Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#3851) x47 válasza SeniorTilla (#3850) üzenetére


x47
csendes tag

minden rendben működik külön külön proci ram hdd van másik hasonló lapim mindent kipróbáltam külön külön is a hdd a másikba átrakva alvó állapotban volt de simán felkelt vissza rakva ugyanaz venti hangosan pörög a kijelző még csak nem is villan be ha kiveszem a ramokat akkor ugyanaz csak a venti halkabban pörög már gondoltam bga hibára is hiszen az nvidiákra ez jellemző, de szerintem nem valószinü , hogy evvel is eztörtént valamikr régen a másik is csinált nekem ilyet akkor kivettem a hdd-t és anélkül viszajött most ennél ez sem működik 1 db A6M és 2db A6T lapim van az A6M az hibátlan azon tudom tesztelni a dolgokat a másik A6T az ha jól hiszem bga hibás mert csökkentett módban tökéletesen megy viszont biosban csíkoz és és normál módban is csíkoz és kékhalállal mindig újraindul.
Lehet hogy emez is bga hibás lett?

[ Szerkesztve ]

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#3852) Atos23 válasza x47 (#3851) üzenetére


Atos23
senior tag

Most már két BGA hibás A6T-d van :)

Egyébként ettől függetlenül, az itteni kollégáktól kérdezném, hogy nálatok is elkezdtek ömleni a hibás ASUS laptopok? Csak mert hozzám mostanában négyszer-ötször annyi
A, F, és K szériás ASUS jön be, mint a méltán sz@rnak tartott Fujitsu vagy MSI...

:F ;]

(#3853) JOEPAPA


JOEPAPA
tag

Acer ASPIRE 5720 (nem 5720z nem 5720g nem 5720zg hanem simán 5720, ebben x3100 van csak de t5250 c2d és centrino duo logo-s)

2007 decemberi vásárlás

Fél évesen elkezdett repedni a kijelző burkolata alul (fedlap ahol a fedlap melegszik, gondolom itt a megvilágítás) ez a repedés gondoltam nem garis csere, ráfogják én ejtettem rá valamit, pedig nem, gondolom sokaknak reped, mert itt melegszik a fedlap, és a gagyiszéprecsinált pattanós burkolat kikeményszik. (csinálhatták volna abból a műanyagból amiből a babamotorokat azon autóval is át lehet menni, vagy tusfürdősdobozból, az sem reped:)
Azóta is csak reped reped, már majdnem az ACER logotipiánál van.

10 hónaposan elkezdett vagy csak addigra vettem inkább észre) melegedni, és lekapcsolgatott (vészstopp gondolom mert égett hungerocellszag is jött)
Aztán rájöttem ha lemegy alvás módba, vagy hibernálásba, élesztéskor többet nem indul el a venti, ha nem terheltem azért a t5250 elvolt amíg le nem kapcsoltam, de így ágyon rarolva el elszállt...

javítás: Googli barát alapján bios csere, azóta semmi baja.

A BIOS csere szigorúan teljes hdd gyalu és friss vírusírtó mentes oprendszerrel, azaz friss telepítés, és tűzfal egyebek kikapcsolva akku feltöltve. Ráadásul a windowsos automata frissítés ment le hiba nélkül, azóta tökéletes...

Illetve a tápcsatlakozó dugónál megtört (belül szakadt a vezeték) előszőr csak szerencsésebb helyen 8cm el a vége előtt (tápszűrő fojtó torooid akárminél nem bontottam szét kidobtam), azt megtoldottam, aztán ismét már tőben, ekkor már levágtam 20cm-t és faragni kellett a tápcsatit, de toldható volt (zsugorcső 4 féle méretben, szike és egy weller) aztán megint, na ekkor teljesen le kellett köszörülni a tápdugót éds azóta fél éve megint megy, lassan tuti elválik a forrasztás a direktben csatlakozótüskénél) sok sok zsugorcső...

KERESEK azóta is pipás 1,7mm e stápdugót, sőt 1,5-2m es vezetéket amit a töltőbe tudnék forrasztani.

Az akku most 1 órás kb, amikor vettem 2,5órás volt, néha lemerítem feltöltöm, de mindig teljes töltésig fenn volt hagyva, ha tehettem +1 órát zölden is, ill reggelig.

Jó kis vas ez, mivel az akku és a töltő a gyengélye lehet asztali lesz lassan, ha be kell forrasztanom az alaplapba a tápkábelt.

A DVD írónak akkora a hangja mint egy vonat, amikor berakok egy 1000képet tartalmazó dvd-t gondolom beolvas mindent 1-2 percig pörög seek el pörög seek el, de még megy az is.

Mi a gond az acerekkel? Mert én ezt használom olvasni, netezni, filmetnézni, képetszerkeszteni, dvd-t írni, függvénygenerátornak, amíg nem volt szkópom szkópnak, wardrivingelni, USB hangkarit hallgatok vele, azaz 2007 december óta megy főként éjjelnappal, a tapipad alatti középső gombról teljesen lekopott az ezüstfesték annyit volt használva, a billentyű rendesen fényes, az összes gumilába leesett, és vissza kellett ragasztani, főleg ágyban ölben megy külső cooler nélkül, félévente kifújok belőle egy csíkosszatyornyi port.

Az alaplapi hangkártya alapból használhatatlan analóg jelre, mert pattog recseg ez ezeknek a realtec HD -k hibája, viszont, van digitális kimenete, amit alig 5 hónapja fedeztem fel, mert optikai és a füles 3,5mm es jack "világít".

Külsó 3,5jack-toslink optikai kábellel 24bit 96kHz ig tudtam dac al ellenőrizni, hibátlan audiophile hang foobar 2000, beállításban a 192kHz is menne neki sőt az 5,1 digitál is (erre nincs dac om)

Az USB külső hangeszköz kezelés is rendben van.

Most decemberben 4 éves lesz, ha megéri, amiből fele időt tuti aktívan ment, ennyi hiba belefér. T5250 proci most is megállja a helyét, csak x3100 nem kéne többé.

[ Szerkesztve ]

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#3854) JOEPAPA válasza monyka89 (#3778) üzenetére


JOEPAPA
tag

Szia. Visszafelé olvasok, pont most írtam az én Aceremről, szerintem itt is elcseszték a ventillátor fordulatszám szabályzást, lehet bios frissítés megoldja, keress rá a nekedvaló biosokra és olvasd el a readme-k et ha emlegetik benne a javítások közt a melegedés-t akkor az a baj.

Elsőre azért amikor megy a gép és fújja rendesen a levegőt szemből fújj bele nyálmentesen! az arcodba fogja fúnjni a retket, szemet becsukni. A műszakilag korrekt a takarítás lenne sürített levegősspray el, pasztázás stb...

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#3855) TGuru


TGuru
tag

Van egy Dell Inspiron 1525 laptopom és egy asztalim is.A problémám az,h míg az asztalin lefuttatva az internetsebesség tesztet a pingem normális,de a laptoppal akármit is csinálok 500 fölött van.Mi lehet a gond, és mi lehet a megoldás?

(#3856) sadranyica


sadranyica
csendes tag

Sziasztok! Egy 3-4 éves Toshiba a300-as lapim van. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Most jött egy olyan dolog, hogy felraktam egy friss win 7-et 1 hete, és azt vettem észre, hogy sokszor, zene hallgatás közben, illetve filmnézés közben megakad a hang 1-2 másodpercre is! Aztán megfigyeltem, hogy csak akkor csinálja amikor a hűtő ventilátor hirtelen felpörög. A gép 3 hónapja lett takarítva, szóval nem melegszik, Néha 60 fokos proci hőmérsékleten is felzúg a venti, és 1-2 mp-re megakad minden! Mi lehet ez? Előre is köszönöm a segítséget! üdv.

(#3857) Edorn


Edorn
aktív tag

Van egy MSI VR610-es laptopom. Talán 3 éves... Általában hálózatról használom, nagyon ritkán viszem el otthonról és megy akkuról.

Egyik este még használtam (hálózatról), másnap reggel észrevettem, hogy nem tölti az akkut és kiírja, hogy az akku vészesen alacsony szinten van (miközben hálózatról működtettem).

Pár próbálkozás után kiderült, hogy az akkuval lehet valami (és nem a kábellel), mivel ha kiszedem az akkut, akkor hálózatról működik rendesen.

Mi történhetett vele? Lehet vele valamit kezdeni házilag?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#3858) badman7612


badman7612
csendes tag

a notimba a hdd szarakszik sentinel szerint 98/87 3 honapos és nem tudom mit csináljak

Badman76 06501396339

(#3859) Atos23 válasza badman7612 (#3858) üzenetére


Atos23
senior tag

Ha BAD sectorok vannak, cserélik garban, ha gyenge szektorok, akkor nem.

Futtass a HDD gyártónak megfelelő, DOS alapú részletes teszt programot.

(#3860) badman7612 válasza dat (#25) üzenetére


badman7612
csendes tag

álitolag cserélik a vinyót viszik a csehekhez mert csak ott van szerviz

Badman76 06501396339

(#3861) badman7612 válasza Atos23 (#3859) üzenetére


badman7612
csendes tag

8 bad szektor van és egy gyenge

Badman76 06501396339

(#3862) badman7612 válasza Atos23 (#3859) üzenetére


badman7612
csendes tag

amugy köszi :R

Badman76 06501396339

(#3863) richie8


richie8
csendes tag

Üdv emberkék! :)

Van egy eléggé idegesítő problémám. Kb. 1 éve vettem egy ASUS X5DI notebookot. Eddig Windows 7 volt rajta, de az utóbbi időben vettem észre, hogy mikor játszom, 5 perc után beszaggatnak a játékok. Lerakom tálcára az alkalmazást, visszalépek, majd jó lesz de 5 perc múlva ismét ugyanez jelentkezik. Azóta váltottam Windows XP-re, de a probléma ugyanaz. A legfrissebb vidkari driver van a vason, a játékoknál kivétel nélkül mindenhol ezt tapasztalom. A konfig Pentium T4500, 2 GB RAM, nVidia GeForce 310m 512 MB videokari.

A válaszokat előre is köszönöm

Inner peace.

(#3864) badman7612 válasza dat (#25) üzenetére


badman7612
csendes tag

ok :R

Badman76 06501396339

(#3865) badman7612 válasza richie8 (#3863) üzenetére


badman7612
csendes tag

nekem egy acer aspire 5732 em van és a 2 gb memoria kevés volt neki 4gb al megszünt a gond :R

Badman76 06501396339

(#3866) zsolesz010


zsolesz010
senior tag

Tiszteletem,

Adott egy Compaq nx9010 notebook (DN775A), 2.4-es Celeron procival, 256MB SD rammal, Radeon IGP-345M VGA-val, 30GB-os ATA Toshiba vinyóval, legfrissebb BIOS-szal.
A tünetek: XP nem volt hajlandó települni, csak úgy, ha a telepítő lemez tartalmát felmásoltam a vinyóra, és onnan indítottam a telepítést az i386 mappából. Egyéb esetben a gép a végfelhasználói szerződés képernyő előtt egyszerűen kikapcsolt. Mindig majdnem ugyanott. XP felerőszakolva, de bizonyos programok, műveletek indításánál a gép fogja magát, és mintha elvennék az áramot, kikapcsol. Amivel pl. azonnal elő tudom idézni: Google Chrome offline és online telepítője, Explorer 8 offline és Windows Update-es telepítője, némely Compaq gyári driver önkicsomagolós telepítője (ha másik gépen csomagolom ki, és úgy telepítem utólag, nincs kikapcsolás), 56k-s modem előre kicsomagolt Compaq gyári driver Eszközkezelőből frissítve (Windows Update-ről simán felment).
Vinyó másik gépben tesztelve, ram tesztelve, BIOS beállítások rendben. Akku döglött, de anélkül is megnéztem, nem az zavar be. Full fényerőn, procit teljesen leterhelve semmi baja, tápellátással semmi gond. Hőmérsékletek rendben. Aida64, Total Commander, Windows Update frissítések (Explorer 8 nélkül) gond nélkül felmentek, működnek, a gép megy akár órákig is, de ha olyan program, művelet indulna, ami neki nem tetszik, egyszerűen kikapcsol.
Nem találkoztam még ilyennel, akinek van bármi ötlete, legyen szíves ossza meg.

[ Szerkesztve ]

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#3867) Atos23 válasza zsolesz010 (#3866) üzenetére


Atos23
senior tag

Bizonyos hardvereket nem tudsz lekapcsolni BIOS-ban? Szerintem valamelyik hardvert használatba veszi a gép, az hibás, és lelövi magát.

Én valamely belső, alaplapi USB hubon keresztül működő kisebb kütüyre tippelnék.

De amúgy tényleg érdekes hiba :) Táp a füledhez emelve nem zizeg, nem változik benne a sípolás terhelésre?

Szerk: Írtad, hogy direkt terhelve nem kapcsol ki, ezért is gondolom, hogy hűtőtisztítással, pasztázással már próbálkoztál. Nekem egy asztali gép csinált ilyet pasztázás előtt. A Burn in test/Prime 95 fokozatos terhelésére nem lőtte le magát, de egy hirtelen defragglerre azonnal offolt.

[ Szerkesztve ]

(#3868) zsolesz010 válasza Atos23 (#3867) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Semmit nem enged BIOS-ból lelőni, de igazából alig van benne valami. Optikai meghajtó, integrált vga, integrált hang, integrált hálókártya, integrált modem, 3 USB (de semmi nincs rájuk dugva).
Egy normál Chrome, Explorer telepítés sem piszkál semmi olyan hardvert, ami lekapcsolható lenne. A táp rendben van, gyilkolhatom a gépet, ezért nyírtam max. fényerőn, max prociterheléssel, hátha tápellátás vágja le, de nem. :(
Összesen már majdnem egy napot szívtam fele, legszívesebben kivágnám az ablakon.

Szerk.: "Írtad, hogy direkt terhelve nem kapcsol ki, ezért is gondolom, hogy hűtőtisztítással, pasztázással már próbálkoztál. Nekem egy asztali gép csinált ilyet pasztázás előtt. A Burn in test/Prime 95 fokozatos terhelésére nem lőtte le magát, de egy hirtelen defragglerre azonnal offolt."
Nem tisztítottam, pasztáztam, a hűtő meglepően tiszta, szabadon áramlik ki a levegő, a hőmérsékletek teljesen rendben vannak alapon és hosszan terhelve is. :(

[ Szerkesztve ]

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#3869) NEMO1968 válasza zsolesz010 (#3868) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Telepítés közben csinálja?
Erős a gyanúm,hogy alaplap,ill. kezdődő BGA hibás lesz.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3870) zsolesz010 válasza NEMO1968 (#3869) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Szia,

XP-nél CD-ről telepítés közben, de vinyóról telepítve már nem. Egyes progik gond nélkül felmennek, mások nem. A többi itt.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#3871) Gbi82 válasza zsolesz010 (#3870) üzenetére


Gbi82
tag

Memóriával minden ok? tesztelted már?

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#3872) zsolesz010 válasza Gbi82 (#3871) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Igen, vinyóval együtt az is tesztelve.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#3873) Atos23 válasza zsolesz010 (#3872) üzenetére


Atos23
senior tag

Valamelyik alkatrész nem lett cserélve olyan nagy méretűre, amit a BIOS nem tud, csak ímmel-ámmal kezelni? :)

Volt hasonló hibám, ott nemrégiben az Electroworldben 79.900 Ft-ért árult olcsó ASUS noti nem bírt a 120GB feletti HDD-kkel. Lekezelte, látta teljes méretben az OS is, de változatosan érdekes szoft hibákkal ismertetett meg. :D

Szintén előfordult hasonló, RAM-túladagolásnál is.

[ Szerkesztve ]

(#3874) zsolesz010 válasza Atos23 (#3873) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Ram csak 1db 256-os 133-as Samsung (elvileg 2x512-ig még bővíteni is lehetne), vinyó csak egy kis 30gb-os (gyári talán 40-es volt).

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#3875) loofi


loofi
csendes tag

Hello!

Laptopomról kijött az egyik gomb.
Google-n kerestem hogyan lehetne visszarakni, de nem megy, mert ott amit írnak kis valami az nem maradt a laptopon, hanem ott van a billentyű alján.
Erről a kis valamiről beszélek:
http://www.youtube.com/watch?v=wL3_FIK1hZQ&t=1m6s

Kiszedni meg nem tudom, erősen meg nem akarok próbálkozni, mert eltörni sem akarom.

(#3876) loofi válasza loofi (#3875) üzenetére


loofi
csendes tag

Sikerült, találtam egy megfelelő tutorialt, és egy kisebb szenvedés után kész vagyok.

(#3877) Hunter2


Hunter2
addikt

Tud valaki szerezni nekem Toshiba satellite C660-ba zsenérokat 10k alatti összegért?
A gép még garanciális csak fizikai behatás érte kicsit.

(#3878) zola118


zola118
csendes tag

helosztok van egy kis problémám van egy asus a6r em és ojan bajom van este kikapcsoltam a gépet és másnap délben be akartam kapcsolni nem ment és töltésre tetem hapk pityegést halotam de ugynugy nem akart elindolni a gép és semien led nem jelezte hogy rajta van a töltön csak akor pityeg amikor a töltöm van kivetem minden dolgot ramot wifi t winyot és akor se ment tudnátok ebben segiteni??

(#3879) Hunter2 válasza zola118 (#3878) üzenetére


Hunter2
addikt

ez így kb. bármi lehet. Ha tudod teszteld le a ram-ot, vinyót másik gépben , esetleg vedd ki az akksit és úgy próbáld meg elindítani. Ha ezek nem jönnek be akkor szerviz.

(#3880) Kortes


Kortes
csendes tag

Na úgy tűnik megint hozzátok kell fordulnom segítségért. Teljesen új HP620, Win 7-tel, eddig minden rendben ment. Ma hazajöttem erre nyomná be a gépet és a következőt kapom még boot előtt: BOOTMGR is compressed, press ctrl alt del to restart. Gondoltam os hibája próbáltam felrakni egy xp-t mert a 7 most nincs itt nálam. Eléggé a telepítés elején az is kidobott egy hibát, hogy távolítsam el az újonnan telepített merevlemezeket meg ilyesmik, meg valami CHKDSK /F (vagyis valami hasonló, ha fontos megnézem) programot futtassak. Mi lehet a gond? BIOS-ban nem tudok semmit sem alkotni.

(#3881) gt007 válasza Kortes (#3880) üzenetére


gt007
tag

Szia!

Lehet a win7-nek hiányzik a boot manager, valahogy eltűnt.
XP-t nem biztos, hogy enged telepíteni a win7, esetleg próbáld meg leformázni a HDD-t és utána próbálkozz vele.
Win7 frissítése a telepítő lemezről megoldhatja a gondodat. Azért ellenőrizd a HDD-t HD sentinel progival, biztos, ami biztos. Úgy tudom van egy DOS-os változata, amit pendrive-ra is fel lehet tenni, arról bootol és minden eredményt kiír neked.

Üdv gt007

(#3882) Gbi82 válasza Kortes (#3880) üzenetére


Gbi82
tag

[link]
Így kell Win7 mellé Xp-t rakni.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#3883) Kortes válasza gt007 (#3881) üzenetére


Kortes
csendes tag

De én nem akarom mellé rakni, helyette akarom mert gondolom annak van gondja.

Hogy lehet így formázni minden nélkül? :D

(#3884) BBéci


BBéci
titán

Tegnap megérkezett Hong-Kongból a 12 cellás, 96 Wh-s akkumulátor, (8600 Ft) amit este hattól ma 11-ig töltöttem. Amikor bekapcsoltam a gépet, csak 93 % töltöttséget jelzett, ami nem lenne tragédia, de amikor kihúztam belőle a tápkábelt, azonnal leállt.
A HP akkumulátor ellenőrzés programja cserét javasol (mint a régi akksinál) a HP Battery Check jónak minősíti. Miért van az eltérés???
Még ma kipróbáljuk, haverom Pavilionjával, abban is meghalt a gyári akku.
Szerintetek mi a baj???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3885) Hunter2 válasza Kortes (#3883) üzenetére


Hunter2
addikt

xp telepítőből tudsz.

(#3886) Hunter2 válasza BBéci (#3884) üzenetére


Hunter2
addikt

valószínű után gyártott az akksi és az elektronika nem teljesen olyan mint a gyári , ezért van meghülyülve a gép. Esetleg gyárilag rossz amit rendeltél.

(#3887) Gbi82 válasza BBéci (#3884) üzenetére


Gbi82
tag

Ha akksiról van szó, egy aranyszabályt érdemes megtanulni.
Drágán tudsz sz@rt venni de olcsón nem tudsz jót.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#3888) vidroczky


vidroczky
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Tudom annál rosszabb nincs, mikor valaki beleütközik egy problémába, és utánajárás nélkül (google) azonnal a Fórumozóktól kér segítséget. Most nem ez a helyzet, napokig néztem a google-t, sőt, három napja nap 5x(!!!!) szét és összeszerelem a notit.

ami egy régebbi Acer 230

Adatai
2000 celeron proci
256 ram
DVD
Figyelem, floppi ki van szedve belőle, nem tudom számít e, a biosban letiltattam már.

de szerintem ezek annyira nem fontosak, inkább a hibajelenség.

Arra kérlek Benneteket, hogy olvassátok végig, mielőtt első blikkre írtok, mert nem annyira banális mint ahogy látszik

szóval

1. Bekapcsológomb megnyomásra pöccre indul, DE a kijelzőn semmi, és nem is lép tovább a háttérben az oprendszerhez.

2. HA a tapipadtól jobbra AZ INDULÁS PILLANATÁBAN NYOMÁST GYAKORLOK akkor is azonnal beindul. Légyszi olvasd tovább, nem VGA, és HÍD stb hiba!

3. ha már beindult, mehet rajta stresszteszt, 10 percig is, megfejelve KÖZBEN!!! Benchmark videó stb teszttel, nem fagy, nem álll meg, nem megy 60 fok fölé, mozgathatom akkor sem.

4. Azonban ha BEDUGOM A TÁPOT., (vagy már be van dugva kapcsolós dugaljba és AZZAL HELYEZEM ÁRAM ALÁ) akkor IS kis gondolkodás után MINDIG ELINDUL, DE HIÁBA VAN BENNE BIOSELEM, ROSSZ DÁTUM STB....

5. Szétszedtem, mert már nem tudtam mit kitalálni, arra gondoltam, hogy talán repedt az alaplap, vagy levált egy chip, és azért kell megnyomni de nagyítós lámpával sem találtam semmit (persze akkor miért CSAK AZ INDULÁS PILLANATÁBAN!!!! KELL NYOMVA TARTANI)
A pont megvan amit ha alul és felül egyaránt, és egyforma erővel egyszerre megnyomok, akkor indul azonnal. (ez álláspontom szerint megint csak arra utal, hogy nem az alaplap repedt, mert nem hajlik meg, csak megnyomom.

Szerintem valami zárlat lehet, javítsatok ki, de szegényes ismereteim szerint az azonnali indulás az áram alá helyezéskor erre utal.

Amit már kipróbáltam

másik ram
másik töltő
másik helység
A hibajelenség akkor is fennáll, ha a kezemben van az alaplap, azaz nem ér hozzá semmihez (én is szigetelve fogom meg gumikesztyűben :-)

Eleve nem szeretném kukába dobni, mert egyébként tényleg elég jól megy, videó. wifi, stb,

Nagyon szépen kérlek benneteket, ha valami ötletetek van, akkor közöljétek.

Most megpróbálok egy bios frissítést, remélem USB floppiról is megy.

Kiemelem újra, hátha van jelentősége. Ha BENNE VAN AZ ELEM, AKKOR IS ELVESZÍTI A BIOS BEÁLLÍTÁSOKAT.

Elnézést a sok nagy betűért, csak azért írom, hogy Titeket megkíméljelek a felesleges írástól, hogy ne kerülje el a figyelmeteket a már ismert tényanyag.

köszönöm előre is a levélözönt :-)

sziasztok!

V.

(#3889) Hunter2 válasza vidroczky (#3888) üzenetére


Hunter2
addikt

attól hogy te nem látod még simán lehet alaplap hiba , ezek általában 6-8 rétegűek és ha valamelyik rétegben valami megfáradt akkor lehet ilyen.

(#3890) NEMO1968 válasza vidroczky (#3888) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
A dátumra próbálj meg BIOS elemet cserélni.
Egy dolog hogy benne van,de lehet hogy lemerült.
A többi sztem BGA hiba lesz.
4.pontra visszakérdezve.
Úgy indul,hogy nem kell bekapcs gombot nyomnod?

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3891) xcbiker


xcbiker
addikt

Üdv!
Adott egy EEE PC 4G Surf /XP
Egy újratelepítés után azt vettük észre, hogy nem megy az AltGr gomb illetve a Funkció billentyűk is el vannak balra csúszva 1-el. Ez akkor derült ki mikor @-ot akartunk írni. Ctrl+Alt+v segített mellőzni az AltGr-t eddig.
Már azt hiszem elötte is fura volt, hogy a biosba nem tudtam belépni F2-vel, később jöttem rá hogy F1-el belép.

Másik billentyűzettel sem megy, de külső USB-s billentyűzettel működik.
Fura hogy a bios revizio: 0910 mikor az ASUS oldalain 0703 a legújabb 2008.01.14-es dátummal.
ASUS 701 ACPI BIOS Revision 0910;
Core Version: 0910
Build Date: 03/03/08;
EC Firmware Version: EPC-079

Találkozott már valaki ezzel?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3892) BBéci válasza Gbi82 (#3887) üzenetére


BBéci
titán

Azért az utángyártott akksik szoktak működni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3893) Atos23 válasza xcbiker (#3891) üzenetére


Atos23
senior tag

Elvileg a BIOS-t tudod downgradelni is, egy próbát megér.

Aztán lehet, valami nagyon kókány gépet vittek hozzátok, Jóskapista-féle BGA rework változattal :)

(#3894) xcbiker válasza Atos23 (#3893) üzenetére


xcbiker
addikt

Sajnos az Asus oldalán csak a 0703-as van fent és az asus update-el nem engedi frissíteni.
tudsz hozzávaló régebbi biost?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3895) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Tegnap beleborult 1 kis sör az 1 hónapos Packard notebookomba, amit tegnap este észre sem vettem, csak ma. Mikor bekapcsoltam a notit a billentyűzeten valamelyik gomb folyamatosan adta a jelet, így kiöblítettem, kiszárítottam, de nem OK, nem működik. A másik gond a tapi pad, ami nem működik, sem az "egérgombok", pedig a tapipad talán 1 cseppet kapott, az egérdombok pedig ugye az alaplapra vannak integrálva, és folyadéknak semmi nyoma, szóval nem értem, hogy az miért nem megy.
Szerintetek?

(#3896) Hunter2 válasza G-lader (#3895) üzenetére


Hunter2
addikt

ha az alaplap is kapott akkor simán lehet ott nagyobb gond is mint csak hogy a billentyűzet cserés. vidd vissza garanciába, ha szerencséd van megcsinálják, ha meg nem akkor nem vesztettél semmit.

(#3897) Gbi82 válasza G-lader (#3895) üzenetére


Gbi82
tag

Szerintem azért nem megy, mert beleömlött a sör.
Viccen kivül, miért nem hivsz fel egy notebook szervizt?

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#3898) G-lader válasza Gbi82 (#3897) üzenetére


G-lader
tag

Na akkor a tisztán látás kedvéért: Nem 1 liter sör "ömlött bele", csak nagyon kevés, és ellentétben az billentyűzeten látható ragacsos sörnyomokkal az alaplapon meg a billentyűzeten kívüli helyeken nyoma sincs folyadék nyomainak. USB-s billentyűzettel, plusz egérrel hibátlanul működik, szervizbe meg azért nem rohanok rögtön, mert itt nálunk nincs notebook laptop szerviz (pontosabban 1-et tudok a városban, de oda nem adnék be semmit).

(#3899) Atos23 válasza G-lader (#3898) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszönjük, személy szerint tisztán látó lettem :)

Szedd szét, pucolj ki mindent CHIP kontaktspray-vel, gari, majd ha ez nem jön be, új/használt alkatrészek vásárlása. A tanulópénzt mindannyian meg kell, hogy fizessük. :)

(#3900) G-lader válasza Atos23 (#3899) üzenetére


G-lader
tag

Billentyűzetből rendeltem másikat, de ez a tapipados dolog aggaszt picit, mert optikai nyoma nincs a hibának. Lehet hogy valami oknál fogva a billentyűzet hibája miatt nem megy most a tapipad, és ha a bill. OK lesz akkor működik, vagy rendeljem már most be a tapipadot is (blindre)? :( Egyébként mikor letöröltem a synaptics drivert, azt a win újraindítása után automatikusan telepítette, azaz a hardvert a win felismeri.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.