Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) V/ válasza korpicschess (#32400) üzenetére


V/
Topikgazda

belföd a kulcsszó, külföldre maradt az összméret 90 cm, de egy oldal max 60 cm. A konkrét most érvényes összegeket adtam meg.

(#32402) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Paypal-lal van valami?

Csak mert tegnap este óta nem tudok fizetni, csak homokórázik körbekörbe...

Két böngészőből is próbáltam, ebayen vasarolnek

[ Szerkesztve ]

-

(#32403) Nippel


Nippel
tag

Most adtam meg újra a kártyám mert limitelt, kaptam kódot 400 ft ért, beütottem, de ebay csak pörög az óra viszont ps store on elfogadta. Valakinek valami ötlete?

(#32404) V/ válasza Nippel (#32403) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a havi és éves az egyenlegről a bankszámládra történő pénzkiküldési limitedet törli el nem befolyásolja bankkártyával történő fizetést.
Miután megkaptad az e-mailt a sikeres kártyahozzáadásról azután már tudsz fizetni vele, ez a confirm bármikor ráér.
Most még csak zárolt állapotú a levonás, talán holnap lesz belőle valami pénz a PayPal felé, azért nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#32405) V/ válasza Graphics (#32402) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak 15 hsz-l feljebb kellene olvasni.
Az eBay-l van probléma.
Múlt hét óta ez a "sláger".

[ Szerkesztve ]

(#32406) Graphics válasza V/ (#32405) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, ezt végignyomtam, de semmi változás sajnos.

-

(#32407) V/ válasza Graphics (#32406) üzenetére


V/
Topikgazda

A 3. verzió eddig csak pozitív visszajelzésű és most linkeltem a Firefox add-on-t hogy azzal is meglehessen csinálni.
A kanadai oldal is bejött eddig.

[ Szerkesztve ]

(#32408) Graphics válasza V/ (#32407) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak azt nem értem, mobilról miért nem akar jó lenni :(

-

(#32409) V/ válasza Graphics (#32408) üzenetére


V/
Topikgazda

:F Nem tudni. De lehet, hogy ott is hibás a fizetést meghívó kódrészlet. Nekem a Google Smart Lock barmolta szét az eBay app-omat. Pl: Nem is létező jelszavakat talál.

[ Szerkesztve ]

(#32410) Graphics válasza V/ (#32409) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megnézem, lehet a Smart lock cseszi el nekem is. / közbe megnéztem, és kikapcsoltam, így simán tudok vásárolni..

A requestly-vel megy a dolog, köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

-

(#32411) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Egy kis megerősítést (vagy javítást) szeretnék kérni.
Volt egy vásárlásom, amit PP-vel fizettem, otp-s virtuális kártyáról (jól írom?). Töröltettem a megrendelést és kértem vissza a pénzt, ez is megtörténik 48 órán belül.
Olvastam, hogy a visszautalás oda jön, ahonnan ment, a PP számlára (?). Innen akkor tudom tovább küldeni sajátra, ha PP-ben megadom a saját fő (nem virtuális) számlaszámom.
Remélem jól értelmeztem az összefoglalót :)
Mi történik ha újra vásárolni akarok és szintén PP-vel? Maradhat ott a pénz, amivel fizethetek is?

(#32412) #32577792 válasza #32577792 (#32411) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ami kimaradt: nem üzleti fiókom van.
Közben keresgéltem a fiókban, ezt találtam. Ha rámegyek a Link-re, felhozza az otp-s számlámat (fő és nem a virtuálisat), ezt vonjam össze a PP fiókkal?

(#32413) V/ válasza #32577792 (#32412) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljesen félreértelmezed a helyzetet. Nem kell "összevonnod" semmit mert már megtetted.

A refund-ra ez van írva az Összefoglalóban:
3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen?
Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.

Te a PayPal fiókhoz hozzárendelt bankkártyával fizettél (nem PP számlával). A pénz az idézett szöveg szerint megy.

A beírt OTP számlaszám majd akkor kell, ha a PayPal egyenlegre valahonnan kapott, küldött pénzt akarod a Withdraw Funds menüponttal ara a bankszámlára kiküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#32414) #32577792 válasza V/ (#32413) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hű, na jó, hogy kérdeztem :R

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget. Nem vagyok egy nagy vásárló, én eddig azt gondoltam, hogy PP-vel fizetek, de akkor csak azon keresztül?
Akkor fizetnék onnan, ha töltenék fel rá pénzt? Van bármi előnye/hátránya ha így fizetek?
Bocs a sok kérdés miatt, de jelek szerint félreértettem azt is, amit olvastam :(

(#32415) V/ válasza #32577792 (#32414) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a PayPal egyenlegről fizetsz akkor ott ők váltják a devizát, míg kártya esetén van választási lehetőséged. Ez általában egy deviza egységhez viszonyítva 6-12 Ft mínusz eltérés is lehet a banki konverziót választva.
Lásd ÖF. 4. pont.

(#32416) Nippel


Nippel
tag

Requestly-vel tökéletes a fizetés ebay on. Telefonon meg majd meglesem a smartlock ot.

(#32417) V/ válasza Nippel (#32416) üzenetére


V/
Topikgazda

:R az információt.

(#32418) Graphics válasza Nippel (#32416) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Smartlock kikapcsolása után megy Droid-on is.

-

(#32424) spammer


spammer
veterán

Paypal sms belépéssel van másnak is gondja? Nem küldi az sms-t. Rányomtam, hogy küldje újra, de nem jön. :U Pár napja még jó volt.

szerk: Gearbesten checkoutolnék paypallel.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32425) spammer válasza spammer (#32424) üzenetére


spammer
veterán

Más módszerrel (biztonsági kérdés) sikerült fizetni, de nem tudom, mi gond lehet az sms-sel...

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32426) V/ válasza spammer (#32424) üzenetére


V/
Topikgazda

Van amikor gond van a mobilszolgáltatással küldő és fogadó részről.
Erre való felkészülés jegyében ott az Összefoglalóban, Tippek röviden, 8. Ha nem érkezik meg az SMS belépési kód 5 percen belül. leírás

[ Szerkesztve ]

(#32427) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
ebay vásárlás esetén amikor paypal nélkül viszont hozzá kapcsolt kártyával fizetek, ugyanúgy jön vissza a pénzem?
paypal jelezte hogy ráutalták és gondolom pár nap mire jóváírják számlámon az összeget.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#32428) V/ válasza ferke72 (#32427) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár nappal több lehet, bank függő, de akkor is megya bankszámlára, amihez a kártya tartozik.
Bár ez nagyon talányosan van írva: paypal nélkül viszont hozzá kapcsolt kártyával

Ha bankkártyád a PP fiókhoz hozzá van rendelve, akkor miért úgy használod, hogy bankkártya adatok megadásával fizetsz? Akkor nem lesz vásárlói védelmed.
Vagy félreértem?
Ha belépsz a fiókodba és úgy fizetsz, akkor valójában lényegtelen hogy a PP egyenlegről vagy a hozzárendelt bankkártyáról megy a pénz, lesz vásárlói védelmed és a pénzedet visszakapod.

[ Szerkesztve ]

(#32429) ferke72 válasza V/ (#32428) üzenetére


ferke72
aktív tag

igen ez eszembe jutott. kicsit elkapkodtam ebay vásárlást..
viszont protect ott van ebay részéről is, ha paypal-on keresztül megy az plusz védelem :)
így is jelzett a paypal hogy teljes összeg landolt (volna) számlán, így ha minden igaz automatikusan lekönyvelik bankszámlára .

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#32430) kirkri


kirkri
addikt

Elmesélném az esetem, hogy lássátok, a PayPal is piszkosul ki tud ám babrálni az emberrel.

December 27-én vásároltam az angol SportsDirect webshopban. Az üzlet törölte a rendelést pénzügyi tranzakciós hibára hivatkozva, de ettől függetlenül a PayPal lezárolta az összeget a bankszámlámon.

Írtam nekik gyorsan, hogy ez így nem OK és oldják fel a zárolást. Visszaírtak, hogy ezt csak akkor tehetik meg, ha a SD visszaigazolja, hogy törölték a rendelést, de nem kell izgulnom, mert legkésőbb január 23-án automatikusan feloldják a befoglalt összeget a bankszámlámon, ha nem küldi be semmilyen számlát a SD.

Írtam a SportsDirectnek is, persze jó szokásukhoz híven a három hét alatt sem sikerült válaszolniuk, de úgy voltam vele, hogy le vannak tojva, hamarosan feloldja a PayPal a zárolt tételt automatikusan.

Hát tévedtem...

A mai napon meghosszabbodott a bankszámlámon az összeg zárolása.

Felhívtam az Erste bankot, és kérdeztem, hogy ez meg hogy lehetséges?! Hát egy nem túl magabiztos választ kaptam, hogy a PayPal nem tudott beszerezni valamilyen információt az SD-től, ezért került újabb zárolásba a tétel további 14 napra.

Arra a kérdésemre már nem igazán kaptam hiteles választ, hogy ez miként lehetséges, mikor december végén ők is megerősítették, hogy 30 nap múlva visszakapom a pénzem. Hányszor tudja vajon újra és újra meghosszabbítani a PayPal a zárolást? (A másik szavában meg azt mondta a bankos hölgy, hogy nem meghosszabbították, hanem a régit törölték és ezt újként terhelték be. Ezt viszont ő sem teljesen értette, hogy miként tehették, hiszen ma nem volt a PayPal felé kártya tranzakcióm.)

Érdekesség képen megjegyezném, hogy az összeg most már sehol nem szerepel a PayPal activity-nél. Eddig legalább pending státuszként látható volt, most már sehogy.

21 éve a Prohardveren! ™

(#32431) V/ válasza kirkri (#32430) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom kártyával fizettél december 27-én, a vásárlások zárolása 30 nap, tehát január 27-én szabadul fel legkésőbb.
Ha már Erste, akkor legyen egy idézet az ÁSZF-ből:
A Bank a foglaláshoz egyértelműen hozzárendelhető terhelés beérkezéséig, de legfeljebb a Tranzakciódátumától számított 30 napig tartja foglalásban a tételt.
A PayPal mit ír: It may take up to 30 days for the card to be credited.

Ha 23-át írtak, akkor a PP ma elküldi, az Erste csak 3-5 munkanap múlva könyveli. Úgy gondolom ezért nem látod már a PayPal-n mert ők már sztornózták.

Hányszor tudja vajon újra és újra meghosszabbítani a PayPal a zárolást? Nem hosszabbít.

A hosszabbítás és új terhelés az én logikámon kívüli dolog, az olyan Erstés móka. Az is hogy 2 hete nem válaszolnak arra az egyszerű kérdésre, hogy hol az új netkártyám.

[ Szerkesztve ]

(#32432) kirkri válasza V/ (#32431) üzenetére


kirkri
addikt

A PayPal konkrét dátumot írt, a mait.
"Order is schedule to expire on 23-Jan-2018 13:08:39 GMT."

Ekkor fel is oldották, majd az Erste állítása szerint újra befoglalták.

Na, erre akarok holnap választ kapni az Erste banktól, hogy ezt miként tehették. Az Erste ÁSZF melyik pontjában találtad? Megtaláltam közben, de sajnos a következő mondat nem túl biztató.

"A Bank a 30 napon túl beérkező terheléseket utólag terheli a számlán."

Írtam a PayPalnek is, gondolom valamikor éjszaka majd válaszolnak, elvileg reggel okosabb leszek.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#32433) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Csak nem jön meg a pénz a számlára :)
Nekem csak 3 €, de haver elutalt nekem 700€-t, majd észre vette nem jó címre.
Kaptunk is mindketten emailt a pénz mozgásáról, de a számlára még nem került neki vissza, másfél hónap alatt...

(#32434) Daniel Alves válasza V/ (#32011) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Szia,

Köszönöm a választ. Időközben sikerült összehozni majdnem mindent. ;)

A weboldalon elkészítettem a paypal donate funkciót és egy kártyáról utaltam 500ft-ot a paypal számlámra. Viszont az nagyon gáz, hogy ebből az 500-ból 107ft-ot "adó" címszó alatt le is vontak így csak ténylegesen 393ft-ot látok belőle. Gondolom ez az összeg még csökkeni is fog ha saját bankszámlára szeretném átvezettetni.

Mitől függ, hogy mekkora adót tesznek rá egy összegre? Közel 21%-ot levonni egy kicsit erősnek érzem?

Ugye az alapkoncepció, hogy az utazásomat tudják támogatni az emberek viszont ebben az esetben a paypalnak semmilyen értelme nincs. Egy sima mezei online banki utalással máris előrébb vagyok. :( :U

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#32435) V/ válasza Daniel Alves (#32434) üzenetére


V/
Topikgazda

Fee az nem adó, inkább jutalék. Az nem csökken mert a továbbítás a saját bankszámládra ingyenes.
Viszont kis tételeknél a fix költség a 90 Ft miatt tűnik soknak, mert 3,4%+90 Ft a jutalék.
Tehát 17 Ft és a fix költség jött le.
5000 Ft-nál 260 Ft-ot számolnak fel, az 5,2 %

Egy sima mezei online banki utalással máris előrébb vagyok. Nem egészen ott is fizeti valaki a banki jutalékot és a tranzakciós illetéket

Ez már sokszor lett ide linkelve:

És így csökken a havi forgalom után:

Monthly Sales Price Per Transaction
0 HUF - 700,000 HUF 3.4% + 90 HUF
700,001 HUF - 2,500,000 HUF 2.9% + 90 HUF
2,500,001 HUF - 12,500,000 HUF 2.7% + 90 HUF
12,500,001 HUF - 25,000,000 HUF 2.4% + 90 HUF
> 25,000,000 HUF 1.9% + 90 HUF

[ Szerkesztve ]

(#32436) Daniel Alves válasza V/ (#32435) üzenetére


Daniel Alves
őstag

B@sszus erre pont nem gondoltam. :W Igen akkor valóban ez lesz a befutó folyamat a fizetésre és köszönöm a képet. :R

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#32437) lafaty80


lafaty80
őstag

Bocsi a hülye kérdésért :R

Ha a paypal fiókomhoz a bankszámlám van hozzárendelve, és egy ismerős usd akar nekeme küldeni (konkrétan paypal-ra, email cimre), akkor az usd ott marad a paypal fiókomon vagy átvándorol a bankszámlámra (bankom által forintosítva)?

Így még nem kaptam pénzt, csak érdekelne, köszi.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#32438) atua válasza lafaty80 (#32437) üzenetére


atua
aktív tag

Marad paypal egyenlegen.

(#32439) lafaty80 válasza atua (#32438) üzenetére


lafaty80
őstag

értem, köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#32440) V/ válasza lafaty80 (#32437) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott marad, de ha nincs felvéve a deviza egyenlegek közé a $, akkor forintra fogja érkezéskor konvertálni és azután forintként marad ott.

(#32441) V/ válasza Daniel Alves (#32436) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnéztem a bankomnál, ha küldenék neked 500 Ft-ot az nekem 151,5 Ft lenne, így 348,5 Ft-al lehetne számolni. Szóval nem sok az a 107 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#32442) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

PayPal tranzakció ID-ban van valami rendszer?

Írt a figura, hogy most már a közel 3 hónapja történt rendelést sikerült megtérítenie, de úgy néz ki, hogy a PP még nem dolgozta fel, a tranzakció ID-jével meg nem tudom, megyek-e valamire, amíg a saját fiókomban nem látom.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32443) V/ válasza -=RelakS=- (#32442) üzenetére


V/
Topikgazda

Annak a tranzakciónak hozzád is be kell érkeznie, ha van azonosítója.

(#32444) -=RelakS=- válasza V/ (#32443) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is így gondolnám... Szóval vagy sumák, vagy már megint összezavart valamit :DDD

Amúgy láttam érdekest:
Refunds made more than 60 days after the original payment are considered new payments and will post to your Paypal balance, minus regular fees for receiving money.

Szóval ez ha jól értem azt jelenti, hogy 60 napon túl a refundról díjat csíp le a PP, jól gondolom?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32445) V/ válasza -=RelakS=- (#32444) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak akkor ha eredetileg PayPal egyenlegről fizettél, kártyás fizetés esetén nincs ilyen, mert a pénz nem jön az egyenlegre, megy egyenest a bankodba.
Tény az hogy ami az ő azonosítója az szerepel a fogadó tételsorában alul.

[ Szerkesztve ]

(#32446) -=RelakS=- válasza V/ (#32445) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32447) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Mielott felhivom a Paypalt gondoltam rakerdezek itt is. Eddig minden okes volt, Ebay -el linkelve van a Paypalom, mindig igy fizettem, es kaptam is a lovet. Aztan tegnap vasarolni akartam, es egybol a Paypal creditet ajanlotta fel, mint default opcio. Tenyleg aktivalva van, de soha nem hasznaltam meg. Ranyomtam a sima Paypal fizetesre, de itt beszurkult a fizetes gomb, es alatta "Select a payment option!" uzenet jelenik meg. A Paypal -nal a legurdulo menuben pedig "Add a credit or debit card to PayPal" opcio, magyaran mintha nem lenne hozzaadva a kartyam.
Felmentem Paypalra, Walletben megnezve hozza van adva a kartyam, confirmalva is van. De folotte a Bank accountom -nal egy sarga csik van, "Needs your approval" felirattal. Rakattintva ez is confirmed. Itt van egy olyan mezo, hogy "Direct Debit InstructionComplete set-up", kattintva ez jelenik meg.
"Payments will appear as PAYPAL on your bank statement.
A copy of your Direct Debit Instruction will be emailed to you.
If your bank account requires more than one person's signature to authorise bank transactions, you'll need to print the instruction and post us a signed copy. If you need any help, please call us.
Submit Instruction"

Es ennyi, semmit nem tudok ezzel kezdeni. Probaltam torolni a bank accountomat, es ujra krealni egyet, de azt irja "We're sorry, you can't remove this bank account because of a pending transaction. Please try again later.", pedig nincs mar Pending tranzakcio. Egy darab volt, a bankartyamat ujra kellett tegnap confirmalnom, arra lehuzott £1 -et, majd vissza is utalta. Az pending volt, de nincs mas.

Valakinek valami otlete, vagy ez meger egy telefont? :U Azt nem ertem, ha a Wallettban ott a kartya es a bank account is, raadasul confirmalva, akkor mi a jo istenert nem latja az Ebay? Eddig jo volt, legalabbis elozo heten fizettem vele.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32448) vvh


vvh
csendes tag

Sziasztok!

Most regeltem életemben először paypal számlát, mivel kínából az Alibaba.com-ról szeretnék rendelni, ki is néztem a megfelelő eladót le is beszéltem vele mindent, 8 éve árul az oldalon 94%-os elégedettségi rátával és paypalt is elfogad, rendelkezik facebook oldallal (egyedül a honlapjuk nem elérhető amit kiírtak) remélem így nagy meglepetés nem érhet.

Nos: olvastam több helyen, hogy utána lehet nézni annak, hogy mennyire hiteles az az e-mail cím, ahova utalni kellene paypalról paypalra, egyetlen e-mail címet kaptam: kathy@anhuabag.com

1.Hol tudok utána nézni, hogy mennyire hiteles? Szerintetek hitelesnek tűnik? (valahol azt írták, hogy fontos hogy paypal.com-ra végződjön)

2.Esetleg ennyi valóban elég, hogy elküldjem a pénzt, nem tudnak "kamu" paypal-al lehúzni?

3.Bármi történjék is 180 napon belül bármikor tudok refundolni?

4.A refundot fizetés előtt kell beállítani, vagy pedig bármikor be lehet, amint megtörtént a baj, nem érkezik meg a termék, eltűnik az eladó stb.?

[ Szerkesztve ]

(#32449) V/ válasza MPowerPH (#32447) üzenetére


V/
Topikgazda

Pénz van a kártyán és nem fogytak el a banki napi limitjeid? Magyar regisztráció?

(#32450) MPowerPH válasza V/ (#32449) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, van. Unlimited a kartya. Nem, UK az Ebay is, Paypal is, es a bank acc/kartya is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.