Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2451) Atos23 válasza NEMO1968 (#2449) üzenetére


Atos23
senior tag

BIOS frissítés megoldotta. Van hozzá olyan BIOS, ami állandóan járatja a ventit.

Tipikus FUSI Bios megoldás a hardveres problémára. (Tudom, újabban minden cég szoftveres megoldással hozza helyre a hardveres hibát). :D

Szal egy órán át feltett fedlappal nyomtam a Burn in test + Prime 95 + Explorer ablakok összesítést, és nem kapcsolt le szerencsére. Innentől én nem furkálok, a tulaj baja, hogy olcsó retket vett :)

(#2452) Atos23 válasza jolti05 (#2446) üzenetére


Atos23
senior tag

Ja, érdekel. Ha fizetsz érte, átveszem :)

(#2453) Sir Gunar válasza Atos23 (#2451) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Ha az iPhone4-re gondoltál, akkor tudatom kamu, de min nagyon is túllihegett a történet, mert vannak páran használók a köreimben és és én is pont azon gondolkodom, hogy amint lesz rá keret veszek egyet, mert ez az első ami tényleg tetszik is!

(#2454) Atos23 válasza Sir Gunar (#2453) üzenetére


Atos23
senior tag

Arra is gondoltam, nem tagadom.

De számtalan notinál megfigyelhető a rossz hűtés kontra új BIOS állandó ventillátorral dolog. A legtöbb Fusi, pár viszont MSI, de Toshibánál is volt rá példa.

(#2455) Sir Gunar válasza Atos23 (#2454) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Persze mert a régiekkel nem volt ennyi gond, mivel nem alulra tették a beszívó nyílásokat, hanem oldalt és hátul voltak, azaz rendesen tudtak szellőzni mindig! Nem is értem miért kerültek alulra, mikor ez egy eszement ötlet, mert ha már hordozható akkor a lábára is teszi a használó mert kényelmesebb, de ugy hogyan hűljön!
van egy már 1.8 P4 -es inteles FS notim, már kövület és ki kellene pucolni a hűtését, mert sosem volt szerintem és néha már ez is kezd a túlmelegedés miatt leállni, meg nagyon ritkán nem indul a ventije! De ez tutira nem tervezési hiba, hanem a korral járó kosz-é!
Te tudsz vmi komoly okot arra miért tették át az "okosok" alulra a levegő nyílásokat?

(#2456) Atos23 válasza Sir Gunar (#2455) üzenetére


Atos23
senior tag

Az oka az élettartam tervezés. Ugyanúgy, mint a BGA toknak az alkalmazása. Egyik gyárnak sem éri meg a több tíz éves életciklus, hisz akkor nem vesz a User újat, de ezt már kiveséztük itt :)

(#2457) NEMO1968 válasza Atos23 (#2450) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hát tanultam belőle én is :D .
Negyed csepp a sűrűbbjéből :DDD .
Viszont ha már így összejöttünk,kérdeznék Tőled valamit,+mindenkitől.
Nekem is állandóan megy az 1ik ventim 1ACER TravelMate 2200 gépben.
Normális ez,vagy valami gond van?
A procihűtő ventivel nincs ilyen gond.Az kapcsolgat szépen,fix hőfokon tartva a procit.
Az a baj,sehol nem találok erről semmiféle infot.
A BIOS frissítést kihagynám,ha lehet,mert
1. amúgy nagyon klasszul működik minden.
2.nem értek hozzá.
Tudnátok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2458) Sir Gunar válasza NEMO1968 (#2457) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

ha kellően utána nézel és kérdezel a bios flash-nek (milyen bios, hogyan mivel flashelik, stb) akkor nem hiszem hogy olyan nagy gond lenne, én csak tudom rá ment néhány hónapom, hogy kiokosodjak a notimból, bár ott nem egyszerű flash-ről volt szó!
Szóval ha van frissebb esetleg érdemes elolvasni mivel nyujt többet mint az ami most van rajta! Egyre viszont figyelj nagyon, az alaplapi elem jó legyen, mert én pl amiatt szívtam 2 hónapot és addig nem is ment a gépem, majd egy szervizes, azota ismerős, akinek eszébe jutott ez a bibije lehet és igaza lehet, ezért nem indult el a flash után!
Gondolom az alaplapi chip-szett hűtése ami megy sokat, főleg ha a jobban melegedők fajtájából való! De tényleg érdemes sok helyen utána olvasni a gépednek, ha amugy elégedett vagy vele!
nálam gyárilag desktop proci forrt benne és nem is kicsit volt meleg, majd szereztem belöle egy mobil példányt és ahhoz hogy azzal menjen kellett a bios flash, meg ugye keresni bios-t, na ezek mind nem voltak egyszerűek és én még a biztonság kedvéért mivel foglalatban van a bios chip, szereztem egy tartalék db-ot, ha vmi bekrepálna közben (rossz biost rakok föl, stb), akkor legyen amivel ujra tudom indítani a vasat!
A bios-od típusa kell először is, majd a gyártónál meg lehet nézni van-e rá ujabb és mivel kell csinálni a flash-t! Elsőre ijesztőnek tűnhet, de érdemes utána nézni, ha pedig végképp nem mered csinálni, akkor vannak erre szakosodva a neten akik 5e-körül megoldják!

(#2459) NEMO1968 válasza Sir Gunar (#2458) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi,de ezzel is +vagyok lőve,mert sehol semmit nem találok a gépről.
Vagy nagyon ritka Mo.-on,vagy nagyon stabil,mert szinte sehol nem találkoztam hibaleírásokkal.
A magyar gépkönyvet is 1kolléga linkelte be ide valahonnan.
ACER honlapján van még róla valami,de angolból -5ös vagyok.
BIOS-t találtam ugyan hozzá,le is töltöttem,viszont leírást arról sem.
Így aztán nem tudom,mit tud ez(nagyon fapados),és mit az új.
Jól tippeled,a chipset hűtő megy mindig,de nem kéne annak is leállni néha?
Főleg ha nem terhelem a gépet.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2460) Sir Gunar válasza NEMO1968 (#2459) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Az Everest megmondja ki a gyártója a biosnak, ott gyártó oldalán pedig kell legyen hozzá flash program!
Az alaplapi chip-set attól függ milyen típusú, mert vannak amik sok hőt termelnek, vannak amik keveset, de a típusát ennek is az everest tudatja veled, mint még rengeteg adatot a felépítéséről, mi is van benne pontosan!

(#2461) Atos23 válasza NEMO1968 (#2457) üzenetére


Atos23
senior tag

Elvileg a Chipset nincs olyan hőingadozásnak kitéve terheléstől függően, mint a CPU, vagy a VGA, így hőmérséklete 5-6 foktól eltekintve konstans. Ezért akár állandóan is üzemelhet.

Ha bekapcsolás pillanatától kezdve folyamatosan teker a hűtő kikapcsolásig, akkor szinte biztos, hogy nincs szabályozása.

Ha csak bemelegedés után indul el, és utána nem áll le, akkor:
- koszos a hűtője
- kiszáradt a paszta a hűtőn
- hiányzik egy ventillátor szabályzó utility

(#2462) LALA_kiraly válasza LALA_kiraly (#2436) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

A BIOS volt a hibás. Egyszer csak beadta az unalmast és nem ment, csak felpörgött a gép.
Sikerült segítséggel vakon lefrissítenem, és most megy.
Hihetetlen egy hiba...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2463) Atos23 válasza LALA_kiraly (#2462) üzenetére


Atos23
senior tag

Ez is mák :) De a lényeg hogy működik :)

(#2464) drk88


drk88
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Toshiba L40-14h notim és a proci hőfokával nem vagyok kibékülve, windowsba egypár progi fut akkor 70-85 fokos ha pl. youtuben nézek egy videót akkor felmegy 90 fölé, ha pedig elinditok egy tök gagyi régi játékot akkor meg 100 fokos lesz hirtelen, és a hűtő csak pár másodpercre felpörgeti amíg visszahűti de utána megint vissza melegszik.

Lehet, hogy poros vagy nem tudom esetleg paszta nincs rajta ha egyáltalán notikon szokás rajta lenni :)

Valami ötlet? előre is köszi

(#2465) Sir Gunar válasza drk88 (#2464) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

A venti akkor végzi a dolgát rendesen!
Kérdés mennyi idős a notid és volt-e már pucolva a hűtő rendszer, ha igen mikor???
Nálam az asszonykám állandóan takarít és mégis hihetetlen mennyiségű finom port és szöszöket tud beszívni akár egy hónap alatt is, főleg mikor az ablak egész nap nyitva van!
Télen a por is kevesebb. Amugy lehet a vga-d dobja meg a hőtermelést, mert videonál és játékoknál azt terheled jobban. Ha régebben ezt nem produkálta akkor mindenképpen puculni érdemes elsőre, ha öreg a gép akkor érdemes esetleg ujra pasztázni is!

(#2466) drk88 válasza Sir Gunar (#2465) üzenetére


drk88
senior tag

Hát a noti 2 éves kb. de még nem volt szétszedve, de a teszteket olvasgatva 45-50 foknál alap használaton nem kéne feljebb menni, és már bekapcsolom a gépet 65 fokról indul nod elkezd frissülni felugrik 80-ra és beáll alap 75 fokra kb.

Meg nehogy már egy generally fapados játéktól kiakadjon a gép amikor annak a játéknak grafikai igénye egyenlő a nullával.

[ Szerkesztve ]

(#2467) NEMO1968 válasza Atos23 (#2461) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi!
Melegedés után nem áll le.
Viszont hadd kérdezzem +,(nem piszkálás).
Láttál ilyen gépet szétszedve?Bocs,de nincs az a szervizes,aki minden típussal találkozott már.
Csak azért,mert érdekes hűtője van,és akkor nem fáradok képpel,hogy jobban el tudjam magyarázni.
Itt 1edül a procit lehet pasztázni,amit tavasszal csináltam tisztítással 1bekötve.
Innen két hőcsövön megy a hő 2 hőcserélő felé,amin a ventik hideg levegőt nyomnak át.
A ventik el vannak választva 1mástól aerodinamikailag,tehát nem tudnak rásegíteni 1másra.
A ventik szívónyílása alul van.
Ha a 3.ik eset áll fenn,azzal mit lehet kezdeni?
Szerviz?

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2468) NEMO1968 válasza Sir Gunar (#2460) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi Neked is.
EVERST-el már átnéztem párszor a gépet,de most a nyavaja tudja fejből.
Akkor majd nyomozgatok kicsit.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2469) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Helló,

Van egy Dell Latitude D630 típusú notim. Használom rajta az ujjlenyomat ellenőrzést, amihez anno fel kellett rakni az Embassy security suite nevü csomagot hogy működjön. Az oprendszer Windows 7 32 bit.

Egészen kb 2 héttel ezelőttig hibátlanul működött a ujjlenyomat ellenőrzés, ekkor azonban valami változott, onnantól kezdve nem megy. Azt írja ki a bejelentkezési képernyőn, hogy csatlakoztassam az ujjlenyomat scannert. Eszközkezelőben letiltottam, majd engedélyeztem a cuccot, de ez sem segített.
Arra gyanakszom hogy valamilyen Win 7 frissítés rontotta el, mert rémlik hogy mintha pont akkor rakott volna fel valamit. Az oprendszer legális, céges.
Van valakinek valamilyen ötlete, mi történhetett, illetve hogy lehetne megjavítani?

Köszi a válaszokat.

(#2470) Sir Gunar válasza NeoExDeath (#2469) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Nem akarok vészmadárkodni, de a W7 azon kívül hogy remekül használható, nálam is időnként nem lát dolgokat, majd a következő bekapcsolásnál megint látja! Próbáld az eszközkezelőből levenni majd ujra telepíteni!

(#2471) Lacika2332


Lacika2332
csendes tag

Sziasztok.
Asus notebookomnál kicsomagolásnál sikerült eltörni a zsanért fedő műanyagot. Szerintetek kicserélik szervízbe, vagy esetleg ilyet nem lehet valahol venni?

(#2472) NEMO1968 válasza Lacika2332 (#2471) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Sztem várj vele pár napot,és vidd vissza.
Tudtommal gariban ezt is cserélik.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2473) Atos23 válasza NEMO1968 (#2467) üzenetére


Atos23
senior tag

A Utility egy alap program :) Ez a harmadik eset, amit kérdeztél.

Pl Chipset driver, Eco driver, vagy hasonló. Nem feltétlenül driver felsorolásban szerepel, lehet más alap szoftver is, ami a ventit szabályozza Windows alatt.

Nem hiszem, hogy szervíz kellene a setupjához.

Nem láttam még ilyen gépet szétszedve.

(#2474) Atos23 válasza Lacika2332 (#2471) üzenetére


Atos23
senior tag

szervizrendeles@hrp.hu

Asus alkatrészeket itt tudsz érdeklődni-rendelni.

Szerintem nem fogják cserélni garban, csak ha a fedlap törött.

(#2475) Lacika2332


Lacika2332
csendes tag

Köszi a válaszokat, először azért visszaviszem, azt meglátom mit mondanak.

(#2476) Duree válasza Lacika2332 (#2471) üzenetére


Duree
veterán

Ha megmondod milyen Asust vettél,lehet tudok segítenio

duree54

(#2477) NEMO1968 válasza Atos23 (#2473) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi a segítséget.
A setuphoz tényleg nem kell szerviz azért :D .Ezt még +próbálom majd.
Csak azt hittem,más gond is akadhat.
Annál is inkább,mert mint írtam,a procihűtő viszont jól viselkedik.
Akkor ha ráérek,lehet hogy teszek fel 1 képet róla.
Ki tudja,még talán okosabbak is leszünk utána.
Még 1szer köszi mindenkinek.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2478) tomic


tomic
addikt

Tud valaki egy olyan szervizt ahol egy dell notiban a töltő bemeneti kis dugót átforrasztanák. Az új megvan. Priviben ha kérhetném a szerviz címét.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2479) Atos23 válasza NEMO1968 (#2477) üzenetére


Atos23
senior tag

A chipset drivert, valamint az Acer empowering-energy saver és stb progikat mindenképpen tedd fel a fotókészítés előtt.

(#2480) Lacika2332 válasza Duree (#2476) üzenetére


Lacika2332
csendes tag

A notebook típusa: ASUS K50ID-SX069D

[ Szerkesztve ]

(#2481) nancsik


nancsik
tag

sziasztok.van egy fujitsu pa3553 notim.telepíteni akartam,és kb a telepítés 3-dik percénél kikapcsol a noti.már mindent megpróbáltam,másik vinyó ,másik ram,másik op redszer ,de hiába.a venti tiszta,és a pasztázás is ok.beleraktam egy másik fujitsuból kivett vinyót,kész rendszerrel.miután bekereste a win 7 a szükséges drivereket,sajnos előbb elmegy a kép a notiról,és utána kb 30mp után kikapcsol.azota ha bekapcsolom a notit,kb2,3perc után kikapcsol.mi lehet a gond.elöre is köszi a válaszokat :R

nancsik

(#2482) mr dj


mr dj
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segitséget szeretnék kérni!
Van nekem egy Amilo 1703as laptopom,az a gondom vele, hogy mindig elfelejti a (SATA)vinyot (vagy bekapcsolásnál nem lássa vagy müködés közbe megy el) a vinyo az jó mert másik laptopba orákig ment hibátlanul!
Mi lehet a gondja?
Mivel orvosolhatom itthol(kontaktspray nem váltbe)?vagy szerviz?és mennyibe fájna ez nekem? :O

Elöre is köszönöm!

:R :R

(#2483) mr dj válasza mr dj (#2482) üzenetére


mr dj
csendes tag

Ja még hozzá tenném hogy a jack dugóba bedugom a fülest vagy bármit és nem szolal meg, csak a beépitett ezt. hogy lehet javitani?

(#2484) Atos23 válasza mr dj (#2483) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerintem HDD vagy kontakthiba. Nem javaslom a kontakspay-vel való eláztatást. Általában FSC-nél ha van, akkor az közdarab szokott hülyéskedni a gép és a HDD között.

Az, hogy látszólag megy a HDD, semmit sem jelent. Le kell tesztelni.

A jack dugós történet driverprobléma.

[ Szerkesztve ]

(#2485) mr dj válasza Atos23 (#2484) üzenetére


mr dj
csendes tag

Nem áztattam el a kontakspray-vel fültisztittora fujtam és azzal töröltem meg.
Azzal "közdarab"al mit tudok csinálni?egyáltalán miaz pontosan?
az a dugo ami a gép alaplajárra van forrasztva és arra kell dugni a vinyot?
Köszi

(#2486) Duree válasza Lacika2332 (#2480) üzenetére


Duree
veterán

Megrendeltem neked a zsanértakarót,pár nap alatt megjön,szólok

duree54

(#2487) NEMO1968 válasza Atos23 (#2479) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi,+próbálom akkor.
Most +terheltem kicsit a gépet,a proci ventije is bekapcsolt.
További terhelésre felpörgött mind a2,majd lassultak,a procié le is állt,de az a bizonyos nem hajlandó.
Végül is hangja nincs,csak a szélzaj hallatszik,tehát nem zavaró.
De ha 1szer lehet kímélni a ventit,akkor miért ne?
Elég régi típus ez már(4 éves),és vagy kapok hozzá,vagy nem.
A barkács lenne az utolsó,amit szeretnék,de benne van a pakliban.

A jack dugós storyhoz
Biztos hogy driver?
A füles beépített átkapcsolás nem mechanikus,mint bármilyen közönséges HI-FI-ben?
Nálam igen,és ha 1szer +szólal valamelyik,akkor szólni kell a másiknak is.
Kivéve ha vezetéktörés,kontakthiba,vagy más egyéb van.
Nekem pl.a hangszórócsatlakozó csúszott 1szer le.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2488) Atos23 válasza mr dj (#2485) üzenetére


Atos23
senior tag

Az úgy okés. Ha forrasztva van, nem gázos. Teszteld le a HDD-t mindenképpen.

(#2489) Atos23 válasza NEMO1968 (#2487) üzenetére


Atos23
senior tag

Engem még a venti szélzaj is zavar :) Biztos hogy valami kapcsolgatja azt a ventit a gépedben, hiszen csak bemelegedés után indul meg.

Jack: A Fusiknál tipikus, hogy Windows által felismert driverrel nem kapcsol át a füles. Az én Aceremben pl optika van a Hang Jacknél, nem mechanika.
Nyílván notija válogatja, én csak elmondtam a leggyakoribb jelenséget, amit otthon valószínűleg egy driver telepítéssel tud kezdeni. Persze lehet törött, szétesett a csati is, de az már más téma javítás szempontjából.

(#2490) Fapuma86


Fapuma86
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba A200-as notebookom, újonnan telepített Win7-tel. A helyzet az, hogy az eddig tökéletesen működő telepre azt írja a rendszer, hogy "csatlakoztatva, nem töltődik". Van esetleg ötletetek hogy oldható meg a probléma?

Köszönöm!

(#2491) Atos23 válasza Fapuma86 (#2490) üzenetére


Atos23
senior tag

(#2492) mr dj válasza Atos23 (#2488) üzenetére


mr dj
csendes tag

A régi HDD-vel is csinálta, hogy hol müködöt hol nem,mivel az a vinyo szar igy vettem másikat. Ez a vinyo 100%os a HD sentinel szerint 25napot ment
ugy felismeri a vinyot,hogy az tapi pad mellett megütöm a géppet, de ha már megmozgatom vagy elkezdek pl:játszani akkor lefagy elfelejti a vinyot:S

Megoldás?LÉCCY!!! :( :(

:R :R

(#2493) Atos23


Atos23
senior tag

Akkor most Én kérdezek: Valaki nem tudja véletlenül, hogy az Acer 7520G és a 7720G alaplapja megegyezik fizikai dimenziókban? Ugye a 75-ös AMD, a 77 Intel, de vajon fizikai elrendezéseik a periféria csatlakozókhoz megegyezhetnek?

(#2494) hababba


hababba
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy ASUS K52JR-SX101D típusú notebookom, nagyjából fél éve vettem és eddig hibátlanul működött. Ámde! Reggel kapcsolnám be, de a gép csak odáig jut el, hogy beindul és még csak az ASUS főmenüt se hozza be, se hang se kép se semmi. Alul a ledek közül is néha cask az állapotjelző világít, néha még a Caps + Num lock jelzők...

Fogalmam sincs mi lehet a baja, aki tudja annak előre is megköszönöm ha tájékoztat :D

(#2495) Atos23 válasza hababba (#2494) üzenetére


Atos23
senior tag

Akku ki és be, ha nem jön be, mehet gariba :)

(#2496) hababba válasza Atos23 (#2495) üzenetére


hababba
csendes tag

Hát már sajnos milliószor próbáltam az akkut cserélgetni, lekaptam a hátulját, hogy megnézzem valami besült-e... akku nélkül kábellel próbáltam már.. de még mindig semmi :\ hát akkor sajnos marad a gari..

(#2497) tomic


tomic
addikt

Tud valaki egy olyan szervizt ahol egy dell notiban a töltő bemeneti kis dugót átforrasztanák. Az új megvan. Priviben ha kérhetném a szerviz címét.
Köszi.

(#2498) NEMO1968 válasza Atos23 (#2489) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi!
Ettől csak még zavarodottabb lettem :F .
Tényleg nem tudom,mitévő legyek.
Valójában azt sem tudom,mit hűt a másik venti.(chipset,videokari,vagy mi a fene)
Ahogy írtad,chipsetnél lehet normális az állandó működés,csak így hamar kihal a venti.(esetleg sürübb karbantartás)
Viszont terhelésre felpörög,amire +azt írtad,hogy chipsethűtésnél nem jellemző? :F
Mind1,egyenlőre így marad.
Möszi még 1szer mindenkinek.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2499) NEMO1968 válasza hababba (#2496) üzenetére


NEMO1968
őstag

Méghozzá minél előbb,annál jobb.
Valszeg az alaplapnál halt be valami.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2500) Atos23 válasza NEMO1968 (#2498) üzenetére


Atos23
senior tag

Notinál egyébként nem szokás a Chipsetet külön hűteni. Van rá példa, de nem szokásos :)

Általában a Chip és Cpu megy egy hűtőn, a VGA pedig másikon. Na meg variációk sora lehet még, de ezek szerint esélyes a VGA hűtés az általad elmondottak szerint.

Ha nem sima integrált S3 vagy Intel van benne, hanem mondjuk Ati Radeon vagy Nvidia akkor még esélyesebb. :)

Pl. A Burn in test-el külön meg tudod hajtani CPU-t.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.