást, csak digitális csatornákra kerestem, de így is botrány. Egy-két adó néz ki jól, akkor gondolom nem a tv hibája, de az előző LG-n minden tűéles volt..Nem értem a dolgot.

(#11065) terka 1979 válasza csalafinta65 (#11000) üzenetére


terka 1979
csendes tag

nem tudom philips nagyfönök fejébe akartam beleverni de ha valaki megvenné megegyezhetünk.

(#11066) csalafinta65 válasza terka 1979 (#11065) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ne lenne jobb megjavíttatni??? ( a beleverésben szívesen segítek :K )

(#11067) terka 1979 válasza csalafinta65 (#11066) üzenetére


terka 1979
csendes tag

elmegyek érted ha megirod hol laksz és elviszlek de elég lesz ha felveszed valamire de segithetsz is ahogy gondolod rádbizom :R

(#11068) terka 1979 válasza csalafinta65 (#11066) üzenetére


terka 1979
csendes tag

még mindig nem tudom mi igazán a baja bonyhádon szakszervizben van de nem hiszem hogy jo lesz jobban jártam volna Axelnek küldeni aki itt irt a fórumon szerintem ö jobban ért hozzá mint az ugynevezett szakszervizes macskajancsi :W

(#11069) csalafinta65 válasza terka 1979 (#11067) üzenetére


csalafinta65
senior tag

ment pü. :R

(#11070) terka 1979 válasza csalafinta65 (#11069) üzenetére


terka 1979
csendes tag

olvastam hogy más is ezzel a gonddal küzd mi van már ezekkel a tévékkel?mindegyik szar vagy csak tényleg 2 évre gyártják öket? :Y

(#11071) csalafinta65 válasza terka 1979 (#11070) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Láthatod, tapasztalhatod.

[ Szerkesztve ]

(#11072) terka 1979 válasza csalafinta65 (#11071) üzenetére


terka 1979
csendes tag

probáltalak hivni.... :R

(#11073) csalafinta65 válasza terka 1979 (#11072) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Jobban jártál volna az itteni szervízessel, szerintem.

(#11074) ftc válasza csalafinta65 (#11062) üzenetére


ftc
nagyúr

nem

(#11075) terka 1979 válasza ftc (#11074) üzenetére


terka 1979
csendes tag

szerinted nem jo a az itteni szerelö ?

(#11076) cigam


cigam
félisten


Mint látható, elég problémás a UPC kábeles EPG. Mit kell eltekernem( és hova) hogy jó legyen?
Egy 26PFL2908-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11077) TIT válasza cigam (#11076) üzenetére


TIT
veterán

Tekerni semmit(nincs mit)max.az országot állítsd finnre vagy hollandra.

(#11078) cigam válasza TIT (#11077) üzenetére


cigam
félisten

No és hol? A "Nyelv" menüpont alatt hiába tekerem el, az EPG probléma nem változik, sőt! Mikor át van tekerve pl. Portugálra, az "Egyéb beállítások" legalján látható "Ország:" bejegyzés szerint Magyar marad az ország. Itt pedig nem ajánlja fel a módosítást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11079) dualcore válasza cigam (#11078) üzenetére


dualcore
őstag

Van olyan hogy menü nyelv, az marad magyar, a régiót tedd hollandra.

(#11080) cigam válasza dualcore (#11079) üzenetére


cigam
félisten

Nincs olyan, hogy régió :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11081) dualcore válasza cigam (#11080) üzenetére


dualcore
őstag

Hangoláskor kell beállítani.

(#11082) cigam válasza dualcore (#11081) üzenetére


cigam
félisten

Az első beüzemeléskor magyar nyelvet választok, magyar országbeállítással. Ekkor hálózatnak ki tudom jelölni a UPC-t, és megjavul az EPG.

Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11083) dualcore válasza cigam (#11082) üzenetére


dualcore
őstag

Okés.

(#11084) csabi63


csabi63
senior tag

Látom a Philips nehezen akar kigyógyulni a hülyeségeiből. Anyunak kellett egy új tévé, én ajánlottam neki a Philips-et. Konkrétan egy 32pfh4309-et. (Nekem egy 42pfl7606 van, és elégedett vagyok vele.) Ez a 4309 olcsó és nem ráz, egy idős asszonynak nem kell jobb.

Csatornakeresésnél Magyarország ennek is büdös. Azt gondoltam, több év után már megoldották. UPC kábel, ugyanaz mint nálam otthon. Digitális keresésnél nem talált meg több csatornát. Pedig felismeri a UPC-t, fel is ajánlja. De attól még második nekifutásra is hiányos volt. Sebaj, az enyém is németre van állítva, az jó lesz erre is. Csakhogy az országlistában nincs Németország, sem Ausztria, Finnország. Akkor hajrá Észtország! Jó is lett. Az EPG persze így gondban van az ékezetekkel, de annyi baj legyen. Az én tévém háromszor ennyibe került, azon sem jó, majd éppen ezen lesz f@sza.

Különösebben nem érdekelne ez a hiányosság, de már van viszonyítási alapom. A digitális korszak beköszönte óta csak Philips tévém volt. Pár hete vettem az asszonynak a konyhába egy kis Samut. Az seperc alatt megtalált mindent, trükközés nélkül is. Ettől még nem leszek Samu rajongó, de mibe kerülne ezt a Philips-nek utánuk csinálni?

És lenne még valami, ami hiányzik. Nem lehet a csatornákat áthelyezni. Rendben van, ez egy low end tévé, de akkor a semmirevaló csatornák átnevezése opció miért került bele? Kedvenceket kell jelölgetni, ha rendet akar vágni az ember a sok szemét között. De addig nem jutottam el. Anyu már kiírta magának a csatornáit egy cetlire.
Végül úgy gondolom, jót ajánlottam neki. Nagyon meg van vele elégedve. Különösen az tetszik neki, hogy a felét fogyasztja mint a lelkét kilehelő 10 éves Toshiba Regza. :)

(#11085) dualcore válasza csabi63 (#11084) üzenetére


dualcore
őstag

Csattanós és igaz! :O :D

(#11086) csabi63 válasza csabi63 (#11084) üzenetére


csabi63
senior tag

Azt még kifelejtettem, hogy a gyártói weboldal is megér egy misét. Látom, elérhető egy szoftverfrissítés hozzá. Feltételeket elfogadom, letöltöm, a .zip fájlban meg ott rejtőzik egy kép. Nem vicc. Egy .jpg egy felirattal, miszerint " Sajnálattal közöljük, pillanatnyilag nincs elérhető szoftverfrissítés. Pótoljuk, amint lehet. A kellemetlenségért elnézést kérünk."
Ezek alapján gondolom, hogy korábban lehetett fent valami, de levették. De ki nem írták, inkább töltse le, és csomagolja ki a tulaj a rejtvény megfejtését. Persze csak akkor, ha elfogadja a szerződési feltételeket. :D

(#11087) dualcore válasza csabi63 (#11086) üzenetére


dualcore
őstag

Mit akarsz kaptál a tv-hez meglepetést! ;]

(#11088) TIT válasza csabi63 (#11084) üzenetére


TIT
veterán

A philipsnél már csak kedvencek vannak,7 éve nem voltak,de tudtál sorrendet változtatni.
Nem rossz a kedvencezés csak meg kell szokni.
Hyundai még ezt se tudja. :)

(#11089) bluemirage válasza TIT (#11088) üzenetére


bluemirage
őstag

:K
Nekem 7496 van. Ezen már vannak kedvencek, de lehet sorrendet is változtatni.
Nálam minden csatorna kedvenc... kivéve amiből van SD és HD is... ott az SD nem kedvenc... ÉS amire nincs előfizetés. Aztán a csatorna megjelenítés a MIND-ről KEDVENCRE van állítva... máris a eltűntek az SD párok és az elő nem fizetett csatornák.

A sorrend változtatás annyira nem hoz lázba, mert évente legalább kétszer módosít a VIDANET- amihez újra kell keresni, így a korábbi felhasználói sorrendet hazavágja. Ezért csak néhány csatorna sorrendjét változtatom... pl. a sportot utálva az M4-et kidobom hátra... Minek van a 4-es helyen, amikor van olyan multiplex, amiben komplett benne van a többi sportcsatorna, ergó van sportblokk.

Meliora sunt bono inimica

(#11090) csabi63 válasza bluemirage (#11089) üzenetére


csabi63
senior tag

Nekem is tudja a 7606 mindkettőt. De szerencsére ahhoz van működő channel editor is. Annál kényelmesebb, gyorsabb megoldás nem létezik. A 90+ csatornából csak azt a 31-et hagytam meg, amit nézek is. A többinek pá. Amiből van HD, annak az SD verziója is repült. Ezen a 31 csatornán kívül az összes többi láthatatlan a tévének. Nem kell áthelyezgetnem, kerülgetnem őket. Ha meg a UPC variál, mert szokott, nem tart semeddig korrigálni.

A gond az, hogy a legutolsó channel editor is 2013 júliusi. Nem tudok róla, hogy a 3.4.9.0. óta frissítették volna. A 2013-as tévék egy részéhez sem jó, a későbbiekhez meg annyira sem. Ezekben a nem is annyira apró figyelmességekben lenne hová fejlődni a Philips-nek. Mert mégsem mindegy, hogy a távirányítón nyomkodom a gombokat, meg kedvencezek 30-40 csatornát, vagy a PC-n pár klikk, ide húzok egyet, oda kettőt, és rend van. Szerintem kényelmi szempontból, átláthatóságban verhetetlen az editor.

Nálam a csatornalista most így néz ki:
1.
2.
Az érdeklődési körünk eléggé eltér, az valószínű. :) Az AMC-t tegnap dobtam fel a lista végére, mert szeptembertől Bajnokok Ligája meccseket ad. De engem a sport, természet, dokumentum csatornák érdekelnek. A sok magyar kereskedelmi adóból egy sincs a tévén. Filmet sem nézek, az AXN HD maradt, mert van ott pár sorozat amibe néha belenézek.

[ Szerkesztve ]

(#11091) ftc


ftc
nagyúr

Kérdés

A javított TV-t a távirányító nem kapcsolja fel...42pfl7108k/12

csak manuálisan a készüléken tudom bekapcsolni hosszabb idő után.

rövid időn belül bekapcsol de Philips felirat nélkül...

Mi lehet a gond?

(#11092) azigazimoris válasza ftc (#11091) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Szerintem egy gyári visszaállítást, ha nem segít, akkor egy firmware frissítést próbálj meg. Ha akkor sem megy akkor vissza a szervizbe.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11093) Luck Dragon válasza azigazimoris (#11092) üzenetére

Így van, plusz egy ellem csere a távrecsegőbe :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11094) ftc válasza azigazimoris (#11092) üzenetére


ftc
nagyúr

Időközben megoldva.

kihúztam bedugtam közben nyomtam a bekapcs gombot a távirányítón. Azóta megy...

szervizt még viccből se... :U

(#11095) azigazimoris válasza ftc (#11094) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Zsír. Csak tartsa is meg a jó szokását :)

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11096) Luck Dragon válasza ftc (#11094) üzenetére

Jaj de jó :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11097) cyanID


cyanID
tag

Van-e olyan philips tv, amivel lehet rögzíteni mindíg tv-ről előre programozottan, mint mondjuk pár éve volt a UPC-nek ilyen beltéri egysége...?

A kérdés két irányú: - önállóan tárhely van-e vmelyik típusban
- ha nincs, akkor milyen eszközzel mehetne a fenti folyamat a legsimábban

:R

(#11098) dualcore válasza cyanID (#11097) üzenetére


dualcore
őstag

Azt hiszem a 6xxx szériától felfelé mindegyik képes rögzíteni usb-re. Önálló tárhely semmilyen tv-ben nincs, minimum 32 Gb tárhellyel rendelkező usb kulcs kell, de lehet 2.5" merevlemez is külső tokozással. Ha 3.5" merevlemezre szeretnél rögzíteni akkor külső tápegységre van szükség a HDD-hez. De rögzíteni csak a digitális adásokról lehet, Külső forrásról, pl. HDMI nem lehet.

(#11099) azigazimoris válasza dualcore (#11098) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

32 GB a szüneteltetéshez javasolt minimum.
Felvételhez 250GB az ajánlott a 6xxx sorozat kézikönyve szerint.
Egy 500 gigás külső vinyó szerintem már jól használható.

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11100) csabi63 válasza cyanID (#11097) üzenetére


csabi63
senior tag

Amelyik PVR képes, azzal lehet felvenni, előre programozni is az EPG-ben egy hétre. Rádugsz egy külső HDD-t, és menni fog a MinDig tévéről a felvétel. Most éppen UPC box-médiakártya csere van folyamatban nálam, így én is a MinDig-et nézem. Minden oké azzal is.
Nálam egy ilyen kis apróság van használatban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.