Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#3051) Szabikaa20 válasza Duree (#3046) üzenetére


Szabikaa20
őstag

En is ugy tudom hogy Csehorszagban....Azert gondoltam hogy en megjavitom,mert mondom meg megcsinaljak az 1 honap.De ha en javitanam akkor elveszne a Win7 meg a sok illesztoprogi..Amiket en ratettem az nem baj am volt ott 100gb amit torrentrol huztan,de az legyen a legkevesebb!
De ha tenyleg 1het alatt megjarja akkor az jooo!!! :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3052) Atos23 válasza Duree (#3050) üzenetére


Atos23
senior tag

Volt már pályázatos beszerzésünk nagyjából azonos darabszámmal FS és Lenovo gépekből, 400K-s kategóriában. Az FS még mindig több döglött meg eddig mint Lenovo.

Ezzel együtt elismerem, hogy fejlődtek FS-ék, mióta nem FSC a nevük... :)

(#3053) Atos23 válasza Lilla532 (#3049) üzenetére


Atos23
senior tag

Erről csak ez jut eszembe: No bug, this is feature! :D

Vidd garba, sztem venti.

(#3054) elem67 válasza tukko1 (#3042) üzenetére


elem67
csendes tag

Próbáld meg úgy töltőről használni, hogy az akkut kiveszed a gépből.
Hátha az akku zárlatos.

(#3055) tonyi


tonyi
tag

Sziasztok!
Van egy MSI L735-050hu típusú notim.
Olyan problémám van, hogy sem a BIOS sem pedig a Windows 7 nem látja a dvd-meghajtómat. XP alatt (XP-s BIOS-szal) is ugyanez a helyzet.
Próbáltam már másik meghajtóval is de azt sem látja. A meghajtó amúgy más gépben remekül működik. Itt is kap áramot és a lemezt is felpörgeti.
A Bios-ban csak annyi látszik, hogy "Not Detected", vagy más beállítás esetén pedig bottoláskor csak azt írja, hogy "Primary master drive - Atapi incompatible".
Mi lehet a gond?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#3056) tcsa


tcsa
csendes tag

hali! VGA hibás laptop alaplapot lehet javítani? :U :U

(#3057) Duree válasza tcsa (#3056) üzenetére


Duree
veterán

Lehet javítani

duree54

(#3058) Duree válasza tonyi (#3055) üzenetére


Duree
veterán

Az IDE vezérlö második csatornája rossz.Ki kell cserélni a déli hidat ebben van az IDE vezérlö

duree54

(#3059) degi


degi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus k50id-sx096d típusú laptopom.
Az a problémám hogy pl. valami nagyobb adat másolásnál lefagy a gép semmire nem reagál csak a resetre. Szerintetek mi lehet a baja??

(#3060) karaszi87


karaszi87
csendes tag

Sziasztok!

a segítségetek szeretném kérni!

2,5 éve vettem egy hp pavilion dv6500 laptopot, amit sokat használok játékra. 3 hónapja sajnos a videókari megadta magát, így alaplapcserére volt szükség.
ezóta rendszeresen nézem a hőmérsékleteket, amik szerintem elég magasak.
alapjáraton: proci 51, vinyó 42, vga 57, alaplap 50 fokos
Játék közben ezek az értékek: proci 70, vinyó 48, vga 68, alaplap 53 fokos

Ezek az értékek magasnak számítanak?

Sajnos a játékok, amik régebben simán mentek, most beszaggatnak, ennek lehet az oka a túlmelegedés, vagy van rá vmi más tippetek?

Mit lehet kezdeni a túlmelegedéssel?

Előre is köszönöm a segítségetek

(#3061) Atos23 válasza karaszi87 (#3060) üzenetére


Atos23
senior tag

Szabadulj meg tőle még a következő lapcsere előtt.

(#3062) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Egyik jó barátom fordult hozzám olyan problémával, hogy az EX700-as MSI laptopja sajnos valamilyen okból kifolyólag problémásan működik. Véletlenszerűen eltűnik a kép a kijelzőről, de maga a készülék üzemel tovább. Leállítás, majd újraindítás után avagy csak simán újraindítás után van kép megint. Míg újra nem jelentkezik a probléma

Jelenleg itt van nálam a készülék és XP javítókonzolon lemezellenőrzést végez, de már itt is jelentkezett a probléma. A HDD visszajelző ledjén látom, hogy rendben megy a művelet, de ugye magán a kijelzőn menetközben elment a kép és ilyen szép szürkés árnyalatú lett az egész felület.

read-only mode on the forum

(#3063) ruan


ruan
tag

Sziasztok,

Pavilion dv5 ösöm-re újrahúztam a Windows-t (64bit), és most a quickplay gomb nem csinál semmit, pedig felraktam a quick launch button drivert, a 64 biteset, valami ötlet?

Jó kis gép, csak ne lenne ennyire "hot", talán a Turion miatt, pedig cpu-z szerint idle állapotban leveszi a feszt, és frekit is.. mégis.
Nagyon flash összekötni a tv-vel, majd a távirányítóval vagizni... :DDD

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#3064) karaszi87 válasza Atos23 (#3061) üzenetére


karaszi87
csendes tag

Szerinted mi lehet a probléma?

(#3065) xcbiker válasza karaszi87 (#3060) üzenetére


xcbiker
addikt

Játék => asztali gép.
Ezek tönkre fognak menni nagyobb terhelés esetén újra meg újra.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3066) tonyi válasza Duree (#3058) üzenetére


tonyi
tag

Windows szerint "ez az eszköz megfelelően működik." (IDE ATA\ATAPI vezérlők Channel 0 és Channel 1 is). Nem igazán értem mi lehet a gond.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#3067) ruan válasza AtHoS (#3062) üzenetére


ruan
tag

Hello,
Régebbi laptopoknál előfordul, hogy kontakt hibás, ilyenkor inverter csere segít,
próbáltad a kijelzőt előre hátra mozgatni?
Ha így nem adja vissza a képet, akkor lehet a videókari, vagy szoftveres gubanc.
Egy próbát megér a videókari driverét újrarakni, frissíteni.

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#3068) Atos23 válasza karaszi87 (#3064) üzenetére


Atos23
senior tag

Az amit XC írt. Másrészt eleve hibásan tervezett gyári hűtése van a gépnek. Látzsik, hogy még a HDD sem kap levegőt, elég borzalmasan magas, és reménytelen hőmérséklet értékeket írtál.

Egyetlen megoldás a váltás. Tönkre fog menni megint.

(#3069) AtHoS válasza ruan (#3067) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos a mozgatás nem segít, marad ugyanolyan szürkés hátterű.

Most picit teszteltem. Futtattam vagy 3/4 órát furmarkot, de semmi gond nem jelentkezett alatta és kb. 55 fokra hevült csak a VGA GF 8400M GS. Utána otthagytam az XP-t kb. fél órát és még mindig semmi gond. Előbb meg elindítottam egy mkv lejátszását DivX playerrel és ahogy betöltötte a filmet egyből elszürkült.

Mondjuk egy crt moncsit dugtam rá még tegnap, amit klón módba állítottam. Azon az elszürkülés után is van kép.

Megpróbálom a driver frissítést, de van egy olyan érzésem, hogy nem szoftveres lesz a gond, mivel XP telepítő javítókonzoljánál is ugyanígy elszürkült tegnap, mikor lemezellenőrzést futtattam.

Az inverter mit is végez tulajdonképpen?

read-only mode on the forum

(#3070) karaszi87 válasza Atos23 (#3068) üzenetére


karaszi87
csendes tag

Szia Atos!

Elkezdtem vizsgálódni abban az ügyben, hogy szaggat a játék.
nem egy nagy gépigényű játékkal játszok, és játék közben az fps 60 és 90 között mozog, ennek ellenére kicsit mégis beszaggat a játék.

A poci (amd turion 64 x2) és ram (2x1Gb) kihasználtsága 60-70% körül mozog játék közben.

Mi lehet a probléma, a vinyó? Hd sentinellel ellenőriztem, 100%ot ír rá.

Előre is köszi

(#3071) karaszi87 válasza Atos23 (#3068) üzenetére


karaszi87
csendes tag

Esetleg van valami tipped, hogy hogyan tudnám kiszűrni a hibaforrást?

(#3072) lrobertoc


lrobertoc
tag

Sziasztok!

Gép: HP Compaq 8510p
Probléma: munka közben csíkozódott, szétesett a kép, a kijelző egy keretben a széleken kivilágosodott/fehéredett és a grafika elhalványodott, alig kivehető a desktop, a színek kifakultak, a betűk, ikonok fura kinézetűek, mintha szétöntöttek volna valamit a tft-n (nem törött). Ez egér mozgatása ablakok indítása nem látszódik, mintha a desktopp mögött transzparensen nyílna meg. Reboot után is hasonló a probléma. Prompt, BIOS képernyőn pl. egymásba futtatja a grafikát, szöveget, mintha az előző képet nem venné el a kijelzőről.

Külső monitort használva a kép tökéletes, klónozva is.

Mi lehet a probléma??? Képet tudok küldeni róla!

(#3073) xcbiker válasza lrobertoc (#3072) üzenetére


xcbiker
addikt

Könnyen lehet hogy lcd csere lesz. (gyakoribb)
Bár láttam már több olyat is, hogy a video vezérlő környékén van a hiba, ezesetben hiába az lcd csere.

Ha gondolod át tudom venni javításra.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3074) Atos23 válasza karaszi87 (#3071) üzenetére


Atos23
senior tag

Jobban jársz, ha szervízbe viszed. Üdv

(#3075) viky85


viky85
csendes tag

üdvözlök mindenkit

van egy
ACER eMachine E620-262G16Mi
laptopom
biosba beálitottam hogy cd-röl bootoljon de sehogy se akarja bebootolni a windows xp-t :S
asztali gépem simán bebootolja.a cd-t de a laptop nem :S cd/dvd-t simán beolvassa szoval nemhiszem hogy a laptop olvasojával lenne a gond.... tudtok pár tippet adni mi lehet a gond ?

(#3076) bendersel


bendersel
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a napokban vettem egy netbookot, egy olyat amibe beépített SIM kártya olvasó is van.
Mint utólag kiderült, a volt tulaj nem fizette ki a számláit, ezért kicsit aggódom hogy letiltják a beépített modemem.
Kérdéseim:
-Le lehet e tiltani egyáltalán, ha igen akkor az egész gép tönkremegy vagy csak a beépített modem?
-ha letiltották (vagy ha nem) arra gondoltam, hogy vagy wifin, vagy egy usb sticken keresztül netezem tovább... de félek attól hogy visszakereshető a MAC száma... vagy ezeknél nincs ilyen??
-vagy vigyem be a szolgáltatónak, vagy talán dobjam ki??? 60ezret adtam ki érte, és kétségbe vagyok esve, de azt sem akarom hogy rámrugják az ajtót...

(#3077) Atos23 válasza bendersel (#3076) üzenetére


Atos23
senior tag

Ugyan a típusát nem írtad, de a netbookok jelentős többségében cserélhető GSM modul van. Ha letilt a 3G, attól még tudod használni a gép más funkcióit.

(#3078) Thommer válasza Atos23 (#3068) üzenetére


Thommer
csendes tag

karaszi87 "alapjáraton: proci 51, vinyó 42, vga 57, alaplap 50 fokos"

Nekem is hasonlóak az értékek (Dell Inspiron N7010), játék alatt ugyan még nem mértem meg őket, de futnak, ahogy kell ezen a gépen, akár több órát is. Nem vagyok biztos benne, h ezek annyira rendellenesen magas értékek lennének. Az előző notimon, melyet 6 évig használtam, is ekörül mozogtak az értékek és még mindig működik.

''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

(#3079) Tla


Tla
csendes tag

Sziasztok,

egy Lenovo G560-ast vittem szervízbe, mert a szűz win7 is fagyott folyamatosan (garanciás még). Kiderült, hogy HDD hiba, cserélik benne. A gond annyi, hogy gyárilag a HDD egyik partícióján volt a win7 telepítő, a driverek, és azon a partíción van a recovery felület is (az elérése külön bekapcsoló gombbal lehetséges). Most, hogy új vinyót kaptam, előzetesen azt ajánlották fel, hogy feltesznek rá egy win7-et, a recovery-t bukom, a géppel vásárolt oprendszert újratelepíteni többet nem tudom. Ez így nyilván nem üzlet... Érdekelne, hogy volt-e már korábban valakinek ilyesmivel tapasztalata, és mi az amit vissza kell kapnom egy garanciális javítás után.

(#3080) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Adott egy MSI Wind U100 (Win7-tel, 2Gb rammal, de ez lényegtelen a hiba szempontjából).

A következő a hibajelenség: 5-10 perc használat után a kijelzőn lila pixelesedés mutatkozik, van, hogy az egész kijelző átvált lila árnyalatúba. Restart, akksi ki-be nem segít, rövid időn belül újra jelentkezik a hiba.

Ezt a hibát mozgatás közben, illetve ölben használva produkálja a gép, asztalon nem.

Amire én gyanakszom, az a szalagkábel. Nektek van más tippetek?

Köszi! :R

(#3081) Duree válasza ^Clown (#3080) üzenetére


Duree
veterán

Ha nem kezdi azonnal csinálni akkor kijelzö hiba,a vezérlö elektronikája hülyéskedik.Itt a javítás módja a kijelzö csere

duree54

(#3082) Duree válasza Tla (#3079) üzenetére


Duree
veterán

A szervíznek úgy kell visszaadni a gépet ahogy megkapták.HDD csere után egy recovery lemezröl visszaállítják az eredeti állapotot,vagyis lesz recovery partício.Ha mégsem csinálja meg s szervíz(gondolom a profi szervíz az )akkor hívd fel a lenovo ügyfélszolgálatát és postán küldenek egy Recovery kittet

duree54

(#3083) ^Clown válasza Duree (#3081) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha nyugalomban van a gép, nem mozgatják (tehát asztalon van), akkor ott abszolút nem csinálja. Viszont ha ölben van használva, akkor elő szokott jönni a hiba. Ilyenkor a kijelzőt egy kicsit meg kell mozgatni (kicsit lejjebb dönteni), és akkor megszűnik a hiba. Tuti, hogy kijelzőhiba? Nem csak a szalagkábel tört meg? :R

(#3084) Mihail88


Mihail88
csendes tag

Hello!

Van egy 2003-as Toshiba A10-es notebookom. Tönkrement benne a winyo, vettem bele ujat, ujra installtam az összes szoftot mivel megvan a recovery discje, driver discje stb... A proléma ott van hogy egy kanyi hang nem jön ki a kicsikéből. Fent van a driver a gyári, látja érzékeli a hangmozgast stb... a teszt szerint tökéletesen mukodik de sem a füles kimeneten sem a hangszoron nem szol. Szal elég sokmindent megprobaltam hogy beszedre birjam, de semmi ... :S Ha valakinek lenne ötlete bármilyen nemű akkor legyen szyves segitsen, mert elég sürgősen fontos lenne gatyába rázni.

Előre is köszönöm!

Clara pacta, boni amici.

(#3085) rottenszaby


rottenszaby
csendes tag

Sziasztok!
S.O.S segítségre lenne szükségem. Msi laptopnál nincs kép. venti megy ledek világítanak.
lehet HDD hiba?? mert másik gépbe beleraktam és azt írja mikor frissíteném az XP op.rendszert, hogy a 'vizsgálat alatt nem talált merev lemez meghajtót a rendszer'.
másik gépből beleraktam egy vinyót azon mondjuk vista van de nem erre a gépre konfigurálva, ott sincs kép. vegyek bele egy új vinyót. köszi :( :( :( előre is.

(#3086) rottenszaby


rottenszaby
csendes tag

ja invertert, lcd- t leteszteltem, azok jók.

(#3087) Atos23 válasza rottenszaby (#3086) üzenetére


Atos23
senior tag

Alaplaphibás, kuka a géped sajnos. Persze lehet az alaplapot barkácsolni, de egy idő után ismét meg fog halni.

(#3088) Atos23 válasza ^Clown (#3083) üzenetére


Atos23
senior tag

Külső monitoron próbáltad? Az ölbe vevős dolog melegedésre utal. Ha külső kijelzőn is szarakodik, akkor alaplap. De szerintem is inkább kijelző.

(#3089) Atos23 válasza Mihail88 (#3084) üzenetére


Atos23
senior tag

Gondolom a Toshiba weblapjáról a hivatalos új drivereket, és bios frissítést már próbáltad?

(#3090) rottenszaby válasza Atos23 (#3087) üzenetére


rottenszaby
csendes tag

értem és köszi a választ, de akkor a másik gép miért nem ismeri fel a HDD-t?? amit a rossz gépből kiszedtem?? 1000 százalék, hogy alaplap hibás?? tudsz esetleg hozzá valót, vagy legalább árat írni, hogy mennyi lehetne egy lap?? köszi még 1x.

(#3091) rottenszaby


rottenszaby
csendes tag

egyáltalán nem lehet hdd probléma a hiba okozója???? akkor is jelezni-e kéne valamit, ha nincs benne merevlemez?? ugye??

(#3092) Atos23 válasza rottenszaby (#3091) üzenetére


Atos23
senior tag

A HDD egy adattároló. Kb annyira függ a laptopod képet adása a HDD-től, mint a telefonod a memóriakártyától. Szóval semennyire.

(#3093) Atos23 válasza Atos23 (#3092) üzenetére


Atos23
senior tag

Amúgy szerintem vidd el szervízbe, ahol laptop alaplap elektronikai szintű javításával foglalkoznak. Te magad ne próbálkozz többet, mert ezzel a szaktudással csak ronthatsz a helyzeten. Szervízben kb. 20-30K körül megcsinálják neked a lapot. Ha csak komplett cserével tudják javítani, az 60K-tól indulhat.
A PH-s barkácsolóktól óvakodj, csak céghez vidd, aki papíron ad garanciát a javításra. Egy a lényeg: Szerintem ezen a ponton hagyd abba az önjelölt javítási próbálkozást, ha még szeretnéd a géped valaha működőképesen látni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3094) rottenszaby válasza Atos23 (#3093) üzenetére


rottenszaby
csendes tag

ok! Köszi.

(#3095) Mihail88 válasza Atos23 (#3089) üzenetére


Mihail88
csendes tag

Igen, Toshiba oldalrool lett leszedve, Biost nem frissitettem még életben sem :) szegenyken :)
Az segithet ?

Clara pacta, boni amici.

(#3096) ^Clown válasza Atos23 (#3088) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Külső monitorral megnézem még, inkább kijelzős legyen, mint alaplapos :)

(#3097) Atos23 válasza Mihail88 (#3095) üzenetére


Atos23
senior tag

A Toshibánál voltak olyan hanghibák amin BIOS frissítés segített, bár ez inkább az Lxx sorozat gyermekeire volt jellemző. Persze érdekes tény, h egy reinstall után nem működik a cucc, előtte meg régi rendszerrel okés volt. Ha ez így van, mindenképpen csak driver probléma. Esetleg ha még él a régi HDD valmennyire, mentsd ki a hangdrivert, vagy ghostold át a régi hdd-t az újra.

(#3098) Mihail88 válasza Atos23 (#3097) üzenetére


Mihail88
csendes tag

Háát, volt probléma előtte is a hanggal, ugy ertem recsegett meg torzitott elvékonyitotta oket meg "cüccögött" de ez egy ponton valo nyomassal megszunt szal inkabb hardware gondd volt de en ugy erzem hogy ez most inkabb szoftveres, a regi vinyo nagyon nehezen 40 perc alatt és 10-bol 1 szer bootol szal az nem igazan kivitelezhető, akkor inkább a BIOS frissitessel probalkozom, az is lehet hoyg végul is a "hangkari" purcant ki nem tudom, az install is egyebkent 25x-re sikerult mert nem birta a CD olvaso beolvasni es az adott inst fájloknál mindig fatal error volt ... ugyhogy azon is gondolkozom hogy alapbol a vindóz nem csinal valamit frankoon ... , csak minvel 2 nap volt felnyomni egy XP-t és nem hajlando installni USB-rool nem tudom milyen okbool, igy nem tudom ki merjem e probalni, Vista dvd-met olvasta még frankon de azt meg 512 ramra nem akarom feltenni meg a vindóz 7-et sem. Köszönöm a tanácsot, megprobalom a bios frissitest meg a regi HDD-t is , utana jelentkezem hogy mi a helyzet ;), vagy esetleg a leirtak alapjan mégvalami ?

Clara pacta, boni amici.

(#3099) Atos23 válasza Mihail88 (#3098) üzenetére


Atos23
senior tag

Annyi, hogy az nem baj, hogy nem bootol a régi HDD, mert olyan rossz. Attól még egy USB házba áttéve átghostolható, vagy akár turkálni is lehet a fájljai közt, de ez már szoftveres téma :)

(#3100) Atos23 válasza Mihail88 (#3098) üzenetére


Atos23
senior tag

Egyébként a hangpróba kedvéért szerintem nyugodtan mehetne egy Win7 is a gépedre, még 512 Rammal is. Úgyis csak egy próbáról van szó. Vista semmiképpen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.