Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#751) spyduck válasza pkiraly (#750) üzenetére


spyduck
nagyúr

Miért nem viszed vissza?

(#752) pkiraly válasza spyduck (#751) üzenetére


pkiraly
csendes tag

hova??
én úgy tudtam, hogy csak küldözgetni lehet a cuccot valami központba, azt meg csak a legvégső esetben...annyira nem bízom ebben a megoldásban...

(#753) spyduck válasza pkiraly (#752) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem az usanotebooktól vetted? Vidd vissza oda! Nem túlzottan értelek, ha vmi rossz azt vissza kell vinni! Igaz én még megpróbálnék vírust írtani, windowst cserélni meg biost frissíteni, ha így sem jó akkor vissza kell vinni!

(#754) Zebulon59


Zebulon59
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, illetve van: Hogyan lehet elérni, hogy külső mobil racken lévő XP bootoljon, ha azt szeretném? USB-s Sata wincsi, ha a gépbe teszem, simán megy (onnan van kivéve), de rackról elindúl, majd gondolom, amikor az XP reseteli(?) a portokat megáll, és újraindul. Nem akarom állandóan cserélgetni a wincsesztereket, viszont kellene :( (céges gép, "nagytestvér" funkciókkal)
Meg lehet ezt oldani? :F

Köszi!

Zebu

(#755) kogyuri


kogyuri
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem ...
Vettem egy Acer TRAVELMATE 5720-as notit,
mivel erre még gond nélkül felmegy az XP (legalábbis azt hittem). :(

Mindennel meglennék, de 1 dolog az istenért nem akar sikerülni:
az Everest szerint ez a PCI cucc nem működik megfelelően:
PCI eszköz Intel 82801HBM ICH8M - SMBus Controller.

1. Leszedtem az Intel honlapjáról a legfrissebb chipset-illesztő utility-t innen
[link],
2. install, majd
3. MEGHAL AZ ÖSSZES USB & a WEBCAM is
(minthogy ezt is USB videoeszközként kezeli) :O :O :O

Van valami tippje valakinek? Ma már 4-szer teszem újra az XP-t és
kezd kicsit elegem lenni a dologból ... :Y

Előre is köszi, remélem vannak itt nálam okosabb felhasználók is ...

(#756) szeku válasza kogyuri (#755) üzenetére


szeku
tag

Hali,
hasonlot lattam mar. Sajatgep/eszkozkezelo kamera es mas eszkoz tulajdonsaganal az "ez az eszkoz kikapcsolhato v ilyesmi - energiatakarekossag - cimszo mellol vedd ki a pipat. Egy ujabb Acernel volt ilyen gondom, gyarilag Vistaval jott, xp alatt viszont gagyizott.
Sok szerencset

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#757) spyduck válasza kogyuri (#755) üzenetére


spyduck
nagyúr

XP-s bios-t felraktad rá?

(#758) makabanan


makabanan
csendes tag

hello

Van nekem egy Acer Aspire 3103as gépem (kb. 14 hónapos). Pár napja minden előzetes jelzés nélkül kikapcsol. (van fenn egy program: HDdLife for notebooks, ez folyamatosan mutatja a rendszerhőmérsékletet, eddig ha kicsit túlmelegedett, akkor jelzett, de nem szokott kikapcsolni). Tehát, a kérdésem, hogy van e vkinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Általában 1-2 órát simán kibír, de ha elkezdek vele dolgozni, akkor melegszik, és előbb-utóbb kikapcsol...
köszi előre is a segítséget

(#759) BluEyes válasza makabanan (#758) üzenetére


BluEyes
őstag

14 hónap épp elég, hogy a hűtő telerakódjon porral, szösszel. Első körben meg kellene takarítani a hűtést, lehet hogy ettől meg is javul a gépezet.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#760) makabanan válasza BluEyes (#759) üzenetére


makabanan
csendes tag

köszi a segítséget. Lekaptam a hátulját, igazad lett, a hűtőn 1 centi vastag poros szösz rakódott rá, teljesen elzárta a levegő útját kifelé. Most megtiszítottam, eddig rendben van, remélem, hogy a továbbiakban nem fog leállni többet

(#761) viresz válasza makabanan (#760) üzenetére


viresz
tag

Nem szabad terítőre, szőnyegre és hasonlóra tenni a gépet! Ilyen mértékű szennyeződésről ... nekem 1 év alatt max. 1 mm por volt a venti lapátján.

(#762) makabanan válasza viresz (#761) üzenetére


makabanan
csendes tag

pedig íróasztalon volt egész végig, úgyhogy nem tudom...
a mindegy, a lényeg, hogy megoldódott

(#763) Horysz


Horysz
csendes tag

Hall

Vettem egy Clevo [albacomp] d22es jelzésű használt notit, user's manual-t nem kaptam hozzá, töltöttem le netről, viszont az nem írja, hol lehet kisütni a biost.

Van valakinek hasonlója?

Az egyik RAM SLOT alatt van egy címke, hogy bios, 2004 blabla.. de egyébként tök lapos a nyák, nincs ott semmi.
Szétszedtem a gépet csupaszra, lehet, hogy én vagyo ka hülye, sőt, biztos, de én egy darab jumpert nem találtam a gépen, bár nagyon nem feszegettem a dolgokat, eltörni nem akartam.

Szóval ha valakinek van hasonló gépe, vagy ötlete, kérem szóljon mindenképp :)

Előre is köszi:
Horysz

(#764) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok!
Adott ez a noti: IBM ThinkPad R32 (1,8Ghz P4-M, 256mbSDRAM, Ati Mobility VGA, 30GBHDD)
A probléma a következő:
A kijelző mozgatásakor illetve, ha a billentyűzet alatti műanyag borításhoz hozzáérek (elég ha ráfektetem a kezem) a kép becsíkozódik, kb. úgy, mint amikor a vga memóriahibás. Először a kijelzőre illetve annak a kábelére gondoltam, de kitettem crt monitorra a képet és akkor is produkálta a hibát. Fagyni nem fagy le, futnak az alkalmazások, op rendszer, mindent lehet csinálni tovább, csak ugye nem sok minden látszik belőle.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek ötlete, mi lehet a gond.

(#765) mminer


mminer
csendes tag

Üdv!
Mint mindenkinek nekem is egy kis segítségre lenne szükségem.

Adott egy FuSi Lifebook E4010 elég régi gépecske, probléma a következő:
Gép a power gomb többszöri benyomására hajlandó csak bekapcsolni, ha be is indul bármikor kikapcsol mintha nem lenne áram ellátás alatt! (töltőn és akksin is ua. a probléma)
Bekapcsoláskor mintha nem pörgetné fel a winyót sem csak sokadik alkalomra.

Remélem érthetően sikerült leírnom.

Valami ötlet valakinek? És valami megbízható szervíz címe esetleg?

(#766) mrkorathadam


mrkorathadam
csendes tag

Hello,

HP Compaq nx9020 laptopom van, de már a második vinyómat nyirta ki, 1 hónapon belül, ugyanúgy mindkettőt. USB-ről mennek, de bootolni nem lehet róluk, jelenleg minden inditás kékhalálba torkoll. Állítólag az alaplapommal van a baj, de az meg elég drága ha cserélni kell. Ma cseréltem vissza uj vinyóra a régit, de már ezzel sem indul a gép, kékhalál, és valami acpi.sys fájlal van problémája.Mivel nem értek igazán a témához, kérem segítsetek, hogy mi lehet a baj, és lehet e javitani a dolgot, vagy csak csere, ja és aki pécsi, hova érdemes vinnem.

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat, ötleteket!

Ádám

(#767) mrkorathadam válasza Padree.c2 (#738) üzenetére


mrkorathadam
csendes tag

Bár én nem értek a témához, de nekem is ugyanezt irja ki a gépem, csak az HP. Hozzáértők válaszát várom én is, de nekem többen azt mondták, hogy alaplappal van a baj...

(#768) roff


roff
csendes tag

Sziasztok!
Egy Toshiba laptoppal kapcsolatban kérnék segítséget.
A gép típusa: Toshiba S1800-814

A probléma a következő.
Bekapcsoláskor a gép feláll, de a képernyője hamar elsötétedik.
Ilyenkor ha megnyomogatom azt a kis pöcköt, amit a fedél nyom le, amikor lecsukom (hibernálás...?), akkor visszajön egy rövid időre.
Amikor megint elmegy a kép, akkor megint megnyomom párszor és visszajön.
Ahogy telik az idő, egyre többször csinálja és egyre többet kell nyomogatni a gombot, hogy visszajöjjön a kép.

Mi lehet a probléma? Az a kapcsoló, amelyiket megnyomja ez a pöcök?
Szétszedtem, befújtam kontaktspay-vel hátha jó, de nem változott...

Ugyanezt csinálja a Windows és a Bios alatt is.

Előre is köszönöm a válaszokat.
Gábor

(#769) adyh


adyh
tag

Hali!
Olyan gondom lenne hogy:
Van egy hp notebookom és vista basic van rajt, no most elindul betőlt majd megjelenik az egér és a képernyő fekete marad az egér működik de semmmi tobb.
Tipp? mi okozhatja és , hogy hozhatom helyre?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#770) xcbiker válasza adyh (#769) üzenetére


xcbiker
addikt

hdd tutira jó? 100%-os?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#771) adyh válasza xcbiker (#770) üzenetére


adyh
tag

2,5 hónapos a gép....

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#772) kistita válasza 용 Bob (#477) üzenetére


kistita
csendes tag

Sziasztok!

Én egy HP Pavilion dv2700est vettem. Az a problémám, hogy eljutottunk egy Xp telepítésig, fel is települ, majd amikor 15 mp múlva újraindul, akkor újraindul a telepítés. :(
Szeretném a segítségeteket kérni, vajon hogyan tovább?!

Köszönöm előre is,
Tita

(#773) spyduck válasza kistita (#772) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hányszor telepítettél már xp-t? Mert ha egyszer sem akkor amikor kiírja, h nyomjon meg egy gombot a telepítéshez ne nyomj semmit!

(#774) Ebke


Ebke
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni Toshiba L100 122 laptomomhoz!
kb másfél évvel ezelőtt vettem. Vásárlás után nemsokkal, alaplapot kellet cserélni, mert a gép nem töltötte az akkut fel, csak 97%-ig. Akkor még a gép garis volt, így sok problémám nem adódott vele. De mostanság kezdi megint nem tölteni az akkut. Ha lemerítem 60%-ra, onnan feltölti, De aztán már nem.
Gondolom töltő IC-vel lehet valami gondja.
Valakinek van tapasztalata, vagy elképzelése mit lehetne ezzel kezdeni? Vagy ajánlani valami olcsóbb szervizet. Nem szeretnék alaplapot cserélni. Gondolom az 1 vagyon.
Mit gondoltok? Ez a töltési gond adódhat abból, hogy sokat megy a gép? Vagy egyszerűen csak kifogtam 2 rossz alaplapot?

Keresek még ehez a géphez billentyűzetet is. Hibás is érdekelne.

Köszi előre is a segítségeteket!

(#775) viresz válasza Ebke (#774) üzenetére


viresz
tag

Hálózati üzemnél én kiveszem az akkut, ne melegítse a gép feleslegesen.

(#776) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Jóreggelt Mindenkinek !

Olyan nyűgöm van, hogy a FuSi Life E6595-ös notim nem akarja kezelni az optikai meghajtót.A kijelzőjén megjelenik az ikon, hogy csatlakoztattam, de nem használható.Drivert sehol nem találtam hozzá.Kérdésem az lenne , hogy valakinek van-e bármi ötlete a hiba kezelésére?

Köszönettel : Stimpy

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#777) spyduck válasza Stimpy (#776) üzenetére


spyduck
nagyúr

USB-s vagy belső?
Eszközkezelőnél van kérdőjel vagy felkiáltójel?

(#778) Stimpy válasza spyduck (#777) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Belső.Az usb-set simán kezeli.Ezközkezelőt megnézem, ha hazaérek.Köszi : Stimpy

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#779) spyduck válasza Stimpy (#778) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amúgy meg nem kell hozzá semmilyen driver! Én amit megpróbálnék:
1-oprendszercsere
2-bios csere
3-ha egyik sem vált be akkor rossz

(#780) Stimpy válasza spyduck (#779) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Oprendszercsere nem volt, mivel az usb-sről nem telepít, biosból a legfrissebb van fennt.Viszont már három optikaival próbáltuk, és egyikkel sem megy, viszont másik gépben megy mind a három.A foglalat sem hibás valószínüleg, mert más egységet (akku, floppy) kezel.Kezdek marhamód tanácstalan lenni.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#781) fnatic


fnatic
tag

Üdv.
Adott egy notebook, (valamilyen fujitsu-siemens, nem tudom a konkrét nevét ugyanis nem az enyém, legközelebb írom azt is) a probléma az vele hogy bekapcsolás után nem jön be rajta semmi. Egy arc megnézte, azt mondta alaplap-hibás és nem lehet benne kicserélni ergo használhatatlan a noti. Kérdésem az, hogy ez lehetséges-e, mármint, hogy tényleg nem lehet kicserélni a lapot.. (ha egyáltalán igaz az, hogy az alaplap a hibás)

Fontos lenne egy hozzértő válasza, kösz.

[ Szerkesztve ]

(#782) spyduck válasza fnatic (#781) üzenetére


spyduck
nagyúr

Elvileg ki lehet cserélni, de kéne a pontos típusa, mert lehet bontott alkatrészként hozzá venni alaplapot!
Alján nincs típus, vagy esetleg egy képet nem tudsz róla feldobni?

(#783) fnatic válasza spyduck (#782) üzenetére


fnatic
tag

Amilo 1451g
És milyen árban van egy ehhez való alaplap? Nameg hol lehet beszerezni?
Laptopokban sajnos nem vagyok jártas, bocs.

(#784) xcbiker válasza fnatic (#783) üzenetére


xcbiker
addikt

Lehet hogy be tudom szerezni.
ha gondolod utánanézek.
Azért egy privit dobhatsz pontos típussal, hogy ott is meglegyen.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#785) childboy


childboy
tag

1 napos Asus F3TC noti, és a hiba?

Kivi vagyok látjátok-e..

[link]

[link]

[link]

[link]

(#786) C^^


C^^
őstag

Hello,

Adott egy Asus F5M notebook. Néha olyat produkál, hogy bekapcsolásnál, miután felvillan az ASUS logo, azonnal kikapcsol, mintha megszűnne az áramellátása. Viszonylag ritkán csinálja, de nagyon idegesítő, hogy néha csak másodszorra, harmadszorra lehet bekapcsolni.
Használat közben nem kapcsol ki váratlanul, legalábbis még ilyet nem csinált.

Mire utalhat a hiba? Valakinek van ötlete?

(#787) spyduck válasza childboy (#785) üzenetére


spyduck
nagyúr

Miért nem viszed vissz?

(#788) spyduck válasza C^^ (#786) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hálózatról és akkumlátorrol is ezt csinálja?

(#789) C^^ válasza spyduck (#788) üzenetére


C^^
őstag

Az az igazság, hogy használatnál főleg hálózatról megy, de talán mintha csinálta volna már akkuról is. (99%, hogy jól emlékszem.)

(#790) spyduck válasza C^^ (#789) üzenetére


spyduck
nagyúr

Van még rá garancia? Valahol olvastam ilyen hibáról és azt írták rá, h alaplaphiba vagy táp hiba szokott lenni!

(#791) Marco_83 válasza THXHUN (#337) üzenetére


Marco_83
csendes tag

Szeva!

Nekem is Pa1510 -em van, lassan 1 éves lesz. Rengeteg gondom van vele:
-dvd iro havonta megy tönkre
-nagyon melegszik, szinte izzik
-lett 1 pixel hibám is nemrég
És a te problémád:
Ha lecsukom, nekem ki se kapcsol, a gombja jo, ha beállitom h lecsukásra hibernáljon, akkor hibernál, de ha kiveszek mindent akkor nem csinál semmit. Volt Már amilom ez elött is, ugyanebben az esetben azon kikapcsolt a kijelzö, hisz nincs értelme h csukott állapotban menjen. Emlitettem a szervizben, kb 20 perc volt mire felfogták h mit akarok és erre elintézték azzal h jo a gomb, ez nem tud ilyet....
még vmi:
amikor vettem 1 db drájvert nem adtak hozzá csak linuxot, akor letöltöttem mindent a hivatalos honlapról SZERENCSÉRE ma már semi nincs fent hozzá, se drájver se firmware-ek

Ha vkinek van tapasztalata a témába irjon pls

[ Szerkesztve ]

(#792) Nándiee


Nándiee
tag

Sziasztok! Egy Fujitsu Siemens amilo pro-val lenne az alábbi problémám: Bekapcsolom,alul megy a boot csík,de még az első fázisnál megakad,vagyis nem megy tovább,és még bioszba sem tudok belépni. Valamit pittyeg szóval gondolom valami hibajelzés lehet,de nemtudom mi. Probáltam meg gúglizni,de nem sikerült. Szerintetek mi lehet a probléma?

(#793) Nándiee


Nándiee
tag

lenne még egy probléma. Felcserélődtek a gombok,mármint a numpad elkehelyezkedett valahol a billentyűzet közepén( O volt a 6-os ) és stb...ez miért van/volt?

(#794) spyduck válasza Nándiee (#793) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az én fujitsumnál is volt néha ilyen v3505 de az újraindítás megoldotta!

(#795) spyduck válasza Nándiee (#793) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hozzáteszem szerintem a numlockot véletlenül bekapcsoltad, nálam néha előjön ez de neekm a nem a numlock volt a prbléma hanem vszínűleg az 1,5 éves windows!

(#796) gyiku


gyiku
nagyúr

amilo 1705 li mostanaban olyat csinal, hogy ha irok vmit, a kurzor elmaszik ide oda, pedig hozza sem erek a tapipadhoz. mi lehet ez? rohadtul idegesito :(

hüllő

(#797) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hali
Egy oan problémám lenne hogy a notimban /hp nx6310/ eltört az usb műanyag /ami belül van, 4 csatlakozót tart/. Ezt hogyan lehetne megcsinálni? Ragasztani vagy lehet kapni ien modol ami 2 usb-t tartalmaz és azt beszerelni?
Ha ragasztani kell akko rmivel lenne érdemes? Pillanat, technokol vagy vmi speciális?
thx

(#798) PHM


PHM
addikt

Benq Joybook A 52-820 notebookon szeretnék XP-t futtatni.
Ha valakinek ez sikerült netán, jelezze nekem, legyen szíves!

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#799) spyduck válasza PHM (#798) üzenetére


spyduck
nagyúr

Alapvető gondot szerintem nállad a sata driver okozza, emiatt nem bírod az xp-t felrakni! Gondolom kiírja, h nem talál a telepítésre alakalmas merevlemezes meghajtót.

Itt van példának egy Acer noti mit is kell csinálni!
[link]

(#800) xcbiker válasza Ferrarer (#797) üzenetére


xcbiker
addikt

Legkorrektebb megoldás a csatlakozó csere lenne.
Ha nem tudod megoldani akkor keress meg privátban.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.