Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#1351) xcbiker válasza aproember22 (#1346) üzenetére


xcbiker
addikt

ez olyan mint mikor az hdd vezérlő driverét nem találná, vagy nem kezelné.
Érdemes lenne a biosban körbenézni a sata beállításoknál, vagy beleintegrálni egy drivert a telepítőbe, esetleg F6-al a telepítéskor beadni neki.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1352) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Olyan létezik, hogy FS laptop, aminek eredetileg 20V-os töltője van nem tölt a 19 voltos asus töltővel? Sajnos most ez volt csak kéznél, a gép nem volt egy ideje használva, attól félek hogy sz*r, de lehet, hogy csak van benne valami védelem, ha nem 20V-ról töltöm?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1353) macko20 válasza rasotamas (#1352) üzenetére


macko20
őstag

Szia nem csak a feszültség hanem az árameröség is számit,mellesleg ha litiumos aksi sokáig lemerülve áll ki tud feküdni .

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1354) veilside03


veilside03
csendes tag

sziasztok. nemrég vettem egy a300-1no toshibát. minden remekül működikm kivéve a mikrofont. nagyon halk és alig értik amit mondok. már felvettem a hangerejét 100%ra, az erősítést 20dB-re de még mindig halk. ha 30dB-re állítom akkor se sokkal hangosabb, de már a háttérzaj is megjelenik. nem tudom mit lehetne tenni vele, ha külső mikrofont csatlakoztatok, akkor jól hallatszódik. de ha már van benne egy mikrofon, akkor az miért nem működik megfelelően?

(#1355) hoember 2 válasza thor87 (#1344) üzenetére


hoember 2
aktív tag

remélem visszakapom a notimat ??????természetesen te is visszakapod azokat a dolgokat amiket hoztál
Hivtalak irtam neked töbször is de válaszra sem méltattál
Légyszives jelentkezz !!!!

(#1356) Medcomp


Medcomp
tag

Sziasztok!

Hoztak hozzám egy FSC Li1718-as laptopot, amit ha bekapcsolunk elindul a venti, egy pillanatra felvillan a HDD led, aztán utánna nem történik semmi, csak világít a Power LED, meg pörög a venti, illetve melegszik fel fokozatosan az egész. Szétszedtem, belül elég koszos volt, kitakarítottam, de utána sem lett jó. Próbáltam monitorra kötni, mert az LCD szerintem nem kapcsolt be rajta, de a másik monitoron sem jelent meg semmi. Ha pendriveot dugtam bele, akkor azon világított a LED, tehát áramot kapott. Próbáltam vinyó, DVD, memória nélkül is, sehogy nem csinált semmit.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet vele, vagy hogy mit lehetne kezdeni vele?

www.medcomp.hu

(#1357) morzseya


morzseya
csendes tag

Sziasztok!

- Fujitsu Siemens Pi 1536
- 2006.09.xx
- A monitor bekapcsolódásakor rózsaszínes az egész képernyő. Ez kb fél perc alatt kitisztul, kivéve a bal alsó részt. Itt kb 1 óra használat után mondhatni rá,h nem látszik már.
- Ráírtam még csak a szervizre,h típus hiba-e, mennyibe fog fája, stb...

Előre is kösz mindent.

(#1358) morzseya válasza morzseya (#1357) üzenetére


morzseya
csendes tag

Válaszolt levelemre a szerviz, amiből sajnos nem lettem okosabb:
"A készüléknek így látatlanban igen összetett hibája lehet.
Mindenképpen azt javasolnám, hogy be kellene hozni a szervizünkbe egy pontos hiba megállapításra."
El tudom képzelni mennyire összetett lehet egy típushiba, és nyilván nem írják le levélben, hogy ez egy 70k-s panelcsere, hanem vigyem be és kifizettetik a bevizsgálás díját. Ha :F

(#1359) RexMaximus válasza morzseya (#1358) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Akkor vid olyan helyre ahol ingyenes a bevizsgálás :)

Dobj fel képet a hibajelenségről, az többet segíthet a forumtársaknak.

(#1360) jusztika


jusztika
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, ha van valakinek valamilyen ötlete, hálásan fogadnám. 2 évig nagy megelégedéssel használtam egy Asus a7d notebookot.
http://prohardver.hu/hir/asus_multimedias_orias_amd-alapokon.html
Aztán egyik nap elromlott a billentyűzete, vagyis a következő történt:
A touchpad működik addig amíg le nem nyomok egy billentyűt, ezután már sem a touchpad sem a billentyűzet nem működik.Írtam az Asusnak, ahonnan a következő választ kaptam:"Két dolog okozhatja az alábbi jelenséget az egyik a BIOS, ezt a
support.asus.com weboldalról tudja letölteni (206-osnál újabb verziók
szükségesek). Javasolt egy külső USB-s billentyűzet használata a frissítés
idejére.
A másik probléma forrás a mellékelt képen bekarikázott csavarozási pont
lehet, amely a billentyűzet lenyomása esetén hozzáérhet az alaplaphoz
rövidre zárva azt és lefagy a készülék. A megjelölt csavarpont alá és az
alaplap közés egy szigetelő anyagot kell helyezni és megszűnik a
jelenség.
Amennyiben a második eset állna fenn kérheti egy tetszőleges notebook
szerviz segítségét, mivel a készülék már nem garanciális és a külföldi
szervizbe való juttatása elég költséges."
Betettem egy hőálló szigetelőlapot a megjelölt helyre de sajnos a hiba továbbra is fennáll.Biost nem tudok frissíteni billentyűzet nélkül, USB-s billentyűzetet sem ismeri fel, próbáltam mind az 5 USB foglalatnál.Én alaplapra gyanakszom, de az Asusnak csak Csehországba van szervíze, ide kellene kiküldeni, 80 EUR a szállítási díj+ a bevizsgálás+ a javítás, ha kérem.
Van valakinek esetleg valami ötlete, hogy mit lehetne tenni? Nagyon sajnálom mert egy szuper gép.
Üdvözlettel jusztika

(#1361) morzseya válasza RexMaximus (#1359) üzenetére


morzseya
csendes tag

Beraktam egy teljesen fehér képet, hogy látszódjon a elszíneződés.
Itt vannak a képek, szépen sorban egymás után, ahogy tisztul ki.
Az utolsó képnél tovább már nem nagyon fehéredik.
kép1
kép2
kép3

[ Szerkesztve ]

(#1362) morzseya válasza RexMaximus (#1359) üzenetére


morzseya
csendes tag

Most tapasztaltam egy új jelenséget:
Amennyiben leveszem a fényerejét a monitornak, akkor pár másodperc alatt kiterjed nagyobbra a rózsaszín folt, illetve a jobb oldalon alul is megjelenik.

(#1363) CjCooler


CjCooler
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám amire nem találok megoldást, hátha ti többet tudtok.

Szitu a következő, jött hozzám egy Fujitsu Siemens Amilo PI 2540-es noti, amely egy rendszerújrarakásnak indult.
Gondoltam én rutinfeladat, de hamar rájöttem, hogy problémás eset.
Kapott csont új NTFS partíciót full formázással.
Eredeti Vista Home Basic lemeze betolva, biosban dvd boot elől, telepítés indul, felmásolja a dolgokat, újraindul és a probléma itt kezdődik.
A következő kép a Windows Rendszertöltés-vezérlőbe dob és a következő üzenetekkel bombáz.

A Windows indítása nem sikerült. Ennek oka egy nemrég bekövetkező hardver- vagy szoftverváltozás lehet. A hiba kijavításához:

1. Helyezze be a Windows telepítőlemezét, és indítsa újra a számítógépét.
2. Válassza ki a nyelvi beállításokat, majd kattintson a "Tovább" gombra.
3. Kattintson a "Számítógép javítása" elemre.

Ha nem rendelkezik ezzel a lemezzel, segítségért lépjen kapcsolatba a rendszergazdával vagy a számítógép gyártójával.

Fájl: \Windows\system32\ntkrnlpa.exe

Állapot: 0xc00000e9

Információ: A Windows nem töltődött be, mert hiányzik vagy sérült a kernel.

Namost a számítógép javítása nem tudta megoldani a problémát :S
Próbáltam már 3féle Vista telepítést az eredeti után, de mind csak eddig jut :S

Ha valakinek van valami építőjellegű 5lete előre is megköszönöm!

Üdv.

(#1364) CjCooler


CjCooler
csendes tag

Megvan a problem! :Y

[link]

Winchester probléma!

(#1365) Swordsmith


Swordsmith
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az a hibám, hogy az Acer notebookom kikapcsolt állapotban is kerreg tovább.
A olyan mintha a vinyó menne folyamatosan vagy legalább is meg meg hajtja a gép. És a kijelző sem működik mindig. Tök fehérség minden. De ha rádugom egy külső monitorra, akkor megy minden rendesen. Valamikor meg bekapcsolom és újra jó a kijelzője. Szerintetek mi lehet a hibája?

(#1366) la_cc válasza morzseya (#1361) üzenetére


la_cc
addikt

Nekem a tv volt hasonló, mikor oda raktam egy mágnest :DDD :DDD :DDD , mondjuk a tv képcsöves. ;)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#1367) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

T42-es thinkpad azt csinálja, hogy hirtelen lekapcsolja a háttérvilágítást. Ha lecsukom/kinyitom a tetejét, akkor visszajön egy időre (egyre kevesebbre: amikor először csinálta, akkor még egy órára, most már csak pár másodpercre). Akkor is csinálja, ha csak magában áll az asztalon. Mi lehet a baja?

(#1368) bianca3


bianca3
tag

Viszonylag új netbookom (MSI Wind) néha netezés közben egyszer csak "elszáll" :Y és ilyenkor egy furcsa kék képernyő jelenik meg szöveggel. Így kezdődik a szövege:
A RENDSZER PROBLÉMÁT TALÁLT ÉS A WINDOWS A SZÁMÍTÓGÉP KÁROSODÁSÁNAK MEGELŐZÉSE ÉRDEKÉBEN LEÁLLT.
van tovább is, de hosszú.
Mi lehet a hiba?
Mit csináljak vele?

Köszi előre is a segítséget :R

(#1369) hoember 2 válasza bianca3 (#1368) üzenetére


hoember 2
aktív tag

KÉKHALÁL !

Szadj ki minden cuccot a lapból és egyesével tedd vissza öket, ha jó akkor jöhet a következő, és igy tovább

ha nem birsz vele hozd el hozzám

üdv Laci

(#1370) hoember 2 válasza morzseya (#1362) üzenetére


hoember 2
aktív tag

Szedd le a videókártya drivert és tegyél fel egy régebbi kiadásut

(#1371) macko20 válasza morzseya (#1358) üzenetére


macko20
őstag

morzseya

Bp-i vagy?Irj van megoldás.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1372) Krystal_s


Krystal_s
addikt

van egy sony vaio laptopom, amit csak ritkán használok...az akksi 30-35percet bír(t).mindig 220-ról használtam, pár hónapja elkezdett olyant csinálni h ha merült az akksi és elért pl 80%ot ,akkor a windows (luinux-al is néztem) nem jelezte rendesen a töltésnél az értéket...volt amikor visszafelé számolt vagy maradt pl 80%on ,de mikor elérte a valós 100%-ot ,akkor azt írta rendesen. gondoltam vmi érintkező hiba lehet. amikor nem használom a gépet, akár hetekig be sem kapcsolom, akkor kiszoktam húzni a konnektorból...tegnap bekapcsoltam és azt vettem észre h az akksi 0%-os.1 nappal korábban még 100%os volt. egész nap töltöttem és marad 0%-on , azt hittem h csak az értéket írja rosszul ,de nem...Lehetséges ,hogy magától állásában alig egy nap alatt csak úgy elszáll egy akkumlátor ? a napokban kiméretem vkivel ,hogy akksi hiba vagy érintkező stb...nemértem miért nem tudja tölteni :( a gép működik rendesen és a led folyamatosan villog h tölti...

(#1373) macko20 válasza Krystal_s (#1372) üzenetére


macko20
őstag

Az antik japán ellen áll!!

1992-böl ZENITH DATA SYSTEMS MADE IN JAPAN
be sikerült kapcsolni (2h) de utána egyböl jelszot kér....
Bioszba nem lehet belépni -
jumper -0-
alaplapi kapcsolo -0-
Mit lehet ilyenkor tenni????
Ha tudsz segiteni küld el privibe.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1374) morzseya válasza hoember 2 (#1370) üzenetére


morzseya
csendes tag

Már bekapcsoláskor, BIOS-ban is pl látszik az elszíneződés, vagy akár a töltő képernyőnél a kiírásokon.
Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1375) hoember 2 válasza morzseya (#1374) üzenetére


hoember 2
aktív tag

ez a nagyobb baj. :Y

(#1376) hoember 2 válasza macko20 (#1373) üzenetére


hoember 2
aktív tag

biosz szinten van jelszóval levédve. két lehetőséged van, vagy kiütteted a jelszót belőle, vagy megtartod így és beteszed a vitrinbe emléknek.

(#1377) morzseya válasza hoember 2 (#1375) üzenetére


morzseya
csendes tag

Kijelző csere? vagy lehet még ilyenkor vmi egyéb alkatrész? Azt reméltem lesz itt vki akinek már volt ilyennel dolga. :(

(#1378) hoember 2 válasza morzseya (#1377) üzenetére


hoember 2
aktív tag

szerintem videokártya hiba lesz, de ne legyen igazam

(#1379) morzseya válasza hoember 2 (#1378) üzenetére


morzseya
csendes tag

Tehát, akkor ha rákötök egy külső monitort akkor ezt a hibát kéne produkálja a másikon is?
- Ki is próbálom.

(#1380) morzseya válasza hoember 2 (#1378) üzenetére


morzseya
csendes tag

Sajnos vagy szerencsére nem színeződött a másik monitor, csak a beépített.

Amióta a fényerőt a maximumon tartom, és kikapcsoltam azt az energia takarékos opciót,h x perc után kapcsolja ki a monitort, azóta csak bekapcsolást követően rózsaszín egy kicsit és utána már nem. Mintha meghülyítené a sok ki-be kapcsolás és persze a kis fényerő.

(#1381) hoember 2 válasza morzseya (#1380) üzenetére


hoember 2
aktív tag

ha külső moncsin jól megy akkor valóban a tft-vl lesz gond, ill a tft elektronikajaval

(#1382) morzseya válasza hoember 2 (#1381) üzenetére


morzseya
csendes tag

Én elektronikára tippelnék, bár nem értek túlságosan hozzá.
Mindig ott lenne a folt a kijelzőn ha azzal lenne a gond, és nem lehetne kitrükközni, ahogy most is teszem. Ebből gondolom.
A kijelző és az elektronikája kapható külön egyáltalán? Mert ugye csak ebben az esetben számít valamit is a javítási költséget tekintve, hogy melyik a rossz.

(#1383) macko20 válasza morzseya (#1382) üzenetére


macko20
őstag

Vidd el a VI.kerbe ott megcsinálják. :DD

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1384) morzseya válasza macko20 (#1383) üzenetére


morzseya
csendes tag

Majd ha lesz rá money ;)
Vannak most fontosabb dolgok is, amit fizetni kell. :(

(#1385) highness


highness
tag

Sziasztok!
Eddig nem használtam az akkut a gépemhez, most viszont mikor beraktam 2% töltöttségnél nem megy feljebb.
Próbáltam bekapcsolva, és kikapcsolva is tölteni. 2 napja benne van a gépben, ennyi idő alatt fel kellett volna töltődnie. Van valami ötletetek mit tegyek?
A segítséget előre is köszönöm.

(#1386) spyduck válasza highness (#1385) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az everest mit ír az elhasználódottság mértékéről? Lehet zárlatosak lettek a cellák.
Akku kalibrálást próbáltál már?
Nem tudom, h rosszat csinálunk-e vele de ahogy látom ennek már mind1.
By: ABE :[link]

(#1387) highness válasza spyduck (#1386) üzenetére


highness
tag

Az Everest 29%-ra írja az elhasználódás mértékét.
Az étettartamot nem tudja megtippelni.
Az eszközkezelő a szabványos telepre azt írja, hogy megfelelően működik.
Kipróbálom a belinkelt módon rendbehozni a dolgot, remélem sikerül.
Köszönöm a gyors választ!

(#1388) jancseey


jancseey
csendes tag

Sziasztok!

Msi 670x laptopot szeretnék szétszedni. Tudna valaki segíteni benne?

Előre is köszi!

(#1389) morzseya válasza jancseey (#1388) üzenetére


morzseya
csendes tag

Mihez szeretnél hozzáférni?

(#1390) morzseya válasza highness (#1387) üzenetére


morzseya
csendes tag

Ha új aksit vennél, akkor azt javaslom, hogy a következőképpen használd:
Amikor asztalon van a gép és feltöltött az aksi, akkor vedd ki (akár a gép kikapcsolása nélkül). Így megkíméled a felesleg elhasználódástól.
Én is így tettem eddig minden alkalommal, igaz leginkább olyan helyen használom a gépemet, ahol be is tudom dugni. Pont ezért nem is viszem magammal, csak ha előre tudom,h most szükség lesz rá. (Könnyebb is a gép nélküle :) ) Az aksim még 3 év után is bírja az átlag két óra működést. Vásárláskor sem bírt sokkal többet. Jelenleg az everest szerint az elhasználódottság mértéke 7%!

(#1391) tmezei


tmezei
csendes tag

Üdv,
van egy öreg Acer tm330 és most úgy döntött az LCD kijelzője hogy nem ad elég fényt, nagyon halványan lehet rajta látni hogy elindult a rendszer, mozog az egér stb. A külső crt monitort simán meghajtja.
Érdemes szervízeltetni? Tudom, hogy ősöreg, de a párom beleszeretett a kicsikébe, mert néhány egyszerű játékra, netezésre jó és még az aksija is 4 órát bír (igaz a gombeleme már kifeküdt..). Ha valami egyszerű baja lenne, akkor szívesen áldoznék még rá. Tud valaki segíteni? :((

(#1392) Jazz77


Jazz77
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Kéne egy kis segítség, van egy notim és egyik pillanatról a másikra nem tudom bekapcsolni, hiába nyomogatom a hangszórók reccsennek egyet és nem történik semmi, minden ötletet szívesen fogadok...

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#1393) gerolka


gerolka
tag

Hátha itt tud valaki segíteni, szóval adott egy Targa Visionary 2 laptop, a probléma vele, hogy nem tölti az akksit és ha be van dugva a töltő akkor nem is kapcsol be, viszont ha kihúzom,akksiról rendesen működik. Ha bedugom akkor felvillanik a led egy pillanatra aztán semmi.
A töltő az jó. Mi lehet a problémája?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1394) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Van egy Dell D630 notebookom és elég nagy probléma van vele.

Tegnap már lefagyott párszor miközben a kép szétesett ilyen lilás kockákra. Ma meg hiába kapcsolom be nincs kép. Hallom ahogy a windows betölt, stb, de semmi kép nincs, csak a háttérvilágítás. Ha rákötök egy monitort azon sincs semmi.

Lehet, hogy a VGA halt meg benne? Ha integrált VGA van benne, akkor ez egész alaplapot cserélni kell?

(#1395) spyduck válasza Pharaoh (#1394) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az első kérdésedre a válasz: nagy valószínűséggel igen, a másodikra pedig: igen.

(#1396) vodkaboy22 válasza gerolka (#1393) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Velemenyem szerint a tolto a hibas-- vagy modositottal a gepen ugy hogy a fogyasztasa megnott anyira hogy a gepet mar nembirja kiszolgalni a tolto vagy csak simplan elhalalozott szereny velemenyem szerint de van 1 keves 5% esely arra hogy nem a toltovel van problema sajna hanem a geppel... de remelhetoleg nem

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#1397) Jégkokó válasza morzseya (#1390) üzenetére


Jégkokó
veterán

sztem az everest hülyeséget ir ki az aksi elhasználódottságára.Mivel ha folyamatosan rá van dugva akkor bizony nem tölti a gépet csak akkor ha leszedem és használom egy darabig, majd visszadugom.Nekem 20% ot ir ki 3 hónapos notimra.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1398) minek3


minek3
csendes tag

Szervusztok.

A tulajdonomba került egy HP Compaq 6735s. Nincs hozzá semmiféle softvare mellékelve, se oprendszer.
A tervem az volt hogy rakok rá egy XP-t. Amint kiderült ez nem lehetséges alapvetően, mivel az XP (ellenben a Vistával) nem ismeri a gépben leledző SATA-300-as vinyót, és a wintelepítés elején a hardverek öszeszámolása után közli velem egy kékhalál ablak társaságában hogy inkább leáll a telepítés nehogy kárt tegyen a gépben.
Utána néztem és rájöttem hogy a drivert rálehet csempészni egy XP lemezre az Nlite nevű programmal.

http://h30434.www3.hp.com/psg/board/message?board.id=OS&thread.id=238
http://www.youtube.com/watch?v=RavK2pA5cto

Csakhogy ehhez a programhoz kezdő létemre csak kicsit értek, meg is látszik az elbaszott 3 darab XP lemezen amit kihajigáltam az ablakon. A második linken, a videóban a srác HP Recovery Managerrel készített XP discet használ, ami nekem nincs, fentebb írt okok miatt. Helyette egy SP2-es XP Pro-t használok. És ezt sem tudom hogy helyesen teszem e, de sajnos nem jutok hozzá HP recovery dischez.
Na most a Nliteal két nagyobb problémám van. Az hogy nem tudom pontosan melyik drivert kell a lemezre tenni az 6735s-ekhez és azt sem hogy még mit kellene mellétenni (pl SP3?), vagy éppen hogyan. Egy tutorialra linkel az általam megadott első link, de természetesen a cím amit ott megadnak már nem létezik (A FileCloud bezárt 2008ban).

Valaki hozzászól egy építő jellegűt?
Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#1399) minek3 válasza minek3 (#1398) üzenetére


minek3
csendes tag

Előző hozzászólásom nonszensz. Hagyjátok figyelmen kívül.

(#1400) pubos


pubos
tag

Sziasztok
Kaptam egy thosiba satellite 4090 gépet
Nem tudok belépni a biosba .Melyik billt.kell nyomni?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.