Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#3251) pepe08


pepe08
csendes tag

Na Hiren Boot-ot találtam, lesegetem erősen, de valaki segíthetne, hogy hol tudom lekérdezni, hogy működik-e a hdd csatlakozó.

(#3252) PH 5.5 válasza pepe08 (#3251) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Nem tudom, melyik Hiren's van meg neked, de az újabbakban van Mini XP, a boot képernyőn választható. Ha azt sikerül beizzítanod, akkor elég sok fajta diagnosztikai program közül válogathatsz. A dos-os részében is van például hd sentinel többek közt.
3236-ban linkeltem a legújabb Hiren's-t.
Egyébként sajnos nagy eséllyel alaplap gondnak látszik a leírásod alapján.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#3253) kaligula válasza New Bluestar (#3243) üzenetére


kaligula
tag

A billentyűzetnek tudtommal nem árt a víz, csak az elektromos részeknek. Tehát ha nem érzékeli a billentyűzetet, csere után sem fogja. Ha bekapcsolt állapotban sikerült beönteni, könnyen eléghetett a csatlakozó környéke.

rovidkv.reblog.hu

(#3254) kaligula válasza pepe08 (#3250) üzenetére


kaligula
tag

Nagy a valószínűsége a periféria kezelő híd hibájának.

rovidkv.reblog.hu

(#3255) Ragnos


Ragnos
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy ASUS X50GL laptop és win XP van fent.
A funkcióbillentyű nem reagál és a drivert is felraktam ami kellett.
Ha valakinek van valami ötlete mit hagyhattam ki, illetve a wifit hogy lehet bekapcsolni funkcióbillentyűzet nélkül akkor írjon.
Köszönöm a válaszokat.

(#3256) kali válasza Ragnos (#3255) üzenetére


kali
legenda

az összes szükséges atk illesztő és alkalmazás, valamint a wireless console utility is telepítve van a wireless illesztője mellé?

(#3257) Ragnos


Ragnos
csendes tag

Most az eszközkezelőben a wifinél felkiáltójel van. Újraraktam a drivert, amit az ASUStól töltöttem le de nem segített.

(#3258) Ragnos válasza kali (#3256) üzenetére


Ragnos
csendes tag

No valami szar orosz oldalról töltöttem le a drivert, ami nem is olyan szar mert a wifit megoldotta.És amit írtál azokat is telepítettem.
De a funkcióbillentyűk azok még mindig nem működnek, arra nincs valami ötleted?

(#3259) kali válasza Ragnos (#3257) üzenetére


kali
legenda

hardveres kapcsoló nincs a noti oldalán? amennyiben nincs, úgy fn + f2 működik, ha minden illesztő és alkalmazás ok! a hardveres kapcsoló mellett is működik párhuzamosan az fn + f2 kombináció!
a gyártó letöltési részlegéből húzz le minden szükséges illesztőt és alkalmazást, és tedd fel a rendszerre; link -> select product; notebook -> select series; x50 series -> select models; x5gl -> search -> oprating system; winxp -> search!
chipset, összes atk, (audio, vga, lan, modem, card reader és a touchpad gondolom rendben van), az utilities részlegből kell a; wireless console utility, wireless, (bluetooth és camera gondolom ok), az others részlegből igény szerint!

[ Szerkesztve ]

(#3260) delip válasza PH 5.5 (#3230) üzenetére


delip
csendes tag

Totál ki is kapcsol. De olyan hirtelen, mint ha kihúznád a hálózati csatl. aksi nélkül.

(#3261) PH 5.5 válasza delip (#3260) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Procihűtőt megnézted?
Nézd meg BIOS-ban a hőfokokat (ha mutatja, sajnos nem mind tudja).

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#3262) Atos23 válasza kaligula (#3253) üzenetére


Atos23
senior tag

Ügyes marhaságot mondtál. A noti billentyűt legtöbb esetben minden folyadék képes tönkretenni.

(#3263) NEMO1968 válasza kaligula (#3253) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akkor rosszul tudod.
A billentyűzetben is vannak érintkezők pl.,amik korrodálódnak a víztől.
Lehetnek benne ellenállások,diódák,kondik,fene tudja mik még,amik szintén tönkremehetnek.
Na és ott van még maga a nyák lap is.
Nem találgatok tovább,mert nem láttam még bill.-et szétszedve,de csak a józan paraszti ész elvén is tönkremegy bármilyen folyadéktól.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3264) pepe08 válasza kaligula (#3254) üzenetére


pepe08
csendes tag

És ez milyen módon javítható?
Hiren boot-ról nem tudom elindítani a mini xp-t, megint csak a töltőképig jutok, de tovább nem.
Tudnál segíteni, hogy a hiren boot cd-ről melyik progival mit kéne megnéznem, ami hibás lehet?

(#3265) BKazar


BKazar
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASPIRE 3820TG laptopom, kb. fél éves, ami egy ideje ki szokott fagyni. Minden előjel nélkül néha szó szerint kifagy a gép (minden úgy marad, ahogy volt - csak kikapcsolni lehet, ha hosszan nyomom a power gombot). Ha rádugok külső monitort HDMI vagy normál vga port-on keresztül, akkor ez szinte biztos, hogy 10-20 percen belül bekövetkezik.

A kérdésem az lenne, hogy ez szerintetek hardveres probléma vagy szoftveres? Nincs most kedvem egy windows újratelepítéshez, de, ha ez megoldaná a problémát, akkor megcsinálnám. (Sajnos én inkább a hardveresre tippelek).

A másik kérdésem az lenne, hogy, ha van platinum garancia-kiterjesztésem, akkor kb. hány nap alatt kapom vissza a gépet, ha elküldöm szervízbe?

Előre is köszi a válaszokat!

(#3266) kaligula válasza NEMO1968 (#3263) üzenetére


kaligula
tag

A nyákja mosható. korrodáló rész nem igen van benne. Nem tudom 100 százalékra állítani, de a legtöbb helyen ajánlják is a mosását tiszta vízzel. Személyes tapasztalat is ezt támasztja alá.

rovidkv.reblog.hu

(#3267) kaligula válasza BKazar (#3265) üzenetére


kaligula
tag

Hőfokokat kellene nézni, abból többet lehetne tudni. (mi még úgy mondtuk: lefagy. változnak az idők ;) )

rovidkv.reblog.hu

(#3268) BKazar válasza kaligula (#3267) üzenetére


BKazar
csendes tag

Szerintem a hőfokkal nincs probléma, szinte sosem meleg a gép (fagyásnál sem).

(Régen az én gépem is lefagyott, a CD-t, pedig megírtam, de mostanában mindenki ki-vel mondja, uh. átszoktam :) )

[ Szerkesztve ]

(#3269) kaligula válasza BKazar (#3268) üzenetére


kaligula
tag

Úgy értem maghőmérsékletet CPU, GPU, stb.

rovidkv.reblog.hu

(#3270) sti10p


sti10p
senior tag

A Samsung R528-am mostmár többször szállt el BlueScreen-el, pl akkor mikor egy bizonyos .pdf file-t akartam letölteni vagy megnyitni a web-ről, fura mert a többit file-t letölti/megnyitja, de erre az egyre bedobja BS-t. Ilyenkor úgy tudom memória gondra szoktak gyanakodni, az esetemben is ez lehet?! Hogyan lehetne kideríteni? Aida vagy Memtest?

XY

(#3271) Duree válasza kaligula (#3253) üzenetére


Duree
veterán

Azért én ezt nem mondanám,mert a viz erösen korrodálja az alkatrészeket,meg a billentyüzetet is,hiába nem látszik rajta semmi elektronika akkor is

duree54

(#3272) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus R2H UMPC-m, ami nem veszi a töltést. A dolog azért érdekes, mert hálózatról működik, ki is írja, hogy csatlakoztatva, töltődik, de nem töltődik, viszont nem is merül az akksi. Volt szervizben, ahol azt mondták, hogy valami zárlat lehet az alaplapnál és azért produkálja. Másik akksival és adapterrel ki lett próbálva, de változatlan a helyzet.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám feltölteni az akkut alaplapcsere nélkül, akár valami barkács megoldással?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#3273) xcbiker válasza sti10p (#3270) üzenetére


xcbiker
addikt

nem lehet hogy azzal az egy fájlal lehet valami?
Esetleg valami szoftveres gond a gépeden.

Memóriahibánál nem csak egy bizonyos fájlnál produkálná.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3274) xcbiker válasza Mulderpapa (#3272) üzenetére


xcbiker
addikt

Sokat nem tudsz tenni... max másik gépbe töltöd fel. Vagy megjavítatod a töltőártamkörét a mostani hibás notidnak.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3275) Mulderpapa válasza xcbiker (#3274) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

A szerviz, ahol volt, ott egy 30k-s árajánlatot kaptam, de hozzátették azt is, hogy nem 100% a sikeres javítás. Az egész gép ér kb. 45-50k-t. :(

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#3276) xcbiker válasza Mulderpapa (#3275) üzenetére


xcbiker
addikt

szerintem ezt olcsóbban is megoldom.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3277) Mulderpapa válasza xcbiker (#3276) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Egy kb. árat tudnál mondani PÜ-ben?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#3278) sagvary


sagvary
aktív tag

Milyen hardver hibára utalhat notiknál az XP-ben a kékhalál?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#3279) xcbiker válasza sagvary (#3278) üzenetére


xcbiker
addikt

sokféle lehet, kérdés mit ír ki pontosan...
De még ekkor is lehet többféle egy adott hibaüzenetre.
hdd, memória, bios...

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3280) Athiss


Athiss
csendes tag

Adott egy lifebook amiben Ati 7500 videokártya van. De hőlégfuvos forrasztás után tökéletesen megy (előtte nem adott képet az volt a hibája), de a winyojával ami eddig volt benne bebootolja a windows xp t és mire a üdvözlő képernyőhőz érne ott feketeség fogadott.
Ujratelepitettem XP t gyorsan fel is ment tökéletesen megy, de amikor raknám fel az Ati catalyst drivert ez a szöveg fogad : "hogy nem egyezik a hardver a szotftverrel...."
Felraktam azt is ami előtte volt és azzal ment azzal se megy...
Semelyik verzioval se megy (magyarul nincs directx támogatásom :O )
Vezérlőpult rendszereknél felismeri videokártyát rendesen...
Ezt a hibát leszámitva tökéletes gyors kontakthiba mentes...

Valakinek van valami ötlet hogy okozhatja e hardverhiba ezt a folyamatot? :DD

[ Szerkesztve ]

(#3281) Athiss


Athiss
csendes tag

A felbontásom is jó 32 bit 1024 el.

[ Szerkesztve ]

(#3282) xcbiker válasza Athiss (#3280) üzenetére


xcbiker
addikt

a FS oldaláról letöltött driverrel sem megy?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3283) Athiss válasza xcbiker (#3282) üzenetére


Athiss
csendes tag

Egyikkel sem ment :(( plussz 2xer volt windows telepitve sp1 sp3
Olyan most mint amikor frissen feltelepited a windowst, mikor még standard vga modban van.
(Annyi különbséggel hogy nekem felismeri a kártya tipusát Rendszerek menüben) :((

(#3284) 20vica


20vica
csendes tag

Sziasztok!Tudja esetleg valaki,hogy Amilo pa 3553nak a videókáryája integrált e, vagy esetlegg cserélhető?köszi :))

(#3285) xcbiker válasza 20vica (#3284) üzenetére


xcbiker
addikt

Ha leveszed a fedelet a gép aljáról egyből kideríthető.
De ha jól emlékszem integrált.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3286) 20vica válasza xcbiker (#3285) üzenetére


20vica
csendes tag

Köszi.Honan fogom meg tudni milyen alaplap kell bele?

(#3287) xcbiker válasza 20vica (#3286) üzenetére


xcbiker
addikt

rossz a gép?

javításra át tudom venni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3288) VECSY


VECSY
csendes tag

Szia! Van egy régi (kb 5 éves) notebookom ami nem látja a biosban az odd-t tettem már bele vagy 4 félét és egyiket sem látja. Csak annyit ír a biosban h. disable. Windowsban viszont látja. Elszállt a windows és újra szerettem volna tenni.Segítsetek légyszi. :F

(#3289) Z86 válasza VECSY (#3288) üzenetére


Z86
őstag

A disable annyit tesz, hogy le van tiltva. Át tudod állítani enable-re?

(#3290) VECSY válasza Z86 (#3289) üzenetére


VECSY
csendes tag

Semmit nem lehet állítani.

(#3291) penge010


penge010
tag

Helloo!
volna egy fuji amilo k7600 notim !
a következő a gond volt benne egy gyári vinyó, amit nem tudtam telepíteni mert xp csak 7 gigát lát a 30ból.rá nyomok a partícionálásra kék halál
Ugyan ez a hdd linuxban 21 gigásnak látszik de nem formázható!
tettem bele egy másik vinyót azzal is ez a heléyzet az első hdd-ét gépbe tettem átalakítóval azt írta hohy lock with ata passworld ez mi lehet?
egyesek szerint ide vezőrlő hiba de a dvd olvasó jól megy benne ja idé-s a gép!
köszi Üdv

(#3292) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!
Sok notebook tulajdonos ismerősöm (HP,Dell, FuSi...) küzd olyan gonddal, hogy a 2-3-4éves notebook nagyon melegszik. Félve ugyan, de unokatesóm DELL vasát szétszedtem, és meglepően tapasztaltam hogy mint a kisujjal ujjperce akkora pormacskák voltak benne.
Kérdésem a következő:
Ti mit tesztek ellene?
A drágább (újonnan 200 000Ft-os) gépeknek is vannak ilyen gondjai?
Erre is vonatkozik a garancia? (ha mondjuk melegedés miatt kapcsol ki a gép?)
Köszönöm előre is: Huszi

www.dongosofor.hu

(#3293) xcbiker válasza huszi.gyb (#3292) üzenetére


xcbiker
addikt

Érdekes kérdés... :)
A válasz egyszerű: nem kell poros, állatszőrös helyen használni. Ha ez nem kivitelezhető, akkor a szennyezés intenzitásától függően időnként kitisztíani/tisztítatni.

A gari vonatkozik szerintem erre is...értsd: gari idő alatt tönkremegy...cserélik a megfelelő alkatrészt.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3294) xcbiker válasza penge010 (#3291) üzenetére


xcbiker
addikt

passwordos a hdd. Valaki lockolta, hogy ne férjenek hozzá.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3295) penge010 válasza xcbiker (#3294) üzenetére


penge010
tag

A passworlddal tisztábasn vagyok!
de egy másik vinyóval is ezt csinálja!

(#3296) 20vica


20vica
csendes tag

Hali! Érdeklődnék létezik e olyan, hogy egy laptopot töltőn hagyol és tönkre megy?Vagy elfolyik az aksi?Esetleg az alaplapot tönkreteszi?köszi :N

(#3297) Z86 válasza 20vica (#3296) üzenetére


Z86
őstag

A töltőn hagyott laptop nem megy tönkre, az akku nem folyik ki (azt a rossz minőségű alkáli elemek szoktak), az alaplap sem megy tönkre. Viszont az akkut néha havonta 1-2 alkalommal) használni kell, különben elromlik.

(#3298) Lestat3


Lestat3
csendes tag

Problémám lenne: Akkuról megy tökéletesen a gép de ha tápot rádugom akkor lefagy és nem indul ,(egyébként tölti az akkut.) A tápegység biztosan jó mert másikkal is ugyan ezt produkálja.
A fagyás a bios után a Windows logo megjelenésekor történik, egyszerűen nem megy tovább. A gép egy acer D250-es netbook. És ha a töltőt csatlakoztatom azonnal indul bekapcsológomb nélkül is. Segítséget előre is köszönöm.

(#3299) 20vica válasza Z86 (#3297) üzenetére


20vica
csendes tag

Ezer köszönet!!!!

(#3300) selenge


selenge
tag

hali+ lenne egy olyan gondom, hogy a notim - samsung r540 (1hónapos) ment reggel, bekapcsolva hagytam napközben és este mire hazaértem ki volt kapcsolva(töltőn volt)... nem tudom bekapcsolni, és nem is világít a töltés led

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.