Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Ra válasza V/ (#31450) üzenetére


Ra
újonc

A vége ez lett. Írtam neki, mivel az Ebay is ezt javasolta.

Még egyszer köszönöm a segítséget. Sok dolgot tanultam most ezen az oldalon.
Gratulálok hozzá.

(#31452) V/


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló, Tippek röviden bővült ezzel a bejegyzéssel: 8. Ha nem érkezik meg az SMS belépési kód 5 percen belül

(#31453) aytukabozs válasza V/ (#31452) üzenetére


aytukabozs
addikt

:R

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#31454) rostiron válasza V/ (#31433) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Már megjavult a rendszer, sikerült belépni.
Van valami leírásod az említett VipAcces rendszerről ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#31455) V/ válasza rostiron (#31454) üzenetére


V/
Topikgazda

Van, csak még nem tettem fel a képekkel kellene összelőni még. Most van egy határidős melóm azután megcsinálom.
Végül is ha épp gyengélkedik az sms a két fórumtárs tippje bedolgozva az Összefoglalóba és tényleg egyszerűn be lehet lépni.
Aki nem emlékszik biztonsági kérdésekre és a válaszaira az frissítse és akkor még a külföldről bejövő hívásra se lesz szüksége.

Itt a vázlat:

A lényeg az letöltöd a VipAccess alkalmazást azt a formáját amit használnál.
Ezek a linkek:
Android: Google Play-en a Symantec VIP Access-t
Ha IOS-t használsz akkor a VIP Access for iPhone By Symantec
Ha Windows Phone akkor itt. VIP Access
Számítógépre, Windows rendszerre

Egyidejűleg csak az SMS vagy ez használható

Majd mivel már aktiváltad az SMS küldést, az Összefoglaló Tippek röviden 2. pontban a A SMS védelemi oldal elérése linken azt itt írt módon előcsalod a hsz-ben látható képernyőt és annak megfelelően aktiválod.
De ha új kódot választunk jön a telefonszám beviteli mező, ha ott Cancelt választunk, .....tényleg elő kerül ez a beviteli oldal

Ha ez az oldal kerül elő akkor a jobb oldalit kell először választani, alul a Activate your Security Key link

Meg kell adni az alkalmazás kódját a Serial numberhez szóközök nélkül, SYMC999999999 és egymás után jövő kettő kódot az alatta lévő beviteli mezőkben és Activate.

[ Szerkesztve ]

(#31456) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

üdv.

Szeretnék vásárolni egy terméket, melynek ára 16.000 Ft. Paypal-on keresztül fizetném. Mennyit von le még plusszba a 16.000 Ft-on kívül? Tehát itt én a Paypal kezelési díjára gondolok.

Köszönöm.

Gergő

(#31457) aytukabozs válasza zeus_2k14 (#31456) üzenetére


aytukabozs
addikt

te vásárló vagy.
Semmit nem von le a PP.
Ellenben ha nem jól van beállítva (lásd összefoglaló),
akkor a saját rátájával vált, és az valószínüleg rosszabb mint a bankodé.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#31458) V/ válasza zeus_2k14 (#31456) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig az eladótól vonnak jutalékot, de némelyik szemét módon a vevőtől külön kéri.
Magyar boltban vásárolsz?

(#31459) zeus_2k14 válasza V/ (#31458) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Nike weboldaláról.

(#31460) zeus_2k14 válasza aytukabozs (#31457) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

átt állítottam a bankom váltására. Paypal mennyibe vált?

(#31461) V/ válasza zeus_2k14 (#31459) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ne forintban fizesd, hanem az oldal szerinti devizában.
Meg pontatlan a másik kérdésed. Milyen devizára gondoltál?
PayPal árfolyam most:
$ = 281 Ft
€ = 326 Ft
Font = 367 Ft

A bankodnál meg nézd meg a kártyás deviza vásárlás elszámolási árfolyamot

(#31462) Vtibike496


Vtibike496
kezdő

Na mint kiderült eddig a paypal váltogatott. Múltkor 1 hete kb bementem a fogaskerékbe beállításoknál és Manage pre-approved payments menüben átkapcsoltam h ne ez a ge*i váltson, ugye régebben amikor fizettem ebayen mindig átdobott a paypal oldalra még a régi sárgás fehér felület volt, és ott volt a fizetésnél hülyegyerek biztosan leírva h mi váltson, utána pay gomb azt kész, tudta a paraszt hogy mit csinált. Most meg bejön egy kis szar ablak hogy x dollár azt pay a gecik meg alapból nem hagyták úgy hátha nem tudja a paraszt hol kell beállítani tiszta véletlen. Ugye fogaskerék és ott, na de most ahogy beállítottam azóta be sem jön, vagy vmi error hibát kidob, elég gáz.
Most előbb vettem vmit 1-1 dollárért először paypal-al utána bankkártyával fizettem ki, és jó lett a paypalnal a beállítás amit írtam, bankom vált, viszont ha bankkártyára megyek már a retek paypal vált, ott van a emailben Exchange rate: 1 HUF = 0.00356848 US.
Tehát lényegében az új felület szarabb lett, bonyolultabb, és hülye fasznak nézik a júzereket.

(#31463) V/ válasza Vtibike496 (#31462) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért nem kell általánosítani, nálam a tavaly őszi 3 hét kivételével, évek óta folyamatosan a banki váltáson marad, akkor meg nálam az volt a hiba, hogy mindig $-ban kezelte a dolgokat, még akkor is amikor itthon fizettem vele.
Nem tudom mikor nézted utoljára, ha nem állítottad át magyar nyelvre, akkor működik már 2017-10-31 16:40:00-től.
Azt is írtam, hogy nincs értelme "magyarosítani". Az még egy kiforratlan dolog.
Az új felületet meg a mobil eszközökhöz igazították. De természetesen itt is látható hogy ki váltja a devizát, ha a PayPal akkor látod a konverziós szöveget, ha nem látod akkor a bankod.

[ Szerkesztve ]

(#31464) Vtibike496 válasza V/ (#31463) üzenetére


Vtibike496
kezdő

Okés most már, rájöttem a dolgokra hogy mit hogyan kell/lehet. Úristen de szar, visszaraktam angolra így bejön.

(#31465) V/ válasza Vtibike496 (#31464) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát igen ebben a hsz-ben csak azt írtam, hogy ne használja senki, azt nem, hogy célszerű visszaállítani.

(#31466) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Na mivel a paypal múlt szerda óta egy automata sz*r üzeneten kívül semmit nem válaszolt (pedig írták, hogy 24 órán belül válaszolnak...). Most sikerült úgy visszaállítanom a nyelvet, hogy itt léptem be:
https://www.paypal.com/de/home (melóhelyen német proxy van)

Itt beengedett, láttam is a magyar beállítást, és engedte visszaállítani angolra...

(#31467) V/ válasza BaLee (#31466) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk 1-én már leírtam a 1-2 hsz-ben megoldást. Többeknek azután sikerült belépni.
Azt a proxy megjegyzést nem egészen értem, PayPal-t milyen módon szoktad használni, otthon is valami proxy meg vpn? Ha lenne, az már okozhat hitelesítési problémát.
Az hogy a német felületen léptél be és működik az nem biztos, hogy PayPal problémára utal. Nem értve itt, hogy a magyar nyelv használati lehetőség nem működik.

Azt is sokszor leírtam már, hogy a kapcsolat felvétel 2 lépcsős a PayPal-el.

Jön az automata válasz elsőként, mert az a legtöbb problémára tartalmaz megoldást.
Ha nincs benne megoldás számodra, akkor élni kell azzal a második lépéssel, amit írnak az üzenetben: If you'd like more information, simply reply to this email with as many details about your situation as possible
Vagy ez a mondat: We hope you'll find your answer below. If we haven’t answered your question, please reply to this email and our team will answer you as soon as possible.

Nem szó szerint az idézett mondat: Ha szeretne több információt akkor válaszoljon erre az e-mailre a szituációra vonatkozó részletes információk leírásával.
Ezután az ügyfélszolgálati munkatársuk fog válaszolni.
Ha nem írsz, nem válaszolnak arra amiről nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#31468) atua válasza Vtibike496 (#31462) üzenetére


atua
aktív tag

"és hülye fasznak nézik a júzereket." - akinek nem inge... :))
Érdekes módon én mindig látom ebay-en fizetésnél, hogy mi a forrás és ki vált...

(#31469) BaLee válasza V/ (#31467) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jah tényleg bocsi. Nem voltam hétvégén nem olvastam vissza.

A paypal 2 lépcsős részét észrevettem, írtam is nekik választ az automata levélre, hogy ez nem válasz az én kérdésemre. Azóta semmi. Ez volt múlt szerda reggel.

(#31470) V/ válasza BaLee (#31469) üzenetére


V/
Topikgazda

Az már az "üzenőfalon" belülre szokott érkezni.

(#31471) default.


default.
őstag

Sziasztok.

Ha van a PP számlámon EUR, és szeretném kivenni "Withdraw Funds" gombra kattintva, akkor ennek van költsége? Illetve az átváltást ilyenkor ki végzi? (Elvileg beállítottam a PP-on, hogy a bankom végezze a váltást, mert az sokkal olcsóbb, mintha a PP váltaná, de ez vonatkozik erre is?)

Köszönöm szépen előre is.
Üdv

(#31472) V/ válasza default. (#31471) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a kártyára és az azzal történő vásárláshoz állítható. A Withdraw az más, ilyenkor mindig a PayPal konvertál és külön költsége nincs, az összesítő oldalon látod hogy mennyi forint megy a bankszámládra.
De itt azzal nem járnál jól ha a banki váltás "olcsóbb" lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#31473) default. válasza V/ (#31472) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm. Tehát ha jól értem, itt nincs választásom, egyféleképpen tudom levenni a pénzem, igaz?

(#31474) V/ válasza default. (#31473) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen ez, vagy pedig levásárolod.

(#31475) default. válasza V/ (#31474) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm.

(#31476) potcz8


potcz8
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A gearbest -ről szerettem volna rendelni egy két dolgot. Át is irányít a paypal-ra, ki is fizetem, de 1-2 perc múlva jön az sms, hogy visszavont tranzakció. Tegnap fizettem a kártyával másik oldalon hibátlanul működött. A képen látható
hibaüzenet jelenik meg. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#31477) V/ válasza potcz8 (#31476) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg banki korlátozás a fizetésre. Ez nem PayPal gondnak tűnik

(#31478) Szakos90


Szakos90
csendes tag

Lenne egy kérdésem.
A PayPalon a regisztráció során csak a valódi nevet lehet megadni, vagy meg lehet adni valami más nicknevet is?

(#31479) potcz8 válasza V/ (#31477) üzenetére


potcz8
csendes tag

Nem tudom, mert előtte fizettem 2 nappal a Banggoodon, Ebayen sem volt ilyen problémám soha. A bankomat kérdezzem meg?

(#31480) V/ válasza Szakos90 (#31478) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak igazi ember regisztrálhat. A belépési azonosító az egy általad választott "nick név" lehet ez hívják User ID -nek, nem azonos a két dolog. Bocsi :R benéztem amit áthúztam az eBay.
PayPal-en az regisztrációnál megadott e-mail cím az azonosító.

[ Szerkesztve ]

(#31481) V/ válasza potcz8 (#31479) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden bank állít valamilyen vásárlási limitet ez lehet napi összeg vagy napi vásárlás darabszám vagy mindkettő. Pénznek is kell lenni annyinak. Tényleg Mastercard a kártya?

[ Szerkesztve ]

(#31482) Szakos90 válasza V/ (#31480) üzenetére


Szakos90
csendes tag

És ha valaki pénzt küld nekem, akkor melyiket látja, a nevemet, vagy az User ID-t?

(#31483) V/ válasza Szakos90 (#31482) üzenetére


V/
Topikgazda

Aki pénzt küld az nem látja a PayPal azonosítódat, te adod meg hogy milyen e-mail címre küldje a pénzt, azután ismeri meg, de csak azt.
Van egy másik funkció a PayPal.Me link, Összefoglaló 7. PayPal.Me linkkel pénzfogadása itt adhatsz meg "nick nevet" de azt sem látja, amíg te meg nem osztod vele és akkor is csak azt.

[ Szerkesztve ]

(#31484) potcz8 válasza V/ (#31481) üzenetére


potcz8
csendes tag

Igen Mastercard. Nem a limittel volt gond, sikerült a fizetés, csak vissza is lett vonva. Felhívtam a bankot, náluk van valami probléma, már más is jelezte feléjük. Elvileg javítják hamarosan.

(#31485) Szakos90 válasza V/ (#31483) üzenetére


Szakos90
csendes tag

Oké akkor a nevemet nem látja ilyenkor az illető. Köszi a választ! :)

(#31486) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Rendeltem pár terméket, folyamat fizettem, majd kb. a 6. tétel után a 7.et fizetve
Sorry, but your MasterCard x-xxxx was declined. Please add another debit or credit card to complete your purchase.
Hibaüzit dob.
SMS-ben jön a sikeretlen tranzakció.
Papyalra belépve nem látok hibát/korlátozást, ahogy a kártyámnál sem. Napi limitet nem léphettem túl.

Ilyenkorö mit lehet tenni azon kívül, hogy várok holnapig, hátha akkor már jó lesz?

(#31487) V/ válasza Krogoth (#31486) üzenetére


V/
Topikgazda

Hívd fel a bankod, hogy náluk minden rendben van-e? A napokban másnak is volt ilyen panasza és a banknál volt hiba.
De az Pl: Ersténél napi 5 az alap vásárlási darabszám limit, mert nem csak az összeg van korlátozva.

[ Szerkesztve ]

(#31488) Krogoth válasza V/ (#31487) üzenetére


Krogoth
senior tag

Darab limit ha jól számoltam nem lehet, mert máskor is volt több rendelés egy nap és darabszámban azt nem léptem át.
Telefonálásra holnap rápróbálok, ha meglesz a telekódom :)
:R

[ Szerkesztve ]

(#31489) Krogoth válasza Krogoth (#31488) üzenetére


Krogoth
senior tag

Előkerült a telebank kódom, telefonálás megvolt. Nálam is darabszámlimit :)
Kínai rendelések darabszámával nem volt gond, csak elfelejtettem, hogy boltba is fizettem kártyával és ugye az is beleszámít a használatba :)

(#31490) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Sziasztok, egy kérdés a gurukhoz, az összefoglalóban nem látom a választ. Tudok valahol árfolyamgrafikont találnl a neten, vagy a paypal on, az alkalmazott napi árfolyamra visszamenőleg? igazából az usd paypal balance árfolyama kéne jul 2 es 18. án, de a payment is jó azokra a napokra, ha az megvan, persze forint esetére, ha valaki tudja, h ezt hol arhiválják, ossza meg velem, köszönet érte előre is!

(#31491) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy fizetni akartam a gearbest oldalon és ez az üzenet jött.
Sajnáljuk, de a Visa x-7811-et elutasították. A választott fizetési móddal befejezheti a vásárlást, vagy másik fizetési módot választhat. Nem értem az ebay minden gond nélkül tudok vásárolni.

(#31492) V/ válasza vadasz70 (#31491) üzenetére


V/
Topikgazda

Bankoddal vedd fel a kapcsolatot. Banki hiba vagy napi limit gond. Az utóbbi napokban többen panaszkodtak ilyenre és eddig mindig a banki vonal jött be.

[ Szerkesztve ]

(#31493) V/ válasza wolfhgb (#31490) üzenetére


V/
Topikgazda

Én még nem találkoztam ilyennel. De mire kellene? Ha akkor kiküldted a pénzt a bankszámládra a PayPal visszaigazoló megadja a szükséges információt, illetve ha az egyenlegek közt konvertáltad akkor egy osztással megtudod.
A fizetési és konvertálási nem azonos, az egyikből nem tudsz következtetni a másikra, teljesen más a kalkulációs algoritmusuk.
Naponta 2 árfolyam kerül megállapításra és az adott deviza összeg 2,5%-a a költség a váltásra.

[ Szerkesztve ]

(#31494) vadasz70 válasza V/ (#31492) üzenetére


vadasz70
aktív tag

A bankomnál én is betudom állítani a napi limitet az ebankomon keresztül. És amit fizetni akartam az nem éri el, vagy a paypalra más vonatkozik?

(#31495) Krogoth válasza vadasz70 (#31494) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nem a napi limit a gond (összeg), hanem a darabszám.
Nekem is ez volt tegnap :)

(#31496) wolfhgb válasza V/ (#31493) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Dollart kaptam azokon a napokon a fiokomra, amit balansz arfolyamon vettem egy ismerosomtol es meg akartam nezni, h az akkor mennyi is volt, mert mar nem emlekszem ra.

(#31497) V/ válasza wolfhgb (#31496) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért nem adod meg a Historyban a keresésnél azt az intervallumot, akkor látod hogy mi jött akkor. Bár a pénzküldés funkció deviza vétel és eladásként történő használata nem egészen szabályos a szerződési feltételek alapján. Meg más jogszabály alapján is. Részemről nem javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#31498) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Az előbb rendelésnél/fizetés résznél kitette, hogy ship to... és a címeket amikre eddig rendeltem. Azokat a címeket hol tudom kezelni? Paypal.com-on nem találom.

(#31499) Kecsotam


Kecsotam
tag

Sziasztok!

Jó pár éve már, hogy létrehoztam egy Paypal számlát, de eddig nem igazán használtam. Viszont most ha már van úgy gondoltam a Gearbestes vásárlásaimat csak innen kellene intézni. Hozzárendeltem egy kártyát a fiókhoz és átállítottam a pénzváltást a tanácsoltra.
Csináltam is gyors egy 5,13 USD-s vásárlást, amire 1393 Ft-ot vont le, vagyis 271 Ft/USD-s értékkel váltott.
Ez így jónak számít?

Mert van fent egyenlegem, amit még anno átutaltam és ha azt a Ft összeget váltom át USD-re, akkor 257 Ft-al számol. Vagyis azért egy nagyobb összegnél elég jelentős a különbség. Ha meg már az is USD-ben van és fizetni is azzal kell gondolom nem váltogatja tovább....
Ez általános dolog? Vagyis jobban járok ha átutalok egy nagyobb összeget azt átváltom USD-re és azzal fizetek nem a fiókhoz rendelt kártyáról?

Mit gondoltok erről?

Köszönöm a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#31500) V/ válasza -secret- (#31498) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz, jobb felső sarok a Log Out előtti fogaskerék ikon, azután jobb oldalon fent Address

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.