Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) V/ válasza patesz (#32200) üzenetére


V/
Topikgazda

Van amikor nem lehet fellebbezni, de az értesítő e-mailjükben utalnak rá ha lehet és ott a link is a helyén.
Mivel most már a hiba javítva van és valójában ha fényképezés az elsődleges dolog akkor arra nem mobilt vesznek az emberek, az alap funkciója biztosítva, nem igazán fognak másképp dönteni, ők a pénzt kezelték és itt a gyártó és a kereskedő lenne aki terhelne felelősség, de hidd el az elírás miatt felajánlott kompenzációval ők eleget tettek a jogszabályi kötelezettségüknek.

[ Szerkesztve ]

(#32203) Met válasza jupsi (#32202) üzenetére


Met
nagyúr

Ezért kár volt regelni... :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32204) V/ válasza jupsi (#32202) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljesen felesleges volt ez a link, évek óta az Összefoglaló itt tartalmazza 4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva és csak azoknak van eldugva akik nem ismerik azt amit használnak. És nem trükk.
A többi "tipp" is le van írva az Összefoglalóban és a topikban.
Az oldalon vannak pontatlanságok, nem minden úgy működik.
A topik hitelezéssel nem foglalkozik, a cikk mellett az sok ilyen dolog eléggé zavaró reklám.

[ Szerkesztve ]

(#32205) Benji32


Benji32
újonc

Nekem olyan kérdésem lenne ,hogy a számlán mért csak az Ebay-os vásárlásokat látom ,másik Aliexpress vagy Wish-t nem,Bankkártyáról levonja a pénzt,Meg lehet valahol nézni a teljes PayPal-os utalásokat?

[ Módosította: #45553408 ]

(#32206) V/ válasza Benji32 (#32205) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden: ez a PayPal, a vásárlási történetben csak a PayPal-on keresztül történő fizetések láthatóak.
Jó helyen vagy, itt látod a PayPal fizetések utalások tételsorait.

Ha olyan listát szeretnél amin más helyek (Aliexpress vagy Wish) fizetési dolgai is látszódjanak, akkor lépj be a Netbankodba és ott a számlatörténetben látsz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#32207) Watcher45 válasza Benji32 (#32205) üzenetére


Watcher45
tag

Ali-n nem pp-vel fizetsz, hogyan jelenne meg?

[ Szerkesztve ]

(#32208) Benji32 válasza V/ (#32206) üzenetére


Benji32
újonc

Köszönöm a gyors választ,eddig azt hittem mind paypal-os fizetés

[ Szerkesztve ]

(#32209) hfrici


hfrici
aktív tag

És megint 1 :

[OrderID # 9851256937121] - A legfrissebb vásárlás 2017. december 27-én
Ma 17:31
service@ρɑyρɑl.com ®«matthiasmehmkabelmailde@bussineess-appscenters.com»

levelet küldött

Hé szeretett felhasználó,

Köszönjük, hogy megrendelt velünk!

Új visszaigazolásra van szükségünk velünk,
Amíg megrendelésünk készen áll, kérjük, nyissa meg és mondja el nekünk, hogy bármi megváltozna a (megtekintés) fájlban, vagy mentse (letöltse) a számítógépre.

Köszönöm,

PayPaI

Ezt is jelentettem és ez is eredeti nyelvű.

[ Szerkesztve ]

(#32210) Viktor0610 válasza hfrici (#32209) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Téged nagyon szeretnek a spammerek! ;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#32211) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagyon bosszantó és számomra teljesen új problémával állok szemben.

Paypalra próbáltam tegnap belépni, ám riasztott,,hogy gyanús tevékenységet észleltek egy számomra ismeretlen helyen,100 mérfölddel arrébról.

Ezért kérte,hogy töltsek fel ID-t,hogy igazoljam én vagyok én, majd válasszam ki az adott tevékenységeket amik rám vonatkoznak illetve változtassak jelszót is,ami ilyen esetben természetesen ALAP.

Fel is töltöttem a személyigazolványom fotóját,aztán nem engedett sajnos továbblépni a paypal tevékenységekhez, azt írta, ellenőrzés alatt van a dokumentum amit feltöltöttem. Még mielőtt valaki kérdezné, igen, www.paypal.com weboldalt használtam nem mást.

Aztán újra belépve ez az üzenet fogad:

Azaz nem tudok hozzáférni az accountomhoz ahogy ez tisztán látható a képen.

Jött is e-mail aztán rögtön,service@paypal.com-tól,hogy:

Tárgy: Unusual activity in your PayPal account

Dear (azénnevem),
We need your help resolving an issue with your PayPal account. Until you help us resolve this issue, we've temporarily limited what you can do with your account.
What's going on?
We noticed some unusual activity on your PayPal account on 02/01/2018 at 20:36 GMT near Rugby UK and we're concerned about it.
What to do next
Please log in to your PayPal account and complete the steps to confirm your identity and your recent account activity. (ezt a recent activityt NEM tudtam confirmelni,mert nemis ajánlotta fel) To help protect your account, your account will remain limited until you complete the necessary steps.
The security of your PayPal account is a top priority for us and we want to work together to help protect it.
If you need help or have any questions, call us for free on 0800 358 7911. We're open from 8am to 9pm Monday to Friday, from 8am to 9pm on Saturday and from 9am to 9pm on Sunday.
Yours sincerely,
PayPal

PayPal PPC000263:1.8:345215f78658e

Illetve jött egy másik e-mail is szintén service@paypal.com-tól,hogy megváltoztattam a jelszómat sikeresen.

Majd ezután jött mégegy e-mail, immáron service@paypal.co.uk-től , immáron egy másik kóddal:

Tárgy: Request for additional information PP-006-503-034-567 RXI000

Dear (aznénnevem),

Unfortunately, your account's limitation cannot be lifted at this time. Our records indicate you've shared your password with another person, or you've used an anonymizing proxy to access your PayPal account, both are violations of our User Agreement.

Anonymizing Proxy is a tool that stands between your browser and the internet, redirecting all requests for web pages to the proxy servers and making you anonymous to the websites you're visiting. It's a way of providing a fake IP address to any websites you're using.

To resolve this, you'll need to change your password and security questions. Once you've done this, please email us by clicking 'Contact' at the bottom of any PayPal webpage and we can further review your account.

To change your password and security questions:

1. Go to www.paypal.co.uk and log in to your account.
2. Click the 'Settings' icon at the top of the page.
3. On the following page, click 'Security'.
4. Beside 'Password' or 'Security' click 'Edit'.
5. Enter your new password or security questions and answers, and click 'Save'.

Thank you for your cooperation.

Yours sincerely,

Dean
PayPal Account Review Department

Please don't reply to this email. This mailbox isn't monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.

Copyright © 1999-2018 PayPal. All rights reserved.
PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349

Miután próbáltam követni az 5 pontos instrukciót ahogy kérte immáron VPN nélkül(valóban használtam proxyt előtte,konkrétan 1 évig kb soha nem volt problémám vele), már a loginnál nem jutottam tovább, továbbra is review alatt áll :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kérdéseim:

1: Valaki aki benne van a témában, feltudna világosítani, hogy a fenti anomália (masszív ellentmondás) esetében most mi a frászkarika van?

2: Jelen paypal accountom státuszában tudok-e fogadni refundot ebayről az eladótól?

2.1 Ha tudok fogadni refundot az ebayről az eladótól, akkor azt megkapom-e a bankszámlámra?

2.2 Ha nem tudok fogadni refundot az ebayről az eladótól amíg elbírálás alatt áll a paypal accountom ,és kifutok a 30 napos moneybackguarantee időből, akkor ilyenkor van esélyem,hogy később megkapom ha paypal jóváhagyja az accountom? Lehetséges ,hogy időtlen időkig review alatt lesz a paypal accountom és soha nem látom viszont a refundom?

3: Ha valaki már megtapasztalta ezt amit én, és esetleg neagyjisten van valami módszer rá,hogy visszaállítsam a paypal accountomat hogy újra a régi legyen és használhassam is, légyszi árulja el hogy járt sikerrel.

4: Ilyen esetben ha paypal ügyfélszolgálatával beszélek, mennyire segítőkészek?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, és azt is,hogy eljutottatok a végére a kisregényem olvasásának. :R

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#32212) voyi válasza voyi (#32211) üzenetére


voyi
aktív tag

Még annyi, hogy nem történt visszaélés Rugbyben a másik idegen helyen,mivel paypal időben visított.

Továbbá ebayen van egy folyamatban lévő order cancel-em, és jogosult vagyok a teljes refundra.

Aláírás

(#32213) V/ válasza voyi (#32211) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljes e-mail-ek bemásolása felesleges. Most is szükségtelen volt a kettő.
Az anonim böngészés nem ajánlott a fizetési platformokon, honnan tudja a rendszer, hogy egy hacker próbálkozik vagy az ügyfél?
Ha feltöltötted az okmányt, akkor oké lett volna a dolog a VPN nélkül, feloldották volna a korlátozást.

Lényeg az, hogy jelen pillanatban a telefonos segítség lesz a megoldásod. Megoldják.

Az Összefoglalóban vannak válaszok a kérdéseidre ha magyar fiókod van, de akkor írom.
2.1 gondolom kártyával fizettél, akkor a refund megy vissza arra bankszámlára amihez a kártya tartozik. Ehhez nem kell a PayPal fiókba belépni.
2.2 kérdés értelmezhetetlen nincsenek ezek az összefüggések.
Ha már refundnál tart a dolog akkor már vége a vásárlói védelemnek nem futsz ki semmiből

(#32214) voyi válasza V/ (#32213) üzenetére


voyi
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.

Melyik számot érdemes hívni?

Paypal customer support - 00 1 402-935-2050 (Kaliforniai szám)

0800 358 7911
We can only discuss account information with the account owner.

Szóval ha jól értelmezem a válaszod, simán férhetek hozzá a refundomhoz, avagy megfog érkezni a pénz a bankszámlámra annak ellenére is, amíg ilyen jelenlegi elbírálási státuszban van a paypal accountom?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#32215) V/ válasza voyi (#32214) üzenetére


V/
Topikgazda

Az EU-s számot kell hívnod, odatartozol.
00353-1-436-9111
Nem elbírálásban van, még felfüggesztett. Ezzel indul a második e-mail: Unfortunately, your account's limitation cannot be lifted at this time.

[ Szerkesztve ]

(#32216) voyi válasza V/ (#32215) üzenetére


voyi
aktív tag

0800 358 7911 ezt a szamot kellett hivnom mint kiderult ez tartozik az Egyesult Kiralysaghoz.

Sikerult jovahagyni az ID-m ujraaktivalni az accountom minden ujra a regi :C

Nagyonszepen koszonom a segitseged es megegyszer elnezest a benazasomert.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#32217) V/ válasza voyi (#32216) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, nekem azt számot adta fel amit írtam, de lényeg az, hogy akkor rendben van a dolog.

(#32218) placebo2018


placebo2018
csendes tag

Hello!
Pár napja regisztráltam a paypal-re az unicredit bankban utaltam és rá 3 napra meg is érkezett a paypal számlára most használnám fizetésre de ezt kapom a bejelentkezés után Link a card to make an instant payment és alul a skip gombra sem reagál de szerintem valamit félre értek.A lényeg nincs semilyen bankkártya megadva,társitva csak feltöltve az elégséges forint amit mutat is az egyenleg,kérdés lehet igy vásárolni kártya nélkül vagy valamit nem állitottam be?

(#32219) V/ válasza placebo2018 (#32218) üzenetére


V/
Topikgazda

A jobb felső sarokban ennél a lapon nincs egy bezáró X? Ha a belépés után rögtön ezt adja fel akkor nem kell vele foglalkozni, kattints a felső menü sorra, ha fizetéskor akkor meg kevés a pénz.
Illetve ahol fizetni akarsz ott ragaszkodnak a bankkártyás PayPal fiókhoz.
Az kérdés hogy mennyit kell fizetni és az ami forintban van átkonvertálva elegendő-e kifizetni

[ Szerkesztve ]

(#32220) placebo2018 válasza V/ (#32219) üzenetére


placebo2018
csendes tag

Nincs nem tudom zárni az oldalt a skip sem csinál semmit pénz van annyi pár dollár lenne a fizetés,közben próbálgattam az ebay-en simán regisztráció nélkül fizettem le is vonta az egyenlegből ,valamiért az az oldal nem engedi lehet csak kártyával összekapcsolva megy.

(#32221) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
2017.12.09. -én vettem az ebay -ről egy terméket, természetesen azonnal ki is lett fizetve, jött is róla az banki értesítő sms. Azonban a termék sehol, kiderült, hogy a Paypal -ban pending státuszban van a tranzakció, ezért nem tudok az ebay -en case-t/request -et indítani. Az ebay support illetve a később megtalált paypal FAQ szerint így kéne ezt a fizetést visszavonni:
1. Log in to your PayPal account.
2. Click the "History" near the top of the page.
3. Click "Cancel" under "Order status/Actions" next to your unclaimed payment.
4. Click "Cancel Payment."

De én nagyon nem találom ezeket, pedig szerintem már mindenhol néztem. És a tranzakciós listában sincs semmilyen cancel gomb/lehetőség.
Mit lehet ezzel kezdeni?

Köszönöm

(#32222) V/ válasza nzozz (#32221) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezd azzal, hogy megnézed, hogy a bankszámládról ez le van-e vonva. Az sms-t akkor a zárolt fizetésről kaptad, nem a tényleges levonásról.
Az eBay-n ez a fizetett tételek közt van? Mikor telt le a várható szállítás utolsó dátuma? Onnantól tudsz reklamálni.
Vedd fel a kapcsolatot az eladóval megadva a PayPal tranzakció azonosítót, hogy kifizetted, a pénzt ő már megkapta vagy mi van vele? lehet, hogy nem tudja valamiért fogadni a pénzt, ilyenkor ő tudja visszautasítani.

Ha tranzakció sorára kattintasz akkor ott eBay case lehetőséget ír vagy PayPal-t?

De a problémák rendezésének helye elsődlegesen az eBay ha a pl nem érkezne meg.

[ Szerkesztve ]

(#32223) Kump


Kump
újonc

Történt valami kommunikált változás a PayPalnál az E-bayről rendelt de a jelzett határidőre meg nem érkezett termékek visszatérítésében?

Tavalyig a fizetett összeget fillére pontosan jóváírták, e-mail értesítés is érkezett a PayPaltól, és az összeget vissza is tették a hitelkártya számlámra (1-2x próbálkoztak vele hogy a belső egyenlegre térítsék, de a reklamációm után letettek erről), valamint a nyitott case-t le is zárták a visszafizetéssel egyidejűleg.

Most év elején az eladó előre jelezte hogy a visszatérítésnél díjat is vonhatnak le:
"pls check your account ,if it shows charged a little fee by paypal (some accounts will be charged ) would you pls accept it first and later you get the parcel you repay the money you get ? really sorry for the inconvenient would you pls be kind to close the case for me ? "
Egyfelől gonosz mód értesítést sem küldött a PayPal, mert akkor kiderült volna díjat vontak le (számlatörténetből kiderült). A termék azóta sem érkezett meg.
A teljes vételár egyébként csak 5.94$ volt, az eladó 6.00$-t fizetett vissza, a PayPal 0.62$ ügyintézési díjat számolt fel, ráadásul nem a hitelkártya számlámra hanem a belső egyenlegen jelenik meg. A case továbbra is nyitva, az eladó kéri is ennek lezárását / meg az újbóli fizetést ha megérkezne a termék.

(#32224) nzozz válasza V/ (#32222) üzenetére


nzozz
aktív tag

A bankszámlám: zárolt összeg: 0Ft, 2017.12.12.: vásárlás bankkártyával, könyvelt, PAYPAL DONGANSSMX, (tranzakció dátuma: 2017.12.09, tranzakció értéknapja: 2017.12.12.). Szóval ez le lett vonva rendesen.
Ebay: a rendelések (orders) közt van "your 12/09/17 payment is being processed" státuszban, az unpaid item lista üres. Valami 14 nap körüli szállítási idő volt megadva.
Ha request -et akarok nyitni: "We're sorry there's an issue with this purchase. Unfortunately, PayPal reports that we can't open a case for this item.You can try to work out this problem by contacting the seller." Írtam az eladónak pár napja, semmi válasz természetesen.
A ebay customer service -nek is írtam, ott leírták, hogy milyen okok miatt lehet ez (amik közül egyik se túl valószínű) és hogy ezt a paypal -on kéne megoldani, visszavonni a függőben lévő tranzakciót. "At this point, the best thing you can do to get your money back is to cancel the unclaimed payment in PayPal."
Paypal: ott van a pending -ek közt ez az 1 tranzakció, bármilyen cancel vagy hasonló opció nélkül és hogy oldjam meg az ebay -en, mint ahogy az általad beillesztett képen is van: "First contact the seller through eBay to try resolving the problem. If it's still not resolved, go to the eBay Resolution Center. You may be eligible for purchase protection.". Ők meg azt mondják, hogy oldjam meg a Paypal -on...
Persze más kérdés, hogy sejthető volt, hogy nem teljesen valós ez az egész rendelés, túl szép (olcsó), hogy igaz legyen, de gondoltam, hátha mégis. Ha meg tényleg nem, akkor az ebay buyers protection vagy a paypal buyers protection megoldja. Arra nem gondoltam, hogy ezek egymásra fognak mutogatni...

(#32225) V/ válasza Kump (#32223) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem történt változás. Még mindig vannak simlis eladók.
Ne keverd össze maikor az eladó rád hárítja a költséget amit neki kellett volna fizetni.
Ezt egyébként úgy küldte vissza mint ha te lettél volna az eladó, eladtál neki valamit és ekkor van költség felszámolva feléd.
Nincs itt probléma, átvert az eladó.
Nem a PayPal a hibás vagy gonosz, az eladók meg tudják, hogy jutalékot kell fizetni a PayPal fennállása óta ki vannak értesítve, most hogy a volt eladód jóvoltából te is az lettél most már tudod.

Ha igazi refundként jön vissza, te annyit kapsz amennyit fizettél és annak így néz ki a felső sora:

és így a tartalom:

(#32226) V/ válasza nzozz (#32224) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó a megoldás. Neki kell a Paypal-on érkező pénzzel csinálni valamit.

(#32227) BenQhunria


BenQhunria
tag

:W Mi lehet a gond be akarok menni a beállításokba és több mint egy hete ez megy.
Conversion Options egyszer beállítottam a “Bill me…” kezdetűt akkor már az úgy is marad, vagy minden vásárlásnál újra be kell állítani?

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#32228) Viktor0610 válasza BenQhunria (#32227) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapcsold ki az adblockert és/vagy a többi kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#32229) V/ válasza BenQhunria (#32227) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg ne privát mód, vpn, addblocker, vagy kérj tőlük segítséget. Mit szeretnél csinálni? Próbálkozhatsz az Összefoglaló, Tippek röviden, 2. PayPal direkt elérési linkek, ha a hagyományos oldalnál nem tudod elérni, nem megy az adott résznél a módosítás.

Ha egyszer beállítottad akkor nem változik. Általában.

[ Szerkesztve ]

(#32230) BenQhunria


BenQhunria
tag

Privát mod nem is volt, adblock kikapcsolás nem segített :(
Konverziót akarom beállítani.
Direkt linkel működik, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#32231) V/ válasza BenQhunria (#32230) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor még PayPal sütik, böngésző gyorsítótár törlése, böngésző újraindítása. Másik böngésző.
Gyors link a konverziós oldalra

(#32232) BenQhunria válasza V/ (#32231) üzenetére


BenQhunria
tag

Sikerült, csak átszerkesztettem az elöző posztot közben :R

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#32233) enduser válasza V/ (#32094) üzenetére


enduser
csendes tag

kedves Topikgazda,
én is kapom ezeket az emileket. Azért is jöttem ide, hogy megtudjam, mit tehetek ellenük - oké, továbbítom a spoof@paypal.com-nak.

Az én legutóbbi kamu paypalos levelem erről a címről érkezett:
markusbalazshellerunicorvinushu@bussineess-appscenters.com.
Szegény Márkus Balázs létező személynek tűnik...

Kérdésem a következő:
Ha megnyitok egy ilyen kamu levelet (nem kattintva semmilyen linkre benne, nem töltve le semmilyen doksit), csupán elolvasom, már azzal is "megfertőződtem"?
Azaz, innentől az én emilemről is küldik a leveleiket?

(#32234) V/ válasza enduser (#32233) üzenetére


V/
Topikgazda

Az olvasással nem okozol kárt magadnak, csak az idődet pazarlod. Általában van bennünk valamilyen link, hogy azon keresztül ellenőrizd az adatokat vagy tegyél valamit a fiókod védelme érdekében, no azt nem szabad megtenni, ahogy írod is.
Az hogy a valahonnan megszerzett e-mail címedet felhasználják ilyesmire azt nem igazán tudod kivédeni, de ha küldenek neked ilyet az még nem jelenti azt, hogy automatikusan fel is használnák.
A levelező rendszered felé is jelezd hogy spam, ha még nem tenné oda, előbb -utóbb elkezdi szűrni és így csökkenhet a menyisége.

(#32235) coki73 válasza hfrici (#32209) üzenetére


coki73
csendes tag

Sziasztok én is ezt kaptam most mar 2 x egymast utan.kell valamit csinalni az emaillal?koszonom

[ Szerkesztve ]

(#32236) V/ válasza coki73 (#32235) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy tudjanak ők is róla továbbítani szoktuk erre az e-mail címre: spoof@paypal.com
Csak egyszerűen továbbítás, nem kell semmi szöveg. Majd megköszönik.

(#32237) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Kis problémába futottam, röviden:
Tegnap Trusty-val utaltam pénzt paypal-ra, ez ma reggel 8 előtt meg is jött (7:54-kor kaptam az e-mailt), ha belépek paypal-ra van 5100 Ft egyenlegem. Vásárolnék Humble-n 12$-ért, belépek paypal-ra, de kéri, hogy adjak hozzá bankkártyát. (többször is próbáltam) 5100 Ft bőven elégnek kéne lennie, és a bankkártya adat kérés oldalon is 12$ szerepel felül, mint levonandó összeg. Eddig nem volt problémám, vásároltam erről az oldalról is. Valami beállítás csúszott el? Múlt héten steam-en még vígan vásárolgattam, és mindig HUF egyenlegből váltja át. (csak a próba kedvéért nem akarom átváltani)

Előre is köszönöm a segítséget!

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#32238) V/ válasza Sordoran (#32237) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez az oldal PayPal esetén is kártyát szeretne magyar viszonylatban. Szerintem ebben nincs változás.
Verify that you have a valid payment source linked to your PayPal account (credit/debit card, or a direct link to a checking account)
A PayPal-n a forintos az elsődleges egyenleg?
Tedd azt meg hogy a PayPal egyenlegek közti váltással tegyél át a forintosról a $ egyenlegre annyit, hogy meg legyen a 12 $-nyi összeg és a $-os legyen az elsődleges.
Ha ezután sem tudod kifizetni akkor még érvényes a csak kártya szabályuk. (Humble Bundle, Inc. Website Terms and Conditions)
Segítség Összefoglaló 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás

Ha megnézed ezt a bejegyzést ebben is csak a a kártya esetén alkalmazható a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#32239) Sordoran válasza V/ (#32238) üzenetére


Sordoran
addikt

Korábban is vásároltam már Humble-n, és eddig nem volt semmi gond. Credit card soha nem volt hozzá rendelve a paypal-omhoz, 2x szerepel (utolsó 4 szám alapján ugyanaz) bank account ott csak. Talán számít valamit, mindkettőnél most az Account status azt írja 'Checking'. Mindig netbankból utaltam korábban (Erste), bár igaz utóbbi pár hónapban már Trusty-val, számít ez valamit?
Nem szívesen csatolnék bankkártyát paypal-hoz, ha van más mód. Ahogy nézem humble oldalát, csak az van, hogy esetlegesen kérheti a linkelt credit card-ot. Változás jogát fenntartják. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#32240) V/ válasza Sordoran (#32239) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar fiók esetén a bankszámla nem számít fizetőeszköznek, az csak a PayPal egyenlegről történő pénz kiküldési információ, eltárolja hogy ne kelljen beírni.
Az USA banki szóhasználat szerint alapvetően kétfajta bankszámla típus van:
1. Checking account (folyószámla)
2. Savings account (takarékbetét-számla)
Ezt látod kiírva, mert a magyar bankszámlák ebbe a fajtába tartoznak
Mindig utalással megy, Trustly-t használva is az Erste Netbankból utalsz, mert miért kérné az ottani jelszót a felhasználói azonosítódhoz és adod meg a számlaszámodat, hogy arról vonja le a pénzt?

Én nemcsak esetlegnek látom a kártyát, de mindegy.
Mikor volt az bizonyos utolsó vásárlás ezektől?

[ Szerkesztve ]

(#32241) Sordoran válasza V/ (#32240) üzenetére


Sordoran
addikt

Az tiszta, hogy Erste számláról megy a trustys feltöltés is, csak itt ugye a közvetítő miatt paypal oldalról nem az én számlámról kapja meg közvetlen a pénzt. De amennyiben ez lényegtelen, így mindegy is.
Legutóbb November 11-én vásároltam 10$-ért humble-n, azelőtt pedig 12$-ért (automatikusan levont havi előfizetői díjat) október 25-én.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#32242) V/ válasza Sordoran (#32241) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, hogy január 1-től változott, nem tudni. Esetleg ha írsz nekik?
Az egyeleges konvertálás?

(#32243) Sordoran válasza V/ (#32242) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem hinném, hogy sokra megyek írással, meg ki tudja mikor válaszolnak. (gondolom humble-nél kéne érdeklődni) Ha lesz kedvem holnap megpróbálom lehet. Konvertálást is. Ha nem megy, akkor marad a kártya hozzárendelés, bár nincs ínyemre.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#32244) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A következő hibába futottam bele.
Erste virtuális Visa kártya van a PP fiókhoz rendelve, több éve.
Most január 31.-én lejár a kártya érvényessége, ezt észlelte a PP , és küldte az emailt. Az Erste oldalán már az új, friss érvényesség látható, a 2020.01, de a kártya száma az maradt ugye a régi.
Próbáltam a fiókomban szerkeszteni a dátumot, de nem fogadta el.
Ezután töröltem a kártyát, és próbáltam ismét hozzáadni. De folyamatosan csak et az üzenetet kapom: "This card is not accepted. Please use a different card."

Nem tetszik neki, hogy ugyanazzal a kártyaszámmal akarok megint regisztrálni? Vagy mi lehet a nyűg?

szerk: a régi dátummal hozzálehetett adni. Lehet majd csak február elsején lehet módosítani a dáumot, vagy az új dátummal ismét hozzáadni? :U

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32245) embe válasza embe (#32244) üzenetére


embe
nagyúr

Mint írtam töröltem a kártyát, majd ismét hozzáadtam, de nem kellett a kártya megerősítéséhez a tranzakció.
Pedig korábban a kártya törlésről kaptam email értesítést.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32246) V/ válasza embe (#32244) üzenetére


V/
Topikgazda

Megkaptad az új kártyát?
Mert annak a 3 számjegyű CVC/CSC kódja más lesz. Csak azután tudod modósítani az időt és az új cvc kódot, előtte a kártyát aktiválni kell a Netbankodban és lenni kell rajta egy kis pénznek is.
Addig a PayPal felé nem is létezik, nem tudja levonni a kártya adat elmentése után az 1 $-os ellenőrző terhelést
Gondolom nem tudtad hogy hiába azonos a kártyaszám, pin kód a cvc/csc minden kártyánál más.
Ez nem PayPal probléma, ezért is van beírva az Összefoglaló GYIK-be:
5. Kérdés: Ebben a hónapban lejár a PayPa-hoz hozzárendelt bankkártyám érvényessége. Mit tegyek?
Válasz:
Ha nem változik a kártya száma - folyamatos frissítés -, akkor csak a dátumot kell módosítani. Utána mindenképp célszerű a konverziót újból beállítani, csak rá nyomni egy frissítést arra is tulajdonképp.
Belépés után
Bank accounts and cards alatt
Kattintás a kártyára
Alatta Edit
Expiration date át írni,
kell a CVC kód megadása és Save.
Ha új a kártyaszám akkor hozzáadni és azt megtenni elsődlegesnek. A régi kártyát csak akkor törölni, ha már nem várható a visszatérítés a vele történt vásárlásokból.

Szerencséd volt hogy a rendszer nem zárolta a kártyádat a le és felpakolgatás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#32247) embe válasza V/ (#32246) üzenetére


embe
nagyúr

Valóban szerencsém volt akkor.
Ezt nem tudtam, hogy a kód változik, így akkor várnom kell a kártya megérkezéséig. A konverziót állítottam, pontosabban végigmentem rajta, de maradt az a beállítás is.

Köszi az ismételt segítséget! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32248) Synaptic válasza BenQhunria (#32230) üzenetére


Synaptic
senior tag

Azt a direkt linket megoszthatnád. 2 hónapja ebben a cipőben járok-

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#32249) V/ válasza Synaptic (#32248) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne van az Összefoglalóban, a Tippek röviden, 2. PayPal direkt elérési linkek, ha a hagyományos oldalnál nem tudod elérni, nem megy az adott résznél a módosítás.

(#32250) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Elolvastam az összefoglalót és bocsánat a buta kérdésért, de ... ha ma hozzáadom a Mastercard kártyám a fiókomhoz, akkor azonnal tudok vele vásárolni kb 50 000 Ft értékben, vagy várnom kell míg levonják a 400 Ft-ot is (eddig nem volt kártya hozzáadva, hanem mindig utaltam rá)? Ez a rész nem teljesen világos!

(^)(>.<)(^)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.