Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) buca84 válasza V/ (#28400) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!
Átvezettem a pénzt. Most sem tudok vele fizetni. Ugyan azt a hibát írja.
Annyit vezettem át, ami fedi bőven. Nem értem mi lehet a baj....

(#28402) V/ válasza buca84 (#28401) üzenetére


V/
Topikgazda

Így működni kellene, ezért írták ők is. Más variáció már nincs, mindent kitárgyaltunk.
Ezt te nem tudod a Spm-nél kifizetni PayPal-ról annak ellenére, hogy szerintük náluk sincs probléma.
Valamiért tényleg az jutott eszembe elsőre, hogy náluk sem lehet kártya nélkül fizetni. Bár nem egyértelmű a fizetési feltételeknél ez.

[ Szerkesztve ]

(#28403) buca84 válasza V/ (#28402) üzenetére


buca84
őstag

Akkor más ne marad, mint vezessem vissza a bankszámlámra. Jól gondolom?

A gáz az, hogy most átvezettem USD- be és ha visszatenném Ft-ra, akkor sokat buknék. Szívás. Hogy tudom a legegyszerűbben visszatenni a pénzt Ft -ba majd vissza a számlámra?

Spemall azt írta ma hajnalban, hogy kapnak folyamatosan összegeket a rendelések után.

[ Szerkesztve ]

(#28404) buca84 válasza buca84 (#28403) üzenetére


buca84
őstag

A bankszámlára visszavezetéshez:
Ugyan azt csináljam meg, mint amit V/ írtál csak fordítva? Állítsam be alapértelmezetre a Ft-ot, majd vezessem át az USD-t a Ft-ra?
Ezután pedig az első hsz-ben található withdraw segítségével vezesemm át az összeget a bankszámlámra, igaz?

(#28405) V/ válasza buca84 (#28404) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt kell csinálni.
Mehet a $ egyenlegről, átkonvertálja automatikusan forintra.
Összefoglaló, 5. PayPal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára a Withdraw funds menüponttal

[ Szerkesztve ]

(#28406) buca84 válasza V/ (#28405) üzenetére


buca84
őstag

Köszönöm! A sok türelmet is! :R

(#28407) V/ válasza buca84 (#28406) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen, sajnálom hogy nem jön össze ez a fizetés.

(#28408) buca84 válasza V/ (#28407) üzenetére


buca84
őstag

Nem tudom mi a baj.
Most azon imádkozom, hogy megjöjjön a pénz.

Ha visszakaptam, csak csatolnom kell a bankkátyám, igaz? Mást nem kell csinálni, ugye?

(#28409) V/ válasza buca84 (#28408) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha PayPal-al van gond akkor lehet, hogy nem tudsz továbbra sem fizetni.
Ha ott a kártyás fizetést választod az is biztonságos, nem átverős a cég és akkor a PayPal nem jön szóba, nincs hiba lehetőség, feltéve ha nem Maestro kártyával akarsz fizetni.

(#28410) buca84 válasza V/ (#28409) üzenetére


buca84
őstag

A 180 nap paypal garancia miatt ragaszkodnék a paypal -hez.
FHB -s MasterCard Standard dombornyomott kártyám van.

(#28411) V/ válasza buca84 (#28410) üzenetére


V/
Topikgazda

A félreértések miatt tisztázzuk.
A 180 nap csak a vásárlás mozzanatára vonatkozó védelem, nem vonatkozik garanciás problémákra.
Az amire vonatkozik, az átvétel után általában rögtön kiderül, vagy még abban az időszakban amíg visszaküldhető az eladónak az általa vállalt időben.
Az hogy te 179. napon kifogásolod hogy rossz terméket küldött és dispute-t kezdeményezel a vételár visszakérésére, de te addig használtad hibátlanul, no ez nem életszerű dolog.

What’s covered with PayPal Purchase Protection
You bought a book, but received a DVD
You bought an item described as “new,” but received something that was used
You purchased 3 items, but only received 2
The item was damaged during shipping
The item is missing major parts (that the seller didn’t report)
You purchased an item described as authentic, but received a knockoff instead

Részletesen itt leírva.

A Spemall egyébként 12 hónap garanciát biztosít, de azt mint a bolti vásárlások esetén a kereskedőnél kell rendezni, nem pedig a "bankot" nyaggatni.
Másrészt van saját vásárlói védelem, így azon belül le tudsz minden olyan dolgot rendezni, amire a PayPal-t szeretnéd használni, valójában el sem jutsz a PayPal-hoz a problémával, mert megoldódik vásárlási szerződésed alapján. Ami nem, abban pedig a PayPal sem fog dönteni.
Úgy hogy kár a PayPal védelemre alapoznod.

[ Szerkesztve ]

(#28413) buca84


buca84
őstag

Ahha.Értem.
Van a spemall-nál 2 év EU garancia is.

(#28414) V/ válasza buca84 (#28413) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az 180 nap mit számít?

(#28415) buca84 válasza V/ (#28414) üzenetére


buca84
őstag

Ezek szerint nem sokat. Csak javasolta egy ismerős.

(#28416) spileraaa válasza horvathd (#28384) üzenetére


spileraaa
senior tag

Vagy másik lehetőség, hogy a PayPal egyenlegét előzetesen benki utalással feltölti (Top Up) és úgy küldi el neked.

ezt a top upot hol kapja meg?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#28417) V/ válasza spileraaa (#28416) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra érti hogy te feltöltöd a PP egyenlegedet és arról egy másik PP fiókra átküldheted barátkénti küldéssel.

(#28418) spileraaa válasza V/ (#28417) üzenetére


spileraaa
senior tag

a melekelt kepen sehol nem latom ezt a Top up lehetoseget
[link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#28419) V/ válasza spileraaa (#28418) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem magyar a regisztráció? Mert akkor csak a Add funds using Trustly áll rendelkezésre.
Nálunk így néz ki a menü:

A Wallet meg így

A Romániai fiókok esetén ez áll rendelkezésre:

Magyar fiók:

[ Szerkesztve ]

(#28420) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Üdv! Elkövettem azt a hibát, hogy a Paypal számlámat egy más névre szóló bankszámláról (netbank utalással) akartam feltölteni... Így a pénz nem érkezett meg. Hova kell írni, hogy orvosolhassam a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#28421) V/ válasza =Mentor= (#28420) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehova, úgy 10-15 nap múlva visszakerül az indító számlára.

(#28422) buca84 válasza V/ (#28421) üzenetére


buca84
őstag

Tegnap ebéd után visszaküldtem a paypal egyenlegem a bankszámlámra.
1-2 businnes day -t írt. Ez gyakorlatban mit jelent? Hétfőn kellene csak visszakapnom? Ha hétfőn se jönne meg a pénz, akkor kezdhetek aggódni?

(#28423) V/ válasza buca84 (#28422) üzenetére


V/
Topikgazda

Most 1 órás a banki utalási rend 7:30 és 16:30 közt. Az hogy az FHB mikor könyveli el a bejövő pénzt mostanában nem tudom, de elméletben a mai nap is lehetséges, egyébként meg hétfő. Nekem az Erste egy 7:25-kor indított egyenlegről történő withdrawot 10:00 körül jóváírta.

[ Szerkesztve ]

(#28424) buca84 válasza V/ (#28423) üzenetére


buca84
őstag

Értem. Köszi!
Ha kedden se kapnám meg, akkor kezdhetek pánikolni és a tranzakció számmal bemenni a helyi FHB-ba.

(#28425) buca84 válasza buca84 (#28424) üzenetére


buca84
őstag

Megkaptam a pénzt.
Rámentem újra a spemall -on a vásárlásra. Át is irányított a paypal oldalalára. Kérte, hogy mivel akarok fizetni. Megadtam neki a bankkártyám. Kérte a teljes számát, hogy verifikálja. Megadtam.
Visszadobott a paypal oldalára sikeres vásárlás nélkül. Ezt többször nem merem eljátszani, mert nehogy kétszer vonjon le bármit is.

(#28426) buca84 válasza buca84 (#28425) üzenetére


buca84
őstag

PayPal oldalamon a bankkártyánál sárga felkiáltó jel van, hogy konfirmáljam. De úgy olvastam, hogy nem feltétlen kell ezt megcsinálni.

(#28427) buca84 válasza buca84 (#28426) üzenetére


buca84
őstag

A bankkártya megerősítésénél ez van. De én ilyen kódot nem kaptam, nem is tudom hol kell igényelni.

(#28428) V/ válasza buca84 (#28425) üzenetére


V/
Topikgazda

Így csináltad?
Fizetés
Check out gomb, nem a PayPal.
Kiválasztod a szállítást, a PayPal-t majd nem belépni, hanem a Pay with debit or credit card
Ott kitölteni az adatokat és Agree & Pay (egy másik PayPal fiókot is létrehozott volna)
Ha ezek után sem tudod kifizetni, akkor részemről megáll a tudomány.

(#28429) V/ válasza buca84 (#28427) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elküldöd az "igénylést" ez a 400 Ft-os levonás, akkor majd a bankszámládra kapod a terhelési tranzakcióban. Csak vásárlási kártyahasználathoz tényleg nem kell ez a confirm.

(#28430) buca84 válasza V/ (#28428) üzenetére


buca84
őstag

Így csináltam, igen.

Most megkértem a kártya megerősítéséhez a kódot. erre várok. Ha ez meglesz, akkor újra próbálom.

(#28431) V/ válasza buca84 (#28430) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt azért nézd meg, hogy a bankod nem-e zárolta az előző vásárlási kísérlet összegét. Látom nem egyértelmű a dolog az a confirmálás. Akkor újból:
A második mozzanat a kártya konfirmálása, ez 400 Ft levonással jár, amit majd visszakapunk, de ez csak a pénz küldési és fogadási alap limitek eltörlése miatt szükséges, ha nem történik meg, az nem befolyásolja a kártyával való vásárlást.
Tehát ha megkapod és beírod, visszakapod a 400 Ft-ot, nem lesz csak éves pénzküldési limited és jó eséllyel továbbra sem tudod kifizetni.
Mennyi az FHB-nél a napi kártyahasználati limit összeg és darabszám?

[ Szerkesztve ]

(#28432) buca84 válasza V/ (#28431) üzenetére


buca84
őstag

Nem zárolta a bankom a vásárlás összegét. Ezt direkt csekkoltam többször is.

Kezdem feladni. Így veszt a paypal egy régi felasználót...

(#28433) V/ válasza buca84 (#28432) üzenetére


V/
Topikgazda

A netbankodon megnézted, hogy nem túl alacsony a vásárlási limit összeged a kártyádnál?

[ Szerkesztve ]

(#28434) buca84 válasza V/ (#28433) üzenetére


buca84
őstag

POS limit 300e Ft.

(#28435) V/ válasza buca84 (#28434) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ennyi, valamiért nem tudsz fizetni a Spemall-on.

[ Szerkesztve ]

(#28436) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Lejárt a régi bankkártyám, így hozzáadtam az újat a fiókomhoz, mennyi idő után látszik a bankszámla kivonaton a 4 számjegyű aktiváló kód ? OTP Maestro kártya, néztem netbankon de még nem látszik semmi (reggel adtam hozzá az új kártyát) :R

Lumia 950XL

(#28437) V/ válasza ZsoltG60 (#28436) üzenetére


V/
Topikgazda

Már aktiválva. :) Tudsz vásárolni.
Az Összefoglalóban lévő leírás tartalmazza a szükséges információkat, de a banki számlatörténet 2-3 banki munkanap után lesz látható, ha jóváírták.

(#28438) ZsoltG60 válasza V/ (#28437) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Rendben köszi, még nem vásároltam, csak a Paypal oldalon kéri a kártya megerősítését... :R

Lumia 950XL

(#28439) V/ válasza ZsoltG60 (#28438) üzenetére


V/
Topikgazda

A 28431-ben írtam, hogy ez mi lenne, de amikor rányomsz akkor ki is írja.
A második mozzanat a kártya konfirmálása, ez 400 Ft levonással jár, amit majd visszakapunk, de ez csak a pénz küldési és fogadási alap limitek eltörlése miatt szükséges, ha nem történik meg, az nem befolyásolja a kártyával való vásárlást.
Ezt a kényszerítést, hogy ott bosszantson a Confirm szöveg most találták ki.

[ Szerkesztve ]

(#28440) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a paypal-al! Euro alapú osztrák bankártyám van hozzáadva a paypalhoz. Tegnap vettem egy kijelzővédő üveget 99 centért és 2,03 eurot vont le a számlámról. 2 euróért kapok egy dollárt vagy mi? Valami rosszul van beállítva? Hogy lebetséges ez? Mit csináljak? Mostanába vettem észre hogy rosszul történik a váltás? Barátnőmnek is ~3,5 dolláros telefontoknál ~4,5 eurot vont le!
Ezt a kijelzővéddőt probakép vettem, sőt kettőt vettem. Egyiket ugy, hogy paypal váltja a pénzt a másikat ugy hogy a bankom, de érdekes módon mindkettőnél 2,03 eurót vont le a kártyáról.

(#28441) V/ válasza tukko1 (#28440) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem a PayPal vált, akkor a bankod kártyás vásárlási árfolyama az érvényes.
A kártyák hozzá vannak rendelve a PayPal fiókokhoz? Mert ha nem, akkor minden vásárlásnál megtörténik a kártya ellenőrzése 1 € próbaterheléssel, amit egy kis idő múlva sztornóz a banki rendszer.
Nálatok a bank nem zárolja elsőnek és később vonja le? Mert nálunk így működik.
Milyen fajta a kártyád?
Nézd meg az Összefoglalóban a 4. Kártyakonverzió leírást, igaz forintos a példa, de nem lehet nagy különbség a beállításnál.

[ Szerkesztve ]

(#28442) Laraxior


Laraxior
titán

There seems to be a problem

We can’t send your payment right now. If you keep running into this issue, please contact PayPal.

Miért írja ezt folyamatosan? Vásárolni tudok ebayről, de a másik, magyar paypal accountomra nem tudok áttenni pénzt :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28443) V/ válasza Laraxior (#28442) üzenetére


V/
Topikgazda

Onnan kezdve hogy egy személynek csak egy magán és egy üzleti fiókja lehet, a probléma onnan indulhat.
Azt írják, ha ez gyakran előjön vedd fel velük a kapcsolatot. Én is ezt tudom javasolni.

(#28444) ekrisztian válasza Laraxior (#28442) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Mi lett volna a folyamat? A paypal konto nem lehet üres, ha nincs rajta pénz, nem tudod átteni, hiába van mondjuk számla vagy kártya hozzá rendelve, ami ugye elég vásárláshoz.

(#28445) Beni2360


Beni2360
félisten

Hi. nem tudok telefon számot változtatni.Az oldalon már szerepel az új 70 szám de amikor belépek még a régi 30 számra küldi az ell.kódot. Hétfőig jó még ez a szám.
A beállításoknál már látom a 70 számot . valaki segítene? :R
Chrome böngészö

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28446) V/ válasza Beni2360 (#28445) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 2. PayPal fiók belépési védelme SMS kóddal leírás segíthet.
Deaktiválod a régi számot és azután az új számra aktiválod. Gondolom erről a kódról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#28447) Beni2360 válasza V/ (#28446) üzenetére


Beni2360
félisten

Na ezt a lehetőséget is megnézem mert belülről a beáll. nem sikeredet . de volt egy szerkesztéshez való kód és rublika de ott nem sikeredett.
heuréka sikeredet még 1x :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28448) GZB01


GZB01
tag

Sziasztok !
Nemrég vettem egy telefont, ami elromlott és el lett küldve szervízbe Spanyolországba ezt a költséget paypal tudja állni ? erre nem terjed ki ez a paypalos refunded returns lehetőség ?
Köszi előre !!!

(#28449) V/ válasza GZB01 (#28448) üzenetére


V/
Topikgazda

Garanciális visszaküldésre nem. Csak az eladó által vállalt visszaküldési időtartam alatt. Az eladó Return megjegyzés napjai amire figyelni kell.
Bővebben az Összefoglaló 8. pont

(#28450) pufika1984


pufika1984
tag

sziasztok! PayPal fiók belépési védelme SMS kódot aktiváltam. Ennek a továbbiakban lesznek valami kötségei? vagy ez teljesen ingyenes?
köszi előre is a segitséget!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.