Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#201) Boyfish


Boyfish
senior tag

valaki valamerre

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#202) Gus válasza Boyfish (#200) üzenetére


Gus
aktív tag

Valószínűleg a kijelző inverter panelje hibásodott meg, vagy szokott lenni egy kis mikrokapcsoló ami a kijelző lehajtásánál kikapcsolja a háttérvilágítást, és az is be tud szorulni esetleg. Az inverter panel kb. 7000 Ft +Áfa ha a Siemenstől kell rendelni. Ehez még hozzá jön a javítás munkadíja (változó). Estleg a kábelkorbács is lehet hibás, vagy lecsúszhat. Szóval szerintem szervizt igényel. Szélsőséges estben alaplap hiba is lehet. Kérj árajánlatot a javítás előtt. A felsorolás szerint csökken a valószínűsége a hiba okának. Legvalószínűbb az inverter.
Bye

(#203) Mado


Mado
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek már légyszi!
3 hónapos gépem (FUSI Amilo L7320)eddig úgy működött, hogy teljesen csendes volt, de kb. 2-3 percenként bekapcsolt a ventilátor kb. 10-15 másodpercre.
Most meg két napja egyfolytában megy!
Miért nem kapcsol ki??
Szerintetek?
… aggódom

(#204) Shadowfax válasza Mado (#203) üzenetére


Shadowfax
addikt

Vezérlőpult - Energiagazdálkodási lehetőségek - Energiagazdálkodási sémáknál ha sémát váltasz, történik valami a venti viselkedésében? Proci, vinyó hőmérséklet mennyi?

(#205) Mado válasza Shadowfax (#204) üzenetére


Mado
csendes tag

Sémát váltottam semmi nem történt.
Hol lehet hőmérsékletet nézni?

köszi!

(#206) Shadowfax válasza Mado (#205) üzenetére


Shadowfax
addikt

MobileMeter nevű program. Egyszerű, de nagyszerű: [link]

(#207) Mado válasza Shadowfax (#206) üzenetére


Mado
csendes tag

Köszi! Ciki, hogy ennyire nem értek hozzá bocs!
Proci 50C
HDD 35C
Ez jó?

Most nem megy mindig, de elég ritkán és ki időre kapcsol ki a ventim.
Eleinte csak nagyon ritkán kapcsolt be...
Semmi extrát nem csinálok, csak internetezek.
köszi a sgítséget!

(#208) Shadowfax válasza Mado (#207) üzenetére


Shadowfax
addikt

A procid Celeron M, ugye? Sajna akkor ezek ''normális'' értékek, mert a Celeron M-ben nincs meg az a Speedstep technológia, hogy az alkalmazásoktól függően dinamikusan változtassa az órajelet, tehát hiába ''csak'' internetezel, a proci mindig full kakaón megy.
Ehhez pedig sajna kell a pörgő venti...

(#209) shift+ő válasza Mado (#207) üzenetére


shift+ő
senior tag

Esetleg a szellőzéseket próbáld meg kifújatni, mert ha régyen nem csinálta, akkor inkább ilyen gondod lesz, lehet egy porcica beköltözött a lamellák közé.
Esetleg nemlehet azzal összefüggésben, hogy beindult a fűtési szezon, és magasabb a helyiség hőmérséklete?

[Szerkesztve]

(#210) Mado válasza Shadowfax (#208) üzenetére


Mado
csendes tag

Akkor megnyugodhatok, köszi szépen!

(#211) shift+ő válasza Boyfish (#201) üzenetére


shift+ő
senior tag

a múlt héten adtam el egy ilyen invertert egy ezresért. De nem túl bonyolúlt szétszedni, mert elég csak a kijelzőről lehámozni a burkolatot, és alúl előbukkan az inverter.

(#212) mielikki


mielikki
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap jött meg a notim és már rögtön jelentkezett az első hiba: Nem működik a tapipad :((
Acer Aspire 3100
Mivel lehet a gond? Visszaküldjem?? (Ja és az op.rendszerrel nem lehet gond?-Win xp)
Előre is köszi a segítséget!

(#213) galag31


galag31
csendes tag

Nem tud nekem vki segíteni?

A gépem azt csinálja hogy bekapcsolom, minden felörög, vinyó, venti, ... Világít a led de kép nincs s a gépet is csak 5mp-es nyomvatartással vagy 3? :D szóval azzal tom csak kikapcsolni! Én a memre gyanakszok, csak megerősítést várok a kérdésemre, mert akkor megyek memóriát venni!

A jó ZH olyan mint a jó pálinka! ... 60%-os

(#214) Gus válasza galag31 (#213) üzenetére


Gus
aktív tag

Az általad leírtak alapján majdnem minden lehet hibás az alaplaptól kezdve a procin át a kijelzőig. Miből gondolod, hogy memória? Hasraütéses alapon? Egyáltalán milyen gépről van szó? A megerősítéshez szerintem édeskevés ez az információ halmaz.

(#215) tkazmer válasza galag31 (#213) üzenetére


tkazmer
addikt

Velem egy thinkpad r51 csinálta ezt kb 1.5 évvel ezelőtt(akkor az történt, h hibernáltam, és 1x csak magától beindult, és elkezdte betölteni a win-t, mintha nem hibernálva, hanem kikapcsolva lett volna. 1x csak megállt, és néhány perc várakozás után a bekapcs gombbal leállítottam. utána már olyan volt, mint a tiéd)
Akkor ha jól emlékszem az alaplap volt a hibás, kicserélték kb 1 hónap alatt, aztán azóta ilyen gond nincs vele.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#216) tkazmer válasza mielikki (#212) üzenetére


tkazmer
addikt

Úgy tudom, h a tapipadot nem a win kezeli, lehet, h elfelejtették a gépedre telepíteni az eszköz illesztőprogramját. Nekem SynTPEnh.exe néven fut a touchpad illesztője.
Egyébként felismeri egyáltalán gép?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#217) Angyal07 válasza galag31 (#213) üzenetére


Angyal07
tag

A memória is csinálhat ilyet. Próbáld meg átteni másik slotba, hátha csak kilazult vagy vmi kontakt probléma.

Ha így se megy, akkor próbálj bele egy másik memót vmelyik boltba, ahol vásárlás előtt ki lehet próbálni. Ha az sem segít, akkor ezt a lehetőséget kizártad és marad a szervíz drága pénzért. :DDD

(#218) Ck.


Ck.
addikt

Tegnap óta nem megy a TV-kimenet az ASUS A6KM-Q056-os notimon. Eddig gond nélkül használtam, de tegnap mikor meg akartam nézni egy filmet, akkor nagyon megdöbbentem, ugyanis a TV-n semmi nem jelent meg. A beállításokat nem piszáltam meg, ugyanúgy volt, ahogy eddig használtam.

Mi lehet a gond? :O Remélem tudtok vmi megoldást mondani, mert nagyon el vagyok keseredve. :(

(#219) tkazmer válasza Ck. (#218) üzenetére


tkazmer
addikt

Könnyen lehet, h ott vmi komoly gond van, ugyanis, ha úgy dugod össze a két eszközt, h vmelyik is áram alatt van, akkor tönkremehet a kimenet...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#220) Ck. válasza tkazmer (#219) üzenetére


Ck.
addikt

És ez esetben mit lehet tenni? :U

(#221) mimike


mimike
tag

Sziasztok!
Van egy 3 hónapos IBM Thinkpad R51e gépem.
2 napja amikor bekapcsoltam azt írta ki, hogy Failure fixed disk (vagy vmi ilyesmi), nyomjak F1-et, és nem ment tovább. Akkor kikapcsoltam, egy kicsit megrázogattam, majd újra bekapcsoltam, akkor már gond nélkül elindult.
Ma ugyanezt csinálta. Mi lehet a gond? :F

[Szerkesztve]

(#222) Angyal07 válasza mimike (#221) üzenetére


Angyal07
tag

Hát kiírta, hogy mi a gond. Irány a szervíz.

(#223) Gus válasza Ck. (#218) üzenetére


Gus
aktív tag

Nem ismeren a konkrét típust, ezért csak tipp:
Sok noti úgy van megcsinálva, hogy a TV kimenet csak akkor éled fel, ha már a bekapcsolásnál rá van dugva a TV kimenetre valami megjelenítő eszköz. Egyébként nem aktív. Véletlenül nem bekapcsolás után dugod fel a kábelt rá?

(#224) Gus válasza mimike (#221) üzenetére


Gus
aktív tag

Sajnos ez egy kevésbé jól sikerült HDD esete... :(
Csere!

(#225) tkazmer válasza Ck. (#220) üzenetére


tkazmer
addikt

Amit Gus írt, az valóban lehet megoldás. Ha meg a kimenet ment tönkre, akkor meg hát nem nagyon lehet segíteni rajta

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#226) mimike válasza Angyal07 (#222) üzenetére


mimike
tag

De akkor utána miért indult el?


[Szerkesztve]

(#227) Gus válasza mimike (#226) üzenetére


Gus
aktív tag

Az, hogy elindult korántsem jelenti azt, hogy jó! ;)
Persze rázogathatod is, ha neked az jó. :P

[Szerkesztve]

(#228) Ck.


Ck.
addikt

Ma bevittem az üzletbe a notit és elmondtam a problémám, de az ottani tv-n nem volt RCA-bemenet, csak VGA, így csak azon tudtuk kipróbálni, de úgy működött. Azt mondták, hogy ha a VGA bemeneten működik, akkor a szokásos S-Video - RCA bementen is működnie kell csak softwares beállítási probléma lesz. De mégegyszer mondom, az S-Video-RCA dolgot nem tudtuk kipróbálni mert a tv-n nem volt RCA bemenet. Otthon kipróbáltam, továbbra sem működik természetesen. :((( Akkor most mi van? Ha a VGA kimenetről megy, akkor tuti, hogy az S-Video kimenetnek is működnie kell? :F

[Szerkesztve]

(#229) tkazmer válasza Ck. (#228) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát azért ez sajnos nem így van, én egy thinkpad r51 notival jártam így, valszeg tönkrement az s-video kimenete, ugyanis nincs kép, a vga viszont tökéletesen működik.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#230) Fricó


Fricó
aktív tag

tudja valaki hogy lehet bios-t resetelni notin?

(#231) the rabbit


the rabbit
csendes tag

sziasztok
egy compal cq 12 es notim van ati mobility radeon 9000-es vga-val ami most ugy tunik hardverhibas. talan a vga memoria mehetett tonkre. arulkodo jelek: vga erosebb terhelesekor a kep raszteresen osszetorik, jatekoknal esetleg szetesik. sem oprendszer sem driver reinstall es frissites nem orvosolta a dolgot. szervizben a cseret (bevizsgalas nelkul) 60e es 160e koze taksaltak, ez azert durva, es hat nem lenne kedvem igy otthagyni. tud esetleg valaki valamit errol a configrol, vagy milzen csatija van a vga-nak, milyen kartyat keressek, talan mas tipus, vagy esetleg hasznaltan ami belemegy, vagy van e kulso videokartya ami arban elerheto...
koszi

(#232) Gus válasza the rabbit (#231) üzenetére


Gus
aktív tag

Sajna ha jól emlékszem ez integrált VGA-s úgyhogy alaplap cserével javítható. Azért egy képet tegyél már fel róla,vagy az adattáblájáról, hogy biztos legyen. lehet tudok alaplapot hozzá.

(#233) Lali87


Lali87
csendes tag

hi!
Abban kérnék segítséget, hogy acer Travelmate 2492-ra nem tudom feltelepíteni az Xp-t.
Az írja ki, hogy gép vizsgálata közben hiba lépett fel, és nem engedi feltelepíteni...
ha valaki tudja mi a hiba, akkor segítsen. Gondolam, hogy hogy a Bios-ban kellene valmit beállítani.
előre is köszi.

(#234) eszmeralda válasza jenko (#6) üzenetére


eszmeralda
csendes tag

Van billenyűm, német jó, meg ram is olcsón.

(#235) eszmeralda válasza mimike (#221) üzenetére


eszmeralda
csendes tag

c-mos elem, ki-be, aztán ok.

(#236) Gus válasza eszmeralda (#234) üzenetére


Gus
aktív tag

2005 decembertől már biztos megoldódott a problémája. :D

(#237) Gus válasza Lali87 (#233) üzenetére


Gus
aktív tag

SATA Vinyó van benne?

(#238) tripanosoma


tripanosoma
csendes tag

sziasztok,
nemreg feltunt hogy amondhtani uj lapopomon a beepitett hangszoro annak ellenere muködik, hogy bedugtam a fullhalgatomat a helyere, idaig elnemult a hangszoro de most vigan szol tovabb, ja es persze közben ugyanugy hallom a fülhallgaton keresztul is a zenet:) idaig minden ugy ment ahogy meg volt irva fulhallgato be hang ki, most meg mindkettö...valami ötlet?
elöre is kösz

(#239) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!
Van a notimon egy beragadt pixel és nem bírok progit letölteni hozzá!NEM TALÁLOK!
1-et találtam de az meg nem indul el!
Ha vki tud ilyen helyet küldjön már nekem 1 linket!
köszönöm

(#240) n0se


n0se
tag

Sziasztok!

HP nx6110, a problémám a következő:

A kijelzőn mozgatás közbe néha bevillan a háttérvilágítás és néha újraindításig ez vissza sem jön, kép van, mert ha fény felé tartom a sötét kijelzőt látom a képet, csak a háttérvilágítás (nem tudom TFT esetében a pontos megnevezését) megy el, mi lehet a hiba oka? Esetleg mezei konktakt hiba?

Köszönöm!

n0se

(#241) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!
Nekem egy HP nx9010-essel akadtak olyan gondjaim, hogy az akksival kb. 10 percig bírta, eddig. Most már ha rá van dugva a töltő akkor is kikapcsol(max. 3percet megy). Még kijelentkezni sem tud. Akksi nélkül is ezt csinálja.

Mulder: Sajnos már nem garanciális. :(
Viszont lehet, hogy igazad lesz a melegedéssel kapcsolatosan, mert mielőtt ezt kezdte csinálni mindig felpörögtek benne a ventik. Akkor viszont mi lehet a hiba forrása?

(#242) Gus válasza n0se (#240) üzenetére


Gus
aktív tag

A nx 6110 -es szériánál gyakori hiba. Általában csak kontakt hiba a kábelkorbács csatlakozásánál az inverter modulon lévő csatlakozónál, vagy a kábelben. Ez utóbbi a ngyobb gáz, mert házilag nem igen lehet javítani a kábelkorbácsot. Ritkábban inverter modul hiba. Ha garanciális, akkor komplet kijelző cserével javítja a szerviz, mert a HP-től csak úgy lehet rendelni egyben az egész kijelzőt.kábelestől zsanérostol.

(#243) Gus válasza spyduck (#239) üzenetére


Gus
aktív tag

Kétlem, hogy lenne olyan szoftver amivel javítható egy TFT kijelzőn a pixelhiba.
Az sajnos töbnyire végleges, kevés kivételtől eltekintve.

(#244) n0se válasza Gus (#242) üzenetére


n0se
tag

Értem, köszönöm Gus, dobtam egy mailt Neked, majd lehetőség szerint válaszolj, köszönöm! :)

n0se

(#245) Shadowfax válasza spyduck (#239) üzenetére


Shadowfax
addikt

Esetleg ezt próbáld meg: [link]

A másik topikban belinkelt progival mi volt a gond? Írtad, hogy nem indult el... Volt valami hibaüzenet?

(#246) the rabbit


the rabbit
csendes tag

Válasz Gus 232-re
szia Gus... fuu az nagyon jó lenne ha tudnál segiteni, sajnos most a notim nincs nlam, nem tudok rola kepet feltenni, de amit tudok rola azt leirom:

compal cq 12
pentium P4 2.4GHz
512 Mb ram
845PE Chipset
AC 97 realtec audio
ATI Mobility radeon 9000 (64Mb)
es az aprolek mint kartyaolvasok, infra, 15'' sxga, modem, halokari...

elore is koszi ha tudsz valamit

(#247) SpeedyJoe válasza Zaji (#241) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Szerintem ezért nem való a P4 proci laptopba. Túlzottan melegedős, kiszárítja a hővezető anyagokat, a CPU és a borda között, a venti meg egyre többet teker, aztán szép nagy porcica lesz rajta, extrém esetben tönkremegy a rézhűtő és/vagy a heatpipe. Szét kell szedni, és hajrá.
Másik lehetőség a tápcsatlakozó kitörése, ami nx9010-ben szintén nem ritka, de ezt meg lehet diagnosztizálni házilag is.

http://www.notebook-bonto.hu

(#248) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!

Az ASUS notiknak van valami olyan baja, ami rendszeressen elöfordul? :F
Nekem A3L-es szériáju notim van...

(#249) fiatalur


fiatalur
csendes tag

Helep, kérlek segítsetek,
van egy IBM 560x-es gépem, alaplapot cseréltem, de bekapcsoláskor kódot kér.
Van egy lakat, 3x lehet próbálkozni utánna annyi.
Minden bekepcsolásnál el játca, de nem tudok belépni,
Mi lehet a kód?
Vagy ki tudná számomra kiütni a kódot, a régi alaplapom is meg van a táp vezérlése szált el.

Segítsetek!

Tamás

fi

(#250) Rossi válasza SpeedyJoe (#247) üzenetére


Rossi
addikt

P4 M-nél is előfordulhat ilyen? Márhogy kiszárítja a pasztát? Nekem szeret 60-70 fok körül üzemelni... A vidoókariról meg jobb nem is beszélni... :(((

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.