Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#1301) RexMaximus válasza Sanyika81 (#1299) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nagy eséllyel tápcsati cserés, ha szerencséd van akkor csak újra kell forrasztani a lábait.

(#1302) RexMaximus válasza eperke84 (#1300) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kijelzőhiba sajnos. Cserével orvosolható (ha mindent próbáltatok).

(#1303) szuper-t válasza Sanyika81 (#1298) üzenetére


szuper-t
senior tag

gyorsan kattog?:)
akkor az védelem :) szerintem is valami felvált:)
Hp Omnibook xe3 ugyan ezzel a hibával . ki volt szakadva a csati 2 lába.

(#1304) Stenspiron


Stenspiron
csendes tag

Vízzel volt már valakinek kalandja?
Én a múlt héten öntöttem nyakon Dell Inspiron 1525 típusú gépemet, egy ideig el sem indult, utána is csak csökkentett módban. Kijelző kép hol volt, hol nem. Elvittem szervizbe, azt mondták alaplap szárítással orvosolható a dolog (jobb esetben). Azóta várom a fejleményeket...

(#1305) RexMaximus válasza Stenspiron (#1304) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ha folyadék éri a gépet azonnal áramtalanítani kell, aksit kiszedni. Utána bontani és kipucolni, majd szárítani. Ekkor van a legnagyobb esély a további működésre

Cukros, szénsavas löttyök nagyobb gondokat okozhatnak, Ha meg vizes és bekapcsolod nagy rá az esély, hogy alaplaphiba lesz a vége. Ekkor vagy javítható, vagy gazdaságilag nem éri meg javítatni - meghibásodástól függ.

(#1306) miciati


miciati
csendes tag

Help! Keresem a Pi 1505 kapcsolási rajzát, főleg a betáp része érdekelne (töltő csatlakozó rész és az környéke ) Nagyon fontos lenne4 Előre is köszi
mihaczikukacchelloponthu vagy mihacziakukacmavponthu. :R

(#1307) miciati


miciati
csendes tag

Bocsi Amilo Pi 1505 ről lenne szó

(#1308) apcsa65


apcsa65
csendes tag

Hali !

Egy összetett kérdésem lenne , hp nx7400 notim van . Anno 3 év garival vettem ez a dvd íróra is vonatkozik ? És ha nem, milyen dvd írót érdemes hozzá venni és mennyire bonyolult kicserélni ?

(#1309) shteer válasza apcsa65 (#1308) üzenetére


shteer
titán

vonatkozik

amúgy szvsz notiba LG, Panasonic-Mathsita

..szerintem jónak tűnik

(#1310) xedos válasza shteer (#1309) üzenetére


xedos
addikt

Mathsitát szídják a MAC-esek és a SONY-sok is!
Kevés használat esetén is hamar elkezd válógatós lenni...
Bár ezek inkább a vékonyabb 9.5mm-esere igazak. Nekem is kellett már cserélenm egy ilyen bizonytalan kütyüt...

(#1311) shteer válasza xedos (#1310) üzenetére


shteer
titán

nekem asus notiban volt, 2 évig elégedetten használtam. de megjegyeztem :)

..szerintem jónak tűnik

(#1312) Tomyhu


Tomyhu
csendes tag

helló all!
kérem segtsen valaki rajtam mert nagy gázba vok'!
nemrég vettem 1 fujitsu siemens amilo pro V3505-öt és semilyen driverem nincs hozzá!
gyakorlatlag használhatalan így számomra!
sajnos laikus vagyok, hiába próbáltam meg mindenhol én nem igazán értek ezekhez!
ajálgatnak más forumokba minden félet de ezidáig sikertelen.már kerestem a fujitsu siemens oldalán is, mind a magyaron mind az angolon, semmi!
Kérem ha valakinek meg van vagy tudja honnan lehet leszedni segítsen rajtam!
örök hálám előre is a segítőmnek!

Légy önmagad !Mindenki más már foglalt!

(#1313) Medcomp válasza Tomyhu (#1312) üzenetére


Medcomp
tag

Szia!

Én találtam hozzá a Fujitsu-Siemens oldalán drivereket Vistához és Xp-hez is.

Az oldalt Internet Explorerel nézd, nekem FireFoxal nem működik.
Ha a linkre kattintasz, akkor a lenyilló menükben ki tudod választani a te gépedet, és utánna le tudsz tölteni mindent.

www.medcomp.hu

(#1314) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Üdv IBM T30
Mini pci wifi kártya volt benne
Egy pc686 atherosos kártyát tettem bele és be sem indul a gép
lehet ebbe csak inteles jó?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1315) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Ami benne volt az a gyári intel kártya volt

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1316) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Ja igen és próbáltam más kártyákkal is ugyanaz a jelenség

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1317) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

azt írja ki
nem támogatott kártya :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1318) Shadowfax válasza maxrad1580 (#1314) üzenetére


Shadowfax
addikt

Csak IBM firmware-ű kártya jó bele.
Ha lehet, használd a "Szerkesztés" gombot, ne írj percenként hozzászólást.

(#1319) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Aha köszi a választ
Akkor mást nem is lehet benne használni :W
Ez miért jó az IBM-nek?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1320) Shadowfax válasza maxrad1580 (#1319) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez miért jó az IBM-nek?
Ezt most komolyan kérdezted? :)

(#1321) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Aha Pl dell inspiron 4100-ba ez az atheroszos kártya működik tökéletesen
És az IBM-ben lévő inteles sajnos olyan gyenge mint a harmat
Ez a másik 100mw-os 93dbm érzékenységű 3x olyan messzire lát el mint az IBM gyárija
Sajnálom nagyon :O
megvan a szerkesztés megtaláltam :C :C
Csak az előző hsz-eknél nincs ott

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1322) Shadowfax válasza maxrad1580 (#1321) üzenetére


Shadowfax
addikt

Elvileg meg lehet kerülni ezt a 1802-es hibát, de csak saját felelősségre vágj bele: [link] [link]

megvan a szerkesztés megtaláltam
Csak az előző hsz-eknél nincs ott

Csak 5 percig lehet szerkeszteni egy hozzászólást, addig van ott a felirat.

[ Szerkesztve ]

(#1323) maxrad1580 válasza Shadowfax (#1322) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Köszi a segítséget rendes vagy :R
Szétnézek akkor
Ha nagyon veszélyes akkor inkább marad így :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1324) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Még a végén lesz belőle valami :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1325) maxrad1580 válasza Shadowfax (#1322) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Odáig jutottam hogy már felismeri az atheros kártyát

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1326) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Még a 01c9 hibára kell megoldás de úgy néz ki meglesz az is :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1327) maxrad1580 válasza Shadowfax (#1322) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Hát vért izzadtam de idesüss http://kep.ivpicture.hu/70945.jpg
És ide is http://kep.ivpicture.hu/70946.jpg :C :C :C
Nagyon sokat segítettél nem hittem volna hogy ez nekem sikerül :R :R
De vannak még csodák :Y
A wifim teljesítménye kb 300%-ot javult,és már van 5.8Ghz is a lapimban :)) :)) [link]
Ezért jó hogy vannak ilyen fórumok és benne segítőkész emberek
Nem 5 perc volt de kész van
Na megyek alukálni
Mégegyszer 1000 köszi :R :R :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1328) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Ha valakit még esetleg érdekelne a dolog itt a legegyszerűbb megoldás[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1329) Shadowfax válasza maxrad1580 (#1327) üzenetére


Shadowfax
addikt

Örülök, hogy sikerült. :) Inkább tegyük be az eredeti linket, mert a gugli magyarra fordítása rémes. :D [link]

(#1330) maxrad1580 válasza Shadowfax (#1329) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ok
Mégegyszer köszi :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#1331) Andris72


Andris72
csendes tag

igen

(#1332) Medcomp


Medcomp
tag

Sziasztok!

Egy Toshiba L40-12X (PSL40E) laptoppal van gondom. Van hozzá egy T-mobile-os web'n'walk Stickem, ami csak akkor működik, ha ha hátsó két USB luk közül dugom be valamelyikbe, az oldalsóban nem tudja regisztrálni magát a hálózatra. PIN-kód kérés van ott is, tehát az USB felismeri, és kommunikálni is tud vele. A hátsó USB-kbe dugva regisztrálja magát a hálózatra, és kapcsolódni is tud az internetre, de úgy is iszonyú lassú. A stick szerintem jó, egy HP és egy DELL laptopban is próbáltam, mindkettőben hiba nélkül, és gyorsan működik.

A Toshibához letöltöttem az Intel oldaláról a chipset drivert, az nem segített.
Más nekem nem jutott eszembe, google-ben még nem találtam megoldást.

www.medcomp.hu

(#1333) xcbiker válasza Medcomp (#1332) üzenetére


xcbiker
addikt

szerintem nem jut elég feszkó az oldalsóra.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1334) Medcomp válasza xcbiker (#1333) üzenetére


Medcomp
tag

Kipróbáltam, 320 Gb-os USB-s külső vinyó simán ment az oldalsó csatiról, úgyhogy szerintem nem az a gond.

Meg ha az lenne, akkor is miért van az, hogy nagyon lassú a net, bárhová is dugom a kártyát, míg a mellette 15 centire lévő laptopokban tökéletesen megy?

www.medcomp.hu

(#1335) Medcomp válasza Medcomp (#1334) üzenetére


Medcomp
tag

Kipróbáltam a gépet egy másik Stickel is, azzal is ugyan ezeket a hibákat csinálta. Próbáltam feltelepíteni egy SP2-es XP-t az SP3-as helyett, az sem segített. Toshiba oldalán láttam, hogy a 2.3-as BIOS csak Vista-hoz jó, sajnos ez van a laptopon. Letöltöttem egy 2.2-est, de azt meg nem engedi a hozzá adott WinFlash telepíteni, mert régebbi. Erre esetleg van valakinek ötlete, hogy tudnám mégis feltenni?

[ Szerkesztve ]

www.medcomp.hu

(#1336) procax válasza rgeorge (#1297) üzenetére


procax
csendes tag

Bocsi, csak most olvastam a hozzászólásod! El kell hogy keserítselek, alaplap hiba 100%. Egy idő múlva be sem fog kapcsolni csak a ledek villognak majd. :(
Sajnos típushiba.

(#1337) kwzatz


kwzatz
őstag

Érdekes hibával szembesültem, nem olyan egetrengető, de zavaró és nyugtalanító.
Minden egyes újraindításnál, ki-bekapcsolásnál, vagy akkor, amikor készenléti módból jön vissza a noti, visszavált a natív (1280*800) felbontásból 1024*768-ba. Hiába állítom át, újraindulásnál ismét ez történik. Na most ez nem volt így eddig, valami Windows frissítésre gyanakszom leginkább. Vírust az Avast nem talált a gépen, és Ad-Aware is van fent, bár tudom, hogy ez sem jelent 100%-os védelmet, mint ahogy semmi sem.
Egyébként egy Asus F5SL-AP141-es laptopról van szó, bár sztem nem lényeges, mert én inkább valami szoftveres dologra gyanakszom. Driverek viszont rendesen telepítve vannak, és a hiba nem is akkor jött elő, amikor azoknak telepítésével végeztem, 2-3 hétig használtam a laptopot "hibamentesen".
Ha találkoztatok már ilyennel, megköszönném a segítségeteket, mert én nem vagyok egy nagy hozzáértő.
Előre is köszönöm! :)

(#1338) kwzatz


kwzatz
őstag

Nem érkezett megoldás ahogy nézem senkitől, de már nem probléma. :) A gép tegnap meggyógyult, és azóta nincs ilyen gond. Magam sem értem. :)

(#1339) Nikwillig


Nikwillig
csendes tag

Üdv mindenkinek! Remélem jó helyre írom a problémám. A lényeg, hogy van egy Dell Latitude D520 laptopom. Az akkumlátorral van gond. Méghozzá az hogy nem ismeri fel a laptop, viszont másfélóráig működik róla. Ha benne van az aksi akkor is azt írja ki hogy hálozati töltőről megy,pedig az ki van húzva. Ha valaki látott már ilyet akkor kérem segítsen!
U.i:Ellnézést ha rossz helyre írtam,első hozzászólásom :U

(#1340) macko20 válasza dat (#1) üzenetére


macko20
őstag

Az antik japán ellen áll!!

1992-böl ZENITH DATA SYSTEMS MADE IN JAPAN
be sikerült kapcsolni (2h) de utána egyböl jelszot kér....
Bioszba nem lehet belépni -
jumper -0-
alaplapi kapcsolo -0-
Mit lehet ilyenkor tenni????

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1341) macko20 válasza macko20 (#1340) üzenetére


macko20
őstag

Esetleg privibe elküldöd.Köszi

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1342) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne a FuSi ;) Pi 3540-em el, hogy nem tudom elmenteni a tapipad érzékenységét. Még anno feltettem hozzá a legfrissebb synaptics pointing device drivert, hogy legyen "görgő", de se azzal, se anélkül nem tudtam elmenteni a beálításokat, így minden leállás/restart után újra be kell lőnöm a csúszkát. Nem egy egetverő hiba, de azért mégis bosszantó. :W

Asztalon egy mx510-et használok a noti mellé, a hozzáillő logitch-es progival, azt eltudom menteni, de az nincs hatással a tapipadra.

Valami tipp, hogy mi lehet a probléma? Esetleg ezt a Fusi-nak köszönhetem? :Y

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#1343) qud


qud
csendes tag

Sziasztok!
Van egy MSI Megabook L610i laptopom, az lenne a gond vele, hogy játékoknál becsikozodik a kép, szinte minden játéknál... Mitől lehet ez? Drivereket cseréltem, ventik pörögnek... Vagy esetleg mivel tudnék hőfokokat nézni, nem-e az a probléma, vagy mi lehet? Valakinek valami tippje nincs? :O
Előre is köszi!

(#1344) thor87 válasza fanboy (#50) üzenetére


thor87
tag

üdv emberek, lenne egy nagy gondom, itt a prohardveren beszereztem egy HP Pavilion zv 5000-es gépet, de sajnos a tápcsatija zárlatos, kontakthibás, csak néha megy!!! De akkor jól!

Esetleg tudna nekem segíteni valaki, hogy ezt a problémát hogy lehetne orvosolni???

A segitségeteket, privibe várom!!!

Köszönöm!

"Feszítek mint pók a lucernásban"

(#1345) macko20 válasza thor87 (#1344) üzenetére


macko20
őstag

SZia ajánlok 1 helyet Bp. VII.ker Dohány u.36 Computerek.hu Ők foglalkoznak javítással is!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1346) aproember22


aproember22
csendes tag

Elvtársak gyors segitség kéne!
Báttyám most vett egy vadonat uj HP 6735s notit és ez a tünet :
gép bekapcs
képernyő kijön hiogy válasszak nyelvet(angol,német,spanyol stb magyar nincs de a bill az )
valamit elkezd telepiteni de kiirja nem találja
win cd berak(eredeti) resi
elkezdi rakni mikor ott alul lefuttattam a kék képernyőn a vezérlők drivereit vagy miket,
mielött kiválasztom meik particiora rakjam fekete kép kurzor villgo _ ilyen jellel aztán kékhalál
aztirja hogy valami a merevlemez vezérlővel van vagy virusos(ami lehetetlen net nemvolt benne se OP rendszer)
mi lehet a gond?
a Hp nak a biosnál lehet merevlemez testet meg ramtestet de semmit nem talál rossznak
Légyszi help!
laptop.hu rol rendelte vadonat uj , minden
Előre is köszi

Élj a mának , Ne a mamának !

(#1347) aproember22


aproember22
csendes tag

itt van a hiba kódja :
***stop: 0x0000007B (0x778D663C , 0xC00000034,0x00000000, 0x00000000)

Élj a mának , Ne a mamának !

(#1348) macko20 válasza aproember22 (#1346) üzenetére


macko20
őstag

Mit probálsz feltenni?XP-t?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1349) aproember22 válasza macko20 (#1348) üzenetére


aproember22
csendes tag

igen 32 bitest
probáltam eredeti professionállal , home al , másolt sima xp , meg 1 winter edition (ez dvd) a többi cd
mind a 4 nél ugyanakkor ugyanaz a gond...

Élj a mának , Ne a mamának !

(#1350) macko20 válasza aproember22 (#1349) üzenetére


macko20
őstag

Ram-bol hány db van benne?Ha 2 akkor az egyiket vedd ki,és probáld újra!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.