Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Dluinet válasza CPT.Pirk (#25800) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Átfogalmazom:

A normális teljesítmény az lenne, ha Harkányba egy szobaantennával lehetne fogni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25802) Magnum_


Magnum_
nagyúr

most települ a GTA S.A. a gépemre (remélem elindul) és az lenne a kérdésem, nincs vkinek mentése hozzá? csak örültködnék, amig meg nem unom, de az egész "városban"... tehát nem állnék neki a misszióknak.

I humbly and respectfully decline™

(#25804) Nevil2 válasza Dodder (#25788) üzenetére


Nevil2
tag

DVB-T csatornaválaszték:

Kódolatlan:
m1HD / m2HD (alig van HD műsor)
mr1 / mr2 / mr3 rádiók
tv2 / rtl-klub
dunaHD / duna 2
euronews

kódolt:
atv / hírtv

további info: www.mindigtv.hu

Hogy ebből mennyit lát a kütyü, az a vételi helyzettől függ... :DDD

(#25805) gabx76 válasza CPT.Pirk (#25797) üzenetére


gabx76
senior tag

Mennyire lát rá az antennád a toronyra?

Nálunk az a gond, hogy az összes ablak dél felé néz. Ezért vettem inkább ilyet.
Ez veszi a kábeles adást is :C ott úgyis több a HD-s adás. A DVB-T-t ki sem próbáltam vele, mert nem láttam reményt, hogy fogok bármit is ilyenformán.
Lehet, hogy azért ma teszek egy próbát vele.

Nevil2: Azért az "alig" nem teljesen igaz - az olimpia szinte majdnem mindig HD-s, ha élőben adják.

[ Szerkesztve ]

(#25806) CPT.Pirk válasza gabx76 (#25805) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem ilyet vettem, hanem egy asztali dvb-t vevőt, ami ugyan csak antennás vételt tud, de cserébe usb-n ntfs-es forrást is kezel, és lejátszik x264-es (fullhd mkv) videókat. Árban hasonló a te megoldásodhoz. Alcor HD-1500 [link]

Magára a toronyra nem látok rá, szemközt is panelházak vannak, amik takarják. Viszont a lakás túlsó oldalán, ami nem a Mecsek felé néz, ott is ugyanolyan a vétel, mint nálam. m1, m2 meg a sport adás minősége valami eszméletlen, viszont a kereskedelmi adóink felbontása még nem üti meg a szintet, bár legalább nem zavarosak, mint kábelen az analóg...

Dluinet: érdekükben áll, szerintem meg fogják olvasni. Nem rég olvastam róla, hogy már be van iktatva a menetrendbe további adóállomások építése az országban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25807) gabx76 válasza CPT.Pirk (#25806) üzenetére


gabx76
senior tag

Hm, ez a doboz jól néz ki. DVB-C-vel meghintve ultimate megoldás lenne.

Mondjuk nekem a mostani is rendben van, szépen viszi a HD-t a házitákolmány HTPC-re kötve.
A kábelen - az általad említetteken kívül - a német adók néznek ki jól, meg a Digisport HD is elég dúrva. A kertévék valóban le vannak maradva rendesen.
Ma este próbálok egy keresést a hozzávaló antennával, hátha. Euronews úgysincs kábelen.

(#25808) crabi


crabi
csendes tag

én 1 toronnyal szemben lakom és Nevil kolléga által felsorolt adásokat mind fogja a tv-m, antenna nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#25809) gabx76


gabx76
senior tag

Kipróbáltam. A félelmeim sajnos beigazolódtak. Bárhová tettem az antennát, maximum 30-60% között volt a jelerősség és a minőség. Szétesett a kép, a hang is hol volt, hol nem. Visszadugtam a kábelre. :B

[ Szerkesztve ]

(#25810) Magnum_


Magnum_
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#25811) Bandus99


Bandus99
őstag

Lehet hulyeseget mondtak nekem, de ezek a jelek egyenes iranyban terjednek. Hozzaertok majd ugyis kijavitanak.
Tehat ha kozel vagy a toronyhoz de "alatta" akkor roszabb lesz a veteled, mint pl rozsadomb eseteben ahol no a tavolsag de a magassag beli elteres csokken.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#25812) Nevil2 válasza gabx76 (#25805) üzenetére


Nevil2
tag

Srácok!

Miért nem adjátok körbe a cuccot, mindenki kipróbálhatná egy estére, és el tudja dönteni, h kell-e vagy sem.

gabx76: igazad van, az olimpia tényleg HD-ban megy. De egyszer az is végetér... nem leszólni akartam, de általában tényleg alig van HD műsoruk :( De legalább ingyen! :)

Ha már itt tarunk.... IPTV-n 6, SatTV 3 HD csatorna fél évig ingyen a T-Home-nál... hátha valaki nem tudja még - meglévő szolgáltatás esetén is

[ Szerkesztve ]

(#25813) köpet


köpet
aktív tag

Sziasztok!

USB hub vagy pci kártya min. 2 porttal nincs véletlenül elfekvőben valakinél, olcsó pénzért megvehetően?

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#25814) Jadro válasza Bandus99 (#25811) üzenetére


Jadro
veterán

Függ az irányítottságtól is azért. Ha a torony "tövében" nagy a népsűrűség, akkor gondolom úgy van megoldva hogy arra is legyen jó vétel. De egyébként igazad van.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#25815) bnss válasza Bandus99 (#25811) üzenetére


bnss
veterán

Kiegészíteném annyival, hogy a visszavert hullámok segítségével is fogható az adás.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#25816) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

(#25817) Dodder


Dodder
tag

Lga 775-ös konfig eladó. Árat most ti mondjatok.
Alaplap: Asus P5GPL-X
Processzor: Intel Celeron D 336, 2800 MHz
Memória: Good Ram 512 MB PC3200 DDR
Merevlemez: Samsung 250Gb Sata II SP2504C
Optikai: Lg DVD-ROM GDR8164B
Videokártya: Gigabyte RADEON X600 Pro (128 MB)
Táp: Q-tec PSU 500W Big Fan
Mindez egy szép fekete Super Power házban.

[ Szerkesztve ]

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#25818) 4EYE


4EYE
csendes tag

Sziasztok!

Valaki nem keres egy [Nokia 5630] telót véletlenül? Lenne egy 2 hónapos eladó sorban.

[ Szerkesztve ]

(#25820) nesa válasza Devid_81 (#25819) üzenetére


nesa
veterán

eredeti ures tonereket veszel?

(#25821) aneda


aneda
aktív tag

ELADÓ alkatrészek:

VGA: NVIDIA GEFORCE 5200 256MB AGP - 4k
TÁP: EDNET 500W/12cm 4k

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#25822) vatomi válasza Nevil2 (#25812) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nekem kb 2 hete kötötték be, de a múlt héten már le is lőtték a HD csatornákat :(

(#25823) NovaBlue válasza vatomi (#25822) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

kb nálunk is ez volt a helyzet+ 2hónapig ingyen HBO meg HBO2 meg mittudoménmi aztán egy nagy ....( minő meglepetés ;] ) mind a 3-4 csatornán ugyan az megy, ilyen reklámok meg előzetes ökörségek.

Nem kell bedölni mindennek, megy a paraszt vakítás 1000el sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#25824) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Goldmen75 közbenjárásával webcam kérdés megoldva, úgyhogy a megbízható korrekt boltok listája bővült nálam

I humbly and respectfully decline™

(#25825) Macka


Macka
veterán

Nálam is eladó lett 5K áron. A fürdőszobába kellett volna, de vastag a fal, nem kaptam jelet vele. A konyhában bezzeg van minden. De én fürdés közben akartam volna. Szóval eladó..

[ Szerkesztve ]

(#25826) Szpájki válasza Enszuke (#25803) üzenetére


Szpájki
tag

ezzel elvileg akkor kábeltévét is tudok nézni a gépen? ha antenna helyett azt dugom bele? :)

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#25828) Nevil2 válasza vatomi (#25822) üzenetére


Nevil2
tag

Kérted?
Mármint a HD csomagot kérted, vagy csak úgy volt?

(#25829) Nevil2 válasza NovaBlue (#25823) üzenetére


Nevil2
tag

Tőled is megkérdezem... kérted az HBO csomagot, vagy csak kaptad pár napig úgy grátiszként?

(#25830) NovaBlue válasza Nevil2 (#25829) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

Nem pár napig kaptam hanem elvileg 3 hónapig,de tény,hogy "grátisz" lett volna

(#25831) Nevil2 válasza NovaBlue (#25830) üzenetére


Nevil2
tag

Szóval a tisztánlátás végett...

A grátisz akció (pl. 2 hónap HBO csomag, vagy 6 hónap HD csomag ingyen) csak abban az esetben jár, ha a minicsomagot (HBO/HD) megrendeled. Ebben az esetben az akciós időszakig nem kell fizetned érte. Amennyiben lejár az akciós időszak, akkor onnantól kezdve kiszámlázzák a csomagot, hacsak le nem mondod időközben.

Vagyis nem adják automatikusan a próba lehetőségét.

Az első néhány napban (10 körül szokott lenni) egyfajta bemutató keretében talán minden csatorna elérhető, hogy lásd, h milyen szolgáltatást tudnál a minicsomagokban rendelni.

Nem tudom, h jól érthetően fogalmaztam-e...

A HD akció most is megy. Hívd fel a 1412-t, kérj tájékoztatást és rendeld meg, ha érdekel. 6 hónapig nem számláznak. Ha meg fizetősen nem akarod, akkor 5 hónap után mondd le. Ennyi az egész. Én márciusban fogom megrendelni, hogy egész őszig kitartson...

[ Szerkesztve ]

(#25832) NovaBlue válasza Nevil2 (#25831) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

"Szóval nem akarom mentegetni a céget, de..."--Akkor ne tedd :P

"Amennyiben lejár az akciós időszak, akkor onnantól kezdve kiszámlázzák a csomagot, hacsak le nem mondod időközben."--VICC lejár az akció és akkor még én mondjam le,hogy nehogy kiszámlázzák automatice??? NA NE ( Gondolom nem szólnak előtte,hogy lejárt az ingyen cirkusz és most fizess )

Én elvileg kaptam egyfajta szolgáltatás ami működik is szépen csak a bonusz dolgok valahogy nem ( Nincs rá szügségem, mert akkor olyat rendeltem volna amiben benne van, de ha már jár akkor miért nincs az a szolgáltatás??? Annyit nem ér,hogy én ezért puruttyáskodjak a T-vel)

Félreértések elkerülése végett, nem vagyok elégedtelen per/pill a T-vel csak az internettel vannak kisseb/nagyobb gondjaim.

[ Szerkesztve ]

(#25833) Nevil2 válasza NovaBlue (#25832) üzenetére


Nevil2
tag

Részben igazad van...

Mentegetem... (oké, kitöröltem, mert mégsem) de csak azért, mert az én üzletemet rontja, ha elszúrnak valamit, vagy nem jó a kommunikáció. Szóval csak magam miatt... :U

Amúgy meg nem vicc.Gondold végig (még ha sántít is kicsit a példa)... veszel egy 2,5l-es kólát (2l + 0,5l grátisz) akcióban. Nem ihatod ki az ajándék fél litert, mert az úgyis ingyen van. Magyarul: Te megrendeled a szolgáltatást (minicsomagot). Mivel megrendelted, feltételezhetjük, hogy szükséged van rá. Vagyis nem csak az ingyenrészt akarod "meginni". De mégis megteheted, csak vedd a fáradtságot akkor, hogy odafigyelsz az időszakra.

Szóval ha csak egy alap/családi/stb. csomagot rendeltél, hiába megy mellette grátisz akció, az nem jár automatikusan. :( Meglehet, h félretájékoztattak. Ezt sajnálom... Nem vagyunk egyformák.

Amúgy örülök, hogy elégedett vagy (többé-kevésbé). :DD
Ha zavar valami, akkor igenis venni kell a fáradtságot és nem belenyugodni. Legalábbis én erre sarkalom az ügyfeleimet...

(#25834) crabi


crabi
csendes tag

hali!
win7re a valami virus irtot tudtok mondani? akár torrent oldalrol!

(#25835) Nevil2 válasza crabi (#25834) üzenetére


Nevil2
tag

Nod32

Szed le az oldalukról (egy e-mail regisztráció után). 30 napig ingyé használhatod... későbbre meg megoldod (pl. megveszed vagy a google a barátod)

De legközelebb szólj időben... :W

[ Szerkesztve ]

(#25836) NovaBlue válasza Nevil2 (#25833) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

"Ha zavar valami, akkor igenis venni kell a fáradtságot és nem belenyugodni."

Ezt így kellen csinálni,csak az ilyen cégek ( most nem csak T, vagy nem a T ) adnak valami szolgáltatást legyen az szinte bármi,de ha gond van akkor aztán megy a huza vona,hogy én rontottam el, nem csináltam meg, nem úgy ....magyarul ha nekik kell fizetni vagy kártérités vagy valami akkor nemigen akaródzik azt nekik teljesitenim node ha én nem fizetek vagy kések vagy valami akkor aztán jön a felszólítás,víz ágyú meg a csipet csapat,hogy én ezt mégis hogy képzelem.
Ehhez nincs nekem kedvem mert van önuralmam meg higgadt vagyok de ha kihoznak a sodromból akkor baj van mert akkor loose control.

(#25837) Dluinet válasza crabi (#25834) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Leggyorsabb, egyszerű, 32 és 64bit-en is, garantáltan ingyenes.

Informálódni kell.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25838) Nevil2 válasza NovaBlue (#25836) üzenetére


Nevil2
tag

Teljes egyetértésem! :R

Sajnos nálunk a jogi háttér hiányzik ehhez :((

(#25839) crabi


crabi
csendes tag

köszönöm :R

(#25840) hcl válasza crabi (#25834) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

ehh, félrement

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25841) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Valaki használja úgy az outlook-ot, hogy freemail-t irányít rá?
Smtp-t szeretnék állítani rajta, hogy a freemailen keresztül is válaszoljon, de nem megy.
smtp.freemail.hu az smtp elérhetőség, vagy ezt honnan tudom kideríteni?
:U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#25842) NovaBlue válasza s7evcsenko (#25841) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

a kifelé menő üzenetekhez nem a freemail smtp kell hanem a szolgáltatódé ha jól tudom.
pl nekem is mail.t-online.hu vagymiaszösz és a felhasználó név jelszó páros.

(#25843) s7evcsenko válasza NovaBlue (#25842) üzenetére


s7evcsenko
addikt

azt vágom, úgy működik is, de így nem a freemail lesz a küldő, hanem az itthoni mailcímem, nem?
Viszont azt nem szeretném...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#25844) aneda válasza s7evcsenko (#25843) üzenetére


aneda
aktív tag

Nekem a pl. az smtp.tvnetwork.hu, de ettől függetlenül a fiók email címe lesz a küldő.

[ Szerkesztve ]

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#25845) s7evcsenko válasza aneda (#25844) üzenetére


s7evcsenko
addikt

értem... akkor valami mást állítok be rosszul.. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#25846) Dluinet válasza s7evcsenko (#25845) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Thunderbird 3-mal nekem elsőre 30 másodperc volt az e-mail beállítás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25847) hcl válasza s7evcsenko (#25845) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Freemail SMTP-je ratyi. Nekem pl. annyi van belőve (igaz, a kliens kmail), hogy a leveleket a Gmail-es és a Freemail-es címemről le tudja tölteni, de kifele csak a Gmail SMTP-je használható, mert a Freemail SMTP-je kívülről nem érhető el (és akkor ezt most hogy gondolták...).

Na Outlook is tud olyat, hogy reply-to ; és itt megoldva a dolog, mert ha van egy bármilyen másik működő SMTP, amit használhatsz, akkor belövöd azt kimenő szervernek, és a levébel ettől függetlenül az lesz, hogy a Freemail címedre válaszol a másik fél.
Persze ha nem valami buta klienst használ az is...

(Nekem pl. a Freemail-es a hivatalos címem, mert az már 10 éve megvan, mindenki azt tudja...)

Viszont, azt tudja-e valaki, hogy Outlookban hogy kell megadni olyat, hogy bizonyos szerverre érkezett leveleket bizonyos SMTP-n vagy reply-to-val válaszoljon meg?
Cimbinek több helyen van e-mail címe, és nem szeretné az egyes érdekeltségeit keverni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25848) aneda válasza s7evcsenko (#25845) üzenetére


aneda
aktív tag

A fiók beállítása: POP3
Az első lapon baloldalt név, email cím gondolom megy, felhasználónév: email címed eleje a @-ig, jelszó értelemszerű.
Jobb oldalon, bejövő levelek kiszolgálója: mail.freemail.hu, kimenő levelek kiszolgálója: smtp.szolgáltatód.hu
Elvileg ezzel mennie kell, ha nem, a további beállítások lapon kell bűvészkedni, de szólj ha nem megy.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#25849) aneda válasza hcl (#25847) üzenetére


aneda
aktív tag

Cimbinek több helyen van e-mail címe, és nem szeretné az egyes érdekeltségeit keverni...

Mikor ír egy levelet, kiválasztja melyik fiókról akar küldeni. Ott van a fiók legördülő gombja mindjárt a küldés gomb mellett.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#25850) s7evcsenko válasza aneda (#25848) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Megy a levelezés... ezzel nincs gond, a teszmail is elmegy, ha a hdsnet smtp-t állítom be.
De nekem úgy tűnt, hogy a válaszlevél a hdsnet-ről megy, nem pedig a freemailról...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.