Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) V/ válasza luck66 (#31800) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol. A bolt tudja visszavonni úgy ahogy írtam. Kb 2 perc azzal együtt, hogy a bemenő PayPal pénzek közt megkeresi és refundolja. A pénz náluk van, nem a PayPal-nél.
A nem engedélyezett tranzakció dispute csak akkor, ha ők nem hajlandók ezt megcsinálni

A dispute téma meg az Összefoglaló 9. PayPal Dispute és Claim indítás leírása résznél.

[ Szerkesztve ]

(#31802) luck66 válasza V/ (#31801) üzenetére


luck66
tag

ok,köszi

(#31803) morley


morley
csendes tag

Sziasztok!
Nem találom a következöre a problémát!
Ebay-en vásárolnék Paypal-lal. Mindenhol a regisztráció rendben. A paypal 4 zöld pipa, a levonás - viszsza utalás rendben.Az ebay-en a paypal ellenörzés rendben /Verify Your PayPal Account/. Össze vannak kapcsolva.
Amikor kiválasztom a paypal fizetést és bejelentkezek kiírja a következő ablakba "Verifying your information…" és csak pörög - pörög, nem történik semmi! Hol lehet a hiba?

morley

(#31804) V/ válasza morley (#31803) üzenetére


V/
Topikgazda

A problémát azt már megtaláltad. :)
Az elmúlt 4 hétben néhányotoknál ez a hiba jeletntkezett, a megoldási javaslatok a keresésre elő jönnének.
De akkor legyen leírva újból.

Van kártya hozzáadva?
Másnak is volt ilyen gondja a megoldást az általános dolgokon kívül nem tudunk rá mondani.
Amikor fizetsz két felugró ablak jön és neked a második nem jön elő.

Gyors fizetés nem lett bekapcsolva?
Akkor a következőek:
Egy másik böngésző. Firefox vagy Opera a Chrome helyett.
Törölni a böngészőben az eBay és a PayPal sütiket és a gyorsító tárat majd újraindítva a böngészőt megpróbálni.
Felugró ablak engedélyezve.
Nem privát üzemmód és rejtett böngészés vpn és ilyesmi .
Ne működjön ha van a reklám blokkoló.
Mobil app-ban fizetés.
Nézd át a beállításokat, volt akinek megjavult miután az eBay-PayPal összerendelést törölte és újból megcsinálta, volt akinél ez nem működött.

Igen, amikor a böngészőben nem volt engedélyezve a felugró ablak vagy működik egy addblocker vagy a böngésződ privát üzemmódban használatos
Elsőt engedélyezd az középsőt és az utolsót kapcsold ki.
Bontsd az ebay-n a PayPal összerendelést, és a böngésző eBay, Paypal sütik törlése után a böngésző újra indítása után csináld meg újból. Akkor jó a végén vissza tudsz menni az eBay oldalára.

Ha az eBay-n bontod a kapcsolatot, a Paypal-n törlöd a Security fülnél a Log in with PayPal-nél az eBay és ha a Stay logged in for faster purchases-nél nem ezt olvasod: One Touch™ is turned off for all devices. akkor törlöd. Ránézel a Permissions you’ve given részre is, annak üresnek kellene lenni.
Mind az eBayről, mind a PayPalról kilépve törlöd a sütijüket, böngésző gyorsítótárat a böngészőt újra indítva újból összerendeled az eBay -t és PayPal-t, majd a legközelebbi fizetésnél nem jelölöd azt amelyik ezek közül elő jön: Remember me for faster checkout on eBay? és a képernyős kérdezés esetén meg mindig a Maybe Later-t választod.

(#31805) atua válasza morley (#31803) üzenetére


atua
aktív tag

Nem állítottad magyar nyelvre a paypal-t?

(#31806) V/ válasza atua (#31805) üzenetére


V/
Topikgazda

Már jó pár hete nincs meg ez a kísérleti lehetőség, többségünk nem is foglalkozott vele.

(#31807) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Vettem egy német boltból alkatrészt, amiről kiderült, hogy nincs. Refund lett belőle, a Paypal is értesített a refundról, de a számlámra nem jött meg tegnap óta. A bank nem találja, tehát oda nem küldte a Paypal. Ezek szerint náluk akadt el. Normál esetben mennyi idő ez, meddig ne aggódjak? Nyáron volt egy hasonló, akkor másnap már a számlámon volt a pénz.

(#31808) D4ni


D4ni
őstag

Sziasztok! Segítséget kérnék, elszúrtam egy rendelést. Spemalltól rendeltem telefont, és én figyelmetlen nem a Hu warehousból rendeltem, hanem a központi raktárjukból. Paypallal fizettem, van esetleg bármi lehetőségem a pénzemet vissza kapni és leadni rendelést magyar raktárnak? Írtam már a spemallnak, de eddig még nem válaszoltak.A nagyobb gond az ,hogy értelem szerűen nem kértem tax insurence-t, sem más gyorsabb szállítási módot.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#31809) Viktor0610 válasza D4ni (#31808) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mennyi idő telt el a rendelés leadása, a törlési kérés elküldése óta, de szinte biztos, hogy a bolt törli a rendelésed, majd visszaadják a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#31810) V/ válasza z123456z (#31807) üzenetére


V/
Topikgazda

Segít az Összefoglaló.
Gyakran ismételt kérdések PayPal-el kapcsolatosan
(teljesség igénye nélkül)

Tartalom:

3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.

Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.

(#31811) z123456z válasza V/ (#31810) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm szépen, valóban elolvashattam volna, bocs. Akkor nem aggódok. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#31812) D4ni válasza Viktor0610 (#31809) üzenetére


D4ni
őstag

A rendelés leadása majd a kontakba lépés között kb 2 óra telt el. Először megkérdeztem tőlük van-e rá mód,hogy itteni raktárból küldjék. Mindenkinek egyszerűbb lenne.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#31813) Viktor0610 válasza D4ni (#31812) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor no para.
Szerintem nem engedik így módosítani a rendelést.
Szinte biztos, hogy törlik majd a rendelést, és megkérnek, hogy add fel újra.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#31814) D4ni válasza Viktor0610 (#31813) üzenetére


D4ni
őstag

Jó lenne, remélem így lesz. Mindenesetre nyitottam ticketet,hogy még hivatalossabb legyen. Köszönöm a támogatást :)

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#31815) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok,
a mobil app-ban van lehetőség a "PayPal egyenleg "gyors feltöltés" bankszámláról" és a deviza egyenlegek közti váltásra? Én nem találtam, benéztem vagy nincs rá lehetőség?

S23

(#31816) darvinya


darvinya
titán

Tényleg napokba telik számlára való írás befizetéskor?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31817) V/ válasza darvinya (#31816) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. 2-4 nap is lehet, a saját számláról utalás lehet rövidebb 1 nappal. Ha nem adsz hozzá kártyát, akkor ezt nem tudod gyorsítani.

(#31818) V/ válasza alex devil (#31815) üzenetére


V/
Topikgazda

A Manage Balance nem teszi lehetővé az egyenlegek közti váltást?

(#31819) alex devil válasza V/ (#31818) üzenetére


alex devil
senior tag

Sajnos nem.

S23

(#31821) V/ válasza alex devil (#31819) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem a másik sem megy, mert a Trustly-s feltöltés kevés országban áll rendelkezésre, nem valószínű beépítése az app-ba.
De nézd meg itt: "Add Money" és ott a "Overview"

(#31822) alex devil válasza V/ (#31821) üzenetére


alex devil
senior tag

Hol találom az "add money-t" az appban?

S23

(#31823) darvinya válasza V/ (#31817) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, akkor még várok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31824) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Név változtatással kapcsolatban van valakinek tapasztalata, információja?
Feleségem neve megváltozott és meg kéne változtatni a PayPal-on is. Viszont hivatalos dokumentumot kér, amit el kell küldeni (elektronikusan). Ez biztonságos? Például személyi igazolvány stb.?

(#31825) -secret- válasza Kakaduku (#31824) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Persze, hogy biztonságos.

(#31826) V/ válasza Kakaduku (#31824) üzenetére


V/
Topikgazda

A név változás szerintem a személyi igazolvánnyal (id card) tudod igazol, akkor az miért például?
Rákattintasz a név változásra kiválasztod az okot csatolod az olvasható, kitakarás nélküli szig első oldal képét és kész.
Bár ennek csak akkor van jelentősége, ha bankszámlánál is ugyanerre változtatták a bankban, mert csak a hozzárendelt bankszámlánál lényeges a név egyezés.
Elsőként bankban a névváltozás, majd azután a PayPal-n, mert bekérhetik a bankszámla, bankkártya kivonatot és ha nincs egyezés akkor az nem egészen lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#31829) V/


V/
Topikgazda

Srácok ez most komoly? Ez a PayPal szakmai topik lenne. A móka és kacagás egy másik topik témája.

(#31830) ekrisztian válasza V/ (#31829) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Na úgy érzem hétvégén sikerült találnom magamnak egy "korrekt" eladót.
Fizettem neki paypal védelemmel 285€-t.
Utolsó üzenete, feladtam.
Csomagszámot kérésre se adott eddig, se választ miért nincs trackn.
Remélem, ha reklamációig jutok, nem engem gáncsolnak el. :(

(#31831) szazbolha


szazbolha
addikt

Sziasztok! Nyitottam régebben egy PayPal fiókot. Másikról utaltam rá 10-20 USD-ket és vásároltam ritkán.
Most megint használatba vettem, ment rá 20 USD tegnap és vásároltam is 5-ért. Minden OK
Ma ugyanott akarok vásárolni vele, de azt kéri, hogy adjak hozza bankkártyát, nem engedi a vásárlást.

Van valamilyen új szabály vagy limit a bankkártya nélküli paypal fiókokra?
Átküldhetném a pénzt a fő fiókomra, de az meg költséggel jár. (ha jól gondolom)

(#31832) V/ válasza szazbolha (#31831) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy fontos szabály van: 1 személyes fiókot és egy üzleti fiókot hozhat létre egy személy. Üzleti fiók esetén szükségesek a céges adatok megadása, adószám és Uniós adószám is kell a bankszámla mellett.
Gondolom neked is így van.
A PayPal egyenlegek közt ingyenes a pénzküldés.
Az ugyanott is írhat elő korlátozás, a PayPal fiókban a cím Shipping address - confirmed legyen, ami az egyenlegen van pénz átváltva elegendő legyen kifizetni a terméket.

(#31833) szazbolha válasza V/ (#31832) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem így van (az én esetemben) és eddig nem volt gond belőle. Név és cím is azonos. legalább 5-6 éves fiókról van szó. Az egyiken mindig volt bankkártya megadva a másikon sosem. És mindkettőt használtam sőt utaltam is köztük.
Mindkettőben a "Shipping addr" confirmed. és van elég pénz. USD van rajta USD-s terméket vásárolnék.

[ Szerkesztve ]

(#31834) V/ válasza szazbolha (#31833) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de ez az állapot a szerződési feltételek megsértése, ez már eleve gond. Ha a pénz is fedezi a vételárat akkor nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#31835) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Az imént kaptam egy mailt Paypal@service.com címről ezzel a szöveggel :

[kép]

Gondolom full kamu és azonnal égessem fel, hintsem be sóval.
Jól gondolom?
:R

(#31836) -secret- válasza erzol (#31835) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kamu.

service@intl.paypal.com a valós címük.

Ismerősek az adatok amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#31837) erzol válasza -secret- (#31836) üzenetére


erzol
őstag

Az email címemen kívül semmit nem ismerek.
Kb. 1 hónapja nem vásároltam/fizettem paypallal.

(#31838) szazbolha válasza V/ (#31834) üzenetére


szazbolha
addikt

Érdekesség: Ebay-en tudtam vele fizetni.

(#31839) V/ válasza szazbolha (#31838) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem írtad hogy hol akartál vele vásárolni azért írtam így: Az ugyanott is írhat elő korlátozást......
Akkor az lehet, hogy ott csak kártyás PayPal-l lehet fizetni, a fizetési feltételek átnézése megadhatja a választ.

(#31840) szazbolha válasza szazbolha (#31838) üzenetére


szazbolha
addikt

Következő probléma:
Eddig minden gond nélkül használtam a Trustly-t a fő PayPal számlám feltöltéséhez. Akár hétvégén is azonnal megkaptam a pénzt. Utoljára kb 3 hete utaltam. Általában 10-20-30 ezreket.
Most ezt az üzenetet kaptam:

"Mivel az összeg túllépte az azonnali letét jelenlegi limitjét, a pénz a következő banki munkanapig nem lesz elérhető. Folytatja?"
"Current limit 0.00 Ft."

Ez valami új dolog?
A bankszámlán van pénz és engedi is az utalást, de nekem most kéne az a pénz, mert most szeretnék vásárolni.

(#31839) V/ Köszi lehet ez volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#31841) V/ válasza szazbolha (#31840) üzenetére


V/
Topikgazda

Folytasd, 2 hete is írtam itt valakinek, hogy ez csak egy értelmetlen üzenet. Nem kell vele foglalkozni.

(#31842) darvinya


darvinya
titán

Tapasztalat (vagy akár TÖ-be is mehet) befizetéskor min. 2 nap mire átmegy.
'

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31843) szazbolha válasza V/ (#31841) üzenetére


szazbolha
addikt

Sajnos nem megy. Az utalási megbízás ott van a bankban, aláírva + feldolgozásra vár.

Van más módja hogy pl. másik bankkártyáról rakjak pénzt PayPal-ra azonnal?
Ha linkelem az is 1 nap és ha jól gondolom nem tudnék vele azonnal vásárolni. Meg nem is lenne ez a cél.
Eddig nagyon bevált és biztonságos volt, hogy egy "üres" de aktív bankkártya volt linkelve és amikor vásároltam előtte áttoltam bankszámláról trusly-val a pénzt. Bármikor 2 perc alatt megvolt.

(#31844) V/ válasza darvinya (#31842) üzenetére


V/
Topikgazda

A Top Up tájékoztató képernyő ott van hogy 1-2 munkanap, de mivel ismerjük a banki rendszereinket eleve a 2 nappal számolunk alapból.

(#31845) V/ válasza szazbolha (#31843) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha linkeld bármikor tudsz fizetni, persze ha van pénzed a kártyán. Az meg a te általad szabályozott virtuális kártyán is ott max -banktól függ -5 percen belül. Nálam az Erste bank 5 perc késleltetéssel teszi elérhetővé.

Melyik az bank ami munkaidőn kívül elküldi a másik félnek azonnal? De ment mert akkor nem lenne a bankodban ezen részen. Ez már a te bankod lassúsága.
Az OTP majd holnap reggelre, az Erste lehet hogy még most megcsinálja, az Unicredit vagy igen vagy nem.
A Trustpay az más volt, most van Trustly.
Ha Van OTP kártyád hozzárendelve és egy másik OTP kártyáról arra küldesz pénzt akkor az lehetséges, de PayPal egyenlegre nem.
Trustly esetén banki munkaidőben kezdeményezd és úgy hogy a 16:30-as utalási körbe még beférjen.
De a technológiádat nem értem.
egy "üres" de aktív bankkártya volt linkelve és amikor vásároltam előtte áttoltam bankszámláról trusly-val a pénzt.
Minek ehhez a Trustly? Belépek a netbankomba és "rárakom" a pénzt a kártyára
Magyar fiókod van? Mert ez a Trustly csak a PayPal egyenleg -balance- feltöltésre használatos, ha nincs bankkártya, vagy direkt az egyenlegről fizetnél, ami nem biztos, hogy jó ötlet anyagilag.

[ Szerkesztve ]

(#31846) darvinya válasza V/ (#31844) üzenetére


darvinya
titán

2-4 nap van már.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31847) V/ válasza darvinya (#31846) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyet tudok ha munkaidőben van kezdeményezve a Top Up akkor az Erste, a CIB és az OTP esetén a 2. munkanapon belül ott a PayPal egyenlegen, ha nem lett más a közlemény rovatba, csak a transfer id beírva.

(#31848) darvinya válasza V/ (#31847) üzenetére


darvinya
titán

Unicredit-ben voltam, és személyesen fizettem be.
Közlemény rovatba csak ID került.

Annyi változás van, hogy nincs formanyomtatvány kirakva, hanem pénztárban töltik ki és nyomtatják.
Ilyenkor személyi adatot is elkérik és beírják.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31849) V/ válasza darvinya (#31848) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt, ezt el is felejtettem, hogy bankfióki befizetés volt az Unicreditnél, ők sajnos néha tényleg vacakolnak, pedig direkt megy a PayPal náluk vezetett számlájára a pénz.
A nyomtatványon is kellett tölteni a nevet.

(#31850) szazbolha válasza V/ (#31845) üzenetére


szazbolha
addikt

Az az értelme, hogy paypalon már húztak le "beragadt" megújuló előfizetésekkel.
Ilyenek egyes játékok havi fizetései, vagy a logmein hamachi, DynDns előfizetés, vírtuális gép bérlések..
Persze ki lehet kapcsolni, de vajon hány és hány ember volt olyan figyelmetlen mint én?
A kis tételek fel sem tűntek hónapokon át.

Ha a kártya üres arról nem tudnak semmit lehúzni. (az én butaságomból sem)
A SBERB bankkal korábban hétvégén is tudtam Trustly-val PapyPal-ra mozgatni. Sajnos úgy tűnik ez most megszűnt.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.