Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#8101) Muerte válasza izsob (#8092) üzenetére


Muerte
addikt

Ha jól látom ez Operation métro kissé szétesve :DDD Függőleges szinkront próbáltad már?

(#8102) izsob válasza Muerte (#8101) üzenetére


izsob
tag

amit lehetett kikapcsoltam benne,de akkor ugynézki, h nem harveres hiba?

(#8103) KillHates válasza Psyhostar (#8093) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Sajnos elengedett a kijelződ hidegforrasztása. Ez kisipari körülmények között nem javítható, a TFT paneled ki kell cserélni. Ha nem zavar a csík, akkor hagyd a fenébe, ha ki szeretnéd cserélni, akkor tudok jó áron bele kijelzőt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8104) KillHates válasza Psyhostar (#8096) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nálam jóval olcsóbb ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8105) KillHates válasza Dell XPS (#8099) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ho-hó! :C Elment a főnök, úgyhogy szét-flood-olom a topic-ot! ;] ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8106) ravail válasza KillHates (#8105) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Milyen főnök? ;] Kinek a főnöke? :F A tied? :P

(#8107) Muerte válasza izsob (#8102) üzenetére


Muerte
addikt

Mit kapcsoltál ki?,pont hogy be kéne kapcsolni a vsync-et a játékban hogy ne essen szét a kép.
Azt azért tudni kéne hogy csak BF3-ban jelentkezik-e ez a probléma?, a vga húzva van-e?,mikor és mennyi játék után jön elő(mert pl.ez lehet memória túlmelegedés is) ha kevesebb rendszerigényű játéknál is jelentkezik akkor lehet driver vagy vga probléma is akár,de a BF3,C2,FC3,Trine azok amik a legjobban megterhelnek egy vga-t az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#8108) wdtwrd válasza Seaga (#8097) üzenetére


wdtwrd
tag

Van hozzá windows alatt futtatható BIOS frissítő, csak meg kell nézni hogy melyik verzió van fent a gépen, hátha a legfrissebb és akkor más a probléma:
Innét tölthető az Aspire 8935G-hez, verzió: 3212, kiadás dátuma: 2011.08.09
[link]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#8109) Seaga


Seaga
csendes tag

Korai volt sajnos az öröm, megint visszaállt az alapprobléma, bár a videokártyánál elvileg mindent rendben mutat. Kimásoltam a hibaüzenetet amit a kényszerű ujraindítás után lehet olvasni:
További információk a problémáról:
BCCode: 1000007e
BCP1: FFFFFFFFC0000094
BCP2: FFFFF8800504E779
BCP3: FFFFF88002BDFF38
BCP4: FFFFF88002BDF790
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

Ezek mit jelentenek?
A BIOS frissítés ezek tükrében segíthet?

(#8110) izsob válasza Muerte (#8107) üzenetére


izsob
tag

Más játéknál még nem jelentkezett, ha bekapcsolom a vertikális szinkronizációt akkor jáchatatlan a játék, és volt húzva 900 ról 1000 mhz ra a gpu is és a memória is, de 1 éve így használom és eddig nem jött elő a hiba.
És változó mikor jön elő, kb 30-60 perc között. Ha előjön és utána mindent alapértékre állítok utána 15-30 perc után megint előjön. Ha teszek a memóriára hűtőbordát, az sokat segítene neki?

[ Szerkesztve ]

(#8111) KillHates válasza Seaga (#8109) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én már az elején gyanítottam; GPU hiba lesz az :K
Ha érdekelnek a részletek, akkor keress meg privátban. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8112) Muerte válasza izsob (#8110) üzenetére


Muerte
addikt

Mikor túlhajtja a BF3 valószínűleg már hibázik a vga memória.Ha driver jó akkor nincs más eshetőség.Crysis 2-nél is elő kell hogy jöjjön,vagy Trine2-nél ha full-ra rakod.Azokkal nézted?

(#8113) izsob válasza Muerte (#8112) üzenetére


izsob
tag

Azokkal nincsenek meg. GTA4 nél, Metro 2033 nál (maxon) nem jött elő. De megpróbálom egy régebbi driverrel, h mi lessz.

[ Szerkesztve ]

(#8114) Mace$z


Mace$z
csendes tag

Szevasztok!

Egy HP Compaq Presario CQ62 notim van, a következő probléma merült fel:

Bizonyos időközönként minden előjel nélkül a rendszer megszűnik létezni, megfagy, majd rövid időn belül elfeketedik a képernyő (de még be van kapcsolva), ezután semmire nem reagálva fizikailag működik tovább, de semmi nem jelenik meg a képernyőn, valamint nem reagál semmiféle beviteli parancsra. Ha a megfagyás pillanatában valamiféle hangeffekt játszódik, az is megakad, és kerreg, majd az említett fekete képernyő beköszönésével eltűnik, és az előbb leírtak szerint folytatódik a történet. Ilyenkor nincs más lehetőségem, mint a bekapcsológomb hosszú megnyomása, ami után leáll a gép, majd újraindítok.

Hogy még egyet csavarjak rajta, ez nem jelentkezik mindenhol, csak a szülői házban. Egyetemre járok, és sem az albérletemben, sem az ismerőseimnél, sem a barátnőmnél nem jelentkezik a probléma. Az itthoni hálózaton van más noti, velük sincs gond.

Gyakorlatilag tanácstalan vagyok, mert sem az én gépemet, sem a helyszínt nem tudom egyértelműen felelőssé tenni. Van valaki, aki már találkozott ilyesféle problémával?

Mindenféle észrevételt szívesen fogadok!

Üdv.:

Mace$z

[ Szerkesztve ]

(#8115) KillHates válasza Mace$z (#8114) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet, hogy szüleidnek nem urántemetőre kellett volna építkezniük? :D :DDD
Komolyra fordítva a szót; ez a hiba jelentkezik akkumulátoros üzemmódnál is?
Van esetleg más gép is a házban? Egy hálózatban van a kettő? (Wlan, Lan)
Van fi-relé a házban? (zavarhatja a tápegységet)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8116) Mace$z válasza KillHates (#8115) üzenetére


Mace$z
csendes tag

Én mondtam nekik, hogy inkább erőművet kellett volna építeni :D

Egy kis városban élek, elég egyszerű rendszerünk van, és sokszor egyedüli felhasználóként is jelentkezik a probléma, de maximum két gép szokott menni egyszerre. Az albérletemben négy gép fut napi 22 órát, ott ez nem probléma. Akkumulátoros állapotról nem tudok nyilatkozni, mert lassan 3éves lesz a kicsike, az akksi már rég meghalt benne, és nem költök fogyó eszközre, ha nincs rá feltétlenül szükségem. Viszont az időközökről el tudom mondani, hogy legtöbbször 2-3 órás üzemidő után jelentkezik ez, de van olyan, hogy 5-6 órát is bír, de volt már 5 és 20 perc is... leginkább így jellemezném normál eloszlás-szerűen.

(#8117) KillHates válasza Mace$z (#8116) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, vagy gén-labort a mutánsoknak!!

Arra gondoltam, hogy szüleid gépe valami módon vírusos és az babrálja az adathálózaton keresztül a géped.
Esetleg kérj kölcsön valakitől egy másik töltőt és azzal próbáld ki.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8118) Mace$z válasza KillHates (#8117) üzenetére


Mace$z
csendes tag

Rendben, megpróbálom... köszönöm az észrevételt

(#8119) Dell XPS válasza KillHates (#8105) üzenetére


Dell XPS
veterán

Divelli a caro, res est durissima, amico.... ;]

Üdv, Dell XPS

(#8120) KillHates válasza Dell XPS (#8119) üzenetére


KillHates
nagyúr

A bonis bona discere...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8121) ravail válasza KillHates (#8120) üzenetére


ravail
senior tag

Fiúk! Tisztára latin órán érzem magam! :O ;]

Si vis pacem, para bellum!

[ Szerkesztve ]

(#8122) KillHates válasza ravail (#8121) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mallem adepto alicubi gap codex vel sectis in tenuem orbis!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8123) jagyugyaerik válasza ravail (#8121) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Mert

Ordo est anima rerrum!

(#8124) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Ez már nekem magas :U :C

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8125) ravail válasza bull84ghia (#8124) üzenetére


ravail
senior tag

Nem a magassággal van a baj! Hanem a google fordítóval. Aki kicsit ért ahhoz, amit leírt, és nem csak fordíttatta, az erre rá jöhet, ha másképpen nem, hát úgy, hogy a lefordított mondandóját fordítsa le magyarra. Azonnal látni fogja, hogy messze nem azt fordította a goole amit akart!

(#8126) bull84ghia válasza ravail (#8125) üzenetére


bull84ghia
őstag

Soha nem használom a google fordítót :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8127) ravail válasza bull84ghia (#8126) üzenetére


ravail
senior tag

Tőled még nem is láttam idegen nyelvű bejegyzést. De mindegy.
Akkor lehet, hogy ez nem is neked szólt?

[ Szerkesztve ]

(#8128) bull84ghia válasza ravail (#8127) üzenetére


bull84ghia
őstag

:U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8129) germinator66 válasza Dell XPS (#8094) üzenetére


germinator66
aktív tag

Azért vagy összezavarva, mert két külön gépről/esetről is szó volt! A HDD az egy IMB, az ODD az pedig egy Dell gép
!
A HDD-s gép nem bootol (pontosabban boot közben kifagy/újraindul), minden rossznak mutatja, kivéve a saját BIOS-os diagnosztikai progija, meg a DOS-os HDSentinel is 99%-nak írja.

Az ODD esetén pedig ugye egy MultiBay caddy-ben csücsül, aminek a végében van egy kis IDE <-> MultiBay konverter, és az kontaktos!

(#8130) Dell XPS válasza germinator66 (#8129) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akkor elvesztettem a fonalat útközben, Mea Culpa! :R

Akkor a ThinkPad IBM esetében; amennyiben HDD nélkül elindul a telepítő média gond nélkül (merevlemez igényig), akkor ott valóban "kuka" a merevlemez.

Üdv, Dell XPS

(#8131) Packersbay


Packersbay
tag

Közben kipróbáltam amit tanácsoltatok a Dell Vostro-val kapcsolatban. Memóriákat kivettem egyenként,de semmi változás. Összedugtam az itthoni monitorral de ott se jelenik meg kép.
Feltöltöttem 1 képet: [link] Vörös nyíllal jeleztem ami azt a hátsó takarólemezt ami alatt a proci található,ezt amint mondtam újrapasztáztam és kitakarítottam.
Zöld nyíl pedig a videokártya ventilátorját mutatja,amit csak sűrített levegővel kifújatni tudtam,mert ahhoz,hogy újrapasztázzam le kellett volna bontani az egész hátulját.
Közben észrevettem,hogy a videokártya ventilátora bekapcsolásnál nem pörög fel,pedig eddig még be nem töltött a windows max-on ment most meg se mozdul.
Szerintetek mi lehet a gond? videokártya vagy alaplap mehetett tönkre?? Ha szétszedem akkor mit nézzek meg?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#8132) germinator66 válasza Dell XPS (#8130) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, amikor benne van a HDD, akkor XP elkezd bootolni arról, majd boot alatt kifagy/újraindul, aztán utána már hibaüzenetet dob egyből. Áramtalanítás/kikapcs után elölről indul a ciklus.

[ Szerkesztve ]

(#8133) Dell XPS válasza Packersbay (#8131) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt kellene...szerintem sajnos az alaplappal lesz a problémád.

Üdv, Dell XPS

(#8134) Dell XPS válasza germinator66 (#8132) üzenetére


Dell XPS
veterán

Áhh...az kész, valami "zöld" módon kellene gondoskodni a további sorsáról...

Üdv, Dell XPS

(#8135) Packersbay válasza Dell XPS (#8133) üzenetére


Packersbay
tag

Abban hogyan lehetek biztos,hogy az alaplap a hibás?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#8136) Dell XPS válasza Packersbay (#8135) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkumulátort is vedd ki még légy szíves, majd nézd meg HDD, ODD, nélkül is, majd vissza és úgyis, szóval ki/be... Amikor egy memória modul sincs benne, nem sípol?

Üdv, Dell XPS

(#8137) pistike34


pistike34
csendes tag

Hello kérem irjon aki tud segíteni
lenne nekem egy ibm 2628 noti amikor bekapcsolom üzemel de ahogy bemelegszik lefagy csikozodni kezd a képernyő nem reagál semmire megnéztem a procin kivűl máson nincs hűtés se a vga chipen sehol esetleg valami őtlet?

köszi a segítséget

(#8138) Dell XPS válasza pistike34 (#8137) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Valamilyen kontakt hiba van az alaplapon (BGA.), feltehetően a GPU-nál.

Üdv, Dell XPS

(#8139) KillHates válasza pistike34 (#8137) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Vásárolnod kell ún. gap-padot. Olyan vastagot, hogy kitöltse a teret a gép alja és az ATI Rage chip között. Így lesz egy kis hűtése az Ati chip-nek. Ha viszont így sem javul a helyzet akkor a chip újraforrasztására lenne szükséged.

Ennyire szét kell szedned:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8140) Konpet válasza Dell XPS (#8032) üzenetére


Konpet
csendes tag

Sziasztok! A hétvégén sikerült próbálgatni a gépet, se másik memóriával, se másik processzorral nem adott képet, se saját, se külső monitoron. Valószínűsíthető, hogy bga hibája van? Vállalja valaki ennek az alaplapnak a javítását? Esetleg Tolna megye közelében van valaki, aki ilyenekkel foglalkozik, és nem kókány-mókány munkát végez? Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#8141) KillHates válasza Konpet (#8140) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Én meg tudom javítani. Sajnos elég messze vagyok Tőled, de postán megoldhatjuk. (heti rendszerességgel kapok gépeket postán) Részleteket privátban; kérlek linkled be a géped hibáját majd.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8142) Konpet válasza KillHates (#8141) üzenetére


Konpet
csendes tag

Írtam Pü-t. Remélem meglehet oldani szegény kis gép problémáját.

(#8143) Francia91


Francia91
veterán

Üdvözlet!
Van nálam Egy ASUS K50ID-SX181D típusú notebook.
Mindent megnéztem, és a GPU-nál kötöttem ki, ami egy nVidia GeForce GT 320M 1 Gb VRAM-mal.
A jelenség: Ha terhelést kap a GPU /1080p videó, 3D test renderelése Inventorban/ akkor képernyő becsíkozódik, bedobja a kékhalált a VGA driverre hivatkozva, aztán restart... Driver az eredeti van rajta, amit adtak a laptophoz, de kipróbáltam más, hozzávaló frissebb drivert is, azokkal is ugyanez a helyzet.
Most már fel sem ismeri a GPU-t, vagy a Windows leállítja /Win7 és Win8 is/

Reball megoldás lehet? Mert szinte biztos, hogy a GPU-val van a gond...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8144) ravail válasza Francia91 (#8143) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Úgy próbáltad már, hogy a chipset szekcióban található "nVidia INF Update Driver"-t is telepítetted a "Chipset Driver" telepítése után?

(#8145) KillHates válasza Francia91 (#8143) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!
Ha most még csak terhelésre csinálja, akkor nem igazán szükséges a reball elég neki egy BGA-zó gépben egy újraforrasztás. Ez sokkal olcsóbb és kíméli is az alkatrészeket. Én vállalom olcsón. Privátban el tudsz érni a részletekért.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8146) Francia91 válasza ravail (#8144) üzenetére


Francia91
veterán

Már eljutottam odáig, hogy nem is ismeri fel a GPU-t, a Windows alapból letiltja, mert hibásan működik, tehát már csak a Windows szabványos VGA drivere hajtja, így sehogy sem tudom terhelni, nem engedi...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8147) Francia91 válasza ravail (#8144) üzenetére


Francia91
veterán

Feltettem, de teljesen ugyanez a helyzet, változatlan...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8148) ravail válasza Francia91 (#8147) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Bocs, most értem vissza a gép elé.
Ha fent van a chipset és a nVidia INF Update Driver és így sem látja, akkor több ötletem nincs, talán akkor javaslom, irány Tököl!

(#8149) Dell XPS válasza Francia91 (#8143) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

egyértelmű GPU hiba, a többi Rád van bízva...

Üdv, Dell XPS

(#8150) mitibi


mitibi
csendes tag

Sziasztok!
A következőben kérném a segítségeteket, ma bekapcsoltam a laptopot, volt kép, majd cigizés után, mire visszajöttem a géphez, már fehér kép fogadott.
Lenovo N500 Type 4233-5MG bekapcsol, nem hallani semmit, a kijelző fehér 1-2 függöleges csíkkal. A csíkok száma függ a kijelző le fel mozgatásától. Kikapcs kijelző lehajt, bekapcs eltünnek a csíkok, a következő alkalomkor ott van a 2 csík, majd csak egy. Ha csak 60 fokban nyítom ki és úgy nézek bele, úgy már erősen látszanak.
Próbáltam Vga csatin rákötni egy crt-re, de No signal(nem automatikusan kellene ezt is bekapcsolnia?)
Müszerész vagyok, megvan a gép manual-ja, de nem javítottam illetve nem szedtem szét laptopot.
Javítható hiba, megoldható otthon, vagy inkább szervíz?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.