Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#8201) Dell XPS válasza Konpet (#8200) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor rosszabb a helyzet, meg kellene nézned akku nélkül is, ill. csak azzal. Ha így sem tapasztalsz változást, akkor elképzelhető, hogy a tápaljzat-csatlakozóval van probléma, vagy rosszabb és az alaplap táp-áramkörrel...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8202) Konpet válasza Dell XPS (#8201) üzenetére


Konpet
csendes tag

Van egy vga hibás alaplapom, ha a táp-áramkörrel van gond, lehetséges a két rossz alaplapból egy jót "varázsolni"?

(#8203) Dell XPS válasza Konpet (#8202) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, megoldható az alaplap javítása. Kérsz ebben segítséget vagy van rá megoldásod?

Üdv, Dell XPS

(#8204) Konpet válasza Dell XPS (#8203) üzenetére


Konpet
csendes tag

Esetleg privátban tudsz küldeni egy árat, vagy hogy pontosan mit kell vele csinálni? :R

(#8205) Dell XPS válasza Konpet (#8204) üzenetére


Dell XPS
veterán

A kollégával vedd fel a kapcsolatot légy szíves, biztosan megoldja Neked. Ha feljebb olvasol, akkor láthatod is..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8206) Tubbah válasza Tubbah (#7988) üzenetére


Tubbah
tag

Sziasztok! Erre valaki esetleg? Ha kell most pontosítok...Tehát a laptopon nem tudok WiFi-re csatlakozni...Ha bedugom a netkábelt akkor van net de a WiFi-t nem érzékeli. Az illesztőprogram(Broadcom) telepítve van, amit ha megnyitok, egy bal oldali felső fülben azt írja, hogy "Nincs adapter", de természetesen a WiFi be van kapcsolva, világít a bekapcsoló gomb mellett az ikon. Valaki valami ötlet esetleg? Azt tudjuk, hogy alaplap hibás a gép( Fujitsu Siemens Amilo Pro v2030), de eddig a WiFi működött. Egy ismerős procira is gyanakodott és azt kicserélte, lehet ez a hiba forrása?

Válaszokat, ötleteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#8207) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok! Kit hívnak Hure Péternek?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8208) bull84ghia válasza KillHates (#8207) üzenetére


bull84ghia
őstag

Indul a nyomozás? :C

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8209) KillHates válasza bull84ghia (#8208) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja. Pedig mindenkinek a lelkére kötöm, hogy írja le a gép hibáját, a PH-s nick-jét és a telefonszámát egy papírkára a gép mellé. :O

Hátába vágnám a kis csipeszét annak aki ezt csinálta:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8210) Dell XPS válasza Tubbah (#8206) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, a processzorok valóban okoznak ilyen gondokat...

Üdv, Dell XPS

(#8211) bull84ghia válasza KillHates (#8209) üzenetére


bull84ghia
őstag

Annak a hordónak így kell állnia? :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8212) ravail válasza bull84ghia (#8211) üzenetére


ravail
senior tag

Letörte a szervizes a kondenzátort, és ha jól látom, a panelt is felszakította!

(#8213) bull84ghia válasza ravail (#8212) üzenetére


bull84ghia
őstag

A kis ügyes. :DDD

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8214) ravail válasza bull84ghia (#8213) üzenetére


ravail
senior tag

Az! Én nem a csipeszét szúrnám a hátába mint KillHates, hanem egyszerűen lenyúlnék a száján, és kifordítanám, hátha megtalálnám mi indította erre az aljasságra! Mert ezt egy szakember csak szándékosan tudja elkövetni! Azért, hogy tényleg javíthatatlan legyen. S mivel szadista nem vagyok, ezért esetleg a kis koponyáját is felnyitnám egy turmixolás erejéig! ;]
Szóval az ilyennek nem a csipeszt, hanem a két kezét kellene a hátába szúrni, hogy az életben még egyszer hozzá ne tudjon nyúlni!
Remélem nem voltam túl erős!

[ Szerkesztve ]

(#8215) bull84ghia válasza ravail (#8214) üzenetére


bull84ghia
őstag

:C :C :C Soha nem értettem mire jó szándékosan tönkre tenni valamit :(

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8216) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
A Notebook-unk helyzete a következő:
Egy Lenovo R61i CPU ventilátora megadta magát "fan error"...Ez ügyben kérnék segítséget: honnan tudnék hozzá újat venni? Nem szeretnék 25ezer ft-ért új venti szettet, csakis a ventit kellene cserélni (és lehet is a youtube videók alapján), de nem találtam sehol :/ Tippek ötletek rá? Szeretném azért vállalható áron megúszni! Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#8217) KillHates válasza atika88 (#8216) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Lassan erőlködve próbálja forgatni a ventijét?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8218) atika88 válasza KillHates (#8217) üzenetére


atika88
senior tag

Hát jó kérdés, bekapcs után letilt egyből "fan error" üzenettel és nem enged tovább! Síri csend és azt ugye nem látom, hogy megpróbálja e...annyit tudok h pár nappal ezelőtt berreget mint egy motor kb

(#8219) Francia91 válasza atika88 (#8218) üzenetére


Francia91
veterán

E-bayről szoktam ventit venni 1500-2000 Ft-ért ingyenes szállítással /T60-as ThinkPad-okhoz/, de általában megoldja az is, ha megkened, nekem be szokott válni. Jelenleg itt olcsóbb 20k-nál....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8220) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Tiszteletem Mindenkinek!

Van egy Asus K50IJ típusú laptop nálam, aminél 6-7 karakter esetén nem érzékeli a lenyomást a gép. Nem operációs rendszerrel van a gond, mivel biosban sem működik.

Ennek megoldás a billentyűzet cseréje lenne? Vagy van egyéb megoldás is rá?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv mindenkinek!

(#8221) Francia91 válasza HeavyToys (#8220) üzenetére


Francia91
veterán

A billentyűzet mechanikáját érdemes meglesni, hátha ott van a bibi, de van amikor klaviatúracsere segít csak...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8222) Dell XPS válasza HeavyToys (#8220) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az okosságokat meghallgatva próbáld meg külső USB-és billentyűzettel...

Üdv, Dell XPS

(#8223) Konpet


Konpet
csendes tag

Sziasztok! Van egy Toshiba l300-1b9-es notim. Pár hónapja elkezdett "sípoló" hangot egy elég magas tartományban kiadni működés közben, ezen kívül más gond még nincs vele. Nem sípol hangosan, de pont eléggé, hogy teljesen kiidegeljen vele. Szépen fogalmazva is nagyon b*ssza a fülem.. Mi lehet vele a gond? Volt már másnak ilyen?

(#8224) Dell XPS válasza Konpet (#8223) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem igazán értem elsőre, ne haragudj, de ez miképpen jelentkezik??

Üdv, Dell XPS

(#8225) Konpet válasza Dell XPS (#8224) üzenetére


Konpet
csendes tag

Bocsánat ha nem írtam egyértelműen. A laptopnak kb a közepe a billentyűzet felett úgy sípol mint egy rossz tv, vagy mint pl egy kondihibás táp. Sajnos nem tudom jobban szemléltetni a problémát. :))

(#8226) Dell XPS válasza Konpet (#8225) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ne haragudj de ennyire nem értek hozzá, azt hittem, hogy "rém" egyszerű.....benéztem. :R

Bejöttem ide segíteni, de néha magam sem tudom felmérni, hogy mihez kellene hozzászólni..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8227) Konpet válasza Dell XPS (#8226) üzenetére


Konpet
csendes tag

Semmi gond, igazából van hogy néha elhallgat, de amikor sípol akkor baromi idegesítő.

(#8228) Dell XPS válasza Konpet (#8227) üzenetére


Dell XPS
veterán

Talán egy pici segítséget jelenthet, hogy nemsokára bejönnek nagyon hozzáértő szakik is... :)

Üdv, Dell XPS

(#8229) tothem79 válasza HeavyToys (#8220) üzenetére


tothem79
csendes tag

Ugyanaz lesz a bajod, mint nekem volt az ASUS G1S-emmel és nem oldja meg a gondod a billentyűzetcsere. Javaslom beszélj KillHates kollegával, már van benne rutinja, hogy mi a baja és miként kell "ócsón", gyorsan megoldani.
Jelzem azóta is remekül műxik a ketyere.

(#8230) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Igaz hogy nem laptopról van szó hanem asztali gépről de azért elmondom mit produkál. Tegnap 2szer is kikapcsolt a gép minden előjel nélkül, először csak neteztem rajta utána éppen játszottam. Vissza sem tudtam kapcsolni csak kb 1 óra múlva. Arra gondoltam hogy túlmelegszik de a speedfan szerint 40fok körül van minden hőmérséklet. Leszedtem az oldalát és olyan volt mint nagymuter padlása, tiszta por. Lehet a por gond? A másik gyanúsítottam a táp lenne, de bármi ötletet szívesen meghallgatok.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8231) gyuszko77


gyuszko77
csendes tag

Sziasztok.
Segítségeteket kérném a következő probléma megoldásához.
Adott egy Dell Latitude D600 laptop.A mindennapi szokásos leállítást követő másnap nem indult a gép.
A történethez hozzá tartozik,hogy az aksi nem valami jó(kb.20 percet bír)így mindig töltőről megy.
A ledek közül csak a töltést jelző led világít.A bekapcsolás pillanatában sem a bekapcsoló gomb led sem a"Caps Lock" led nem világít.Pedig ezek eddig pár másodpercig felvillantak.Valahol olvastam hogy az aksi mellett van egy úgynevezett CMOS elem,ami ha megadja magát produkálhat ilyen problémát.Ez tényleg lehetséges?Ha tudtok
segítsetek,minden ötlet jól jönne. :F Előre is köszönöm!

(#8232) NEMO1968 válasza KillHates (#8209) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ès ez utàn merjem "szervizbe" vinni a gèpem.
Csodàlkoznak,hogy nem bìznak bennük az emberek.
Nem lehetne összeàllitani egy listàt ajànlott-nem ajànlott szervizekböl?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8233) Tim82 válasza Konpet (#8225) üzenetére


Tim82
nagyúr

A laptopnak kb a közepe a billentyűzet felett

Ha szedted már szét a laptopot, akkor nem pont ott van a CPU helye az alaplapon?

Amit javasolnék: meg kellene nézni, hogy akkuról üzemelve is sípol-e, illetve hogy milyen terhelésen. Ha jól sejtem, valamilyen Core 2 Duo / Pentium dual-core processzorról van szó, ismert jelenség, hogy a speedstep működése közben produkál ilyen hangokat. Ártani nem árt, csak zavaró kicsit, de nincs tudtommal működő workaround a megoldására.

Esetleg még érdemes megkeresni és kikapcsolni ezt a funkciót (BIOS-ban vagy az energiagazdálkodásért felelős valamelyik Windows-menüpontban), és úgy megnézni, hogy sípol-e (de ha nem zavar a sípolás, akkor inkább jó, ha működik a speedstep).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8234) KillHates válasza atika88 (#8218) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha gondolod hozd el és megjavítom. 3.500,- Ft...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8235) KillHates válasza Konpet (#8223) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Fú, ismerem a problémát.
1, A szuperkapacitorod (ez a CPU tápjának a szűréséért felelős) kezd vacakolni és az aktuális tápkörön nem szűr rendesen, ezáltal koppra terheli a fojtótekercset ami elkezd "énekelni". Ez a jobbik eset.
2, valamelyik BGA IC-d kontaktos.
Mindkét problémával kellene foglalkozni, mert egy idő után lesz egy olyan hibajelenséged, hogy a géped csak akkuról lesz hajlandó működni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8236) KillHates válasza HeavyToys (#8220) üzenetére


KillHates
nagyúr

A backspace működik?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8237) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne.
Átköltöztem laptopra. Van ugye egy C meghajtóm amin a friss win7 van és egy D amire a régi adataimat mentettem a régi vinyóról.

Win telepítés után a D meghajtóm furcsán viselkedik, akármelyik fő mappára kattintva ezt írja az intéző "Jelenleg nem rendelkezik a mappa eléréséhez szükséges engedéllyel" Folytatásra kattintással elérhető de a fájlok némelyik része elérhető némelyik nem.

Mi lehet a probléma?

A winyó 100/100-as.

köszi
üdv.. D

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#8238) ravail válasza domesz (#8237) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ez nem notebook hiba. A win7 sajátossága. Úgy tűnik, az újratelepítés után nincsenek meg a szükséges engedélyek a "D" használatához. A "Számítógép"-re kattintva a "D"-re katt jobb egérgombbal, majd a "Tulajdonságok" kiválasztására megnyílt ablakban a "Biztonság" fül alatt állíthatod be a szükséges engedélyeket. Ha zavarna a win7 állandó biztonsági kérdése a műveletek végrehajtása közben, azt pedig a "Vezérlőpult"-on a "Felhasználói fiókok"-ban a "Felhasználói fiókok felügyelete beállításainak módosítása" sorra katt, és a csuszkát húzd alsó helyzetbe ("Soha nem kérek értesítést") majd OK.
Sok sikert!

(#8239) HeavyToys válasza KillHates (#8236) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Igen, az működik. A Q, a C-V-B-N, illetve a P meg 1-2 másik nem működik.

(#8240) domesz válasza ravail (#8238) üzenetére


domesz
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm :R

Azért gondoltam hogy netbook-hoz van köze mert asztali gépen soha nem volt ilyen problémám win7 telepítés után.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#8241) ravail válasza domesz (#8240) üzenetére


ravail
senior tag

Szívesen! Meg tudtad oldani? Jó lett?

(#8242) domesz válasza ravail (#8241) üzenetére


domesz
aktív tag

Félig meddig, mert előtte is volt ez a probléma de együtt éltem vele, és amiket az előző win alatt töltöttem le /2hét kb/ amikor ugyanígy nem volt megfelelő a hozzáférés azokat most nem tudom megnyitni legyen az bármilyen fájl.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#8243) ravail válasza domesz (#8242) üzenetére


ravail
senior tag

A "D"-n elmentett használható ilyen adataidat a "C"-re, vagy külső eszközre el kellene menteni. Utána le kellene törölni a nem megfelelően működő "D"-t vagy a win7-el, vagy az ebben a hozzászólásomban leírtak valamelyikével. Utána pedig a win7-el particionálni és formázni az üres részt. Azért is hasznos lenne a linkelt hozzászólásban lévő valamelyik eszköz használata, mert esetleg fény derülhetne arra is, ha valami nem jól van particionálva a HDD-den! (Esetleges rejtett partíció...)

(#8244) Packersbay


Packersbay
tag

Újra itt lennék,sajna a sok munka miatt csak most tudok válaszolni. Adott 1 dell vostro [link] kipróbáltam amit még tanácsoltatok,kivettem a HDD-t, ODD-t majd vissza,de semmi. Kivettem mindkét memória modult, de nem sípol csak villog a caps lock meg scroll lock visszajelző ledje. Alaplap hiba lesz? Vagy még mi lehet??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#8245) Dell XPS válasza Packersbay (#8244) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

sajnos igen. Hányszor villan fel, milyen ütemben a caps lock?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8246) Packersbay válasza Dell XPS (#8245) üzenetére


Packersbay
tag

Ilyenkor új alaplap ebay-ről vagy keressek másik gépet?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#8247) Dell XPS válasza Packersbay (#8246) üzenetére


Dell XPS
veterán

Áhh...az felejtős, hacsak nem nyertél a lottón. KillHates megoldja Neked (mint sok másnak is tette), írjál Neki egy privit és beszéld meg Vele, 10K-ból megvan.

Üdv, Dell XPS

(#8248) Packersbay válasza Dell XPS (#8247) üzenetére


Packersbay
tag

Megpróbálom,köszi!

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#8249) edward2


edward2
addikt

Típus: Sony Vaio VGN-FW41E

Hiba: Néha a képernyő háttérvilágítása elmegy. Kép van, de alig látszódik. Általában csak úgy magától megjavul és változó időtartamig működik aztán újra elmegy.

Szervíz: Ott még nem volt, de ötleteket várok hova lehetne vinni Sony laptopot gyors javításra. (nem nagyon nélkülözhető a gép ugyanis)

Egyéb ötletek? Google-n már keresgettem. Írtak alaplap képernyő csati problémáról ilyesmik. Leginkább szervíz tanácsnak örülnék hova kéne vinni.

Kösz

(#8250) Tubbah válasza edward2 (#8249) üzenetére


Tubbah
tag

keresd fel KillHates -t! ő biztos segíteni fog! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.