Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#8851) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok! Adott egy Acer Aspire One 725 netbook, Win8 N oprendszer 32bit, minden hibátlanul működik, viszont van egy hibaüzenet 4 napja ez nekem ismeretlen illetve tippelek 2 dologra:

Problem to run or locate the batch file install.cmd.

Szerintetek ez mi? Előre is köszönöm! valamint a hibaablak kikapcsolása után minden ok de ezt hogy lehetne megszüntetni?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#8852) kovacspityu


kovacspityu
csendes tag

Sziasztok, van egy problémám, ha valaki tudna segíteni… Nagyon lelassult a gépem (AMD E-350 1600 MHz processzor, 4GB RAM, AMD Radeon HD 6330M (512 MB) HDD 500 GB Windows 7 op.rendszer), Lassan bootol, az Internet Explorer mint a csiga(már nem is nagyon használom) a Firefox sem túl gyors.
Ami viszont a legjobban zavar: a CPU-m nem megy le 50% alá, állandóan 50-100% között dolgozik és a RAM is 50%-on van folyamatosan(ezt mutatja a Win7 Asztali minialkalmazások Processzorfigyelője és az Advanced System Care is). Akkor is, amikor minden program be van zárva(a Feladatkezelő szerint egyetlen alkalmazás sem fut).
Próbálkoztam CCleaner-rel és PC Speed Up-pal is de nem változott semmi.
Köszi a segítségeket…

(#8853) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Eljött az idő hogy kimúlt a PB laptopunk. Talán megsértődött mert vettem egy másikat is. :)
A hiba a következő: többször lefagyott ekkor halk pattanást lehetett hallani.
Azóta ha bekapcsolom felvillan a led és kb 5mp után kikapcsol. A nyomva tarom a bill. Egy bizonyis pontját akkor elindul de amint elengedem ki is kapcsol. Ebben az esetben képet is ad. Én VGA-ra tippelnék. Külsőre monitorra sem ad jelet.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8854) Dell XPS válasza bull84ghia (#8853) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezt csak megerősíteni lehet, hogy BGA problémás az alaplap.

Üdv, Dell XPS

(#8855) bull84ghia válasza Dell XPS (#8854) üzenetére


bull84ghia
őstag

Remek :DDD
Érdemes foglalkozni vele? Most volt 2 éves a gép.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8856) Dell XPS válasza bull84ghia (#8855) üzenetére


Dell XPS
veterán

Miért ne lenne érdemes? Megveszik Tőled "aprópénzért", majd megoldják maguknak 10-15K-ból és eladják (egy kis + pénz), vagy elégedetten használja valaki a családban...

Üdv, Dell XPS

(#8857) bull84ghia válasza Dell XPS (#8856) üzenetére


bull84ghia
őstag

10-15-öt még szánnék is rá.
Köszönöm
Keresek valakit

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8858) ravail válasza bull84ghia (#8857) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt Mindenkinek!
Szia!
Csak megbízható "valakit" keress. Itt a fórumon legtöbben a KillHates kollégát ajánljuk Tökölről. Kiváló, megbízható kolléga, aki ráadásul nem dolgozik drágán. A javítást helyben meg is várhatod. Persze, ha nem akarsz utazni, biztosan meg tudjátok oldani azt is. Vedd fel vele a kapcsolatot PM-ben, vagy az adatlapján lévő telefonszámon. (Munkamániás! :K Legtöbbször hétvégeken is dolgozik.)
Sikeres javítás!

(#8859) bull84ghia válasza ravail (#8858) üzenetére


bull84ghia
őstag

;) Folyamatban, már várom a válaszát.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8860) Dell XPS válasza kovacspityu (#8852) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez engem is zavarna, úgyhogy lefuttatnék egy vírusellenőrzést, ill. Malwarebytes-t, mert egészen biztos, hogy valami használja az op.rendszert. - Volt mostanában valami frissítés (illesztő vs, Win7), esetleg hardver csere? Csökkentett üzemmódban próbáltad indítani? Erőforrás-figyelőben látni, hogy milyen rendszerfolyamat vagy egyéb alkalmazás "hajszolja" ennyire a processzort...

Üdv, Dell XPS

(#8861) KillHates válasza bull84ghia (#8859) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ment is :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8862) Dell XPS válasza jim bcs (#8851) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz vírus, de ha itt nem jön rá válasz, akkor kérdezz rá a topic-ban: [link]

Üdv, Dell XPS

(#8863) Dell XPS válasza crock22 (#8849) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt gondolom, hogy a Te esetedben mélyebbre kell menni (szerviz), mert ott valami nagyon nem jó...

Üdv, Dell XPS

(#8864) jim bcs válasza Dell XPS (#8862) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Köszi (nem az én gépem), az szupi a vírusírtó nem szólt (Avg), le lehet valahogy írtani? hitman, malwarebytes stb.?

lehet fel kéne verni a Zone Alarm-ot

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#8865) Dani3457


Dani3457
tag

Hello

HP COMPAQ PRESARIO CQ62

egyik nap szét szedtem hogy ki tisztítsam de a be kapcsoló gomb zsinórja és a touch pad zsinórja ki mozdult mert kitört a patentja és most szerintem nem kap áramot a Touchpad és nem reagál igy most egért kell használnom.a be kapcsoló gomb erősebben meg nyomom be kapcsol.

(#8866) Dell XPS válasza Dani3457 (#8865) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Segítség: [link]

Másik topic-ban is megválaszolva...

Üdv, Dell XPS

(#8867) Kampen


Kampen
csendes tag

Sziasztok!
Új akksit vettem a vaio-hoz (PCG-GM) utángyártott a cucc.Az akksi működött volt amig volt benne szufla,de a töltés nem üzemel csak a led villog.A gyártó azt mondja hogy a BIOS power menüjében kalibráljam
újra az akksit.
Probléma azzal lenne hogy ez egy 4éves technika és nincs a BIOS-ban Power menü ahol kalibrálhatnék...
Esetleg valaki megoldást tud a dologra???
Üdv.

(#8868) tkrisz


tkrisz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung NP300E5X-T01HU laptop (valamikor 2012 októberében vásárolt) és a következő hibát produkálja:

Élő stream nézése esetén, vagy youtube-on teljes film nézése közben lefagy a gép, és csak egy kikapcs-bekapcs segít rajta. Az internet wifi-n keresztül csordogál neki, amikor madzaggal próbáltuk, akkor nem sikerült előcsalni a hibát (megjegyzem wifi használat közben sem állandóan jön elő).
Frissítettem a flash-t, három böngészőn is (IE, firefox, chrome) előidéztük már, szóval gondolom nem az a gond, wifi drivert frissítettem, chkdisk és memória teszt is ok, futtattam benchmark-ot procira és videókártyára, azok melegedése sem lehet gond...
Fogalmam sincs, hogy mi a baja, szar a wifi adapter? Vagy csak ha sok adat megy át rajta, akkor döglik meg? Gari még van, vigyem vissza? Csak ugye az a gáz, hogy nem mindig reprodukálható a hiba...van, hogy egy nap állandóan lefagy, majd egy hónapig semmi (szinte ugyanolyan használat mellett).
Ha van valakinek bármilyen ötlete, az ossza meg velem lécci lécci! :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8869) pilkapet


pilkapet
csendes tag

Sziasztok vásároltam egy Lenovo IdeaPad G580 laptopot és a papirokon ugyvolt irva alpbol telepitet win7 de mikor bekapcsoltam fredos volt rajta.Beraktam a hozzá kapot telepitö lemezt de nem inditotta el a bootot se tudtam álitani.A fredosnál kér egy idö és dátum megadást és utána csak anyi van hogy C:/>
Mit kéne beirni vagy álitani a bootba hogy elinditsa az oprendszer telepitését?

(#8870) Toby888 válasza pilkapet (#8869) üzenetére


Toby888
senior tag

bios-ba álísd be hogy lemezröl boot-oljon

(#8871) kovacspityu válasza Dell XPS (#8860) üzenetére


kovacspityu
csendes tag

Köszönöm szépen a választ, közben én is rájöttem, hogy a Feladatkezelő Folyamatok fülénél be kell pipálnom az "Összes felh...." és akkor azt láttam, hogy van egy vsmon.exe fájl (ZoneAlarm) és az lehet a ludas. Mivel bátor gyerek vagyok :W leállítottam(azért persze nézegettem a net-en) és láss csodát, a CPU lement 10-15%-ra :C. Hogy jól csináltam-e nem tudom, mindenesetre a tüneti kezelés használt.

(#8872) pilkapet válasza kovacspityu (#8871) üzenetére


pilkapet
csendes tag

nemtudom át álitani mert 1.nek a merevlemez van beálitva de nemtudom kikapcsolni mert nem engedi modositani.

(#8873) marci555 válasza pilkapet (#8872) üzenetére


marci555
csendes tag

Hali!

Kb 3-4 hónapja vettem egy Lenovo g580-as laptopot, amivel eddig semmi gond nem volt. A hiba amit észrevettem, hogy akár youtubot, akár filmet nézek néha a hang megakad egy pillanatra. Ilyenkor vagy teljesen néma lesz vagy egy recsegő hangot hallok. Már újraraktam az audio drivert, de nem szűnt meg a probléma. Nem tudom mitől, de néha viszont nem csinálja. Valakinek valami ötlete?

(#8874) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Az írásom talán ide is tartozik, belinkelném ha nem gond.

[link]

(#8875) KillHates válasza SFAkos (#8874) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Marad a proci csere. Sandy Bridge van benne?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8876) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Adott egy Asus Ul80VT típusú laptop . aminél az usb portok csak 1.1-es sebességgel működnek. Ezzel lehet valamit kezdeni vagy alaplapcsere?

(#8877) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!

Van egy Sasmung r538 as notebook. Tegnap véletlen a numpad részére sör borult. A gép kikapcsolt állapobtan volt egyedül a töltő volt rádugva, de az is ki lett véve. Az aksi nem lett eltávolítva. A gép egész este pihent legalább 10 órát és mikor ma elindítottuk akkor felvillan a bakapcsolást jelző led, de sötét a képernyő.
Lehet, hogy kampó az alaplapnak? Garanciális még, van rá esély, hogy gariba cserélik?

Köszi a válaszokat.

(#8878) kovacspityu válasza pilkapet (#8872) üzenetére


kovacspityu
csendes tag

???

(#8879) Loner


Loner
tag

Hello!

Már sok helyre irtam , megprobálom itt is megkérdezni!

MSI u115 netbookomra felteszem a vga drivert GMA 500, de csak 4mb memoriát ir , pedig 256 mb ot kezel!

GMA 500

Több féle drivert is megprobáltam!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8880) Loner válasza tototos (#8876) üzenetére


Loner
tag

Bios frissités esetleg!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8881) Loner válasza pilkapet (#8869) üzenetére


Loner
tag

Ha jol emlékszem a biosba Ultra DMA- t át kell állitani!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8882) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#8877) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz nincs rá esély, hogy garanciában kicseréljék, mivel ennek igen szép nyoma van. Amit tudtok tenni: szétszedés ügyesen, teljes takarítás, és lehet, hogy egy billentyűzet cserével megússzátok. Nincs más alternatíva sajnos...

(#8878) kovacspityu : szerintem csak félrement.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8883) jagyugyaerik válasza Dell XPS (#8882) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Mmint, ha kitakarítjuk és nem látszódik a nyoma és akkor csak a billentyűzet cserét kell fizetni?

(#8884) Impressa válasza Loner (#8879) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Driver nélkül mennyit mutat a progi?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8885) Impressa válasza marci555 (#8873) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Win 8 van rajta? és melyik drivert raktad fel hozzá, Conexant vagy Realteket?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8886) Impressa válasza pilkapet (#8872) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Próbáld meg, akkumulátor ki, adapter lehúz, és a bekapcsológomb 30 mp-ig nyomva tartod. Akku vissza, utána lépje a biosba és állítsd át a boot sorrendet. ( A dual boot ki van kapcsolva?)

A másik lehetőség az OKR gombot ( One Key Reconvery ) megnyomod a bekapcsoló gomb mellett, kikapcsolt állapotban, és próbálod telepíteni a wint.

Ha szerencséd van, akkor rejtett partíción már fent van a win 8 és nem kell a lemez hozzá.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8887) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok lenne egy kis problémám.
Mostanában egy elég érdekes hibát csinál a laptopom.

Ha beindítom a gépet és utána lecsukom (mielőtt bejönne a win) akkor utána nem jön vissza a kép.
Hang minden egyéb van csak kép nincs.
A monitor nem "világít" feketén hanem teljesen fekete.
Most rádugtam ilyen állapotba a HDMI-vel a TV-re akkor mind a TV-n mind a laptopon lett kép.

Amennyiben megvárom ,hogy betöltsön a win akkor utána tökéletesen működik a fel/lecsukás.

DV7-1770el készülékről lenne szó.
C2D 2,4Ghz , 9600GT M

[ Szerkesztve ]

(#8888) TranceM


TranceM
csendes tag

Sziasztok!

A laptopom mostanában elkezdett spontán elindulgatni ez mitől lehet?
ASUS G1S laptop WinXP-vel, USB-ről már mindent lehúzogattam, mert arra gyanakodtam, hogy az arra kötött eszközök valamelyike indítja be, de sajnos nem, ha csak magában van a gép akkor is spontán bekapcsol. Leállítás szabályosan, nem készenlét.

Segítséget előre is köszönöm.

(#8889) tototos válasza Loner (#8880) üzenetére


tototos
őstag

Nem gondoltam volna hogy ilyen még létezik manapság. Bios driver megoldotta a gondot ezsméletlen :Y

(#8890) Loner válasza tototos (#8889) üzenetére


Loner
tag

Komolyan sikerült ?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8891) Dell XPS válasza TranceM (#8888) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Úgyis elindul a laptop, hogy csatlakoztatod tápról kikapcsolt állapotban?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8892) TranceM válasza Loner (#8890) üzenetére


TranceM
csendes tag

Igen. Csak úgy tudom megakadályozni a spontán bekapcsolást, hogy a tápot kihúzom és az aksit kiveszem. (Totál áramtalanítom a gépet). Ezután ahogy áramot kap máris kapcsol be.

*Bocs Dell XPSnek volt válasz

[ Szerkesztve ]

(#8893) Loner válasza TranceM (#8892) üzenetére


Loner
tag

Ok, gondoltam!

Nekem is volt ilyen csak asztali gépen!

Azt hiszem valami hardveres gond volt!
Nem cseréltél vagy telepitettél valamit a gépben.gépre elötte, hogy ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8894) Impressa válasza dragon1993 (#8887) üzenetére


Impressa
őstag

Hardveresen nincs probléma, az biztos, szóval a szoftvernél kell keresgélni..
Vagy várd meg míg betölt, és utána csukd le.
Nekem DV 5 volt ugyan ezzel a videokarival, jó kis gép volt anno.....

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8895) tototos válasza Loner (#8890) üzenetére


tototos
őstag

Igen egy bios frissítés kellet neki. Ilyet még nem láttam, hogy egy 2 éves gépnél bios frissítés után menjen csak az usb 2.0.

(#8896) Loner válasza tototos (#8895) üzenetére


Loner
tag

Pedig mi mindenre jó a bios frissités! :K

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8897) TranceM válasza Loner (#8893) üzenetére


TranceM
csendes tag

Nem. Utoljára BIOS frissítésen esett át, de ennek már vagy 2 hónapja. Csak 1-2 napja zakkant meg, előtte semmi jelét nem mutatta, hogy erre vetemedne.

Eddig nekem is csak asztalin csinálta, de már nem emlékszem mi volt a gyógyír.

[ Szerkesztve ]

(#8898) Loner válasza TranceM (#8897) üzenetére


Loner
tag

Mindig ugyanabban az idöben kapcsol be?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8899) TranceM válasza Loner (#8898) üzenetére


TranceM
csendes tag

Nem, változó. Van, hogy kikapcsolás után 1-2 perccel, néha 10-15 perccel, esetenként pár órával később, de ha kikapcsolom is újra bekapcsolja magát. Kicsit már ráuntam, hogy azt lessem éjjelente alvás helyett, hogy ez a rontás mikor gondol egyet és indul el. Ha meg nyugodt estét akarok, szó szerint ízekre kell szednem, hogy ne kapjon semmilyen áramot az elinduláshoz.

(#8900) Loner válasza TranceM (#8899) üzenetére


Loner
tag

Valami frissités nincs beállitva, vagy a BIOS-ba az utemezést kikapcsolni esetleg?!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.