Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#8651) KillHates válasza bull84ghia (#8650) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha ugyanolyan gépet vesznek, akkor ebből a régi gépből át lehet rakni a vinyót így az adatok megmaradnak, át lehet rakni a memóriát (mert kompatibilis) és érdemes elrakni a rossz gép kijelzőjét, billentyűzetét, akkuját és töltőjét, mert azok "fogyóeszközök" egy kisgyerek mellett :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8652) bull84ghia válasza KillHates (#8651) üzenetére


bull84ghia
őstag

Csak nincs nálad is kisgyerek? :U
A negyven korrekt ár érte szerinted? Vagy ilyen árban mit lenne érdemes venni?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8653) KillHates válasza bull84ghia (#8652) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem. 4 éves a lányom :D Szerintem így, hogy sok alkatrész később felhasználható korrekt ár.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8654) bull84ghia válasza KillHates (#8653) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi a válaszokat, továbbítom :R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8655) Erabod


Erabod
csendes tag

Sziasztok!

Dell notebookom monitorja beázott, lett rajta egy kicsi, világító folt. (víz folyt bele, és ha be van kapcsolva, a folt széle világít)
Ki lehet szárítani szerintetek?
Ha igen, mit csináljak?

:W

(#8656) Belako


Belako
tag

Üdv!

Ismét kérdésem lenne. ez a lapos nem hagyott nyugodni ezért megbontottam kicsit. A ram fedelét leszedve láttam, hogy ki van csúszva az egyik a helyéről. Nem ült rendesen a foglalatba win ettől látta. Okozhatta ez az egész vga driver eldobós problémámat? Mert ezek után kattintgattam össze vissza hátha előjön a hiba de semmi.

Ígérem ha ez megoldotta nem zaklatok továbbra senkit.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#8657) f27 válasza Belako (#8656) üzenetére


f27
aktív tag

Kötve hiszem hogy ettől lett volna VGA bajod.
Atol esetleg nemindul a gép ,kékhalálal kiakad stb... :K

(#8658) KillHates válasza Erabod (#8655) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Tudok Halásztelken egy olyan srácot aki kifejezetten ezekkel a problémákkal foglalkozik. Ha érdekel dobj egy privátot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8659) Dell XPS válasza Belako (#8656) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Okozhatta sajnos, de erre kigondolt volna......itt a fórumozások alatt ez a második ilyen eset. Ott is teljesen véletlenül vette észre a delikvens, mert a slot az igen jól fogja a memória modult, így a mai napig X-akta maradt számára.

Üdv, Dell XPS

(#8660) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire 3100 mely egy filmnézi közbeni fagyás óta nem reagál semmilyen beviteli eszközre, csak a főkapcsolóra. Bekapcsol rendesen, bejelentkezési képernyőig eljut, de mivel nincs bill se egér, max kikapcsolni lehet. Értelemszerűen BIOS-ba se tudok belépni. Mintha az USB-k sem mennének rajta.
BGA gond lehet?

(#8661) Dell XPS válasza germinator66 (#8660) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha az egér sem működik, akkor nyilván a külső billentyűzet sem fog (ahogy írod is..), szvsz, oda lett a déli-híd (chipset). KillHates, vagy belátásotok szerint....

Üdv, Dell XPS

(#8662) Atos23 válasza Dell XPS (#8661) üzenetére


Atos23
senior tag

Jaja, ilyenkor az USB is meghal.

Viszont úgy emlékszem, a PCMCIA él tovább.

(#8663) KillHates válasza Atos23 (#8662) üzenetére


KillHates
nagyúr

Annak van saját kontrollere :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8664) germinator66 válasza Dell XPS (#8661) üzenetére


germinator66
aktív tag

Értem, köszi mindenkinek! :R

(#8665) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!

2 dolog miatt kérdezném meg itt: Nem tudom, hol kapnék megfelelő segítséget(itt biztos) másrészt nem találtam rendes topikot.
Van egy asztali gép PT890 Neo alaplap van benne. Mozgot nagyon a hűtő és furcsa hangja volt. Nagyon melegedett bekapcsolás után azonnal 65 fokos lett. Ha valamit elindított az ember kkor le is áll. Cseréltem hűtőt de nem oldotta meg a problémát.
Arra gondoltam, hogy nem mehetett-e tropára a hűtőszabályzás?
Esetleg valami ötlet még?

Köszi előre is!

(#8666) Banderos


Banderos
tag

Sziasztok van egy Asus F3TC-AP095 laptopom és mikor bekapcsolom a gépet a ventilátor nem indul el de a gép tölt rendesen próbáltam másik ventit is de azzal sem indul mi lehet ennek az oka vagy mindkét venti rossz?Előre is köszönöm Üdv Bandi

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#8667) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#8665) üzenetére


Dell XPS
veterán

(#8668) Dell XPS válasza Banderos (#8666) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

bekapcsoláskor az önellenőrző folyamat nem indul el, vagy alapjában nem jó a ventilátor szabályozás? BIOS frissítés?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8669) Banderos válasza Dell XPS (#8668) üzenetére


Banderos
tag

Bekapcsolom és rendesen tölt a gép a windows is indul csak nem probálkozom tovább nehogy elszáljon a proci

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#8670) Banderos


Banderos
tag

minden normálisan müködik csak a venti nem pörög

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#8671) Dell XPS válasza Banderos (#8670) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor mindenképpen fel kellene keresned egy szervizt (hozzáértő egyén), aki bevizsgálja, kiméri Neked, hogy miért nincs szabályozás, vezérlés, az alaplapról.

Nem gondolnám, hogy mindkettő ventilátor rossz...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8672) Banderos válasza Dell XPS (#8671) üzenetére


Banderos
tag

Köszönöm esetleg tudnál ajánlani valamit?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#8673) Dell XPS válasza Banderos (#8672) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen: [link]

Üdv, Dell XPS

(#8674) Banderos válasza Dell XPS (#8673) üzenetére


Banderos
tag

Köszönöm a segítséget

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#8675) jagyugyaerik válasza Dell XPS (#8667) üzenetére


jagyugyaerik
tag

köszi!

(#8676) Piazza válasza Piazza (#8573) üzenetére


Piazza
tag

Sziasztok!

Erre a hsz-re van valakinek ötlete?
Főleg a 2. kérdésre...

Köszi

(#8677) Sergiohu


Sergiohu
tag

Sziasztok. A gépem dell studio 1555. Legújabb A13-as bios, frissítettem is, bár ez is volt rajta, win 7 már 2-szer került fel újra, driver telepítés sorrend betartva. Akadozik a gép, de a legfurcsább: a biosban lépkedés is akad, nyomok egy irányt bármerre és 2 mp múlva megy....Az nbd gari vége előtt 1 héttel jött elő a lassulás, kitakaríttattam, sőt cseréltettem alaplapot is. A vidkari hd4570, asszem ez alaplappal együtt van. Már nincs ötletem...

[ Szerkesztve ]

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#8678) Dell XPS válasza Piazza (#8676) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

1, Próbáld leellenőrizni a merevlemezt HD Sentinel-el elsőre. Futtasd: chkdisk /f, majd chkntfs /x c: paranccsal tiltsd le, ha nincs problémád.

2, Cseréld le az illesztőt és úgy nézd meg: Synaptics Touchpad Driver

Üdv, Dell XPS

(#8679) Dell XPS válasza Sergiohu (#8677) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Vedd ki a merevlemezt és felváltva a memória modulokat is, és úgy nézd meg a BIOS Setup-ot légy szíves.

Üdv, Dell XPS

(#8680) Piazza válasza Dell XPS (#8678) üzenetére


Piazza
tag

Szia,

Megnéztem HD Sentinel-el.

Kondíció: 59% és ezt írta "A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
298 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."

Mit jelent ez a gyakorlatban?

Próbáltam futtatni amit mondtál, de azt írja nincs ilyen file..
Ez hogy lehet?

(#8681) bubi92


bubi92
őstag

hejho

Olyan problémám van, hogy kicseréltem a notimban (y560) a bill-t. tökéletesen müködik, viszont a wifi mintha meghalt volna. csak akkor hajlandó csatlakozni, ha közvetlenül a router mellé ülök. viszont a másik szobából MÉGIS full-osnak látja a jelet. Tehát látja, érzékeli, viszont nem képes csatlakozni. A wifi antennához nem is nyúltam hozzá. Mi lehet a baja?

(#8682) Dell XPS válasza Piazza (#8680) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

1,"Egy ideje nem hajlandó a gép elindulni csak úgy hogy elkezd file ellenőrzést csinálni. Ezt minden bekapcsoláskor és az eredmény mindig minden rendben "**

Szóval nincs minden rendben, ezért van az állandó ellenőrzés vagy nem a legfrissebb verzióval nézted meg (a régi mindig téves adatot hoz).

Kifelejtettem: futtatás->cmd->enter, és a "dos-ablakban" kellene beírnod: chkdsk

Mivel így ez elég érdekes, nézd meg újra légy szíves, mert a kiírt kondició az nem megnyugtató.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8683) Dell XPS válasza bubi92 (#8681) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Véletlen egybeesés? El kellene távolítani az eszközt, majd újra indítani, ha nincs változás, akkor egy illesztő csere. Egyébként mit ír ki csatlakozási problémára?

Üdv, Dell XPS

(#8684) bubi92 válasza Dell XPS (#8683) üzenetére


bubi92
őstag

minden lehetőséget kipróbáltam már. és leszűkítettem a kört valami olyanra, hogy csak a wifi kábel lehet a hibás. ha közel megyek a routerhez akkor szépen csatlakozik, tehát nincs meg a megfelelő hatótávolság aminek kéne. ebből jött, hogy a kábel... na most azzal tényleg semmit nem csináltam. így csak arra tudok gondolni, hogy megvolt törve és egy picit hozzáértem. és kész a baj.

(#8685) Dell XPS válasza bubi92 (#8684) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez esetben vissza kellene bontanod a billentyűzetet, és átnézni, mozgatni, mert ilyen hiba nagyon ritkán van. Amennyiben észrevehető, lokalizált a probléma, akkor cserés a WiFi antenna, ami a fedlap teljes szétszerelésével jár.

Üdv, Dell XPS

(#8686) bubi92 válasza Dell XPS (#8685) üzenetére


bubi92
őstag

már a fedlapon is végig néztem. végig nyomkodtam, ill. a billentyűzet alatt is, de nem találtam meg, szóval ez a törés csak ilyen végső ötlet:D

(#8687) Dell XPS válasza bubi92 (#8686) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ilyen hibát az esetek 80%-ban hibás illesztő okoz (főleg, ha más eszköz hibátlanul csatlakozik), a maradék százalék a wireless card. Én még megtört antennával soha nem találkoztam alapból (ez természetesen nem jelent semmit), szóval inkább itt kellene keresni a hiba okát. Nem tudom mivel próbálkoztál eddig a leírtakon kivül?

Üdv, Dell XPS

(#8688) Sergiohu válasza Dell XPS (#8679) üzenetére


Sergiohu
tag

Szia!
Megvan, a hdd volt a ludas! :C Az konkrétan 1 éves... Toshiba 640-es,gariba cserélte a dell, 500-as volt benne, de nem volt raktáron csak ilyenjük, akkor örültem a bővülésnek.
Már lejárt a gari, így kerül bele egy egy 120-as ssd, a vinyónak pedig veszek egy külső házat és úgy él tovább...
Hálás köszönetem! :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#8689) bubi92 válasza Dell XPS (#8687) üzenetére


bubi92
őstag

ha így áll akkor van wifi az asztalon, ugyan csak 1 mega az 50-ből... ha bevan tuszkolva a helyére a kábel akkor nincs.
illesztő alatt driverre gondolsz? mert frissítettem már azt is.

(#8690) Dell XPS válasza bubi92 (#8689) üzenetére


Dell XPS
veterán

Háát.....akkor mégis csak itt lesz a gond a visszajelzések alapján, összekötve azzal, hogy még ott érintetlen volt "minden", addig semmi gondod nem volt. Illesztő cserélve, ráadásul az antenna mozgatásra "ugrásszerűen" megnő az adatforgalom. Lehet, hogy ebben jobban el kellene mélyülni. Megbontod vagy ajánljak valakit?

Üdv, Dell XPS

(#8691) KillHates válasza bubi92 (#8689) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Nem szabad ennyire lazának lennie annak a kábelnek. És ami a nagyobb gáz, hogy kettőnek kellene lennie... :U
Szerintem leugrott a WiFi modulról. Könnyen meg tudod nézni ha leveszed a fedelet a gép alján. Ha ott minden rendben van, akkor viszont felül sikerült kitépni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8692) bubi92 válasza Dell XPS (#8690) üzenetére


bubi92
őstag

most csináltam egy olyat próbacseresznye alapon, hogy a fekete-fehér kábelt fordítva raktam rá a wifi kártyára. ennek az lett az eredménye, hogy fixen van jel, jön az 50 mega net. szóval wtf?:D

(#8691) KillHates: a másik másik irányba megy

[ Szerkesztve ]

(#8693) Dell XPS válasza bubi92 (#8692) üzenetére


Dell XPS
veterán

" a wifi antennához nem is nyúltam hozzá! "

Örülök, hogy sikerült, bár ezt nem értem....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8694) bubi92 válasza Dell XPS (#8693) üzenetére


bubi92
őstag

amikor előjött ez a hiba akkor még nem is mert a bill alatt van neki vájat és oda nem is értem.
számít valamit, hogy melyik kábel, melyik csatira megy rá? vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#8695) Dell XPS válasza bubi92 (#8694) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem még nem okozott gondot, hogy melyikre raktam vissza az antenna csatlakozót....

[ Módosította: mobal ]

Üdv, Dell XPS

(#8696) bubi92 válasza Dell XPS (#8695) üzenetére


bubi92
őstag

rendben, akkor köszönöm a segítséget!

(#8697) KillHates válasza Dell XPS (#8695) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy mondod. :K
Szerintem nem volt(ak) felpattintva rendesen a kis csatlakozó(k) a kártyára...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8698) izsob


izsob
tag

Egy dedikált kártyás notiban a azonos szérián elüli a chippeket lehet cserélgetni? gondolok ilyenre, hogy a gyári helyére erősebbet rakni, vagy ezeknek számít a lábkiosztása?

(#8699) KillHates válasza izsob (#8698) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos nem lehet; mert nem lábkompatibilisek (amelyik meg az ott csak MHz-beli eltérés van csak; pl 5450 vs 5470-es) amikor chipet cserélek még arra is ügyelnem kell, hogy a reviziószáma is megegyezzen, mert az is tud számítani.
A másik, hogy a notiknál (amelyikben integrált a GPU az alaplapra, azokban a BIOS tartalmazza a VGA BIOS-t is így ezt is meg kellene "hekkelni" hogy rendesen lássa az új GPU-t és a hozzá tartozó memóriákat.

Olyat lehet orbitális cumik árán tuningolni integrált megoldásoknál, hogy emeljük az órajeleket, de ilyenkor radikális nő a meleg is. Ezt lehet szoftveresen és BIOS sütéssel is. Ez utóbbi azért nem szerencsés, mert ha idővel (mondjuk a nyári meleg beköszöntével) elkezd vacakolni a gépünk, akkor macera visszaállítani az értékeket. Aztán csináltam már olyat is hogy Dell XPS 1530-ban a DDR2-es ramokat a 8600GT mellett DDR3-asra cseréltem. Itt szerencsém volt, mert a DDR3-as moddolt BIOS már megvolt és nem nekem kellett szenvednem vele. kb 100 pontot nyertem vele 3DM06 alatt :W :D 8 BGA chipet kellett átraknom. Egy napom ment rá, úgyhogy nagyon megérte :DDD
Szóval ha annyit összespórolsz, hogy megrendelj egy új GPU-t (kb 15-17 ezer) rávegyél valakit, hogy azt neked cserélje ki (kb 15 ezer) és még a BIOS-t is süss meg Neked (kb 10 ezer) akkor inkább add el a notidat, rakd hozzá azt a majd 40 ezret és vegyél egy erősebb GPU-s gépet. Ne feledd, a GPU ereje legyen az elsődleges szempont, ha valami kókadt Celeronnal veszed a gépet az nem számít, mert a procit mindig ki fogod tudni cserélni nagyobbra egy minimális munkával.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8700) izsob válasza KillHates (#8699) üzenetére


izsob
tag

Köszi a fejtágítást:) Nem hittem volna, hogy ilyen összetett dolog.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.