Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#3601) cassius.clay válasza gt007 (#3600) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Azt mondták visszaadják ezt a jelenleg a gépemben lévő lapot amikor a másikat beszerelik, úgyhogy korrekt a srác. Lehet, hogy amíg tudom ezt használom aztán ha megadja magát akkor veszek másikat mert addig felesleges pénzkidobás hisz akku nélkül ez is működik és a gép ugyis másodikként csak itthon van használva. Igy legalább a jelenlegi alaplapot is addig használom, amig tudom.
A biztonság kedvéért azért beméretem az akkut is.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#3602) cassius.clay válasza cassius.clay (#3601) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Ma este bekapcsoltam a T60 ast egy két dolgot állítottam a biosban power managament címszó alatt és láss csodát, az akku led visszajlzője nem villog narancssárgán, hanm folyamatos zölden és tölti is az akkut. Egydül a windows kis akku ikonja jlzi a nbal alsó sarokba, hogy az akku át van húzva,de tölti. Ha rámegyek,csak annyit hogy csatlakoztatva , töltődik, de telepcsere javasolt ( ezt valószínűleg az akku 35%-os állapota okozhatja)
Szóval szerintm nincs gond, max annyi, hogy elhasználódott az akku.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#3603) gt007 válasza cassius.clay (#3602) üzenetére


gt007
tag

Nem tudom, nekem voltak notijaim, amikben sokkal rosszabb állapotú akkuk voltak, de ilyet soha nem írt!
"az akku át van húzva,de tölti. Ha rámegyek,csak annyit hogy csatlakoztatva , töltődik, de telepcsere javasolt "

Üdv gt007

(#3604) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Van egy Acer aspire 5930G notim. Eredetileg 32 bites vista volt rajta és 3GB ram volt benne. Raktam fel win7 ultimat-et (64bites) 2 hónappal ezelőtt. Tegnap bővítettem a memóriát az eredeti 3-ról 4GB-ra. Ugyan olyan 2GB-os modul került az 1Gb-os helyére mint a már benne lévő 2GB-os. A következőt írja a rendszerinformációs lap: memória 4GB (2.99GB felhasználható)
Tehát látja a 4GB-ot de nem használ csak 3-at. Amikor 3GB volt csak benne akkor azt teljes egészében használta. A memórimodul nem hibás, teszteltem.
Kerestem a neten megoldást de csak ugyan erre a problémára találtam rá. Sokak futottak bele, különböző notikon különböző memória tipusokkal, különböző oprendszerekkel de megoldást egyik fórumon sem találtam! Biosban sem találtam beállítási lehetőséget.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3605) cassius.clay válasza gt007 (#3603) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Pedig tényleg ezt írja ki. A kis telepjelző ikon a jobb alsó sarokban ( windowsé) átvan húzva és ha rámegyek azt irja, hogy telepcsere javasolt. Valószínűleg tényleg az akkuval lehet a baj, mert reggelre megint elkezdett villogni narancssárgán az akku állapotát jelző kis led. és a gép meg sem volt mozdítva, tehát még az sem lehet hogy egyszer érintkezik vmi, egyszer nem. Csak az akku állapota változott, azaz feltöltődött. Szóval sztem az akkuval lesznek gondok. Neked valószínűleg ezért nem is irt még iylet a windows, hogy telepcsere javasolt, mert hiába volt gyenge az akkud, valószínűleg nem volt vele olyan más belső gond mint most a enyémmel. Egyébként beugrott, olyan az ikon, mint amikor egy laptopot akku nélkól használsz, úgy van bekapcsolva és jelzi a windows hogy nincs benne akku. Nekem ugyanezt a jelet mutatta tegnap csak épp benne volt az akku....

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#3606) cassius.clay válasza ezsolti (#3604) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Azt irja, hogy 2,99 felhasználható,nem azt, hogy 2,99 használható. Tehát nem lehetséges, hogy a pillanatnyi üres ramot jelzi éppen? A videókártyád saját memóriás vagy a ramból csip le?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#3607) gt007 válasza cassius.clay (#3605) üzenetére


gt007
tag

Értem, nem tudom mi lehet.
Nem lehet, hogy azért írja ezt ki, mert nem ismeri fel az akkut?

Üdv gt007

(#3608) gt007 válasza ezsolti (#3604) üzenetére


gt007
tag

Telepíts fel egy Everest-et.
Azon belül, ha megnyitod, láthatod (alaplap-memória), mennyi az össz memóri, mennyi a felhasznált, és mennyi a szabad!

Üdv gt007

(#3609) cassius.clay válasza gt007 (#3607) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Gyári akku van benne. A legegyszerűbb tényleg az akku bemérés lesz. Aztán egy szervíz,ha nem az akku a ludas...

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#3610) Duree válasza ezsolti (#3604) üzenetére


Duree
veterán

Szerintem a többit elviszi a VGA.

duree54

(#3611) Duree válasza cassius.clay (#3602) üzenetére


Duree
veterán

Az akkuban lévö elektronika üzen,hogy lassan akkut kell cserélni,mert hamarosan letilt.

duree54

(#3612) biofarkas


biofarkas
csendes tag

Sziasztok,

nekem van egy Acer Aspire 5720z tipusó laptopom, benne egy Gforce 8400m gs vga, amit win7 nem ismer fel.szabványos vga -t lát csak és semmilyen nvidia driverrel nem tudom frissíteni. Driver frissítés után a win7 logonál megáll a bootolás. Rengeteg drivert próbáltam már, kezdeve a a gyári acerestől a legfrissebb nvidiásig. Semmi. Próbáltam kompatibilis módban vista drivert, moddolt drivert , de semmi. Nem lehet frissíteni.
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a baja?

üdv: Bio

(#3613) ezsolti válasza cassius.clay (#3606) üzenetére


ezsolti
tag

(#3610) Duree
#3606) cassius.clay

Nem, azt írja ki, hogy használható! Ebben az eseben az a kérdés, hogy amikor 3GB volt benne akkor azzal miért nem fordúlt ez elő. Annál nem írt ki ilyet! A vidkártya sját memós 9600M GT 512MB. Teljessen mindegy mennyit használnak az alkalmazások a ramból állandóan ezt írja ki az "Alapvető rendszerinformáció megjelenítése a számítógépről" lapon. Számítógép ikonon jobbklikk, tulajdonságok és ott látható a ram mennyisége "Telepített memória (RAM): 4GB" és mindjárt utánna, hogy (2.99GB használható".
Az "minialkalmazások" között van egy ram figyelő, de az is csak 3GB-ot lát viszont mutatja a terheltségét a ramnak.
Everest is csak 3GB-ot lát mint fizikai memóriát de az spd lapon kiírja hogy 2x2GB memória modul van a gépben!

[ Szerkesztve ]

(#3614) gt007 válasza biofarkas (#3612) üzenetére


gt007
tag

XP felismerte rendesen a VGA-t?
Esetleg próbáld meg win updettel frissíteni, hátha az megtalálja a megfelelőt.
Én Win 7-nél többnyire az updetet szoktam használni, egy próbát megér.

Üdv gt007

(#3615) Ace owner


Ace owner
addikt

Helló!
Nehéz lesz megállni hogy ne káromkodjak, olyan idegesítő a gépem... AMúgy egy fuji v5505-ről van szó, ez az első gépem, 2,5 éve van meg. A baj az hogy ha játszok (lfs, aki ismeri tudja hogy nem gépigényes játék..meg úgy minden játéknál ezt csinálja) kb. 4-5 percenként úgy belaggol hogy lfs fps mutatója néha 0,2 is szokott lenni. Volt már rá példa hogy játék sem kellett neki, photoshop alatt is csinálta. Valakinek van ötlete hogy mit csináljak vele? Már félek hogy kárt teszek benne dühömben.. :W

Galaxy Fold 4

(#3616) LaptopSystem

sziasztok lenne egy kérdésem van egy ilyen Sony viao vgnfz21 laptopom fel raktam rá a Win7 oprendszert az lenne a kérdésem hogy honnét szedem le hozzá a wifi Drivert mert nem igazán találom segitséget köszönöm :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3617) LaptopSystem

egy linknek is örülnék ahonnét le tudnám tölteni :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3618) gt007 válasza LaptopSystem (#3616) üzenetére


gt007
tag

A 21 után még kellene legyen egy betű!
A kártya típusát nem tudod?

Üdv gt007

(#3619) gt007 válasza LaptopSystem (#3617) üzenetére


gt007
tag

Ezt olvasd el. [link]
Az update 5 progi nincs a gépeden, akkor innen letöltheted. [link]
Hátha segít

[ Szerkesztve ]

Üdv gt007

(#3620) biofarkas válasza gt007 (#3614) üzenetére


biofarkas
csendes tag

próbáltam a win update-t is, azzal sem ment
a furcsa az, hogy a bios felismeri, az Everest is jól látja

(#3621) horvathd válasza biofarkas (#3620) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha jól emlékszem, akkor az eszközkelelőben csak akkor írja ki a kártya típusát a Windows, ha a drivert már sikerült feltelepíteni.

"The Kid just rages for a while."

(#3622) biofarkas válasza horvathd (#3621) üzenetére


biofarkas
csendes tag

így van,de nem sikerül,bármit csinálok
biztos a kártyával van gond

(#3623) LaptopSystem

itt a pontos tipus elöbb lemaradt sony viao vgn-fz21e

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3624) LaptopSystem

Köszönöm a segitséget sikerült orvosolni a problémát!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3625) gt007 válasza LaptopSystem (#3624) üzenetére


gt007
tag

Ennek örülök.
Azért megírhatnád, hogy pontosan mi volt a kártya típusa, és hogyan sikerült megoldani a problémát, hátha lesz, vagy van olyan aki hasonló problémával küzd.

Üdv gt007

(#3626) cassius.clay válasza Duree (#3611) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszönöm a hasznos tanácsot! Akkor szted sem az alaplappal van a gond, csupán az akku 35%-os elhasználódottsága miatt villog a telepjelző ikon? Mert ugye ha az alaplap lenne a hibás, akkor nem csinálna olyat a gép,hogy meg sem mozditom, tölti fullra az akkut, nincs narancssárgra villogó akku jelző led, csak rendes folyamatosan égő zöld led, majd 5-6 óra múlva ( gondolom amikor a feltöltött akku vesztett a 100%-os töltöttségéből) újra neki áll villogni narancssárgán az akku jelző led, holott a gép meg sem lett mozdítva, és az egyetlen dolog ami 5-6 óra közben változott, az az akku töltöttsége, tehát valószínüleg tényleg az akku a hibás,de be fogom mérettetni.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#3627) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Még vmi, lehet hogy ezt a kérdést nem itt kell feltenni,de megköszönném, ha valaki tudná rá a választ. Szóval: a profil lapomon van olyan rész hogy szakmai hozzászólás, azt értem mire való. De hogyan lehet gyarapítani a közösségi hozzászólásomat? Nem tudja véletlenül valaki?

Előre is köszönöm a segítséget!

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#3628) horvathd válasza cassius.clay (#3627) üzenetére


horvathd
aktív tag

A Logout.hu-s fórumokban (pl. Fáradt gőz) lehet a közösségi hozzászólásokat írni.

"The Kid just rages for a while."

(#3629) cassius.clay válasza horvathd (#3628) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Nagyon szépen köszönöm!

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#3630) Ace owner


Ace owner
addikt

Senki sem tud segíteni? :F

Galaxy Fold 4

(#3631) NEMO1968 válasza Ace owner (#3615) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
HDD és memtesztet csinálj.
Ha ezek OK,akkor lehet gyenge proci,kevés RAM,lassú HDD.
Lehet hogy ráférne egy takarítás a lemezkarbantartóval,ill.a CClenerrel is,valamint egy töredezettségmentesítés is.
Hűtést mikor pucoltad utoljára?
Nézd meg a hőfokokat.
Lehet hogy kezd túlmelegedni,és visszavesz a prociból.
Látatlanban ennyi tippem van.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3632) Ace owner válasza NEMO1968 (#3631) üzenetére


Ace owner
addikt

Ccleaner és lemeztöredezettségmentesítés kb 2 hete futott, semmi hatása nem volt. Ezeket e teszteket hogy tudom csinálni? RAM-mal HDD-vel mit csináljak? Minden felesleges dolgot töröltem kb. 4 napja.. Felszabadult 10gb ha jól emlékszem. Hűtés pucoláshoz szét kell szedni? LEhet megkérek valakit, nem akarom szétbarmolni :D köszi.

Galaxy Fold 4

(#3633) gt007 válasza Ace owner (#3632) üzenetére


gt007
tag

HDD-t letesztelheted a HD Sentinel progival, innen letöltheted: [link]
A memóriát legjobb dos-ban letesztelni.
Ehhez ajánlanám a memtest86 programot. Csinálsz egy boot floppyt, ha van USB-s floppy meghatód, és arról elindítod, de nézz körül, mert lehet van cd változata is.

Üdv gt007

(#3634) gt007 válasza Ace owner (#3632) üzenetére


gt007
tag

A hűtés, komoly feladat, ha nem értesz hozzá, bízd szakemberre.
Nem csak a bordát és a ventillátort érdemes kipucolni, de a processzort is újra kellene pasztázni!

Üdv gt007

(#3635) Ace owner válasza gt007 (#3634) üzenetére


Ace owner
addikt

Megkérdem infó tanármat hátha ráér... Köszönöm a segítséget, remélem beválik mert nagyon idegesítő..

Galaxy Fold 4

(#3636) sagvary válasza Ace owner (#3615) üzenetére


sagvary
aktív tag

Lehet, hogy a gépedet nem csak te használod, amikor elötte ülsz. Spionra (pl.: Ad-Aware), meg vírusra (több programmal) ki kellene takarítanod, nálam ez megoldotta.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#3637) sagvary válasza sagvary (#3636) üzenetére


sagvary
aktív tag

Ha hisztizik a gépem, akkor előszőr mindig szoftveres tisztítást kap, csak utána keresem a hiba más okát, annyi szemét vírus és spion, meg rosszul megírt program van.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#3638) ktibi1989


ktibi1989
csendes tag

ASUS k50in

Néhány napja a képernyő elkezdett villogni, teljesen szürkén vagy csíkosan, ez egyre gyakoribb lett, kikapcsoltam a win7-ben az aerot, ekkor elmúlt egy időre.
Ma bekapcsoltam, teljes sötétség, a képernyő mozgatására(félig lecsuk, kinyit) csíkozódott, majdnem teljesen fehér lett, újraindítás után ismét fekete.
Mivel egyetemen knoppixon dolgozunk épp kéznél volt egy liveCD, beraktam, gondoltam, hátha azzal a driverrel működik, a windowsos driverrel lehet valami(ahogy az már régebben előfordult, más tünetekkel). Knoppix bebootolt de ismét végig fekete a képernyő. Gondoltam még egy esély a winnek szervíz előtt, újraindítom minden ok, kivéve egy két villanás. Leszedtem a videókártya drivert, most úgy látszik minden rendeben(azon kívül, hogy nincs fent driver).

Korábban is volt már, pl. amikor ubuntut raktam fel, bootoláskor megjelent egy nagy piros sáv. Windows ubuntu utáni betöltésekor nem töltött be a videókártya driver, felbontás legkisebb stb. Újraindításra helyreállt. Ezért töröltem az ubuntut.

Most nincs dualboot, csak a liveCD és a windows7, a videókártya nVidia G102m, driver-frissítéssel próbálkoztam korábban.
Félek visszarakni drivert, nehogy tönkremenjen a videókártya, ha egyáltalán még jó.

Egy darabig még kibírom így minimum felbontáson, mert dolgozok rajta. Szervízbe majd kb. egy hónap múlva tudom elvinni leghamarabb. Addig gondoltam, hátha van valakinek valami megoldása, tapasztalata.
És bocs, hogy kicsit tl;dr lett. :)

(#3639) Shuki


Shuki
tag

Segítsetek légyszi nagy bajban vagyok!

Van egy elég régi Fujicu S. notebookom, ami eddig remek szolgálatot tett. Viszont ma reggel egyik pillanatról a másikra teljesen meghülyült. Win jelszó kérésekor csak úgy tudtam beírni a jelszót, h a shitftet és a num lockot lenyomva tartottam. Most délutánra pedig már odáig fajult a dolog, h nem tudok belépni! Magától írja be a karaktereket, nem tudom őket kitörölni. Néha jó lesz, de olyankor meg nem működik a billentyűzet. Mit tegyek, hogy legalább még 1x be tudjak lépni elmenteni a cuccaimat?!!

köszi a segítséget!!!

(#3640) NEMO1968 válasza ktibi1989 (#3638) üzenetére


NEMO1968
őstag

Kösd rá egy külső monitorra,ott mit mutat.
Ha ott minden ok.akkor nem vidkari hiba.
Valszeg a kijelző szalagkábelét kell cserélned.
Erre utalhat az is,hogy a kijelző mozgatására változik a kép.
Eseteleg még az invertered is bolondozhat és nincs háttérvilágításod sem ,ettől a fekete képernyő.
Furi ugyan,hogy mindkettő egyszerre haljon be,de semmi nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3641) ktibi1989 válasza NEMO1968 (#3640) üzenetére


ktibi1989
csendes tag

Ja igen ezt elfelejtettem, háttérvilágítás van. A szalagkábel meg nem lehet mert most így nem megy el a kép, driver nélkül.

(#3642) gt007 válasza ktibi1989 (#3641) üzenetére


gt007
tag

Szia!

Én már találkoztam ilyen problémáva, persze külső kijelzőn mindig jó volt a kép, csak a sajátján nem.
Akkor nekem kijelző elektronika hibám volt, kijelzőt kellett cserélnem.
Lehet, hogy neked más, mert nekem live cd-vel is ezt csinálta.
Nézd meg külső monitoron, ha ott jó a kép, akkor lehet neked is kijelző elektronika lesz!

Üdv gt007

(#3643) gt007 válasza Shuki (#3639) üzenetére


gt007
tag

Szia!

Próbáld meg a saját billentyűzetét kikötni, tegyél rá egy usb-s billentyűzetet.
Ha avval normálisan megy, akkor lehet a bill. ment tönkre, vagy alaplap hiba is lehet.
Először próbáld meg USB-s billentyűzettel, az eredetit kikötve, ha úgy jó, akkor egy bill cserével próbálkoznék, ha úgy sem megy, akkor alaplap.
Ha az usb-s billentyűzettel jó, akkor tesztelgesd a tapi padot, mert ha alaplap hiba, akkkor valószínűleg az sem fog rendesen működni, vagy lefagyogat a gép.

Üdv gt007

(#3644) sagvary válasza ktibi1989 (#3638) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nekem ilyen hiba a FUSI-n képernyő hiba volt, cserélni kellett.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#3645) Ghard


Ghard
őstag

Sziasztok!

Már hetek óta szenvedek a laptopommal,nem tudok rájönni mi baja lehet :F
Egy Travelmate 5520Gről van szó,bekapcsolás után ha leállitom,utána nem lehet elinditani.
A bios sem jön ilyenkor be,fekete kép,zöld led világit majd villan egyet,venti felpörög és kikapcsol. Kb 20 perc után megint be lehet kapcsolni.
Mindegy hogy akksiról vagy hálózatról megy,a biost is frissitettem,régebbire újabbra,ramokat cserélgettem,de a hiba nem változott.
Nemrég cseréltem le a benne levő hd2400xt-t egy hd3650re,nem tudom hogy köze lehet e a hibához.
Ha bekapcsolom semmi baja,60 fok fölé se a proci se a vga nem megy. Újraindulni újraindul,készenlétiből is bekapcsol,de teljes leállitás után nem lehet működésre birni.

(#3646) Zsolti1987 válasza Ghard (#3645) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Gyanús a vga. Nem tudod visszatenni a régit?
Vagy kérni kölcsönbe, próbára egy másikat?

(#3647) Ghard válasza Zsolti1987 (#3646) üzenetére


Ghard
őstag

A régit eladtam :N
Másik meg nincs amire kicserélném,de az a furcsa hogy működés közben semmi baja...

(#3648) Zsolti1987 válasza ktibi1989 (#3638) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Ha a kijelző mozgatására csikozódott, akkor szalagkábel, vagy inverterkábel gyanús. vga kimeneten van kép? Ha van, akkor itt a hiba.
Viszont amit írsz, hogy driver levétellel lett kép, az pedig videokártya hiba, újra kell golyózni a vga-t. 8k-ért megcsinálják.

(#3649) Zsolti1987 válasza Ghard (#3647) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

indítás utáni fekete kép miatt pedig erre felé kell keresgélni.

(#3650) gt007 válasza Ghard (#3645) üzenetére


gt007
tag

Én a helyedben elvinném szervizbe, hogy kimérjék rendesen, lehet a táp elektronikával van valami probléma, de mindenesetre nem ártana egy teljes alaplap tesz.sem. Lehet a videókarinak semmi köze hozzá, csak a hiba pont a cserével egy időben jelentkezett.
Persze avval is lehet probléma, talán a szerviz másik gépben le tudná tesztelni, vagy a tiedet egy másik VGA-val.

Üdv gt007

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.