Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) Macmazsola


Macmazsola
csendes tag

köszönöm szépen......Nekem ez nulla, 2006 óta vagyok tag 400 trazakcióm volt...idén semmit nem adtam el és nem is nagyon szeretnék csak ezt az egyet:)akkor most egy nagy értéket nem is tudok feltenni eladásra csak ha egyénileg kérem? nem igazán szeretném ezután se használni, abba esetleg tudnál segíteni hol tudom kérvényezni hogy ezt erre az egy terméket fel tudjam tenni mert itthon nem tudom eladni...de akkor ott próbálok írni nekik.Kitöltöttem mindent feltöltöttem képeket és az utolsó pillanatba nem tette fel,hanem át dobott a paypalra és nem sikerült,de akkor ezért nem.

Nagyon köszönöm a segítséget :R

(#32752) V/ válasza Macmazsola (#32751) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak azt tudom írni, hogy az eBay-en annál linknél kell kérni a lehetőséget. Az 500 $-os alaplimittel nem igazán tudod ezt eladni vagy pedig eladsz más dolgokat és amikor emelkedik a havi limited, akkor jön ez.

(#32753) Macmazsola


Macmazsola
csendes tag

köszönöm szépen, :R nagyon hasznos infót adtál,szép hétvégét kívánok,szia

(#32754) #74018560


#74018560
törölt tag

Mondjatok olyan payment service providert, akinél 20 perc alatt lehet nyitni számlát és ad virtuális VISA / MS kártyát ?

(#32755) V/ válasza #74018560 (#32754) üzenetére


V/
Topikgazda

No ez nem egészen Paypal, de itt egy lista és válogass.
Nem ajánlat, de használják többen ezeket: Payoneer, Skrill, Trustly, TransferWise

(#32756) #74018560 válasza V/ (#32755) üzenetére


#74018560
törölt tag

Payoneer bankszámlát akar regisztrálni, Skrill felejtős. Utolsó 2 ad egyből virtual kartyat?

(#32757) Oliverda


Oliverda
félisten

Az évek telnek, de van ami nem változik, ez pedig a PayPal. Sajnos. :D Beküldtem nekik minden dokumentumot a limit emeléshez, erre először abba kötöttek bele, hogy az OTP hitelkártya kivonatán nincs rajta a bank logója. Ok, beküldtem nekik a folyószámlát. Ott meg azt kifogásolták, hogy nincs pont a címben a házszám után, így nem egyezik a PayPalon beállítottal. Most átírtam a címet, amit persze a kártyáknál külön kell beállítgatni. Kíváncsi vagyok, most mit találnak majd ki.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32758) vacs válasza V/ (#32741) üzenetére


vacs
veterán

Szia.

Pár napja segítettél beállítani, hogy a 2 kártyám közül melyik legyen az alapértelmezett, de valami sajnos mégse jó! :N

A Bankkártya hozzáadás, módosítása direkt linknél látszik, hogy a 4466-os kártya az elsődleges!

Ennek ellenére ma 2 fizetésnél is a 8105-ös számú kártyát dobta fel és nekem kellett átállítanom (ebay + rosegal webshop vásárlás volt)!

Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#32759) V/ válasza vacs (#32758) üzenetére


V/
Topikgazda

A 8105-nél kellene a megerősítő kód, szerintem csak az kavarja meg.

(#32760) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Cégünk arra gondolt , hogy csinál céges PayPalt, azaz hogy ezzel tudjunk fizetni. Viszont nem tudom, hogy ezek mennyire bonyolultak vagy mennyire okoz (elszámolások pénzügyi oldalról) problémát a cégnél. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalat aki használja, és esetleg tudna róla nekem némi információt adni?

Előre is köszönöm! :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#32761) V/ válasza plejik (#32760) üzenetére


V/
Topikgazda

A regisztrációnál kellenek a céges adatok, bankszámlaszám kötelező, adószám és EU-s adószám szükséges.
A költségekről amit adnak számlát az elszámolható.
A PayPal-on a vevőknek készített számla az nem igazán az amit a mi jogszabályaink előírnak, előzetes, proforma számlaként elmegy, de az igazi magyar NAV-os számlát kell eljuttatni a vevőnek.
Más különösebb dolog nincs vele, megfontolandó a havi díjazású (30$) PayPal Payments Pro előfizetés (költségei itt), vagy marad a nem havi díjas, a forgalom utáni díjazás a tranzakciók után.

[ Szerkesztve ]

(#32762) Oliverda válasza Oliverda (#32757) üzenetére


Oliverda
félisten

Átírtam a címet, karakterre egyezik a számlakivonaton lévővel. Nem jó nekik, de pontos magyarázat helyett csak templatekkel bombáznak. Komolyan, nincs még egy ilyen kretén cég! :W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32763) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Ha belépek a PayPal fiókomba, akkor a "Summary" menüben tételesen látom az összes Ebay rendelésemet terméknévvel (és linkkel), azonosító számmal, összeggel, feladóval, szállítási címmel, stb. Haverommal ugyanannál a banknál vagyunk, és amiről tudomásunk van, az megegyezik kettőnknél, neki még sincs ilyen listája a PayPal oldalán. Pontosabban van, de csak pár régi tétel szerepel benne, amelyek ráadásul nem olyan részletesek, mint az enyém.
Ez mitől függ és hogyan módosítható?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#32764) V/ válasza kuyarashi (#32763) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyanazt a böngészőt is használjátok? De a mindenkinek ugyanaz a listája, csak a részletek előhívása a vásárlási sorra kattintva történik, nincs jelentősége, hogy rögtön kismillió sort látsz.
Egyébként a Completed-re rá kell kattintani és választani hogy egyszerű lista vagy bővebb lista legyen.

(#32765) kuyarashi válasza V/ (#32764) üzenetére


kuyarashi
őstag

A böngésző is ugyanaz (Chrome). Az egy dolog, hogy nem részletes nála a lista, de nem is ez a lényeg elsősorban, hanem az, hogy kb. 4-5 tételt listáz ki összesen a PayPal, melyek közül a legutóbbi is tavaly augusztusi. A valóságban viszont 50 vásárlása tutira volt azóta. Összesen pedig 100-200 rendelése biztosan van már. Szóval a vásárlásainak a 95%-át nem is látja a PayPal oldalán.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#32766) V/ válasza kuyarashi (#32765) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd, ha az adott weboldalon a PayPal "vendég módját" használja fizetésre - nem lép be a fiókba, hanem a kártya adatokat pötyögi be- akkor az nem is fog a fiókhoz bekerülni. Mert ekkor csak egy sima fizetési kliensként van használatban.
Ezek azért hiányoznak. Amit rendesen fizetett az ott van, nincs ilyen hiba, de nézze meg a PayPal vásárlási visszaigazoló e-mailek száma egyezik-e a fiókban lévő tételekkel.
Erről az e-mailcímről jön: service@intl.paypal.com ez a tárgya: Receipt for your PayPal payment to.......... és a dátum, időpont alatt ott a Transaction ID:

[ Szerkesztve ]

(#32767) kuyarashi válasza V/ (#32766) üzenetére


kuyarashi
őstag

És tényleg! Szóval ő a kártyájával fizetett 99%-ban, nem PayPalon keresztül. Annyi, hogy nem pötyögte be mindig a számokat.
Fel is merült a kérdés, hogy miben jobb Ebayen PayPalon keresztül fizetni, mint vendégként. Előnyök, hátrányok?

Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#32768) V/ válasza kuyarashi (#32767) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerű a dolog, ha vendég mód akkor nincs PayPal vásárlói védelem. Néha az eBay védelme elégtelennek bizonyul.
Ha vendég módban fizet, akkor minden alkalommal 2 tranzakciós a vásárlás, mert van egy 1$-os próbaterhelés, hogy élő-e a kártyaszám, persze azt rögtön sztornózzák, de van olyan bank aki "őrizgeti" -zárolás alatt tartja- pár napig azt a 260-280 Ft-ot.
Van olyan eladó -én is- aki előírja, hogy csak PayPal fiókos emberke vásároljon tőle, az nem elegendő hogy van, ha nem tud róla az eBay, mert nincs összelinkelve.

Ha nem pötyögte a számokat, akkor rábízta a Google-ra a böngészőn keresztül, sajnos védelmi technológiai hiba. Az is ha valami jelszó tároló valamiben őrizgeti.

[ Szerkesztve ]

(#32769) kuyarashi válasza V/ (#32768) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi, hasznos volt.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#32770) balage25


balage25
senior tag

Az miert lehet, hogy az alabbi kepen lathato vasarlasoknal a kiirt osszeget szamolja el a bankom, de az elofizeteseknel es a penz kuldesenel tobbet. A kepen lathato, hogy havonta 7.99 euro az elofizetesem ,de 8.37-et von a bankkartyamrol es 105 eurot kuldtem egy termekert, de 110.14 eurot vont le a bank.

Az atvaltasnal paypalon a sajat bankom van beallitva es bankkartyaval fizetek. Tehat bizonyos esetekben a kiirt osszeg kerul elszamolasra a pirossal karikazottaknal pedig tobb.

(#32771) V/ válasza balage25 (#32770) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lenyitod a sorokat látsz-e benn a fee-re utalást? Ha igen akkor a küldési módod fizetős. A február 11 Payment sent az valószínűleg a kártya miatt + díjazott.
A Spotify-re nem tudom hogy hasonló-e vagy emeltek az áron. :(
Ha nem, akkor a te bankodnál ennél a bankszámla csomagnál fizetős a vásárlás. Érdeklődj náluk.

[ Szerkesztve ]

(#32772) balage25 válasza V/ (#32771) üzenetére


balage25
senior tag

Lenyitottam és találtam egy Exchange rate bejegyzést.

Hogyan tudom átállítani, hogy itt is, mint a tőbbi vásárlásnal a bankom váltsa az euro-t, mert az alapbeállításom az, higy a bank váltja.

(#32773) V/ válasza balage25 (#32772) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyiknél a preapproved vagy a küldés?
Csak a kártyás vásárlásra vonatkozik a banki váltás beállítása.

Ha megnézed az Összefoglalóban a 6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés: leírást ott is látod hogy mikor számolnak fel díjat.
Pl:

De nem ezt kell keresni, hanem a fee szöveget, bár annak a fő összegben amit kiír (a 105 € ) benne kell lenni, a bank lesz a hunyó.

Esetleg nézd meg, hogy a devizás kártyás vásárlásokra hogyan történik a banki elszámolás.

[ Szerkesztve ]

(#32774) balage25 válasza V/ (#32773) üzenetére


balage25
senior tag

Nem a bank lesz a hunyó, mert pontosan azt az összeget vonta le amit forintban kiír a paypal. Az érdekes az, hogy a bank oldalán a kifizetésnél ~110.1 euro szerepel, amit a bank ~312.12 Ft/Euro váltotta.

PAYPAL:

OTP:

(#32775) V/ válasza balage25 (#32774) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem a bank. De ha nekem a a Paypal vált akkor forint összeg megy a bank felé
Mint írtam ha előre beállítod hogy a bankod váltson az csak kártyás vásárlásra vonatkozik, pénzküldésnél (Payment sent) nem állítható.
Ekkor ha ezt olvasod Purchase vagy Payment

Az OTP elszámolási szabálya nem befolyásolja? És ez a már levont pénz könyvelése? Annál több szöveg szokott lenni az OTP-nél. Nme az sms-re gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#32776) balage25 válasza V/ (#32775) üzenetére


balage25
senior tag

Köszönöm a választ, akkor ez nem kártyás fizatésnek minősül, akkor sem, ha kártyával egyenlítem ki a számlát.

(#32777) V/ válasza balage25 (#32776) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem ha jól emlékszem 2016 áprilisi szerződési feltételek módosítása volt ez a dolog, hogy szeptembertől így lesz.
Ezt a képet találtam akkori időből ahol írják a díjat:

(#32778) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok! Abszolút láma vagyok még PayPal felhasználás terén, fizettem már vele párszor eBayen meg egyéb helyeken de most más a helyzet, ezért kérdeznék. Ugyebár ha weboldalakon vagy eBayen vásárolok akkor egyszerűen csak rányomok a PayPal os fizetésre, az oldal átirányít erre a felületre, megtörténik a tranzakció és kész. Most viszont szeretnék német apró hirdetési portálokon vásárolni, és ezt PayPalon keresztül kifizetni az illetőnek. Ez lehetséges valahogy? Olyat láttam hogy pénz küldési opció, de gondolom akkor nincs semmilyen fajta védelmem?! Továbbá még egy olyan dolog is lenne ami nem tudom lehetséges e PayPal os fizetésnél, hogy nem az én címemre, hanem egy ismerősöm németországi címére kéne hogy Postázzák a termékeket. Előre is köszönöm a válaszokat és a hozzám való türelmeteket!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#32779) V/ válasza sz.zs. (#32778) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vásárolsz akkor mindegy hogy küldöd a pénzt vagy az adott PayPal fizetési kliensen keresztül fizetsz, van vásárlói védelem.
Bővebben az Összefoglaló, 6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés.

Ha magyar a regisztrációd nem adhatsz meg más országban lévő címet a PayPal-on.
Webshop-os vásárlásnál persze általában az adott webshop oda küldi amely címet te megadsz.

[ Szerkesztve ]

(#32780) sz.zs. válasza V/ (#32779) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hát persze, az összefoglaló... Köszönöm, már minden tiszta :R
Ha mégsem, kérdezek (persze ha az összefoglalóban nem lelem a választ :) )

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#32781) gazfickó


gazfickó
tag

Üdv!

Nem tudom, hogy valaki találkozott e már ilyen problémával, vagy egyedi eset, de hátha van rá tipp. Nagyjából már vagy 3 hete próbáltam meg felötleni 'top up' módszerrel az egyenlegem, átutalással, de az 1500ft amit küldtem így magamnak nem látom az egyenlegemen, de a rendes banki számlámra sem érkezett vissza, így kvázi nyom nélkül eltűnt, pedig az átutalásban az adatok rendben vannak, többször is utaltam már így át bankból paypal-ra, és azon alkalmakkor semmi problémám nem volt, pár nap alatt átfutott az egész, most mi lehet a probléma, és hogyan, hol lehet érdemes megpróbálni megoldani?

Előre is köszönet! :R

(#32782) V/ válasza gazfickó (#32781) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha e-mailt nem kaptál a PayPal-tól és a pénzmozgási történetben sincs nyoma, azt nem könyvelte a PayPal.
Ha a közlemény rovatban csak a transfer id van benne és a bank nem tett elé két más karaktert (OTP esetén előfordul) és egyértelműek a számlaszám számjegyei, valamint a bankod könyvelésében elküldött, teljesített utalásként le van könyvelve és 15 nap után nem jött vissza, akkor segítség a PayPal Összefoglaló, Tippek röviden, 7. Ha Top Up-al lett pénz utalva és lemaradt vagy nem jól lett megadva Transzfer ID.
De mindenképp ellenőrizd előtte hogy tényleg el is ment az pénz.

(#32783) PCPARTSSHOP


PCPARTSSHOP
újonc

Sziasztok! Lenne egy kis problémám mit tegyek? Regeltem mert itt tudott egyik srác fizetni nekem! Nem tudom elvásárolni se elküldeni... itt a kép amit ír mindig.. :

Remélem valaki tud segíteni! Esetleg egy felhasználó nevet ha ír valaki aki 100%-ra tudja a megoldást megköszönném!

(#32784) V/ válasza PCPARTSSHOP (#32783) üzenetére


V/
Topikgazda

Töltsd fel azoknak az okmányoknak a képeit amit kérnek. Ez 100%.
Azután pár napon belül értesítenek, hogy újra használhatod a fiókodat.

[ Szerkesztve ]

(#32785) PCPARTSSHOP válasza V/ (#32784) üzenetére


PCPARTSSHOP
újonc

Az a gond hogy barátomnak is ez van ő a lakcím kártyát feltöltötte a "Proof of Adress"-Hoz a többi mi akar lenni? mert több mint 1 honapja felrakta ő már azt.. a 7 opciót letudnád(tok) írni nekem magyarul hogy melyik mi ? És hogy mennyihez kell feltölteni képet?

(#32786) V/ válasza PCPARTSSHOP (#32785) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar a regisztráció és milyen fiók?
A lakcímkártyát nem ismerik, nem tudják mi az, el kell magyarázni, egyébként a nevedre és címedre amit megadtál a regisztrációnál szóló közüzemi számla lenne a jobb.
Én nem láttam vagy -or- megjelölést így valószínűleg mind kell, a képfeltöltésnél már a neve utaljon arra hogy mi lenne, ha van megjegyzés írás akkor oda is beírni.

Photo id, én személyigazolvány első oldalát töltöm fel
Provide Invoices eladás számlája
Provide Proof Of SSN az USA tajszám lenne az SSN, ez azért nem igazán kell, de akkor írni hogy ez nem az ami a mi taj számunk, az náluk az "adószám", legfeljebb te adószámod
Proof of shipping/delivery of items to buyer szállításról és átvételről valami igazolás
Provide more information about payments valami információ a fizetésről még

[ Szerkesztve ]

(#32787) Gydori


Gydori
újonc

Sziasztok!
Remélem tudtok tanácsot adni nekem. Adtam el pár dolgot és a vevő aki megvette mondta, hogy PayPalon utalja a pénzt. Miután elutalta a pénzt a PayPal levont tőle még 400 eurót amit azzal indokoltak, hogy könyvelési hiba. És utaljam el ezt a 400 eurót a vevőnek csak utána kapom meg a pénzt amit utalt. Megírtam nekik, hogy nem vagyok hajlandó a pénzt elutalni amíg nem kapom meg. Ez október óta húzódik és már nem tudom mit csináljak. Hátha Ti tudtok segíteni. Köszönöm

(#32788) V/ válasza Gydori (#32787) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez átverés, nincs olyan, hogy könyvelési hiba. Nálad mennyi pénz jelent meg a fiókodban? Miként jelezték ezt neked?

[ Szerkesztve ]

(#32789) ekrisztian válasza Gydori (#32787) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Biztos jól érted?
Olyan már volt nekem, hogy kaptam üzenetet, hogy az eladott termék árát kifizették, de addig nem kapom meg, még a vevő nem kapja meg az árut. És ha másképp nem nyilatkozik, akkor a tracking szerinti átvétel után megkapom a pénzt.
De ilyet amit írsz, még most hallok először.

(#32790) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Rendeltem , áru nem érkezik meg, eladó csak azt mondja 3 naponta hogy várjak tovább. Megelégeltem a 3. ilyen levelet és elozetes figyelmeztetés után (ha nem történik semmi, palpalhoz fordulok) dispute-ot nyitottam. Paypal-os levelre sem jött válasz, az utolso levelet ott is meg emailben ia elkuldtem nekik. Irtam a tovabbiakban a paypalon keresztül írjanak. Paypalon semmi valasz, emailben irtak, szokásosat, majd eszkaláltam a paypal felé a problémát. Nyilván meg kellett kapniuk az ott küldött 3 levelet is de semmi. Utolsó levele az eladónak az,hogy átadták az adataimat a személyzetnek, reagáljak 48 oran belül,hogy megoldhassák az ügyet. Jól tudom,hogy ha eszkalálom paypal felé a problémát, nem beszélhetek emailben az eladóval? Lehet már összeesküvés elmélet, de azt gyanitom arra játszanak,hogy PP emiatt zárja az ügyet. Vagy 3x irtam,hogy kérem vissza a pénzem,mert sehol az áru és a nyomkövetési szám is azt mutatja nem küldték el, nem hinném,hogy valoban meg akarnak oldani bármit is.

(#32791) V/ válasza cicaslany86 (#32790) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen jól gondolod.
Ahol vásároltál az magánszemély vagy valami webshop, eBay?
Ha mondjuk a GB, akkor náluk ez ilyen nyögvenyelősen megy.
Ha ezen a heylen van vásárlói védelem, akkor elsőként ott kell megpróbálni rendezni. Ha nem megy azután a PayPal dispute.
A dispute folyamata az Összefoglalóban. 9. PayPal Dispute és Claim indítás leírása
Van egy időrend, de a PayPal nem fog neked válaszolni, ha kell információ tőled, azt bekérik.
Amikor indítod akkor kell csatolni mindent.
Ezt személyzet dolgot, meg nem lehet levelezni nem értem.
Ha dispute-t indítasz akkor mit akarsz még levelezni, addig nem sikerült megegyezni az eladóval ezért kéred a PayPal közbelépését. Ha kéred, claim-re emeled, követeléssé teszed amikor megnyílik rá a lehetőség, akkor nem fogsz lekésni semmiről.

[ Szerkesztve ]

(#32792) cicaslany86 válasza V/ (#32791) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Lehet zavarosan fogalmaztam. Tomtop-os rendelés. Leveleztem velük, de semmire nem jutottunk, ők írták, hogy várjak, és küldték ujra es ujra a nyomkövetési szamot, amin csak azt láttam,hogy a dhl.de-nem elküldték a rendelés adatait, de át nem adták a csomagot. Kértem vissza a pénzem, mondtam nem tudok tovább várni, majd mondtam, hogy ha nem történik semmi,paypalhoz fordulok. Mivel megint csak azt írták várjak, meg a nyomkövetési számot, vitát nyitottam paypal-on. Ott is írtam részletesen, lássa a paypal mi a helyzet. Azon a felületen a tomtop nem volt hajlando reagálni. Megint csak emailben küldték várjak.. Emiatt eszkaláltam. Most az ő valaszukra, infora vár a PP de nem kuld nekik semmit a Tomtop, csak nekem megint egy mailt, hogy 48 oran belül valaszoljak hogy tudjanak segiteni. Csak nem tudom mit, hisz se terméket se pénzt nem küldenek. És most emiatt a mail miatt aggódom, most mikor eszkaláltam, valahol fel volt sorolva pár dolog az ügy menetéről és ott olvastam valamit, hogy ha a paypal-hoz fordulsz onnantól ne egyezkedj az eladóval paypalon kívül. Csak azt sem akarom,hogy az eladó azt mondja nem vagyok hajlandó együttműködni.

(#32793) V/ válasza cicaslany86 (#32792) üzenetére


V/
Topikgazda

Rosszul olvastad vagy nem ide vonatkozik esetleg valami régi dolog, írhatsz nekik, hogy még mindig nincs itt, de ha visszaadják a pénzt és mégis megérkezik akkor kifizeted. A kapott és írt e-mailek nem kerülnek kapcsolatba a PayPal dispute-al, ha nem csatolod, bár nemigen kell.
Milyen nyomkövetési számot és mikor adták?

[ Szerkesztve ]

(#32794) cicaslany86 válasza V/ (#32793) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

február 7. csak egy csomagszám, 12 számjegy. csak a dhl.de látja. eu-n belülről jönne, szóval már rég itt kellene legyen. vagy legalább átadták volna a szállítónak.

(#32795) V/ válasza cicaslany86 (#32794) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ahol nézed nincs ott hogy szállítás alatt, akkor az van amit írsz nem adták át. Nekik azt kell hivatalosan igazolni, hogy kézbesítve. Ez a február 7 az eredeti vásárlásod szállítási időpontja Mert ha igen és végül még sem Németországból, hanem Kínából csak a DHL-el jön, akkor még korai volt reklamálni. Biztos EU-s raktárból vállalták?

[ Szerkesztve ]

(#32796) Czimby válasza V/ (#32730) üzenetére


Czimby
addikt

Szia!

Ismét szeretnék Németroszágból vásárolni.

Az eladóval 1490 Euróban egyeztünk meg.
Ha minden igez 3.4% a PayPal Fee, tehát 50 Euró, így 1540 Eurót kell kifiezetnem, hogy megkapja az összeget.

Szeretnék élni a Buyer protectionnel, így nem családtakgént fizetnék neki.

Hogy tudom a legolcsóbban megúszni a dolgot?

Az én bankom vált nem a PayPal ez egyértelmű.

HA feltöltöm a pénzt a PayPal balance-omra akkor valamivel jobban jövök ki vagy nem számít?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#32797) V/ válasza Czimby (#32796) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha küldöd a pénzt akkor nincs banki váltás csak PayPal.
Ekkora összegnél jobban jársz ha kérsz tőle egy bankszámlaszámot és arra küldöd a pénzt.
Azt nem tudom, hogy neki mennyi lesz a jutaléka, de az 50 € az ugye 15725,79 Forint.
Bár nekem ennyit írt To receive €1,490.00, a payment of €1,519.22 should be sent. €29.22 will go to fees. That's 1.92% in fees, effectively. 9190,15 Forint
Én ezt használnám,

mert 4215 Ft lenne és a bankon keresztül is lehet reklamálni.

[ Szerkesztve ]

(#32798) Czimby válasza V/ (#32797) üzenetére


Czimby
addikt

Biztos, hogy nem lehet állítani, hogy a bankom váltson? 2018.02.15.-én ugyanígy előre küldtem a pénzt 155Eurót, akkor 48.616Ft-ot vont le a számlámról, ami 313.6Ft-os Eurónak felel meg. Visszanéztem aznap 312-313Ft volt sz árfolyam.

Bármely banknál működik az ilyen reklamálási lehetőség?
Én K&H-s vagyok, de ha jól emlékszem amikor régebben vásároltam kintről elég szép teher jött még rá pluszban.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#32799) V/ válasza Czimby (#32798) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha küldöd nem.
Az utalások visszavonhatóak.
Nem a K&H-ra gondoltam, van egy utalási szolgáltató, a bankkártyámat használom, így a bank kártyás fizetést lát forintban és csak ezért 4000 Ft-os a fizetendő jutalék.
Feltöltöd a PayPal egyenlegre a forintot és ott konvertálod €-ra és azt küldöd el, ez a legkedvezőbb.
Bár az összeg nagysága miatt nálad is és a fogadó félnél is előfordul majd ellenőrzés a PayPal részéről a pénzmosási törvéyn előírásai miatt.

(#32800) cicaslany86 válasza V/ (#32795) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Igen. Expedited EU shipping 1-4 munkanap. Igy volt hirdetve. Azért rendeltem onnan, hogy vám és áfa mentes legyen, valamint hamar kézhezkapjam.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.