Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) NY_A válasza V/ (#43950) üzenetére


NY_A
őstag

Értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R

(#43952) ACE- válasza V/ (#43950) üzenetére


ACE-
addikt

Pont ezt akartam mondani, viszonylag ritka az, hogy egy megvásárolt ingóságot drágábban adod el, mint amennyiért vetted, így szinte biztos nem lesz adóköteles, csak ha kifejezetten azért vette, hogy később eladja. Bár ez manapság pl. videokártya esetében simán előfordulhat.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43953) V/ válasza ACE- (#43952) üzenetére


V/
Topikgazda

Éves viszonylatban viszont figyelni kell rá hogy csak 200K-ig nem kell. Mert alkalomszerű eladással is összejöhet annyi.

[ Szerkesztve ]

(#43954) PROTRON válasza V/ (#43953) üzenetére


PROTRON
addikt

És természetesen fontos a számla megtartása 5 évig.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#43955) ACE- válasza V/ (#43953) üzenetére


ACE-
addikt

Értem, de ha vettél annó 200ezerért egy TV-t, majd eladod 50-ért, akkor 150 mínuszban vagy :)

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43956) PROTRON válasza ACE- (#43955) üzenetére


PROTRON
addikt

És ha megtartottad a számlát, akkor ez az 50 nem fog beleszámítani a 200-as éves határba.
Ha nincs meg a számla, akkor viszont nem tudod bizonyítani az értékét, emiatt friss ropogós 50 ezer bevételnek tekinti a NAV, amely csökkenti az éves 200-as keretedet.
Ezt sokan benézik, általában nem derül ki, csak ha kap az eNber egy véletlen ellenőrzést.

Ha ugyanezt a 200k-s TV-t 250-ért adod el, akkor ha megvan a számla semmit sem kell adóznod, ha nincs meg akkor az 50k után kell SZJA-t fizetni.

Egy évben 600k ingóságot igazolhatsz számlával így max 800k bevételig lehet adómentes.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#43957) Tom!k@#$Ł€


Tom!k@#$Ł€
friss újonc

Sziasztok. A paypal limitet hogy tudom eltávolítani? A paypalomon(PP-n) ragadt egy jelentősebb összeg és a limitet már átléptem de a többit is ki szeretném utalni számlára de a limit nem engedi. A pénz nem szeretném elkölteni. Ha olyan megoldás is van hogy kriptóba átváltani azt is meghallgatom.

(#43958) V/ válasza Tom!k@#$Ł€ (#43957) üzenetére


V/
Topikgazda

Adj hozzá bankkártyát és ha kérik igazold le a személyes adataidat. Nem lehet átváltani.

[ Szerkesztve ]

(#43959) matteska


matteska
csendes tag

Segítséget kérnék, Paypalom-hoz hozzáadtam egy új bankkártyát , /paypal egyenleg O Ft/ Egy nagyobb vásárlás előtt egy kis értékű próbavásárlást csináltam, hogy egyáltalán üzemel e a hozzáadott új kártyám. Azért tettem ezt mert amit itt olvastam, hogy új kártya hozzáadásakor két mozzanatnak is kell lennie , először kb. 1 UD-t leemel majd visszatesz, azután 4 vagy 600 Ft -t 1-2 nap múlva beterhel, majd ezt is visszateszi. Én ezeknek a történéseknek nyomát sem látom SMS üzeneteimben, csak egypár kód beírását kérte , mely SMS-ben jött meg. Mégis nekiálltam a próbavásárlásnak, és azonnal ez az üzenet jött SMS ben :
"Függőben lévő 1 189 HUF összegű kifizetés
június 7. napján, 1 189 HUF összegű kifizetést engedélyezett xx-4334 kártyáján . Ha a fizetés bármilyen okból érvénytelen, a függőben lévő összeget nem számoljuk fel. Néhány napot is igénybe vehet, hogy ez megjelenjen kártyakivonatán. " Mit jelent ez az üzenet, rendben van a kátya hozzáadásom, vagy még valamire várni kell, míg kompletté válik ?? Elment a pénzem, vagy csak néhány nap múlva terhelik be ?? Kell még valamit tenni, vagy csak várjak ?? Köszönöm a segítséget.

(#43960) V/ válasza matteska (#43959) üzenetére


V/
Topikgazda

Már szerintem ki is fizetted. Ez egy biztonsági üzenet, néhány perc, 10 és rendben van.
A kártya szám ellenőrzésről normális bank nem küld semmit, hiszen az nem valódi levonás.
A megerősítés 400 Ft-ját az tényleg levonják és pár nap múlva lesz kódod a banki könyvelésben és azt beírva megerősítheted, eltörlöd a limiteket és azután visszaadják. A kártyahozzáadás akkor jó hogy megtörténik a banki Visa vagy Mastercard erős hitelesítés.
A bank mindig pár nap múlva könyveli a vásárlást addig zárolt állapotú a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#43961) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!

Van egy elég kínos problémám. Ma este munkából hazajövet nézem az email-eket, és olvasom, hogy új telefonszámot adtam hozzá a paypal fiókomhoz, majd a következő üzenetben, hogy új email címet is. Nyilván nem tettem, mert egész nap a telefonra sem tudtam ránézni. Gyorsan felmentem a netre, próbáltam bejelentkezni, de már nem engedett be, nem találja a regisztrált címemet. Van valami megoldás, hogy megmentsem a fiókomat, vagy csak a teljes letiltás?

(#43962) ACE- válasza Bobby G. (#43961) üzenetére


ACE-
addikt

Elsődlegesen a hozzá csatolt bankkártyákat tiltsd, vagy zárold, majd írj egy levelet a Support-nak, valószínűleg visszaadják majd kérik hogy kapcsold be a kétszintű hitelesítést...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43963) V/ válasza Bobby G. (#43961) üzenetére


V/
Topikgazda

Az e-mail-ekben ott volt/van hogy merre indulj ha nem te voltál aki változtatott.

Ha nem Ön adta meg ezt az e-mail-címet, tudassa velünk azonnal.

Ha nem Ön volt, keresse fel webhelyünket és módosítsa jelszavát, illetve távolítsa el ezt a telefonszámot profiljából.

[ Szerkesztve ]

(#43964) Bobby G. válasza V/ (#43963) üzenetére


Bobby G.
senior tag

A bejelentkező oldalra visz, de már nem tudok belépni, mert törölte az email címemet. Továbbítottam a levelet a spoof@paypal.com címre, hátha valalki foglalkozik velem. A segítségközpont nekem elég káosz.... :(

(#43965) V/ válasza Bobby G. (#43964) üzenetére


V/
Topikgazda

Telefon lenne most már a praktikus

(#43966) Bobby G. válasza V/ (#43965) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Ettől tartottam... :( Még írásban le is fordítgatom lassan amit kérdeznek, de szóban, nem vagyok erős angolból. :(

(#43967) V/ válasza Bobby G. (#43966) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgyis megy ha valaki tolmácsol a nevedben.

(#43968) Bobby G. válasza V/ (#43967) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Az lesz, már egyeztetek a fiammal.. Momentán nem láttunk semmi idegen pénzmozgást, remélem még időben sikerült tiltani a kártyát. Egyébként, ha eleve limitálva van a netes fizetés, az itt is érvényes, ugye? Tehát max. 20 ezret tudott leszedni.

(#43969) V/ válasza Bobby G. (#43968) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze csak annyit lehetne, ezért is inkább a Netkártyákat célszerű hozzáadni, mert azokra fizetés előtt tesz rá az ember pénzt és ahol 0 vagy 1 Ft az alap limit ott eleve nincs mit elvinni.

(#43970) ACE- válasza V/ (#43969) üzenetére


ACE-
addikt

Ill. a kétszintű hitelesítés még jobb megoldás lett volna...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43971) Bobby G. válasza ACE- (#43970) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Igen, hülye voltam. :W Azt gondoltam, hogy kis hal vagyok én egy ilyen lehúzáshoz. :(

(#43972) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Pénzt kaptam paypalon keresztül, 30 napom van elfogadni. Ha elfogadom, melyikre érdemes kattintani, és mit érdemes előtte beállítani ha a legjobb váltást szeretném számomra, mert jelenleg 335-be számolta az eurót.

Ezek az opciók vannak: Kifizetés elfogadása majd átváltás és az X összeg
vagy a kifizetés fogadása euró pénznemben, majd egyenleg létrehozása ebben a pénznemben.

Régebben átállítottam azt hogy ha a kártyámról vegyék le a pénzt azt ne a paypal váltsa hanem a bank. Nem tudom itt kell-e előtte valami.

Előre is köszönöm! :R

(#43973) V/ válasza stairmaster (#43972) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van €-os egyenleged aktiválva akkor arra rakasd, ne váltasd át most. Én aktiválnám és azután fogadnám el, de persze jó az is amit írnak.
kifizetés fogadása euró pénznemben, majd egyenleg létrehozása ebben a pénznemben.
Csak a PayPal váltás van ha az egyenlegen van pénz. Én nem szoktam váltogatni, hanem ha €-ban kell fizetni valamit akkor ez van felhasználva. Ehhez persze az €-os egyenlegnek kell aktívnak lenni és úgy fizetni €-ban.

(#43974) ACE- válasza stairmaster (#43972) üzenetére


ACE-
addikt

Csak arra majd figyelj, ha euró egyenlegeden lesz a pénz onnan max. elvásárolni tudod, nem fogod kiutalni a számládra, csak Ft-ban, akkor meg szintén a szar váltás lesz...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43975) cushingstein


cushingstein
friss újonc

Üdv mindenkinek,
Tapasztalatotokat és (hozzászólásom hossza miatt) türelmeteket szeretném kérni a legutóbbi furcsa Paypal tranzakcióm okán: hátha találkozott már valaki ilyen esettel és meg tudja mondani mi is történt pontosan, hatással lehet-e későbbi PP tranzakcióimra, esetleg elkerülhető az alábbi szituáció.

Az adott honlapon a termékek kiválasztása után a Paypal fizetési módot választottam , s azon keresztül véglegesítettem is. SMS üzenetben a bankom jelezte is a számlám pénzügyi változását. Erre a Paypal visszairányított a honlapra és bejött rajta újra egy fizetési menü, mintha mi sem történt volna. A kosárban továbbra is ott voltak a termékek, nem jött fizetési nyugta, a PP tevékenységei közé sem került a tranzakció, az eladóhoz sem futott be a rendelés. Ellenben az értesítések között az az üzenet fogadott, hogy
"X. napján, XXX EUR összegű kifizetést engedélyezett xx-xxxx kártyáján. Ha a fizetés bármilyen okból érvénytelen, a függőben lévő összeget nem számoljuk fel. Néhány napot is igénybe vehet, hogy ez megjelenjen kártyakivonatán."
Estére a pénz újra ott volt a számlámon.

Mivel szeretek veszélyesen élni, egy nappal később újra megpróbáltam, most mobil helyett asztali számítógépen, erre ugyanez történt. A különbség az volt, hogy most tovább mentem és a Paypal visszairányítása után ismét használtam a fizetési módot, ebben az esetben már minden úgy történt, ahogy korábbi sikeres vásárlásaimkor is. Ellenben a banki SMS (és a mobilbankom) alapján úgy tűnt kétszer fizettem (ismét jött az értesítések között a fenti idézet), de nem sokkal később az egyik összeg visszakerült a számlámra.

Maga a bolt amolyan, kisebb, figura gyűjtő oldal, E-bayen is elérhető, 99,6%-on áll, rögvest válaszoltak/értesítettek, ezért feltételezem, hogy nem ők akarnak megkopasztani valami trükkel. A vásárlás során annyi rendhagyó dolgot alkalmaztam, hogy a spanyol nyelvű honlapon nem volt angol felület, azt a chrome fordítójának használatával oldottam meg, nem tudom, hogy esetleg az zavarta volna meg a dolgokat.

Visszaolvastam, úgy láttam pár napja hasonló értesítésbe futott bele egy másik felhasználó is, a különbség, hogy nálam ez a kártya már hónapok óta elsődleges fizetési eszközként van beállítva. Mondjuk legutóbb vegyesen használtam sikeresen tranzakcióm során, a Paypalon lévő összeget is felhasználva fizettem egy konzolos előfizetésért.

Aggódnom kellene? Ezt a látszólagosan duplán fizetős szituációt el lehet kerülni valahogy?

(#43976) V/ válasza cushingstein (#43975) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez sajnos az adott wehbshop-on és a banki erős hitelesítésen múlik. Gondolom ezt a kártyát már úgy adtad hozzá hogy megvolt az erős hitelesítése akkor nem szokott csak ez az ellenőrzési valami lesz egy rövid ideig. Egy vásárláshoz azért egy igazi levonás tartozik, a pénz banki zárolása az persze megtörténik, de azután sztornó lesz mert nem tartozik hozzá vásárlás.

(#43977) cushingstein válasza V/ (#43976) üzenetére


cushingstein
friss újonc

Akkor ez egy kellemetlen, de nem vészes dolog. Örülök, mert az adott helyről tervezek még rendelni a későbbiekben. Köszönöm a segítséget, magyarázatot!

(#43978) renatinyo


renatinyo
csendes tag

Sziasztok. Hol lehet írni a paypal business ügyfélszolgálatnak. Be van kötve egy saját fejlesztésű oldalra a paypal és más paypal fiókokkal nem lehet bankkártyával fizetni csak belső paypal egyenleggel. (Az üzleti számla pedig a számlahozzáférések menüpontnál korlátozások vannak írva ahol meg kell adni a céges bankkártyát megadom úgy tűnik mintha elmentené de már 5x beírtam de ugyan az. A lift limiteket nem lehet átállítani. Találkozott ezzel valaki? )

R

(#43979) V/ válasza renatinyo (#43978) üzenetére


V/
Topikgazda

A fizetési kliens nem jól van beállítva, bankkártyás fizetés úgy jön elő, hogy regisztrálást kér a PayPal-ra.
Az üzeneteknél lehet írni, de előbb a használt fizetési kliens beállítást kéne megnézni.
Bár a korlátozás miatt is nem működhet megfelelően.
A bankkártya csak akkor lesz eltárolva ha van rajta pénz a ellenőrzéshez amikor elmented az adatokat és ha a bankod erős hitelesítési oldalán is meg van adva a kód, tehát előkerül a Visa vagy Mastercard hitelesítés az adat megadása után.
Ha sokszor próbáltad akkor blokkolhatja a rendszer a kártyaszámot.

[ Szerkesztve ]

(#43980) renatinyo válasza V/ (#43979) üzenetére


renatinyo
csendes tag

Ez a hiba. Nem a paypal fiókokkal van a hiba mert kb 4-5el próbáltuk elmentett bankkártya van a fiókba beállítva más oldalon lehet fizetni vele csak az új oldalon nem.

R

(#43981) V/ válasza renatinyo (#43980) üzenetére


V/
Topikgazda

Én PayPal fizetési kliens írtam, hogy meg kell nézni a beállítását, de te írtad a korlátozásokat azokat fel kell oldani.
A kártya hozzáadás meg úgy megy ahogy írtam, pénznek kell rajta lenni és aktívnak és on-line fizetésnek engedélyezve, az erős hitelesítési ablaknak be kell jönni és meg kell csinálni.
De amely kártya a PayPal-on el van mentve azzal a PayPal-os fizetési kliensben nem kéne egyedileg fizetni, hiszen azért van a fiókhoz adva hogy azon keresztül menjen a dolog.

(#43982) renatinyo válasza V/ (#43981) üzenetére


renatinyo
csendes tag

[kép] Ezt kapom. Nem a személyes paypal fiókkal van a gond mert pl hbogo-n megy. Business fiókba van a hiba?

R

(#43983) V/ válasza renatinyo (#43982) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal fizetési kliens az nem PayPal fiók, hanem az programrész ami kártyás fizetést vagy a PayPal belépéses fizetést kezeli a saját fejlesztésű oldalon
De ez kártya fizetési problémának tűnik, mondjuk sok a 7000 Ft a limitjeihez, előfordulhat hogy az angol nyelvű kiírás pontosabban meghatározza a hibát.
A PayPal fiókban minden adat megadva és megerősítve?

(#43984) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Üdv!
Tanácsot kérnék ! Ha a paypal számlámon van pl 15 e huf és vásárolnék 30 e huf értékben, akkor fizetéskor leveszi a paypal számlán lévő 15 öt és 15 e rel terheli a bankszámlát?
Vagy ez esetben mind a 30 e huf ot a számlárol veszi le? Köszi előre is a segítséget.

(#43985) V/ válasza Bigmasterl (#43984) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámlát nem terheli ha magyar fiókod van, csak a bankkártyát. Ha a bankkártya az elsődleges akkor nem nyúlna az egyenleghez, ha az egyenleg az elsődleges akkor kipótolja a bankkártyáról.
Ha ezt a pénzt szeretnéd megőrizni, akkor €-ra kell állítani az alapértelmezett devizát, mivel azon nincs pénz és nem látja a forint egyenleget ezért az egész bankkártyáról fog menni.

(#43986) Bigmasterl válasza V/ (#43985) üzenetére


Bigmasterl
tag

Szeretném felhasználni a paypalon lévőt
Jelenleg a HUF az elsődleges.
Meg is van közben :) . Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#43987) matteska


matteska
csendes tag

Kérnék egy kis segítséget. Korábban, még az erős ügyfél hitelesítés bevezetése előtt AIRBNB szállás megrendelésénél pofon egyszerűen ment a fizetés. Most viszont parázok egy kicsit. Eddig úgy csináltam, hogy az előleget kifizettem Paypallal mely elsődleges fizetőként volt beállítva, de mivel nem volt rajta semmi , a hozzácsatolt bankkártyáról emelte le megrendeléskor az előleget és megadta az AIRBNB, hogy a fennmaradt összeget majd egy adott napon automatikusan leemeli, és ez simán meg is történt. Most is megvan adva a 2. fizetés napja, de ha éppen kérné az erős ügyfél hitelesítést, akkor azt hogy teszem meg ? Vagy esetleg ilyenkor a 2. részlet kifizetésénél, levonásánál már nem kéri a Paypal, és eltekint ettől a hozzárendelt bankkártya kibocsátója is esetleg ? Kell valamit tennem, hogy az adott napon a rendelés komplettül rendeződjön illetve a még fennálló tartozás leemelődjön ?? Kösz, ha valaki válaszol !

(#43988) V/ válasza matteska (#43987) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyát amikor hozzáadtad akkor megvolt az erős hitelesítése? Ha igen akkor az utána következő fizetéseknél nem kell.
Nálam egyébként az erős hitelesítési rendszer előtt hozzáadott kártyával is minden probléma nélkül tudok fizetni a PayPal-on keresztül, nincs hitelesítési móka.

[ Szerkesztve ]

(#43989) matteska válasza V/ (#43988) üzenetére


matteska
csendes tag

kösz, nyugodtabb lettem!

(#43990) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Sziasztok!

Talalkozott valaki olyan hibaval mostansag, hogy a paypal csomoszor probalja ujra terhelni a kartyat, akkor is, ha mar egyszer sikerult?

Ebay vasarlast probalok kifizetni, egy tranzakcio sikerul, de az fuggoben marad, masodszorra nem tudja levonni az osszeget, ezt probalja tobbszor.
Aztan az eredeti (amelyik esetben sikerult levonni) is elutasitott lesz, es kezdodik az egesz elolrol, vegtelen ciklusban.

Ez konkretan igy nez ki a szamlan:

Valakinek kurvara nem kene munkaidoben szivnia.

Same rules apply!

(#43991) V/ válasza EQMontoya (#43990) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a pénzforrás? Ha bankkártya azon mi van beállítva bank által vásárlási limitnek? Az elutasítva szöveg nem PayPal probléma.
Talán segít a hiba pontosításban ha böngészős felületen nézed meg és angol nyelven.

(#43992) EQMontoya válasza V/ (#43991) üzenetére


EQMontoya
veterán

A penzforras egy transferwise debit card.
Es ez a transferwise oldalan latszott igy.
Penz volt mogotte.

Vegul 20 probalkozas es egy ora utan sikerult neki megoldania a dolgot, es vegbement a fizetes. :) En nem csinaltam kozben semmit, fedezet es limitek rendben voltak, fizettem mar innen nagyobb osszeget is.

Same rules apply!

(#43993) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Google gsuite előfizetésemet fizetném paypallal. Céges KH-s bankkártyát használok. Jól sejtem, hogy a paypallal jobban járok, mintha a bankom vált?

Beállítottam, de nem találtam információt elrejtve sem (nem úgy, mint egy ebay-es rendelésnél), hogy ki váltson... Mert euróban fizettet a google. Hol lehet beállítani? Azt tudom, hogy megváltozott, és általánosságban már nem lehet beállítani fixen egy adott paypal fiókra, hogy mindig a paypal váltson...

(#43994) V/ válasza kalapacsolok (#43993) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jársz jobban, a banki váltás a jobb árfolyamú. De ha a PayPal egyenlegen van €-od akkor azzal jobban jársz, mert akkor semmi devizaváltás nincs.
Tehát ha a PayPal egyenleget használod mert van rajta annyi € ami szükséges az a jobb, fizetés előtt az € egyenlegnek kell lenni az elsődlegesnek.
Ha bankkártya lenne a pénzforrása akkor meg a banki váltás a jobb, azt új hozzáadású kártyák esetén a fizetéskor tudod beállítani, egyébként meg még működik a régebbi kártyák esetén az eltárolt beállítás, de ezt látod kiírva is hogy melyik van épp.

[ Szerkesztve ]

(#43995) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mit tudok tenni, ha vettem egy terméket, de a PayPal -on történő fizetéskor megszakadt a folyamat és most nem tudom hogyan tudnám újra elindítani a fizetést. Az oldalon nem találtam rá megoldást, vagy csak nem voltam elég figyelmes... :U

Mercury

(#43996) V/ válasza Mr.Mercury (#43995) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyeztetni kellene az adott hellyel ahol fizetni akartál, lehet hogy az a megoldás hogy törölni a vásárlást és újból megvenni. Vagy küldenek fizetési linket.

(#43997) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Google tárhelyet lehet venni Mo-ról paypallal? Nekem egyszerűen nem veszi be.

Ajjaj. Hiba történt.Paypal-fiókjának összekapcsolása során probléma merült fel. Kérjük, próbálja újra, vagy használjon másik fizetési módot. [OR-IMPRS-01]

Már 4!! kifizetés van a paypal fiókban (inaktiváltam őket, mert törölni nem lehet :W ), de le nem vonja a havi díjat, és mindig hibára fut. Chrome/FF egyaránt.

Tehát rámegyek a tárhelyre, hogy vennék, ott kiválasztom a paypalt, továbbdob, hogy jelentkezzek be, OK, kiírja, hogy a paypal lesz az elsődleges (kártyát is hozzáadtam!!), tovább, majd jön a hiba, hogy nem sikerült. persze most már mindig azt is kiírja, hogy már van fizetési mód megadva...csak épp nem működik.
Marad az, hogy a bankkártyámat kell csatolni?

(#43998) Mr.Mercury válasza V/ (#43996) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Vateráról vettem, kérdeztem az eladót, hogy mit tudunk tenni. Cserébe a számlaszámát küldte el, hogy akkor utaljak arra, mert nem tudja hogyan lehet újraindítani a PayPal-os fizetést. Ez is egy megoldás, csak így az utalás miatt még plusz költségem lesz, úgy meg nem lett volna...
Köszi az infót! :R

Mercury

(#43999) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Szépen beszivatott ez a hülye PayPal és a support se segít... A lényeg az hogy még Magyarországon hoztam létre a PayPal-om magyar kártyával. Na ezt közben átmódosítottam angol kártyára stb... Most utaltak nekem pénzt amit a PayPal automatikusan forintba tette... És emiatt nem tudom kiutalni a banknál vezetett számlámra mert az meg nem magyar forintos. Az egy dolog. De a magyar bankszámlám se tudom hozzá adni... Azt írja hogy probléma van. Írtam a supportnak ami azt magyarázta hogy limitálva van a fiókom amit úgy tudok feloldani hogy XY helyre elnavigálva fel kell töltenem egy dokumentumot amivel igazolom azt a címet. Az mind szép és jó de sehol nincs ilyen opció nekem. Kerestem minden fele. A support egész végig azon van csak hogy "számítógépen keressem". Hát kösz. Ott próbálom...

Mit tudok tenni hogy végre megkapjam a pénzem? Nem igaz hogy ezek a buzik ennyit tökölnek... :W

Smoke some weed nigga!

(#44000) V/ válasza Wiz Khalifa (#43999) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban vannak linkek, próbáld meg ezt. Dokumentum feltöltési link
Ha lett volna abban a devizában egyenleged amiben küldték, mondjunk font, akkor simán arra kerül a pénz, nem konvertálja forintra. Csak aktiválni kellett volna.
A személyazonosság igazolása nem csak saját kitaláció, törvény írja elő, főleg ha nagyobb összegű pénzmozgások vannak.
Magyar regisztrációról forintban küldhető ki mert forint számla adható hozzá, kezdetektől így működik. A hozzáadható kártya és e közt nincs összefüggés

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.