Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#501) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

rémisztő.... amerre járok mindenhol csak katasztrófa történetek tömkelege FuSi, Asus, Acer, Msi rémtörténetek minden mennyiségben.
Dell meg IBMröl kevesebb bár lehet, hog azért mert annak még nem olvastam rendesen utána (drága)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#502) Dare2Live válasza niki24 (#500) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bocsáss meg, hogy beleszolok de garis javítás 2007 február 7óta ez így baszottul nemstimmel.

Szeritnem úgy kezd, hogy holnap beírsz a panaszkönyvbe aztán holnapután megy egy-egy levél a megfelelő szerveknek.
Ennek 99%meglesz a hatása, hameg nem akkor jöhet a második lépés...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#503) niki24


niki24
csendes tag

Felhivtam a FuSi Mo kft-t, ők korrektul intézkedtek, valamint elintézték az anyagiakat. Át akartak verni 10 000Ft-tal. Majd közölék Pestről, hogy az alapalkatrészt meg kellett fizetnem, ez o.k. igy egyeztünk meg. Itt leptek meg: alapalkatrész 25000Ft+1órás munkadij. Szolnok erre ki akart számlázni 48000Ft-ot!! Fogyvédelmisek hivtak, hivatkozzak rájuk, hozzam el a gépet. Amennyiben nem adják a pesti összegért, jegyzőkönyv, panaszkönyvstb. egész paksaméta megy laptopostul de már a pesti fogyvédelemhez. A másik durva dolog, mivel ez munkahelyi gép, valószínűleg nem tudom eladni. (Biz. összeget térített a munkahely, cserébe ellenőrizhetik.) Egyébként magamnak nem venném, én a Dellre voksolok. De igazán már nem merek semmilyen tipust venni. Az tuti, hogy ezzel nem tudok tovább dolgozni. A másik, amit nagyon remélek, hogy egy karcolás sem lesz rajta továbbra sem. Kezdek nagyon mérges lenni....Szolnokkal kezdtük 74000Ft+munkadijjal, utána lett 96000Ft+munkadij..... Ha nem melóhelyi gép lenne, akkor ezt a 25000Ft+munkadijat is sajnálnám rá....Durva

(#504) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Csak gondoltam megírom, hogy nem indult be az egy éves Apple iBook-om, a gari lejárta után bő egy héttel. Bevittem szervízbe, csak tátották a szájukat a hiba leírása alapján, de megnézték, 7000e huf-ért. Alaplapi memória behalt, s mivel ezeken az első memóriamodul rá van applikálva az alaplapra (a 2. slot üres, abba lehet tenni plusz modult), az egészet cserélni kellene. 86e plusz fa plusz 9e/óradíj. A gépem ér kb. 150e-t.
Most rendeltem egy Dell D620-ast, soha többet apple... :)

Üdv.!

TayRol

(#505) netmesterke válasza niki24 (#503) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Szia!
Lehet h Te is a szolnoki MM-ben vetted? Én ott. Én nekem azt mondta a MM h a Karakterhez kell vinni. Alaplapcserét csináltak, 10 nap volt, de a notim tetejét jól összekaristolták...pedig egy karc se volt rajta! Gondolhatod.... Ezek után már az Albacomphoz vittem (Salgótarjánba, mivel ott vok fősulis-de a Baross u 10-ben is úgy tom h van szervizük). Ők rendesek (és lassabbak) voltak, náluk 2 hétig volt, szintén alaplapcsere volt. +termál modul csere is. Most megint előjött a hiba (a gép 7 hónapos). Írtam az FSC-nek, h mi van, mit tegyek, azt írták h sajnálják, megpróbálnak utánanézni, küldjem el a szervízmunkalapok számát, ez meg is volt, (tegnap elküldtem a levelet délután 5 kor, és 5:10 kor jött a visszaigazolás az olvassról), de mostanáig nem jött válasz. Egyébiránt most már a termék cseréjét kértem. Meglátjuk mi lessz...

(#506) tiptop


tiptop
csendes tag

Sziasztok!

Van egy regiecske Compaq presario 2500 -as gepem amiben celeron 2.6Ghz proci meg 700 MB memoria es egy ST94011A 40GB-os vinyo amire neha piszok sokat kell varni. Nem tudom elhinni, h ennyire lassu legyen. Emlekeim szerint nem volt ennyire tetu csak az utobbi nehany honapban. Teszteltem a Hd tune programmal es ezek az eredmenyek jottek ki:

Transfer rate
Minimum 2 MB/sec
Maximum 4,4 MB/sec
Average 4,3 MB/sec
Access time 15.6 ms

Nem ertek nagyon hozza, de azt gondolom, h azert kicsit jobban kellene szednie a bitjeit...
Tudna nekem vki segiteni, h merre induljak el, mert sajnos nincs masik hdd vinyom, h egy cserevel megbizonyosodjak, h egyaltalan azzal van-e a hiba.

Egyebkent van meg benne egy TEAC DW-224E-A dvd olvaso is ami vmiert mar nem olvassa a lemezeket... gondolom, h beoregedett, nem hiszem, h koze lenne a HDD lassusagahoz...

Udv

(#507) whitex


whitex
csendes tag

Szevasztok!

2006-ban vettem egy zsír új ACER TravelMate 2410-es notebook-ot. A DVD íróval van egyre idegesítőbb :W bajom: DVD lemezt kb 1 óra alatt írja meg, Még garanciális idő alatt elvittem a :((( rikvest kft-hez (szakszerviz szerintem semmit nem néztek meg rajta) kb 2hét után közölték: ''az ő rendszerükben jól működik''. Sajnos ezzel nem vagyok kisegítve, valaki tud valami megoldást? vagy kell egy új írót venni bele?


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#508) demars válasza whitex (#507) üzenetére


demars
addikt

Hello!
Írási beállításokat ellenőrizted??? :Y Mert egyszer én nem figyeltem, s a legkisebb sebességgel írattam nero val egy dvd lemezt, ugy h kipipáltam véletlenül az adatellenőrzést, vírusellenőrzést, plussz a szimulálást is... :W Így nekem több volt egy dvd mint egy óra... :DDD
U.I.: de hibátlanul megírta... :DDD :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#509) LALA_kiraly válasza whitex (#507) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ha jól látom ő lenne az: [link]
Ha jól olvasom 256 mb ram van benne, amiből még az integrált is levesz cirka (min) 64et. Marad 192, ami az oprendszerednek is kevés, főleg egy olyan winyóval (gondolom 4200as), amivel lehetetlen 8xosan írni, mivel az a max teljesítménye lenne rendszerolvasás nélkül. Javaslom vegyél bele min 2*512 ramot, amivel megy dualba, és 4x-esen 15perc alatt összejöhet az írás.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#510) niki24


niki24
csendes tag

Sziasztok!
Ma kaptam vissza a kijelzőhibás Fujitsu Siemens Amilo L1310G laptopomat a szolnoki Karakter kft-től. 2007. február 7-én került be!!!! Durva.... Olyan a munkaköröm, ami miatt egy ismerős hozta a szervizből. A pesti FuSi kft-vel 38 000Ft-ban egyeztünk meg. Szolnok kiszámlázott 38 000Ft helyett 45 180 Ft-ot. Először 48 000Ft-ot akartak kérni. Ha nem verem a balhét, 84000-rel kezdtük, utána 96000-rel, majd a végén 120 000Ft lett. Az ügyintéző Gere Erika volt, aki egyetlen kérdésemre sem tudott normálisan válaszolni!!!! Hiba oka: közzézártam a kulcscsomómat, ráraktam a táskám. Független szakértő szerint a gép selejt. Mivel nem tudták megmondani a hiba okát és önhibának sem tudták feltüntetni, azért került ennyibe. Én nagyon megszivtam, végre itthon van az a szar (elnézést). Mármost egész jó, cseréltek benne monitort, ventillátort. 7080Ft-ot számoltak föl csak azért, mert szétszedték a garanciális gépet!!!!!!!! Sajna én nem birom látni, sem ezt, sem a szervizet. Az lenne a kérdésem, minden Fujitsu Siemens Amilo gép ilyen szar, vagy csak az enyém? És van ennek normális szervize? (Valószinűleg gyakran fogjuk látogatni) A munkahelyemen is tanultak a dologból, az év végi szöveges értékelést kellett volna gépbe vinni, hát ez sem........(A főnök örült, hogy a gép még mindig a szervizbe van....) Hát, itt a story vége. Nem tudtok nekem megbizható márkát ajánlani, normális szervizháttérrel? Karakter kft nagyon tré.....az ügyintézővel együtt. Tényleg nem a lejáratás a célom, de vicces, hogy saját magukat is meghazudtolták. Mielőtt elhozta az ismerősöm a gépet, Pestről is hivták őket, meg mi is lebeszéltük, hogy 38 000Ft, erre kiszámláz valamelyik idióta 45 180Ft-ot. (Elnézést, de nagyon mérges vagyok.) Egyébként kerülöm az ilyen ''nevenincs'' márkákat. Fényképezőgépem Kodak, az birja. A párom Dell gépen dolgozik, az is jó.

(#511) Akheron válasza niki24 (#510) üzenetére


Akheron
senior tag

Vond ki a 45 180-ból a 7080-at. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#512) Omni válasza niki24 (#510) üzenetére


Omni
aktív tag

IBM, HP, Dell. Ezeket nyugodt szívvel lehet ajánlani. A HP szervizzel van személyes tapasztalatom és az pozitív. IBM szervizéről még szebbeket írnak. Dell szervizét nem tudom, de a masinák jók, az biztos.

(#513) xcbiker


xcbiker
addikt

IBM, DELL, TOSHIBA, ASUS, HP - ezek ok.
ACER, FS - csak a felső kategóriás, de én inkább hanyagolnám. Travelmate, Amilo felejtős.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#514) demars válasza xcbiker (#513) üzenetére


demars
addikt

Hali!
Nekem, FS Amilo A1650G -m van! :C S meg vagyok vele elégedve! Igaz 1,5 éves, s kb 1 hónapja van meg, de tesztelem, ahogyan csak tudom! Egyszer fagyott ki az is office word alatt... :DDD
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#515) nagyito88 válasza Paulie86 (#21) üzenetére


nagyito88
aktív tag

hallode,adaptert hazsnáltál e?
mert nem halottamilynekiadásizéröl,a duot
nem tudod belerakni csak adapterel mert tul kicsi,deazszerintem marad benne vagyszerviz

(#516) xpike


xpike
tag

Sziasztok
vettem egy Clevo M55G-t 2.26Ghz
Mobile GM915 express videókártya van benne.
s végülis elejétől fogva rózsaszínűvé válik az egész képernyő, eleinte úgy elmulógatott s elodáztam a problémát de most már egyre többször jön elő.
Van valakinek tapasztalata ilyesmi képernyőproblémával?

köszi előre is

(#517) partymaci


partymaci
aktív tag

üdv kis segitsegre lenne szuksegem!

hetvegen a genius 2.1es hangfalat raraktam a notira kb 2 orara és azota ha a gépet bekapcsolas kozben becsukom a sajat hangszoroja gerjed. Ötlet a bajra?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#518) partymaci válasza partymaci (#517) üzenetére


partymaci
aktív tag

persze ha a mikrofont valaki elbuzerálja, ehe

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#519) QXY


QXY
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Hp Compaq nx 6110-em
2005-ben vettem
Az a problémám hogy bekapcsolásnál , néha csak fel villan a hp felirat és lefagy . Van hogy kb 30-szor kell ki-be kapcsolnom, de van hogy egyböl bekapcsol.
Szerintetek mi lehet a baja? virus biztos nem , mert már újra telepitettem , és még mindig csinálja.
????

QXY

(#520) CsCsigusz


CsCsigusz
tag

Sziasztok!
Lehet hogy egy másik topicban kéne megkérdeznem, de szerintem bőven ide is vág a dolog.
300.000 Ft körül néznék magamnak notit, de nem ez amit kérdezni akarok.
Toshiba meg Dell gépeket nézegettem ilyen árkategóriában és azt akarom megtudni, hogy megbízhatóság szempontjából melyik márka volna előnyösebb? :F

(#521) Marti57


Marti57
csendes tag

Sziasztok !
Van egy régi Gericom Milleneum 3 gépem, ami eddig jól szolgált.
(PIII 750, 256 M RAM stb). Nem is ez a láényeg, netezésre kiváló, a nejem erre használja.
Most valami rontás jött rá, állandóan újra indult.
Tettem rá új SP2-t, nem segített.
Elkezdtem tesztelni memteszt-el. DOS alatt fut floppy-ról bootol, a vinyót ki is vettem belőle, és talál egy csomó hibát . Csak az a furcsa, hogy ha kicserélem a memóriát egy másik modulra akkor is talál hibát. Ha átrakom másik slotba akkor is hibákat jelez.
Nem tudom elhinni, hogy mindkét modul rossz lenne, de azt sem , hogy mindkét slot kontaktos.
Több esetben még a memteszt is kifagyott.
A kérdésem az, hogy a notesz gépeknél is lehetnek tápkondi kiszáradásból adódó gondok ( alaplapi tápkondenzátor - vagy ezekben nincs is ilyen ) ?
Másra már nem tudok gondolni... Várom a válaszokat, ha lehet, meg akarnám menteni szegénykét..

(#522) AnNoNiMuS


AnNoNiMuS
csendes tag

Helló mindenkinek!

Egyik barátomék vettek egy Fujitsu Siemens Amilo Pro V2055 típusú notit, és nem m1 rajta a wifi :W ... letöltöttem a hivatalos oldalról a drivert hozzá, de azzal sem műxik. ha bárkinek van vmi 5lete, ne kíméljetek!

Ha esetleg vkinek ugyanilyen gépe van, és a driver CD-t vhogy el tudná juttatni hozzám, annak is nagyon örülnék, merthogy az sincs itt, és lehet, hogy azzal simán működne a gép...


Amit tudni kell:
Gép: Fujitsu Siemens Amilo Pro V2055
OS: m$ win xp pro sp2


Köszi: AnNoNiMuS
:)) :DD

(#523) demars válasza AnNoNiMuS (#522) üzenetére


demars
addikt

hali! driver cd t nem adnak hozzá! ellenben ha tudod a pontos típusát a beépített wifi nek (atheros valamely típusa azt hiszem), akkor le lehet tölteni a FuSi holapról a megfelelő drivert! --> telepíted
ezek után mennie kellene! ha nem csatlakozik akkor lehet h nincs elérhető hálózat, vagy nem kapcsoltad be a wifi gombbal ...
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#524) Burberrys


Burberrys
csendes tag

Sziasztok!
Most járok itt először, mert adódott egy ''kis'' problémám.
Barátom vett egy ASUS F5V notebook-ot.XP Service pack 2-es van rajt, de nincs hang.
Az eszközkezelőben az alábbi látható:
http://kepfeltoltes.hu/view/070901/rendszer6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A géphez kapott driver nem jó hozzá, az ASUS holapjáról leszedett driver sem oldotta meg a problámát.A setup.exe elindítása után a program feltelepíti magát hiba üzi nélkül és újraindítja a gépet.De az XP bejelentkezése után, ismét elindul a PCI Device keresése...Hiába jelöltem ki a gyári cd-n lévő AUDIO könyvtárat,az ASUS oldaláról letöltött progit (AUDIO_XP_070416.zip persze kicsomagolva) nem jártam sikerrel.
Más minden sikeresen fel lett telepítve és müködik.(videókártya gondok is voltak, de azt az ASUS honlapról letöltött driverrel sikerült megoldani, bluetooth-val sem volt gond csak ez, ez nem jön össze)
Volt aki hasonlóképp járt ezzel a típussal, hogy sikerült neki megoldani? Köszönjük előre is a választ!
Üdv. Laci


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#525) Attila83


Attila83
csendes tag

Sziasztok!

Burberrys: Először az asus honlapjárol töltsd le:UAA_XP_061205 és utánna indítsd újra, majd ezután próbáld felrakni a AUDIO_XP_070416 -t.Nekem is ilyen notebookom van és gy működik tökéletesen...

(#526) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Van itt olyan aki ért a laptopokhoz, és békés megyei?

Ki akartam takaritani a laptopom, de több kárt csináltam mint hasznot :(((

2 szál leszakadt (nem tudom van-e következménye, még nem jelentkezett)

Aztán összerukás után láttam hátul hogy a ps portnál látszik egy kábel, mellyet csavarhuzóval próbáltam helyére igazitan, de megsérthettem, mert mostmár az első oldalon a ledeknél nem jelzi a hdd tevékenységet.

Amúgy egy HP Pavilion ze5400 tipusú gép.

Nagyon jó volna ha valaki meg tudná csinálni....


(#527) demars


demars
addikt

Hali! Tegnap előtt lefagyott a notim!!! :O Ez azért furcsa, mert nem szokott egymás után 3x fagyni! WWP vel játszottam! (worms world party), s a proci vissza volt véve 800 Mhz re!
Kérdésem: lehetséges h azért fagyott ki, mert kevés volt neki a 800 Mhz? Illetve a felbontást visszavette a gép, mert mikor kifagyott nyomtam ctrl+alt+delt, s kilőttem a WWp t! Vissza is jött a windows, de nem állította vissza a felbontást 600x480 on volt (pedig a játékban sem erre volt állítva), meg irtóra pöttyös volt a kép, illetve minden féle szín össze vissza elfolyva jelent meg. (majd teszek fel képet, mert lefotóztam).
Másik kérdeés: lehetséges h a videókari drivere nincs jól beállítva? :F mert sztem inkább ilyesmi lehet a gond! Friss driver van fent!
Fujitsu Siemens Amilo A1650G (1Gb RAM, ATI X200M/128 Mb/, 60Gb HDD, AMD Mobile Sempron 3300+, XP-Pro Integrated SP2 HUN, ...)
Válaszokat köszi!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#528) Zanik válasza demars (#527) üzenetére


Zanik
addikt

X200m-mel szoktak gondok lenni, javaslom catalyst helyett tegyél fel omega drivert!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#529) demars válasza Zanik (#528) üzenetére


demars
addikt

Hello! Kb 1 hónapja volt re xp , s ezelőtt is catalyst volt fennt, most is azt tettem fel! De nem azt amit ajánl a FuSi hozzá, hanem egy integrált ATI karihoz valót, mert állítólag az sokkal jobb! Megpróbálom azért az omegát ! (bár eddig sohasem volt mégcsak hasonló gondom sem :O ...)
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#530) LALA_kiraly válasza demars (#529) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ezt rakd fel: [link]
Ennek jónak kellne lennie. Ha meg energitakarékosrara állítod, akkor nem csak a procit 3-adolja le, hanem a vga-t is radikálisan. Nekem pl 5%-ra az eredetiből. Rakd fel az NHC-t és be lehet állítani. :))

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#531) demars válasza LALA_kiraly (#530) üzenetére


demars
addikt

A driverem sztem az jó! A legfrissebbet tettem fel ! Méghozzá nem a gyári drivert, hanem azt amelyiket egy haverom mondta h tegyem fel :DDD (u azt amit te linkeltél... csak kb 2,5 3 hónappal korábban szedtem le )!
azért megpróbálom! NHC fenn van, be is állítottam amennyire tudtam, majd megnézetem egy ismerősömmel, aki jobban ért hozzá!
Köszi

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#532) LALA_kiraly válasza demars (#531) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Úgy látom egy hozzáértőnek kell a kezébe vennie a dolgokat. :DDD

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#533) demars válasza LALA_kiraly (#532) üzenetére


demars
addikt

Igen igen! Jövő 7en megyek Pestre, beállíttatom a gépet ;) ... vehetem majd literszám az olcsó kénes tablettásbort cserébe... :DDD :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#534) Imy válasza kory24 (#526) üzenetére


Imy
veterán

Szedd szét, és forraszd össze a vezetékeket, utánna leszigetetel, és összerak. :DDD

(#535) Imperator999


Imperator999
aktív tag

hali

Van egy fujitsu siemens scenic mobile 750agp laptopom
nem mai darab
a lényeg h vmi kontact hiba vagy érintkezési zavara van, bekapcsolom a gépet néha kattan a vinyó és a tft nem mutat semmit, ha erősem nyomom a tapipad környékén a burkolatot akkor addig müxik a gép fagyás nélkül, de van olyan is amikor a bekapcsológomb környékén kell megnyomni erősen,

Vkinek ötlete?
Szét akarom szedni h megnézzem mi lehet a baja, de nem tudom szétszedni , feszegetni meg nem akarom, tudna vki segíteni??

Töltöttem már le manualt de semmi ilyen szerelést nem mutatnak csak a cd-rom, hdd ram, stb de ezeket már én is megoldottam.

IRJATOK PLS

Vki segítsen!

(#536) Imperator999


Imperator999
aktív tag

S lenne egy másik notebookom, ami a következő

Portocom freebook 2800T laptop
amivel 1 probléma van. ha kihuzom a 220ból akkor elfelejti a bios beállitásokat, elemet már cseréltem azóta is ezt csinálja, aksija sajna nem jó

vkinek ötlete?

(#537) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sony Viao notebook 1x csak kikapcsolt... használat közben, és többet nem indult el... pont garancia lejárta után pár honappal... Hivatalos szervizben csak alaplapot hajlandoak cserélni 200e-ért és arra is csak fél év gari van... nemlehet tudni hogy valojaban mi a baj, hogy 1 filléres forrasztás szállt-e el vagy akármi... mi a trükk? mit lehet vele kezdeni? van 1 megbízható szervíz ahol megnézik??? lot of thx :R

(#538) Burberrys válasza kory24 (#526) üzenetére


Burberrys
csendes tag

Szia Attila!
Köszönjük a segítségedet! :R
A barátom aznap délután elvitte egy informatikushoz és az Ő közremüködésével sikeresen megoldották a problémát!
Mégegyszer nagyon köszönjük a segítőkészségedet! :R

(#539) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Hali!

Adott egy FuSi Amilo M3438g típusú laptop, ami már majdnem 2 éves. A tegnapi nappal kezdődően érdekes dolgokat művel az LCD: először csak a jobb felső sarokból indul ki egyfajta ''fehéresedés'', amit követ a többi sarok, végül az egész képernyő füstszerűen fog fehérleni. Ezután a szín átcsap lilás-szürkés-antracitos árnyalatba, mígnem abszorbcíós intervallum-szerű(sávos) lesz a kinézet.Tovább már nem volt türelmem vizslatni, hogy mi lesz a dolog kimenetele. Egyébként külső monitort csatlakoztatva a rendszer működik. Hát ennyi.
Aki tud esetleg az lécci segítsen, hogy mi lehet az ok, vagy hogy mit kellene tenni, nagyon megköszönném.

Képek:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#540) nicevolley


nicevolley
tag

Sziasztok.

Lenne egy Hp Compaq nc4000 subnotim.
Ma reggel óta nem tudom elindítani.
A power gomb bekapcsolására a venti elindul, 3 kis zöld led felvillan, de ezután semmi sem történik.
Winyócserét kipróbáltam - semmi.
Bővítőből a memóriát kivettem - semmi
Tápról és aksival is ugyanez a helyzet.
Valakinek van ötlete?

Előre is köszi.

Tamás

(#541) Sidaries válasza nicevolley (#540) üzenetére


Sidaries
őstag

Hasonló gondom volt nekem is. HP NC6000. Frankó notebook, de két hete Pénteken bekapcsolom és a ledek felvillannak, de kb 5mp után lekapcsolt. Memória és vinyócsere, de ugyanaz. Szervízbe el, hamarosan itt lesz. Alaplapcsere 35000Ft úgy tűnik. Lehetett volna rosszabb is.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#542) nicevolley válasza Sidaries (#541) üzenetére


nicevolley
tag

Köszi.
Hova vitted szervízbe?

(#543) Sidaries válasza nicevolley (#542) üzenetére


Sidaries
őstag

Győri vagyok úgyhogy a notebookgyor.hu-ba, de ők felvitték valahova Pestre. Úgy olvastam hogy a hivatalos HP szervíz egész jó. Lehet hogy megérné megpróbálni.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#544) nicevolley válasza Sidaries (#543) üzenetére


nicevolley
tag

Köszi, megnézem.

(#545) demars


demars
addikt

#527 Hsz hoz az ígért kép: [link]
most már sztem érthető, h miért mondtam azt, h furcsán fagyott ki a gép...
ja itt egy kép, h milyen is volt a kijelző...:[link]
Üdv: demars

[Szerkesztve]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#546) FR33


FR33
aktív tag

Adott egy Asus F3H-A003 notebook . Gyárilag nem adtak xp-s drivereket... Asus oldalárol minden létező drivert leszedtem...de :

- Hangkártya driver nem jó hozzá.
- Wifi sem az igazi ...


Ez azért durva... VALAKI SEGítsen

(#547) demars válasza FR33 (#546) üzenetére


demars
addikt

[link]
hali! Gondoom innen szedted le te is a drivereket! Nos lehet h nem figyeltél kicsit, s Vista kompatibilis drivert szedtél le (velem történt már ilyn)! Jah és ajánlom neked, h tgyél fel egy everstet, nézd meg h milyen hangkarid, WLAN- od van /pontos termékszám, azonosító stb/, s nézd meg, h ami fenn van asus honlapján passzol e hozzá!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#548) nunyesz


nunyesz
csendes tag

hello

lassan egy éves Acer 5101 laptop képernyőjén foltokban vibráló kis csíkok és a színeket se jeleníti meg rendesen.kb egy hete csinálja ezt, előtte nem volt vele semmi gond. még pár hétig van rá garancia.mi lehet a hiba és arra kiterjed e a jótállás? előre is kösz.

(#549) demars válasza nunyesz (#548) üzenetére


demars
addikt

Szerintem vidd be a szervízbe!! amíg még lehet! Kijelzőhibával nem nagyon lehet mit kezdeni!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#550) fear2


fear2
tag

Sziasztok!
Légyszi segítsetek!
Van egy laptopom(nem az enyém,hanem a cégé ahol dogozok,csak nálam van).
Egy IBM ThinkPad R50e.
Teljesen hibátlanul működött egészen ma délelőttig.
Reggel még megnéztem az e-mailjamiat,kikapcsoltam,s el vásárlni.
Miután hazaértem,újra be akartam kapcsolni,de se kép,se hang.
Aztán táp ki,majd ujra be.Semmi.
Ahogy ide,oda mozgattam,fel le hajtottam a kijelzőt,és nyomkodtam a bekapcsoló gombot,egyszer csak bekapcsolt.
Hibátlmul indult,gelállt a rendszer,működött,de mikor odébbtettem (az asztalról az ágyra),kikapcsolt.Egyik pillanatról a másikra.Nem leállással,hanem ''áramszünet efektussal''.
VAn hogy leindul,de erősebb bill.nyomásra leáll.
Sokat kell mozgatni,rázogatni,hogy ujra elinduljon.
Kontakthiba?
Az akksit is kivettem,ua.
Akksiról sem indul rendesen,csak rázogatás után.
(mostmár szinte egyáltalán nem,se akksiról,.se tápról)
Ezek szerint nem táp és nem is csatlakozó hiba,hanem kontakt?
Tudtok egy jó szerelőt?
SÜRGŐS LENNE!
Be nem állíthatok azzal a céghez,hogy elromlott,mikor 2 hete nem is dolgozok rajta.
Köszi:Gábor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.