Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2501) Vigyori20


Vigyori20
csendes tag

Hellotok!
van egy kinai laptopom, és nemtudom hogy hogy kel rátenni win 95 vagy win98at
a gépen gyárilag win ce 5.0 van!
segitsetek!
köszi!

(#2502) attila199207


attila199207
tag

üdv mindenkinek nincs időm végig bogarászni a topikot ugyanis anyum acer aspire one netbook atom processzorral és msneztem és hirtelen kikapcsolt a kijelző és azóta se kapcsol be hiába indítom újra semmi:S légyszi segítsetek ha szülök megtudják nekem végem
ötlet? kérlek segítsetek!

(#2503) spieler válasza Atos23 (#2493) üzenetére


spieler
csendes tag

Azonos a kettő. A felfogatások, csatlakozók, azoknak elhelyezése mind stimmel. Az MXM foglalat 90 fokkal el van forgatva az egyikben a másikhoz képest, de ez szerintem nem okoz problémát. Tudnék 100%-os választ adni, de ahhoz le kéne kapnom az egyik gép alját, amire most nincs lehetőségem. Amit az AMD-s platformról érdemes tudni: az nVidia gyártmányú MCP67 bga élettartama rendszeres használat mellett kb. 2 év. A 8400M GS gpu-é ennél valamivel több, a 8600M GT-é valamivel kevesebb. Az Intel csipkészletre a meghibásodás nem jellemző, ritkán fordul elő. Biztosan vannak kivételek, de szerviztapasztalatokból ezekre a várható élettartamokra lehet következtetni. Mert az nVidia csipek ezen generációinak ugye komoly gyártástechnológiai problémáik vannak, amiket külön nem kell ecsetelnem...

(#2504) NEMO1968 válasza Atos23 (#2500) üzenetére


NEMO1968
őstag

AHA!
Köszi!
Integrált Radeon a videokarim.Akkor viszont nem nyúlok hozzá.
Mégiscsak sikerült kibogozni,hogy ez így jó,ahogy van.
Maradt a sűrűbb karbantartás,+ az ima,hogy minél tovább bírja a venti.
Köszi még 1szer.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2505) NEMO1968 válasza attila199207 (#2502) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Remélem élsz még azért :) .
Gép indul,rendszer feláll csak kép nincs?
Dugj rá 1 külső monitort.Ha ott van kép,biztos nem VGA.
Nézd+ különböző szögekből a kijelzőt,vagy világisd+ lámpával,vagy valami.
Ha halványan látszik a kép,akkor "csak" a háttérvilid ment ki.
Mindenképp +fogják tudni,mert szerviz lesz belőle.
Nem lehet 1-2-3 óra alatt +csinálni.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2506) Atos23 válasza spieler (#2503) üzenetére


Atos23
senior tag

Inkább az előlapra kivezetett interfész csatlakozók érdekelnek. Az elforgatott VGA nem gáz, könnyű hozzá Heathpipeot szerezni.

Ha a VGA, USB, Card reader csatik ugyanott vannak, akkor nincs gáz.

Van most egy 7520G-m, és a procit akarom tuningolni. De szerintem egyszerűbb lapot cserélni AMD-ről Intelre, mintsem TL-sorozatú AMD procikat keresgélni, hisz azok úgysem lesznek olyan erősek, mint egy C2D.

Vagy tévedek, és érdemes bele mondjuk egy TL-68-at tenni?

(#2507) Atos23 válasza NEMO1968 (#2504) üzenetére


Atos23
senior tag

Tudod ez egy olyan dolog amit látni kell 3D-ben, kézben tartva, akkor rögtön beugrik :)

(#2508) NEMO1968 válasza Atos23 (#2507) üzenetére


NEMO1968
őstag

Persze!
Ezért kérdeztem,találkoztál-é már ilyen géppel ,+ ezért gondoltam a képere is.
Mindenesetre köszi a segítséget még 1szer.
Legalább +nyugtató,hogy minden venti rendesen teszi a dolgát.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2509) Sir Gunar válasza Atos23 (#2500) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Az én Gericom-omban SIS648 van, ami az egyik legkevésbé melegedő fajta állítólag és mégis külön hűtik!
Viszont a vga-m ATI 9700 és annak alig van hűtése, mert igaz felül van és a fém váz hűti GAP padokon keresztül, de nem kapott ventit a 3db-ból, nem vágom miért!

[ Szerkesztve ]

(#2510) Atos23 válasza Sir Gunar (#2509) üzenetére


Atos23
senior tag

És ha nem GAP lenne, hanem normál hőközvetítő réteg, akkor még normálisnak is lehet nevezni azt, hogy a GPU a billentyűzet vagy a felső készülékborítás fémlemezéhez csatlakozik hűtésügyileg. Sok gyártó választja ezt a megoldást, hiszen ilyenkor általában az egyik ventillátor úgy szív levegőt, hogy a gépházon is keresztülmegy a légáramlat, így ezen a GPU feletti valamilyen fémlemezen keresztül is van légmozgás, amivel GAP-on keresztül csatlakozik.

Érdekes amit leírás a Chip hűtéséről, vannak ilyen furcsaságok :)

(#2511) Sir Gunar válasza Atos23 (#2510) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Ja egyszer lehet én is rászánom magam, hogy a GAP-okat kicseréljem réz lapkákra!
Csak ugy szét kell kapni hozzá a vasat, hogy nehezen indulok neki, a GAP-ok helyei látszanak vason és ott furnom kell pici lyukakat és azon keresztül meg tudom mérni a távolságukat a fémtől, a GPU-t és a 128MB ram chippekét is.

(#2512) mr dj válasza mr dj (#2492) üzenetére


mr dj
csendes tag

A régi HDD-vel is csinálta, hogy hol müködöt hol nem,mivel az a vinyo szar igy vettem másikat. Ez a vinyo 100%os a HD sentinel szerint 25napot ment
ugy felismeri a vinyot,hogy az tapi pad mellett megütöm a géppet, de ha már megmozgatom vagy elkezdek pl:játszani akkor lefagy elfelejti a vinyot:S
Megoldás?LÉCCY!!! :( :(
:R :R

Üdv.Akkor nem tud senki segitenni abba, hogy hogy kell megjavitani?
A Jack dugora váltáshoz nincs vmi program?

(#2513) Sir Gunar válasza mr dj (#2512) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Ha a mozgatásra ütögetésre reagál, akkor az kontakt hiba jele, ami lehet egy forrasztáson lévő hajszál repedés is!
Sztem ha kicsit is jártas vagy az elektronikában akkor forraszd ujra, azaz csak át az összes HDD csatit érintő forrpontot és nézd át a panelt, hogy esetleg nem vmelyik vékony vezető csík adta meg magát, azt még nehezebb kiszúrni, de akár lehet szerencséd is!
Meg írod ha a tapi pad mellett megütöd, ott is nézd meg mi is az amit mozdíthat az ütésed esetlegesen, ez egy "jó kis türelem játék" lesz, de ha szerencséd van akkor csak ennyi és rátalálsz a bubire!
Sztem a szervíz is kb ennyit tenne, esetleg ha türelmesebb szerelő kezébe kerül akkor ráméreget és ha ugy sem leli meg a hibát, lap cserét javasol, hiszen nem az ő zsebe bánja!

(csak ugy mellékesen, nekem 2 éve hazafelé Kalocsáról Bp-re megállt az autom és közel 2 órai mindent szétszed-összerak játék végére kiszúrtuk hogy a főkábelkötegben vmelyik szál tréfálkozott velem, na azóta sincsen meg ez a szál és néha világít a kontroll lámpám, majd elalszik és megyek tovább, de hiába rángattam mozgattam, nem találjuk hol van!!)

[ Szerkesztve ]

(#2514) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék egy ACER TravelMate 2200 as notiról.
Kikapcsolás után néha elfelejti a fényerő beállítást,vagyis alap(leghalványabb)fényerővel indul.
Utána a fényerő gyorsbillentyűkkel bárhova tudom állítani gond nélkül.
A hiba teljesen random jelentkezik,nem függ a kikapcsolástól eltelt időtől.
BIOS-ban a display dimmer disabled-re állítva.
Lehetséges,hogy gombelem haldoklik?
Ámbár minden beállítás +marad(még egyenlőre?)csak ez nem.
Köszi előre is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2515) mohotol


mohotol
aktív tag

Sziasztok!

Csak most regisztráltam, de már régóta olvas(gat)om a fórumot.
Van egy sajnálatos hibám a Sony Vaio VGN-B100B laptopomon. Tegnap még mûködött tökéletesen (habár nem új darab), majd kikapcsoltam, és mára pedig semmi jelét nem adja az életnek.
Az aksi szar (normális használat mellett kb. fél órát bír), a töltôvel együtt használom már régóta, mivel nem új darab a gép, de eddig is így csináltam. A töltôn lévô zöld LED világít, tehát addig eljut az áram, de a gépen semmi. Se LED, se a legkisebb zümmögés bekapcsolásra, semmi :(

Valami ötlet hogy mit tudnék kezdeni vele, vagy hogy mi lehet a hiba? A rajta lévô adatok nagyon fontosak nekem.

Elôre is köszönök minden választ!

(#2516) Atos23 válasza mohotol (#2515) üzenetére


Atos23
senior tag

Mérd meg a töltő csatin a feszt. A vezetéke még lehet szakadt, attól hogy világít a töltő. Ha jó, akkor vedd ki az akkut. Ha így sem indul, akkor belső táp hibás, amit kb 15-20K között javítanak alaplapi SMD alkatrészek cseréjével.

Az adatokkal nincs gáz, bármely sarki számítógép üzletben kiveszik neked a HDD-t egy USB-s rack-be, onnantól pendrive-hoz hasonlóan látod másik gépen az adatokat.

(#2517) tlala válasza tomic (#2497) üzenetére


tlala
addikt

Szia,

megosztanád velem is, hogy hol sikerült 12 V-os DC dugót venned a tápegység végére? Nem tudom megemészteni én sem, hogy emiatt a 300 Ft-os alkatrész miatt kelljen 18-20 ezerért új adaptert vennem.
Illetve ha a forrasztásra vállalkozó elérhetőségét is megosztanád velem, nagyon hálás lennék.
Engem minden szervíz elhajtott eddig, és csak az új töltőt dugják az orrom alá mindenhol. Ez mind a józan ész, mind a környezetvédelem ellen van ezerrel...
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#2518) mohotol válasza Atos23 (#2516) üzenetére


mohotol
aktív tag

Leköteleztél, köszönöm szépen.
Csati jó, úgyhogy viszem akkor szervízbe... :/

(#2519) Atos23 válasza mohotol (#2518) üzenetére


Atos23
senior tag

A szervizekkel óvatosan. Csak egy-két hely van, ahol meg tudják csinálni, én ajánlom a www.laptopcity.hu -t.
A javításra számtech kisboltba semmiképp se küldd be, ők csak továbbítják a megfelelő hozzáértőknek az árrésükkel megpakolva :)

(#2520) xcbiker válasza mohotol (#2518) üzenetére


xcbiker
addikt

ajánlom magamat :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2521) Sir Gunar válasza NEMO1968 (#2514) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Bootolás előtt nézz bele a boot menübe és ott ki kellene írnia hogy a cmos elemmel van bibi.

(#2522) NEMO1968 válasza Sir Gunar (#2521) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi!
Megnézem,de ha nem ez a gubanc,akkor mi lehet?
Mindenesetre most rajta hagyom az akkut,és majd +látom mi történik.
Eddig(1 évet)csak 220-ról ment,kivett akkuval.
Nem tudom,ez nem befolyásolja-e a CMOS elemet.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2523) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!
Ma egy hosszú út után elővettem a laptopom, és amikor bekapcsoltam a kijelző zöld-lilla-stb.. szálak jelentek meg, és ha a kijelzőt fordítom akkor ezek váltakoznak+ha mozgatom a kijelzőt akkor az op.rendszert sem látja mindig!
Mi lehet a baj? Előre is nagyon köszi!
M

(#2524) NEMO1968 válasza Sir Gunar (#2521) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na +néztem.
A boot menüben semmi nincs a cmos elemről.
Akkor az jó ezek szerin?
Már össze-vissza néztem minden energiagazdálkodás beállítást,de semmi bibi sehol.
Viszont újraindításkor nem esik vissza a fényerő.
Kikapcsolás,és pár perc után visszakapcsolás után sem.
Mégis csak van valami időtényező,de van hogy 3 napig nem csinálja,van hogy pár órán belül is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2525) Sir Gunar válasza NEMO1968 (#2524) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Ahogy bejön a fekete képernyőn a sok fehér duma ott szokta írni én is véletlenül böktem ki egyszer, persze ha jó akkor nem ír róla semmit valóban!
Azt hogy akku nélkül használod semmit nem jelent, mert én évek óta minden notimat így szoktam, mivel nem kell, hogy azzal is terheljem az akkut, vagy a töltőt.
A W7 nálam szokott ezt azt műsorozni, de már semmin sem csodálkozom, ikonok hol vannak hol meg nem és mindent random ad elő! A dvd-met is hol látja hol meg nem, stb!

(#2526) Atos23 válasza tothm (#2523) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerencsés esetben alaplap és TFT közti szalagkábel hiba. Rosszabb esetben kijelzőhiba.

Ellenben a nem látja az oprendszer dolgot nem értem. :F Te nem látod a Windows képét? :D Nem hiszem, hogy a HDD-vel való kapcsolat megszakadna. Fehérséget látsz?

(#2527) tothm válasza Atos23 (#2526) üzenetére


tothm
őstag

Nem, hanem fekete a képernyő, néha bejön a boot logo, néha nem.

[ Szerkesztve ]

(#2528) mr dj válasza Sir Gunar (#2513) üzenetére


mr dj
csendes tag

Hát most már mind1 mert több mint valószinü, hogy Atos23 forumtársnak volt igaza a vinyo meg is halt:(pedig 25napos volt csak!(lehet hogy az ütögetéstöl?!)
mind1
kösz mindenkinek a segitséget!

[ Szerkesztve ]

(#2529) NEMO1968 válasza Sir Gunar (#2525) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi,ettől nem lettem okosabb :D .
Akkor marad így 1enlőre.
Ha valami gubanc van,előbb-utóbb úgyis +hal.
Remélem nincs.Mellette szól,hogy sokszor napokon keresztül nem produkál ilyesmit.
A szerviz +vagy találkozik a hibával,vagy nem,és még engem néznek hülyének.
Most,hogy bekapcsoltam,pl. a tegnap esti beállítással indult.
Köszi még egyszer.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2530) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Van most nálam 2 notitöltő is javításra.
Az egyik nagybátyámé, egy 2-3 éves Aceré, mint kiderült (sajnos csak a felnyitása után, nem gondoltam hogy ez lenne a hiba - kivülről nem sérült a kábel + azt mondta hogy korábban volt egy kis égett szaga is), csak a DC kábel zárlatos.
Ha azt akarom hogy tartós legyen, erős kábel kellene bele, leginkább olyan ami szokott lenni a noti-töltőkön, csak honnan tudnék ilyet szerezni ?
Azt még kiderítem, nem-e a csatlakozónál zárlatos, de ott végképp nincs semmi külsérelmi nyom, úgyhogy kétlem.

A másik egy kb. 2 éves Asusé, ennél eltört a kábel, rögtön a gépbe menő csatlakozó mellett.
Hol lehet ilyen csatlakozókat kapni, nem túl drágán ?

(#2531) NEMO1968 válasza atesss (#2530) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Neked és mindenkinek,aki töltőcsati után érdeklődik.
Az a helyzet ezekkel,hogy a fémrészre úgy van a ráöntve a műanyag.
Így ha bármi történik velük,nem úgy van,mint a konnektorral.(levágom és bekötöm újra)
Ezek a dugók ,vezetékek nem javíthatók.
Esetleg érdemesebb lehet a notibontók körül szaglászni,hátha van olyan rossz töltőjük,amiből ki lehet szedni (levágni)a kábelt CSATIVAL EGYÜTT.Utána szét kell kapni a saját töltődet(ha roncsolásmentesen lehet,mert ez sem biztos),és beleforrasztani a beszerzett "új"kábelt.
Ezt az 1 megoldást látom csak jelenleg.
Olyan csatit,ami szerelhető(csavarral kötöd be)nem is gyártanak talán.
Nem mondom hogy reménytelen,de......

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2532) atesss válasza NEMO1968 (#2531) üzenetére


atesss
addikt

Az a helyzet ezekkel,hogy a fémrészre úgy van a ráöntve a műanyag.
Persze, ezt pontosan tudom.
Olyan csatit,ami szerelhető(csavarral kötöd be)nem is gyártanak talán.
Hogyne lenne !
Szereltem több ilyet is már, itt egyedül csak az lehet a probléma, hogy a notik csatlakozója sajnos sokszor eltér a szabványostól.
Ez egyébként szerintem direkt van, hogy ha elromlik, vegyél egy egész tápot tőlük. :W

Bár megnézve az Asus-éhoz azért valószinűnek tünik, hogy fogok kapni csatlakozót.

A kábel-levágási megoldásra találtam az előbb egy rossz tápot az Acer-hez.
Csak úgy hogy a csatlakozója is sérült (bár egyébként nem is lenne jó valószinűleg, HP DV6 - de ez az árat nem befolyásolja), 1000ft-ért kínálja az eladó. :F

(#2533) tlala válasza atesss (#2532) üzenetére


tlala
addikt

0,99 USD-től

[ Szerkesztve ]

(#2534) Mldcg2wd


Mldcg2wd
csendes tag

sziasztok,

tudnátok segíteni...van egy lenovo S12 öm. Windows xp betöltés után nincs billentyűzet és touchpad. Eszközkezelőben néztem...nem tudja az illesztőprogramot betölteni.
mi lehet a probléma?

Ez lemaradt...kód 39-re hivatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#2535) Atos23 válasza Mldcg2wd (#2534) üzenetére


Atos23
senior tag

XP betöltése előtt van periféria? (biosban pl.)?

Ha igen, akkor pl egy Hirens Boot CD-vel mini Windows XP alatt, vagy egy Linux live CD-vel kipróbálhatsz elég sok eszközt.

Ha nincs szerencséd, akkor a perifériavezérlő pusztult meg.

(#2536) Atos23 válasza mr dj (#2528) üzenetére


Atos23
senior tag

Miért, ütögetted? :D

(#2537) Atos23 válasza tothm (#2527) üzenetére


Atos23
senior tag

Azt kellene megnézni, hogy amikor a gépen nincs boot logo, akkor külső monitoron van-e képed?

Ha nincs, akkor valami gebasz van az alaplapoddal is.

(#2538) Mldcg2wd válasza Atos23 (#2535) üzenetére


Mldcg2wd
csendes tag

bios-ban működik a bill.
hazamegyek kipróbálom
Thx

(#2539) NEMO1968 válasza atesss (#2532) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igazad van,gyártanak szerelhető csatikat,én voltam kicsit félreérthető.
Lemaradt,hogy olyan NOTIcsatikat nem gyártanak talán.
Viszont ha jól látom,itt a beszerzés okoz gondot mindenkinek.
Szvsz úgy érdemes elindulni,hogy vagy viszed a döglött kábelt,vagy +méregeted a dugót.(külső átmérő,furat átmérő,hossz)
A boltok+,számtech,laptop boltokat nagy ívben kerülve(hisz onnan mindenkit elzavartak eddig) hangtechnika,elektromossági vagy ne adj isten autós boltokban keresni.
Könnyen lehet,hogy előbb találsz,mint bárhol máshol.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2540) Atos23 válasza Mldcg2wd (#2538) üzenetére


Atos23
senior tag

Oksa, akkor reméljük csak Windows probléma.

(#2541) atesss válasza NEMO1968 (#2539) üzenetére


atesss
addikt

Ma sikerült is vennem, a Lomexben (elektronikai bolt) !
Adott az Acerhez és az Asushoz is, tolóméterrel mérte meg kívül és belül.
Egy 200 forinál biztos nem volt több darabja (összesen 2000-t fizettem, de vettem egy kis kiszerelésű forrasztóónt, egy műanyag műszerdobozt, egy földeletlen hálózati kábelt, 3 másik DC csatlakozót, két kapcsolót, és 10-10 kisebb méretű sarut és nyákos aljzatot hozzá)
A felépítése másnak tűnik egy kicsit ezeknek, mert belül nincsen az hogy külön lenne 2 érintkező, amik gondolom mozognak is, hanem ezek fixnek néznek ki belül - a szokásos DC tápcsatlakozó (pl. router, modem, külső tápos monitorok, olcsóbb kis akkus szerszámgépek, stb.) rendszerűek. De remélem ettől még működni fog jól a notikkal.

Viszont 90 fokos nem volt nekik sajnos, pedig eredetileg olyan volt a töltőkön. Bár még az is lehet jobb az egyenes, attól függ hol van a csatlakozó a notin + milyen helyzetben szokták használni a leggyakrabban (azaz mondjuk otthon).

(#2542) lacee5050 válasza Atos23 (#2536) üzenetére


lacee5050
csendes tag

mert ugy müködöt:D:(

(#2543) NEMO1968 válasza atesss (#2541) üzenetére


NEMO1968
őstag

Gratulálok! :)
Pontosan erre gondoltam :) ,és javaslom is mindenkinek,aki hasonló gondokkal küzd.
Néha +lepő dolgokat lehet kapni +lepő helyeken.
Ez a Lomex még istenes volt. :D

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2544) Livius


Livius
őstag

Hello! Van egy asus eeepc 1000h, aminek az aksija olyan, hogy már nem lehet tölteni, vagyis még néha ha több napig töltésen van, akkor volt hogy elkezdte nagy nehezen. Ezt javítani lehet valahogy, vagy jöjjön egy új aksi inkább?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2545) Duree válasza Livius (#2544) üzenetére


Duree
veterán

AKKSI CSERE,ILLETVE CELLA CSERE AZ AKKSIBAN

duree54

(#2546) laccy88


laccy88
senior tag

üdv!
adott egy laptop, Acer Aspire 5730z.
A hibajelenség, ha a fejhallgató kimenethez bedugok valamit, akkor az a valami csak sípoló hangot ad. Ha kihúzom, a beépített hangszóró működik.
Szerintem nem windows hiba, mert pl újraindításkor egy pillanatra elhallgat, majd újra rákezd 1 adott hangon sípolni, már akkor is mikor még a windows közelben sincs.
Ötlet? :((

(#2547) Atos23 válasza laccy88 (#2546) üzenetére


Atos23
senior tag

Pont ma szembesültem egy olyan hangdriver problémával, ami akkor is jelentkezett, amikor még a Windows betöltés előtt futnak a csíkok, illetve kikapcsoláskor a gép fizikai lekapcsolása előtt pár másodperccel még ott a Windows leáll felírat.

Szóval érdemes driver téren is körülnézned, persze nagy eséllyel hardveres probléma, amit mondjuk BIOS frissítéssel orvosoltak.

(#2548) Etrak


Etrak
csendes tag

Üdv,
Olyan gondom lenne, hogy reggel felkeltem, minden frankón működik a géppel. Mire délutánra hazaértem alig akar bekapcsolni (majd 10 perc kell neki) és ez a hiba üzenet vár:
"A windows nem tud kapcsolódni a Rendszeresemény szolgáltatás szolgáltatóhoz. A hiba miatt az általános jogú felhasználók nem tudnak bejelentkezni a rendszerbe. Rendszergazdaként részletes információt kaphat erről az eseménynaplóban."
A gép reggel óta ki volt kapcsolva és senki nem nyúlt hozzá. Se kábeles, se a wifivel nem tudok felmenni a netre, mert nem érzékel semmit. A gép vadonat új még körülbelül egy hónapja használom. Op rendszer Windows7 Ultimate.
Valaki tud segíteni mi, lehet a gond? Majd szétvet az ideg. :W
A gép egy MSI gx 723.
A válaszokat előre is köszi.

(#2549) Atos23 válasza Etrak (#2548) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerintem túlmelegedett, újraindult magától, és meghullott a Windows.

Ellenőrizd a Winchester állapotát, majd telepítsd újra.

MSI-vel semmi sem meglepő, ennyi erővel el is égethetted volna az árát, vagy felajánlhattad volna az Aranyágnak :)

(#2550) Etrak válasza Atos23 (#2549) üzenetére


Etrak
csendes tag

Hát nem tudom. Túl melegedést kétlem, vettem hozzá külön hűtő padot ami ment alatt szinte folyamatosan. :( Remélem, azért semmi komoly gondja nincs és egy windows újra rakás után nem jelentkezik többet. :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.