Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) TIT válasza #94529552 (#10897) üzenetére


TIT
veterán

Na ez az,az én philipsemen még az analog is jó és ez a lényeg.
Porschéval se menj 50-el mert szétesik mi?
Nem tudom a webos2 milyen de az 1 lassú.
Képre meg a koreaiak elbújhatnak még sd adással is.

dualcore: Az sok,a philips 5 mp-e is az néha.

[ Szerkesztve ]

(#10902) dualcore válasza TIT (#10901) üzenetére


dualcore
őstag

A 20-50-et a teljes smart funkcióra értettem. A 7809-el sajnos kellett 30 mp mire csatornát tudtam váltani, és 45 mire a smart is elindult. Az már sok volt.

(#10903) csab2 válasza csalafinta65 (#10895) üzenetére


csab2
veterán

De számít.
A színek kérdése teljesen szubjektív. Először a Samumat is állítgattam össze-vissza. Utána azt mondtam, hogy kész, meguntam és a Film beállításon hagytam. Először fakónak tűnt a korábbi beállításhoz képest, de úgy láttam, hogy közelebb áll a valósághoz. Az ember hajlamos a harsányabb színt és kontrasztot választani, mert olyan "szép". Aztán rájöttem, hogy lehet, hogy szép csak éppen nem valósághű.
Egyébként amilyenre van állítva azt szokja meg az ember.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#10904) csalafinta65 válasza TIT (#10901) üzenetére


csalafinta65
senior tag

+1

(#10905) #94529552 válasza TIT (#10901) üzenetére


#94529552
törölt tag

-1, Vicces vagy megint. :D Ha analógot nézel, akkor még CRT tévéd van. :K Más indokot nem tudok rá, mert kevés hely van az országban, ahol csak analóg kábel tv van. Arra meg vannak a műholdas szolgáltatók.
dualcore Nem smart-os a tévéje szerintem.
Néha nem árt még 50-nél is lassabban is menni a Porsche-val, mert így járhatsz, vagy még rosszabbul. Ez Budapest. A fél alja ott marad a kocsinak.

[ Szerkesztve ]

(#10906) TIT válasza #94529552 (#10905) üzenetére


TIT
veterán

Nálad nem viccesebb aki itt bábáskodik az lg mellett és mint valami kém belülről figyel.
Amúgy mindenhol van még analog és mazoista vagyok+utálom a upc stb.-jét és a másik tv-hez cseréltem mediacard-ot.Tv-t meg alig nézek.De olyan tv-m van(nem lg és samu),hogy megengedhetem,hogy analogot nézzek mert olyan képe van még így is.
crt tv-m beszart 11év után ha figyeltél volna írtam és azt is,hogy most milyen van.

[ Szerkesztve ]

(#10907) #94529552 válasza TIT (#10906) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miről beszélsz megint? :O Nem azt írtam, hogy nincs, hanem kevés olyan hely van, ahol csak analóg van. Aki tudja az digitálist néz mindenképpen. Aki bábáskodik, az inkább te lennél. Ha nem írnál olyan vicces dolgokat, mint amit, akkor nem lenne mire válaszolni újfent.

(#10908) Luck Dragon válasza #94529552 (#10907) üzenetére

Legyetek olyan kedvesek ne marakodjatók :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10909) #94529552 válasza Luck Dragon (#10908) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bocs, de nem hagyhattam szó nélkül amiket fúj egyfolytában, most mi értelme van ennek?
De ezentúl majd megpróbálok nem válaszolni rá. :)

(#10910) TIT


TIT
veterán

Te véded az lg-t nem én.
Mit gondolsz philips topikba dícsérem az lg-det?Amúgy tényeket írtam,annak meg köze nincs a bábáskodáshoz.
Mókás gyerek vagy és én se használtam digitálist mint ahogy még jópár ember.

[ Szerkesztve ]

(#10911) #94529552 válasza TIT (#10910) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megint komolytalan vagy és vicces is, nem vagyok védő, és nincs is mit védenem. Ha védeni akar valaki, az inkább te vagy. Nekem nem okoz örömet az, ami neked, hogy a saját márkádat vegyék mások is.
Tárgyilagos véleményekre van szükségük az érdeklődőknek, nem pedig fikázó, szidalmazó hozzászólásra, amiket itt eldurrogtatsz, meg másik topikban is. Szidod a Panát, Sonyt, Samsungot, és minden mást kb. Néha még a Philips-et is. Időnként olyan dolgokat állítasz ami nem igaz. Ezekkel csak magadat járatod le, meg a topikot is, és senkinek nem segítesz vele. Valódi vélemény kell, leginkább saját tapasztalat, vagy egybehangzó tesztekből, több felhasználó azonos véleményéből leszűrt vélemény. Nem pedig olyan, hogy ez is sz@r, meg az is, meg mindegyik, csak a saját márka a jó. Mert az sehogy sem fedi a valóságot. Van minden nagyobb márkának gyengébb, közepes és jó terméke, nem szabad általánosítani egyiknél sem, mert az is félrevezetés. De kíváncsi vagyok, hogy pl. a TG egyetért-e a te minden mást pocskondiázó véleményeiddel.

Bocs Luck Dragon :) , hátha most sikerül megértetni ebből valamit, és ezután normálisabb hangnemben megy a topik tovább.

[ Szerkesztve ]

(#10912) csalafinta65 válasza #94529552 (#10911) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Amíg itt fel nem tűnsz, teljes nyugalom honol. E is tény. Több user, és még teszt is megerősítené. Ezen picit gondolkodj el! Köszönöm,( TIT sok-sok igen hasznos infóval gazdagította, gazdagítja eme topokot. Elfogult? Ez megbocsájtható. Minden Philips tulajnak is, ugyanúgy.)

(#10913) bluemirage


bluemirage
őstag

Ahogyan páran leírták... nekem sem megy már a youtube a TV-n. Néhány hete még jó volt.
Az enyém: 7496-os.

Meliora sunt bono inimica

(#10914) Gabir


Gabir
aktív tag

Akit érdekel egy 32-es 9705-ös...(nem az enyém!!)

(#10915) TIT válasza #94529552 (#10911) üzenetére


TIT
veterán

A komolytalan és vicces te vagy.Mi a szakmád,hogy meg mered kérdőjelezni a tudásom?
Nem írom le ki de neki is herótja van tőled.
Te óvodás voltál amikor én már ilyeneket árultam,kicsit több tapasztalatom van mint neked.
Nem pocskondiáztam a többi márkát ok nélkül,sonyra,panára több hónapja írtam,hogy nem az igazi,de tesztek is alátámasztják amit írtam és látom is saját szemmel.
Ha neked nem segítség amit írtam az a te bajod,te se segítesz sokat.
Ha rosszat merek írni az lg-ről te rögtön jössz puffogni.
Egy philips topicba hagy ne kelljen ismerni az lg-t.
Lg-t se szídtam csak leírtam a tényeket,moncsiba is van és jó,de tv-be más+ott láttam a 3d-t jól,akkor miért szídnám.
Olvass kicsit utána miket írnak az lg-ről meg samuról.
Kicsit ellentmondásos amit írsz:dícsérem a philipset és a másik szavaddal meg szídom?
Leírtam,hogy a philipset nem szeretem különösebben mert középkategóriát csinál általában(kivéve az alu mini hifi 70-től)de tv-be jó és ht.-ba.
A hibáit nem hallgatom el,ezért szídom?A sony se sony 95-től kb.de te honnan is tudnád?Én viszont tudom mert ott voltam és láttam,a samut is,hogy '93-ban kalapáccsal kellett verni,hogy a kép jó legyen,mert a kábelek nem voltak fixálva.
Egy márkába bíztam csak de már abban sem a hdmi hiba miatt.
Korea meg mindig középmezőny lesz nekem,de ha teszteket nézel rájössz,hogy nincs olyan képük,de,hogy megnyugodj élőben se tetszik.
Szerencsére nem izgat mit mondasz a tudásomról mert 25 év alatt nemcsak a kosz ragadt rám és többen elismerik+van intuicióm ami sokat segít.

Most miattad kell mindenkinek ezt a regényt végigolvasni,pedig nem erre kiváncsiak.

Kösz Csalafinta,tudtam,hogy egyetértünk sok mindenben.

[ Szerkesztve ]

(#10916) dualcore válasza #94529552 (#10905) üzenetére


dualcore
őstag

Néha nem árt még 50-nél is lassabban is menni a Porsche-val, mert így járhatsz, vagy még rosszabbul. Ez Budapest. A fél alja ott marad a kocsinak.

Ezt kifejtenéd, hogy mire gondolsz, vagy csak én nem értem???

[ Szerkesztve ]

(#10917) #94529552 válasza TIT (#10915) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ennek megint semmi értelme, kár volt leírni, hablaty. Te értesz a tévékhez? :W :D Méghozzá a tévés szakmában vagy? Úgy akarod eladni az egyiket, hogy szidod a konkurenciát? Ezt nem tanítják egy iskolában sem. Ha lenne kereskedelmi képzésed, akkor nem tennéd ezt. Tehát nincs. :O Kalapáccsal kell ütni a tévéket? Na ennyi elég volt, többet nem kell mondanod. No Comment!
Annyit meg tudsz megérteni, hogy ne beszélj általánosítva: "a Sonyról" vagy másról?

Igen, most véded azt amit nem kell védeni, mert minek. Máskor meg szidod a Philipset is, most nem keresem vissza a milyen jelzőkkel illetted eddig a tévéket.

Egy db típusról mondj véleményt, amit konkrétan ismersz, de csak akkor ha arról kérdeznek, mivel a többiről semmi fogalmad nem lehet. Akkor majd hiteles lehetsz, ha ezt betartod. Igaz hogy 6-7 éves tévéről senki nem kérdez, de mindegy. "A Philips"? Te nem ismerheted az összes évjáratból mindegyik típust,nem lehet általánosítani, ezért nem is szabad mondani summás véleményt "a Philipsről" sem, meg semmiről. Az egy gyűjtőnév, rengeteg termékkel. Ami mindig változik, megújul, leváltják a régi termékeket, nehéz lenne naprakésznek lenni belőle. Érted? Pedig nem is olyan nehéz szakma ez. :))
Kb. ugyanezeket már írtam neked, de minek is, volt értelme? Ááá, dehogy!
Jön a válaszod megint, 40 sorban minimum. ;] OFFtopik!

dualcore :R Azt jelenti, hogy nem muszáj mindenütt száguldozni, csak azért, mert éppen Porsche, vagy esetleg más szuper sportkocsid van. Mert így járhatsz, mint ez az illető. Egy bukkanó, és máris a fél alja lemarad a kocsinak egy ilyen koppanás után. Ha lassabban ment volna, akkor egyben marad a kocsija.
Jah, és Budapesten történt az eset.

[ Szerkesztve ]

(#10918) csalafinta65 válasza #94529552 (#10917) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Te, Pumma...nem fejeznéd be itt ezen a ponton? Kurvára unalmas, fárasztó, okoskodó, kötekedő vagy. Szívem szerint azt mondanám, hogy takarodj, de nem mondom. A szép szóból értenél? Köszönöm, köszönjük. ( TIT fórumtárs tudása megkérdőjelezhetetlen, és eggyé vált a fórummal. Cél nélküli ingerlése belőlem vált ki agresszivitást. Elég volt!

[ Szerkesztve ]

(#10919) Monya78


Monya78
veterán

Philips TV-m volt,van,lesz...de ez a mindig visszatérő "Pumaharc" kiverte a biztosítékot...bár könnyen megoldom: egyszerűen kitörlöm a kedvencekből a topicot, majd esetleges vásárlás előtt lesek be csak... :(

(#10920) EmThor válasza csalafinta65 (#10918) üzenetére


EmThor
addikt

Ne törődj vele, se család se élet, ráér.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#10921) #94529552 válasza csalafinta65 (#10918) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy nap termése kettőtöktől idézve(a tudás): "nem jó a szín megjelenítése, bárhogyan is kalibrálod; lassú és pár perc míg észhez tér; A koreaiak pont tv csati képminőségben gyengék; Hát...megbánod. Nem egy penge készülék az, stb.stb." :F
Én nem mondok véleményt mert nem ismerem, de hogy te sem ismered, az 100%. Senkitől sem olvastam beszámolót róla, és tesztet sem. Ettől függetlenül lehet rossz, lassú, gyors, stb, Felőlem bármilyen lehet, de olyan mondja legalább, aki ismeri, használta. Ti ketten nem vagytok korrektek, félrevezetés nem kell ide.

A modorodat ismeri mindenki, csak annyit róla, hogy szép, kultúrált, és udvarias. Öröm olvasni. :DDD

(#10922) taktib válasza csab2 (#10893) üzenetére


taktib
csendes tag

Ne akard tudni milyen lassú!!! Volt már pár tv-m de ezen a mostanin mindig rácsodálkozom !!

(#10923) süti5 válasza #94529552 (#10921) üzenetére


süti5
őstag

A modora tényleg a legalja, ez tény.

(#10924) TIT válasza #94529552 (#10917) üzenetére


TIT
veterán

Te hablatyolsz,arról nem tehetek,hogy nem érted mit írok mert nem vagyunk egy szinten.
Miből gondolod,hogy nincs kereskedelmi végzettségem?Elárulom neked,hogy csak nekem volt+pár embernek ahol dolgoztam és szakképzett vagyok másokkal ellentétben.
Neked talán az van?
Mit tanítottak nekem azt nem tudhatod de nyugi engem megneveltek,ellenben a mai fiatalokat és az egyik legjobb árutanárom volt.Én még a rendszerváltás után végeztem.
Nem a másikat szapulom,hanem tényeket írok.(az,hogy neked az már szapulás az a te bajod)
Nemcsak tv,hanem komplett híradástechnikai végzettségem van,nem scannelezem be a bizimet a kedvedért.
Ja és nem tescoban dolgozom nyugi.
Miért akadsz ki a tv kalapáccsal verésen dolgon?Én voltam ott a samu gyárban Jászfényszaru-n vagy te '93-ban?Elvakult koreai fan vagy és nekem beszélsz részrehajlásról?
Ebből látszik,hogy csak kötekszel és te leszel ezzel hiteltelen.
Azt mondasz amit akarsz nem érdekel,mert akiktől kell megkaptam az elismerést.
Az,hogy te nem látod a képminőségbeli difit mert elvakult lg fan vagy az a te bajod,csak ne reklámozd mert nem igaz.A tesztelők is kamuznak ugye és csúnya rosszfiúk mert azt merik írni,hogy koreai nem a legjobb tv adásnál képminőségben.
Csak tudnám mit keresel itt amikor még philips tv-d sincs.
Az igaz,hogy nem kell általánosítsak mert ami volt pár éve nem az van most,de az lg képe akkor se tetszik és rosszabb mint a philipsé.
A pana szídásomhoz(amit tesztek is bizonyítottak),hogy nem csinálnak kiemelkedő minőséget 1-2 kivételtől eltekintve csak annyit,hogy a legstabilabb,minőségibb márka volt nekem,de ha annyira jó neked mind akkor miért lg-t vettél?
Ha hosszú amit írok és nem izgat ne olvasd el,nyugi gyorsabb elolvasni mint begépelni :)

[ Szerkesztve ]

(#10925) Luck Dragon

Uraim, egyszer már kértelek hogy ne esünk már egymásnak, kérlek ismét titeket hogy ne menjünk már a személyeskedések felé, nem szeretnék írni a modkerbe. Köszönöm. :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10926) #94529552 válasza Luck Dragon (#10925) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok, nem válaszolok neki, mert semmi, de semmi értelme. Ezer bocs az ő nevében is. :K

(#10927) dualcore


dualcore
őstag

Szomorúan olvasom én is hogy jelenleg miből áll a topik. Gyerekek béke van!!!

(#10928) terka 1979


terka 1979
csendes tag

sziasztok tudja valaki mennyibe kerül egy tápegység 6007k/12 tévébe :W

(#10929) csalafinta65 válasza terka 1979 (#10928) üzenetére


csalafinta65
senior tag

30 -35 ezer ft. Ha van egyáltalán még...

(#10930) terka 1979 válasza csalafinta65 (#10929) üzenetére


terka 1979
csendes tag

köszönöm és azt nem tudod véletlenül hogy egy SSD panel mennyibe kerül az imént beszéltem a szerelövel és ö mondta hogy az a panel lehet a baja nem a tápegység :(( :W

(#10931) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

45 + szerelés...megéri? Mikor vetted a készüléket?

[ Szerkesztve ]

(#10932) csab2


csab2
veterán

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, segítséget, véleményt, hozzászólást!
Végül nem a Philips mellett döntöttem.
Még egyszer köszönöm, és további jó fórumozást! :R

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#10933) terka 1979 válasza csalafinta65 (#10931) üzenetére


terka 1979
csendes tag

2012 év végén nem hiszem hogy megéri dobjam a kukába? de inkább lehet hogy a philips magyarországi képviseletéhez beviszem és az ottani nagyfönök fején verem szét mert nehogy már az rendbe legyen hogy egy 2,5 éves tv a kukába kelljen dobni mert olyan drága alkatrészt kell bele venni hogy ne érje meg az egészet
:((

(#10934) csalafinta65 válasza terka 1979 (#10933) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Hiába vered az asztalt...Sajnos 24 hónap garit kaptál rá. Sajnos megszívtad. Már bocs. ( van itt az oldalon egy szerelő srácnak topikja, olcsón, jól dolgozik, és a fórumában meg is kérdezheted, hogy milyen összegre számíthatsz. Márkaszervízek esetén, kp-s javításnál egyedül a Panasonic szervíz dolgozik becsületesen. Sajnos nem csak az ssb drága, de a javítási költség is horror...

[ Szerkesztve ]

(#10935) terka 1979 válasza csalafinta65 (#10934) üzenetére


terka 1979
csendes tag

tudom igazad van de akkor sem hagyom annyiba a dolgot és ha ki is kell dobnom akkor is valaki rá fog b....ni mert ez nem normális dolog régebbi tévék 10 évig mentek ez meg nem bir már 3 sem. pont azért vettem philipset mert hogy az jo ...... aztán mégsem?

(#10936) terka 1979 válasza csalafinta65 (#10934) üzenetére


terka 1979
csendes tag

köszönöm hogy segitesz ki az a srác?

(#10937) terka 1979 válasza csalafinta65 (#10934) üzenetére


terka 1979
csendes tag

milyen tv vegyek ezek után ami nem megy szarrá 3 éven belül japánban gyártanak még tévéket vagy csak kinai koreai szarok vannak?

(#10938) azigazimoris válasza terka 1979 (#10936) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Itt próbáld meg.
[link]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#10939) csalafinta65 válasza terka 1979 (#10937) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Valszeg a Sony hazai képviseleténél külön kérésre elintézhető...bár a szabvány eltérés miatt nem valószínű, hogy eredeti Japán készülék működne itthon. A legjobb ajánlatok, a Csehországban összeszerelt Panasonic TV-k. Az minőségi összeszerelés még.

[ Szerkesztve ]

(#10940) dokee78


dokee78
félisten

Philips mennyire jó Smart 3D tévében?
40 inch körüliben best buy?

(#10941) dualcore válasza dokee78 (#10940) üzenetére


dualcore
őstag

A 3D elfogadható, Smart része kicsit lassú, viszonylag kevés app, de a képminőség az nagyon ott van.
Menyi a keret kb?

(#10942) terka 1979 válasza csalafinta65 (#10939) üzenetére


terka 1979
csendes tag

samsung is szar? az ue 48ju7500uhd 3d smart

[ Szerkesztve ]

(#10943) dokee78 válasza dualcore (#10941) üzenetére


dokee78
félisten

Smart része fontos lett volna.

Igazából Samsung UE40H6400 a kiszemelt,pusztán érdekelt van-e hasonló árú.

:R

(#10944) csalafinta65 válasza dokee78 (#10943) üzenetére


csalafinta65
senior tag

A Samsungok, főleg alacsonyabb árfekvésben, de sokszor nem csak akkor, hajlamosak 1 éven belüli többszöríi meghibásodásra. A Philips képminőségét messze nem érik el.

[ Szerkesztve ]

(#10945) dualcore válasza dokee78 (#10943) üzenetére


dualcore
őstag

Azt is figyelembe kell venni, hogy a smart részét csak szinte eleinte használja mindenki, utána max YT és a DLNA ami fontos legtöbbször.

(#10946) danieben8


danieben8
csendes tag

http://digx.hu/55pfh5209-88 sziasztok, erről mi a véleményetek?

(#10947) #94529552 válasza csalafinta65 (#10944) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tapasztalat, vagy statisztika van ezekről? Mert még nem olvastam erről, de minden lehetséges. Pontosan melyik típus hajlamos erre?

(#10948) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
3 darab esélyes van, de nem tudok dönteni, hátha valaki segít billenteni a mérleget. :)
1: [link]
2: [link]
3: [link]
egyedül a smart funkció a lényeg, a 3d szerintem nem igazán lenne kiaknázva.
a 6xxx megéri a plusz 10ezret? :F
ha valakinek lenne ötlet szívesen venném! köszönöm! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#10949) TIT válasza peestike (#10948) üzenetére


TIT
veterán

Mivel nem egy kategória megéri.

(#10950) Luck Dragon válasza peestike (#10948) üzenetére

Peestike igen, tessék kiadni érte azt a plusz összeget :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.