Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#3951) Hunter2 válasza kyle_ (#3949) üzenetére


Hunter2
addikt

próbálj a gyártó oldaláról leszedni egy újabb drivert ha ezt eddig még nem tetted meg. esetleg valami beállítási hiba. ha nem akkor vidd vissza garba a gépet.

(#3952) Atos23 válasza pista1235 (#3950) üzenetére


Atos23
senior tag

Az ebayes akkuk 80%-a szar. Az eredeti 35K körül van.

Vegyél utángyártottat az akkuk.hu-tól, bár nem tudom van-e rá 24K-d.
Ha nincs, abban az esetben inkább gyűjtögess, de ne vedd meg az ebayes retket.
20-25eFt alatt nincs rendes akku.

(#3953) thomasxxx válasza AMD Power (#2) üzenetére


thomasxxx
csendes tag

Hello!

Egy Toshiba satelit pro l300-24P laptopról lenne szó.
Kb 2 éves mindene tökéletes, kivéve 1-et
pár betűt duplán ír, pl lenyomom a "t"-t mellé ír egy "ü"-t, és üre is ugyan ez, és még pár billentyű páros, g-ő, 5-ö, space-F7. Szervizben volt kicserélték a billentyűzetet, de a hiba akkor sem állt helyre. Viszont valami kontakt spray-el, lefújták akkor nem javult meg, de mikorra hazavittem megjavult. Ilyen volt már régen is hogy megjavult egy időre. Ám váratlanul 1 hónap után újra előjött a hiba. Szétszedtem megpróbáltam én is WD-40-el befújni, semmi eredménye nem lett.
A gép viszont usb-s billentyűzettel viszont tökéletes.

Esetleg valami ötlet a hibára ? Esetleg valaki aki javítását vállalná?
Vagy érdekelne kijelzőhibásból bontott alaplap.

(#3954) Hunter2 válasza thomasxxx (#3953) üzenetére


Hunter2
addikt

a wd40 meg a kontakt spray rohadtúl nem ugyanaz a kategória. :U

(#3955) gt007 válasza pista1235 (#3950) üzenetére


gt007
tag

Én és a batáti körömben is több ember vásárolt már Hongkong-ból akkut. Nekem jó a tapasztalatom, még sosem volt vele probléma, és max 2 héten belül megérkezett.

Üdv gt007

(#3956) lehel22


lehel22
tag

Sziasztok

Dell inspiron N7010 laptopnal a caps lock es num lock billentyuk furcsan viselkednek.Masodpercek eltelnek mire reagal ha lenyomom valamemlyiket.Mintha pillnatokig lefagyna. Van valakinek barmi otlete mitol lehet ez?
Vlaszokat elore is koszonom.

(#3957) dolezsal


dolezsal
tag

Különös problémával fordulok hozzátok.
Amikor bekapcsolom a pavilion dv5-ösömet nincs HP logo, majd windows embléma töltés, csak a bejelentkező képernyő. Néha az sem, csak ha le majd visszahajtom a kijelzőt.(Van amikor kijelző jobb széle fekete csik, alul tálca elmosodva három centin és 1024x768, de ez is megoldodik többszöri le-felhajtással) A fura, hogy ha hibernálom a gépet és indítom, akkor rendesen bejön az asztal. Valami ötlet? Ha szerviz, mennyibe kerülhet a javítás?
Köszi előre is!

(#3958) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

ASUS X51R notebookot (5 éves) összekötöttem a 2 éves LG HD ready-s LCD TV-vel VGA kábellel. Amit csinálok a számítógépen megjelenik a TV-n. De amikor filmet játszok le a laptopon csak egy fekete képernyőt ad a TV, míg a laptopon látszik és megy a film. A TV-n eközben hátul egy piros LED világít.
Próbáltam Windows media playerrel, VLC media playerrel, más fajta avi-kkal, kábel megigazítással, TV kalibrálással de semmi. Kérlek segítsetek. Elromlott a TV?

(#3959) jahatpersze válasza dolezsal (#3957) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Nem a javítás a drága hanem az új kijelző (25eFt) , ha az a baja. Ez csak egy tipp.
A HP logo , lehet hogy nincs a BIOS-ban beállítva hogy mutassa, vagy ha eddig mutatta és sosem jön elő, akkor az is ciki.

[ Szerkesztve ]

(#3960) gt007 válasza dolezsal (#3957) üzenetére


gt007
tag

Talán szalagkábel, vagy VGA érintkezési hiba lehet.

jahatpersze

Talán a TV-d nem támogatja a film felbontását, és ezért nem jelenik meg semmi.
Próbáld ki egy kis felbontású videóval.

[ Szerkesztve ]

Üdv gt007

(#3961) Hunter2 válasza jahatpersze (#3959) üzenetére


Hunter2
addikt

ez majdnem 100% hogy nem lcd hiba, szalagkábel vagy rosszabb esetben vga ami a HP dv szériákra igencsak jellemző.

(#3962) jahatpersze válasza Hunter2 (#3961) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

A szalagkábelt tudják kijelzőcsere nélkül javítani? Ha a vga integrált akkor még rosszabb a helyzet, Tudtommal majdnem minden vga integrált.

(#3963) gt007 válasza jahatpersze (#3962) üzenetére


gt007
tag

Nem minden VGA integrált, de a készülék típusod alapján a neten utána nézhetsz.
A szalagkábelt külön is tudják cserélni, de lehet az is, hogy csak kicsúszott és meg kell igazítani, bár ez ritka.

Üdv gt007

(#3964) prezson válasza gt007 (#3936) üzenetére


prezson
tag

Szervussz! Köszönöm, úgy teszek.

(#3965) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Van egy Asus K52Jr tipusú laptop. A ventilátora megállt és nem működik . Amikor bekapcsolom fordul 5-10 talán és megáll. Mit tudok tenni esetleg vagy komplett hűtő csere? Valami boltott ha tudtok ahol olcsón lehet hozzájutni persze csak új érdekelne. Köszi előre is a segítséget és a hozzászólásokat :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#3966) gt007 válasza NÓPARA (#3965) üzenetére


gt007
tag

Szia.
Elég ventit cserélni benne, de addig ne is használd, nehogy túlhevüljön valamelyik chip.
Itt van egy, nem azért, hogy megvedd, de a leírás alapján az X52 ventije is jó hozzá.
Notebook bontókban érdeklődj, ott talán találsz bontott ventit.

Üdv gt007

(#3967) NÓPARA válasza gt007 (#3966) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Köszi a linket :) Nagyon ugy nézem hogy az enyémben is ilyen van amit linkeltél de én még nem vásároltam külföldről:( Gondoltam magyar boltokra hogy onnan rendeltem volna meg :) De így is köszi a segítséget :)

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#3968) gt007 válasza NÓPARA (#3967) üzenetére


gt007
tag

Nagyon szívesen. Biztosan kapsz itthon is, csak keresni kell :)

Üdv gt007

(#3969) jahatpersze válasza gt007 (#3960) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Egy 320x240-es felbontású 15 fps-es avi-t sem jelenít meg a TV. Valami ötleted van még?

(#3970) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Javítok egy TOSHIBA NB250-et és lenne egy kérdésem, hátha valaki belebotlott már.

Szóval a kedves rokon kikapcsolta a Wi-Fi -t Fn+F8 -al és nem lehet az Istennek sem visszakapcsolni.

A gyári Win7 starter van fent 1.70 -es BIOS és friss Toshiba VAP drivercsomag, de mindezek ellenére nem megy a dolog.

Köszi előre is a segítséget.

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#3971) dolezsal válasza gt007 (#3960) üzenetére


dolezsal
tag

És ha ezek közül valamelyik a probléma az mennyire drága?

(#3972) bela23ah


bela23ah
csendes tag

-ASUS K52F EX512D notebook
- 2011. július 25.
-Bekapcsolás után nem futtatja az operációs rendszer telepítő CD-jét, és valami FreeDOS jelenik meg. Valamint ezt írja ki: Failure! No IDE/ATAPI Drives found!
-nem volt még javítás

előre is köszi

(#3973) Atos23 válasza bela23ah (#3972) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszönjük a tapasztalataid megosztását, most már ASUS-t biztosan nem veszünk. :D Ha kérdésed van, tedd fel bátran. Az sem baj, ha emberekhez méltóan.

[ Szerkesztve ]

(#3974) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Asus K52JR a gép :) A gép egy idő után fel melegszik és akkor lefagy :( a ventije megy már szerencsére mert megnézték és sikerült beüzemelni:) Eléri a 50fok körüli értéket( szoftveres mérés) és elkezd lefagyni a képernyője :( Valami ötlet ? Előre is köszi a segítséget:) :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#3975) Hunter2 válasza NÓPARA (#3967) üzenetére


Hunter2
addikt

a magyar boltoknál számíts egy tizenpárezer+áfa ára. ;)

bela23ah

Nemes egyszerűséggel nem látja a dvd meghajtót ls a gyárilag telepített rendszert indítja el. Remélem nem winxp-t akarsz rá rakni, win7-el próbáld vagy usb-ről.

[ Szerkesztve ]

(#3976) gt007 válasza dolezsal (#3971) üzenetére


gt007
tag

Nem tudom. Szerintem a szalagkábel 5-6000 Ft lehet. VGA az akár 30 is.

Üdv gt007

(#3977) gt007 válasza NÓPARA (#3974) üzenetére


gt007
tag

Nem a képernyője fagy le, csak kimerevedik a kép :)
Véleményem szerint VGA hiba lesz. A VGA chip felmelegszik és lefagy.

Üdv gt007

(#3978) Evilangel válasza jahatpersze (#3969) üzenetére


Evilangel
tag

Tehát mindent látsz a tv-n, csak a filmet nem? Milyen oprendszerrel? Talán az overlay módot csak egy képernyőn tudja. SMPlayerrel próbáld meg úgy, hogy a Video menüben a másik képernyőt választod ki.

(#3979) jahatpersze válasza Evilangel (#3978) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Csak a filmeket nem látom rajta. De a youtube-ot igen. Windows XP SP3 winver 6.1-es . 512MB RAM-hoz nem tudok Win7-et felrakni. Furcsa módon eddig még mentek rajta a filmek , aztán lecserélték a UPC dobozt és talán azóta nem mennek. De ez nem biztos. Délután megnézem, hogy megy-e SMPlayerrel.

(#3980) BalooTM válasza Atos23 (#3952) üzenetére


BalooTM
tag

Hali!

Nincs annyi, 26-27-ből meg lehet úszni (9 cellásat), és ezekre ha normális helyen veszed, akkor 1 év a gari.

Üdv,
Baloo

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#3981) NÓPARA válasza gt007 (#3977) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Lehet hogy igazad van annyira nem értek hozzá :( Akkor azt kérdezném hogy a VGA chip hibát hogy lehet megszüntetni(vagy orvosolni)? De mikor kimerevedik a kép utána várunk vel kb 5percet és utána megint jó minden. A szoftver szerint 53-56fok között kimerevedik a kép. Lehet hogy csak szakszervíz tudja majd megoldani a problémát? Köszi előre is a válaszokat :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#3982) NÓPARA válasza Hunter2 (#3975) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!

Köszi a választ :) :R valamit muszáj kezdenem majd vele mert mikor felmelegszik megáll minden rajta :(

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#3983) gt007 válasza NÓPARA (#3981) üzenetére


gt007
tag

Ha javítani kell, mindenképpen szerízbe kell vinni. Lehet a VGA, vagy akár az alaplapi chip (északi, vagy déli híd) lazult le a túlmelegedéstől. Ezt vagy tudják orvosolni szervizben, vagy alaplap cserét fognak javasolni. Nem olcsó mulatság.
Azért a helyedben lehet megpróbálnék lementeni róla mindent, és újra telepíteném, hátha csak valami alkalmazás hiba okozza, bár ennek nem sok esélye van, de hátha.
Ellenőrizd a HDD-t is (HD Sentinel), nem e bad sectoros, mert attól is fagyhat!
A memóriát is teszteld le!

[ Szerkesztve ]

Üdv gt007

(#3984) NÓPARA válasza gt007 (#3983) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!

Van még garancia a gépen mert 2 év az ASUS gépre ha jól tudom :) Most beszéltem a kereskedővel és javasolta vigyembe megnézi és utána többet mond. Gondolom ha komolyabb hardver csere is lenne akkor is ingyen kéne csinálni neki.Annyira fontos dolog nincs rajta mert mindet tudom újra pótolni de azért köszi a segítséget:) Mondjuk a HD- Sentinelt megint csak nem vágom de majd mondom a kereskedőnél hogy nézzen már utána.A memória gondolom hogy jó mert két napja tetettem be és akkor lett ellenőrizve hogy fel ismeri a gép. Emiatt merem írni hogy talán jó lehet:) Köszönöm a segítséged meg aki még próbált segíteni :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#3985) Hunter2 válasza NÓPARA (#3984) üzenetére


Hunter2
addikt

"Mondjuk a HD- Sentinelt megint csak nem vágom "

Google ;)

Ha nem öntöttél bele semmit és nem ejtetted le a gépet (és az látszik is) akkor kötelesek garanciában megcsinálni. Mondjuk egy újratelepítést tényleg megpróbálhatnál,ha bga hibás lenne a gép akkor a "lemerevedésből" nem jönne vissza hanem csak simán fagyna.

(#3986) Djfles


Djfles
csendes tag

kicsi a latop jobb:)

(#3987) Djfles


Djfles
csendes tag

lol
lolololololllolodasf,adklgjepkwgjdklérzguw

(#3988) gt007 válasza NÓPARA (#3984) üzenetére


gt007
tag

A HD Sentinelt innen letöltheted. Feltelepíted és kész, már látod is a HDD-d állapotát. A garanciához nincs köze. Érdemes ellenőrizni, mert ha a HDD rossz, azt nem biztos, hogy garanciában cserélik, csak akkor, ha nagyon rossz a kondíciója.

Üdv gt007

(#3989) Hunter2 válasza Djfles (#3987) üzenetére


Hunter2
addikt

ezt fjezd be vagy gyorsan kiszórnak innen. ;)

(#3990) unclefucka


unclefucka
senior tag

Erre a hibára esetleg valaki?

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#3991) gt007 válasza unclefucka (#3990) üzenetére


gt007
tag

Erre nem tudok mit mondani. Próbálj meg várni az FN F8 lenyomása után egy percet, hátha lassan kel életre, ilyet már láttam.
Esetleg nézd meg, hogy a BIOS-ban nem e lehet beállítani, hogy bekapcsoláskor aktív legyen a wifi.
Az sem kizárt, hogy hardver hiba.

Üdv gt007

(#3992) unclefucka válasza gt007 (#3991) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszi, megpróbáltam ezeket, de egyik se jött be. :(

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#3993) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Hali!

Ma bevittem a gépet és elküldik a szervízbe:) Utána majd ha megkapom többet tudok írni hogy mi volt a baj :) Köszönöm mind azoknak akik hozzászólásukkal segítettek:) ) :R :R majd jelentkezem amikor kész a gép.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#3994) jahatpersze válasza Evilangel (#3978) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

SMPlayerrel sem megy, mégcsak nem is látom a képernyők között a TV-nek megfelelőt.

(#3995) Balage85


Balage85
tag

Üdv!

Adott egy HP nx6325 notebook. Ismerősnek már vagy egy ugyanilyen és külső monitorról használják, mert nem jó a kijelzője. Valószínű ez típushiba, csak nem tudom eldönteni, hogy a kábel vagy az inverter a rossz. Szétszedtem a monitor körüli keretet, megmozgattam a kábelt, aztán jó volt kb addig amíg betöltődött a windows. Kép van, mert halványan lehet látni, csak a megvilágítás hiányzik.

(#3996) Hunter2 válasza Balage85 (#3995) üzenetére


Hunter2
addikt

ha a megvilágítás hiányzik akkor az inverter a rossz.

(#3997) Arcszesz02


Arcszesz02
csendes tag

Sziasztok!
ASUS EeePC 1000H Netbook-om van, eredetileg Win XP volt rajta, tökéletesen működött egy másfél évig miután behalt a rendszer, és úgy gondoltam hogy ha újra rakom az op. rendszert akkor Windows 7-et rakok rá. Így is lett.
Problémáim: - a drivers CD nem kompatibilis Win 7-re, még a kompatibilitási programmal se működik.
- Az fn gombsoromból nem működik csak 3 gomb a 10-ből, még akkor is hha a Num LK be van kapcsolva. És már próbáltam erre tölteni drivert a netről de semmi siker
- A Bluetooth drivert sikerült feltennem, de azt írja ki a gép, hogy nincs eszköz a gépbe. Pedig nagyon is van.
- És a WebCamot se érzékeli a gép, és nem is találtam hozzá drivert.

Előre is köszönöm a segítségeket!

(#3998) Hunter2 válasza Arcszesz02 (#3997) üzenetére


Hunter2
addikt

a drivereket szedd le az asus oldaláról, ha nem megy vidd szakemberhez az megoldja. Azt kizártnak tartom hogy ne lennének driverek win7 alá.

(#3999) Atos23 válasza Hunter2 (#3996) üzenetére


Atos23
senior tag

Vagy az alaplap inverter meghajtoja, vagy a kabel, vagy a fenycso. Csunya csalodasok lehetnek egy uj inverter vasarlasanal.

(#4000) Hunter2 válasza Atos23 (#3999) üzenetére


Hunter2
addikt

mondjuk ilyen régi géphez bontva elég olcsón lehet találni, nagyot nem tud bukni rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.