Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#1101) Fr33zeye válasza danyboy1978 (#1100) üzenetére


Fr33zeye
tag

A Vista-tól nem idegen, h alapból megeszik 1 GB ramot, tehát sztem nem kell aggódnod... Semmi para nincs, csak egyszerűen microsoft. :DD

(#1102) pociska


pociska
csendes tag

Sziasztok

Segítséget kérnék van egy JVC MP-XP3210GB tipusú subnotim! Xp-t telepítenék de áramszünet miatt a telepítés megszakadt így most a "Érvénytelen partíciós tábla" hiba üzi jelenik meg! A baj az hogy a külső PCMCIA csatis cd olvasóban levő XP-t sem indítja el ha valaki tud segíteni az jó lenne!

Előre is köszönöm!

PociskA

(#1103) vadgalagonya


vadgalagonya
csendes tag

sziasztok!

Van egy lenovo n100 as notim. Az a problémám, hogy használat közben egyszer csak kikapcsolt, és azóta egyszerűen nem hajlandó akksiról működni. Hálózatról minden rendben van, de akksiról semmi.
Everest és a vezérlőpultban lévő telepmérő 100"-os töltöttséget mutat.

A kezelési utasításban keresgettem a szervizeket és ott találtam egy olyan problémát, ami teljesen hasonít erre. Megoldásként azt írják, hogy süssem ki az akksit, aztán töltsem fel újra.....hallott már valaki ilyenről?

Esetleg valakinek valami ötlet, hogy mit lehetne csinálni?
(az új akksi vételét én is ismerem, csak az ugye vagy 20e, ezért kérdezem)

(#1104) coce


coce
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus laptopról van szó, ami nem az enyém,de én telepítettem rajta újra a windows-t, így nem tudom a pontos típusát.
A probléma az volna,hogy X ideje újraraktam a gépet, format, windows, driverek, szépen ment mint az állat, majd másnap mikor a srác bekapcsolta, windowsba bejelentekzésnél rákattintott a nevére, kiírta hogy üdvözöljük, bejött a háttérkép, majd visszadobta ugyanoda, a bejelentkezéshez...akárhányszor próbálhatta, mindig visszadobta.
Megnéztem, csökkentetmódba se, legutobbi helyes konfiggal se, semmivel nem ment, mindannyiszar visszadobott, így úgy döntöttem megint reinstall lesz.
Megcsináltam, jó volt és másnap is harmadnap is...szóval működött. Ez már kb 3 hete volt, de most hívott a srác hogy ugyan azt csinálja mint anno.
Nos ezekből a problémákból mit lehet leszűrni? Tudtok valami tippet adni? hardveres vagy szoftveres probléma lehet? vagy miért csinálja ezt a gép?
köszi előre is a segítséget!

(#1105) kali válasza coce (#1104) üzenetére


kali
legenda

a hardveres meghibásodást kizárnám a körből!

(#1106) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Leejtettem a MacBook-omat, és a következő hibákat produkálja:
(most az mindegy sztem, hogy mac...)

Teljesen újratelepített az oprendszer.
Adatmásoláskor/letöltéskor bizonyos időpontokban kifagy az egész, és a winchester fura hangokat ad ki....
(a legdurvább, hogy rendszerfissítéskor újraindításnál nem tudott beboot-olni a gép, kifagyott, és elkezdett édekesen beeregni.... lehetett megint újratelepíteni)

Elképzelhető, hogy egyes szektorai tönkrementek, és ha oda akar adatot írni/onnan olvasni, akkor kifagy? :F

Köszi szépen

SZERK: Ja és ha így van, akkor le lehet valahogy zárni a hibás részeket? Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#1107) Fr33zeye válasza Gordiann (#1106) üzenetére


Fr33zeye
tag

Vinyó csere...

(#1108) Gordiann válasza Fr33zeye (#1107) üzenetére


Gordiann
őstag

Már én is beláttam, hogy nem kéne kísérletezni... :(

(#1109) Fr33zeye válasza Gordiann (#1108) üzenetére


Fr33zeye
tag

Fölösleges. Nem is tudsz vele nagyon mit kezdeni. Új vinyó be, régi meg söralátétnek elmegy

(#1110) xcbiker válasza Fr33zeye (#1109) üzenetére


xcbiker
addikt

vagy engem érdekelhet...

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1111) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Egy ismerős laptopjával van probléma.(Fujitsu-Siemens) Még nem tudtam megnézni, de így előzetesben is érdekelne, hátha találkozott valaki hasonlóval.

Csak fülhallgatóval van hangja, a hangszórók nem szólnak.
Lehet ez szoftveres probléma? Vagy a hangszórók mentek tönkre?
(Visszaolvasva csak pont az ellenkezőjéről találtam némi információt.)

Az eredeti cd-n kapott és a netes legújabb driverek is ki lettek próbálva.

Köszönöm előre is.

(#1112) Syska29


Syska29
csendes tag

Sziasztok.

Kb 1 éve vettem egy asus x50vl-ap073c tipusu notit.
És észrevettem hogy eléggé melegszik és hónaprol hónapra jobban.
Szóval kb fél éve a maximum hőmérséklet amit mértem everestel az 96C fok volt.
És ma is mértem ma már 101C fok ami nagyon nem jó szerintem.
Gari van még rá több mint 1 év.
Ilyen esetben tudnak csinálni vele valamit a szervizben vagy elég indok ez a javitásra 1általán?
Olyan is volt már hogy a viaszos vászon asztalteritőt megolvasztotta.
Már energia takarékos üzemmódban is kb 80c fok készenlétben.
A szellőzője nem koszos vigyáztam rá.
Mi lehet a baja?

Syska29

(#1113) RexMaximus válasza Syska29 (#1112) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Hello

Hűtőegységre tippelek. A hűtő lamellái el szoktak tőmítődni, egy idő után gyakorlatilag egy filcréteg szerű lerakodás zárja el a szabad levegő áramlást. Ha nem ez akkor a ventilátorral van a baj.

Érdemes szétszedni, megnézni a hűtőt és a ventilátort / ventilátorokat. Ha koszos akkor pucolás, újrakenés és proba.

Viszont ha garanciális akkor ehhez a részéhez nem érdemes hozzá nyulni, általában matricázva van és ha az megsérül akkor bukhatod a garanciát.

(#1114) Syska29 válasza RexMaximus (#1113) üzenetére


Syska29
csendes tag

Köszi.
Értem de ilyen problémával fordulhatok a szervizhez vagy várjam meg még leég a proc? :)

Syska29

(#1115) Fr33zeye válasza Syska29 (#1114) üzenetére


Fr33zeye
tag

Fordulhatsz a szervízhez, főleg, ha matricázott a cucc. Én is inkább őket ajánlom, mint a maszekolást. az a biztos.

(#1116) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Adott egy Acer Aspire 5730z
Most vettem vadi újan, linux van feltelepítve rá és szeretnék rá telepíteni Xp-t

Mikor berakom a bootos cd-t teljesen elmegy odáig hogy fel kéne ismerni a partíciókat ilyenkor kijön egy kékhalál

Itt a kép feltöltve

Gondolom valami a meghajtóval nem stimmel.

essexboy

(#1117) essexboy válasza essexboy (#1116) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Megoldottam, köszi szépen a Sata modeban kellett átállítani AHCI ről IDE re.

Köszi és sorry a fölös postért. :C

essexboy

(#1118) eltaki


eltaki
csendes tag

Sziasztok!

Kérek egy kis segítséget. A gép: Clevo375S; 2 GHz Mobil CPU, 2x512 RAM; integrált VGA
Vásárlás: 2005 június
Eddig nem volt vele semmi gond. Kb 2 hónapja elkezdett késni a rendszeróra, napi 1-2 órát. Úgy gondoltam, hogy ebben is van külön gombakkumlátor, kicserélem és kész. De ilyet sehol se találok. 1. kérdésem ehhez kapcsolódik: A BIOS chip honnan kapja a tápellátást. A "nagy" akkumulátorról?

A következő probléma egy hete jelentkezett, nem akart indulni, sötét kép stb. Ha betöltődik a windows váratlan időpontban újraindul, vagy HARDWARE MALFUNCTION kékhalál jelenik meg.

A memtest86 RAM ellenőrző végig se tud menni, mert váratlan pillanatban leáll a gép. "System halted". Ha nincs kedve indulni akkor a Phoenix Bios sípszót visszafejtve a következő hibát jelzi: CMOS RAM power bad.
Tud valaki valami ötletet adni? Vagy irány a szervíz.

eltaki

Taki

(#1119) xcbiker válasza eltaki (#1118) üzenetére


xcbiker
addikt

Tuti nem a nagy akkuról, mert az elég butaság lenne.
Lehet chipset hibás a lapod. De bevizsgálás után lehetne pontosabbat.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1120) Brute


Brute
csendes tag

Sziasztok.

hp pavilion dv 6650eo-m van. Kékhalál időnként(0x0000124) vagy csak simán újra indul, bár ez ritkább. Mi lehet a baj? Eseménynaplóból nem tudok sokat kihámozni. Az nem lehet baj, hogy a eszközkezelőben még van két ismeretlen eszköz.

(#1121) RexMaximus válasza Brute (#1120) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Hello

Lehet a memória a hibás. Pl egy Memtest 86-al le lehet szűkíteni a hibaforrást, vagy a modulok cseréjével. A leggyorsabb ha van a környezetedben csere modul.

Ha utána is marad a hiba akkor legrosszabb esetben az alaplap a ludas (chipset).

Innen letölthető - [link]

[ Szerkesztve ]

(#1122) Brute


Brute
csendes tag

Nem tudom futtatni, mert 16bites alkalmazás és 64bites vistám van. Nem hiszem, hogy hardver, mert volt, hogy egész nap ment még xp alatt és nem volt semmi. 32bites vista telepítőjénél csinálta még ezt. Valami softveres szerintem, már amit kitudtam szedni külföldi forumokból.
És van a vistában egy memoriadiagnosztika, azt lefutattam, de nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1123) kisninja válasza tPedro_ (#1111) üzenetére


kisninja
őstag

Probáljátok meg többször ki be huzogatni a jack csatit... de vaszleg az ment tönkre nem kapcsol vissza.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1124) RexMaximus válasza Brute (#1122) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

ISO-t írd ki, és arról kell bootolni. Megbízhatóbb mint ha oprendszer alól tesztelnél. Hardver részéről még ilyen kiszámíthatatlan hibákat tipikusan a chipsetek szoktak okozni (igaz annál idővel ez egyre sűrűbben, kékhalál, újraindulások, oprendszert be se töltő és egy idő után már a post se jelenik meg).

Szoftver esetén ebben az esetben sajnos nem tudok tippeket adni.

(#1125) bach22


bach22
tag

hali skacok! egy nagy problémám van! a nagyszüleim vettek egy Fujitsu-Siemens Amilo Li 2727-es Notebookot. megkértek, h telepítsem rá a windows xp-met, ami az én gépemen tökéletesen megy, a telepítéssel egyetlen gond se volt. meg is próbáltam hát, de a hiba az az, h ezt írja ki a telepítés megkezdése után: a telepítő nem talált a számítógépben telepített merevlemezes meghajtót!! pedig kell lenni benne, mer a BIOS-ban megnéztem és ott volt, h 160 gb-os vinyó!!! szóval szerintetek mi lehet a baj? az xp tört, talán ez lehet a baj? vagy próbáljam a vistát rátenni? a hardverei a következők: Intel Celeron Dual Core T1400,1GB DDR2 667 Mhz Ram, na és a 160GB-os vinyó!! gondolom a vista elmenne. Légyszi írjatok gyorsan!!!!

(#1126) tupacamaru válasza bach22 (#1125) üzenetére


tupacamaru
veterán

A Vista látja a SATA-s vinyókat így azt fel tudnád tenni rá. A BIOS-ban ha van Natív mód opció, és átváltod akkor az XP is látni fogja a merevlemzt. Vagy itt leírják hogy mi a teendő. :K Ha nincs ilyen opció a BIOS-ban akkor csak a linkelt megoldás működik. ;)

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1127) kali válasza bach22 (#1125) üzenetére


kali
legenda

mivel sata csatolású a merevlemez a notiban, ezért az alábbi módon kivitelezhető a telepítés;
- a bios megfelelő beállításában ide módra kell állítani az átvitelt (ha van ilyen lehetőség)
- integrálni kell az ahci/sata illesztőt a xp telepítőjébe
- az xp telepítése során külön badagolod az szükséges ahci/sata illesztőt

mod; közben megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#1128) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Adott egy Toshiba L40 notebook és ha be akarom kapcsolni akkor villan egyet és kész. Valaki tud bármiféle problémára asszociálni? Előfordulhat az, hogy egy olyan töltővel próbálták ki, amely nem hozzávaló volt és ilyen problémát okoz, hogy el se indul csak villan egyet?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1129) tupacamaru válasza kali (#1127) üzenetére


tupacamaru
veterán

De rendesen. :Y :R

- az xp telepítése során külön badagolod az szükséges ahci/sata illesztőt

Én ezt kihagytam de járható út ha van flopi a gépben, de ez már nem jellemző. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1130) kali válasza tupacamaru (#1129) üzenetére


kali
legenda

egy usb csatolású külső floppy meghajtó is megteszi!

(#1131) bach22 válasza tupacamaru (#1126) üzenetére


bach22
tag

Kösz srácok!!! annyira örülök, vistával sikerült :D nem bajlódok az xp-vel tovább :D

(#1132) tupacamaru válasza bach22 (#1131) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az a lényeg hogy megvolt a sikerélmény. :C

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1133) GeeTeQ


GeeTeQ
tag

hali
SEGÍTSETEK
van egy MSI VR601X tipusú szaros notim...
most olyat talált ki hogy nem működik pár billentyűje. 1-2 szám, 1-2 betű, a funkció gomb sem, stb...
mi a ló szent szart lehet csinálni azon kivül hogy hamarosan összetöröm?

why must i deal with the shit?

(#1134) (Darkwood) válasza (Darkwood) (#1128) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Esetleg valaki?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1135) muskatb


muskatb
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! A következő lenne a probléma: van egy nc6220-asom INTEL 915GM/GMS, 910 GML express chipsettel, aminél ugyebár a videó memória mérete 128 MB. Hát ez nálam a legutóbbi windows telepítés óta 64 MB-ra csökkent. Ilyenkor mi van? Köszi!

(#1136) xcbiker válasza muskatb (#1135) üzenetére


xcbiker
addikt

Annál nincs külön videomemória.
A rendszermemóriából veszi le.
Tedd fel a legújabb biost és ne foglalkozz vele.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1137) muskatb válasza xcbiker (#1136) üzenetére


muskatb
csendes tag

Köszi!

(#1138) Jarod1 válasza (Darkwood) (#1128) üzenetére


Jarod1
addikt

biztos valami táp gondja van, elindulna csak ellenőrzi a feszkókat áramot és ha gond van letiltja nehogy vmi leégjen ha gubanc van..

(#1139) matekas


matekas
tag

Hello mindenkinek.

Acer Travelmate 5720g notebook-ot használok. Eddig teljesen meg voltam vele elégedve,
viszont mostanában gondol egyet a monitor és elkezd villogni. Ha kicsit hajtogatom
fel- le akkor abbamarad a villódzás. De visszafelé is működik sajnos, ha nem villog és
elkezdem lehajtani kicsit ismét elkezdi. Tehát általában a monitor rész mozgatása közben
jelentkezik a hiba. Annyira nem lennék gondba mert februárig él az egy éves garancia,
a probléma csak az,hogy mindezt teljesen kiszámíthatatlanul teszi. Van, hogy egy teljes hétig semmi nyoma a hibának, és van amikor minden bekapcsolásnál (és monitorrész mozgatásnál) előjön.
Ha estleg van valami ötletetek a problémával kapcsoltban, vagy valaki mással is történt már hasonló dolog, akkor örömmel fogadom a segítségeteket.

(#1140) (Darkwood) válasza Jarod1 (#1138) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Az tény, hogy nem a gyári táppal próbáltam, de a V/A stimmelt + a dugasz is pont jó volt.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1141) Fr33zeye válasza matekas (#1139) üzenetére


Fr33zeye
tag

Kontakthiba. Ha elmész a szervízbe és elmondod a tüneteket, tökmind1, h éppen akkor előjön-e a hiba, általában cserélik az alkatrészt. vagy bekérik kivizsgálásra és utána cserélik ki.

(#1142) #74266624


#74266624
törölt tag

Sziasztok! Vettem 24-én egy HP 550-est 1,6 Core 2 proci, 2 gb ram és Vista Basic. Az a gondom, hogy terhelés nélkül is elég gyakran és hallhatóan megy a venti. Energiagazdálkodás takarékosan s igencsak zavaró. Ennyire melegszik a proci vagy a hűtése nem túl jó vagy csak az enyém hibás?! Köszi szépen.

(#1143) matekas válasza Fr33zeye (#1141) üzenetére


matekas
tag

Ahha. Köszi a választ akkor mindenképpen felkeresem a szervízt.

(#1144) (Darkwood) válasza #74266624 (#1142) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Pontosan mennyi a CPU és a VGA idle módban?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1145) Laczyka01


Laczyka01
csendes tag

Üdv!

Adott egy fujitsu siemens amilo laptop, következő hiba van vele. Felrakok egy xp-t, 3-4 napig minden rendben vele, de utána olyant csinál, hogy ha bármit elindítok 100% húzza a procit, és semmit nem lehet vele csinálni.
Próbáltam már több fajta xp-vel, de mindegyikkel ugyan ez a jelenség pár napig megy, azt újra elkezdi.
Valakinek volt már hasonló gondja bármilyen laptoppal, vagy valami tanácsot tudna adni, hogy mi lehet a gond vele.
Előre is köszönöm!

(#1146) (Darkwood) válasza Laczyka01 (#1145) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Esetleg valami vírus? Nekem is volt hasonló jelenségem és akkor egy format + 6 millió vírusirtó lefuttatása után rendbe jött.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1147) szdanika


szdanika
tag

Sziasztok!
Van már több mint egy éve egy Acer Aspire 5112NWLMi laptopom,és mostanában olyant vettem észre hogy a készenléti állapotból egyszerűen nem akar visszajönni a windowsba...Annyi történik csak,hogy ugye próbál visszaállni a rendszer,de a képernyő tiszta fekete,fel se villan,ezalatt a vinyó jelző ledje villog mintha töltene be a win,de nem,utána ha várok vele kicsit újraindul,de sajna akkor se történik semmi,csak pörgeti a vinyót is na meg néha ránéz az optikai meghajtóra is így az is hangot ad ki magából...Ezt játssza el párszor,de utána ki kell nyomni majd magától elindul és miután eltűnik az Acer logo utána van három sípolás és az F1 nyomásával megy csak tovább a windows bootolásig!
Mi lehet ennek az oka,mert ezt szerintem azóta tapasztalom amióta BIOS-t frissítettem.Azt is egyik ismerősöm mondta hogy csináld csak,mert ártani nem árt,így feltettem a legújabb 3.13-as verziót! Kérdésem az,hogy okozhat-e a BIOS frissítés ilyen gondot,és hogy egy másik megoldaná-e a problémát,esetleg másban keresendő a hiba? Találkozott valaki már hasonló gonddal :F
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#1148) xcbiker válasza szdanika (#1147) üzenetére


xcbiker
addikt

...olyannal találkoztam hogy pont egy bios frissítéssel javították ezt.

De ha szerinted a régi biossal jobb volt, akkor miért nem teszed vissza azt?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1149) szdanika válasza xcbiker (#1148) üzenetére


szdanika
tag

Hát csak azért,mert nem tudom pontosan hogy mi okozza ezt. Ha más nem lesz szerintem megpróbálom az egyel régebbit,vagy biztos ami biztos visszaállítom az eredetit! Csak sajna félek csinálni,nem jó játszani az ördöggel :B ;]

(#1150) xcbiker válasza szdanika (#1149) üzenetére


xcbiker
addikt

...ha elszáll akkor is javítható, max az valamennyi pénzbe kerül.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.