Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67601) Dyrtyho válasza ToBeY (#67599) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Nézve a fellépők listáját, a külföldi zenészek 90%-át szinte nem is ismerem, velem van a gond, vagy az új vezetősége már nem is igen akar nagy világsztárokat újra elhozni a fesztiválra, mint pl Major Lazer, Nero, stb ? :F

(#67593) fokukac én nekem csak akkor van határidő ha felgyülemlik egyszerre a sok meló, mert mondjuk olyan nap van, amúgy nyugis a melóm :D

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67602) ToBeY válasza Dyrtyho (#67601) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem csak az van,hogy már nem húszonéves vagyok, így ezek a zenék már tök ismeretlenek számomra is (gondolom nálad is ez lehet).Szerintm 20éves korosztály ezeket a zenéket vágja.

Spet: Akkor ez a sound check fail,mivel 6km simán hallottam mindent.

(#67603) Dyrtyho válasza ToBeY (#67602) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Meg ahogy látom a lineupból alig vannak dj-k, csak 1-2, amig pár éve tele volt a nevükkel a felhozatal. Egyedül talán Mecklamore-t vágom, meg a W&W formációt, a de többieket...jó tudom, az elektronikus zenére ott a Balaton Sound.... :U :U de azért a Szigeten is voltak 4 évvel ezelőtt amikor utoljára kint voltam

Ahogy érzem magam a lineupot látva :DDD

Sziget 2009 Reklám

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67604) fokukac


fokukac
nagyúr

jajj, ne sírjatok már, én pedig a rock n' roll-t szeretem, és általában minimum 25 éves, de sokszor inkább 40-50 éves zenéket hallgatok.
én hova menjek?

mondjuk idén sok év után először elgondolkoztam, hogy kimegyek a Foo Fighters-es napon, de megnéztem a jegyárat (cirka 30 rugó), számolva az étel- ital-fogyasztással olyan 50 rugóból ki is jönne az este...
nem is beszélve az oda- és visszagyaloglásról, hazajutásról (kurva macerás odamenni, bejutni, kijutni)
hát nem tudom, ennyit egy szigetes koncert nem ér (amik általában rövidebbek, mint egy-egy zenekar önálló fellépése, és a hangzás is rosszabb)

de bazzeg, hogy mikor lett ennyi a jegyár, hihetetlen. 11 éve a hetijegyem került ennyibe, mint most a napijegy.
Sőt, az egyik cimborám szobáján évekig ott volt a kistehenes plakát, ahol a hetijegy volt valami 12 e Ft...

Ui. amúgy kik azok a dj-k? És amit csinálnak miben különbözik attól, ha berakod otthon a mixet a winampba..? :U
Jó, tudom, költői a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67605) ToBeY válasza fokukac (#67604) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lupa beach-en is igen vastagon fog a ceruza,ha árakról van szó.
Azt hiszem ezt is a szigetes csávó viszi.

(#67606) fokukac válasza ToBeY (#67605) üzenetére


fokukac
nagyúr

A szigetes csávó már eladta a szigetet (az már a Ráhelé, de psszt, ez titok!)), de igen, a lupa is az övé. Az már nem nullszaldós :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67607) Spet válasza ToBeY (#67602) üzenetére


Spet
addikt

Túl jó a füled, vagy ébren alszol :DDD

Jómagam amikor a Szigeten dolgoztam ott is tudtam aludni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#67608) ToBeY válasza Spet (#67607) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,eleg rosz alvó vagyok ez tény. :U

[ Szerkesztve ]

(#67609) Dyrtyho válasza fokukac (#67604) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Az a durva, hogy én 4 évvel ezelőtt, 2005-ben 16 ezerért vettem meg egy akkori napijegyet, ráadásul hétvégi napra szólt volt, amire alapból drágább a jegy a nagyobb látogatói szám miatt. Mellesleg pedig nem sírok, csak egyszerűen hiányolom a lemezlovasokat a palettáról ennyi, mert én az ő elektronikus zenéiken nöttem fel, és szeretem a mai napig, pl Martin Garrix, Dimitri Vegas & Like Mike, Nero, stb. De idén egy ilyen nevet se látok. Félre értés ne essék, a rockal sincs bajom, mert ott van a Limp Bizkit, aki idén meg a Volton lépett fel, akkor a Hollywood Undead. Foo Fighterst meg sosem hallgattam. De visszatérve a Szigetre mint témára kint a Gyros valami 2000-3000 ft környékén van/volt amikor utoljára kint voltam, azzal úgy jól lehet lakni, jégkása meg 700ft. De lehet hogy ezek is drágultak a jegyárak mellett, szóval erős túlzás volt részedről az 50 ezer, én szerint 35-40ből is meglehet úszni egy napját a fesztiválnak. Persze no offense :R

(#67608) ToBeY Lehet csak én vagyok ennyire mahozista, de én pl élvezném és jobban is aludnék a koncertek háttérzajával :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67610) Tim82 válasza Dyrtyho (#67609) üzenetére


Tim82
nagyúr

én 4 évvel ezelőtt, 2005-ben

Sokat aludtál.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67611) Dyrtyho válasza Tim82 (#67610) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Nem néztem az elmúlt pár esztendőben a jegyárakat, volt fontosabb dolgom is, mint Sziget Fesztiválal foglalkozni, csak most rá csekkoltam kiváncsiség képp, mert most lenne is kedvem, meg volna is pénzem rá, de ennyiért ez már sok nekem is, meg Macklemore-ra & Post Malone-ra is kiváncsi volnék, de igy off

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67612) Tim82 válasza Dyrtyho (#67611) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még mindig nem a nyelvtannal van a gond, így 2019-ben.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67613) Dyrtyho válasza Tim82 (#67612) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Jó-jó, közbe levágtam, meg szerkesztettem is a hsz-em, olvasd vissza :))

best regards, egy fórumozó blogger

(#67614) Tim82 válasza Dyrtyho (#67613) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amikor én írtam, még nem szerkesztetted. :P

Btw, még mindig nem 2009 van, hanem úgy tíz évvel több. Reméltem, hogy anélkül is földet érne az a papírtantusz, hogy rásegítek, dehát ha nem, hát nem...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67615) Spet válasza ToBeY (#67608) üzenetére


Spet
addikt

Hát akkor edzetni kell magad: 15 év aktív életvitel, nagy forgalmi vasúti töltés mellet tökéletes lesz kezdésként :D

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#67616) Dyrtyho válasza Tim82 (#67614) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Jó, jó sorry, mondom közbe meló is van :DD :DD :DD

best regards, egy fórumozó blogger

(#67617) Dyrtyho válasza Spet (#67615) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Én a mai napig imádok úgy főútvonal mellet lakni hogy hajnalban hallom a 30 perceként közlekedő éjszakai busz, hajnali hév hangját, ezt megspékelve egy kis utca zajjal, amihez társul még játszótéri hanghatások is. Jó, mondjuk olyan kecóban nöttem fel ahol ezek szintén jelen voltak, de ettől város a város. Sosem tudnék vidéken élni, never :) szóval nálam nincs probléma az alvással :DDD

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67618) Tim82 válasza Dyrtyho (#67616) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként tízegynéhányéve még Nine Inch Nails (életem egyik legjobb koncertélménye), Nick Cave & The Bad Seeds meg Placebo (ez meg mondjuk életem egyik legsemmilyenebb koncertélménye volt) voltak a "nagy nevek" a Szigeten.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67619) Dyrtyho válasza Tim82 (#67618) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Eddig 2x voltam Szigeten, 2011-ben, ahol már nem emlékszem ki volt a nagy név, talán Placebo, de a koncertje alatt uncsitesómmal inkább Honfoglaló sátorban kockultunk. A 2015év évben pedig Hollywood Undead, Major Lazer, Nero volt ami miatt óriási bulinak éltem meg a fesztivált.

Viszont ha már koncert, akkor szintén ugyan abban az évben, a Barba Negrás Papa Roach, és a 2014-es DMX fellépés volt nagy hatással rám, gyerekkorom egyik álma volt élőben látni az amerikai nagykutyát, aki mára már eléggé rottyra került a folytonos börtönből ki és be járás miatt. De ettől még óriási rap bulit tolt le a Pecsába (R.I.P)

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67620) fokukac válasza Tim82 (#67618) üzenetére


fokukac
nagyúr

nincs mese, túl öreg vagy már Te is :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67621) Dyrtyho válasza fokukac (#67620) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

De amúgy komolyan, én mint a nagy hip-hop/rap zenei stílus imádó, csak fogom a fejem hogy mik ezek a nevek, hogy 69xine, Tekashi, meg Lil Pump. Mert én legutojára Asap Rocky, Wiz Khalifa, Travis Scott, Waka Flocka Flame, és G-Eazy-ről kaptam az infot, hogy ők az újabb nagy nevek :U :U :U

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67622) Tim82 válasza fokukac (#67620) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én simán hallgatok kortárs zenéket is. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67623) Dyrtyho válasza Tim82 (#67622) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Vicces, mert én meg elkezdtem komoly zenét hallgatni is alkalom adtán, vezetéshez meg abszolut nyugtató :D bár az elmúlt 1 hónapban meghallt a gyári autó rádióm, úgyhogy most ez sem játszik nálam :D

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67624) erdey_a válasza Dyrtyho (#67621) üzenetére


erdey_a
őstag

Látod ennyit tesz az öregedés... Akiket felsoroltál, azok nekem már akkor senkik voltak, mikor neked még "újabb nagy nevek".

Mert ugye van / volt az Ossian, a Pokolgép, az Edda, a Bikini, a Prognózis, meg valami új, asszem a Tankcsapda. :DDD

Vérboci

(#67625) Dyrtyho válasza erdey_a (#67624) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Pedig én se vagyok már mai fiatal, a magam 29 évével :))

best regards, egy fórumozó blogger

(#67626) ToBeY válasza Spet (#67615) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Inkább valami csendesebb helyre vágyom.
Múltkor arra keltem éjjel 1-kor,hogy valaki proszívózik és mos valahol a házban! :F

[ Szerkesztve ]

(#67627) ToBeY


ToBeY
nagyúr

EasyJet is keményen nyomja háttámla nélküli székek a repcsin :Y [link]

(#67628) gaborbol válasza ToBeY (#67627) üzenetére


gaborbol
őstag

A kommentek baromi jok :)

(#67629) erdey_a


erdey_a
őstag

8-tól rendel a doki, 7-re itt voltam és 8. vagyok... itt kellett volna aludnom :Y
veszek hálózsákot...

Vérboci

(#67630) ToBeY válasza erdey_a (#67629) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tegnap ilyesmire panaszkodott egy barátom.Csak ő megtehette,hogy magándokinál csináltasson egy full labort...

(#67631) Spet válasza ToBeY (#67626) üzenetére


Spet
addikt

Van ilyen, megszoksz vagy megszöksz.

(mondjuk hajnalban azért ráfeküdtem volna a csengőre, vagy leragasztottam volna, hagy érezze a törődést).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#67632) tope válasza erdey_a (#67629) üzenetére


tope
addikt

Hát jobban teljesítünk na, vagy mi...

(#67633) Spet válasza erdey_a (#67629) üzenetére


Spet
addikt

Ráérős nyugdíjasokat soha nem tudod legyőzni. :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#67634) erdey_a válasza Spet (#67633) üzenetére


erdey_a
őstag

na ja... fel is ment a vérnyomásom. Torokgyuszival mentem, kaptam is gyógyszert. Kérdezi a doki, volt-e lázam. Mondom nem mértem, de a fejem második napja fáj. Megméri a vérnyomást: 150 / 95
Hazaküldött, hogy vegyek be még egy csökkentőt és kezdjem újra naponta mérni... f@sza...

Vérboci

(#67635) Dyrtyho válasza ToBeY (#67627) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Még mindig jobb mint a Ryan Air kemény székei, igy legalább neki tudsz dölni a mögötted ülő térdének :DD :DD

best regards, egy fórumozó blogger

(#67636) ToBeY válasza Dyrtyho (#67635) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Attól még hogy nincs háttámla az ülés itt is lehet kemény és kényelmetlen. :K

(#67637) Dyrtyho válasza ToBeY (#67636) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Most nézem, az már az indexen kint van ez a fotó :DDD [link]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67638) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Na jó, ez már gáz az országunkra nézve

Onkológiai ellátásban Románia is kezd lehagyni minket

Bytheway, úgy tünik Gerendai Károly se ismeri Ed Sheeran, Foo Fighters, és Post Malone-on kivül a többi fellépőt zeneileg :DDD :DDD :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67639) fokukac


fokukac
nagyúr

Beszélgetünk itt, hogy milyen öreg, aztán másnap belépek, és azt látom a nevem alatt, hogy veterán..?
Hát mi ez itt, kérem szépen..? :U

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67640) fokukac


fokukac
nagyúr

Szoval, már háromszor voltam nagyúr. De már megint nem vagyok az... :))
Először úgy 2007 magasságában lettem nagyúr. Majd átvariálták a pontok súlyozását, lefokoztak. Nagyjából 2010-2012 körülre ismét nagyúr lettem. Kb. 2014 magasságában Kalandor átrakta az On topicot a blogoszférába (mert szóba kerültek közéleti események, és hát az tilos, és mit fog ahhoz szólni a hatalom) , és ezzel vesztettem némi hozzászólást, megint lefokoztak.
2015-2016 körül megint nagyúr lettem, erre 2019-ben ismét lefokoznak... Harmadszorra...
Szóval ezúton is üdvözlöm a pontrendszer ötletgazdáit :K

Ui. Ja, és azt már tényleg meg sem merem kérdezni, hogy miért ér pontot a piaci hozzászólás, és miért nem ér pontot a 6-8 éven át igen népszerű On topic?
és hogy ez utóbbinál milyen elvek alapján ér többet mondjuk a "gyúrósok ide!", az "elektromos cigaretta" , a "macska topic" vagy a "képregény topic"?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67641) erdey_a válasza fokukac (#67640) üzenetére


erdey_a
őstag

ki a bánatot érdekel a rang? régóta itt toljuk, én ezzel a regisztrációval kb 14 éve és mégsem küld senki életjáradékot, pedig már szívesen nyugdíjba mennék...

Vérboci

(#67642) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hmm Ed Sheeren volt a nyitónapon a szigeten,ha nem most láttam volna ,még talán érdekelt volna is.

(#67643) fokukac


fokukac
nagyúr

Tudom, hogy egy megcsömörlött vén f.sz benyomását keltem már megint...
De nem tudom, hogy mondtam-e már, hogy nem értem ezeket a nyávogós zenéket. Úgy a 90-es évek közepéig a popzenékben voltak úgynevezett dallamok.... (még a korai tuc-tuc-ban is volt!)
Ma pedig már csak a nyávogás van. És rossz hangú emberek nyávognak, amit aztán hangmérnökök modulálnak.
Hogy jutottunk idáig..?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67644) Dyrtyho válasza fokukac (#67643) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Én ezért hallgatok inkább rap/hip-hop és house zenéket, meg persze tecnot, mert ott nincs ez a nyávogás, bár már lassan ott is előjönnek ezek az új hullámos, soundcloudon népszerűséget szerzett előadók, már mint a rap felhozatalban. A pop-ban pedig szerintem csak azok a jó énekesek, akik női neműek, a férfiaknak valahogy sosem állt jól ez a stílus a zene iparon belül :DDD én mondjuk azt se értem hogy Ed Sheeran hogy lett ekkora felkapott valaki, amikor nincs különlegesebb hangja mint a többi hasonló kollégájának, pl Adam Lavin-nek.

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#67645) ToBeY válasza fokukac (#67643) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az hsz olvasva Murtaugh nyomozó ikonikus mondata ugrott be. :K
Régen is voltak jó és sz@r zenék és most is vannak szerintem (persze ez ízlés kérdése)

Dyrtyho:rap hip-hop zenék szerintem 90 években voltak legjobbak dr.dree,snoop dog,cypress hill stb

[ Szerkesztve ]

(#67646) Dyrtyho válasza ToBeY (#67645) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Azért nem feltétlenül, mert mai is vannak jók, Wiz Khalifa, Asap Rocky, The Weekend, G-Eazy, Kendrick Lamar, nyilván új vonalasat zenét képviselnek, de azt se annyira rossz

best regards, egy fórumozó blogger

(#67647) fokukac válasza ToBeY (#67645) üzenetére


fokukac
nagyúr

persze. csak más az arányuk, illetve nehezebb hozzáférni a jóhoz, mert mindenhonnan a rossz folyik.
illetve valahogy át is értékeli a dolgot az ember, vannak ugyanis olyanok, amik régen nem tűntek jónak, de ma már igen.

Nem ismerem Ed Sheeran-t, csak felületesen, annyiból, ami rám ömlik a médiából, nekem ő is egy nyávogós, igazából nem túl jó hangú csávó, nem tudom, hogy lett szupersztár.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67648) ToBeY válasza fokukac (#67647) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem is csak annyi van meg Ed Sheeren-ből amit hallok a médiában.De nekem az a szimpatikus benne,hogy nem szupesztár alkat, lehetne akár a szomszéd srác is, spec nekem hangjával nincs bajom nem kiváló,de nem is rosz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67649) parandroid válasza fokukac (#67647) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"ő is egy nyávogós, igazából nem túl jó hangú csávó, nem tudom, hogy lett szupersztár"

Kurta egyszerű: kezébe adsz egy gitárt. és szalonképesen képes nemcsak játszani rajta, de saját szerzeményeket előadni. Jó, mind ugyanolyan, az alapján, amit eddig hallottam tőle. Amit én észrevettem a kortárs zenében (néha beütöm a youtube-ba, hogy itunes top100, és belehallgatok abba, aminek dallama is, és szövege is van), hogy mintha erősödne a klassziikus country, illetve retro pop-rock hatása. Nyálas, persze, de még mindig inkább ez, mint a tetovált arcú wannabe-rapperek, akik a lil előtag után teszik a kedvenc szintetikus drogjuk nevét, és kész is a művésznevük, aztán már csak azon múlik a siker, hogy hány hasonszőrű igen menő tinédzsert sikerül feat, vagy x kötőszó után bevonni a videóklippbe, illetve milyen menő autót tud a menedzserük bérelni nekik, hogy az obligát nagyseggű lányok ahhoz dörgölőzhessenek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#67650) Dyrtyho válasza parandroid (#67649) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Na én azokat az új rap előadókat akikről beszélsz, konkrétan ki nem állhatom, mert ők azok akik már a Soundcloud és Youtubeon váltak ismerté. Emelett úgy gondolom, hogy csak az előttük betőrő nevek azok akik még tudnak értelmesebb szövegeket tenni a zenéikbe, mint pl Machine Gun Kelly, G-Eazy, Kendrick Lamar, Asap Rocky, The Weekend, és persze a nagy öreg aki nem olyan rég tért vissza, Eminem. Szóval azért könyörgöm, ne vegyük már 1 kalap alá a régi és az új mc-ket, és ezáltal mindről azt mondani hogy csak a drogokról és a kamu bling-blingről szövegel

best regards, egy fórumozó blogger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.