Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Har_melin válasza kristof123 (#1750) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Jó sok life node, az soha nem árt, de milyen skilleket akarsz használni? Nem vagyok akkora guru, hogy az összes szinergiát ismerjem, de a dagger-shield-crit párosítás érdekes, akár jó is lehet. Első ránézésre a pajzs vonalba nem sokat invesztálsz. Igaz, a pajzs révén lesz egy négy foglalatos cuccod a három slotos egykezes fegyver helyett, ez hasznos lehet, de ez megint csak visszavisz a megcélzott skillekhez.

(Mellesleg köszi az ötletet, éppen én kerestem nemrég valami használható pajzsos közelharci karakter buildet.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1752) scott_free


scott_free
senior tag

hát, elég érdekesek ezek a corrupted area-k: a könyvtárban kb. 15 halállal megöltem a bosst ("Ch'aska, Maker of Rain"-t), erre még csak sárgát se dobott... :(

más: a fölösleges gemeket fel lehet valamire használni? :F

(#1753) kristof123 válasza Har_melin (#1751) üzenetére


kristof123
őstag

"...milyen skilleket akarsz használni?"
Double striker - fliker striker build lenne a kicsike. Már 57-es vagyok vele és eddig egész jó. Nem nagyon tettem az elején damage-et, csak hp-t és crit-et (facebreaker-rel szinteztem 46-ig).

"...a pajzs révén lesz egy négy foglalatos cuccod a három slotos egykezes fegyver helyett..."
Ezt nem értem. :F

(#1746) Plazmacucci:
A lagg nem gáz vele, mert a minionok elintézik a dolgokat. Viszont nagyon gáz a vele az endgame. A bossok ~60%-át nem tudod leölni, ha meg mégis X perces resummon procedúra következik... Nekem 87-es szintnél betelt a pohár vele. :S

[ Szerkesztve ]

(#1754) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Kezd egy kicsit elegem lenni...ilyen negatív currency droppom sose volt még...húzok egy karit és 53 szsint alatt nem esett csak alapcurrency(alterek, transmute-ok, chrom-ok), 1 GCP, 2 scour 1 regret, meg vagy 2 alc...chaost még dropból pl nem láttam. :((( Nehéz lesz így mapra gear-elődni...

(#1755) Plazmacucci válasza kristof123 (#1753) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Dominus kívül mindenkit szét tudtam tépni eddig :-)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1756) kristof123 válasza Plazmacucci (#1755) üzenetére


kristof123
őstag

Dominus nem nagy szám, de ott is elhalnak zombik, specterek...
70+ os mapokra gondoltam.

(#1757) Har_melin válasza kristof123 (#1753) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Az általam látott crit-es shadow build-ek szinte mind dual wield-esek voltak, az az offhand egykezes fegyverbe viszont csak három foglalat megy, szemben a pajzzsal, amelyikben 4 is lehet, erre céloztam.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1758) Nordic válasza Har_melin (#1757) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezt nem tudom honnan vetted...Pajzsban is csak 3 a max... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1759) Har_melin válasza Nordic (#1758) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Akkor én valamit nagyon félrenéztem, vagy erősödik a szenilitásom.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1760) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Valami életképes buildet Witch-hez tudna ajánlani nekem? Keregettem Google-on, de nem lettem okosabb. :S

lvl 33 Witch, skill reset után vagyok. Eddig Minion-os ként toltam.

Köszönöm!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1761) Har_melin válasza nmy1212 (#1760) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Itt van egy lista a fórumon lévő buildekről, sajnos kevés köztük az 1.1-re frissített

[link]

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1762) Plazmacucci válasza nmy1212 (#1760) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Minionok fuck yeah! Ne hallgass senkire, a summoner build e leg faszább ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1763) Nordic válasza Plazmacucci (#1762) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Te is az a fajta ember vagy aki csak egyfajta builddel játszik majd ? ;] van ilyen ismerősöm...előzőbe infernal blowos volt, azóta mással nem is játszik :DDD

(#1764) Plazmacucci válasza Nordic (#1763) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De próbálkoztam már mindenfélével, de csak a summonerrel értem el sikereket. Annyira nem gearfüggő mint a többi. Volt ground slam maraduerem, fos. Van spectral throw scionom, elmegy. Volt cold witch, fos. Ha nem tudsz jó cuccokat szerezni, márpedig én egyedül játszok, akkor halott a legtöbb build 60 felett. Az csak véletlen, hogy a summoneremnek jó cuccok estek :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1765) Nordic válasza Plazmacucci (#1764) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért az hogy a cold witch fos kicsit erős..., főleg, hogy nem kell hozzá op gear 60 felett sem. :U

(#1766) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem tudom mit csináltak megint, de cruelen Docksban nem jön semmi xp szinte, pedig egy szinttel van csak alattam...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1767) nmy1212


nmy1212
tag

Köszönöm a segítséget!

Közben unlockoltam a Scion-t, arra próbálok valami discharge-os buildet nyomatni :)

(#1768) Trotta


Trotta
csendes tag

Sziasztok !
Kéne egy kis segítség, hogy tisztán lássak. Van egy shadow karim akinek a védelmét evasion-al szeretném megoldani. Egész szépen alakul jelenleg chance to evade 58% . Az Ondar's Guile kifejlesztésével íjjászok ellen jó leszek, ez oké, de az Acrobatics kifejlesztésétől mit várhatok ? Az 58% -ot módosítja, összeadódik ? Nem létező angolom miatt elkeverdtem a kifejezések között.
Válaszokat előre is köszönöm !

(#1769) Nordic válasza Trotta (#1768) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az Acrobatics nem csinál semmit az evade-el, csupán kapsz 30% esélyt az elkerülésre a támadások ellen(ebbe minden beletartozik kivéve a spelleket). Cserébe persze felezi az armort és az ES értékeket. Én pl nem preferálom az Acrobatics-ot, ha ranged karinak kell, mert a phys alapú spellek nagyon durván tudnak sebezni, de valaki szereti.

(#1770) Trotta


Trotta
csendes tag

Húha ....akkor úgy kérdezem, hogy mi a különbség az evade, és a dodge között ?

(#1771) Nordic válasza Trotta (#1770) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Lényegében ugyanaz, csak más szóval...kitérés/elkerülés. Gyakorlatban ugyanúgy megúszod a teljes sebzést mindkettőnék, ha bejön a százalék.

(#1772) Har_melin válasza Nordic (#1771) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem lehet, hogy ebben az esetben két külön körben számolja az esélyt a gép? Vagyis van egy dodge kör, ahol 30% eséllyel kerüli el a sebzést, majd utána egy újabb kör az evasion-nel, amelyikben 58% esélye van? Ez sokkal rosszabb, mint ha kapásból 88% esélye lenne, mert az evasion számításba vételénél megint 100% ról indul a sebzés valószínűsége.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1773) Trotta


Trotta
csendes tag

Most, hogy kitisztultak a jelentések , én is így gondolom, hogy kétszeresen számol. Ha viszont úgy nézzük, 58% esélyel kikerülöm, de ha nem jön össze, újabb próbám van , igaz csak 30% os eséllyel.Így a kettő együtt mégis csak több , bár az is igaz a 88% jobb lenne. Armorom egyébként sincsen , és a skill fán is közvetlenül mellette vagyok, így sokat nem kockáztatok egy próbával . Köszi a segítséget !

(#1774) Nordic válasza Har_melin (#1772) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Pontosan...két rollod van, ami nem adódik össze. :K

(#1775) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sose gondoltam volna ,hogy a Guild Leaderünk abbahagyja majd a PoE-t...és pont azért mert D3-RoS-ozik. :U

Ezt bírom a sok divatból szidom a diablót emberekben. A HC-s guildünk kb 4-5 aktív játékosból áll(21 főből) velem együtt. :U

[ Szerkesztve ]

(#1776) Plazmacucci válasza Nordic (#1775) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szopacs :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1777) Nordic válasza Plazmacucci (#1776) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát az...igazából az az 4-5 ember friendbe fel van véve, így kb nem sok értelme van már hogy guildben vagyok, max a ts... :U Tudom senkit se érdekel, de azért elkeserít, hogy hc-s ember milyen kevés van a magyarok között, vagy ha sok van, akkor meg csak engem kerül mindenki :DDD

(#1778) Plazmacucci válasza Nordic (#1777) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem nem is tudnak a guildről sokan....

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1779) Nordic válasza Plazmacucci (#1778) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Itt nem arról van szó, hogy a guildről nem tudnak sokan. Itt magáról a hc-ról van szó. Semmi baj nincs azzal, haa softcore-on tolja sok ember, hisz attól még jó a játék, csak hc-s ból van kevés.

(#1780) Plazmacucci válasza Nordic (#1779) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kazuárnak softban is nehéz. Sztem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1781) nmy1212 válasza Nordic (#1779) üzenetére


nmy1212
tag

Én is HC-n tolom, de már harmadjára döglöttem meg lvl 30 körül :S

[ Szerkesztve ]

(#1782) #57919488 válasza Nordic (#1775) üzenetére


#57919488
törölt tag

Neztem Streameket D3 kiegrol de nem ereztem azt, hogy ez nekem meger ujra 40+EUR-t :N
A HC PoE nem nekem valo de nagyon jo szorakoztato maga a jatek (plane mobilnettel nem is kedvezo dolog).
Picit elkeseritonek erzem a mostani Blizzard-ot hiszen az alap D3 sem volt eppen olcso es pont akkor szedik 2 ev utan rendbe/normalis allapotra mikor kijon a kieg. Ez kerult 2 evbe. WoW uj kiegrol is csak egyre rosszabb a velemenyem miota egyre tobb infora derul feny.
Nem azt mondom, hogy nem jok a jatekaik csak a F2P mar igenis konkurencia lett a draga szolgaltatasaikhoz kepest ...

[ Szerkesztve ]

(#1783) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Tudtok olyan oldalt ajánlani, aminél a tárgyak értékét lehetne megbecsülni és ez az oldal nem a hivatalos fórum?
Találtam egy Maelström térképet 389IIR-rel és kiváncsi volnék az értékére. A teljes vagyonom olyan 20C körül van ezért gondolkodom mindenképp az eladás mellett.
Ambush league: Luna_Lux néven futok btw lvl74scion
köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#1784) Alendaar válasza Zyrius (#1783) üzenetére


Alendaar
tag

(#1785) scar07 válasza Zyrius (#1783) üzenetére


scar07
tag

Nem rossz nem is láttam még ekkora +IIR-el ezt a mapot :D
Jó sokat kérj érte :D

(#1786) scar07


scar07
tag

Eddigi legjobb strongbox droppom :DD (középen lévő itemek) :

[ Szerkesztve ]

(#1787) Zyrius válasza Alendaar (#1784) üzenetére


Zyrius
aktív tag

köszi a linket, reggelek :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#1788) Zyrius válasza scar07 (#1785) üzenetére


Zyrius
aktív tag

köszi, azt néztem, hogy 12C körül mennek ezek a magas mapek, remélem ennyiért elmegy.
Nagyon szeretnék egy Marohi Erqi-t. Ez az első elejétől a végéig tartó PoE idényem és ez a 2 célkitűzés van, Marohi Erqi és Atziri kill :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#1789) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hányas szint kell ahoz, hogy a gemem lvl 18-ra érjen? Lófaszt nem csinál már hetek óta.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1790) scar07


scar07
tag

129 orbot ba...m el és 0 6s :W :W csak 2 db 5s :O szomorú vagyok kezdhetem előről a gyűjtögetést

(#1791) scar07 válasza Zyrius (#1788) üzenetére


scar07
tag

Sok sikert hozzá :R
A másodikhoz kell is :D

(#1792) kristof123 válasza Plazmacucci (#1789) üzenetére


kristof123
őstag

Nekem 81-es szinten érték el a 18-ast.

(#1793) Nordic válasza Plazmacucci (#1789) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ez inkább attól függ, milyen gem(gemenként változó mennyi xp kell nekik), illetve hogy milyen területeken fejlődsz, mert ugye a megszerzett xp-d nek a 10%-kát kapják a gemjeid. Ha nagyon kevés xp-t kapsz, akkor a gemjeid is keveset fognak kapni, lassabban fejlődnek. Volt olyan ismerősöm aki 84-85-re nem egy lvl20-as gemmel rendelkezett.

(#1794) Plazmacucci válasza kristof123 (#1792) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Omg. Minion gem a téma. Most vagyok 73 és ha minden monster erősebb lesz de a zombik nem, az baj. Tud valaki adni plus 2 gem leveles cuccot? :-)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1795) kristof123 válasza Plazmacucci (#1794) üzenetére


kristof123
őstag

87. szint felénél a Raise zombi gem-em 19-es szint és 3/4 xp-nél jár.
"Tud valaki adni plus 2 gem leveles cuccot?"
Mon'tregul, Chober Chaber, Skullhead, Sidhebreath, Tabula Rasa és Bones Of Ullr. Ezeket szerezd be!

(#1796) Plazmacucci válasza kristof123 (#1795) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1797) kristof123 válasza Plazmacucci (#1796) üzenetére


kristof123
őstag

Arra azért készülj fel, hogy nem igazán masszívak a zombik. Elhalnak és szívás visszaidézni őket. Én ezért hagytam ott a sumit, mert több bosst is ki kellett hagynom emiatt.

Haladok a double/flicker strike-os karimmal és kicsit alakítottam a skill tree-n. Jelenleg így néz ki.
Ez lenne a végleges fa.

[ Szerkesztve ]

(#1798) Plazmacucci válasza kristof123 (#1797) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De mapozni még elég gyorsan lehet velük. Később meg nem tudom mi lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1799) scar07


scar07
tag

Szerintetek megéri egy Wings of Entropyt craftolni 6s 5l-re? (480 dmg)

[ Szerkesztve ]

(#1800) kristof123 válasza scar07 (#1799) üzenetére


kristof123
őstag

475-ös 5l 2 exaltedért van, így szvsz nem.
Eladod a mostanit, kipótolod és veszel egy 5l-set. Vagy egy nagyobb dps-ű 2h-et.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.