Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#901) BSZABY298


BSZABY298
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne,hogy van egy Acer Aspire 3050-es tipusú laptopom és most vettem bele egy beépithető bluetoothot.A hely hogy hol csatlakoztasam az alaplaphoz megvan.De viszont hogy magát az eszközt hogy kell az alaplaphoz fogatni elvileg valahova patintani kellene de hova :W :W ????Ha valaki tudna valami segitséget vagy egy szervízkönyvet megköszöném. :F

(#902) xcbiker válasza bonat (#900) üzenetére


xcbiker
addikt

Az hogy bejön az xp honnan tudod?
Külső monitorra ad képet?
Valszeg a szalagkábelnél toltál el valamit, vagy az inverter ment ki.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#903) Zanik


Zanik
addikt

Gondom akadt anyám baromi öreg (3-4 éves) Asus 2500H laptopjával. Szóval az aksi úgy gondolta, hogy egyik napról a másikra már nem akar működni. Látszólag (Everest/külső megvizsgálás) nincs semmi gond vele, fullra van töltve, kapacitása kb. 30%-kal csökkent. Viszont egyáltalán nem akar aksiről elindulni a gép. Nem tudom pontosan hogy működik ez, de úgy tűnik mintha a vezérlő elektronika tiltaná le, mert már biztos túl van a tervezett élettartamon. Szerintetek mi lehet a gond? Ha esetleg az van, amit sejtek, akkor ki lehet iktatni valahogy ezt a tiltást? :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#904) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Hali!

Olyan gondom lenne, hogy van egy HP nc6110 és nem ad képet a kijelző. Külső monitor megy, illetve ha szorom a bal felső sarkát a kijelzőnek, akkor is van kép.

Mi okozhatja a hibát? Hogyan lehetne megoldani?
Sajnos már nem garis, úgyhogy az kilőve. Meg a hivatalos HP szervíz is, mert nem igazán emberbarát a hozzáállásuk.

Üdv!

Oszi

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#905) tico999


tico999
csendes tag

Üdvözlet!

Volna egy kérdésem. Volt egy ECS G731 alaplapos Gericom Masterpiece laptopom amiben mint kiderült szeretnek leolvadni a dolgok az alaplapról, és hát ahogy kellet le is olvadt az alaplapi VGA csati.
Már vagy két éve lecsavarozott kijelzővel monitorra kötve használtam mikor eBayen vettem egy G732-es alaplapot amit ki is cseréltem müködök is rendessen monitorra kikötve, de ha a kijelzőt akarom használni annyi történik hogy bekacsoláskor megy a háttérvillágítás 1-2 s, és után kihuny.
Kép van az látszik, de a világítás nem akar bekapcsolni. Kérdés az lenne hogy érdemes-e venni hozzá egy új inverter és azzal megprobálni vagy valami más lehet a hiba.
Estleg ha alaplap hibás abból időközben szereztem egy másik G732-est de azon is le van olvadva a VGA csati az alaplapról (visszaforrasztani nem tudom lehet-e mert még megvan), de csak akkor akarok költeni a megjavításra ha föltétlelen szükséges.
Szóval ezzel kapcsoltaban kérdezném hogy mit javasoltok.

Köszi a segítséget!

(#906) INMOTEP válasza tico999 (#905) üzenetére


INMOTEP
őstag

Üdv ment priv " de viszont annyit hozzátennék hogy kinézetre ugyanaz a g 732 esel meg ugyebár Gericom Masterpiece is az én gyanítom hogy belül mégsem azonos az alaplap valahol mégis más és szerintem amikor rákötötted a 732 alaplapot az invertelnek kevés az áram vagy esetleg túl sokat kaptak és azért működik így és még ráadásul g 732 be való invertelek csak ezekkel kompatibilisek A928, G730, G732, G732E szóval g 731 nincs benne !! ezért nem működik szóval neked g 732 eshez való kell bele mivel g 732 alaplap van a tiedbe

(#907) greatchaos


greatchaos
addikt

üdv
van egy ilyen laptopom: Acer TravelMate 2410
a gond, hogy cnc3 tiberium warst szeretnék játszani. nincs is ezzel gond, mondom ha megy, akkor megy, ha nem akkor úgyis aladom a laptopot, mert angyon olcsón vettem, így kis hasznot is hozhat...
a vga egy intel 910-s.
a játék feltelepül, majd megy. egy darabig, majd kilép vissza az asztalra, és kilép a játékból. már frissítettem drivert 2007-re, de azzal is... amígy megy, addig nincs gind, így vélhetően valami ütközik, csak nem tom, hoy micsoda... ha valakinek lenne valami ötlete, azt szívesen fogadom

(#908) Mr. Blue


Mr. Blue
csendes tag

Üdv!

Volna egy kis problémám. Albacomp Business V3-asom van, nemrég vettem bele 2 x 2 GB DDR 2 667-es PQI memóriákat.
Elvileg támogatnia kellene, de mikor beraktam nagyon lelassult a gép. A BIOS látja a memóriákat, csak használhatatlanná válik, ha ezek vamnnak benne. :-(
Visszatettem a régit, azzal jó volt újra.
Az Everest szerint is 4 GB-ig bővíthető (2 mem. hely van, tehát nyilván 2 GB-osokkal).

Mi lehet a probléma? Help!

(#909) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Egy 4. éves Acer AS3023 gépem van.
Nem rémlik,hogy akár kicist is megütöttem volna valahol,de a jobb zsanér felőli sarkán megjelent pár hónapja egy hajszálrepedés.
Először nem foglalkoztam vele, ám folyamatosan csak nőtt és nőtt, míg pár napja végleg kettéhasadt, sőt apróbb műanyagok is hullottak ki alóla.

Most úgy áll a gép,hogy nem emrem sem nyitni, sem zárni, nyitva amradt, mert a zsanértól kezdve végigszaladt a repedés a gép sarkáig és félek, elrepesztem a monitort magát.

Mit tegyek szerintetek?
Erre gari már nem angyon van, de tartom magam hozzá, hoy nem ütöttem meg, hanem gyárialg oylan szoros votl a zsanér,hogy a nyitogatás közben foylamatosan feszítette a műnyagaot, ímgnem ez lett a vége. (Egyébknét nincs jelentőssége, megfizetem a javítást, csak nem tudom, hová forduljak és mire számíthatok?)

Köszi!

(#910) INMOTEP válasza HagaNRG (#909) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nekem ECS G732 esem van és nekem is rohatt szoros a zsanér és már reped is úgy ahogy neked :W :W :W kérdezősködj bontóban kb 8 körül lesz szerintem valami bontott darab

(#911) HagaNRG válasza INMOTEP (#910) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi!

12 lesz szervízben, szereléssel együtt újan rendelt hátlap és monitor körüli első burkoalt együtt. (4500/db).

(#912) Aprophis


Aprophis
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problemam van hogy Acer Aspire 7520G -m van annyira forrosodik a procim eleg ha csak Boisba belepek 2-3 perc es kikapcsol mert tojast lehet rajta sütni

lefagy vagy iszonyatosan besszaggat ha MSN-en beszelek vagy video beszelgetest folytatok!
vista home premium van benne Sp1 re frissitve!

Laptop adatok Gforce 8400M G 256-1024, 2* 200Gb HDD, 2,2 es dual core AMD proci,2GB ram+2GB pendrive rendszergyorsitonak! mar eleg sok progit probaltam semmi hatassal mindent frissitettem az ACEr oldalrol de semmi! Most lesz 1 eves a gepem es Nemetorszagban vettem!Eleg draga volt szoval mar ki vagyok teljesen! :W :W
Kerlek benneteket segitsen valaki valamilyen megoldast kitalalni!
Elore is koszonom!!
Kellemes napot

(#913) MR.VIPER


MR.VIPER
csendes tag

Helló!Lenne egy kis problémám.Van egy 3 hónapos ASUS F5M-em,tegnap valami történhetett vele, mert ha csak az aksiról üzemeltetem, akkor a XP-betöltése után lefagy,ha a tápjára ráteszem semmi baja,de ahogy kihuzom megfagy(teljesen feltöltött akkuval is).Ha CSökkentett módban csak az akkut használva ujraindítom(mert ugy nincs baja) akkor is tökéletesen megy.Mi lehet a probléma?Rossz az akku, vagy valami más?Vagy csak egy new rendszer kellen?Ha tudnátok írni valamit ilyen problémáról az jó lenne.Köszi előre is.

(#914) BluEyes válasza Aprophis (#912) üzenetére


BluEyes
őstag

Először is ki kellene tán takarítani a hűtést. Porcicák 1 év alatt jól lerakódhattak a bordára. Főleg a borda és a ventilátor közé szeretnek bebújni. Ha már benne vagy, a ventilátor működését is meg kellene nézned, hogy mennyire forog, gyorsul-e a hőmérséklet emelkedésével, illetve nem szorul-e. Ha mindezek után még mindig vacakol, akkor egy pasztázás is mehet a procinak.
Minden egyébnek csak akkor van értelme, ha a fenti dolgok rendben vannak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#915) Aprophis válasza BluEyes (#914) üzenetére


Aprophis
csendes tag

hali

Havonta takarítom és a ventilátor is jól működik,begyorsul es pörög azzal nincs gond!
Most sajna azt csinálja hogy tegnap átállítottam a teljesítményt növelje és ne a grafikát,most meg lefagy és nem indul a rendszer nem tölt! életem első laptopja és már megszívtam vele kész vagyok tőle :O :O :((

(#916) BluEyes válasza Aprophis (#915) üzenetére


BluEyes
őstag

Utolsó működő állapot visszaállítása nem megy?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#917) Aprophis válasza BluEyes (#916) üzenetére


Aprophis
csendes tag

próbáltam nem engedi illetve most ajanlotta fel a rendszer hogy kijavítja a hibát pár perc.
H ez bejön akkor még mindíg ott van a forró procim
sajna

(#918) Aprophis válasza Aprophis (#917) üzenetére


Aprophis
csendes tag

attól nem forrósodhat a proci hogy olyan progi van fennt ami nem kompatibilis a vistaval az nem okoz zavart esetleg??

(#919) BluEyes válasza Aprophis (#918) üzenetére


BluEyes
őstag

A biosba belépve? Nem hinném :)
A ventit ki szoktad venni a helyéről, mikor megtakarítod? Max. 2-3 kis csavar szokta tartani (bár ebben a típusban még nem jártam, de ez se lehet bonyolultabb), egyben, a műanyag kerettel együtt ki lehet emelni a helyéről.
Mióta csinálja ezt a noti?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#920) kali válasza Aprophis (#918) üzenetére


kali
legenda

inkompatibilis programtól a rendszer belassulhat, fagyogathat, akár teljesen össze is omolhat, de a proci forrósodására ez nem lenne magyarázat...
szoftveresen hiába hajtja bármi 100%-on a procit, annak a hőmérséklete attól még a tűréshatáron belül kellene, hogy maradjon - már ha hardveresen minden ok, és a venti(k) vezérlése is rendben van.

(#921) Aprophis válasza BluEyes (#919) üzenetére


Aprophis
csendes tag

kb 4 honapja de nem hasznaltam nagyon csak 4 honapja intenziven mert halozat epito vok most! a burkolat alatt nem jartam mert meg garancias elmeletileg.Egyebkent meg nem tudta kijavitani a hibat! ha leszedem a burkolatot akkor mar nem el a garancia ugye?

(#922) Aprophis válasza Aprophis (#921) üzenetére


Aprophis
csendes tag

Hogyan tudom azt megcsinalni, hogy teljesen visszaallitsam az elejere a vistat es az egesz laptopot tehat szuz legyen mint ujkoraban?Van ilyenre lehetoseg?

(#923) BluEyes válasza Aprophis (#921) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem tudom, szerintem nem. Hívj föl egy szervízt, hogy mi van, megcsinálják-e helyben, vagy kiviszik Brnoba, veszik-e a garancia stb.
[link]
[link]
Látszik a két kis csavar a ventilátor szélénél. Azt köll kicsavarni, a ventit kiemelni, ecset, hajszárító, porszívó neki, oszt szerintem meg is javul a cucc.

Ha előtelepített vista, akkor kell lenni a vinyón egy visszaállító partíciónak. Most fejből nem tudom a pontos menetét, acertopicban megmondják gyorsan hogy mit nyomj a visszaállításhoz.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#924) INMOTEP válasza Aprophis (#922) üzenetére


INMOTEP
őstag

Üdv én azt ajánlanám hogy használj win xp sp3 ast mivel az xp működésénél nem melegszik a gép már többen kipróbálták a vistat mindenki arról beszél hogy jóban melegszik,,,, azt tudnám javasolni ragd újra a rendszert xp vel és próbáld ki ha ugyanazt produkálja akor nézd át mivel nem 1 ventilátor dolgozik a notebookokban ( általában ) és lehet az atta meg magát

[ Szerkesztve ]

(#925) kali válasza INMOTEP (#924) üzenetére


kali
legenda

azt írta, hogy bios alatt is 2 - 3 perc alatt kikapcsol, annyira felmelegszik a proci "attól" is! innentől kezdve teljesen mindegy, hogy vista vagy xp, nem az oprendszer milyensége a probléma forrása!

(#926) nnnnn


nnnnn
tag

Hello!

Nos nekem olyan problémám van, hogy van egy egy IBM Think Pad T40-es laptopom elindul elkezdi ellenőrizni a memóriát majd eljutok oda h kiírja h csökkentett mód stb... indítása és akármire megyek lefagy. mi lehet a probléma??? :( :( :(

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#927) nnnnn


nnnnn
tag

ja és 256-os ram van benne és ebből 2 is van lehet h ettől van a gond?

[ Szerkesztve ]

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#928) xcbiker válasza nnnnn (#926) üzenetére


xcbiker
addikt

ki kellene venni az egyik mem-et és memtest-et futtatni, utána a másikkal ugyanúgy futtatni a progit.
Kiderül melyik a bűnös.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#929) nnnnn válasza xcbiker (#928) üzenetére


nnnnn
tag

memtesztet??? azt hogy?
a másik rammal el se indul... de a másikkal törént 1 kis haladás, kidobott ilyet h access IBM Predesktop Area és itt vannak külömböző opciók: Utilities, Startup,Preferences,Information,Help, Exit. Az Utilitiesben ien van h restore your backups, recover to factory contents, Create diagnostic disk, Run diagnostic(erre mentem rá de kib*szott lassú :( ) és Start setup utiliti

[ Szerkesztve ]

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#930) xcbiker válasza nnnnn (#929) üzenetére


xcbiker
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#931) nnnnn


nnnnn
tag

na sztem yo mert belépett és kérte h aktiváljam az xp-t és én azt választottam h neten keresztül szeretném és most ott vagyok h van 1 szép rét felette felhőcskés kép és semmi sincs megoldható h innen újratelepítsem?

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#932) xcbiker válasza nnnnn (#931) üzenetére


xcbiker
addikt

botolj be xp cd-vel és telepítsd újra, vagy csak frissítő telepítést csinálj

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#933) nnnnn válasza xcbiker (#932) üzenetére


nnnnn
tag

öhm dvd is jo? és h botoljak? nemvágom annyira ezeket a dolgokat :(

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#934) xcbiker válasza nnnnn (#933) üzenetére


xcbiker
addikt

botolj - bootolj (indítsd a gépet cd-ről)
telepítettél már windowst?

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#935) nnnnn válasza xcbiker (#934) üzenetére


nnnnn
tag

hát nemnagyon, de fel sem áll...

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#936) nnnnn


nnnnn
tag

de azt h? bekapcsolom és micsináljak?

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#937) spyduck válasza nnnnn (#936) üzenetére


spyduck
nagyúr

Biosban beállítod a boot sorrendet:
1:cd
2:harddisk
3:mind1

Ha ez megvan akkor berakod az XP-t és autómatikusan twelepül. De ébn a helyedben nem kezdenék bele mert mind mondtad nem csináltál még ilyet. Megoldás, h áthívod a hozzértő szomszédot:)

(#938) nnnnn válasza spyduck (#937) üzenetére


nnnnn
tag

mért mit tudok elrontani ami olyan végzetes lehet?

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#939) spyduck válasza nnnnn (#938) üzenetére


spyduck
nagyúr

ha nem értesz hozzá bármi lehet:)
Leírom mire figyelj telepítéskor amire nagyjábol emlékszem.
1:bios beállítás
2:XP telepítés, ha nem talál merevlemezes meghajtót problémaája van akkor olvasd el ezt: [link]
2: F8-at nyomd meg, elfogadja szerződést
3: ESC-javítás kihagyása
4: T: partíció törlése
5: L: partíció létrehozása (a legegyszerűbb ha nem csinálsz 2 partícióüt és ide beírod a maximális winyómérete megabájtban)
6: telepítés
7: formázza magát
8: telepíti a telepítő fájlokat
9: feljön a windows telpítő ablak (be kell majd írni a telepítő kódot meg ha vmit megkérdez akkor a továbbra kell kattintani)
10: xp-s driverek telepítése
A 2-es és 3-as pont között még van vmi de nem jut eszembe, nem egy nagy ördöngősség

(#940) nnnnn válasza spyduck (#939) üzenetére


nnnnn
tag

köszi csak az a gáz h nemenged belépni a biosba és továbrak és és kiírja h fájrendszer vizsgálata: C: és elkezdi vizsgálni...

[ Szerkesztve ]

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#941) xcbiker válasza spyduck (#939) üzenetére


xcbiker
addikt

köszi a kisegítést, nekem ehhez nem volt se türelmem se időm.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#942) nnnnn


nnnnn
tag

és amikor kidobja a 2 lehetőséget h telefonon v interneten akarom-e aktiválni az xp-t akkor mi lehet az oka h nem sikerül neten keresztül?

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#943) spyduck válasza nnnnn (#942) üzenetére


spyduck
nagyúr

ha nincs feltelepítve a hálókártya driver akkor nem lesz neted. Aktiváld telefonon!
Akkor nem a biosba léptél be, milyen típusú a géped?

(#944) nnnnn válasza spyduck (#943) üzenetére


nnnnn
tag

IBM Think Pad T40

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#945) vjflashy


vjflashy
csendes tag

sziasztok
ahogy e sorokat írom épp haldoklik az lgle50 notebookom monitorja
ma telepítettem újra pöpecre mivel szétvírusozódott ez előtt azt hittem amiatt van
de úgy tűnik az lcd hibásodott meg
(sokat röpködtem mostanában talán a röntgen tett be neki a szekusoknál?)
szóóval kissé kétségbe vagyok esve mivel a garim lejárt rég hogy ráköltök majd egy vagyont
KÉRDÉS: nagyjából mennyibe kerülhet a kijelző javítása?
van-e tutimegbízható szervíz?

köszi :B

(#946) kali válasza vjflashy (#945) üzenetére


kali
legenda

az az átvilágítás nem nagyon árthat a kijelzőnek - és úgy általában a notinak...

(#947) 4d válasza vjflashy (#945) üzenetére


4d
aktív tag

Szia Flashy!

Pontosan milyen hibajelenséget produkál a kijelző? Le tudnád írni?

Közben nekem is lenne egy kis kijelzős problémám: vettünk egy Dell 1525-ös notit törött kijelzővel. Sikerült szerezni cserekijelzőt, viszont nincs kép! Halvány szürkésfehéren világit a kép, de ennyi.. :O
Mi lehet a gond?? Kijelző kompatibilitás probléma? Inverter hiba tud ilyet okozni? Ha valaki találkozott már ilyen jelenséggel lécci értesítsen!!

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#948) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Ismerős meggondolatlan módon vett egy Speedpoint gyártmányú sosehallott laptopot. németben. Használt, nincs hozzá semmi.
XP felment, de nincs hang és VGA driver.

Honna lehetne emgtudni, mik vannak benne, mert neten nem angyon találok konkrétan mége rről a márkáról sem semmit, nemhogy drivert. Típus sincs a gépen, semmi.

driverzone-ról leszedhető driveragent talán letöltene, amit kell, de dolláros regisztrációja van természetesen.

(#949) 4d válasza HagaNRG (#948) üzenetére


4d
aktív tag

Szerintem a legegyszerűbb megoldás: megszerzed az Everest nevű progit, ami részletesen leírja h mi van a gép belsejében. Még linket is találsz benne driverekhez, frissítésekhez. A progi próbaverziója ingyenesen letölthető.

(#950) HagaNRG válasza 4d (#949) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi, everest megadott mindent.

Geforce 440 és realtek hang driver, ami hiányzik. Konkrétan az everest le tudja tölteni, mert nem találom az opciót benne, de a googlevel sem nagyon jönnek össze a driverek.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.