Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) jilian válasza V/ (#32600) üzenetére


jilian
addikt

Na kérem szépen!
:R

Euro - ban van a Paypal -om.
Tehát akkor nekem ez lenne a megoldás:

"akkor az egyenlegek közt konvertálva $ egyenlegre kell tenni a pénzt és azt elsődlegesé téve lehet a $-os vételárat fizetni."

Ehhez gyors lépések?

(#32602) V/ válasza jilian (#32601) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás

(#32603) jilian válasza V/ (#32602) üzenetére


jilian
addikt

:(((

Nincs fent lóvé. Nem tudom megcsinálni.

Ha akarok feltölteni ezt írja:
"Our bank account information has changed. Before you can top up your PayPal account,you'll need to provide your bank with PayPal's new transfer recipient information."

Volt alatta a PayPal számla száma.

Most utaltam online 5 euró -t a bankom appján keresztül kíváncsi leszek mikor kerül fel.

(#32604) winbox


winbox
senior tag

Üdv. Olyan gondom lenne, hogy az imént rendeltem egy terméket gearbestről, 3.84$ volt az ára. Most nézem az otp netbankot, hogy a paypal levont tőlem 4,17 eurót, pedig még direkt be is állítottam, hogy ne a paypal váltsa át. Így nagyon nem érte meg és ahogy eddig nézegettem a gearbest mindig USD-ben vonta le tőlem paypalon és annyit, amennyibe került. Az az érdekes, hogy máskor egyből kapok sms-t, mihelyst leveszi a paypal, de még most sem jött semmi sms 20 perc után, csak a gearbestes rendelés visszaigazolás e-mailben, paypalban sem látom a tranzakciót. Mit lehet tenni, kit keressek ezügyben?

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#32605) winbox válasza winbox (#32604) üzenetére


winbox
senior tag

Elnézést, én néztem el, valamiért le sem vette az összeget, pedig úgy jelezte a paypal, hogy végigfut a tranzakció, az a 4 euro meg még tegnapi vásárlás volt. Másodjára már szépen le is vette, ahogy az lenni szokott :B

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#32606) V/ válasza winbox (#32604) üzenetére


V/
Topikgazda

Senkit, most még csak zárolta a pénzt a bankod a tényleges utalása a GB felé később lesz.
Ha a GB-n a devizát €-ra állítod akkor ők abban küldik el a terhelést.
Nézd meg az alábbi képen hogy miként számolja az OTP a kártyás levonást de jó az €-os összeg, mert ez a módszer.

Ha a PayPal-on rossz volt a konverziós beállítás -nem új kártya-, mert akkor ahhoz újból be kell állítani- akkor sem tudod visszafordítani.
Persze nem jársz jobban, ha a GB-n €-ban "fizetsz", m,ert az ő devizaárfolyamuk még a bankod $->€ keresztárfolyamnál is rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#32607) ejnyebejnye


ejnyebejnye
csendes tag

Sziasztok!

Régóta használom a Paypalt ebayen, de a következő problémával most először találkoztam:
Vettem egyszerre három terméket ebayen: 3,06$, 7,89$, 19,93$.
Ennyi szerepel az ebayen, a paypalon is, de a bankom 3,19$ 8,22$ 20,77$ -t vont le a számlámról.
Ez hogy lehetséges??? Olyan mintha a bank 0,04%-os pluszköltséget számított volna fel. Eddig ilyen nem volt.
Köszönöm.

(#32608) ejnyebejnye válasza ejnyebejnye (#32607) üzenetére


ejnyebejnye
csendes tag

Na, közben észrevettem hogy a mocskok a "conversion options"-ban valamikor módosíthatták az átváltást, és a paypalra volt téve....Pedig kb. félévente le szoktam ellenőrizni, biztos hogy ők módosították pár hónapon belül. :W

Emiatt lehetett a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#32609) V/ válasza ejnyebejnye (#32607) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Nem írtad a bankod és azt hogy mivel fizettél, ha bankkártya akkor milyen fajta.
2. Még valószínűleg zároltak a tételek, lehet hogy amikor ténylegesen levonják mást fog írni.
3. Esetleg náluk hamarabb kapsz választ.

Közben írtad az új hszt-t akkor megkérdezem nem változott mostanában a kártyád? Új, vagy lejárati idő, mert akkor a konverziót megint be kell állítani, bár akkor forintban vonták volna le, ha a PayPal váltáson volt.

[ Szerkesztve ]

(#32610) ejnyebejnye válasza V/ (#32609) üzenetére


ejnyebejnye
csendes tag

Évek óta rafis mastercarddal fizetek, sosem volt még plusz költsége.
Nem zárolt tételek, megvártam míg lekönyvelik.
És nem új kártyáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#32611) V/ válasza ejnyebejnye (#32610) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hogy neked melyik számlacsomag van, de itt bizony vannak költségek a vásárlásnál.

Meg így számolják el a vásárlást:

(#32612) ejnyebejnye válasza V/ (#32611) üzenetére


ejnyebejnye
csendes tag

Az enyém spéci... :B
De tegyük fel, hogy mégsem ingyenes a vásárlásom.
Akkor így jelenik meg a bank által levont plusz díj? Hogy vásárolok 3,06$-ért, amit végül 3,19$-on könyvelnek el?
Még sosem fizettem semmilyen plusz költséget, lehet módosult a rám vonatkozó kondilista.

(#32613) ejnyebejnye


ejnyebejnye
csendes tag

Közben megnéztem, az Alipay-jel történő fizetésnél pontosan annyit könyveltek le, amennyibe került.
Szóval nagy valószínűséggel csak az Ebay miatt van a különbség, az általuk egyoldalúan valamikor módosított "conversion options - Paypal váltás" miatt. :((

[ Szerkesztve ]

(#32614) V/ válasza ejnyebejnye (#32613) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utóbbi pár hónapban senki nem panaszkodott a konverzió visszaállásra, legutoljára 2016 októberében fordult elő több személynél ilyen, de azt a hibát akkor kijavították.
Ha a kártyád használati ideje lejárt és hosszabbítod, új dátum és új csc/cvc kód, újból be kell állítani, mert a szám egyezéstől függetlenül "új" kártya lesz.
Én most új kártyát kaptam és annyit veszekedtem a bankkal az önkényes kártya letiltásuk miatt, hogy elfelejtettem a konverziót átállítani, mikor ma reggel fizetni akartam az eBay-en, rögtön szemet szúrt, hogy valami forint konverziós szöveg van kiírva a megszokott semmi kiírás helyén, akkor rögtön átállítottam és úgy fizettem már, hogy bankom váltja.

[ Szerkesztve ]

(#32615) shield válasza V/ (#32614) üzenetére


shield
őstag

Szia!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Eddig az ebay-ről max. pár ezres dolgokat vettem, amit a paypal egyenlegemről fizettem.
Most kinéz egy 150-200E közötti ebay-es vásárlás. Ebben kérem a segítségedet, hogy intézzem a kifizetést?
Előre is köszönöm a segítségedet.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32616) V/ válasza shield (#32615) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom még hozzá van rendelve a PayPal fiókodhoz az OTP-s webkártya.
Akkor a fizetendő összegnek megfelelően emeld fel a vásárlási limitet, tegyél rá annyi pénzt ami szükséges és PayPal-on azzal fizess, úgy hogy bankra van állítva a devizaváltás. Az egyenlegre feltöltés esetén itt már jelentős az eltérés.
750 $ a PayPal egyenlegről fizetve 200391 Ft, míg kártya igénybevételével és úgy hogy nem a PayPal konvertálja 192154 Ft. Persze ezek mai árfolyamok.
A szükséges pénzzel meg úgy számolj ha $-ban kell fizetni akkor $ összeget szorozd meg 0,9-el és az eredményt szorozd be az OTP aznapi első € deviza eladási árfolyamával és így meglesz a becsült forint összeg.

[ Szerkesztve ]

(#32617) shield válasza V/ (#32616) üzenetére


shield
őstag

Épp ma este állítottam bankra a devizaváltást. Szóval az OTP-s webkártyára átrakom a kívánt összeget és PayPal-on azzal fizetek. Eddig rendben. Vagyis a webkártyára a kívánt valutát kell már raknom?
A vásárlási limitet hol tudom át állítani? Ez a webkártya limitje?
Köszönöm az eddigi segítségedet.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32618) V/ válasza shield (#32617) üzenetére


V/
Topikgazda

A forint összeg fedezze a deviza költséget és a webkártya limit amire gondolok.Neked csak az összeget kell állítani, mert nálad nincs vásárlási darabszám limitálás.

[ Szerkesztve ]

(#32619) shield válasza V/ (#32618) üzenetére


shield
őstag

Nagyon köszönöm a segítségedet, :R remélem minden rendben fog menni.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32620) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Megcsináltam a fiókom, hozzácsatoltam a bankkártyám. Ami érdekes, hogy nem sztornózott semmit, de a kártya érvénesnek tűnik. Lehet, hogy noob vagyok, de inkább megkérdezem: ha paypallal fizetek, akkor a kártyámról lehúzza a pénzt, és ennyi, nincs egyéb költség, jutalék, csak mintha simán fizettem volna bankkártyával? Beállítottam a banki váltást.
Beállítottam az sms védelmet is, elvileg fizetéskor mindig kéri a 6 számjegyű kódot, ahogy belépésnél?
Köszönöm! :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#32621) V/ válasza chopin42 (#32620) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudsz már vele fizetni, a kártya megerősítés csak a pénzküldési limit eltörlése miatt kell, az ne idegesítsen, hogy figyelmeztet rá.
Nincs más költség, legfeljebb a bankod számolhat fel, de a legtöbb bankunknál és a számlacsomagjaikban ingyenes a vásárlás.
Itt az sms védelem csak a belépésre vonatkozik, ha a bankodnál van ilyen szolgáltatás az nem minden esetben fog előjönni amikor a PayPal-al fizetsz.

(#32622) chopin42 válasza V/ (#32621) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm! Sokszor fizettem bankkártyával, közvetlenül, mindig csak annyit húzott le, amennyit kellett. A Paypalon külön jelszó, biztonsági kérdések, sms védelem, ez elég biztonságos adatlopás ellen? Pénz nem lesz a fiókon, csak fizetnék vele alin, ebayen, stb...
Bank csak arról küld sms-t mennyit vontak le, más alap védelmen kívüli cucc nincs, ha fizetek: kártyaszám, cvc, egyéb adatok, slussz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#32623) V/ válasza chopin42 (#32622) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ennél többet tudsz tenni, mint a két lépcsős azonosítás, akkor nem biztonságos ;] , de ennél jobb a banki világban nincs elterjedve.
100% biztonság nincs, mert még ott az emberi tényező, ha megadod az adataidat illetékteleneknek, akkor nem beszélhetünk biztonságról.
Az AliExpress-en nem tudsz egyenlőre PayPal-al fizetni.

(#32624) chopin42 válasza V/ (#32623) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm. Igazából azóta aggódom kicsit, mióta egyik fórumtársunk megszívta aliexpressen. E-mail sms-el védve, ali alypay-el védve, paypal sms-el védve, nem járok a deep weben, gépen aktív a vírusírtó, csak itthonról lépek be ilyenekbe, mindenhez külön jelszó...ennél többet nem tehetek :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#32625) V/ válasza chopin42 (#32624) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de az rendeződött, visszakapta a pénzét.

(#32626) darvinya


darvinya
titán

Buta kérdés, de AliExpress-en nem találtam egyértelmű választ.
Pay Pal-el fizethetek említett áruházban?

:W

Csak 2 hsz-t kellett volna visszaolvasnom.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32627) V/ válasza darvinya (#32626) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem.
Néha előkerülhet néhány eladó akinél van ez a lehetőség, de ritka mint a fehér holló és csak valami promóció szokott lenni, jellemzően nem, mert nekik a hasonló Alipay áll rendelkezésre. Két különböző, kínai és USA pénzkezelő rendszert azért egy kínai cég bizonyos okok miatt nem szokott keverni.

[ Szerkesztve ]

(#32628) darvinya válasza V/ (#32627) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm
Akkor érthető is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32629) shield válasza V/ (#32623) üzenetére


shield
őstag

Ha már a biztonság került szóba. A Paypal fiókom hozzá van rendelve az eBay fiókhoz, így azonnal lehet fizetni a vásárlás után. De ha esetleg valaki betudna lépni az ebay fiókomba, akkor azonnal tudna fizetni. Igaz csak néhány ezer forintot tartok rajta, ha kell valami apróság, a web-kártyán nincs összeg a nagyobb vásárlás hiánya miatt.
Van arra lehetőség, hogy ne lehessen minden akadály nélkül fizetni, de mégis össze legyen kapcsolva a két fiók?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32630) V/ válasza shield (#32629) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kellett volna a gyors fizetést aktiválnod, engedélyezned.
Remember me for faster checkout on eBay A Remember Me helyett a May be later a jó választás.
Nekem is össze van rendelve az eBay és a PayPal, de minden fizetésnél külön lépek be a PayPal-ra, mivel nem engedélyeztem ezt a fizetési összekapcsolást, nekem nem sürgős fizetni, szívesen megteszem a + lépéseket.
Védelemre:
Beállítod a PayPal-on vagy az SMS vagy a VipAccess belépési védelmet, az eBay-en beállítod az SMS belépési védelmet. Senki nem tud rajtad kívül belépni. Az Összefoglalókban ott vannak a leírások.

[ Szerkesztve ]

(#32631) shield válasza V/ (#32630) üzenetére


shield
őstag

PayPal-on van SMS védelmem, akkor eBay-en is beállítom, megmarad a gyors fizetés és így már megfelelő lesz a védelem. Most kevesebbet eBay-ezek, voltak időszakok, amikor a fene sem tudja hányszor léptem be naponta, akkor macerás lett volna. Most a Vaterát nyüstölöm. :)
Már húzok is az Összefoglalókba.

szerk.
Azért lehetne olyan megoldás, amikor az eBay-en fizetnék, akkor automatikusan kérné a PayPal-hoz a belépési SMS-t.
Végül is erre céloztam a kérdésemmel. Így csak két lehetőség van, vagy összekapcsolom őket vagy nem, pedig lehetne ez a köztes dolog.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32632) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Létrehoztam életem első PayPal fiókját. Még nem fizettem soha interneten keresztül semmiért sem, eddig mindig meg tudtam szerezni mindent készpénzért. Viszont most szeretném megvenni a Diablo III című játékhoz a Necromancer pakkot, ami 15 euróba kerül.

Létrehoztam a fiókot, linkeltem a bankkártyámat (MasterCard), valamint az OTP Banknál lévő számlámat is. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. Lehet anélkül is küldeni pénzt a PayPal accountomra a számlámról, hogy belépnék az OTP oldalára? Csak mert még oda nem regisztráltam, de ha kell hozzá, akkor valamelyik nap bemegyek a bankba és elintézem.

2. Utaláskor látom valahol, hogy pontosan milyen összeget kell feladnom HUF-ban, hogy a PayPal-ra pont 15 EUR kerüljön, mivel más nem kell és csak annyit utalnék át, amennyi kell.

Köszi előre is. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#32633) V/ válasza shield (#32631) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem figyeltél. Az eBay-en a PayPal link ott van nálam is. Tehát össze van linkelve.
A gyors fizetést nem engedélyezem.
Így csak a PayPal-ra történő belépés után, ami a belépési sms beírásakor következik be, tudom kifizetni a megvett terméket.
Amit te köztes megoldásnak írsz az van.
Kapcsold ki a gyors fizetést és neked is lesz.

(#32634) V/ válasza Vistaboy (#32632) üzenetére


V/
Topikgazda

Javaslom, hogy az Összefoglalót nézd át a biztonságos és célszerű költséges vásárlás információiért.

Az 1.-eshez.
Ha linkelted a bankkártyádat akkor nem kell semmit sem a PayPal egyenlegre feltölteni, a kártya lesz a pénzforrás, azon kell forintban annyinak lenni ami elegendő a 15 €-ra.
Így a 2. kérdésnek igazából nincs jelentősége.
25 hsz-el feljebb (#32606) láthatod hogy miként számolja el az OTP a kártyás vásárlást, az alapján megtudod becsülni a szükséges Forint összeget.

Ha egyenegre akarsz tenni pénzt akkor kell az OTP Direkt, de egyébként is célszerű PayPaltól függetlenül.

(#32635) Vistaboy válasza V/ (#32634) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi.

Vagyis akkor elég a játékon belül megvenni, ami kell, a PayPal automatikusan a számláról vonja azt le, ha jól értem. És ennek mennyi az átfutása? Mármint ha rányomok a "Buy now!" gombra, akkor egyből le tudja vonni, ha rajtahagyom a pénzt?

Az OTP Direktet pedig már meg akartam volna csinálni, de nem engedte, mert a szerződésem már elég régi, sehol nincs rajta az a kód, amit a regisztrációhoz kér. Mindenképp be kell mennem, de egyelőre nincs időm rá.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#32636) V/ válasza Vistaboy (#32635) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint ha rányomok a "Buy now!" gombra, akkor egyből le tudja vonni, ha rajtahagyom a pénzt?
Azonnal kifizeted azt követő pár mp-ben

(#32637) Vistaboy válasza V/ (#32636) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi szépen a segítséget. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#32638) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Lehetséges utalni PayPalon egy másik PayPal számlára, hogy a bank letiltotta az utalási lehetőséget ?(Nincs bekapcsolva direkt az utalási lehetőség.)

(#32639) V/ válasza SybenX (#32638) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem világos amit kérdezel a PayPal fiókoknak nincs köze a banki letiltásokhoz.
Ha a bankszámláról nem lehet utalni az érdekes tiltás lehet, ilyet nem igazán hallottam, nagyon rossz ügyfél lehet akit ilyen korlátozás alá vontak.

[ Szerkesztve ]

(#32640) SybenX válasza V/ (#32639) üzenetére


SybenX
őstag

Én nem kértem a szolgáltatást, mivel soha nem utalok. (OTP junior és így nincs semmi havi díj)
Viszont ha kéne, akkor paypalon tudnák ha hozzá van rendelve a bankkártya?

[ Szerkesztve ]

(#32641) V/ válasza SybenX (#32640) üzenetére


V/
Topikgazda

a bank letiltotta az utalási lehetőséget ez nem egészen az hogy Én nem kértem a szolgáltatást
Teljesen félreérthető.
Ha a bankkártyád hozzá van rendelve a PayPal fiókhoz, akkor tudsz másik PayPal fiókra küldeni pénzt, de annak van díja.
Lásd Összefoglaló, 6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés:

[ Szerkesztve ]

(#32642) SybenX válasza V/ (#32641) üzenetére


SybenX
őstag

A lényegen szerintem nem változtat. Köszönöm a választ!

(#32643) csokito100


csokito100
aktív tag

Sziasztok!

Léci tudna valaki segiteni?
A paypal-hoz hozzáadott kártya aktiválásánál kér egy 4 jegyű kódot. Azt irja, hogy a card statement papiron lehet megtalálni, Description néven. Megnéztem a banki papirt, de semmi ilyet nem találok. Megmondaná valaki, hogy online hogy tudom lekérni a banktól a Sample card statement-et? Vagy pedig ötlet, hogy hol lehet ez a 4 jegyű kód. Még olyan irást láttam, hogy, Sample Paypal code. Köszi előre is! Üdv

(#32644) atua válasza csokito100 (#32643) üzenetére


atua
aktív tag

(#32645) V/ válasza csokito100 (#32643) üzenetére


V/
Topikgazda

Több nap mire a bankod lekönyveli és ott lesz a könyvelt tételek közt. Majd szerda-csütörtök nézd. Nekem az Erste 8.-án könyvelte az 5.-i levonást.

[ Szerkesztve ]

(#32646) csokito100


csokito100
aktív tag

Köszi a segitségeteket! Üdv :R

(#32647) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok ! Az utóbbi időben az ebayen nem tudok paypal fiókkal fizetni. Megadtam másik bank kártyát is , új ebay fiókot is hoztam létre de továbbra sem enged .Máshol tudok vásárolni. ebay support a paypalhez irányít ők meg az ebayre fogják a hibát. Valakinek ötlete ?

[ Szerkesztve ]

(#32648) V/ válasza Dwatti (#32647) üzenetére


V/
Topikgazda

Lástszólag PayPal probléma, de ahogy írod máshol tudsz fizetni. eBay hiba. Ennek megfelelően eBay topik Összefoglaló 15. Ha az eBay-en történő fizetéskor nem megy végig a PayPal fizetés
Az új eBay fiók, másik bankkártya egy kicsit inkább kavart a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

(#32649) Dwatti válasza V/ (#32648) üzenetére


Dwatti
addikt

Köszönöm, próbálkozom.

(#32650) Dwatti válasza V/ (#32648) üzenetére


Dwatti
addikt

Végig próbáltam az összes megoldást és továbbra sem tudok fizetni. Pay pal hez fordultam segítségért vissza írták a fiókban semmi hibát nem találtak forduljak az ebay-hez. Ebay válasza hiba a pay pal nél van :W

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.