Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) V/ válasza mike1334 (#32350) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem. Akkor átvágott mert ilyenkor neked nincs vásárlói védelmed ha nem kapod meg, vagy nem azt küldi amit kifizettél. Egyszerűen kiszámolhatod, a fizetett összeg 3,4 %-a + 90 Ft. Ennyit vonnak tőle.
A megbízhatóság még nem jelenti azt, hogy hagynod kell a pénzedet elveszni. Ha mondjuk postán küldi és elveszítik szó nélkül visszaadja a vételárat?

[ Szerkesztve ]

(#32352) mike1334 válasza V/ (#32351) üzenetére


mike1334
veterán

Digitális letöltőkód, és 268 pozitív értékelése van. 2e forintról van szó, nem hiszem, hogy megérne neki ennyit, hogy bukja a megbízhatóságát. Alapvetően én is bizalmatlan vagyok, de ezeket figyelme véve, ennyi reckírt még vállalok én is :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#32353) Military válasza szmyky (#32342) üzenetére


Military
csendes tag

Üdv!
Nekem is ez a problémám, 2 napja.
One Touch pipa, de így sem tudok Ebay en Paypalla vásárolni, csak pörög ez a kis ablak....

Köszönöm én is a segítséget, ki tud erre valamit.
sziasztok

(#32354) V/ válasza Military (#32353) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak azt tudom írni amit itt olvashatsz. eBay Összefoglaló 15. pont.
Ebben benne van minden kipróbált lehetőség, az összes javaslat amit az eBay és PayPal megadott.
De kapcsold ki ezt a PayPal-n mert ennek nincs köze hozzá, ha nem ugyanaazal az eszközzel fizetsz akkor már gond van vele.
Ha a leírt javítások nem működnének akkor a kanadai eBay oldalon fizesd ki és írja PayPal-nek hogy van ez a gondod.

[ Szerkesztve ]

(#32355) Ciccuka válasza szmyky (#32340) üzenetére


Ciccuka
veterán

Néha elő szokott fordulni ez a hiba. 1-2 nap és kijavítják.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32356) xviktorx


xviktorx
tag

Üdv mindenkinek. Nagyon új vagyok itt a topikban. Egyetlen kérdésem lenne, hogy van-e arra valahogy lehetőség, hogy payaza számlámról áttegyem a rajta lévő összeget a paypal számlámra.

(#32357) V/ válasza xviktorx (#32356) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt azt írják lehetséges, bár drága móka, máshol meg azt, hogy nem. Passz.

[ Szerkesztve ]

(#32358) xviktorx válasza V/ (#32357) üzenetére


xviktorx
tag

Hát igen, én is úgy olvastam mindenhol hogy nem lehetséges. Csak azért gáz, mert payaza-val sehol sem lehet fizetni, és vannak olyan oldalak amelyek csak arra fizetnek ki ( neobux.com stb. ). Hát ezt a 23 dolcsit buktam akkor.
Köszi a választ!

(#32359) atua válasza V/ (#32354) üzenetére


atua
aktív tag

Elég sokan vagyunk, akiknek nem megy a fizetés jelenleg, mindent kipróbáltam én is a leírtak közül, de csak az ebay.ca oldalon működik a fizetés. :W

(#32360) V/ válasza atua (#32359) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennél többet nem tudok segíteni. Már megírtam az eBay-nek, hogy a gyors fizetés miatt gond van, azt is hogy nem lehet kikapcsolni úgy ahogy ők írják. Semmi érdemi reakció, a hiba még mindig van.
Ez nem a PayPal hibája.
Az hogy az összelinkelésnél ugyanaz a a két gomb paramétere (új regisztráció vagy meglévő PayPal fiók) az egyértelmű az eBay hibája.
Itt is egyértelmű az eBay hibája, mert amikor betették ezt a gyors fizetés megjegyzési ablakot a PayPal kliensbe akkor kezdődtek a problémák.
Ezt nem tudja előhozni a fizetéskérési paraméter átadásakor.

Eddig ezek a tanácsok segítettek több embernek, ha nincs összelinkelve már akkor jönni kell a rendes PayPal belépésnek.
Ha törlöd a böngészőből az összes eltárolt PayPal és eBay adatot (sütik, tárolt oldal, jelszó, gyorsítótár, a tanúsítványok, nincs hirdetés blokkoló, engedélyezve a felugró ablak, követés védelem leállítva, nincs rjtve a böngészés, ideiglenesen kikapcsolva a veszélyes és félrevezető tartalom blokkolása, a tűzfal) működni-e kellene, hogy megjelenjen a fenti képernyő.

Nekem működik a fizetés, jön ez az ablak.

[ Szerkesztve ]

(#32361) szmyky


szmyky
aktív tag

Szóval aktiváltam a One Touch fizetést!
Amikor fizetek ugyanúgy kéri a jelszavam és amikor beírom, akkor nem gondolkodik, hanem felugrik ez az ablak:

Itt a regisztrált mobil számom van.

Elküldetem a kódot. "Send Me the Text Message"

5-10másodperc jön a telefonomra egy 6 jegyű szám.

Felugrik az új ablak, ahova a kódot kell beírni, beírom az SMS-ben kapott 6 számjegyet.
OK -zok és kész a fizetés.

:)

[ Szerkesztve ]

(#32362) V/ válasza szmyky (#32361) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak annyival egészítsd már ki, hogy az eBay a Paypal-l össze van linkelve vagy nincs? Mert ha nálad működik, akkor lehet, hogy ez a megoldás, arra ha fizetéskor "megáll az élet".

(#32363) szmyky válasza V/ (#32362) üzenetére


szmyky
aktív tag

Most éppen igen, azt hiszem.

De lehet, hogy a One Touch megy enélkül is.

(#32364) V/ válasza szmyky (#32363) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké köszi, mondjuk azt írják, hogy arra figyelni kell, hogy ha nem az aktivált eszközzel fizetünk, akkor van a "Not Me" link amivel a hagyományos módra vált a fizetés, külön be kell lépni.
De előtted meg azt írták, hogy nem működik. Most már tényleg nem tudom mit gondoljak.

Mondjuk javaslatnak ezt?
Legyen az eBay és a PayPal összelinkelve. Ezután a PayPal, fogaskerék ikon, Security fül, Stay logged in for faster purchases sor, a (One Touch) aktiválás az Enable gombra kattintva. Ez segíthet, hogy az eBay-n végig menjen a fizetés.

Viszont nálam nincs aktiválva és tudok normálisan fizetni. :F

[ Szerkesztve ]

(#32365) szmyky válasza V/ (#32364) üzenetére


szmyky
aktív tag

Mi nincs aktiválva, nálad?

(#32366) V/ válasza szmyky (#32365) üzenetére


V/
Topikgazda

A One Touch. Mert nem mindig ugyanazzal az eszközzel vásárolok

[ Szerkesztve ]

(#32367) szmyky válasza V/ (#32366) üzenetére


szmyky
aktív tag

Én is csak azért aktiváltam, hogy tudjak fizetni...
Nekem a hagyományos módon nem megy pedig 1hete vásároltam még.
:F

(#32368) V/ válasza szmyky (#32367) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg köszönöm :R ezt az információt, az eBay-s segítségbe egy módszernek be lesz írva ez is. Mondjuk ők meg sem említik javaslatként.Tényleg nem tudom megérteni, hogy mit, miért és ki ront el náluk.

[ Szerkesztve ]

(#32369) szmyky válasza V/ (#32368) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ne viccelj, én is csak kínomban aktiváltam már mindent, hogy tudjak fizetni...
:)

(#32370) F.E.K.. válasza Military (#32353) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Egyszer velem is megesett hogy az e-bay vásárláskor a paypal fizetéshez érve csak forgott-forgott a karika... Végül bezártam a böngészőt, és pár perc múlva mobilon (ebay klienst használva android alól) simán megvettem ufyanazt a tételt...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#32371) darvinya


darvinya
titán

Elmúlt hetekben több mobil készülékre költözve is egyből ment fizetés, s nem volt gondom.
Egyedül összekapcsolást nem közvetlenül eBay fiókomba tettem meg, hanem eBay vásárlást indítva dobott át PP belépési oldalra, itt belépve felcsatolta a PP fiókot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32372) Intruder2k5 válasza Military (#32353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is az imént akartam vásárolni, nem ment. Vártam egy órát, nem ment. Aztán benéztem ide, és látom, hogy másoknak is hasonló gondjuk van, de V/ javaslataiból megpróbáltam a kanadai ebay doaminról vásárolni, és onnan simán megvettem mindhárom tételt amit szerettem volna.

(#32373) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Előre is bocs a hülye kérdésért, de még csak most ismerkedem a PayPal-al. Van már regisztrációm, hozzátársítottam a számlámat és egy Master Card kártyát amely ehhez a számlához tartozik. Igazoltam is a személyazonosságomat. És elolvastam 96x az összefoglaló részt a topik tetején. :B
Úgy indultam ennek az egésznek neki, hogy fő a biztonságos fizetés a neten. Erre most, hogy végre mindent beállítottam, rádöbbenek, hogy a PayPal ha jól értem úgy működik (a leírás elején most fedeztem fel), hogy ha nincs elég fedezet az account-omon, akkor majd jól megterheli a társított bankártyát (az én esetemben a főszámlámhoz társított kártyát). Hát ez minden csak nem biztonságos az én nézőpontomból. Szóval ha én azt szeretném elérni, hogy ne lehessen esetleg egy nagyobb összeggel megterhelni a PayPal account-omon keresztül a főszámlámat, akkor a PayPal-hoz társított kártyámnak/számlámnak egy olyannak kell lennie amit "nem sajnálok annyira"? Amiről "nem kár" ha véletlenül lehúznak sok-sok pénzt?
Hallotam már ilyen internetes alszámla opciókat a főszámla mellé. Lehet, hogy egy ilyenben kéne nekem is gondolkodni?

Bocs ha alapjaiban hülyeség amit írok, de mint mondtam még ismerkedem a rendszerrel...

Köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#32374) HollywoodBoy válasza V/ (#32354) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Ha lehet esetleg egy javaslatom, ez volt nekem is a gondom (mármint, hogy csak pörög a checking your info és nem történik semmi), de az itt található megoldás működik szépen, amit "xdever" javasolt (aki egyébként minden valószínüség szerint Magyar a LINK-je alapján). Egyszer kell csak megcsinálni, mert miután a társítás sikerült, utána már nem kell többször eljátszani ezt. A feltett addon meg törölhető miután sikeres volt a művelet.
Ha nem akarja valaki ezt a procedúrát végig csinálni, akkor még mindig ott van az a lehetőség, hogy másik domain-ről vásárolni, ahogy már előbb is említve lett ez, mivel ugye a gond az, hogy egy olyan JS fájlt keres a szerveren aminek különböző lokáció szerinti verziói vannak. De .../HU/... mappa alatt nem találja meg, mert nincs ott.

Elnézést ha olyanba kontárkodtam ami már megoldott dolog esetleg, megmondom őszintén nem olvastam messzire nyúlóan vissza, vagy át az Ebay-es topic-ba.

(#32375) V/ válasza HollywoodBoy (#32373) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elolvastad az Összefoglalót akkor 2. PayPal fiók belépési védelme SMS kóddal
Így el kell lopni a felhasználói nevedet, a jelszavadat és a mobil telefonodat ahhoz hogy be tudjanak lépni és tudjanak vásárolni, ha van pénz az egyenlegen vagy a hozzárendelt bankkártyán. Gondold végig miként lehetséges ez.
Mindegyik banknál a bankkártyán hozzáférhető összeget lehet szabályozni, a legtöbb bankunk biztosít virtuális netkártyát amit te töltesz fel pénzzel a fizetés előtt, mert ezek 0 vagy 1 Ft-ról indulnak.

Nem terhel magától semmit. Te fizetsz és kiválasztod hogy miről megy a pénz.
Elsődleges az egyenlegen lévő, ha elegendő, amelyet a PayPal konvertál megfelelő devizára az ő árfolyamukon. Ha kevesebb és van a kártyán fedezet kiegészíti
Vagy teljes egészében a kártyával fizetsz, ahol viszont megadhatod, hogy a bankod kedvezőbb deviza árfolyamával legyen a váltás.

Van megoldás nem adod ki az azonosítóidat kamu adathalász oldalakon, nem adsz hozzáférést idegeneknek a számítógépeden, vigyázol a telefonodra miután aktiváltad a védelmet.
Nem kell többet tenned mint amikor a bankkártyádat használod biztonságosan, mert azért azon keresztül, a PayPal-tól függetlenül is lenyúlhatják a pénzed.
Vedd elő a kártyádat ha megfordítod az aláírás mező után látsz-e rajta 3 számjegyet? Ha igen, akkor a z első oldali adatok és ezzel a számmal már tudnak is fizetni a neten. Ha fizetéskor kiadod a kezedből a kártyát már ott a visszaélésre a lehetőség.

Hozzáteszem az eBay-n is van sms belépési védelem.

[ Szerkesztve ]

(#32376) V/ válasza HollywoodBoy (#32374) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel véleményem szerint eBay probléma nem PayPal már készült rá javaslat, az eBay topik Összefoglaló, 15. Ha az eBay-n történő fizetéskor nem megy végig a PayPal fizetés.
Múlt héten ide is linkeltem.
Ez a módszer amit linkeltél, nem mindenkinél működik és nem javaslom ilyen plug-inek használatát, de ez csak a személyes véleményem.
De pont ez hogy nem kell az új gyors fizetés megjegyzése már az eBay felé is elment, mert egyértelműen az kerül kihagyásra:
templates/HU/en/rememberMe.js helyett csak ez van /templates/HU

De köszönöm hogy ezt elküldted :R és az eBay topikban is meg említem, persze az nem világos, hogy miért nincs ott ez a script. Az sem hogy akkor miért tudunk más, nem eBay helyeken fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#32377) V/ válasza HollywoodBoy (#32374) üzenetére


V/
Topikgazda

Így került át.

[ Szerkesztve ]

(#32378) HollywoodBoy válasza V/ (#32375) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszönöm a választ! :R
Ezt a részét nem értem teljesen:
Nem terhel magától semmit. Te fizetsz és kiválasztod hogy miről megy a pénz.
Elsődleges az egyenlegen lévő, ha elegendő, amelyet a PayPal konvertál megfelelő devizára az ő árfolyamukon. Ha kevesebb és van a kártyán fedezet kiegészíti
Vagy teljes egészében a kártyával fizetsz, ahol viszont megadhatod, hogy a bankod kedvezőbb deviza árfolyamával legyen a váltás.

Hogy érted, hogy én választom ki, hogy miről menjen a pénz? Ezt hol választom ki? Azt hittem minden estben elősször az egyenlegem levonására kerül sor.

Amiket írsz egyébként a biztonság kapcsán, teljesen jó. Ezt az sms-es dolgot is olvastam természetesen az Összefoglalóba, de nem akarom egyenlőre beállítani, mert elég kényelmetlen. De persze ez az én bajom és elismerem, hogy így már elég hülyén hagzik a "számból" a biztonság miatti reklamáció. :D
De én elsődlegesen olyan visszaélésre gondoltam, hogy ha valahonnan ahol PayPal-el fizettem, nem azt az összeget akarnák levonni, amire számítok, hanem mondjuk többet, és még annál is többet ami a PayPal-omon van. Hiszen így akkor egyből átgyűrűzik a főszámlámra a lehúzás.
Viszont amit mondasz, hogy a bankártyáról hozzáférhető összeget lehet szabályozni, erre nem is gondoltam! De ezt az összeget nem állíthatom alacsonyra, mert akkor már egy nagybevásálást sem tudnék kifizetni a szupermarketben kártyával. Szóval ez így elég kellemetlen helyzet.
Ez a netkártyás opció lenne a legjobb, de úgy tudom nekem nem jár a csomagom mellé. De utána járok!

Mégegyszer nagyon köszönöm, hogy segítesz! :R

Az Ebay-PayPal kommunikációs hibával kapcsolatosan:
Alapvetően én sem javasolnám mindenféle addon telepítését, de ezt azért mertem, mert már más alkalommal is használtam más célra, ezáltal van már némi bizalmam felé. De amúgy egyetértek veled. Azt meg, hogy miért csak az Ebay-nél van ez a hiba nem tudom sajnos. Csak találgatni merek, hogy talán máshol máképp kerül meghívásra ez a folyamat.
UI.: Ja és köszönöm, hogy linkelted az Ebay topic-ban. Hátha valaki megpróbálja és segít neki...

[ Szerkesztve ]

(#32379) V/ válasza HollywoodBoy (#32378) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezdem az egyszerűbbel, kényelmetlen, de használd.
Viszont van gy másik módszer a VIPAccess, azt is használhatód, az általában fizetésre használt eszközödön aktiválod és az ott generál egy 6 számjegyű kódot amivel be tudsz lépni, ez olyan mint a bankoknál ahol adnak valami token eszközt.
Amikor PayPal-l fizetsz ilyen nincs: nem azt az összeget akarnák levonni, amire számítok, hanem mondjuk többet Amennyi a vásárlás összege csak azt küldi el a PayPal, sem többet, sem kevesebbet.
Mivel csak az alap deviza esetén és ha nincs bankkártya nyúl az egyenleghez. Ha másik devizában van az egyenleg mint a fizetendő összeg akkor "nem találja meg" és nem tudsz fizetni.
Akkor sem ha nincs az egyenlegen pénz, neked kell feltölteni. Ami hosszabb idő is lehet mert a bankszámládról utalod, van amelyik banknál a hétvége kilőve és hét közben is 2-3 nap.
Bankkártya esetén bármikor tudsz fizetni és kedvezőbben.
A konkrét fizetés előtt lehet cserélni hogy miről menjen, ha több fizetőeszköz van hozzáadva.
A deviza váltás meg szerintem egyértelmű, általában egy deviza egységhez viszonyítva 6-12 Ft mínusz eltérés is lehet a banki konverziót választva.
Ha van belépési védelem akkor védve vagy, ha nincs, akkor meg nem. Akár kártya, akár egyenleg a fizetőeszköz.

[ Szerkesztve ]

(#32380) HollywoodBoy válasza V/ (#32379) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi a választ! :R
Meggyőztél, beállítottam az SMS védelmet.

A többi most már tiszta. Kicsit tesztelgettem és azt hiszem már értem teljesen.
Ha sikerül megrendelnem a netkártyás opciót, akkor úgy szeretném beállítani, hogy ne legyen egyenleg a PayPal accountomon, és csak direktbe a netkártyáról emelje le a pénzt. A netkártyámra meg majd kevés összeget fogok mozgatni.
A váltást meg már beállítottam, hogy a Master Card szerint végezze, ne a PayPal váltson.
Ez úgy gondolom rendben lesz minden szempontból.

(#32381) chungee


chungee
addikt

Napot!

Melyik karit kell ígényelnem hogy tudjak pp fiókot kreálni:F

(#32382) atua válasza chungee (#32381) üzenetére


atua
aktív tag

PP fiókot kártya nélkül is tudsz kreálni.

(#32383) V/ válasza chungee (#32381) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármelyiket ezek közül, 10 éve nincs már olyan korlátozás hogy dombornyomott vagy nem. Ha Mastercard jöhet mind.
A Gránit Most is jó, vagy ezen a Gránit "Copé" is. Amelyik a legolcsóbb fenntartású.
De magához a PP regisztrációhoz nem szükséges, csak akkor ha kedvezőbb árfolyammal szeretnél vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#32384) chungee


chungee
addikt

Köszönöm a válaszokat. Természetesen kedvező árfolyammal akarok vásárolni illetve minél kevesebb díjjal fenntartani a karit :R

(#32385) V/


V/
Topikgazda

Új javaslat az eBay fizetési problémára.
Ki lett próbálva ebben a hozzászólásban említett módszer. Működik, nincs probléma vele.
A Chrome-ba szükséges plug-in innen letölthető.

Köszönet veze és HollywoodBoy fórumtársnak. :R

Ui: Ez már javaslat, nem tájékoztatás. :)

[ Szerkesztve ]

(#32386) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Ha egy ebay-os eladó törölte a vásárlásom, már egy hete, és azonnal vissza is jött a refund összeg, el kell valamit paypalon fogadnom, hogy vissza kerüljön a számlára? Nem láttam ilyen lehetőséget. Fura, hogy máskor 1-2 nap most meg már egy hete nem jut el az összeg a számlára.

(#32387) V/ válasza ekrisztian (#32386) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy mi volt a pénzforrása, ha a bankszámlájáró megy akkor lehet több nap is, illetve neked mi volt a fizetőeszközöd az is befolyásolhatja, lelassult a bankod.

(#32388) ent válasza V/ (#32100) üzenetére


ent
őstag

Szia!
Megoldódott a probléma. A paypal kb 2 hónapos (közben ebay is) levelezés után feladta és adott egy közvetlen számot. Az ügyintéző nem értette, hogy miért nem lett automatikus a nullázás. Megtette!

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#32389) 1adrenn1 válasza szmyky (#32342) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Szia,Sziasztok ! Látom sokunknak meggyűlt a baja a paypal-os fizetéssel. Nekem is ugyan ez a problémám. Én is aktiváltam az One Touch-ot,de úgy is felugrik a belépő ablak. Próbáltam más gépről is,telefonról is,de sehogy nem sikerült.Valakinek valami új dolog amivel lehet próbálkozni ? :F

(#32390) V/ válasza 1adrenn1 (#32389) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak 4-el feljebb lévő hozzászólást (#32385) megnézni, de az eBay topik Összefoglaló 15. Ha az eBay-n történő fizetéskor nem megy végig a PayPal fizetés leírásba mindegyik benne van már.

[ Szerkesztve ]

(#32391) Rick4


Rick4
félisten

Friss infó, most fizettem az eddig megszokott módszerrel, nem nyúltam semmihez, de ezelőtt 2-3 órán keresztül nem ment a dolog.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32392) V/ válasza Rick4 (#32391) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is inkább arra gondolok, hogy kijavították már.

[ Szerkesztve ]

(#32393) Rick4 válasza V/ (#32392) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem gondolok semmire, csak megosztottam, hogy eddig itt se ment, ezért jöttem ide, most meg már sikerült. Hogy mitől, azt nem tudom. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32394) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Egy nagy kérdésem lenne, mert már nem tudok a sok infó között eligazodni.
Olvastam az összefoglaló ide vonatkozó részét, miszerint a Paypal nem fizeti a visszapostát, ha: Returns:
Seller does not accept returns.
Ez volt a hirdetésben.

Sztori tldr: rendeltem egy fejhallgatót, jött egy nyomódott csomag, maga a beltartalom nem törött, de undorító, penészes volt meg minden. Eladó mondta oké, küldjem vissza, visszafizeti.
Igényeltem refundot, visszakaptam a pénzt. Most visszaküldeném, de a postaköltség kb annyi, mint maga a termék volt (az 11k volt).

Mit lehet ilyenkor csinálni? Paypal tranzakció alatt tudok elvileg visszapostát igényelni.

Köszönöm szépen előre is!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32395) V/ válasza korpicschess (#32394) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az eladó utólag megváltoztatta az álláspontját és még is van return, akkor már nem a hirdetésben leírt szabálya az érvényes, hogy nincs.

(#32396) korpicschess válasza V/ (#32395) üzenetére


korpicschess
veterán

Ez viszont milyen opciót jelent számomra?
Attól félek, hogy még elküldöm, nem tudom mennyibe kerül, lehet, hogy ki sem jön a 9300-ból, és az egészet el fogom bukni valamiért. Az opciót és a Paypal tranzakciómnál néztem, hogy lehet visszaigényelni. Azt sem tudom, hogy ezt az eladón hajtják-e be.
Nekem csak ebay üzenetváltásom van vele, semmi egyéb. Viszont aki képes volt így elküldeni, félek, hogy másképp is megsz*pathat.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32397) V/ válasza korpicschess (#32396) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyi a súlya és hova kell küldeni?
Nem hajtják be senkin, ezt ők állják.
A levelezésben ha azt írja hogy küldd vissza erre a címre az már return szerintem.

(#32398) korpicschess válasza V/ (#32397) üzenetére


korpicschess
veterán

Kb 1kg lehet maximum, és Spanyolországba. Nem tudom mi a legjobb visszaküldési mód, posta, vagy futár.
Szerk.: GLS díjkalkulátor 23.000 Ft-ot adott.
Posta weboldalán a Spanyolország nincs kint, de ott talán belefér a 9300 Ft-ba.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32399) V/ válasza korpicschess (#32398) üzenetére


V/
Topikgazda

Az még levélküldeményként mehet és 5395 Ft (elsőbbségi,ajánlott, tértivevény. Így célszerű ki küldeni) Csomagként 7718 Ft lenne.

(#32400) korpicschess válasza V/ (#32399) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi, megkérdezem majd. Belföldön a levél max vastagsága 2,4cm csak.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.