Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) a2d2 válasza Xray-1 (#79950) üzenetére


a2d2
addikt

Ja értem, hiába egyesével csinálod, gondolom be tudsz állítani egy fix hangerőt és mindegyiket arra állítod be.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79952) Szilofon


Szilofon
tag

[link]
Samsung J5 2016 független eladó.

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#79953) Bandus99 válasza UHHH (#79949) üzenetére


Bandus99
őstag

ez fizetos program, biztos meg lehet oldani free lehetosegekkel is

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#79954) UHHH válasza Bandus99 (#79953) üzenetére


UHHH
senior tag

Nekem évek óta fenn van, és nem korlátoz semmiben. :) Nem törtem meg!
Az about-ban írja, hogy "soon" purcsászoljak egy licencet.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#79955) Exian válasza UHHH (#79954) üzenetére


Exian
őstag

Goldwave! De durva, az még van? :) Ezeréve használtuk még a 2000-es évek előtt, amikor zenélgettünk. Talán Win311-ben. FastTracker társaságában. Azt meg ugye DOS-ban.

Most amúgy én is az Audacity-t ajánlom. Azt használom Linuxon is.

(#79956) Bandus99 válasza UHHH (#79954) üzenetére


Bandus99
őstag

felraktam, nem tudom mi lehet a gond de hasznalhatatlan zug sistereg mint egy oreg hasznalhatatlan radio :(

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#79957) UHHH válasza Bandus99 (#79956) üzenetére


UHHH
senior tag

Van pár tutorial, nálam nem sistereg.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#79958) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Valakinek esetleg eladó asztalhoz rögzíthető mikrofon állvány? PChez kellene.

Köszi! :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#79959) Pzoli2 válasza Hunter2 (#79936) üzenetére


Pzoli2
tag

A Kisállomás mögött van porszórás .
[link]

Szép munkát végeznek.
Kb 24-27 ezer /4db/

[ Szerkesztve ]

(#79960) newwave0507


newwave0507
tag

S.o.s keresek fogorvost, egy fogkő csinálja a balhét. Nem tud esetleg valaki normális helyet?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#79961) freaghill válasza newwave0507 (#79960) üzenetére


freaghill
őstag

Farda Zoli, mennyire tud fogadni, az kérdés.

(#79962) mormota válasza newwave0507 (#79960) üzenetére


mormota
senior tag

virág dental a magaslati úton

Illusztrálok, tehát vagyok

(#79963) zsolt19900 válasza newwave0507 (#79960) üzenetére


zsolt19900
őstag

eurodental a plázával szemben, Gergelynél voltam jó orvos :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#79964) Exian válasza freaghill (#79961) üzenetére


Exian
őstag

Farda Zoli +1, illetve onnan nem messze a Király Házban van egy rendelőben 4 fogorvos is egykupacban. Nem mintha ez számítana, de körzeti fogdokik, de megvettek ott egy lakást és azt alakították át rendelővé, maximálisan elegáns kivitelben. Ott van Dr. Ceglédi Ágnes, Dr. Zeller Zsófia, Dr. Serdült Károly, Dr. Pálvölgyi Péter.

Foghúzásban Serdült doki "verhetetlen", esztétikai fogászatban a Pálvölgyi doki elég jó.

Lassan 10 éve járok hozzájuk (havi egyszer fixen), mondjuk szerencsére a 10 év alatt csak kétszer ültem bármelyikük székében :) Én macerálom őket, sokkal jobb helyzet!

(#79965) dunc válasza zsolt19900 (#79963) üzenetére


dunc
nagyúr

Pècs legdràgàbb, leglehúzosabb helye.......

(#79966) CPT.Pirk válasza newwave0507 (#79960) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nevkó koli első emeletén a "Tigrisfog" fogászat. Voltam már ott jó párszor, jól csinálják.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79967) zsolt19900 válasza dunc (#79965) üzenetére


zsolt19900
őstag

mégis amikor "fájdalomcsillapitó érzékenység/allergia gyanúm" volt, akkor ők mertek hozzányúlni, egy komlói sem sajnos

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#79968) Xray-1 válasza dunc (#79965) üzenetére


Xray-1
tag

Tény, hogy bazidrága, de pl. ez is relatív.

Itt egy fogpotlás (kerámia, előző fog gyökérkezeléssel) kb. 90-100e/db.(saját tapasztalat).
Viszont este 7-9 között is adtak időpontot, ha azt kértem! Maximálisan rugalmassak!

Szekszárdon hallottam 1 misi/db-ról is.
(nem véletlenül vett kastélyt és tart fent veterán luxus autó gyűjteményt az ottani fogorvos... )

(#79969) dunc válasza Xray-1 (#79968) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem is van velük tapasztalatom, ès nem pozitív, mert pofàtlanok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#79970) Utopista


Utopista
tag

Sziasztok,

eladó pár cuccom:

- AM3 full konfig - ASRock M3N78D, Athlon II X2 250, GEIL 4GB Black Dragon DDR3 1333MHz
- Dell Latitude E6530
- Philips SHB3060 vezeték nélküli bluetooth headset

A PC legfeljebb VGA nélkül vihető, jobban nem szedem szét!
Ha a notebook valakit komolyan érdekel, alkuképes!

Minden megtekinthető, kipróbálható Pécsen, a környéken házhoz viszem!

üdv.

(#79971) newwave0507


newwave0507
tag

Köszönöm szépen mindenkinek! Körbetelefonáltunk mindenkit, sajnos nem kaptam helyet.. így mehettem le Barcsra Pécsről :D . Remélem megoldódott! :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#79972) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
Routerrel kapcsolatos segítséget szeretnék kérni.
Adott apunál egy 50Mbites internet, a router viszont csak 16-20Mbitet továbbított wifin.
Elhozta hozzám a routert (kb 10 éves TP link) + apósom adott közben egy másik ősrégi G-s routert.
Rácsatoltam az én UPC-s connect boxom mögé őket és mindkettőnél az a jelenség hogy LAN-on kb 30-40Mbitet tudnak, Wifin pedig 16-20Mbitet. De mind a kettő ezt produkálja! Ráadásul a TPlinkes super speedes, elvileg a 108-at is tudnia kellene.
A UPC-s connect box 192.168.1.1-es címen volt elérhető, ezeket pedig átállítottam 192.168.0.1-re és a WAN-nál dinamikus IP-re, így szépen beállt mindkettő a UPC box mögé.
Amint kihúztam a tesztelendő router WAN portjából a kábelt és azt dugtam be a gépembe legalább 200-as net sebességet mértem rajta, szóval a kábel sem volt rossz és a bejövő jel sem volt rossz.
Mind a kettő ugyanolyan gyengén működik, itt ültem egy órát felettük, azt hittem szívbajt kapok már.
A titkosítást is kikapcsoltam, router tűzfalát is, tplinken firmware-t frissítettem - bár 2008-as volt a legújabb :)
Van valami ötlete valakinek?
Ezek a 10-15 éves cuccok nem szeretik már a mostani technikát (talán nagyobb csomagokat), vagy mi lehet?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79973) hcl válasza a2d2 (#79972) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

B/G wifi elméleti maximuma az 54Mbit/s. gyakorlatban meg a felének már örülsz. A kábeles sebesség fura, mert azokban is 100Mbites switch van, gyorsabbnak kéne lennie.
Nem mellesleg azok a routerek már nem is biztonságosak (wifi kulcscsere bug, nagyon könnyű lelopni a jelszót).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79974) Dluinet válasza a2d2 (#79972) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-ennyit bírnak
-lassú a wan port
-a wifi nem fullduplexben tudja az 54Mbit-et? Mert akkor csak az egyik irányba a fele az átvitelei sebebesség.

Lassú wan +lassú proci + lassú wifi = 16Mbit

2007 előtt talán csak délkorában volt otthoni környezetben 10Mbit-nél nagyobb sávszél

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#79975) newwave0507


newwave0507
tag

Nem tudom ki szereti a focit.. de HALA MADRID! :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#79976) air válasza newwave0507 (#79975) üzenetére


air
nagyúr

Csak Gálvölgyi művész úr.
A gurulós foci nem sport. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#79977) a2d2 válasza Dluinet (#79974) üzenetére


a2d2
addikt

Értem, köszönöm a válaszokat én is ezektől tartottam.
Akkor router vásárlás lesz a vége.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79978) NGA válasza a2d2 (#79977) üzenetére


NGA
addikt

De akkor már AC-t vegyél. Ne N-eset.

(#79979) a2d2 válasza NGA (#79978) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja azt vettem kollegától.
Sajnos ez a fos D-link DIR 842-es volt neki is mint amit visszaküldtem anno a gyenge wifi miatt emagnak de legalább olcsó volt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79980) a2d2


a2d2
addikt

Hétvégén egy facsavar kicsavarásával sikeresen leégettem a fúrómat :(
Nem láttatok mostanában valami jó vételt? A Makitától a LIDL-sig minden szóba jöhet ha megfelelő az ár/érték mutatója.
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79981) CPT.Pirk válasza a2d2 (#79977) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy TP WR842ND routerem, rajta az aktuális Rooter (openwrt) firmwarrel. Most fogom kicserélni egy újabb TP példányra, ha esetleg érdekel, írj rá valamit. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79982) a2d2 válasza CPT.Pirk (#79981) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, ha minden jó lesz akkor megveszem kollegám D-linkjét.
Ha nem akkor szólok :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79983) dunc válasza a2d2 (#79982) üzenetére


dunc
nagyúr

Szia! A D link nagyon nem ajánlott kategória. A TP link sokkal stabilabb, pláne custom firmwarevel.

[ Szerkesztve ]

(#79984) Engineer086


Engineer086
Modder

Szép estét mindenkinek!
Köszönöm mindenkinek, aki lakás ügyben hozzászólásával segített, úgy néz ki beköltözünk Olgába. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#79985) Balu77


Balu77
őstag

Szép estét!

Eladó egyéni kis design-os, halk masina: [link]

Kiváló netezni, filmezni, de egy jobb videokártyával szerintem a játékokkal is jól megbirkózik még. SSD-vel pedig igazán gyors jószág win10 alatt is.

izé

(#79986) a2d2 válasza dunc (#79983) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, arra már rá jöttem, egy nap után csomagoltam is vissza az enyémet (gyakorlatilag a beépített antennás fehér UPC connect box oda vert neki jelerősségben rendesen). Azt még 11e-ért vettem tavaly, árukereső szerint volt most januárban 9e Ft-ért is: [link]
Kollegám 6e-ért odaadja, úgy gondolom hogy ezért a pénzért egy 50Mbites net mellé apunak azért jó lesz és mégiscsak AC-s meg dual chaneles ami később még jól jöhet kisebb lakásban.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79987) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok,

még mindig eladó a szép állapotban lévő Ozaki 2.2-es hangfalszett. 1hét gari, ingyenes pécsi házhozszállítás.
Ajánlatokat kérlek privátban tegyetek.

Köszönöm.

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#79988) a2d2 válasza a2d2 (#79972) üzenetére


a2d2
addikt

Srácok!
Ma vettem egy N-es routert (kollegám közben rájött hogy mégis kell neki az AC-s D-link), és a fenti módszerrel ezzel is csak 20Mbites wifi sebességet mértem!
A telefonos speedtest progit futtatom. Ha a UPC boxra csatlakozok akkor 200-at mérek a telón ha a mögé kötött routerre akkor 20-at. Ha a kábelt nem a router WAN portjára kötöm hanem egyenesen a gépbe akkor megintcsak meg van a 200-as sebesség. Mi a tököm lehet ez?
Én rontok el valamit?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79989) hcl válasza a2d2 (#79988) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt lehet jobb lenne a UPC topicban megkérdezni.
Nem lehet wifi csatona ütközés? A UPC boxon kikapcsoltad a wifit?

Mutogatni való hater díszpinty

(#79990) a2d2 válasza hcl (#79989) üzenetére


a2d2
addikt

Nem kapcsoltam ki de próbáltam több csatornát is beállítani.
Mindenesetre nem itt lesz a helye, csak gondoltam rápróbálok, sógoromék elvitték már szüleimhez, elvileg csak rá kell kötni az ottani boxra (abban nincs wifi).
Felhívom őket holnap hogy mit tapasztaltak.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79991) CPT.Pirk válasza a2d2 (#79988) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet, hogy az a wrt a szűk keresztmetszet, ami rajta van. Mintha olyat olvastam volna, hogy a NAT részét szoftverből kezelik, ami erősen CPU intenzív, de a franc tudja.
Most egy WR1043ND v3 van itthon ugyanazzal a wrt-vel, azzal telón 35MBit-et mér a speedtest átlag, a végén meg 47/40-et mutat. Kábelen 100/50-es digi net.

Szóval meg lehet próbálni a gyári firmwaret is. Azt hiszem csak annyi a visszaállás a gyárira, hogy beadod neki a TP-től letöltött binárist, aztán rebootol és már az is jön be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79992) NGA


NGA
addikt

Én most vettem digire Asus RT-AC51U-t, és laptopon ennyi:

(#79993) NGA válasza NGA (#79992) üzenetére


NGA
addikt

Ez meg a telefon[link]

[ Szerkesztve ]

(#79994) hcl válasza CPT.Pirk (#79991) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A NAT szinte mindenhol szoftveres, nem? Érdekes, nekem a 841 nem lett lassabb az OpenWRT-től.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79995) CPT.Pirk válasza hcl (#79994) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, mindössze néhány napot használtam gyári progival, plusz nem is érdekelt a wifis sebessége, mert ahová kellett a sávszél, oda kihúztam a kábelt. Egyébként ez nem a sima OpenWRT, hanem az "ofmodemsandman" Rooter ami a "Lede" valamit használja Luci felülettel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79996) hcl válasza CPT.Pirk (#79995) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, jó :D Én a stabil Openwrt kiadásokkal mindig jól elvoltam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79997) a2d2 válasza a2d2 (#79990) üzenetére


a2d2
addikt

Na sajnos a szolgáltató modeme után kötve is maradt a ~20Mbit wifin, szóval semmit nem javult a helyzet.
Eladó TP WR842ND 3000Ft-ért, és továbbra is keresek routert, szerintem mégis maradjunk inkább az AC-s vonalon mert ezek az N-esek is gyengécskék.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79998) hcl válasza a2d2 (#79997) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

S kábelen mennyi a szolgáltató modeme után?
Nekem ez fura.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79999) a2d2 válasza hcl (#79998) üzenetére


a2d2
addikt

Kábelen meg van az 53Mbit.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#80000) a2d2 válasza a2d2 (#79999) üzenetére


a2d2
addikt

Visszaraktam a gyári firmware-t:
A jó hír hogy kapásból megduplázódott a wifi sebesség az alapbeállításokkal is.
A rossz hír hogy egy óra kísérletezgetés után sem tudtam feljebb emelni.
Wifi most 40Mbit kábelen pedig 83Mbit.
Azt nem értem hogy merészelik ráírni erre a 300Mbit-es elméleti sebességet, mikor egyértelmű hogy a router a gyenge láncszem a csapatban.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.