Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Har_melin válasza Scale (#1949) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A profik lehet, hogy majd kijavítanak, de szerintem itt nincs értelme az ALD-nak. Nincsenek + crit chance node-ok, márpedig shock-hoz magas crit kellene vagy olyan lightning spell, amelyik automatikusan ezzel jár. A plusz elemental dmg nem ilyen.

Lehet azzal érvelni, hogy így kiegyenlítettebb a karakter a resistes/immune szörnyekkel szemben, de szerintem ez is tévedés. A FP az aktív resistjét töri át, vagyis egy 30-as FP érték akkor is 45-öt csinál egy max.75-ös res-ből, ha esetleg a nominálisan nagyobb érték állna mögötte. (Nem tudom, szörnyeknél lehet-e ilyen, PVP-nél igen, mondjuk egy 120-as FR a cuccokból és passzívokból.)

Én biztosan inkább a FP-t használnám. Azt a három pontot, amit a Static Blow-ra költ (nem beszélve arról, hogy mikorra jut oda, merci legvégére vagy még akkor sem?) vagy az Elemental Dominion utáni három tűzsebzésre (+31% fire dmg, + 15% FR) vagy a witch másik ágának az elején lévő mana/life node-okra tenném (+20% max mana, +12%max life, +20% mana regen). Talán inkább az utóbbira, lévén hogy az EB, a MOM és az AA is mana igényes, a +12% life pedig az egyik legmagasabb.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1952) kristof123 válasza Nordic (#1934) üzenetére


kristof123
őstag

Nem fogok videót csinálni a kariról, mert ott hagytam... Sajnos 77-es Shrine boss olyan szinten gyilkolt le, hogy rögtön el is ment a kedvem a karitól. Így vettem egy Soul takert és kezdtem egy új karit. : D

(#1948) readthemall:
Pathofexile.com, events menüponton belül az Ambush ladder.

(#1953) tocsek18 válasza Csöbronit (#1950) üzenetére


tocsek18
senior tag

nincs értelme mert nincs crti és crit multi nah meg dagger node sem a közelben

(#1954) Nordic válasza kristof123 (#1952) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

És tudod miért? Mert vannak bizonyos map-bossok, amiket spellblock nélkül nem tudsz megcsinálni. Hiába van oltári DPS/armor/resist/life leech kombód, egyszerűen olyan dmg-t tolnak ki spellel, amit nem tudsz spellblock nélkül megfogni. Ezek a bossok:

- Összes piety(Temple maptól kezdve), összes dominus, torture chamber boss, chrematorium boss.

Az hogy csak úgy vettél egy solu takert(amiért ismét bann járna :DDD) még nem fog problémát megoldani, ugyanúgy le fognak csapni spell block nélkül azokon a mapokon.

(#1955) #48201984


#48201984
törölt tag

(#1952) kristof123
Köszi! De itt nincs mód rá, hogy megtaláljam magam vhogy?

Más:
6L összerakásához mennyi fusing-al állnátok neki? Illetve mennyire érdemes a quality-t felnyomni mindegyik előtt? Tudom, hogy RNG, de hátha több a tapasztalatotok vele, mint nekem.
Hallottam olyat is, hogy nagyobb az esélyed erre, mint a 6S kirakására, amit remélek is, mert az 200-ból lett meg. :)

(#1956) Plazmacucci válasza #48201984 (#1955) üzenetére


Plazmacucci
félisten

quality-t a végén kell, mert nullázódik mikor más orbot nyomsz rá!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1957) kristof123 válasza Nordic (#1954) üzenetére


kristof123
őstag

Most az jön. Csinálok egy spell blockos karaktert. Veszek még rá 1-2 itemet és jó is lesz. : D

(#1955) readthemall:
Itt kell megkeresned magad....

[ Szerkesztve ]

(#1958) #48201984 válasza kristof123 (#1957) üzenetére


#48201984
törölt tag

Azt látom, csak azt ne mond, hogy pörgessem végig.. :D Szóval lehet valahol keresni?
Ez nekem nem működik.

(#1956) Plazmacucci
Igen, tehát minden fuse előtt érdemes felnyomni. Vagyis kérdés, hogy érdemes-e?

[ Szerkesztve ]

(#1959) Plazmacucci válasza #48201984 (#1958) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Megcsinálod a socketeket, összekapcsolod, sárgítod, aztán a végén ha kész, quality.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1960) #48201984 válasza Plazmacucci (#1959) üzenetére


#48201984
törölt tag

Akkor nem ugyan arról beszélünk. Növeli az esélyed, hogyha quality-s cuccokat próbálsz összekötni.

Kérdés, hogy megéri-e venni/gyűjteni a blacksmith-eket, vagy csak próbálkozni egy rakat fuse-al.

(#1961) Csöbronit válasza tocsek18 (#1953) üzenetére


Csöbronit
tag

De más karival nem nagyon tudsz 8attack/sec-et elérni annyi frenzi nélkül amennyi a közelében van.

FaZe Clan Member - MLG player

(#1962) Har_melin válasza Csöbronit (#1961) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

"Növeli az esélyed, hogyha quality-s cuccokat próbálsz összekötni."

Ez kérdés volt vagy állítás? Én még nem hallottam erről, de ha a quality növeli az esélyt a 6L eléréséhez, akkor szerintem nobrainer a kérdés, persze, hogy rá kell nyomni a 20 orbot a fusing-ok előtt.

Bár én azt hiszem, inkább vennék pár chaosért sima fehér, hatlinkes cuccot, ha van annyi fusing-od, amennyi kellene hozzá, akkor egyszerűbb eladni őket. De ez csak az én pesszimista és lusta véleményem. :U

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1963) kristof123


kristof123
őstag

Elkezdtem az új karaktert (Marauder) és valami borzalom az első pár szint vele, de ~21-es szint (RT) után nagyon szépen lehet vele haladni.
Így kell csinálni a FB build-et. : D

(#1964) Csöbronit válasza Har_melin (#1962) üzenetére


Csöbronit
tag

Ez a válasz gondolom nem nekem lett szánva :)

u.i:Van kedve valakinek együtt tolni?

[ Szerkesztve ]

FaZe Clan Member - MLG player

(#1965) Har_melin válasza Csöbronit (#1964) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Bocs, persze, hogy nem, az előző kommenthez tartozik. :(

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1966) tocsek18 válasza Csöbronit (#1961) üzenetére


tocsek18
senior tag

akkor csináld duelistből majd meglátod milyen is az :D
1flikerest nem láttam aki duelist lenne mind shadow volt, de ahoz űber ex gear kell :D ahogy guild társ mondaná flicker 40k alatt életképtelen :Y :C

(#1967) kristof123 válasza tocsek18 (#1966) üzenetére


kristof123
őstag

Bezony és CI-ként volt eddig a legjobb imho.

(#1968) lajos001


lajos001
aktív tag

Légyszi' árulja már el valaki mi a túróval sebződöm, amikor nagy piros gömbök vannak körülöttem és az életem úgy fogy, mint erős mérgeződéskor? Tudom meg lehet nézni az ikont a bal felső sarokban, de a pánik miatt nem volt rá időm. Itattam szegény shadow-t, mint állat, hogy talpon maradjon :-D. Épphogy megúsztam.

(#1969) Nordic válasza lajos001 (#1968) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Corrupting Blood....ugyanaz mint a bleed, csak nem kell futnod hozzá. Minden ütéssel 1 stack CB kerül rád, max 20. Remove Bleed poti megszünteti az effektet. Csak irtó life leech-el tudod magad közel szinten tartani, amíg ütöd, ellenkező esetben szívás egy olyan mob.

(#1970) Har_melin válasza kristof123 (#1963) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

én mondjuk pajzsos, maxblock-osra hajtok, de ezek szerint nagyon elszúrtam valamit, lvl53-on jó, ha a háromnegyede megvan bekapcsolt Hatred-del. Azt hiszem mégis ki kell kukáznom az IR-t innen és berakni a melee phys dmg-et...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1971) lajos001 válasza Nordic (#1969) üzenetére


lajos001
aktív tag

Szívás, azt észrevettem. :-D
Köszönöm az infót!

(#1972) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Pincture vagy a viper strike jobb?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1973) Nordic válasza Plazmacucci (#1972) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A poison arrow :DDD

Amúgy viper strike...

(#1974) tocsek18


tocsek18
senior tag

Rebalancing Corrupted Area and Invasion Bosses :C

(#1975) Nordic válasza tocsek18 (#1974) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem tudom hogy vagy(tok) vele, de engem ez jobban érdekel: Client-server Action Synchronisation, a többi csak balance kérdése. A baj, hogy ebben a hitem már elvesztettem, 2 éve nem történt változás ezügyben. :(((

(#1976) tocsek18 válasza Nordic (#1975) üzenetére


tocsek18
senior tag

azt mondták nem is tudják megoldani :(
amúgy szerintem csak nincs pénzük akkora szerverparkra :(

debeteg :D

[ Szerkesztve ]

(#1977) Nordic válasza tocsek18 (#1976) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ha elolvasnád a leírást tudnád, hogy nem a szerverpark számának növelése oldaná meg a problémát... :U

"Desync is not affected by stress on our servers (as explained in the above article). Buying more servers doesn't solve the problem. We have enough servers currently. When they're overloaded, they fail to spawn new areas, rather than affecting combat prediction."

Az öv az büntet...a vége meg...hát...Kripp jutott eszembe(mennyivel jobban néztek ki az aurák akkor :O ).

[ Szerkesztve ]

(#1978) Har_melin válasza tocsek18 (#1976) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ezért nem értettem soha a logikát a 2c receptben, leszámítva persze ha egy bizonyos cuccot akar az ember megszerezni és nem akar közben csereberélni. :F

Viszont örömmel látom, hogy mások is bővítgetik szorgosan a ládájukat - sajnos a hétvégi akciót benéztem és lecsúsztam róla.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1979) tocsek18 válasza Nordic (#1977) üzenetére


tocsek18
senior tag

oh hát tényleg nem olvasta :( :D
jah régi aurák opák voltak meg opa lagok mikor summoner megjelent :D

(#1980) lajos001


lajos001
aktív tag

Minden felszerelésre lehet használni a Vaal orbot? Látom, hogy aurára is használják, de nem látok extra tulajdonságát az aura gemnek. A unique-ok el is veszíthetik a tulajdonságaikat tőle?
Valaki leírhatná pár sorban mire érdemes ezeket az orbokat használni.

(#1981) lajos001 válasza tocsek18 (#1976) üzenetére


lajos001
aktív tag

:D :C

(#1982) Csöbronit


Csöbronit
tag

Nekem az lenne a kérdésem hogy hogyan használ valaki 4 aurát is ha pl csak az egyik 60% húz a manából,mit kell ahhoz felhúzni hogy ezt meg lehessen lépni? És hogyan teszem egy kockába az összeset hogy ne foglalja el az összes aktív slotot?

FaZe Clan Member - MLG player

(#1983) Plazmacucci válasza Csöbronit (#1982) üzenetére


Plazmacucci
félisten

life-ból is lehet aurázni, meg kell hozzá reduced mana gem is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1984) lajos001 válasza Csöbronit (#1982) üzenetére


lajos001
aktív tag

Én 5 aurát használok, 3 db 60% + 2 db 40%.
Kiraktam a passzív fán az összes aura mana foglalást csökkentő nodot, összekötöttem az aurákat reduced mana gemmel és Alpha's howl sapit viselek, ami 8 % csökkentést ad. Még maradt is egy kis manám, pedig a red. mana gemjeim 18-asok. :D

[ Szerkesztve ]

(#1985) Csöbronit


Csöbronit
tag

Értem,köszi. És a spell block az mit jelent pontosan? Az a fire-cold-light resist cucckombó amit ott látok,hogy mi hány % vagy valami egyéb?

FaZe Clan Member - MLG player

(#1986) kristof123 válasza Nordic (#1954) üzenetére


kristof123
őstag

A Soul Taker mellé még vettem egy BOR-t és egy Rainbowstride-ot is. Kezd alakulni a kari... Jelenleg így néz ki a skill tree-je. Ki van osztva egy 30-as Dex node is (marauder és a duelist között), ami addig lesz meghagyva még nem veszek egy Aegis Aurora-t.

u.i.: Még mindig nem kaptam bant. Mikor fog ez bekövetkezni? : D

[ Szerkesztve ]

(#1987) Plazmacucci válasza kristof123 (#1986) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A legtöbben utálnak ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1988) Csöbronit válasza kristof123 (#1986) üzenetére


Csöbronit
tag

Te mekkora lvl pályákon mész?

FaZe Clan Member - MLG player

(#1989) kristof123 válasza Csöbronit (#1988) üzenetére


kristof123
őstag

59-től kezdtem el map-ozni. Most 69-sen 68-69-es map-okat tolok.

Találtam egy cartographer box-ot 68-as map-on. Nem is foglalkoztam vele, unid-ként kinyitottam és ez volt a dropp-ja:

(#1990) Plazmacucci válasza kristof123 (#1989) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én olyat találtam amiben 5 volt :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1991) kristof123 válasza Plazmacucci (#1990) üzenetére


kristof123
őstag

Nekem volt olyan carto box 72-es map-on amit +5 chest level-re roll-oltam, megöltem a mob-okat és semmit nem dobott. Ezért volt ez nagy meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#1992) Nordic válasza kristof123 (#1986) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Maradjunk annyiban ,hogy nem szólok hozzád... :(((

;] :DDD

Azért a mapozáshoz tedd hozzá azt is, hogy 20+exes cuccokban nem nehéz lvl59-en mapozni. A teljesítményeddel nincs bajom, de azért megnézném hogy hc-n is mennél-e mapozni lvl59-en ilyen gear nélkül :U .

[ Szerkesztve ]

(#1993) kristof123 válasza Nordic (#1992) üzenetére


kristof123
őstag

"Azért a mapozáshoz tedd hozzá azt is, hogy 20+exes cuccokban nem nehéz lvl59-en mapozni."
Ez így van! A másik karimmal már kifarmoltam rá a cuccokat, csak át kellett pakolni. Nekem is volt első karakterem 0 item-el...

Azaz igazság, hogy a resist-jeim és a dps-em is megvolt a map-ozáshoz, ráadásul a tropical island map szvsz nagyon könnyű. Map-ozás közben még nem haltam meg egyszer sem. Plusz fejlődés közben ütöttem egy Belly of the beast-et (cruel a3), az még jobban megkönnyítette a dolgom.

"azért megnézném hogy hc-n is mennél-e mapozni lvl59-en"
A HC egy másik téma, nyilván nem... (Solo-ban szvsz sose fogom elkezdeni.)

(#1987) Plazmacucci:
Még nem eléggé, mert elfelejtettem írni, hogy tegnap ütöttem egy Ex-et is. : D

[ Szerkesztve ]

(#1994) mclord


mclord
aktív tag

Eladásról érdeklődnék, most már szerencsére van sok jó cuccunk:
Úgy akarom , hogyItt megjelenjen árral együtt, és szépen kép stb :).

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1995) mclord válasza kristof123 (#1989) üzenetére


mclord
aktív tag

Ó na ilyet még nem is láttam :Y , melyik map volt, ami ilyen boxokkal van ?

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1996) kristof123 válasza mclord (#1995) üzenetére


kristof123
őstag

Vaal pyramid.
Ajánlom figyelmedbe ezt: Strongbox.
Bárhol megjelenhetnek és bármilyen lehet.

(#1994) mclord:
Az indexer csak az első 50k játékost jeleníti meg, ami Ambush-on jelenleg min. 79-80-as szint. Én ezt így tudom, bár lehet nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#1997) mclord válasza kristof123 (#1996) üzenetére


mclord
aktív tag

Nekem ez a strongbox még értelmest nem dobott sajna , csak fegyver és páncél upolot :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1998) Csöbronit


Csöbronit
tag

Azt hol kell beállítani,hogy amikor ki-be lépkedek egy mapra akkor megkérdezze,hogy dobja-e le újra a mobokat vagy maradjon úgy ahogy hagytam?

FaZe Clan Member - MLG player

(#1999) Plazmacucci válasza Csöbronit (#1998) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ctrl gomb nyomva tartásával kattintasz a pontra a teleportnál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2000) Csöbronit válasza Plazmacucci (#1999) üzenetére


Csöbronit
tag

Köszi :) Még nagyon tanulgatom a játékot kb egy hete kezdtem bocs a noob kérdésekért.

FaZe Clan Member - MLG player

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.