Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#8501) NEMO1968 válasza ravail (#8498) üzenetére


NEMO1968
őstag

A notik korrekt hely.
Jártam náluk párszor én is már,mielőtt Tökölt megtaláltam.
Igaz,inkább csak vásároltam,de nem panaszkodok rájuk.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8502) ravail válasza NEMO1968 (#8501) üzenetére


ravail
senior tag

Ennek nagyon örülök! Nem ismerem őket. Nem róluk beszéltem! "De bízzunk abban, hogy az a hely ahova Te bevitted nem ilyen."

Dell XPS! Eddig tartott, vagy megint nem értek valamit? "Ők tudják -20 évvel és nem vagy versenyben..."

Az lehet, hogy túlzottan pesszimista hangvételűre sikerült a mondandóm. De a hétvégén adtam vissza egy, a "szakszerviz" szerint csak alaplap cserével javítható laptopot. A hibajelensége "kékhalál", fagyások és véletlenszerű újraindulás volt. A szokásos takarításon és pasztázáson túl egy BIOS frissítést, valamint vírus és kémrobotirtást kapott. <-- Biztos itt is a versenyképtelenség és a +20 év játszott!

(#8503) Dell XPS válasza NEMO1968 (#8501) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az megnyugtató. Viszont érdekesnek tartom, hogy soha senkinek nem ajánlottad még alternatívaként ( több topic-ban is együtt mozgunk), pedig elégedettséget érzel és itt van a város szívében, nem olyan marha messze, mint Tököl....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8504) Atos23 válasza Dell XPS (#8503) üzenetére


Atos23
senior tag

Én a notiktól rendeltem egy pár új Asus zsanért.

GLS meghozta, beépít, túl keménynek tűnt. Kb. 20 hajtás után eltört az egyik. Írtam nekik, hogy ez szerintem hibás volt. Azt hiszem csodálkoztak, de küldtek új párt.

Megjött az új, beépít, 20 hajlítás után eltört. Írtam megint a srácoknak, jeleztem nekik, hogy nézzék át a raktárkészletet. Visszaírtak, hogy valóban kőkemény az összes.

Rendeltek külföldről újabb adagot, megint küldtek egyet, az már jó volt.

Szóval amellett hogy az alkatrészbe belenyúltak ők is, én is, nem volt rájuk panaszom. Nem kötözködtek, nem számítottak fel futárköltséget egyszer sem, és végig fel volt kínálva a lehetőség, hogy visszaadják a pénzt. Pedig mechanikus alkatrészről volt szó.

(#8505) NEMO1968 válasza Dell XPS (#8503) üzenetére


NEMO1968
őstag

Régebben ajánlottam őket itt is,máshol is.
Igaz,nem vittem túlzásba.
Nem kockáztattam,hogy esetleg kivágjanak túlzott reklámozásért :K .
Ezenkívül Neked ott van a közeledben,nekem már nem annyira,egy Szombathelyinek meg már olyan mindegy,nem?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8506) NEMO1968 válasza ravail (#8502) üzenetére


NEMO1968
őstag

Te nem,de Fleed igen :K .
"Sajnos már be is adtam a Notikba."
Remélem így már jobban érthető lesz.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8507) Sinu


Sinu
senior tag

sziasztok!

van egy Samsung np-r580-js01hu notebookom (2010 június vagy július).
a hiba: fél éve kezdődött a jelenség, a gyári töltő néha nem töltötte a gépet, ekkor kihúztam majd bedugtam és láss csodát megint jó volt. ez így ment 1 hónappal ezelőttig, innentől kezdve nem töltötte. garancia lejárt tehát vettem egy hama univerzális okosságot (gondoltam máskor is jol jöhet). azzal működött is rendesen de egy héttel ezelőtt már ezzel sem töltődött (a töltő működik). alaplaphibára gyanakszom, de nem vagyok benne biztos. ha találkoztatok már ennél a tipusnál hasonlo hibával, vagy bármi hasznosat tudtok mondani kérlek segitsetek.

köszönöm!

No Future

(#8508) Dell XPS válasza Sinu (#8507) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezek szerint az lenne az "alaplap" problémás laptop. Tápról mindig megy, bekapcsol, csak akkumulátort nem tölt?

Üdv, Dell XPS

(#8509) Sinu válasza Dell XPS (#8508) üzenetére


Sinu
senior tag

üdv ismét!

igen ő az...
se tápról nem kapcsol be se akkut nem tölt :(

No Future

(#8510) Dell XPS válasza Sinu (#8509) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát ez "tipikus" táp-áramkörös probléma (zárlatos MosFet). Amit a másik topic-ban is javasoltam, meg kellene keresned Killhates kollégát és megoldja Neked. Ez nem lehetetlen és megoldhatatlan, amitől tartasz... :)

Üdv, Dell XPS

(#8511) Sinu válasza Dell XPS (#8510) üzenetére


Sinu
senior tag

a számát már elmentettem, holnap fel is hívom akkor, köszönöm ! :)

[ Szerkesztve ]

No Future

(#8512) Fleed


Fleed
aktív tag

Na meg is kaptam az árajánlatot mailben a notiktól. Hibajelenség: nem postol és Videó BGA javítás, új BGA-val, ára: 33 000 Ft. Ez megoldható lenne 10.000 ft ból Tökölön? Bár tököl 2 óra csak oda, gondolom kétszer kell menni (leadom meg érte megyek), akkor az 8 óra utatás minimum. Mi tévő legyek?

(#8513) NEMO1968 válasza Fleed (#8512) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,megoldható.
Nem kell kétszer menned,meg is várhatod,csak egyeztess előtte a KillHates kollégával.
Pl. hétvégén nem dolgozik,és mondjuk du. 3-4 körül illő odaérned,stb...

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8514) Fleed válasza NEMO1968 (#8513) üzenetére


Fleed
aktív tag

Ráírtam KillHates-ra, mindenkinek köszönöm szépen a segítségeket!

(#8515) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok!

Windows Vista alatt nem frissül a naptár és így az idő sem. Szinkronizálás után működik pár óráig, utána megint leáll. Újraindítás után ugyanez. Mi lehet a gond? Esetleg cmos?

[ Szerkesztve ]

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#8516) ravail válasza Fleed (#8514) üzenetére


ravail
senior tag

Fleed + Dell XPS + NEMO1968 !
Ha mindezek után az derülne ki, hogy a mindhármónk (Dell XPS + NEMO1968 + én) által jól ismert Tököli kollégánk a Fleed által beszerzett árajánlat fél vagy kétharmad árán meg tudja javítani, akkor remélem önkritikát gyakoroltok! Mert, ha nem így, hanem amúgy, de mégiscsak igazam lett! Mégis csak olcsóbb, és jobb megoldás a Tökölre caplatás. :R

(#8517) Csaba.no1 válasza Dell XPS (#8260) üzenetére


Csaba.no1
tag

Valóban LCD panel hiba, ma jött meg az Angliából rendelt darab, ami kiderült, hogy 3 pixel hibás... azt hittem magamhoz nyúlok :)

(#8518) pure09


pure09
csendes tag

Sziasztok!

Van egy fuji ah531-es lapom normális az hogy ahol be kell pattintani kb egy milliméteres játékban lötyög az aksija? Érintkezési hibája nincs csak kicsit zavaró. 3hónapos a lap.

[ Szerkesztve ]

(#8519) Belako


Belako
tag

Hola!

Lapost még nem láttam belülről nem szedtem még szét soha. Ezért is teszem fel ezt a kérdést.
Van ezekben is óraelem a biosz miatt vagy aksi rendelkezik annyi töltéssel hogy ezt mindig táplálja?
Lapos már volt a kezemben több ízben is akkor ha aksi csere volt mindig bioszba mentem és megnéztem a beállításokat, hogy minden faszányos-e. Ezért se tudom.
Meg lehet kövezni érte, de valaki dobjon már valami választ. :)
Ez generálhat bizonyos hibákat? Valaki azt mondta hogy IGEN.

B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#8520) Dell XPS válasza Lucky04 (#8515) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, CMOS Battery change...

Üdv, Dell XPS

(#8521) NEMO1968 válasza Belako (#8519) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igen,van elem.
Igen,generálhat hibákat(elfelejti az időt,BIOS beállításokat)ha lemerül.
Vannak noti típusok,ahol addig nem derül ki hogy lemerült az elem,míg nem áramtalanítod teljesen(akksi ki,táp kihúz).
ravail
Nekem miért kéne önkritikát gyakorolnom?
Én csak dicsértem a NOTIK-ot,nem ajánlottam :K .
Ajánlani Tökölt ajánlottam személyes tapasztalat alapján.
Innentől a kollégáé a döntés.
Utiköltséggel együtt fél áron kijöttem a javításból,mint ha helyben viszem el valahova :) .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8522) Dell XPS válasza ravail (#8516) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Megírtam, de megírom mégegyszer: akinek nem éri meg kimenni Tökölre az megérdemli! Az már egy másik dolog, hogy én mindig a kollégát ajánlom, pedig nekem még nem is javított...

Üdv, Dell XPS

(#8523) Dell XPS válasza Csaba.no1 (#8517) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Pedig ez is "tipikus" jelenség.... :)

Üdv, Dell XPS

(#8524) Dell XPS válasza pure09 (#8518) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem mondom, hogy ez így tökéletes, de nem az egyedüli laptop, ahol ezt lehet tapasztalni. Zavaró, de problémát nem fog okozni.

Üdv, Dell XPS

(#8525) Lucky04 válasza Dell XPS (#8520) üzenetére


Lucky04
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#8526) Csaba.no1 válasza Dell XPS (#8523) üzenetére


Csaba.no1
tag

Igen sajnos, pedig csak beragadt pixelek, de nem tudtam elérni pechemre, hogy észhez térjenek. 5 pixel hiba alatt azt hiszem nem is cserélik, de ezt majd még lebeszélem velük :/

(#8527) Technodrom


Technodrom
csendes tag

Üdv olyan problémám lenne hogy az ASUS a3500e laptopom magától kikapcsol időközönként , utánna van mikor csak villognak a ledek de nem indul újra , kisebb koccanásra is kikapcsol . Valakinek valami ötlet?

(#8528) Dell XPS válasza Technodrom (#8527) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Valahol BGA hiba van az alaplapon...

Üdv, Dell XPS

(#8529) Ricő


Ricő
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ACER ASPIRE 5552 G Notebook, 2 évig tökéletesen működött utolsó kikapcsolás után a következő bekapcsoláskor se kép se hang mi lehet a baj? Van-e erre a tipusú gépre valamilyen jellegzetes hiba ilyen esetre.
Köszönöm a segítséget.

(#8530) Dell XPS válasza Ricő (#8529) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elsőre próbálj meg egy SM-busz reset-et légy szíves!

Üdv, Dell XPS

(#8531) Ricő válasza Dell XPS (#8530) üzenetére


Ricő
csendes tag

Köszönöm a segítséget + Próbálom.
Üdv: Drott

(#8532) Ricő


Ricő
csendes tag

Az SM-busz reset nem segített van még valami más javaslat a hibára?

(#8533) Dell XPS válasza Ricő (#8532) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg: Akku, HDD, nélkül is, hátha......amennyiben nincs változás, az alaplappal lesz a problémád (chipset).

Üdv, Dell XPS

(#8534) Technodrom válasza Dell XPS (#8528) üzenetére


Technodrom
csendes tag

Üdv
darabokra szedtem a gépet , összeraktam most megint megy rendesen semmi hiba , lehet hogy az egyik ram okozza a hibát? felmelegszik és lekapcsol? vagy valamit bővebben mi az a BGA mert ezt nem értem válaszod előre is köszönöm

(#8535) Dell XPS válasza Technodrom (#8534) üzenetére


Dell XPS
veterán

BGA: elengedett a mikroforrasztás a valamelyik IC alatt az alaplapon. Ez általában melegedésre (hőtágulás), jelentkezik, illetve mozgatásra finomabb "tekerésre" érzéssel.

Természetesen néz meg kivéve a memória modulokat felváltva (akár slot-ként is), hogy van-e változás.

Üdv, Dell XPS

(#8536) Ricő válasza Dell XPS (#8533) üzenetére


Ricő
csendes tag

Hali nem indult így sem.
Szét lett szedve,látni egy olvadást lehet itt képet küldeni,hogy megnéznéd ezért nem indulhat a gép?

Üdv: Drott

(#8537) Dell XPS válasza Ricő (#8536) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szívesen megnézem, de ez már az alaplap javítás kompetenciája. Amennyiben gondolod, akkor inkább segítek közvetíteni a megoldásban, amennyiben lehetséges...

Üdv, Dell XPS

(#8538) Ricő válasza Dell XPS (#8533) üzenetére


Ricő
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/130302/SAM_6771_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#8539) Ricő válasza Dell XPS (#8537) üzenetére


Ricő
csendes tag

Hali itt van egy másik kép is az alaplapról

http://kepfeltoltes.hu/130302/SAM_6768_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#8540) Belako


Belako
tag

Hola!

toshiba satellite L550d-10g van egy ilyen laposom. Korábban írtam mert eldobálta a vga driver, bga-ra gyanakodtam. De nem volt egyértelmű a hiba ezért sem voltam benne biztos.
Nos a Toshiba honlapjáról leszedtem hozzá egy csomó vackot, ezeket fel is raktam gondoltam ettől működik majd helyesen. Meguntam hogy feszt eldobta az illesztőt leszedtem ezeket a programokat. És láss csodát megjavult nincs hiba.
Okozhatta nekem ez a sok program közül valamelyik ez a jelensége?
Jelzem amíg nem volt telepakolva mindenféle toshiba által biztosított programmal addig nem is volt gond.

Választ köszi.

B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#8541) sch_a


sch_a
addikt

[link] Erre esetleg valaki? :F G580 i3+635m.

(#8542) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyannal hogy amikor a Windows bejönne az Üdvözöljük képnél, teljesen kikapcsol a gép magától?

Dell Inspiron 5520 i5 3520 procival, 4gb RAM-al, HD7670 videókártyával van a gép. Windows x64-et raktam fel rá. 2 napos a gép.
Reggel újratelepítettem, de ha hosszabb időre le van állítva akkor csinálja.
Nekem is van egy ugyanilyen 2 hónapos gépem, ezzel semmi baj nem volt, ugyanazokat a drivereket raktam erre is mint az enyémre.

Köszönöm a segítséget!

(#8543) Dell XPS válasza Ricő (#8536) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem gyengén melegedhetett, ha így megolvadt az IC. -Beszélj a kollégával: [link]

Üdv, Dell XPS

(#8544) Lorcan05


Lorcan05
csendes tag

légyszi kattintsatok rá, nagy segítség lenne :)

http://leaguerpgifts.com/ref?id=4qfp2epjei

előre is köszi

(#8545) Dell XPS válasza Belako (#8540) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hola!

El nem tudom képzelni, hogy melyik utility miatt "dobálta" el az illesztőt. Nem mondom, hogy egyesével rakd vissza, hogy kiderüljön, de érdekes volna, mint tapasztalat...

Üdv, Dell XPS

(#8546) Dell XPS válasza sch_a (#8541) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Valószínűsítem, hogy nem sikerült a hőelvezető "normális" cseréje, amikor az új heatpipe-ét belerakták és ezért tapasztalod ezt a hőmérsékleti tartományt a GPU-nál. Arról elképzelésem sincs, hogy miért húzták újra a rendszert, mert ha így teszt nélkül visszaadják, akkor bármi lehetséges...

Üdv, Dell XPS

(#8547) Dell XPS válasza Tomika86 (#8542) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Leáll vagy kikapcsol? Nézd meg egy Linux LiveCD-vel (amikor hosszabb ideig áll..), hogy kizárd az esetleges hardver hibát elsőre.

Üdv, Dell XPS

(#8548) Dell XPS válasza Lorcan05 (#8544) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Megtörtént... ;)

Üdv, Dell XPS

(#8549) Belako válasza Dell XPS (#8545) üzenetére


Belako
tag

Na majd végig próbálgatom de mindenesetre a hiba megszűnt. Ezek az utilik nem voltak jó semmire usb driver online hibajelentő, szerviz center meg egy csomó felesleges dolog. A lényeget meghagytam és így minden fasza.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#8550) Dell XPS válasza Belako (#8549) üzenetére


Dell XPS
veterán

Érdekes lesz ha kipróbálod, hogy melyik utility "löki" ki a VGA illesztőt, egyébként nagyon sokan feleslegesnek tartják, dehogy ilyen tekintettben összefüggés legyen, ezt nem értem... ..

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.