Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#451) Sensei válasza JoeYi (#450) üzenetére


Sensei
tag

[link]

Ha nem boldogulsz, keress meg priviben.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#452) Chili7


Chili7
őstag

Hello!

A notim bekapcsolása után (hibernálásból fel), ha nem nyúlok hozzá egy ideig, akkor újra hibernál. Miért van ez? És hogy lehet megszüntetni?

thx

Nem tudom, lehet, h a win topikba kellett volna, de arról pl fogalmam sincs, hogy hol lehet ezt beállítani rajta.

(#453) Jimbow


Jimbow
csendes tag

Sziasztok!
Gericom laptopom van, használt.
Mitől lehet az, hogy az XP (egyik verzió se) nem látja a bedugott pendriveomat (A-Data MyFlash 1GB )??
Semmit nem reagál. Az mp3 lejátszómat és a fényképezőt pedig simán felismeri. A hardvereknél valamiért 2 USB gyökérhubot listáz ki, pedig csak egy USB port van rajta. Akitől kaptam Linuxszal használta, ott nem volt pendrive probléma.

Köszi a segítséget!

(#454) JoeYi válasza Sensei (#451) üzenetére


JoeYi
őstag

omg köszi, holnap megpróbálok ügyeskedni, amíg legalább van valami kép (egyébként szervízben laza 100e forintos javítást ajánlottak, szal vagy ez lesz vagy kuka)

(#455) tibibi


tibibi
őstag

sziasztok ha lehajtom a bekapcsolt noti képernyőjét( tetejét )akkor néha elmegy (villog )a képe ez mitől lehet kontakt hiba? köszi.

(#456) spyduck


spyduck
nagyúr

Szasztok! Nagy problémám van!

Van egy fujitsu-siemens amilo pro 3505-m!
2006 novemberében vettem a T-molie-nál. Az a baj, hogy amit adtak hozzá bluetooth és wifi drivert az 3 hónap után lejárt (azt mondja vegyem meg a teljes verziót).
Akárhogy keresgéltem sehol se találtam hozzá olyan drivert amivel működne!
Esetleg ebben tud nekem segíteni vki???

(#457) tozo86 válasza spyduck (#456) üzenetére


tozo86
tag

a fujitsu siemens honlapján kéne először kezdeni a keresést :P
[link] ;)

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#458) spyduck válasza tozo86 (#457) üzenetére


spyduck
nagyúr

már próbáltam de ott nincs semmi-->legalább is nekem nagy fehérséget mutat!

(#459) spyduck válasza tozo86 (#457) üzenetére


spyduck
nagyúr

amit küldtél ott ugyan nincs semmi :F

(#460) tozo86 válasza spyduck (#459) üzenetére


tozo86
tag

hmm nekem szépen bejön egy oldal hol kilehet választani hogy notebook aztán azon belül a többi paramétert. A hiba nálad lehet.. nemtudom talán böngésző :F vagy nemtudom.. én mozilla firefoxot használok, azzal bejön (nekem)

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#461) spyduck válasza tozo86 (#460) üzenetére


spyduck
nagyúr

le is töltöm mert már az iwiw-en se enged egy képet se megnézni!
köszi

(#462) venember


venember
tag

:W
hp nx7010. Bekapcsolás után minden LED ég, de a venti kb. 3 mp után leáll és be se bootol. Szervíz:
- először: 110k az alaplap, cserére szorul
- másodszor: az ebay-on esetleg lehet már 30-40k-ért kapni, ha behozom, ők berakják... :))
Nem lenne esetleg valakinek költséghatékonyabb tapasztalata hasonló hibában?

[Szerkesztve]

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#463) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Valami ősörge portocom freebook. 1.1gigás celeronnal.

A gondok ott kezdődtek,hogy kábé 3 éve senki sem használja.Memtest egy rakás errort talált a ramoknál,úgyhogy gondoltam most icserélem.Nah azta se az új,se a régi rammal sem indul semmi sem el.

Csak hallom a hűtőt,de a képernyő nem világít meg a ledek sem villognak.
Akkro ennek most annyi? :DDD
(ilyen **art egyáltalán valaki megvenne valamennyiért,vagy inkább dobjam a kukába?)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#464) ati7


ati7
csendes tag

Sziasztok! Nálam nem ment fel az XPsp2 a Fujitsu Siemens pro v3405-ös laptopra, mert nem látta a telepítő a merevlemezt. Ekkor kikapcsoltam az AHCI-t /disable a biosban/ ezután simán települt. A kérdéseim : hagyhatom-e továbbra is kikapcsolt állapotban ha így is jól működik, vagy nyugodtan bekapcsolhatom, mert az XP-nek van hozzá drivere? Vagy mi a teendő az ilyen telepítés után? Köszönöm

(#465) xcbiker válasza ati7 (#464) üzenetére


xcbiker
addikt

Hagyhatod így is. Vagy utólag felerőszakolod, esetleg beintegrálod a drivert az xp telepítőbe és legközelebb úgy telepíted.
Ha az xp-ben benne lenne a driver, akkor látta volna az elején is a disket.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#466) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Sziasztok!


Miért lehet az, h. egy Fujitsu Siemens Amilo Pro V3505 notebookra a saját recovery CD-jéről nem települ fel az XP?
A gép az ''Üdvözöljük'' képernyőnél kifagyott, erre én recovery CD-ztem. A telepítés elkezdődik, fel is tesz mindent, de a ''Telepítés befejezése'' résznél (a hálózat telepítése után) megáll, majd pár perc múlva lefagy.
Újraindítottam, de pont u.addig jut el és ismét megáll...
Segítségeteket előre is köszi!


Üdv:
Viktor

Samsung Galaxy A54

(#467) xcbiker válasza Viktor0610 (#466) üzenetére


xcbiker
addikt

a hdd-vel minden rendben van?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#468) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Hátööö... :U
Nem tudom...

Egy CHKDSK segíthet?

Samsung Galaxy A54

(#469) xcbiker válasza Viktor0610 (#468) üzenetére


xcbiker
addikt

hdsentinellel nezz egy allapotot!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#470) Viktor0610 válasza xcbiker (#469) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a baj, h. nem jut el a Windowsig, ennek pedig gondolom, az kéne, nem? :F

Samsung Galaxy A54

(#471) xcbiker válasza Viktor0610 (#470) üzenetére


xcbiker
addikt

tedd be egy mukodo asztali rendszerbe.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#472) Viktor0610 válasza xcbiker (#471) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A notebook garanciális. Így is ki lehet venni belőle a winchestert?
Bocs, ha láma a kérdés, de nem vagyok otthon laptop-témában... :U

Samsung Galaxy A54

(#473) xcbiker válasza Viktor0610 (#472) üzenetére


xcbiker
addikt

milyen noti?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#474) spirit007 válasza xcbiker (#473) üzenetére


spirit007
senior tag

#466 '' Fujitsu Siemens Amilo Pro V3505''

(#475) fos


fos
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Új vagyok az oldalon és nem tudom jó helyre írok-e?
Nekem egy olyan problémám van,hogy sikerült egy kis, kb 2cl-nek megfelelő sót a Fujitsu Siemens Amilo típusú gépem klaviatúrájába öntenem :(((
Tehát az lenne a kérdésem hogy vajon mien gondok származhatnak ebből?
Természetesen egyből kikapcsoltam,fejre állítottam,majd porszívózás következett.Azóta bekapcsoltam és úgy néz ki nem szenvedett semmien kárt...de valyon a fontosabb alkatrészek is kaphattak a sóból?Nem tudom mien a klaviatúra struktúrája,szétszedni nem mertem,és mivel sulinetes jótállásos....ezért nem is nagyon akarom emiatt...

HA valaki érdemben tud hozzászólni, azt örömmel veszem!

Üdv KRG!

(#476) Rick4


Rick4
félisten

szevasztok IBM thinkpad R51em van, a pcmcia slotban volt egy netkártya, eddig minden frankón ment, de tegnap kihúztam, mikor be volt kapcsolva a kütyü (mint ahogy eddig is töbször megtettem) erre elment minden, azóta bekapcsolni nem lehet, semmire sem reagál....mi lehet a bibi?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#477) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Hali mindenki!

Nem rég lettem tulajdonosa egy HP Pavilion 6327ca típusú nooteboke-nak és a következő problémám lenne vele:

Alapból Vista volt rajta én meg reflexszerűen felraktam az xp sp2-őt.A probléma innentől kezdődött,mert naívan azt hittem,hogy majd töltök le drivereket a hp honlapról,aztán megy majd minden ahogy kell.De nem így lett,mert nem fogadtta el egyik drivert sem,ami a honlapon volt.Aztán (ezzel kellett volna kezdeni) elolvastam a használati utasítást.Akkor esett le (ilyennel egyépként még nem találkoztam) hogy van egy recovery nevezetű meghajtóm,amin szépen minden driver, a vista telepítő,és egyébb kellékek vannak.De mint mondtam,ekkor már késő volt,mert az xp már ott figyelt a notin.Ezért most ott vagyok,hogy nem tudom visszanyerni az adatokat a recovery meghajtóról.
Tehát nem a recovery particiót formáztam,sőt ki is írja xp alól hogy foglalt rajta 6,7 giga,szóval rajta vannak az adatok,csak éppen xp alól nem tudok hozzáférni.

Egyébként nem értem hogy több százezres géphez miért nem lehet telepítő DVD-t adni???
Tán ezzel akarnak spórolni??

A hab a tortán,hogy ezt a gépet Canadából hozták,szóval szervíz nem túl esélyes.
Ha valakinek volt már ilyen problémája vagy tudja a megoldást,előre is köszönöm! :R :R

Ja az F11 nyomkodást bootnál már próbáltam,állítólag azzal bejön a rendszervisszaállító,de eredményképpen csak sípolt mint állat.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#478) niki24 válasza niki24 (#443) üzenetére


niki24
csendes tag

Sziasztok!
Fujitsu Siemens Amilo L1310G monitorcserés notebookom 2007 február 7 óta szervizben van. Már teljesen ki vagyok akadva, telefonálgatok össze-vissza, de mindig csak igéret, hogy majd....Ez csak nekem durva? Kezd elegem lenni a szervizből........Alig várom, hogy visszakapjam, túladjak rajta és végre vegyek egy normálisat. Bár azt mondják, a szervizhálózat mindenütt...... Amitől falnak tudok menni, a ''nem rendeltetésszerű'' használat. Ez mégis mit takar? (Szerintem a noti gépezésre, szállitásra való, evidens, hogy nem ejtek rá semmit, nem vágom földhöz, nem tartok benne kulcscsomót és még sorlhatnám....)

(#479) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Kedves fórumtársak, a problémát az ''Azonnali notebook-os kérdések'' topikban már leírtam, engedjétek meg, hogy itt csak linkeljem:
[link]

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#480) Rick4 válasza niki24 (#478) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem menj be oda ahova bevitted a notit, és vetess fel egy jegyzőkönyvet arról, hogy február 7.-e óta ott a notid, és azonnal kérj egy csereutalványt, vagy vissza a pénzt. mondd azt egyszerűen, hogy ha ez nem történik meg, nem is a fogyasztóvédőkhöz mész, hanem a rendőrségre...ilyen a földön nincs, hogy 3 hónapig gondolkodnak valamin. ha nem rendeltetésszerű használatból fakadna a hiba, kb 1 hónap alatt visszadobták volna, hogy fizetős javítás....mellesleg erre van olcsó lehetőségem, keress meg ha nem oldódik meg a probléma... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#481) niki24


niki24
csendes tag

Köszi a választ,miután kiakadtam, megigérték, hogy holnapra jön valami papir. Hiszem ha látom. Ami szintén durva, a garanciális gépre továbbra is fizessem meg a 7080Ft-ot. Az O.K. hogy egy laptophoz képest ez nem nagy összeg. De hozzá sem nyúltak. Meg a garnciajegyen nem ez állt. A szerződésszegést legalább 3 pontban megvalósitották. Gépem tipusa: Fujitsu Siemens Amilo L1310G. Azért ez, mert a munkahely ezt szponzorálta. Azóta persze ők is tanultak belőle......Na meg én is.........Minden tipusú gépnek ilyen tré a szervizhálózata? Erre nem szeretnék költeni, de már ötletem sincs, milyet vegyek. Az persze mellékes, hogy február óta ''malmozom'' a munkahelyen......

(#482) Rick4 válasza niki24 (#481) üzenetére


Rick4
félisten

ugyan tudom, hogy nekem írtad, de a többiek számára is érthető lesz, ha a ''válasz'' gombra kattintasz, pont ugyanez fog látszódni, csak a hozzászólás fejlécében ott lesz a megválaszolt hozzászólás sorszáma is.

Nem értem, miért kell pénzt fizetned. Gondolom, rád akarják kenni a dolgot, és mint nem rendeltetésszerű használtból eredő hibát, nem is javítják ki, és még bevizsgálási díjat is kérnek. Ha gondolod, priviben írd meg pontosan, hogy is volt ez a történet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#483) cappa72 válasza Jimbow (#453) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jombow!

Ha semmit nem csinál, az gond.
Egyáltalán nem jelzi, hogy usb eszköz van rajta?
Mert ha jelzi, de nem találod, akkor a szennyes xp a bűnös. Ekkor a sajátgép ikonra jobb gombbal kattintva a menüben a kezelés (nekem angol van, ott Manage) pontot kiválasztva megjeleni egy jó kis kezelő felület, itt lehet állítani (rendszergarázda jogokkal) a lemezkezelést.
Lehet, hogy nálad is az a hiba, ami nálam volt: meg kell változtatni a drive nevét (pl. E: helyett H:\-t adsz neki...
Ha az nem jön be, akkor passz...

(ui.: otthon nekem is linux van, jóóóó az...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#484) Dawee


Dawee
tag

Hali!

Van egy Asus W5000Ae típusú notim, kb fél éve van meg használtan lett véve, és a probléma hogy, kikapcsolt állapotban nem tölt, ha be van kapcsolva a gép vagy készenléti állapotban van csak, akkor tölt rendesen, de ahogy kikapcsolom nincs töltés, pedig egy notinak ez lenne a lényege. Remélem van valakinek ötlete :F

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#485) Pullman Zeto


Pullman Zeto
csendes tag

Sziasztok volna egy nagy kérdésem!! Van egy ACER TravelMate 2413LMi laptop aminek nem tudok rájönni a problémájára. A hang szaggat, a zene szaggat, ismétlődik egy-egy hangjegy. Pl: windóz kikapcs hang (ti-ti-ti-ti), ezen (ti-titi-ti-titi). Hang drivert letöröltem telepítettem semmi, régebben volt szervízben ők a cd meghajtót letörölték ami magátol felismerte és jó lett, ez van szervíz könyvben hiba leírásban, ezt is megcsináltam de semmi. Tovább szaggatott, nem tudom mit tehetnék még. Kérlek segítsetek :
Köszönöm szépen :(( Gábor :((

(#486) xcbiker válasza Pullman Zeto (#485) üzenetére


xcbiker
addikt

a hdd állapota milyen?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#487) Pullman Zeto válasza xcbiker (#486) üzenetére


Pullman Zeto
csendes tag

Jóó, semmi baja(80Gb, 8M cash) csak a HANG szaggat!

(#488) xcbiker válasza Pullman Zeto (#487) üzenetére


xcbiker
addikt

tesztelted? pl hdsentinel?
mert okozhat akadást az is ha a hdd-ről nem tud megfelő sebességgel olvasni.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#489) Pullman Zeto válasza xcbiker (#488) üzenetére


Pullman Zeto
csendes tag

Jó a HDD működik a rendszer, semmi baja, csak a hangal van baj. Arra mondj valamit lécci!

(#490) Pullman Zeto válasza xcbiker (#488) üzenetére


Pullman Zeto
csendes tag

Itt vagy még
ha nem jó a wincsi akkor 100%lékról lejebb megy

(#491) xcbiker válasza Pullman Zeto (#489) üzenetére


xcbiker
addikt

ha letesztelted a hdd-t és az ok, akkor próbálnék egy új win installt, ha ez sem segít, akkor hardveresen másznék bele az alaplap lelkivilágába.
De mindenek elött le kell tesztelni mindent, hogy kizárható legyen mi tuti nem és mi hibás.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#492) xcbiker válasza Pullman Zeto (#490) üzenetére


xcbiker
addikt

ok

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#493) Pullman Zeto válasza xcbiker (#491) üzenetére


Pullman Zeto
csendes tag

Köszi a tippet ez is segítség volt. ;) ;)

(#494) Akheron válasza niki24 (#481) üzenetére


Akheron
senior tag

Itt a prohardveren hirdettek hordozható gépekbe való képernyőket, reális áron; esetleg megpróbálhatsz érdeklődni. Szívesen megkeresném a hirdetést, de nagyon nincs most időm. :(

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#495) fednick


fednick
csendes tag

Sziasztok!

Van egy f-s lifebook 7110-em, kb 5 napja rendszersen lefagy. Azt hittem szar a vinyóm, de utána elkezdte azt is csinálni, hogy bekapécsolom, és nem indul be a képernyő, se háttérvilágítás, se semmi. Ha mozhatom, néha bekapcsol, és meg, de ha megmozgatom újból, akkor becsíkoz egy kicsit, aztán megfagy (esetleg csíkozás nélkül).
2 alkalommal kiírt a vidkari drivere olyat, hogy vmilyen hardverkomponens nem érzékelhető, vagy valami ilyesmit, ezért szoftveres képalkotásra vált.

Ötlet, hogy mi lehet a hiba?
Esetleg becslések, hogy mennyiért lehet megjavíttatni, mert ha nagyon drága, akkor nem éri meg nem a javításba befektetni.
Előre is nagoyn köszönöm,
Zoli

i need money, he's a mute.

(#496) Akheron válasza Akheron (#494) üzenetére


Akheron
senior tag

[link] :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#497) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
A gépet 2006.11.15-én vettem a MM-ben. kb 1 hónapos volt mikor egyszer csak teljesen smaragdzöldre váltott a monitor. De újraindítás után jól működött, gondoltam csak pillanatnyi elmezavara van. Aztán kezdődött h néhány pillanatra (néhány századmásodpercre) elment a kép. Olyan mint mikor a filmből kivágnak 1-2 képkockát....idegesítő, a gép ekkor volt kb: 3 hónapos. Írtam a MM-nak, mondták h vihetem hozzájuk is, de ők a Sercoval dolgoztatnak úgyhogy oda is vihetem. Hát gondoltam tényleg gyorsabb lessz, oda vittem. 2 hét után mehettem érte. Az addig karcmentes gépem fedele jól össze lett karcolva, de úgy tűnt működik. Aztán 3 napon belül kiderült h nem jó.(Egyébként alaplapcsere volt, de Amilo A1645G alaplapot tettek bele nemtom ez baj-e, végül is az is ilyen MHz-eket tud, meg ilyen procit) A hibajelenség ugyanaz maradt, sőt, mostmár ki is kapcsolt magától. Eleinte 1 nap egyszer, aztán volt h 1,5 óra után, volt h 5 perc után. A proci a szokásos 50-55 fok közt volt, vinyó 49-55. Ugyanúgy mint újkorától kezdve. Ez után az Albacomphoz (ez is hivatalos szervízpartner) vittem. 3 hét múlva visszakaptam (sokkal korrektebbek, de sokkal lassabbak voltak mint a Serco). Ismét alaplapcsere volt, ezúttal Amilo M1450G alaplapot kapott, meg termál modul cserét is végrehajtottak. 1,5 hónapig jól működött, de most ismét a képkimaradások jönnek elő.
Könyörgöm, 7 hónapos a gép, ebből több mint 1 hónapot a szerviben volt! És még most sem jó! Most mit tegyek? Előbb-utóbb lejár a garancia, aztán meg majd azt mondják memória gond meg hasonló! Mit tehetek?
Van esetleg lehetőség arra h kapjak egy másik gépet??
H E L P !!!


[Szerkesztve]

(#498) xcbiker válasza netmesterke (#497) üzenetére


xcbiker
addikt

Nem lehet, hogy a kijelzőnél van gond alapvetően?
Mondjuk az Amilo széria nem túl megbízható.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#499) netmesterke válasza xcbiker (#498) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Nemhiszem. Alaplapcsere után 1-2 hónapig jól működött. Cseréltek már vkinek ki gépet?

(#500) niki24


niki24
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is Amilom van, a Serco végzi a javitást 2007 február 7óta! Garis monitorcserét csinálnak. Már csak arra várok, hogy megkapjam a gépet és normálisra cseréljem. Megpróbálkoztam a szolnoki Karakter Kft-vel, de még rosszabb, mint a Serco. A munkahelyen továbbra is malmozom....Saját tapasztalat, hogy a Fujitsu Amilo sorozat nagyon sz...r, a szerviz meg.........no comment. Már a főnököm is látja, hogy rossz vétel volt.... :( Jah, olyan összegeket hoztak ki, hogy csak kapkodtam a fejem. Fel kellett hívnom a főnöküket, ő ''tette helyre'' az anyagiakat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.