Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#651) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hali! Gyors segitség kellene, bizom bennetek :R
Van egy Amilo Fujitsu Siemens L1300s laptop, 1400MHz-es 478-as intel celeron CPU-val. A gond valószinű hogy melegszik, mert hosszas terhelés után kikapcsol a gép. Nagyon melegszik is a hütőnél, egészen még a billentyüzetet is átmelegíti. A hütés rajta hőcsöves, szerintem ujrapasztázom. Légyszi segitsetek minnél hamarabb, tanácsok tapasztalatok stb. THX :R
Bocs hogy ide is betettem a kérdést, de nagyon fontos, holnapra meg kéne oldanom a problémát ha lehet

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#652) marsu válasza gordonfreemN (#651) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Én első lépésként a pasztát kenném újra a proci és a hűtő között ... Alapos portalanítás a venti környékén, venti olajozás megoldhatja a problémát. Én ezüst pasztát szoktam rakni a procira ...

Press any key to continue ...

(#653) gordonfreemN válasza marsu (#652) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi, ilyesmire gondoltam én is. Csak az a bibi ha valami speciális hibája van. Bár hőcső nem tud tönkre menni, gondolom itt pedig sokat számíthat a paszta és por, hisz kicsi a hőleadó felület.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#654) marsu válasza gordonfreemN (#653) üzenetére


marsu
addikt

Alap esetben én erre gondolok, de ha valami más, akkor szerencsésebb szakemberhez fordulni. Az újrapasztázás én is bevállalom itthon meg tudom csinálni, esetleg kisebb-nagyobb bővítéseket még elvégzek, de azért mindent én sem merek itthoni körülmények között megvalósítani ... Nehogy még nagyobb baja legyen a gépnek, mint ami esetleg adódott ...

Press any key to continue ...

(#655) mv


mv
aktív tag

Üdv!

A következő a probléma a gépemmel (IBM Thinkpad T23), a töltő csatlakozója meglazult, amikor bedugom a töltőt, akkor a csatlakozó befelé elmozdul. Attól félek, hogy letörik. Mit lehet ezzel csinálni, van valakinek ötlete? :R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#656) xcbiker válasza mv (#655) üzenetére


xcbiker
addikt

Újra lehet forrasztani, vagy hamár szét kell szedni a notit akkor kicserélni egy újra a csatit.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#657) mv


mv
aktív tag

Van egy T20-as félgépem. Annak a csatlakozóját fel lehet használni? Egyáltalán mekkora munka ezt megcsinálni?

Köszönöm a gyors választ.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#658) xcbiker válasza mv (#657) üzenetére


xcbiker
addikt

Elképzelhető, bár én jobban szeretem a zsírújat.

Keress meg priv, vagy msn-en!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#661) gordonfreemN válasza marsu (#654) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Paszta és portalanítás mindent megoldott. Köszi a helpet! :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#662) psn válasza psn (#650) üzenetére


psn
tag

Halihó!

Biztos nem tud senki segíteni? Plz... :F

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#663) xcbiker válasza psn (#662) üzenetére


xcbiker
addikt

bevizsgálás után lehetne pontosabbat mondani erről.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#664) psn válasza xcbiker (#663) üzenetére


psn
tag

oké, de a bevizsgálás miből állna?

ráraknak pár programot, memtest, ez-az, és vhogy kiderítik - vagy nem...
ha nem produkálja náluk a hibát, hülyének néznek stb.

ezt megelőzendő kérdeztem rá

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#665) xcbiker válasza psn (#664) üzenetére


xcbiker
addikt

milyen gép pontosan?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#666) psn válasza xcbiker (#665) üzenetére


psn
tag

MSI VR600
az op.rendszer nélküli változat.
net, msn, zene, filmnézés... másra nem is használom.
a fagyás is a legsemmilyenebb pillanatokban történik; pl.: nyitok egy firefoxot, megmozdítom az egeret...

VAN rajta egy notebook hardware control nevű progi... van egyébként vmi más, ami ezt kiválthatná?

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#667) xcbiker válasza psn (#666) üzenetére


xcbiker
addikt

mi lenne ha arra vagy egy másik hdd-re feltennél egy zsír új oprendszert csak driverekkel?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#668) psn válasza xcbiker (#667) üzenetére


psn
tag

Egyelőre megpróbálom a Notebook HW Control nélkül éjszakára bekapcsolva hagyni, hadd szenvedjen...

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#669) atifarkas


atifarkas
tag

Lenne egy Acer Aspire 5670 notebook-om. Centrino Core Duo procija van x1600 videokartyaval. Az avio video tomorites kozben kifagyott a gep, majd kikapcsolas utan nem bootolt be(nincs bios kep se, monitornak a hatter vilagitasa se kapcsol be). kb 10. be-ki kapcsolas utan bebootolt a bios majd a windows inditas kozben ismet kifagyott. Ujabb par be-ki kapcsolas utan ismet bebootolt majd elindult a windows es latszolag semmi hibat nem csinalt. Ismet probalkoztam a film tomoritessel majd ismet ugyan ugy kifagyott majd utana a bios se bootolt be. X264 -el tomoritett film nezes kozben is mar eljatszotta ugyan ezt. Ha jatekot futtatok akar tobb oraig akkor nem akad ki, peddig a jatek hasznalja a ps 3.0 utasitasokat. Mi lehet a gond? Kb meg 2 hetig van ra garancia. Driver hiba okozhatja ezt? A windows kifagyasig meg akkor rendben lenne, de utana miert nem bootol be meg a bios se? Valaszokat elore is koszonom!

(#670) xcbiker válasza atifarkas (#669) üzenetére


xcbiker
addikt

érdemes lenne kiszűrni a hdd és ram hibát. -ezt akár otthon te is meg tudod csinálni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#671) atifarkas válasza xcbiker (#670) üzenetére


atifarkas
tag

Ram tuti jo, mivel a vista ram tetszje 3szor jol lefutott. Kb 1 oraig csinalta. HDD tesztet is csinaltam, nem volt baja, CPU tesztet csinaltam nem volt baja. De GPU tesztet nem tudok csinalni!!

(#672) xcbiker válasza atifarkas (#671) üzenetére


xcbiker
addikt

Viszont driver hiba nem okozhat olyat hogy a bios nem jön be.
Valami hardveres gebasz lesz.
Esetleg frissíthetsz, bios-t de szerintem annyi mint halottnak a csók.
Kontakt hiba is lehet (vga, chipset) vagy túlmelegedés talán.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#673) visnor2000


visnor2000
tag

Sziasztok!

Pár napja vettem új laptopot. DELL XPS-t, indításkor még nem de utána folyamatosan, nagyon halk de magas ciripelő hangot ad ki. Valami ötlet? Alapból nem zavaró, de este csendben egy szobában valamilyen szinten idegesítő!

DELL-e vagy DELLA... DELL már igen és DELLA na az már nem:)

(#674) psn válasza psn (#668) üzenetére


psn
tag

Halihó!

Több mint 1 napja megy a laptop NHC nélkül, és még nem fagyott ki...

Okozhat ilyet az NHC?
Használja vki ezt a progit?
Van alternatívája?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#675) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok!

HP nx6310-nél ha bedugok egy fejhallgatót a bemenetbe nem hallgat el a hangszóró, hanem mindkettő szól (fejhallgató+ speaker).
XP alatt csak a speaker szól fejhallgató egyáltalán nem.
Vista alatt meg mindkettő.
Ebből gondolom driver hiba lehet. Sokféle drivert próbáltam. Valakinek vmi tapasztalata?
Előre is köszi!

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#676) cimpusz


cimpusz
csendes tag

Sziasztok! Van egy problémám a notimmal ( Acer 5024). A képernyő bizonyos időközönként elkezd úszni és egyre jobban kifehéredik. Teljesen függetlenül attól, hogy milyen alkalmazásokat használok. Szal simán előjön, ha csak internetezek, nem kell játszanom hozzá.
1ébként már egyszer egy éve hasonló problémája volt, de akkor teljesen kifehéredett a képernyő és nem is adott képet többet. Most újraindítás után általában bírja hosszabb kevesebb ideig. Akkor az LCD-ét cserélték és a monitor kábelt. Ja és persze akkor még garis volt, most már sajna nem:(

Köszönöm előre is a segítségeteket

'' I've got the magic stick, I'm the love doctor'' - 50cent

(#677) clooney


clooney
csendes tag

Nos, van egy igen égető nagy problémám .. most vásároltam magamnak, egy HP Pavilion notebookot
(AMD Turion X2 tl 56 1,8GHZ | 2GB DDR2 RAM | 160GB HDD | Geforce Go 7200) minden nagyon frankó a géppel csak egy bibi van... a geforce kartya benne egyszeruen egy kalap sz... ! Nem tudom, hogy normalis e, de semmi jatek nem megy vele... utolso probalkozasom a NFS Underground volt... es akadt mint a fene... de emellett láttam videokat, ahol Pro Streetet jatszottak ezzel a kartyaval... Vista oprendszerem van, lehet hogy hulyen kezeli a kartyat ? mert szerintem ez nem normalis, hogy egy 7es szerias kartyan egyszeruen alap 3-4eves gamek -- meghalnak .... ha valakinek esetleg van e otlete, hogy mit tehetnék kérem irja meg...

koszonet!

(#678) xcbiker válasza clooney (#677) üzenetére


xcbiker
addikt

Én legyalulnám a Vistat.
Rühellem azt a használhatatlan oprendszernek nevezett valamit. - majd ha kiforrta magát akkor talán átállok. (de az még sok idő)
Próbáld meg XP alatt! Bár én játszani nem szoktam így nem tom mi a jó neki és mi nem.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#679) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok segíteni abban, hogy vettem egy 5315-ös Acer-t, és feltettem rá a Vista Ultimate RC1-et angolul.

2x kikapcsolt az első példány amit hazahoztam a boltból. (teljesen random módon 1-2 ór üzemelés után aksiról (még volt benne 30-40 perc))

Visszavittük, kaptunk helyette egy másikat. Hazahozom, felteszem rá a Vistát. Tegnap egész nap hibátlanul ment mind aksiról mind töltőről.

Ma este megint kikapcsolt. Kikapcsolás alatt azt értem, hogy olyan mintha működés közben levettem volna az aksiját. Tehát fekete minden. Rögtön utána bekapcsolásra bekapcsolt, és ment további 30-40 percet.

Előre is köszönöm!

(#680) clooney válasza coolmpi (#679) üzenetére


clooney
csendes tag

Miert RC1et tettél rá??? van már rendes OEM-s Vista is... amugy nekem is volt ilyen gondom hogy egyszeruen csak elment ... fekete a kép ... a vista nem jol kezelte a videokartya egy dll file-ját, eloszor lekapcsolta mondvan, hogy hibat eszlelt, utanna par perc mulva el is feketedett, utanna mar nem is irt semmit, es elfeketedett! felpakoltam rá a decemberi frissítésekkel bezárolag mindent, most flottul megy ... mostmár vagy 2hete folyamatosan !!!!

(#681) coolmpi válasza clooney (#680) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom sima Vistával.

(#682) gyiku


gyiku
nagyúr

hi, asus f5m miert csinalja, hogy felporog vmi venti benne, de szabalyos idokozonkent, kb percenkent?

hüllő

(#683) Kovács84 válasza clooney (#677) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Az a Geforce nem integrált, mert akkor lehet, hogy a BIOSban valami irdatlanul kevés memóriát kap, először ott nézd meg, utána meg a Geforce honlap[P:J][/P]

(#684) Chili7 válasza gyiku (#682) üzenetére


Chili7
őstag

Miért csinálja? Azért hogy lehűtse a géped. Normálisnak tűnik.

(#685) Kovács84 válasza Chili7 (#684) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Valóban, viszont az Asus egyes alsó középkategóriás típusainál, kicsit félresikerült a venti szabályozóprogija, cseppet hangos egy-egy felpörgés alkalmával. A probléma orvosolható egy szabályozóprogival (lásd. Asus fórum).

(#686) Chili7 válasza Kovács84 (#685) üzenetére


Chili7
őstag

Acerhez nincs?
Valahogy az enyémnél sincs jól szabályozva. Nem a magas hőmérséklet hatására kapcsol be( vagy feljebb) , ill. visszahűlés után semkapcsol már ki (vagy kapcsollejjebb).

[ Szerkesztve ]

(#687) gyiku válasza Chili7 (#684) üzenetére


gyiku
nagyúr

1 percenkent felbug es megy fel percig? 5% os cpunal? ne mond mar.
xp-vel driver volt a szar, raktam vistat, azzal semmi baja. csak nekem, mert a gep nem birja vistat, tehat ma viszem vissza.

hüllő

(#688) Kovács84 válasza Chili7 (#686) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Ez egyáltalános progi, minden notihoz jó (xp-hez)

(#689) Chili7 válasza Kovács84 (#688) üzenetére


Chili7
őstag

Akkor már csak a neve kellene!
köszi

(#690) Kovács84 válasza Chili7 (#689) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Notebook Hardware Control

Linux alá, majdnem ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#691) gyiku


gyiku
nagyúr

asus f5m-bol lett amilo 1705 li.
gyari pista lezuz, mindjart lett 160as vinyom, xp fel, es nagyon szakit vazze :D

hüllő

(#692) gyiku


gyiku
nagyúr

miert csinalja azt, hogy elveszti a netet? utp kabel van benne, de probaltam 2vel is, mindegyikkel visit, hogy dugjam be a halozati kabelt. xp es vista is. szar lenne a foglalat?

hüllő

(#693) outsiders


outsiders
aktív tag

sziasztok nincsen vkinek elfekvöben hp billentyuzete? lehet teljesen mukodesképtelen is csak a gomb kell rola semmi más j és m pontosan. ha nincs senkinek akkor lehet h tök ujjat kell vennem? ezek kicsit megolvadtak :DDD .a körülényeket nem részletezem mert nagy lenne a röhögés. Amugy hp6715b-rol van szo.
Ui: a billcsere jár garivesztéssel?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#694) Chili7 válasza Kovács84 (#690) üzenetére


Chili7
őstag

Ja, csak az nem műxik amd-vel, az a baj!

(#695) Kovács84 válasza Chili7 (#694) üzenetére


Kovács84
aktív tag

NHC 2.0 - Pre-Release-06 vagy
AMD notebook tester link
vagy
Softpedia

[ Szerkesztve ]

(#696) Remlali


Remlali
csendes tag

Udv Mindenkinek!
A segitsegetekre lenne szuksegem!
Vettem az asszonynak az AlbaComptol egy MSI VR601-es, freedosos lapost.
Akarom felrakni az op rendszert es beallitom a cd boot-ot, de a gep atugorja es hdd-rol bebootol. Dos alatt nem talaja az optikat /lemezt raktam bele, tobb fajtat/, esetleg nem tartalmazza a freedos az atapi cd oak-ot? Egy ido utan pedig mar nem reagalt a bill.-re. Visszavittem, keszsegesen kicsereltek. Viszont az ujjal ue. a problema!! Ezert mar sajat benasagomra kezdek gyanakodni.
Hasonlo esetem mar volt, ott az optika firmware frissitese megoldotta, de az nem kesz konfig volt, mint itt.
Nem lehet, hogy van valami vedelem, amit nem kapcsoltam ki? Talakozott mar valaki hasonloval?
Segitsegeteket elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#697) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Hello mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni.
Kaptam egy régi kis laptopot és nem kapcsolbe.
ACER 512T típusu ha hálózatra dugom akkor jelzi hogy kap feszültséget de semmi se csinál.
Amúgy ki van belőle szedva a ram.
Valaki nem tudna nekem segíteni hogy miehet a baja.
Köszi előre is!!!!
Privátba szeretném az ötleteket.
Még egyszer köszi!

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#698) BluEyes válasza Remlali (#696) üzenetére


BluEyes
őstag

Remlali
A freedos ugyanolyan dos mint az eredeti, tehát a cd kezeléséhez kell neki egy driver, meg a megfelelő bejegyzések a'la config.sys és autoexec.bat.
A bootolás valszeg júzer error lesz. :) Valamelyik F billentyű vagy az Esc megnyomására (típusfüggő, bejelentkező képernyőn ki van írva általában) fel kell jönnie egy boot választó képernyőnek, ahol az eszközt ki tudod választani, amiről bootolni akarsz, a bios beállításaitól függetlenül. Ha nem akarja így sem a dolgot, akkor próbálj egy olyan cd-t betenni, amelyiken van is valami OS. ;)

bvvitya
Amúgy ki van belőle szedva a ram.

He? Szerinted? :Y

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#699) bvvitya válasza BluEyes (#698) üzenetére


bvvitya
aktív tag

BluEyes

Nem értek hozzá azért kérdezem!

Amúgy semmit nem csinál még a ventit sem pörgeti meg.

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#700) BluEyes válasza bvvitya (#699) üzenetére


BluEyes
őstag

Próbálj szerezni bele valami kölcsön memóriát legalább, addig felesleges kapcsolgatni. Hogy nem pörög a venti, az nem jelent semmit.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.