Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) Attix70


Attix70
aktív tag

Keresnék DDR3L 4GB vagy 8GB memóriát laptopba. Cserébe lenne (értékegyeztetéssel a 4GB esetében) 8GB Kingmax FSGG45F-D8MMB 1600MHz.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#79502) #TOTTI válasza #TOTTI (#79500) üzenetére


#TOTTI
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#79503) fudi2002


fudi2002
veterán

Eladó Genius G700v ha valakit érdekelne...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#79504) Exian


Exian
őstag

Srácok! Minden DVI kimenetes videókártya egyben hangkártya is? Vagy hogy van ez? :D 20 év "komolyabb" szintű PC-s buzerálás után ma szembesültem vele először, hogy DVI kimenetre dugaszolt HDMI átalakítóval van hang TV-n :DDD Ez valami ASUS AMD HD akármi, minden DVI videókártya tudja ezt, vagy ez az AMD spéci holmija?

(#79505) hcl válasza Exian (#79504) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem nem minden tudja. DVI-D bizonyos verziói. A HDMI meg DVI+hang. Displayporton 1.2-től van hangátvitel is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79506) köpet válasza Exian (#79504) üzenetére


köpet
aktív tag

Hali!

Nem tudom, én szívtam sFM1 APU-val, ami DVI kimeneten csak a képet küldte, akármit csináltam, HDMI-s lapban ment rendesen. A jó kis öreg geforce 9800gt-men van HDMI, de hangot csak az SPDIF átkötésével tud rajta küldeni, mint nemrég kiderült számomra, némi anyázás és kutakodás után.

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#79507) Exian


Exian
őstag

Van valakinek UPC-s szervizes vagy ügyintéző ismerőse? Nagyon fontos és sürgős lenne. Egy kis segítség kellene egyik ismerősömnél, juttatás fejében. A hivatalos út járhatatlan és csak hétfőn mozdulnának meg, de ma kellene.

(#79508) zsolt19900 válasza Exian (#79507) üzenetére


zsolt19900
őstag

írtam

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#79509) mormota


mormota
senior tag

keresek könyvet digitálisban:
J Goldenlane - csillagok szikrái 1 és 2. kötet
Neten csak 80 oldalas teaser van fent. a teljessel még nem találkoztam.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#79510) a2d2 válasza mormota (#79509) üzenetére


a2d2
addikt

Ha meg lesz küldd majd el nekem is. Ha valamit már fél éve nem talál az ember az tuti valami ritka és értékes lehet :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#79511) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Van egy Eladó 106cm-es LG 3D-s tv-m kb 3,5 éves, napi használatból. Vettem nagyobbat így már felesleges, nem érdekel valakit 75000 jómagyar forintért? Ha nagyon kell csinálok képeket is :)

(#79512) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Eladó ez a 4 bőrönd 5k/db, alku, mennyiségi kedvezmény van. :)
A szürke és a kék kabinbőrönd repülőre nagy kézipoggyászként is felvihető.

+

Valamint ez a számítógép asztal ingyen elvihető, sőt pécsen belül el is viszem.

[ Szerkesztve ]

(#79513) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Nincs valakinek netán Coopos telekomos kuponja tartozékokra?

Egy ilyet szeretnék. [link]

(#79514) mormota válasza a2d2 (#79510) üzenetére


mormota
senior tag

Sorozat 3. része. Azaz nem is sorozat, csak ugyanaz a világ meg főszereplő. Az első kettőt olvastam már, az tetszett nagyon.

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#79515) Dluinet


Dluinet
nagyúr

LED körvaku pécsieknek 4200Ft

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#79516) Exian válasza Dluinet (#79515) üzenetére


Exian
őstag

Jegelnéd? Érdekelne. Jövő héten valamikor. Lehetséges?

Ja bocs, most nézem, ez csak makró célokra jó, nekem kicsit erősebb kellene.

[ Szerkesztve ]

(#79517) dunc


dunc
nagyúr

(#79518) Dluinet válasza Exian (#79516) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, csak 1,5 méteren belül jó
Effective flash scope: 5cm-1,5m

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#79519) blaca83


blaca83
őstag

Srácok!

Steam-elésre mi az a minimum vagy inkább az ajánlott kategória amit érdemes összerakni?

Köszi :)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#79520) samu2062 válasza Dluinet (#79515) üzenetére


samu2062
aktív tag

Kizárólag a felsorolt típusokkal működik?
D40X-em van.Ha esetleg működne azzal is akkor érdekelne.

(#79521) Dluinet válasza samu2062 (#79520) üzenetére


Dluinet
nagyúr

működik D40X-szel,
de csak makrózáshoz való,
5cm-150cm-ig

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#79522) HoldChore válasza dunc (#79517) üzenetére


HoldChore
tag

Ez a Pécs és környéke adok-veszek :)

"Ha valamit ésszerűsíteni akarsz bízd lusta emberre!" https://www.facebook.com/gaming/LongJohnHolmesStream/

(#79523) dunc válasza HoldChore (#79522) üzenetére


dunc
nagyúr

Mindegy mert már eladtam.

Tablet

(#79524) Hunter2 válasza blaca83 (#79519) üzenetére


Hunter2
addikt

mármint Streamelésre? Az attól függ mit akarsz streamelni milyen minőségben és mekkora felbontásban.

(#79525) blaca83 válasza Hunter2 (#79524) üzenetére


blaca83
őstag

Szia!

Inkább HTPC szerintem, leírom mit szeretnének:

1. Filmezésre + letöltés-feltöltésre lenne építve
2. Nincs meg hozzá semmi, most kértek meg, hogy építsem meg nekik.
3-4. Kb: 60.000 lenne a keretösszeg és használt alkatrészekből is összerakható a lényeg,hogy vigyen mindent frankón! :)

Jelenleg csak FullHD-t támogat a TV-je, de egy olyat építenék neki már most, ha később cserél akkor azt is kiszolgálja hardveresen. (4K...stb)

Köszi :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#79526) Vertigo18 válasza blaca83 (#79525) üzenetére


Vertigo18
addikt

Laci, "Steamelés"-t írtál, ezért kérdezték! :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#79527) samu2062 válasza Dluinet (#79521) üzenetére


samu2062
aktív tag

Igen olvastam. :)
Írok privit.

(#79528) blaca83 válasza Vertigo18 (#79526) üzenetére


blaca83
őstag

Igen, ezért írtam most részletesebben, mert először arról is volt szó.
Ma kérdeztem, hogy mi a konkrét elképzelés és az elmondottak alapján, mozi + letöltés-feltöltés.

Most, hogy kiderült mi a fő irány ezért is írtam most, hogy inkább HTPC. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#79529) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Miért nem androidos média player külső hdd-vel?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#79530) Exian


Exian
őstag

Szakik! Megen kérdés: adott egy asztali PC, USB portjai halottak, integrált hálókártyája halott. 1db PCI slot van a lapon. Hogyan lehet mindkettőt pótolni? Ezek az USB-s hálókártyák működnek rendesen? Mert gondoltam arra, hogy egy PCI USB kártya és abba egy USB-s LAN kártya. Mert most az egyetlen szabad PCI slotban egy PCI LAN kártya van, de most az USB portok is "eltűntek". Ilyenkor amúgy mi szokott dögledezni az alaplapon, amikor így szép lassan eltűnnek az intergányolt cuccok?

(#79531) Exian válasza Exian (#79530) üzenetére


Exian
őstag

Na megnéztem tüzetesebben, van a sima PCI slot mellett egy PCI-e slotocska is, akkor elvileg mehet külön egy LAN kártya meg egy USB kártya... problem solved :)

Van esetleg valakinek eladó PCI-E hálókártyája VAGY PCI-E USB kártyája?

[ Szerkesztve ]

(#79532) CPT.Pirk válasza Exian (#79530) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha csinálsz jó fényképet az alaplapról, akkor megmondom látok-e rajta döglött kondit. A kondik meg szoktak halni öregebb lapokon. Esetleg még a tápban lévők kérdésesek, de azok inkább instabilitást okoznának.

Amit írsz megoldást az jó, de lehet, hogy van az alaplapon ki nem vezetett USB port. Oda vehetsz hátlapi / előlapi kivezető panelt.
Az usb-s hálókarik is mennek gond nélkül, használtam olyat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79533) Exian válasza CPT.Pirk (#79532) üzenetére


Exian
őstag

Döglött kondikat nem látok, meg ez annál már újabb lap picit, nincsenek nagy kiszáradó, meg púposodásra hajlamos kondik, csak "solid capacitorok". DE majd átvizslatom rendesen.

(#79534) UHHH válasza Exian (#79531) üzenetére


UHHH
senior tag

Szia Exian! Ha már usb bővítőkártyád lesz:
Nekem van microusb-s RJ45-ös ethernet kártyám, meg usb-s wifi kártyáim, azok nem jók?

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#79535) hcl válasza Exian (#79533) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos, hogy halottak azok a portok...? :) Van, aminél lehet az USB tápot tiltani, esetleg ki van nyomva BIOS-ból, ilyesmi. Mind halott? Mert vagy a chipsetben levőknek, vagy a külsőknek mennie kell. USB tápfesz megvan? Mert ha nincs, akkor meg lehet nézni a stabilizátorukat is, láttam már eldögleni - és sima 7805 volt egy laptopban :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79536) Hunter2 válasza Exian (#79531) üzenetére


Hunter2
addikt

milyen lap az hogy ennyire ragaszkodsz hozzá?

(#79537) emre


emre
veterán

Az elektro 2001 mennyire ajánlott bolt?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#79538) Exian válasza hcl (#79535) üzenetére


Exian
őstag

Érdekes, mert pl. egér pilácsa világít, amikor rá van dugva. De jelet már nem küld, szóval nem működik. Illetve, hiába van USB-s billentyűzet rákötve, bekapcsoláskor írja POST-ban, hogy nincs billentyűzet. PS/2 bill működik. Szerintem kevés a táp az USB-knek, az lehet, amit írsz.

(#79539) IO.sys válasza Exian (#79538) üzenetére


IO.sys
őstag

Azt még ki lehet próbálni, hogy eszközkezelőben a Nézetben bekapcsolod a rejtett elemeket, törlöd a szürke eszközöket, majd legvégül az egeret is, majd restart. A szürke eszközök közt lehetnek szabálytalanul leválasztott USB-s eszközök, amik meg tudnak bolondulni. Ész nélkül kirángatott pendrive-ot, amit már nem ismer fel, így lehet újra felismerhetővé tenni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79540) Exian válasza IO.sys (#79539) üzenetére


Exian
őstag

Egyrészt: nem windóz, hanem Linux fut rajta, de ez nem lényeg, viszont a gép bekapcsoláskor már nem működő USB portnak ehhez nincs köze. De azért köszi a tippet! :)

(#79541) Exian


Exian
őstag

Más: keresek megvételre valami régi, egyszerű, olcsó, minél kisebb laptopot. Lehet egymagos is. XP kell rá, spéci autódiagnosztika programhoz. Valami régebbi ASUS eeePC vagy ilyesmi. Normál 14-15"-os egymagos laptop is lehet esetleg.

(#79542) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. CPU tuning esetében mennyi V-ig érdemes elmenni napi használatra? 1.3? Vagy 1.3 fölé is ha behűti a gép?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#79543) CPT.Pirk válasza newwave0507 (#79542) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez erősen proci függő dolog. Kezdésnek szerintem ne itt kérdezz rá, van erre való topic.
Egyébként csak megjegyzem, hogy ilyesmihez megfelelő alaplap is kell, ahol normális hűtése van a VRM körnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79544) IO.sys válasza newwave0507 (#79542) üzenetére


IO.sys
őstag

Valóban rossz helyen kérdezed, de az is igaz, hogy nem nagyon van aktív topik, én is kerestem. 1.3-ig simán elmehetsz, aztán ha beállítottad a neked megfelelő sebességet, végezz terheléstesztet és csökkentsd a cpu feszt eggyel és végezz terheléstesztet megint. Ezzel csökkented a fogyasztást és ezzel a hőtermelést is. Addig csináld ezt, amíg a gép még stabil. Ha komolyabb szándékaid vannak, felmehetsz 1.42V-ig akár, csak figyeld RealTemp-pel a proc hőfokot. 85 °C már rossz. A tuning egy igen összetett valami, olvass sokat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79545) newwave0507 válasza IO.sys (#79544) üzenetére


newwave0507
tag

Rég óta játszom a dologgal, több tune-olt procim is volt már. 4690K- 4770K-4790K , aztán most a(z) i5 6600K-val játszadozom. ASUS ROG Z270 IX EXTREME lapban van a proci, monoblokkos, épített vízzel. 1.3Val nem megy a proci 52 fok fölé. Igazából nem tudom meddig " egészséges " a V-ot elengedni. Azért próbáltam meg itt feltenni a kérdést, mert nem találtam aktív topicot erre.

Szóval akkor 1.3 fölött sem probléma, ha behűti. Jelenleg 1.296on 4.6-4.7 stabil. 1.35 körül az 5GHz tuti megvan.

Köszi!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#79546) IO.sys válasza newwave0507 (#79545) üzenetére


IO.sys
őstag

A procid datasheet-jében van leírva, hány V-ig garantálja a működését az Intel. Absolute maximum ratings táblázat. Ez nem jelenti azt, hogy fölötte ne menne, csak ott már az Intel nem mondja, hogy működni is fog. Hűtés kérdése az egész.
Itt fejezzük be. Ha folytatni szeretnéd, a Tuning, kezdőknek, szájbarágósan topikot ajánlom.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79547) CPT.Pirk válasza IO.sys (#79546) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így nem stimmel. Az absolute maximum ratings minden elektronikai alkatrész esetén azokat a határokat írja le, ahol még biztosan nem megy tönkre az eszköz. Egy temetői kereszttel (is) szokták jelölni ezeket az adatokat, nem véletlenül.
Szóval nem az van, hogy nem fog menni, hanem azért nem fog menni, mert beadhatja a kulcsot!!! Atombrutál hűtéssel sem lehet akármeddig emelni a feszültségeket, ne adjunk ilyen tanácsokat...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79548) IO.sys válasza CPT.Pirk (#79547) üzenetére


IO.sys
őstag

Valami gyártásban jártas mókus beszabadult egyszer egy nagyobb OC fórumra, ahol épp a feszültségekről ment a vita. Kb mindenkit kiröhögött. Azt írta, hogy abszolút maximumon még mennie KELL, ha az van megadva maximumnak. Addig garantálja az Intel a működést. Fölötte az adott egyed gyártási sajátosságai döntik el a valós maximumot. A max 1.4V nem technológiai, hanem jogi határérték. Nyilván az OC veszélyes sport, de ezzel gondolom tisztában van, aki proc feszkót masszíroz.
Na off vége, peace!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79549) CPT.Pirk válasza IO.sys (#79548) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak arra utalta, hogy ne adjunk kezdő tuningosnak olyan tanácsot, hogy persze emeld a feszkót nyugodtan, csak hűtsed. Főleg, hogy ilyenkor nem csak a processzorra jut extra terhelés, hanem az alaplap vrm körére is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79550) UHHH


UHHH
senior tag

Amikor HÚSZ ÉVE a cerka 300A-m 450-en robogott, az volt az igazi overclock! :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.