Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) sebgutkopf válasza azigazimoris (#10133) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A memóriát nem, de mondjuk az usb kábeleket igen. Egy hdmi (főleg hogy már oldalt, hátul, fényképezőgépen mindenhol van) esetén nem egy irreális elvárás ez.
Ha már pc, akkor manapság eSata és társai is mind hot swap-es, sőt a sima sata esetén is támogatott.

Szóval igen. Szerintem szar, ha egy hdmi nem használható menet közben.

(#10152) sifu91 válasza sebgutkopf (#10151) üzenetére


sifu91
aktív tag

Ez így igaz.. :F

Ad astra per aspera.

(#10153) dualcore


dualcore
őstag

Azt magyarázza mer meg valaki hogy miért kellene menet közben a HDMI kábelt ki be dugdosni? És ne hasonlítsuk már egy sima USB-hez vagy SATA kábelhez!

Teljesen más eljárás az egész!

(#10154) TIT válasza sebgutkopf (#10151) üzenetére


TIT
veterán

Így van,főleg az emberek nem figyelnek ezekre.
Régebben a Fiala vett nálunk házimozit és a konnektorba akarta dugni a hangfal kábelt.

dualcore: Azért mert nem volt kép a szutyok 260X-en 3d-nél mert elment amikor a tv átváltott 3d-re és vagy a gépbe rúgok bele vagy kihúzom a kábelt.
Ez egyszerűbb volt de akkor is hihetetlen,hogy ettől beszarik.Csomó ember a telefont rádugja a 220-ra mégis kibírja,pedig ott van feszültség sokkal több.

[ Szerkesztve ]

(#10155) #94529552 válasza dualcore (#10153) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sokan pedig el sem hiszik, ha mondod nekik, hogy csak kikapcsolt eszközön csatlakoztassanak. Még az Onkyo erősítőkről olvastam, hogy nem ritka a HDMI panel csere.
Szerinted csak akkor mehet tönkre a panel, ha éppen HDMI-re van kapcsolva a tévé, vagy ez mindegy neki?

(#10156) dualcore válasza TIT (#10154) üzenetére


dualcore
őstag

A HDMI kábelben is lehet kontakt hiba, vagy zárlat. Utóbbi szokta okozni a hibát, ez akár bedugás közben is megtörténhet ha nem jó szögben kezdjük bedugni a kábelt, és ne adj isten gagyi kínai kábellel van dolgunk, ami lötyög az aljzatban. Emiatt kell kikapcsolt állapotban csatlakoztatni.
A telefonban sincs őrületes feszültség hisz bemenet 230 V 50 Hz, kimenet 3.7 V 8-900 mA, de nincs csak töltés funkció, a többi kábel meddő, max. ha egyben adatkábel is akkor is csak plusz 2 ér van bekötve.

Pumma.

A készülék bekapcsolt állapotában mindig áram alatt van a HDMI panel, hisz vezérlés is van állandóan( CEC- EASY LINK. stb. ). Tehát ha tunerról vagy usb-ről megy a készülék akkor sem sem szabad le vagy rá csatlakozni.
Az említett Onkyo modelleknél még az jött pluszban hibának, hogy gyárilag elméretezték a panel hűtését, és túlmelegedett. Ha ezt fokozta a felhasználó azzal hogy letakarta vagy zárt helyen üzemeltette, akkor igen hamar tönkrement. Elvileg a 2015-ös modelleknél már kiküszöbölték a problémát.

(#10157) m_laj válasza bala6120 (#10150) üzenetére


m_laj
csendes tag

üdv.

az a baj hogy ezt tv vagy hdmi módban tudom állítani de usb módban nem. visszaolvastam közben a belinkelt témához kapcsolódó többi hozzászólásban és ahogy ott egy másik "sorstárs" is írta nem tudom usb módban megnyitni a képformátum menüt. egyszerűen nem reagál rá. és nem a távirányító a rossz, mert mondom a többi módban működik.

(#10158) dualcore válasza m_laj (#10157) üzenetére


dualcore
őstag

Sajnos vannak olyan modellek, amiben USB módban nem lehet képformátumot választani. Ezen sajnos a szoftver csere sem segít.

(#10159) TIT válasza dualcore (#10156) üzenetére


TIT
veterán

Minden eszközt elvileg kikapcsolt állapotban kéne csatlakoztatni a feszültség miatt de ha a kábel hibája okozza a zárlatot akkor mindegy,hogy ki van-e kapcsolva vagy nem.
Az Onkyo-tól meg nem ezt várom,még jó,hogy a 600-ast nem cseréltem le.Hiába gagyul minden.
Az antennakábel még ráz is,a végén ott is tönkremegy a panel(ahogy hajlik bedugásnál nem is csodálnám.)

(#10160) dualcore válasza TIT (#10159) üzenetére


dualcore
őstag

Igen ha a kábel zárlatos, akkor nincs mit tenni.
Gondolom neked kábel tv van, ott van mérhető feszültség, ami elvileg rázhat, de nem kell tőle tartani. Viszont egy földelés az antenna árnyékolásának nem ártana!
És visszatérve az Onkyo-ra, igen van olyan dolog amiben nem feltétlenül az új a jó. De nem minden esetben igaz. A felsőbb kategóriában nincs ilyen gond, csak győzzük anyagilag. :O

(#10161) TIT válasza dualcore (#10160) üzenetére


TIT
veterán

A földelést hogy tudom megoldani?
Na ja de az Onkyoba a 373-as alap kínai szerelés is jobban össze volt rakva mint a technics vagy társai.
Amúgy a felsőkat.is malay amik nem rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#10162) dualcore válasza TIT (#10161) üzenetére


dualcore
őstag

Az antennakábel, vagy ha van antenna elosztó, a külső fém burok, és a konnektor vagy elosztó földelésével kell összekötni.
Nekem is Onkyo van, igaz már a 3. erősítőmet nyűzöm, de eddig egyik sem állt meg. Még azok is mennek amiket eladtam időközben, ismerősöknek.

(#10163) Barthezz2 válasza dualcore (#10153) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mondjuk a PC csatlakozásnál is sokszor azt írja a HDMI hangkimenetre, hogy nincs csatlakoztatva(holott de, mert kép meg van is), ilyenkor én is a TV-ből szoktam ki-be húzni, és akkor jó lesz. Ezután akkor nem fogom, jobb a tuti.

De mondjuk akkor mi a helyzet a laptop HDMI kimenetével? Nehogy már kapcsoljam ki mindig a laptopot, ha rá akarok kötni valamit..

Everybody lies.

(#10164) dualcore válasza Barthezz2 (#10163) üzenetére


dualcore
őstag

A laptopnál sem árt ha készenlétbe kapcsolod, onnan hamar feláll, miközben a HDMI kábelt kötöd be. Ha a laptopot akarom ilyen módon használni (pl házibuli) akkor előre bedugom és utána kapcsolom be.
Nekem a pc és a tv folyamatosan össze van kötve HDMI-vel soha nem húzom ki, és mindig van kép és hang is. Nem tudom neked miért okozza ezt? De ha már úgy indul a rendszer hogy össze van kötve, nem kellene ilyen problémának lennie.

(#10165) MMSZoli válasza Luck Dragon (#10029) üzenetére


MMSZoli
tag

De az! És a múlt árnyai ott kísértenek a videón a borzasztó angol tudásukkal :-)

(#10166) Barthezz2 válasza dualcore (#10164) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

HTPC folyamatosan a TV-re van kötve, mégis mindig előjön, hogy a hangeszközöknél a HDMI hangkimenetre azt írja, hogy nincs csatlakoztatva.
Van egy tippem, hogy neked nvidia kártyád van.

Everybody lies.

(#10167) dualcore válasza Barthezz2 (#10166) üzenetére


dualcore
őstag

Igen tényleg az van. Htpc- m soha nem volt még, de olvastam róla, hogy több beállítást igényel, és még akkor is tud rakoncátlankodni.

(#10168) Luck Dragon

HDMI-el kapcsolatban van egy teóriám. A HDMI-k maga az SSB-be van integrálva és ha kihúzzuk majd vissza kap egy +5 V , maszimálisan 0.05 amp és még az SSB-re ha még pluszba rá van kötve több HDMI vagy egyéb . akkor azok a pici kondik nem bírnak el a többlettel amikor vissza dugjuk a HDMI-t és ezért tönkre mennek. Vagy valamilyen áramkörnek túl nagy a hirtelen kapott többlet.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10169) petike72


petike72
újonc

sziasztok!
vettem egy 40PUS6809 3D UHD SMART LED tv-t. nem talál adókat. előtte egy Samsung UE40EH6030volt ugyanoda bekötve. 120 egynéhány csatornát talál analóg digi rádió hd adásokat.
mit állítsak be a philipsen?

köszi

(#10170) dualcore válasza petike72 (#10169) üzenetére


dualcore
őstag

Üdv.
Kábel rendszer, és régiónak ne Magyarországot válassz, hanem pl Hollandia.

(#10171) dualcore


dualcore
őstag

(#10172) csalafinta65 válasza dualcore (#10171) üzenetére


csalafinta65
senior tag

55 PFS7109...De megvenném...a 42-met lecserélném rá..kurva jó típus eddig.

(#10173) dualcore válasza csalafinta65 (#10172) üzenetére


dualcore
őstag

Akkor hajrá. :DD

(#10174) csalafinta65 válasza dualcore (#10173) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bagóért tudnám eladni. Az igazság az, hogy egy igazi TV min. 47"-tól kezdődik...50-55" a " legigazibb". Sajnos erre igazán csak vásárlás után jön rá az ember.

(#10175) dualcore válasza csalafinta65 (#10174) üzenetére


dualcore
őstag

Én 32-es ről váltottam 49-re. De már látom hogy mehetett volna nagyobb is. :K
Sőt ha már az asszonytárs is ezt emlegeti. :F

[ Szerkesztve ]

(#10176) csalafinta65 válasza dualcore (#10175) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Itt a lehetőség Neked is!!! 55 -re válts!!!

(#10177) dualcore válasza csalafinta65 (#10176) üzenetére


dualcore
őstag

Maradok az UHD vonalon. :U

(#10178) csalafinta65 válasza dualcore (#10177) üzenetére


csalafinta65
senior tag

UHD....forrás??

(#10179) süti5 válasza csalafinta65 (#10178) üzenetére


süti5
őstag

Pl. bármelyik 4k felvételre képes telefon, manapság van jópár, samsung s5, s6, lenovo z2 pro, lg g3 és még utána se olvastam a legújabbaknak.
Családi videók, képek gyönyörűek ilyen felbontásban.
Aki nem egy-két évre tervez tv-t venni, szerintem már nem jár rosszul uhd tv-vel.

(#10180) #94529552 válasza csalafinta65 (#10178) üzenetére


#94529552
törölt tag

3-5 év múlva lesz forrás, remélhetőleg. Vagy addig is egy 4k-s telefonnal felveszed a filmet a moziban. :W :R

(#10181) dualcore válasza #94529552 (#10180) üzenetére


dualcore
őstag

Gondolom lenne is minőség bőven. Inkább kivárom én is azt a 2-3 évet, míg a mobilok is oda fejlődnek, hogy moziban is faxa 4K-s felvételt tudjanak készíteni. ;]

(#10182) süti5 válasza dualcore (#10181) üzenetére


süti5
őstag

Lehet írtam már itt, de érdemes megnézni 4k-s telefonos felvételeket a youtube-on, iszonyú jó minőségűek.
Samsung note-ot néztem tegnap és gyönyörű felvételeket készít.

(#10183) dualcore válasza süti5 (#10182) üzenetére


dualcore
őstag

Igen, tényleg vannak szép felvételek a neten. Fejlődik az is szépen lassan. :K Amúgy már megkezdték gyártani a 4k-s lejátszókat, tehát lesznek hozzá források is, vagy lemezen vagy adat formában.

4K tartalom

(#10184) TIT válasza dualcore (#10181) üzenetére


TIT
veterán

Előbb kapnak el mielőtt észbe kapsz,aztán magyarázhatod nekik,hogy de én csak a philips 4k-s tv-met akartam tesztelni. :D

(#10185) Gijon


Gijon
senior tag

Srácok! Hogy lehet kikapcsolni az üzleti módot? Polcról vásároltam és úgy maradt... :W

(#10186) dualcore válasza TIT (#10184) üzenetére


dualcore
őstag

Gondolod 4K-s tv-n telefonnal felett anyagot szeretnék nézni? Csak hülyéskedtem. A :DDD

(#10187) TIT válasza dualcore (#10186) üzenetére


TIT
veterán

Furcsáltam is :)

(#10188) radicspeter1


radicspeter1
őstag

Sziasztok!
Vettünk egy 42PFH6309/88 típusú Philips tv-t melynek a 3D-jét szeretném kipróbálni egy hálózaton csatlakoztatott mkv videóval. Ez lehetséges?
Mert mikor megnyitom a videót akkor 2 sávban jön be a film (alsó/felső)
Előtte beállítottam a 3D-t a fenti típusra s utána mégis visszakapcsolja 2D-re magát... Ez azért van mert hálózati forrásnál nem lehet 3D-t állítani vagy a videó miatt? (Nem jó?! )

Köszi a segítséget!

[LG NEXUS 5]

(#10189) lorinser válasza radicspeter1 (#10188) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia!

Szerintem így is le kell játszania. Nekem is ilyen TV-m van és nálam sem minden esetben ismeri fel a 3D-t automatikusan. Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy elindítom a filmet, utána belépek a TV 3D beállításaiba és ott kiválasztom a megfelelő beállítást.
Próbáld ezt meg Te is.

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10190) radicspeter1 válasza lorinser (#10189) üzenetére


radicspeter1
őstag

Köszi sikerült! ;)

[LG NEXUS 5]

(#10191) lorinser válasza radicspeter1 (#10190) üzenetére


lorinser
senior tag

Örülök.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10192) sebgutkopf válasza dualcore (#10153) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mert előveszem a fényképezőgépemet és rá akarom dugni a tv-re. De épp egy laptopot akarok a tv re dugni időszakosan, vagy bármilyen más forrás eszközt. Ezért vannak az oldalsó dugaszok.
De mondjuk egy gyerek a nyári szünetben amíg a szülők dolgoznak szeretne a nappaliban a nagyobb tv-n xbox-ozni és csak gyorsan kihozza és rádugja az oldalsó hdmi-re, amiről a végén le is veszi.

Ha olyan az eljárás, hogy nem tolerálja a hot swap-et, akkor az szerintem elég nagy baj.
Egy hdd mivel ott adatokról és még tápellátásról is szó van, sokkal kényesebb mint egy csak jel átvitelre használt kábel. Miért lenne más?
Amikor 2015-ben a számítástechnika már meg tudta oldani a lehető legtöbb eszköz plug and play és hot swap lehetőségét, akkor egy általánosabb eszköz mint egy tv, amit tényleg technikai tudás nélküliek is használnak, ott igenis gáz, hogy ez nincs megoldva.

(#10193) sebgutkopf válasza dualcore (#10156) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez hasznos infó volt. Így már értem hol a probléma az egésszel.

Eleve egy olyan csatlakozó, amire nincs semmi rádugva miért van áram alatt? (már csak energia takarékossági okokból is megkérdőjelezhető)
Alapból inaktívnak kéne lennie a nem használt csatlakozóknak és csak, amikor rádugnak valamit akkor annak hatására feszültség alá helyeznie. És igen, ha 3, vagy ha 4 hdmi aljzat van a készüléken ezeket külön külön illene tudni 2015-ben kezelni.

(#10194) dealerman


dealerman
senior tag

Üdv :)

Kaptam egy 32PFL7603H készüléket,sajnos távirányító nélkül,rendeltem hozzá egy RC2143604 után gyártott kapcsolót,de nem reagál rá a TV,teló kamerájával tesztelve ad infrajelet ! Más eladó is megerősítette,hogy ez a típus jó hozzá,legújabb FW van fent.

Az infra vevő hibás lenne ? :((

underground techno will never die

(#10195) tlaci72 válasza Monya78 (#10082) üzenetére


tlaci72
tag

Nem lehet középső lábat tenni alá! Az csak a kábelkötegelőnek a helye. Csináltam két képet amin talán látszik az egyik hátulról a másik alulról készült, de legfőképp alulról látszik, hogy nincs hely lábnak. Azt az alumínium csövet én tettem már oda a kábelkötegelőbe, hogy ne látszanak a kábelek, abban futnak le a hifi állvány mögé.

(#10196) tlaci72 válasza tlaci72 (#10195) üzenetére


tlaci72
tag

(#10197) tlaci72 válasza Monya78 (#10080) üzenetére


tlaci72
tag

Egyáltalán nem lassú! Bekapcsolás után azonnal elérhető minden és piszok gyorsan reagál. :) Imádom :)

(#10198) dualcore válasza sebgutkopf (#10193) üzenetére


dualcore
őstag

Én értem a te gondolat menetedet is, de gondolkodj reálisan. Ha egy HDMI csatlakozó ergó nincs áram alatt, hogyan tudná érzékelni hogy épp van e rácsatlakoztatva bármilyen készülék. Információ-jel, adat, csak árammal tud létezni. Ezért kell alap helyzetben is néhány mA áram a jelkábelen. A HDMI aljzatok pedig teljesen függetlenek egymástól adatátvitel szempontjából, csak a feszültség ellátás közös a nyák lapon (áramkör-panel). Ezért van az hogyha egy aljzatnál sérülés van, elszáll az egész panel.

(#10199) tlaci72


tlaci72
tag

Csináltam pár képet az Ambilight-ról, ha valaki Philips tv-n gondolkodik már csak ezért is megéri mert egyszerűen csodálatosak ezek a fények! :)

(#10200) dualcore válasza tlaci72 (#10199) üzenetére


dualcore
őstag

Szépek, gratulálok hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.