Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) V/ válasza vvh (#32448) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nagyon nem mennék bele, de egy e-mail cím hitelességét vizsgálni annyira értelmes dolog, mint egy elefántot balettozni tanítani.
Mi az hogy hiteles és meddig hiteles?
Mivel a Paypal fiókodon keresztül küldesz pénzt, vásárolsz egy másik PayPal fióktól, a vásárlói védelem keretében nem igazán tud lehúzni.
Küldhet PayPal számlát is és azt fizeted.
Vásárolt dologra nem küldesz úgy pénzt, mint egy rokonnak egyedül ott nincs vásárlói védelem, mert az nem vásárlás.
Én egyébként nem variálnék AliExpress tekintetében Paypal-al, teljesen tökéletesen működik a vásárlói védelem ott is, ráadásul az eladó addig nem kapja meg a vételárat, amíg te nem jelzed a hiba nélküli megérkezést, addig az AliExpress kezeli a pénzt, simán visszaadják ha gond van.

Nem te refundolsz, te visszakéred a pénzt. Ha van egy kis időd nézd át az Összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

(#32452) V/ válasza MPowerPH (#32450) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nincs ötletem, nálatok a számlás fizetés az elsődleges, nem a kártya. A banki eléréssel van valami gond, ha tippelnem kellene.

(#32453) MPowerPH válasza V/ (#32452) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igy van, ha Paypallal fizetek, egybol az accountomrol huzza le a penzt direct debit -el.

Don't Tread On Me

(#32454) castiels


castiels
addikt

Sziasztok, valaki találkozott már ilyennel?

[link]

Ez valami működési hiba?

[ Szerkesztve ]

(#32455) castiels


castiels
addikt

[link]

Aki jó angolból megírhatná, ez valami rendszer hiba lehet? Elég sok embernél jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#32456) V/ válasza castiels (#32454) üzenetére


V/
Topikgazda

HA a PayPal-on aktiváltad a Stay logged in for faster purchases-t, a (One Touch)-t és más eszközről lépsz be akkor lehet ilyen probléma.
Ezt írták:
Arra figyelni kell hogy más eszközön fizetve ezt jelezni kell a "Not Me" linkkel amivel a hagyományos módra vált a fizetés, külön be kell lépni.
Nálam nincs aktiválva, nincs gond. Mostanában az eBay fizetési problémánál merült fel, hogy javított, ha be lett kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#32457) castiels válasza V/ (#32456) üzenetére


castiels
addikt

[link]

Gearbesten Fizetőeszköz paypalra nyomva jött be ez az oldal meg ez a szöveg, amit ír a srác feketével kiemelve. Utána már bejött a rendes fizető oldal, miután beléptem külön a paypalba,

Mit állítsak át és hol?

[ Szerkesztve ]

(#32458) V/ válasza castiels (#32457) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz a PayPal-ra.
Ezután jobb felső sarok fogaskerék ikon,
Security fül, Stay logged in for faster purchases sorra kattintani és a (One Touch) kikapcsolás a gombra kattintva.
De ettől függetlenül még lehet a GB PayPal fizető kliensének is problémája.

[ Szerkesztve ]

(#32459) castiels válasza V/ (#32458) üzenetére


castiels
addikt

ebaynél nem volt gond, lehet hogy a gearbesté igen.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#32460) castiels válasza V/ (#32458) üzenetére


castiels
addikt

ez fogadott a Stay logged in for faster purchasesManage devices and browsers where you‘ve chosen to stay logged in kattintva.

Stay logged in for faster purchases
One Touch™ is turned off for all devices.

[ Szerkesztve ]

(#32461) V/ válasza castiels (#32460) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez akkor jó.
Viszont akkor GB és PP sütik törlése és esetleg a böngésző gyorsítótár törlést csináld meg. De nincs rá garancia.

[ Szerkesztve ]

(#32462) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali, véletlen kifizettem paypalal 48eurot egy vpn szolgáltatásert én ezt vissza tudom valahogy kérni a pénzem?

(#32463) V/ válasza nepszter1 (#32462) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kell próbálnod sztornóztatni velük, az lenne a legegyszerűbb.

(#32464) nepszter1 válasza V/ (#32463) üzenetére


nepszter1
addikt

Pontosan hogyan tudom? Soha nem csináltam még ilyet.

(#32465) V/ válasza nepszter1 (#32464) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint arra gondoltam, hogy akinek fizettél annak a megrendelés lemondási feltételei szerint.
A PayPal-on a véletlenül kifizettem az nem számít, mert te csináltad, így semmi szándékos átverés nem volt benne, így a jogtalan levonást sem lehet indítani.

(#32466) nepszter1 válasza V/ (#32465) üzenetére


nepszter1
addikt

Köszi meg is találtam hogy van ilyen lehetőség, írtam is emailt.

(#32467) Philips103


Philips103
tag

SZiasztok!
Nem rég regisztráltam a paypal accountom végre, de már is bökkenő van..
Kiválóan hozzá adtam és a kártyám is hozzá lett adva minden szuperul hitelesitve stb.
Nah most azt a helyzet, hogy amikor fizetni akarok vele azt írja hogy paypal acc 0 Ft.
Ps Store-ban akarok vásárolni, sé ez az üzenet fogad " We've encountered an error while processing your order. Please try again later." Nem értem miért írja ki, pedig elv ha kártya el van fogva és meg van a rajta megfelelő mennyiségű pénz mennie kéne mint a karika csapásnak.
Valaki légyszíves segítsen, mert nagyon fontos lenne

(#32468) V/ válasza Philips103 (#32467) üzenetére


V/
Topikgazda

A Ps Store fizetési feltételei mit tartalmaznak? Mondjuk régió korlátozás már nincs? Vagy össze kell kapcsolni a két fiókot?
Ezt lesd már meg.
Ilyenkor célszerű megpróbálni egy 1-2 $ tételt megvenni olyan helyen ahol lehet PayPal-al fizetni, ha ott megy, akkor nem PayPal probléma.
Elfogadó hely és banki probléma is lehet.
Egyébként másnak is volt ilyen gondja, régebben volt szó róla a topikban.
És az is lehet, hogy itt hamarabb lesz válasz. Ps 4 topik

[ Szerkesztve ]

(#32469) MPowerPH válasza V/ (#32452) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg van, mi volt a hiba. Vagyis felig... Mivel torolni nem tudtam a bank accountomat, ezert letrehoztam ujra. De mintha csak frissult volna, el is tunt a sarga csik a "Needs your approval" felirattal.
Majd a 'payments' menupont alatt a "Your preferred way to pay" -t at kellett rakni debit kartyarol a bank accountra. Most mar mukodik.
Csak tudnam mitol zavarodott meg, en semmit nem csinaltam a beallitasokkal. :o

mod: Igen, Ebay -en Paypal fizetesnel nem is tudsz kartyaval fizetni, csak accountal, hiaba allitod be azt preferrednek a Paypal -on. Azert meg sem jelent nalam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32470) V/ válasza MPowerPH (#32469) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenképp a bankszámlát részesíti előnybe, de ha bank nem küldi vissza időben az ellenőrzési kérésre az adatokat, akkor már a rendszer úgy érzékeli, hogy nincs fizetőeszköz, nem használható. Lényeg az, hogy most már jó.

(#32471) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Paypal fiókomhoz a Magyar címem van rendelve, mint szállítási cím.
Angliából rendelnék valamit, forward2me segítségével, viszont amikor fizetni szeretnék átírja a címet a paypalosra...(nem postáz az eladó ide).
Viszont, ha fizetés előtt a paypalban átírom a címet angolra (amit a forward2me biztosít), akkor kiírja, hogy nem egyezik a régió..
Mi a megoldás?
Muszáj a paypalnak belepofázni a szállítási címbe?

köszi előre is

Psn ID: sefter_hun

(#32472) V/ válasza Sefter (#32471) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne átírd, vegyél fel új szállítási címet.
Ha az eBay-n vásárolnál: Account settings, Addresses, View all shipping addresses, Change
Ha nem ott akarsz vásárolni, akkor az adott vásárlási helyen az ottani regisztrációnál adj meg címet, a Paypal akkor nem foglalkozna címmel, mert nem szokott.

[ Szerkesztve ]

(#32473) Sefter válasza V/ (#32472) üzenetére


Sefter
veterán

Ott valamiért csak Magyar címet adhatok meg...(nem enged országot váltani, max 4 jegyű az irányítószám is)

Psn ID: sefter_hun

(#32474) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Kétlépcsős belépés csak sms-sel oldható meg? Nem akarok minden alkalommal x forintot kifizetni a szoltáltató felé, hogy smst kapok innen meg onnan külföldi számról, plusz jobban is örülnék ha működne az appos kétlépcsős, de sehol nem találok rá leírást (bár könnyen lehet, hogy csak én vagyok a madár).

Van appos kétlépcső vagy csak smses?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#32475) Zozzant válasza spanyoll (#32474) üzenetére


Zozzant
addikt

Magyar számról jön az sms, szerintem nem fizetős.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#32476) ekrisztian válasza spanyoll (#32474) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sms van és tuti ingyenes. Ujjlenyomat beállítható, de nem vagyok biztos benne, mert nem használom.
:D a jelszavat nem verik ki belőlem, de az ujjam simán levághatják :D

(#32477) V/ válasza spanyoll (#32474) üzenetére


V/
Topikgazda

Van még a VipAccess, volt róla szó a topikban a kereső segít.
Melyik magyar szolgáltató számol fel a a fogadó félnek sms-re díjat?
Mint írtam már sokszor, mind a PayPal, mind az eBay sms védelme ingyenes.

(#32478) V/ válasza Sefter (#32473) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol ott? Melyik helyen szeretnél fizetni, ahol csak a PayPal-on megadott címet lehet használni?

(#32479) Sefter válasza V/ (#32478) üzenetére


Sefter
veterán

webshopban rányomok, hogy fizetés paypal-al -> átirányít a paypal oldalára, ahol fizetésnél kiírja, hogy szállítás a paypalos címre ...

Psn ID: sefter_hun

(#32480) V/ válasza Sefter (#32479) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha webshopban nincs cím megadás vagy ragaszkodnak hogy arra küldik ami a PayPal-n van, mert így vannak beállítva, akkor tényleg nem tudsz mit tenni.
Szerintem ha kártyás vásárlást választasz, akkor meg simán küldik a regisztrációnál megadott angol címre.
Ha kell akkor ez a megoldás, vagy egy angol ismerős.

[ Szerkesztve ]

(#32481) Philips103 válasza V/ (#32468) üzenetére


Philips103
tag

Hiba megoldva:)
Nem tudom mi volt a netnek a
baja, de amint a psbe leptem es ott fizettem paypallal akkor egybol zokkeno mentes lebonyolitas sikerult;)
Levont a penzt es minden fasza volt
Es amit kuldtel igen confirm megtortent , a penzt is levonta mindent megcsinaltam.
Az osszes adatom egyezik a ps adataimmal szal nem ertem mi volt a baja a neten most mar nem erdekel ;)
De koszi a segitseget

[ Szerkesztve ]

(#32482) Sefter válasza V/ (#32480) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, végül kártyás lett :)
Köszi!

Psn ID: sefter_hun

(#32483) V/


V/
Topikgazda

Valaki másnak is elvesztette az Erste bank a netkártyáját? Tegnap még meg volt, fizettem vele és nem is járt le.

(#32484) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Történt valakivel hasonló?

Ami érdekesség, aznap volt a mizériám ,hogy nem tudtam fizetni Paypallal, megcsináltam a linkelt opciókat.

Fura még, hogy aznap 4 terméket fizettem ki Paypal-lal, viszont a PP felületén csak 3-nak vonták le az árát...

Ez az, aminek nem találom a listázását. [link]
Az elmúlt napokban több érdekesség volt a Paypal kapcsán...

Ismerősöm is kapott egy furcsa SMS-t...

-

(#32485) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

A Bankkártya adatoknál a számlázási cím e képen van kitöltve:

Város, Utca, Emelet, Kapucsengő, Irányítószám, Megye

Mindez persze magyarul. Kell még oda a végére a Megye után (vagy a legelejére?) az hogy Hungary vagy Magyarország? :F

Valamint a Settings>Manage Adresses-nél is csak ezek vannak ott sincs feltüntetve, hogy Hungary, vagy Magyarország. Ide is be kell írni, hogy legyen (ha kell egyáltalán?).

Külföldről rendelnék természetesen.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32486) kaszas_101


kaszas_101
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, ha a PayPal fiókomból a kártyát törlöm akkor ugyanazt a kártyát hozzáadni újra nem tudom? :Y

Köszönöm a válaszokat előre is. :R

Üdv!

(#32487) V/ válasza kaszas_101 (#32486) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy idő után úgy 15-30 nap meg lehet próbálni. Általában amikor törlünk nem akrjuk már használni, nem az a logikus, hogy ugyanazt akarom hozzáadni.
De a "tévedésből" törölt kártya visszarakásához lehet kérni segítséget. Üzenőfal és a megfelelő téma.

[ Szerkesztve ]

(#32488) V/ válasza SunMount3r (#32485) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a fiókod magyar regisztráció ezért nem kell a Hungary. Amikor elsőként megadod akkor beírod és meg van jegyezve.

De ritka amikor valahol vásárolsz és a PayPal-on a regisztrációnál megadott adatokra történik a küldés. Minden webshopnál meg kell adnod vásárláskor a szállítási címet.

[ Szerkesztve ]

(#32489) SunMount3r válasza V/ (#32488) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értem, THX! :)

(#32490) NLui válasza V/ (#32483) üzenetére


NLui
csendes tag

Én azóta sem tudom hozzáadni a virtuális kártyámat {erste} a PayPal - hoz. Beszéltem az Erstével, senki nem jelzett ilyen problémát és a kártya is gyári beállításos, semmilyen korlátozás nincs. Részükről minden rendben. Akkor?

(#32491) V/ válasza NLui (#32490) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom nálad mi lehet a gond, a PayPal-on kérted a segítségüket a hozzáadáshoz?
Nálam most az a helyzet hogy az enyémet értesítés nélkül! a Visa tiltotta le és ők -Erste- szintén értesítés nélkül törölték. Nem egészen hiszek már abban amit ők állítanak.
Igényeltem újat és kértem válaszokat. Ja és vagy két hétig fizethetek az egyenlegről.

[ Szerkesztve ]

(#32492) SunMount3r válasza V/ (#32488) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még azt kérdezném, hogy a mobil telefonszámot milyen formában kell megadni?

Én így adtam meg: 36301234567

De amikor kérem, hogy küldje el az ellenőrző üzenetet az nem érkezik meg. Már próbáltam vagy 4x. Mit csinálok rosszul? :F

Mennyire kell amúgy ez a vásárláshoz?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32493) V/ válasza SunMount3r (#32492) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol írtad be? Ha az elején a regisztrációnál beírtad az előre már beírt +36 után akkor ezután máshol sem kell +36 vagy 06 Ez kell: 301234567
Kell, mert egyrészt az összes webshopnál kötelező megadni, esetleges kapcsolatfelvétel és ha olyan értékű dolgot veszel ami után van vámeljárás tudnak értesíteni.
Ezenfelül az sms védelem kihagyása nagy fokú könnyelműség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#32494) SunMount3r válasza V/ (#32493) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A telefonszám megváltoztatásánál próbálom megadni. Mert már meg volt adva egy régebbi, de azt most törlöm és újat akarok beírni. Akkor oda nem kell a 36-os? Ok, megpróbálom így...

(#32495) V/


V/
Topikgazda

Újabb bank került a gyors feltöltés bankjai közé. (Add funds using Trustly)
Ezeknél a bankoknál lehet bankon belüli utalással feltölteni a PayPal egyenleget.
UniCredit Bank, Budapest Bank, Erste Bank, Sberbank, MKB Bank, K&H Bank, OTP Bank, Raiffeisen Bank

(#32496) puskasz74


puskasz74
újonc

Sziasztok!
Régen használtam a paypalt és most is használni szeretném. De a jelszavamat természetesen elfelejtettem már... :W
Mikor újat szeretnék igényelni, akkor a paypal küld egy kódot az email címemre. Ezt beírva küldene egy másik kódot, az annak idején megadott telefonszámomra. Na az azóta már megváltozott, így ennek a kódnak a hiányában most nem tudok belépni a paypal oldalamra, hogy új jelszót adjak meg... Kérdésem az lenne, hogy hogy tudnék így új jelszavat kapni?? A segítséget előre is köszönöm! Zoli

(#32497) V/ válasza puskasz74 (#32496) üzenetére


V/
Topikgazda

Olyat nem tudsz választani, hogy ne sms-ben kapd? Ezek szoktak lenni a lehetőségek:
Have us call you, Receive a text, Receive an email, Answer your security questions or Confirm through Facebook Messenger.
Az e-mail esetén kapsz egy kódot és a bankkártya adataid megfelelő számait megadva tudsz új jelszót megadni.

[ Szerkesztve ]

(#32498) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem, szeretnék EU raktárból venni egy nagyobb értékű dolgot, kb. 50 ezer.
Lehet bankkártyával meg paypallal is fizetni.
Inkább PP fizessem ki mert akkor van a PP által vmi védelmem gondolom.

Gondolok arra ha az eladó nem azt küldi ami a képen van, vagy ha hiányzik vmi.

風林火山

(#32499) V/ válasza Shingen (#32498) üzenetére


V/
Topikgazda

Most tényleg nem értelek, már kaptál választ a kérdésedre 2018-01-28 14:29:19-kor
A lényeg ez volt: abban is: Ha van PayPal fiókod akkor inkább azzal,
Erre meg is válaszoltad: Akkor PP fizessem, ezek szerint egyértelmű.
Azóta mi változott?
De akkor kiegészítem azzal, hogy minden webshopnak van saját vásárlói védelem, ott kell majd a problémát jelezni. Ha vana fizetési opciók közt szállítási biztosítás (Pl: GB) akkor azt vedd igénybe.

[ Szerkesztve ]

(#32500) Shingen válasza V/ (#32499) üzenetére


Shingen
addikt

Bocsi, csak nem abba a topikba illet a kérdés, ezért tettem fel itt is.
Sorry....
Köszi............

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.