Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) king.mp válasza V/ (#33399) üzenetére


king.mp
aktív tag

Köszi. :) A hétvégét én sem számolom bele, de elviekben 1-2 napot írtak. legrosszabb esetben 96 órát. az holnap reggel 9-kor jár le.

(#33402) V/ válasza king.mp (#33401) üzenetére


V/
Topikgazda

Az az 1-2 nap nem a magyar banki viszonyokra van, volt alapozva, ez van írva már kezdetektől

[ Szerkesztve ]

(#33403) #peter


#peter
csendes tag

A paypal számlámhoz hozzá van csatolva egy bankkártya.Hogy lehetne megoldani,hogy egy másik számlához is hozzátudjam adni?

(#33404) atua válasza #peter (#33403) üzenetére


atua
aktív tag

Sehogy, egy kártya csak egy paypal acc-hoz lehet társítva.

(#33405) #peter válasza atua (#33404) üzenetére


#peter
csendes tag

És ha törlöm a régiről?

(#33406) #04441088 válasza #peter (#33403) üzenetére


#04441088
törölt tag

Az a másik számla is a te neveden van?
Illetve a bankkártya is?

(#33407) king.mp válasza V/ (#33402) üzenetére


king.mp
aktív tag

Köszönöm! :R

(#33408) V/ válasza #peter (#33405) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ahogy atua is írta életbe lép ez: egy kártya csak egy paypal acc-hoz lehet társítva. mivel másikhoz már nem tartozik az eltávolítás után, így az új fiókhoz hozzárendelheted, ami szerencsés lenne hogy tied legyen.
Annál meg az van hogy egy személynek 2 PayPal fiókja lehet, egy személyes és egy üzleti, a szerződési feltételek szerint.

De ne rögtön azután próbáld, mert kell a rendszernek idő amíg végigfut a törlés a másik fiókról. 1-2 nap.

[ Szerkesztve ]

(#33409) #peter válasza V/ (#33408) üzenetére


#peter
csendes tag

Köszönöm

(#33410) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
1. Ha ebay-es vásárlásnál a paypal-on kiválasztom, hogy a kártyakibocsájtó váltson (jelen esetben az OTP), akkor az középárfolyamon fog történni?
2. Jelentős különbség van a paypal-os váltás és az otp-s váltás között?
Köszönöm!

(#33411) V/ válasza liszi70 (#33410) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs olyan hogy középárfolyammal való elszámolás.
Van kártya vásárlási árfolyam. Ha OTP-s vagy, az alábbiak szerint számolják:

Paypal árfolyam ma: 1 € 326 Ft, 1 $ 263 Ft, 1 £ 377 Ft
OTP elszámolási ma:1 € 313,27 Ft, 1 $ 253,04 Ft, 1 £ 362,77 Ft
(az OTP megelőző napi vásárlásokra)

(#33412) liszi70 válasza V/ (#33411) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm a választ!
Ezeket a paypal és otp-s árfolyamokat honnan lehet megtudni naprakészen?

(#33413) V/ válasza liszi70 (#33412) üzenetére


V/
Topikgazda

:F
OTP oldalán az ő árfolyamaik,
A nap kiválasztása és a (1)-es verzió

Mivel a PayPal mindig több (10-15 Ft 1 deviza egységre,a tegnapi hsz-ben 12,73 Ft, 9,96 Ft, 14,23 Ft)) és a devizaváltás előre fixen meglehet adni, nincs különösebb jelentősége.
Ebben a hozzáaszólásban egy másik OTP-snek leírtam.
Mivel én sem emlékszem az összes hozzászólásomra, használtam a jobb felső sarokban lévő Keresés funkciót a PayPal árfolyam szavakra.

[ Szerkesztve ]

(#33414) liszi70 válasza V/ (#33413) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

(#33415) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok.
Pénteken rendeltem a Banggood-ról egy Blitzwolf terméket(20dollár érték),ki is fizettem, PayPal-on keresztül, de nem paypal balance-ról hanem a hozzá kapcsolt kártyáról.
Aztán írt vissza egy banggoodos, hogy sajnos nem tudják küldeni Magyarországra,a manuális cancel után majd kapok egy full refund-ot. Nem történt még semmi, ma reggel írtam nekik, hogy mi a helyzet, és írta vissza hogy teljesítették ma a visszatérítést, és jött még egy automatikus mail, hogy ma mondták le a rendelésem. Gondolom akkor konkrétan ma

Mikor fogom így visszakapni a pénzt? Vagy lenne nekem még valami teendőm?
A Paypal-ban még nem látok semmit, hogy valaki refund-olt volna. Állítólag 24 órán belül. Vagy így, hogy nem PP balance-al fizettem, tovább is tarthat ?

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#33416) V/ válasza dejvid8 (#33415) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd lesz egy bejövő zöld színű refund bejegyzésed, amelyben azt olvasod hogy továbbítva az x-számú kártyára.
Ezután pár nap és bankszámládon.
Mivel ők is utalják a PayPal-ra 1-2 nap szokott lenni a könyvelési tétel megjelenése.
A lényeg meg az Összefoglalóban:
Gyakran ismételt kérdések PayPal-al kapcsolatosan
3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.

(#33417) dejvid8 válasza V/ (#33416) üzenetére


dejvid8
őstag

Értem, akkor a napokban, vagy jövő héten megèrkezik a pénz. Köszi!

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#33418) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Nincs paypalom, de egy refundhoz most kell adnom a boltnak egy elérhetőséget. Ismerősnek van, csak ő se tudja mit kell ilyenkor megadni.
Mit kell ilyenkor megadni ?

[ Szerkesztve ]

(#33419) V/ válasza Sterilzona (#33418) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen bolt? De amivel fizettél oda visszatudja küldeni elméletben, ha nincs más akkor add meg a bankszámlaszámodat és utalni fogják.

(#33420) #04441088 válasza Sterilzona (#33418) üzenetére


#04441088
törölt tag

Azt az email cimet, amihez a Paypal van rendelve.
Tehat amivel belep Paypalra...

(#33421) Sterilzona válasza V/ (#33419) üzenetére


Sterilzona
senior tag

aliról vásároltam, de alami közbe jött, valami lett a csomaggal.
Nekem csak webkártyám van, azzal fizettem, de az nem jó neki. Hm.
Oksa, tehát az email címet kell megadni, és akkor a refund összegét oda tudja küldeni a pajtás paypal fiókjára, ügye?
Köszönöm szépen :)

[ Szerkesztve ]

(#33422) V/ válasza #04441088 (#33420) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel indul a mondat: Nincs paypalom,...... :))

(#33423) #04441088 válasza V/ (#33422) üzenetére


#04441088
törölt tag

És ezzel végződik:

'Ismerősnek van, csak ő se tudja mit kell ilyenkor megadni.
Mit kell ilyenkor megadni ?'
:P

[ Szerkesztve ]

(#33424) V/ válasza Sterilzona (#33421) üzenetére


V/
Topikgazda

De jó lesz a kártya is valójában, ha dispute-t indítasz akkor visszatudja utalni, mert az AliExpressen úgy működik.
Ez esetben ne küldj számlaszámot sem, mert arra biztos nem fog utalni.
Azt akarja kikerülni, hogy ne reklamálj hivatalosan, nem számolják fel neki a dispute-t mert akkor magasabb lehet a jutaléka.
Ne hagyjátok magatokat becsapni.

[ Szerkesztve ]

(#33425) V/ válasza #04441088 (#33423) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké :R
Az elsőnek nem .
A másodiknak igen.

[ Szerkesztve ]

(#33426) Sterilzona válasza V/ (#33424) üzenetére


Sterilzona
senior tag

ezt most küldte

We are sorry for the troubles.
We can refund to you by PayPal.
Would do you please provide your PayPal account to us which is the email address associated with your account so that we can refund to you soon?
Thanks.

akkor csak email címet kér.

Elvileg disputot nyitottam, és mondtam is neki nincs paypalom, de akkor is ragaszkodik a paypalhoz.
végülis normálisnak tűnik, pár napja már levelezgetek vele, hátha elég a webkártya :)

[ Szerkesztve ]

(#33427) V/ válasza Sterilzona (#33426) üzenetére


V/
Topikgazda

A következőt azért megteheted, nyitsz egy PayPal fiókot, arra küldheti a pénzt. Nem kell bankkártyát, meg más dolgot sem hozzáadni és működik úgy is. Segítség az Összefoglalóban.
Hiába ragaszkodik, nem az lenne az eljárási rend. A te vásárlói védelmedet az AliExpress biztosítja a dispute rendszerrel, az hogy ő ezt ki akarja kerülni, nálam a nem a jófejűség kategória.

[ Szerkesztve ]

(#33428) Treff


Treff
aktív tag

Friss helyzetjelentés az Add funds using Trustly funkció működésével kapcsolatban:
Munkanapon a Trustly-val Erste számláról délben indított egyenlegfeltöltési tranzakciót 30 perc alatt jóváírták a Paypal a feltöltött összeget! ;)

Viszont Netbankon kívüli utalásként jeleníti meg, így valószínűleg ennek megfelelő lesz a díjazása is, nem pedig bankon belüli utalás. :(

[ Szerkesztve ]

(#33429) V/ válasza Treff (#33428) üzenetére


V/
Topikgazda

A tranzakciós illetéket minden bank beszedi, mert ezt az Állam kötelezi rájuk, szintén Erste 20000 Ft-nál 60 Ft illetéket vont le.
De a bankon belüli és a bankon kívüli utalás közt nincs 40 Ft-nál nagyobb különbség az alapszorzónál. Mindig fizetnünk kell.
Ertse
Eseti átutalás bankon belülre NetBank 0,113% min. 123 Ft, max. 6.819 Ft + (0,30%, max. 6.000 Ft)
Eseti átutalás bankon kívülre NetBank, 0,164% min. 154 Ft, max. 10.229 Ft + (0,30%, max. 6.000 Ft)

Mondjuk nekem csak akkor számolja fel, ha a havi utalásaim összeg meghaladja a 150K, addig csak az illetéket szedik hozzá.
De pontosítom a leírást, mivel már ezek szerint nem az indulási szituáció van. Mert edddig ezt írtam:
A PayPal részéről nincs költsége, de a bankok számolhatnak fel díjat a bankon belüli utalás ellenére.
Ez lesz:
A PayPal részéről nincs költsége, de a bankok számolhatnak fel díjat (tranzakciós illetéket) a Trustly irányába történő utalásért az adott bankszámla kondíciós feltételei szerint.

[ Szerkesztve ]

(#33430) Sterilzona válasza V/ (#33427) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Köszönöm a segítségeket!!
Ha tényleg így van, akkor módosítom a kínai jófejűség jelzőt.

(#33431) dejvid8 válasza V/ (#33416) üzenetére


dejvid8
őstag

Szia. Azóta, hogy írták hogy refund-oltak, 48 óra eltelt, és még semmilyen "zöld színű refund bejegyzést" nem látok. :F Ez normális?
A PP oldalon a Resolution Center-nél sincs semmi. Nem veszhet el a pénzem, remélem...

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#33432) V/ válasza dejvid8 (#33431) üzenetére


V/
Topikgazda

Több alkalommal adtak vissza refundot 2-3 munkanap volt a maximum, mire az egyenlegen láttam.
Írj nekik üzenetet a Kapcsolatfelvételi űrlapon, ezzel a témával:
Your topic: After-Sales - Other after-sale inquiry,
hogy nincs nyoma a refund elküldésének a PayPal fiókodban. Legyenek szívesek ellenőrizni, hogy miért van a késlekedés

[ Szerkesztve ]

(#33433) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Ha egy illetőnek PayPal-on keresztül fizetek és valami nincs rendben (pl: nem küldi el a terméket) akkor mennyi ideig tudom visszakérni a pénzt?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#33434) V/ válasza zoli121 (#33433) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vásárlás ellenértékeként (Pay for goods or Services) ment a pénz, akkor a vásárlás, fizetés napjától számított 180 nap. Nem küldi el, nem kapod meg, mert szállítás közben elveszik, megkapod de probléma van vele.
Garanciális problémára nem vonatkozik ez a védelem. Azt a kapott garancia keretében kell intézni, az már nem a PayPal-ra tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#33435) zoli121 válasza V/ (#33434) üzenetére


zoli121
aktív tag

Rendben köszönöm :) Külön többlet költsége van ha így küldöm nem simán? :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#33436) V/ válasza zoli121 (#33435) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert az eladótól vonják a jutalékot, némelyik úgy adja elő, hogy ezt +-ba kéri fizetni a vevőtől.
Logika azt diktálná, hogy a vételárban benne van.
Ha Send money to friends and family móddal küldesz pénzt akkor nincs védelem.

(#33437) zoli121 válasza V/ (#33436) üzenetére


zoli121
aktív tag

Értem. Nagyon köszönöm a segítséget :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#33438) Balli


Balli
őstag

Sziasztok, ha bankszámláról utalnak nekem PayPal-ra friends & family-vel egy nagyobb összeget EUR-ban, akkor annak milyen díja van mind az utaló / és mind a megkapó szempontjából? Gondolom a friends & family-nek van a legkisebb díja (védelem nem kérdés, családon belüli).

Athens 2004

(#33439) V/ válasza Balli (#33438) üzenetére


V/
Topikgazda

Kiírja a küldőnek, de te is tesztelheted, lásd az Összefoglaló megfelelő részét, nem mindegy hogy miről megy és van-e konverzió

(#33440) zoli121 válasza V/ (#33436) üzenetére


zoli121
aktív tag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy mivel a bankkártyám közvetlen hozzá van csatolva a PayPal-hoz és onnan küldi át meg váltja át euróba akkor az mennyi többlet költséggel jár?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#33441) V/ válasza zoli121 (#33440) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtad hogy melyik banktól kaptad a kártyát, annak a díjazása a meghatározó, ez kártyás vásárlás kategória, nekem az Erste Banknál nincs díja, OTP és a CIB sem számol fel semmit, a többi bankot nem tudom.
A konverzió költségét a bankok beépítik a használt devizaárfolyamba, nem szokták a mértékét nyilvánosságra hozni.
Mindegyik bank máshogy számolja a devizás kártyás vásárlásokat, függ a kártya kibocsájtó cégtől is (Visa, Mastercard) a jellemző bankokra többször írtam itt, hogy miként történik ez, a kereső segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#33442) zoli121 válasza V/ (#33441) üzenetére


zoli121
aktív tag

OTP és MasterCard :) PayPal-ra gondoltam, hogy ő náluk hogy megy ez :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#33443) V/ válasza zoli121 (#33442) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra is az vonatkozik hogy az árfolyamba van beépítve a költségük.
Viszont ha adsz kártyát a PayPal fiókhoz, akkor igazából sosem foglalkozunk már azután a PayPal árfolyammal, mivel a PayPal felületen is át szoktuk állítani arra, hogy banki árfolyammal váltson a fizetéskor a "kártya."
Lásd az Összefoglaló, 4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva
Az OTP elszámolása meg itt olvasható, 1 hsz-el lejjebb meg az hogy hol találod meg az árfolyamokat.

[ Szerkesztve ]

(#33444) zoli121 válasza V/ (#33443) üzenetére


zoli121
aktív tag

Értem akkor nem kell külön a PayPal fiókra is átraknom a pénzt hanem elég ha a bankszámlán van mert nincs többlet költsége.A konverziót már régebben átállítottam. PayPal-on keresztül már sokat vásároltam csak nem így ezért lehetne érdekes kérdésem :D

Egyébként emiatt kérdezősködtem ennyit: http://online-fizetes-magyarul.info/paypal/paypal_szamla.html

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#33445) V/ válasza zoli121 (#33444) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosabban a pénzednek a bankkártya háttér bankszámláján kell lenni.
Ugyanazt amit a linkeltél - némelyik részt bővebben - elolvashatod az Összefoglalóban is.

[ Szerkesztve ]

(#33446) zoli121 válasza V/ (#33445) üzenetére


zoli121
aktív tag

A fő bankszámlám van hozzácsatolva PayPal-hoz azon van a pénz.

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#33447) V/ válasza zoli121 (#33446) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig azt vettem ki, hogy magyar a regisztrációd. Ha ez így van, akkor vagy a PayPal egyenleg, vagy egy bankkártya lehet a fizetőeszköz, bankszámla nem.
Azt hiába adsz hozzá, az csak egy kifelé történő pénzmozgáshoz eltárolt "útvonal", fizetéskor pénzt nem tud leszedni róla a PayPal.
Ez alatt nem értem azt, hogy a bankkártya egy bankszámlához tartozik és a pénz persze onnan kerül le a kártyás fizetés során.
Külföldi fiókok esetén viszont lehetséges a bankszámlát fizetőeszközként használni, ott meg bankkártya nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#33448) zoli121 válasza V/ (#33447) üzenetére


zoli121
aktív tag

Köszönöm a segítséget és a türelmed :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#33449) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

1 kis segítségre lenne szükségem, kaptam 1 kis USD-t paypalra és nem látom a walletemben, a historyban látom, hogy +24 USD, de máshol nem. Át szeretném utalni a számlámra, de nem tudom így, mivel nincs az egyenlegemen.

A pénznem USD alapértelmezett. Próbáltam HUF-t is, nem jó úgy sem.

Valami ötlet?
A Paypalnak írtam, még nem írtak vissza tegnap reggel óta.

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#33450) V/ válasza RoryBreaker (#33449) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem véletlenül egy bankkártyás fizetés refund-ja volt?
Mert akkor Összefoglaló, GYIK
3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen?
Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.

Egyébként ha rákattintasz arra a sorra ahol olvasod a+ zöld bejövő pénzt, kinyílik a teljes könyvelési tétel és olvasható, hogy már továbbították valahova, én úgy gondolom hogy a bankkártyád mögötti bankszámlára.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.