Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) Locsi


Locsi
senior tag

Lehet, hogy orbitális baromság lesz, amit kérdezek, de ám legyen. Adott egy vásárlás, paypal-el fizetve, a paypal-hoz csatolva egy visa bankkártya. A termék nem érkezett meg, így vissza lett térítve az összeg, de itt jön a de. A banknál megszüntettek bizonyos csomagokat, és az ahhoz tartozó bankkártyákat is, és evvel azt is, amivel vásároltam (VISA). Helyette lett egy Mastercard bankkártya, ami most a VISA helyett van csatolva a paypal fizetéshez. Na szóval, megjött a visszatérítés, az hogy a fenébe fog a paypal-ről átkerülni a bankszámlára, és mikor.

(#28702) V/ válasza Locsi (#28701) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel visszafelé a bankszámládra megy a pénz, arra amihez a kártya tartozott, így nem lesz gond.
Gondolom az nem változott meg.
Vásárolsz, a kártya átjáró a te bankszámlád és a kereskedő bankszámlája közt, mivel a bankszámládról utalják neki a pénzt, így visszafele már csak a bankszámlák vannak játékban.
Ha a PP refund bejegyzéstől számítva 5 munkanap után sincs a számlán, akkor az eredeti vásárlás banki kivonatával, a PayPal refund bejegyzés kinyomtatott oldalával besétálsz a bankfiókodba és megkéred őket, hogy a bejövő és még számlára nem könyvelt deviza utalások közt keressék meg a tiédet és könyveljék le neked.

[ Szerkesztve ]

(#28703) Locsi válasza V/ (#28702) üzenetére


Locsi
senior tag

Köszi. Gondolom, azért pár nap, amíg elkönyvelik.

(#28704) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

sziasztok
kaptam egy refundot paypalen, mennyi ido a normalis, ami utan latszania kellene a bankkartyamon? paypal szerint 7-en jovairtak a 21 dollart, de ma reggel meg ebbol semmi sem latszik

(#28705) V/ válasza StarZ3r0 (#28704) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, Gyakran Ismételt Kérdések
3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen?
Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.

És kettővel feljebb: Ha a PP refund bejegyzéstől számítva 5 munkanap után sincs a számlán,....

[ Szerkesztve ]

(#28706) StarZ3r0 válasza V/ (#28705) üzenetére


StarZ3r0
tag

koszi, pedig becsulettel vegigolvastam az osszefoglalot, csak a linkre nem boktem ra az aljan xD

(#28707) pethYeti


pethYeti
addikt

Kaptam a Paypaltól egy ilyen levelet:

We need your help resolving an issue with your PayPal account. Until you help us resolve this issue, we've temporarily limited what you can do with your account.

What's going on?

We noticed some unusual activity on your PayPal account and are concerned about potential unauthorized account access.

What to do next

Please log in to your PayPal account and complete the steps to confirm your identity and recent account activity. To help protect your account, access will remain limited until you complete the necessary steps.

The security of your PayPal account is a top priority for us and we want to work together to help protect it.

If you need help or have any questions, call us at 00353 1 436 9111, 8.00 to 4.30 GMT Monday to Friday. Please note that hours of operation may vary on holidays.

Sincerely,

PayPal

Oké belépek, fel akarom tölteni a dokumentumot erre hibát dob...

[kép]

Fasza... Idegileg már plafonon vagyok pedig csak 7 óra.

Az is gyönyörű hogy 3 féle dokumentumot fogadnak el, Útlevél, Jogsi, Military ID. Na nekem egyik sincs, csak egy fránya Személyim. Passport-hoz szeretném feltölteni de nem engedi. :W

Írtam volna emailt is a service@paypal.com-ra, jött is az autoválasz hogy nana így nem lehet, lépj be és onnan küld emailt. De nem tudok belépni mert kell ez a dokumentum...

Azt meg csak mellékes hogy fingom nincs miért limitálták az accomat, semmi extra nem történt rajta...

(#28708) V/ válasza pethYeti (#28707) üzenetére


V/
Topikgazda

Személyi igazolványt szoktunk feltölteni. A képpel van gond, elegendő a 300 dpi-i felbontás.
Decemberben még ilyen volt a feltöltő ablak:

[ Szerkesztve ]

(#28709) pethYeti válasza pethYeti (#28707) üzenetére


pethYeti
addikt

Mobilapp beengedett ott érdekes semmi tiltás nincs, azon keresztül írtam egy üzit a supportnak, de továbbra is bosszant ez a marhaság.

V/ Amit fel akarok tölteni 120 kb 1200x500-as kép. Ez nagy lenne?

640x480-as képet se tölti fel. De próbáltam PDF-ként, úgy is hiba üzenetet kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#28710) V/ válasza pethYeti (#28709) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal a neveden szólított az azonosítást kérő e-mailben?
De esetleg nem Chrome vagy felugró ablak ne legyen tiltva, vagy a Eset ne blokkolja a https oldalt

[ Szerkesztve ]

(#28711) pethYeti válasza V/ (#28710) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen.

Telefonról se engedte feltölteni, weboldalon. Se Edge, se Chrome alatt nem ment. És Firefox alól se.

[ Szerkesztve ]

(#28712) pethYeti válasza pethYeti (#28711) üzenetére


pethYeti
addikt

Végig próbáltam tényleg mindent, ESET kikapcsolva 3 böngészővel. Telefonon Mobil nettel. Sehogy se tölti fel.

Törölheted vagy egybevonhatod a hszeket

[ Szerkesztve ]

(#28713) V/ válasza pethYeti (#28712) üzenetére


V/
Topikgazda

A böngésző címsorából nem adnád meg a feltöltő oldal linkjét? Zavar ez a túl egyszerű kinézet, egy kicsit később 1,5 óra ránéznék.

(#28714) pethYeti válasza V/ (#28713) üzenetére


pethYeti
addikt

https://www.paypal.com/webapps/authmessaging/safeauthflow?execution=e4s1

És köszi.

Most volt megint dizájn váltás, szerintem azért változott ez is.

(#28715) V/ válasza pethYeti (#28714) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nem volt váltás, de közben mindig elfelejtem, hogy az Összefoglalóban Tippek rövidenben a 2. pontnál már betettem egy okmány feltöltési linket, azt megpróbálnád?

(#28716) pethYeti válasza V/ (#28715) üzenetére


pethYeti
addikt

Sajnos nem megy. Ahogy rákattintok a Loginra ez fogad. Innen egyből a dokumentum feltöltős oldalra lép. És sehogy se tudok a kezdőlapra se lépni innen.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#28718) V/ válasza V/ (#28717) üzenetére


V/
Topikgazda

A te fiókod magyar regisztráció?
Az okmány fajták közt csak az 3 szerepel amit írtál? National id nem szerepel? Mert akkor nem EU-s linket adtak meg és oda ha nem EU-s ha jól tudom, nem lehet tőlünk adatokat feltölteni.

Én ha itt lépek be https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/home nekem alul ott a magyar zászló, a link amit írtál azon meg csak USA van. Ráadásul ez lesz a belépési link: https://www.paypal.com/signin?country.x=US&locale.x=en_US

Ez van nekem alul.

[ Szerkesztve ]

(#28719) pethYeti válasza V/ (#28718) üzenetére


pethYeti
addikt

Ha innen lépek be minden ugyan az.

Egyébként van vagy 8-10 éves az accountom, szóval könnyen lehet, hogy ez még nem EU-s reg. Ha ez a helyzet akkor mit tudok tenni?

[ Szerkesztve ]

(#28720) V/ válasza pethYeti (#28719) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de csak USA-ra való okmányok feltöltése az nem stimmel. Amit itt #28708 látható kép az egy hasonló azonosítási eljárás volt.
Megpróbálod jelezni feléjük, hogy nem tudod a képet feltölteni, adjanak egy másik feltöltési lehetőséget.

Ha magyar címed van akkor az magyar lesz. Ha ilyen régi és eddig nem kértek azonosítást, akkor a rendszer eljutott az ellenőrzésben hozzád is.

[ Szerkesztve ]

(#28721) pethYeti válasza V/ (#28720) üzenetére


pethYeti
addikt

Lehet. De akkor is bosszantó. Múltkor 1 hét volt mire engedte hogy beállítsam a bankszámlaszámomat. Ugyanilyen semmilyen hibaüzenetet kaptam.

Még szerencse, hogy a PayPal app beenged és azon keresztül tudok írni nekik (ha egyáltalán megkapják...), mert a service@paypal.com-ról csak egy automata válasz jött hogy lépjek be. Ez ugye nevetséges ha be se enged a weboldal.

(#28722) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Ez a butus googleplay áruház nem tudja kezelni az sms belépés védelemmel használt paypal fiókot :D
3 évente szánom rá magam vásárlásra és tessék..
A párom magyar paypal regje meg nem jogosult eme app megvásárlására..
:D megnézem mit mutat a torrent :D

[ Szerkesztve ]

(#28723) pethYeti


pethYeti
addikt

Feladom komolyan. Ezek idióták. Most kaptam egy emailt hogy lépjek be mert a message centerbe kaptam üzenetet. De nem tudok belépni. :W

(#28724) ekrisztian válasza pethYeti (#28723) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Az megy az app-ban is, harangra jobbra fent kattints.

[ Szerkesztve ]

(#28725) pethYeti válasza ekrisztian (#28724) üzenetére


pethYeti
addikt

Én android appban nem látok harangot. :F

(#28726) ekrisztian válasza pethYeti (#28725) üzenetére


ekrisztian
senior tag

És tényleg eltünt, január 28-tól keresi mindenki a paypal community-n.
Kiszedték belőle. Nincs notification icon.
Sorry!

(#28727) pethYeti


pethYeti
addikt

Nah. Felhívtak Dublinból. Megoldották. Szerencsére.

(#28728) aytukabozs válasza pethYeti (#28727) üzenetére


aytukabozs
addikt

De kiderült mi volt a baj? Mi volt a szokatlan aktivitás?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#28729) V/ válasza pethYeti (#28727) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg megoszthatnád, hogy miért nem sikerült a képeket feltölteni?

[ Szerkesztve ]

(#28730) pethYeti válasza aytukabozs (#28728) üzenetére


pethYeti
addikt

Magyarázta hogy valami olyan linkre kattinthattam, mondtam nem. Nem csináltam semmi szokatlant. Mondtam neki hogy van sms-es 2 faktoros beléptetésem is szóval belépni se akart senki. Valamint fura módon az Android app-ba simán be tudtám lépni. Aztán végül arra fogta hogy megkavarodott az autentikációm. Telefonon keresztül igazoltam magam majd csináltatott velem egy jelszó váltást.

V/ Ez szóba se került, egyből jelszó váltás felé ment a dolog. Annyit kérdeztem még a beszélgetés végén, hogy most akkor fel kell töltenem valamit, de azt mondta a telefonon igazoltam magam ezért ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#28731) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egy újabb PP adathalász gyöngyszem, a pay@palsupport.com-ról küldték :DDD

:C :U

;) - The Power of the Light Side

(#28732) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Ebay-s vásárlásokhoz feltétlen szükséges paypal-hoz bankszámlát hozzáadni? Az összefoglalóban az van írva,hogy paypal-os egyenleget fel lehet tölteni úgy,hogy más paypal-ról küldenek nekem.
Még nincs bankszámlám és ha nem fontos akkor nem is csinálnék ha így is lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#28733) V/ válasza SybenX (#28732) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell bankszámla hozzá. Bárhol vásárolsz ahol elfogadják a PayPal-t elegendő ha az egyenlegen van pénz.
Ha magyar a regisztrációd akkor csak a PayPal egyenlegről történő pénzkiküldéshez szükséges számla, csak kifele irány, vásárláshoz nincs köze.
Viszont ha van bankszámlád és ahhoz adnak bankkártyát és azt hozzárendeled a PayPal fiókodhoz, akkor kedvezőbb a devizás vásárlás, ha a bank váltja a devizát, az egyenleg használata esetén nincs ilyen lehetőség.
Jó neked, hogy eddig "megúsztad" a bankszámlát, évi legalább 10000 Ft megtakarítás, bár előbb-utóbb mindenkinek lesz számlája.
Azt vedd figyelembe, hogy annak aki küldi neked a pénzt a másik PayPal fiókról, csak akkor ingyenes, ha egyenlegről és azonos devizában küldi. Ha neki bankkártya a kiinduló akkor az pénzbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#28734) SybenX válasza V/ (#28733) üzenetére


SybenX
őstag

18 éves vagyok ezért nincs még bankszámlám,viszont már unom,hogy mindig mást kell kérni ha kell valamit venni ebayről.
Akkor végülis mindenképpen megérné csinálni bankkártyát.Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#28735) V/


V/
Topikgazda

Ne dőljön senki ennek be!
Innen jön, kamu baromság: Service Inc. ppl@supp.com

[ Szerkesztve ]

(#28736) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Paypalon lévő dollárt hogy éri meg OTP-s számlára leküldeni? Küldés előtt átváltatni az oldalon vagy dollárban küldeni és az OTP-re hagyni? köszi

(#28737) V/ válasza lemusz (#28736) üzenetére


V/
Topikgazda

Valahol szerepel az Összefoglalóban is, bármely nem forint deviza automatikusan forintként megy le a PayPal egyenlegről, nem kell, nem lehet váltogatni.
Feltéve ha magyar a regisztrációd.
Hozzáteszem ha valaki deviza számlát adott volna hozzá -ami a szabályok szerint nem lehetséges- az duplán fordítja a pénzt. Kijön a forint és a bankja majd a forintot az adott devizára fordítja át amikor lekönyveli.

[ Szerkesztve ]

(#28738) lemusz válasza V/ (#28737) üzenetére


lemusz
addikt

köszi
Angolul használom az oldalt, de a nemzetiségnél Hungary van.

[ Szerkesztve ]

(#28739) V/ válasza lemusz (#28738) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy értem regisztráció típusát, hogy mi a nemzetisége az adott fiók tulajdonosának.

(#28740) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Kb január 9-én rendeltem a Gamiss áruházból egy Miband2-t. 60 nap után sem ért ide ezért nyitottam a webáruházban egy tikettet, amivel idáig jutottam:

We apologize with this delay and sincerely regret to hear that you have not received your order.

After reviewing your order in detail, we have found that you haven't purchased any insurance during the check-out. Please understand that in such case we can only compensate you partially.

The shipping company is actually responsible for this loss which is sadly beyond our control.

Please review in detail our shipping and insurance policy in our terms and conditions here: http://www.gamiss.com/m-article-id-36.htm

However, as you are a valuable customer, we are willing to help you the best way we possibly can.

Here are the best solutions we can offer you in this situation:

1) Resend the item upon repaying 50% of the order value.

In this case we will send you an invoice to submit the payment of 10USD via PayPal.

Please confirm your shipping address again in this format:

Consignee Name:

Detailed Address:

City:

State (Province):

Postal Code:

Country:

Phone Number:

2) Partial refund to your Wallet as store credit.

We can refund 8.5USD as a gesture of good will to your Wallet and exceptionally reward you with extra points (You will receive 5 points for every 1 USD. For example 3 USD will gain you 15 points).

You can use both your Wallet and points to purchase your future products.

Please check the benefits of points here: http://www.gamiss.com/m-article-id-86.htm

Please find the advantages of wallet here: http://www.gamiss.com/m-ewallet_guide.html

3) Partial refund to your original payment account.

In this case, we can refund 8.5USD to your original payment account.

Kindly let us know your decision.

Once again we apologize for any inconvenience caused.

Kind Regards

Janelle

Gamiss Support Team

Ezen 3 opcióból egyiket sem áll szándékomban elfogadni.

A kérdésem az lenne, hogy vihetem Paypal refund-ra az ügyet? A javamra fognak dönteni ez esetben és visszakapom a teljes összeget?

(#28741) aytukabozs válasza chatran (#28740) üzenetére


aytukabozs
addikt

Természetesen nyithatsz dispute-ot,
de a végeredményt senki nem tudja megjósolni,
( visszaolvasva lehet irracionális PP döntésekkel találkozni).
Persze a legvalószínűbb forgatókönyv az,
hogy visszafizettetik a bolttal a vételárat.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#28742) V/ válasza chatran (#28740) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kifizetted volna azt az 1.68 $ biztosítási díjat, alapból kijelölve, szó nélkül küldtek volna egy másikat. A vásárlási feltételek egyértelműen írják, hogy miként működik a vásárlói védelmük.
Gamiss strongly recommends all customers to purchase shipping insurance during the checkout.
This ensures that if there are any issue during the delivery process that Gamiss will send you the same product free of charge. If the item becomes unavailable we will offer you alternative refund options.

Ilyen esetben azért a PayPal ritkán szokta felülírni az adott webshop szabályait.
De talán szerencséd lesz.
Egyébként is elsőre mindig a webshop reagál a dispute-ra és azután jön képbe a PayPal ha nem tudtok megegyezni. Lehet, hogy lesz egy 4. ajánlata.Vagy ha következetesen betartja a vásárlási feltételeket, akkor semmi.

[ Szerkesztve ]

(#28743) chatran válasza V/ (#28742) üzenetére


chatran
őstag

Köszi a válaszokat. Kettőt rendeltünk a családban biztosítás nélkül, az első gond nélkül ideért, a második már nem.
Ha a pp refundot választom, lehet vesztenivalóm? Ha a pp a bolt javára dönt, akkor bukhatom a bolt által felajánlott félár visszaadását?

(#28744) V/ válasza chatran (#28743) üzenetére


V/
Topikgazda

Elsőre mindig a bolt fog reagálni valamit. Azt vagy elfogadod vagy nem, azután tudod kérni a PayPal döntését. Nem lehet előre megjósolni. Nem minden esetben hagyják figyelmen kívül a kereskedő, az üzlet szabályait. Csak akkor fog kiderülni, ha eljutsz odáig.
Elméletben, hangsúlyozom elméletben a teljes vételár visszajárna, mivel nem érkezett meg.
Volt olyan is, hogy az üzlet nem volt hajlandó fizetni, mivel egyértelműek a szabályaik, viszont a Paypal a saját költségére mivel az elégedett felhasználó a fontos, kifizette az árat.

[ Szerkesztve ]

(#28745) chatran válasza V/ (#28744) üzenetére


chatran
őstag

Köszi, akkor mielőtt pp-ra vinném az ügyet, előtte válaszolok erre a levélre azzal, hogy pp case-t fogok nyitni, ha csak ez a három lehetőség áll fenn. Kíváncsi vagyok arra majd mit írnak.

(#28746) afoyem


afoyem
tag

Sziasztok.

Lehet PayPalal fizetni AliExpress, Ebay-en úgy hogy banki utalással töltöm fel az egyenlegem nem adok hozzá bankkártyát a PayPal-hoz?

(#28747) aytukabozs válasza afoyem (#28746) üzenetére


aytukabozs
addikt

alin semmilyen módon nem.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#28748) V/ válasza afoyem (#28746) üzenetére


V/
Topikgazda

A második kérdésedre itt volt egy válasz, 13 hsz-el feljebb. Célszerű a neveden lévő bankszámláról utalni, vagy Unicredit Bank fiókba az egyenlegre rakni pénzt, persze ott is te vagy aki befizeti.

[ Szerkesztve ]

(#28749) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

van egy régi paypal fiókom, soha nem használtam, viszont most szükségem lenne rá. A jelszavamat természetesen elfeljtettem, az email cím megvan. Kérnék jelszóemlékeztetőt, de csak sms-ben és hívásban ajánlja fel az azonosítást, persze az a számom ami meg van adva, már nem él.

A kérdés adott: hogyan tudnék belépni?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#28750) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Ma kérte tőlem a paypal a hitelesítést,lakcím személyi stb.Mennyi idő szokott lenni míg hitelesítik,illetve számítsak rá hogy hívnak is(ritkán beszélek szóban angolul).

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.