Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) scar07 válasza kristof123 (#1800) üzenetére


scar07
tag

Koszi a valaszt, en is neztem, h jobb.lenne eladni, de nehezen megy el, mert nagy a kinalat.

(#1802) mclord válasza scar07 (#1801) üzenetére


mclord
aktív tag

linket tudsz mondani az adás -vételesre ?

régebben levolt mentve, de reinstall óta eltűnt. :(

[ Szerkesztve ]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1803) kristof123 válasza mclord (#1802) üzenetére


kristof123
őstag

Itt tudsz keresgélni. Ha meg eladni akarsz, akkor azt trade chaten vagy nyiss egy topicot a fórumon.

(#1804) mclord válasza kristof123 (#1803) üzenetére


mclord
aktív tag

trade chaten nem tudom hogyan kell kiírni mim van , linkes feelinggel :(

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1805) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Elkezdtem korábban egy flame totemes templart, de mivel ez a skill majd csak a cruel elején esik (szerencsét nem számolva), egyelőre ice nova + fireball kombóval haladok. Méghozzá nagyon jól. Annyira jól, hogy felmerült bennem, esetleg érdemes lenne megmaradni ennél a felállásnál, de a neten nagyon leszólják az IN-t, hogy csak alacsony szinteken működik, rosszul skálázódik. Van valakinek tapasztalata ezzel? Normálon eddig úgy lehet vele haladni mint kés a vajban, pedig nincs semmilyen extra cuccom hozzá.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1806) scar07 válasza mclord (#1804) üzenetére


scar07
tag

ctrl +alt+ klikk az itemre

(#1807) Trotta


Trotta
csendes tag

Ha már a totem szóba került....Van egy félúton járó dual totemes templarom, melyik ajánlott inkább flame, vagy spark ?

(#1808) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Tudtok valami aktív magyar guildről ahol vannak hc-n játszó emberek is?

(#1809) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Nagyon döglött a topic...itt egy kis unaloműző, haverom szerint az "úgy üt mint egy pszihopata elmebeteg" melee ranger invasion-os karakterem :D

(#1810) Plazmacucci válasza Nordic (#1809) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elég gáz így a játékmenet. Bénán néz ki :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1811) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Kezdtem egy hardcore Sciont, és kellene valami használható build, amivel lehetőleg nem döglök meg annyira könnyen.

Ezt néztem: [link] Sajnos nincs Updatelve 1.1-re.

Valakinek esetleg valami vélemény, tanács?

Köszi!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1812) Plazmacucci válasza nmy1212 (#1811) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Farmolsz és veszel jó geart. Ennyi. Más lehetőség nincs. Ha nem fektetsz bele hosszú unalmas órákat akkor nem érsz el eredményt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1813) Nordic válasza nmy1212 (#1811) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én cast on crites buildet nem ajánlanám hc-re...durván gear-igényes build, eleve a 6L Voll"s armor olyan, hogy a gatyád rámegy (8+ex). A lioneyes shield is 2ex.

(#1810) Plazmacucci : Ehhh...hatékony...szal innentől mit érdekel hogy néz ki? :DDD Blood Rage-el 11% life steal-em van mellé 55% block chance, szal egyedül a spelles zonabossoktól kell fosni, meg a titty bitch-től(a 20k armorral rendelkező havert majdnem 1hitelte), mert ezen kívül a physical dmg-be nem tudok belehalni, csak ha elalszom mint Etup a Nemesis ligába.

[ Szerkesztve ]

(#1814) nmy1212 válasza Nordic (#1813) üzenetére


nmy1212
tag

Értem, köszi! :)

Akkor tudsz esetleg ajánlani valami használható és elsőre sz*r geares buildet? Olyan lvl 30 körül mindig elhullottam eddig :S

(#1815) Plazmacucci válasza Nordic (#1813) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Derék :)

(#1814) nmy1212
Maraduer life és armor vonalon kétkezes fegyverrel. 60ig gond nélkül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1816) Nordic válasza Plazmacucci (#1815) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát eddig költöttem is rá rendesen(csak a fegyver volt 2,5ex, de nem tudtam olcsóbban megszerezni :((( ). Meg igazán csak 75 felett mutatta ki a foga fehérjét a build, illetve miután képes lettem Blood Rage-et használni, amihez kell mercilessen a +-os chaos resist.

(#1814) nmy1212: Ja a marauder ideális kezdő buildnek, vagy ha már scion, akkor 2H-Spectral Throw buildek is jók, ha tudsz rendesen helyezkedni. Viszont ha Invasion-on akarsz kezdeni, akkor melee karit csak blockosat csinálj...másképp megesznek majd a zona-bossok, ahogy engem is megettek az első melee-mel

[ Szerkesztve ]

(#1817) umek7 válasza Nordic (#1813) üzenetére


umek7
őstag

"durván gear-igényes build, eleve a 6L Voll"s armor olyan, hogy a gatyád rámegy (8+ex). A lioneyes shield is 2ex."

Azon kívül hogy valószínűleg legalább 1 évembe kerülne összefarmolni az ex-eket, a gépem se igazán bírja ezt a sok robbanást. :D

(#1818) Alendaar


Alendaar
tag

Én egy full eva + 2H ST scionnal játszom per pillanat. Tud erre vki vmi jó buildet?
Egyelőre megyek a saját fejem után, de nem ártana, ha vki hozzáértő is hozzászólna! :B
Merci Ledge-en vagyok vele olyan 52-53. szint környékén, eddig elég facetank a kari (1-2 bosst pl. Dominust kivéve).

(#1819) Nordic válasza Alendaar (#1818) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ha a játék facetank, akkor nem értem miért kérsz más build ötletet. Ilyen esetben valószínű, hogy jól fejleszted. Esetleg linkeld be hogy áll most a passzív fád, aztán ha este hazaérek melóból, majd ránézek.

(#1820) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Az első használható (és eddig összesen a második) unique ambush-on, pottyant egy Facebreaker a Lunaris-ban.

Valaki korábban említett egy buildet, amihez ezen kívül nem kell más extra cucc, de nem találom a kommentek között, ki tudna valaki segíteni?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1821) mclord


mclord
aktív tag

Valakinek felesleges Orb of Regret 1:1 -be Chaos orb ?

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1822) mclord válasza mclord (#1821) üzenetére


mclord
aktív tag

Ha valakinek kellenek gemsek (hiánya van valamiből) szóljatok, ha van adok szívesen.

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1823) Nordic válasza Har_melin (#1820) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az úgy nem igaz, hogy nem kell más cucc, csupán nem kell semmilyen dmg node-ot kirakni a passzív fán(minden dmg-t flat-phys dmg-vel rendelkező itemekből kapsz - gyűrű,amulett, menigords belt, abyssus vagy Bringer of Rain), és így kényelmesen tudsz max-blockra gyúrni.

kb valami ilyesmi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1824) Har_melin válasza Nordic (#1823) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Hát, ha csak még két-három másik unique-kal kiegészítve működik jól, akkor azt hiszem inkább el fogom adni. A vég nélküli farmolás nem az én műfajom.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1825) Nordic válasza Har_melin (#1824) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A Merigolds 12-14c. Ezt kb 1-2 nap alatt össze lehet szedni chaos receptből is, az Abyssus olcsóbb(a nagyobb bekapott phys dmg miatt - pont emiatt kell a max block) 8-10c, ez sem összeg. Az a nem mindegy, hogy csak ezzel a 3 cuccal 4-5k dps-t ki lehet hozni...

Ha meg eladod a facebreakert kb kapsz 1-3c-os érte, rolltól függően.

(#1826) Har_melin válasza Nordic (#1825) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Biztosan össze lehet szedni, de nekem az új liga indulása óta összesen esett 6 chaos, pedig naponta játszom, igaz, legfeljebb 1-2 órát. Nyilván magasabb szinteken több eshet, de én nem szeretem a "majd a 70. szinttől már élvezetes lesz" buildeket. Mindegy, egyelőre elfér, közben én is néztem, hogy nagyon alacsony áron megy el, ennyiért akár reménykedhetek is szerencsében. Ráadásul a roll sem túl jó, még 700% sincs.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1827) kristof123 válasza Har_melin (#1826) üzenetére


kristof123
őstag

Szerintem összekevered a dolgokat! A chaos drop és a recept teljesen más:
"1 darab Chaos Orb-ot lehet kapni egy teljes szett sárga felszerelésért ha az összesnek az itemlevele 60 felett van (+1 Chaos Orb ha mind 20% minőséggel bír, és +1 Chaos Orb ha egyik sincs ID-zve / felfedve)"
Ezt merciless act3-tól kezdve bárhol megteheted, mivel ott már csak 60+-os item-ek esnek.

[ Szerkesztve ]

(#1828) Nordic válasza kristof123 (#1827) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Egészen pontosan merc a2 fellshrine-ön is már 60-as itemek esnek a bossokból.

(#1829) Har_melin válasza kristof123 (#1827) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem keverem, tisztában vagyok a különbséggel, de akkor nem 70, hanem 60-as szint fölött kezdődhet a gyűjtögetés arra, hogy élvezhető legyen. Még mindig nem vonzó. Nyilván aki már végigvitte a Merciless szintet és van karaktere, amivel farmoljon, annak más a hozzáállása. (És mielőtt valaki megjegyzi: tudom, hogy az Itemlvl és a karakter lvl nem azonos, de az én játékstílusommal minimum 60-as szinten lennék mire Merc Act2 be jutok. Tudom, vannak ilyen instantleves végigjátszások, 12,3 perc alatt Merc. szintre, egyelőre nem az én stílusom.)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1830) Plazmacucci válasza Har_melin (#1829) üzenetére


Plazmacucci
félisten

100 fusionért adok 10 chaost :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1831) Alendaar válasza Nordic (#1819) üzenetére


Alendaar
tag

Nem tudom pontosan fejből, de kb. vmi ilyesmire gondoltam.

EV Scion

Maradék pontokból kritikus node-ok.

[ Szerkesztve ]

(#1832) kristof123 válasza Har_melin (#1829) üzenetére


kristof123
őstag

Ha olyan karaktert akarsz ami élvezhető az elején csinálj egy searing bond-os buildet, vagy valami hasonlót. De szvsz ezek nem lesznek ütőképesek a végjátékban.
60-as szintig facebreakerrel, bármilyen buildet fel tudsz húzni rövid időn belül (Én is ezt tettem). Emellett 60-as szintre egy pár chaos-ért már felöltöztetheted a karaktered, amit addigra ki is tudsz farmolni. Ezután már tudsz menni mapozni...

(#1833) Zyrius


Zyrius
aktív tag

volna néhány kérdésem:

1) reduce mana costs of skill nod csökkenti az aurákat is vagy csak a használható spellek költségét?
2) az increasd buff duration nod növeli az immortal kall phis dmg sebezhetetlenség idejét is?
3) a reduce mana gem-ből a quality verzió nagyobb mértékű csökkentést ad, vagy nincs értelme?

köszi!!

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#1834) Nordic válasza Zyrius (#1833) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

1. Az aktív skillek költségét csökkenti, aurákra nincs hatással.

2. Minden vidd időtartamát növeli, beleértve a potion-okat.

3. A quality az aktív skillekre jó, az aurákra nincs hatással. Ha csak aurákhoz használod a red. manát felesleges a quality.

(#1835) lajos001 válasza mclord (#1822) üzenetére


lajos001
aktív tag

Én szívesen vásárolnék reduced mana, faster attac, gemet a summoneremnek. Ambushon játszom.

(#1836) Nordic válasza Alendaar (#1831) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Játszol egy karakterrel, és nem tudod pontosan merre fejlődtél, vagy merre akarsz menni tovább? Ez azért érdekes... :U

Mindenesetre elsőként... Vaal Pact csak akkor ajánlott, ha nagyon-nagyon sok Life Leech-ed van. Erre kevés a Life Leech gem. Még én sem merem bevállalni pedig nekem 11% van Blood Rage-el. Túl sok a bukta. Aztán túl sok Evasion van kirakva. És skippelném a Scion Life-kört is...egyszerűen már nem éri meg. Aztán nem árt egy Avoid stun a rangernél(mellett mész el). Végül nincs semmi komolyabb dps buff kirakva. Mappra ki fog fulladni a karakter, mert nem lesz képes elegendő sebzést kitolni, hiába a sok proj dmg. Nem mindegy hogy 8%+ proj dmg, vagy 24%+ phys dmg a 2h fegyverekre.

Kb én így csinálnám(aztán majd megfontolod mit merre hogyan): [link]

[ Szerkesztve ]

(#1837) Alendaar válasza Nordic (#1836) üzenetére


Alendaar
tag

Köszi! :)
Pont erre gondoltam, hogy endgame-re kifullad a kari!

(#1838) Har_melin válasza kristof123 (#1832) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Kösz, én a SB-vel vagyok úgy, mint Nordic a totemekkel - nem az én műfajom, hiába hatékony.

Közben a ládafiában heverő cuccokkal csináltam egy maraudert, most már ráadhattam a FB-t is. Tényleg impozáns a sebzés, pedig csak két gyenge gyűrűm dolgozik alá. Maradtam a másik maraudernél már bevált Infernal Blow-nál, és azt hiszem a két fő irány közül (sok HP + Blood Magic vs. shield és maxblock) inkább a pajzsosat próbálom ki. A Nordic által linkelt tree tetszetős, legalább lesz mire használjam a pajzsokat.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1839) Boglya válasza Har_melin (#1838) üzenetére


Boglya
senior tag

Szerintem tetszeni fog a Facebreaker kari, én is többféle buildet kipróbáltam már 80 körüli szintig, de ez a kedvencem. Jelenleg 86os, infernal blow-al 43k a sebzés.. a bossok se bírják 2-3mp-nél tovább 71es mapeken (feljebb még nem nagyon sikerült tornásznom a mapszintet, kevés esik). Én is blockosat csináltam, 72% block chance mellett már nem vészesek a fizikai sebzések az Abyssus ellenére sem.

(#1840) Har_melin válasza Boglya (#1839) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Tényleg könnyű, most fejeztem be a Chamber of Sins-t, simán lehet vele haladni. (Leszámítva, hogy Fidelitis mellé a szemét szerver berakott egy RoA-s exile-t is - majdnem ott maradtam, mire leesett, hogy két boss van egyszerre. :Y )

Ami pillanatnyilag gond (lvl 21, éppen felvettem a Resolute Technique-et), az a nagyon Str központú build, kénytelen vagyok részben gyengébb, de +Dex, +Int cuccokat használni, hogy legalább néhány opcióm legyen a felszerelés összeválogatásánál a resistekhez. Aura egyelőre nuku (pedig egy Hatred jó lenne). A másik szívás a mozgás, se leap slam (a FB miatt), se LW (Int lvl). Bánatomban már csináltam egy +20 MS csizmát, de ahhoz kell még három szint. Azt hiszem átmenetileg felveszem a Versatility-t, az a +20 Int és Dex egyelőre megoldás, aztán majd később sztornózom.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#1841) lajos001


lajos001
aktív tag

A Spectral throw sebzése fizikai sebzés?

(#1842) Nordic válasza lajos001 (#1841) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Attól függ milyen a fegyvered sebzése, mivel abból scalelődik.

(#1843) scott_free


scott_free
senior tag

partiban számít az a drop szétosztásánál, hogy mekkora IIR-rel megyek?
eddig valahogy mindig másoknak esett unique... :(

(#1844) Boglya válasza Har_melin (#1840) üzenetére


Boglya
senior tag

Az exile-ok néha tényleg bele tudnak kavarni a dolgokba :D.
Én is hatred-et használok, az jól jön. Eleinte úgy éreztem, hogy hiány lesz dex-ből és int-ből, de igazából már a fán is elég sok bejön (nem számolgattam, mert aztán mindig volt elég, de úgy láttam). Nálam az amuletben van kb +40 to all attributes, az máris sokat segít. A csizmánál szerintem ennél a karakternél alap a movement speed, vettem egy titan greaves-t 30ms-el, meg life és resistek vannak benne, ezek a cuccok annyira nem drágák (legalábbis sima softcore-on, mert én ott vagyok).
Ami nálam nehézséget tud okozni az bizonyos tulajdonságok együttese a map-en. Önmagában egy reflect nem gond, de mondjuk ele reflect és min max resist, vagy mondjuk a reflect mellé egy fracture, na ezekkel egyet ütsz - vagyis 3at a multistrike miatt - és meghaltál :D. Érdemes a dominating blow-t is fejlesztened, ha az ilyen map-eket is végig akarod majd csinálni, de én már megszoktam h 10 perc egy map, és nagyon unom amikor megdominálom a mobokat és várom h szétcsapják egymást :), így inkább scouring-al resetelem a map-et ilyen esetben.

(#1845) scar07


scar07
tag

A tabula rasa-ban lehet cserélgetni a gemeket, vagy amit belerakok azt már nem tudom kivenni belőle?

(#1846) Nordic válasza scar07 (#1845) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Miért ne tudnád kivenni? :F

(#1847) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Tudtok ajanalni valami kezdo buildot hc-re,aminel nem kell varjak nagyon sokat mire kiesnek a skill gemek?

(#1848) juhiimi válasza juhiimi (#1847) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Elnezest,invasionre kene.

(#1849) scar07 válasza Nordic (#1846) üzenetére


scar07
tag

Foggalmam sincs..:) csak biztosra megyek, mert ez az elso exaltot ero targyam amit talaltam. :D

(#1850) lajos001


lajos001
aktív tag

Ezen a videón milyen skill van az középső egérgombra állítva? Mivel lehet ilyen rövideket ugrani?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.