Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#3301) Z86 válasza selenge (#3300) üzenetére


Z86
őstag

Próbáld meg úgy, hogy teljesen áramtalanítod, vagyis lehúzod a töltőről, kiveszed az akkut, majd vissza a töltőt s úgy elindítani.

(#3302) LaptopSystem

Sziasztok lenne egy kérdésem ujra raktam a windowst a laptopomon de nem ismeri fel a pendrivot ki irja hogy az eszközt nem lehet felismerni miért van ez tudtok nekem valami okoságot ezzel kapcsolatban? :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3303) LaptopSystem

Sziasztok lenne egy kérdésem ujra raktam a windowst a laptopomon de nem ismeri fel a pendrivot ki irja hogy az eszközt nem lehet felismerni miért van ez tudtok nekem valami okoságot ezzel kapcsolatban? :R
ja Windows 7 et raktam fel ugye ez elvileg megkeresi az összes drivert a laptophoz!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3304) Z86 válasza LaptopSystem (#3303) üzenetére


Z86
őstag

A pendriveot alapból telepítenie kellene, próbáld meg valamelyik másik USB porton.

(#3305) LaptopSystem

mindegyiken probáltam mást elfogad de a pendrivot nem miért van ez?Telepités előtt jo volt)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3306) LaptopSystem

senki(

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3307) LaptopSystem

lehet ha ujra rakom jo lesz na azt még megprobálom) :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3308) selenge válasza Z86 (#3301) üzenetére


selenge
tag

megpróbáltam, de úgysem ment, aztán kis idő múlva működött, furi

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#3309) grey209


grey209
tag

Üdv!

Adott egy IBM T60-as gép, 4 éves. Minden működik benne, csak éppen az utóbbi időben a sípoló, ciripelő hangot hallat magából a bal felső sarok felől. Itt található a cpu és a ventilátora. Egyértelmű összefüggést vélek felfedezni a sípolás erőssége és a power management sémák állítása között. Ha max battery-ra rakom, akkor halkabban sípol, ha max performance-ra, akkor meg erősebben sípol. Olykor pedig (bár ez egyre ritkább) egyáltalán nem sípol. Melóhelyen annyira nem zavaró, mert épp elég minden zúg a szobában, hogy ne legyen zavaró, de otthon az üres szobában rohadt idegesítő. Vajon mi lehet a baja? És hogyan lehet megjavítani? Mondanom sem kell, hogy garancia már nincs rá.

Köszi,
grey209

(#3310) Z86 válasza grey209 (#3309) üzenetére


Z86
őstag

Szerintem valamelyik tekercs vagy kondenzátor adja ki ezt a hangot, azokat meg csak cserével lehet javítani. Érdemes lehet esetleg szétszedni és alaposabban megvizsgálni, mert ha kondi csinálja, az nem jelent jót, valószínűleg tönkre fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#3311) grey209 válasza Z86 (#3310) üzenetére


grey209
tag

Csere alatt alaplap cserét értesz, vagy csak a kondi/tekercs cserét?

(#3312) Z86 válasza grey209 (#3311) üzenetére


Z86
őstag

Szerintem ezeket az alkatrészeket külön is ki lehet cserélni, nem kell az egész alaplapot.

(#3313) Athiss


Athiss
csendes tag

Adott egy lifebook e seria ami a multkor nem engedte a 3d és támogatást. feltelepítésést. de legalább müködött.

Most bekapcsoláskor mikor bejönne a fujitsu simens felirat... Akkor csíkok jelennek meg függőlegesen mindenféle szinben. Ha nyomogatom a laptop alját akkor a függőleges csíkok szinei változnak felcserélődnek. Külső monitorra is ez a jelenség.. :((
(Amikor tovább lép a az alaplapi rendszer előszőr fujitsu S felirat majd a bios jön mikor hardvereket ellenőriz, akkor a függőleges csík is változik más féle színbe)

Ez az állapot javítható? Egyszer volt már szervizbe. Akkor nyomásra adott képet, Most hasonló lenne a hiba?:O:(

(#3314) selenge válasza Athiss (#3313) üzenetére


selenge
tag

nekem ez videokari hibának tűnik, nálam is csinált ilyet fusi...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#3315) pala10


pala10
csendes tag

Sziasztok!

Az volna a problémám, hogy a laptopom ( Acer ), egyszer csak elszállt filmnézés közben. Az aksija már eddig sem bírta csak 10 percet kb, de a hálózatról eddig rendesen működött. Most azonban szerintem már a töltést sem veszi fel, legalábbis nem ég a LED, és csak halk folyamatos kattogást hallok mikor töltőn van. Az vinyó működik, mert azt kivettem és összekötöttem az asztalival, de a többi részegységről semmi hír.
Nem volt esetleg vkinek hasonló problémája vagy nincs vkinek vmi ötlete mivel lehet a probléma?

(#3316) Athiss


Athiss
csendes tag

Akkor ezen ezen az újraforrasztás sem segít:? :(((
Javítható?? Vagy Chips hibás és kuka?:s
Ime az állapot:

[ Szerkesztve ]

(#3317) NEMO1968 válasza Athiss (#3316) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Elképzelhető hogy segít az újraforrasztás,mivel a nyomogatásra reagál a masina.
Valszeg valami kontakthibád lesz.
Hőlégfúvóval végigmennek rajta,de csodát ne várj tőle.
Pár hónap múlva úgyis előjön megint a hiba,és alaplapcsere lesz a vége. :(( .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3318) hunited88


hunited88
tag

Sziasztok!

Van egy Acer 5740G-m./Intel i3 330M,Ati HD5470,3Giga Ram/
Kb. 4 napja egy ujraindítás után a gép szinte meghalt.Elkezdi tölteni a Win7-et és mikor kijön a "winfos betöltése csík" ott elidőzik egy 10 15 percet... utána behozza az üdvözlőképernyőt ott még jó pár perc...és utána még egy 10 percig szivat ha megnyitok valamit egyből írja hogy nem válaszol..meg a kijelző fagy...viszont egy idő után elmúlik és ugyanugy megy mint máskor!
Néztem az erőforrásfigyelőbe hogy valami nem e terheli le..svchost-ok vannak de annyira nem vészes...inkább a prociteljesítmény ugrik fel sűrűn 100 % közelébe.

Előre is köszönöm ha valaki tud valami tanácsot adni!

(#3319) Z86 válasza hunited88 (#3318) üzenetére


Z86
őstag

Talán összeszedett valami vírust, szerintem ellenőrizd le.

(#3320) hunited88 válasza Z86 (#3319) üzenetére


hunited88
tag

Mivel érdemes?

(#3321) Z86 válasza hunited88 (#3320) üzenetére


Z86
őstag

Ingyenesek közül én az Avastot használom, jól végzi a dolgát, mellé érdemes feltenni a Malwarebyte’s Antimalware és/vagy a SuperAntiSpyware programokat. Esetleg bővebben itt

(#3322) Athiss válasza NEMO1968 (#3317) üzenetére


Athiss
csendes tag

Hát kár érte:(
Pedig 9 éves laptop de a maiakkal versenybe szállna.. Nagyon gyors kis laptop volt:(

(#3323) hunited88 válasza Z86 (#3321) üzenetére


hunited88
tag

Közbe kibökte a windows mi a hiba de nekem fura..
A merevlemezre írja többször ki hogy sérült meg hogy mentsem az adatokat bla bla...

1év körül van a meghajtó.
Egy olyan trükk megoldhatja ezt hogy kiveszem utána meg visszarakom ? :D

(#3324) Z86 válasza hunited88 (#3323) üzenetére


Z86
őstag

Javaslom telepítsd a hdsentinelt, és nézd meg miket ír a merevlemezről, ha baja van, abból biztosan megtudod.
A kivesz visszarak módszer nem hiszem, hogy változtatna a dolgon.

(#3325) hunited88 válasza Z86 (#3324) üzenetére


hunited88
tag

megvolt sajna és 5 reallocatedet hozott ki :S
A HDD regenerator tud vajon rajta segíteni?

(#3326) Z86 válasza hunited88 (#3325) üzenetére


Z86
őstag

Hát nem hiszem, ezek szerint itt fizikai sérülésről / hibáról van szó, azt sajnos nem lehet javítani :(

(#3327) hunited88 válasza Z86 (#3326) üzenetére


hunited88
tag

és lehet tudni vajon még meddig húzza?
kb..

meg akkor felesleges is lefuttatni a hdd regeneratort?

[ Szerkesztve ]

(#3328) Z86 válasza hunited88 (#3327) üzenetére


Z86
őstag

Nem tudom, minden esetre fontos adatot már ne nagyon tarts rajta, mert bármikor elveszhet.
Fizikai hibát biztosan nem tud javítani, szóval szerintem nem lenne sok haszna :U

[ Szerkesztve ]

(#3329) hunited88 válasza Z86 (#3328) üzenetére


hunited88
tag

Értettem...köszönöm a segítséged!

Akkor próbálok reménykedni hogy tartson egy darabig :)
utána meg szerzek valamit :)

(#3330) Z86 válasza hunited88 (#3329) üzenetére


Z86
őstag

Nincs mit! :)
Ha még garis a gép, akkor nincs gond, ha nem, akkor is meg lehet úszni 10k környékén

(#3331) hunited88 válasza Z86 (#3330) üzenetére


hunited88
tag

Garanciás persze holnap viszem is be.
Ilyenkor a szervizbe ugye nem nyitogatják fel a gépeket?
csak kikapják belőle a vinyót és annyi remélem...

meg szerinted kérhetek cseregépet?

(#3332) Z86 válasza hunited88 (#3331) üzenetére


Z86
őstag

Nem tudom mennyire van egyben az alja, illetve hogy mennyire lehet különösebb megbontás nélkül szerelni. Ha van külön fedél neki, akkor tényleg csak kiveszik aztán vissza az újat.
A cseregép jó kérdés, azt tőlük kell megtudakolni. :U

(#3333) hunited88 válasza Z86 (#3332) üzenetére


hunited88
tag

Van neki külön lap...csavarokkal és abba van.
Mennyi idő kb egy ilyen akciózás? :)
Mert nemtudom hogy Pesten csinálják e avagy külföldön..

[ Szerkesztve ]

(#3334) Z86 válasza hunited88 (#3333) üzenetére


Z86
őstag

Alapesetben Csehországba viszik, bár ezt kicserélni semmiség lenne itthon is. Ha szerencsés vagy 1 héten belül kész, de hallani elhúzódó esetekről is.

(#3335) hunited88 válasza Z86 (#3334) üzenetére


hunited88
tag

énis hallottam már trükkös cserékről..hogy hónapokig oda volt a gépe.
Nagy gáz ha már egyszer én a merevelemzt kihúztam meg visszaraktam?
értem ezt azalatt hogy a csavarokon látszik hogy ki lett csavarva..

(#3336) Z86 válasza hunited88 (#3335) üzenetére


Z86
őstag

Talán nem. Nem hinném, hogy ilyen apróságba belekötnének. Persze normál esetben.

(#3337) hunited88 válasza Z86 (#3336) üzenetére


hunited88
tag

remélem énis. Ilyenkor ugyanezt a típust szokták visszatenni?
köszönöm a segítséged :)

[ Szerkesztve ]

(#3338) hunited88 válasza hunited88 (#3337) üzenetére


hunited88
tag

Meg még arra lennék kíváncsi hogy mindegy milyen operációs rendszerrel viszem be?mert elvileg egy linux volt rajta de én win 7et használok.?

(#3339) Z86 válasza hunited88 (#3338) üzenetére


Z86
őstag

Nincs mit!
Várhatóan ugyan olyan kapacitásút tesznek vissza, de előfordult már, hogy más gyártmányt. :U
Az op. rendszer teljesen mindegy, azt nem nézegetik úgyis kukázzák a HDD-t amin rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#3340) kaligula válasza hunited88 (#3338) üzenetére


kaligula
tag

Nem akarlak bántani, de ha ki lettek csavarva a csavarok, és volt rajtuk festék, ami lekopott, lehet, hogy elállnak a cserétől. írd majd meg, hogy mi volt, engem is érdekelne, mi az eljárás ilyen esetben.

rovidkv.reblog.hu

(#3341) hunited88 válasza kaligula (#3340) üzenetére


hunited88
tag

Azért annyira nem vészesen kopott le..de picit észrevehető.

(#3342) blevi2


blevi2
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne: rövid időn belül (2 hét) másodszor fordult elő a gépemmel, hogy egyszer csak kék háttér, pár másodpercig számol, majd újraindul...

Megnéztem az eseménynaplóban a jelentést róla: kritikus hibának írja, forrás Kernel Power, eseményazonosító 41, feladatkategória (63), kulcsszó (2)
A részleteknél ezt írja:
BugcheckCode 127
BugcheckParameter1 0x8
BugcheckParameter2 0x80050031
BugcheckParameter3 0x6f8
BugcheckParameter4 0xfffff80002a95184
SleepInProgress false
PowerButtonTimestamp 0

Én memória hibára gyanakszom, de nem vagyok benne biztos...ha valaki esetleg tudna tanácsot adni, megköszönném!
A gép: Dell Inspiron N5010, Core i5 M460, 4 giga RAM, Radeon 5650, 64 bites origi win7.
A garanciám még bőven él, csak 3 hónapos a notebook.

(#3343) Thunderzolee válasza blevi2 (#3342) üzenetére

Ez a hibád:
http://support.microsoft.com/kb/981180/hu

Esetleg telefonos segítséget is kérhetsz, bár csak átfutottam, de mintha javítható lenne egy hotfixxel. Vagy visszaviszed gariba, és rájuk borítod az asztalt.. ;]

A hotfix rögtön a címsor után van egy link mögé rejtve. Én először megpróbálnám, aztán ha nem javul, visszavinném.
Esetleg kérdezz rá a Win7 topicban, h mi ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3344) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.
A ma napon érdekes dolog történt. Van egy ASUS M51VA notim ami a bekapcsoláskor mindig az EasyFlash BOS flash-elős cuccal indul. Mindegy mit csinálok csak egy ESC után hajlandó bejönni a Windows. Plusz nem jók a alábbi gombok: 8 I K , . Megnyomom és semmi se történik. Mi lehet a gond? Nem lett leöntve semmivel mielőtt még vala erre gyanakodna.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3345) manyeszkusz


manyeszkusz
csendes tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem!
Adott egy Fujitsu Amilo Pa 1510-es noti!
Sikerült amatőr módon bios frissítenem, illetve nem sikerült :((
letöltőközpontról töltöttem le hozzá bios frissítést, amit windowsból telepítő módban indítottam el (mivel már csináltam ilyet asztali gépen,nem gondoltam,h. gond lesz)
A 17 lépésből álló folyamat kb 13 után a gép önálló leállásával szakadt meg, azóta nem indul... se kép se hang...
Úgysejtem,h. flash-elni kellene a biost... van valakinek valami tippe,h. hogyan tegyem?! vagy valami visszaálllítás esetleg bios reset?!
Előre is köszi!!!!

(#3346) NEMO1968 válasza sanzi89 (#3344) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
A gombokra van tippem.
Mivel átlóban halnak be a gombok,valszeg kezdenek elszakadni a bill.-ben a vezetőszálak.
Eleinte csak 1-2 gomb nem megy,aztán 5-6,és ez csak rosszabbodni fog.
Bill. csere lesz a vége.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3347) NEMO1968 válasza manyeszkusz (#3345) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Lehet hogy segít a BIOS reset.
Nem valószínű,de 1 próbát mindenképp megér.
Ha elindul a masina,nagyon nagy mákod van :D .
Egyébként szerviz lesz a dologból.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3348) attrax


attrax
aktív tag

(#19575) acer notebook topicba írtam de általánosságban kérdezem:
Nem indul a kis Aspire one.Sajnos alaplap hiba lett.1,5 éves!Szerintetek van esély arra hogy szerezzek hozzá alaplapot? Hova lehet /érdemes egyáltalán fordulni? :W
Állítólag Csehbe viszik de ha nem tudják megcsinálni(mert mondjuk sokallom)akkor is ki kell fizetni 25k-t igaz ez????

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#3349) Z86 válasza attrax (#3348) üzenetére


Z86
őstag

Hardveraprón előfordulhat, esetleg itt
Egyik helyen valami elfelejtett BIOS-t emlegetnek, nem lehet, hogy ennek is az a baja?

(#3350) attrax válasza Z86 (#3349) üzenetére


attrax
aktív tag

Hát nem tudom,bekapcsol de nincs kép és a hdd ugyan forog de nem világít a ledje.Külső monitorról se megy.Ramcsere sem segített.Egyik percrőla másikra ment tönkre.Köszi a linket megnézem.

Unterschreiben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.