Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2951) dolezsal válasza NEMO1968 (#2949) üzenetére


dolezsal
tag

Külső monitoron semmi gond nincs. Csak a laptop beépített SEIKO kijelzőjén... De ritkán szerencsére, nem állandóan, szóval, ha rohannék szervizbe és mutatni akarnám nem tudnám. Másik kérdés, az normális, hogy a proci hütöventijétől néha ilyen nagyon magas frekvenciás hang jön? Néha egész periódikus, néha összevissza. Mint ha valamilyen vezérlés kapcsolna ki be... Fura. Idegesítő a hang. Túl jó a fülem:P
Mellesleg ha megadná magát a kábel az mennyibe fáj?

Köszi a választ!

(#2952) Atos23 válasza mozesgy (#2950) üzenetére


Atos23
senior tag

Mert miből különbözik ez a többi laptoptól, hogy olyannyira különleges legyen a telepítés mivolta? :)

(#2953) Atos23 válasza dolezsal (#2948) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerintem kijelzőhiba.

(#2954) NEMO1968 válasza dolezsal (#2951) üzenetére


NEMO1968
őstag

Kábelcsere 5-10k között szokott lenni.
Ventid lehet hogy kezd csapágyas lenni,azért sípol.(ill.még csak halkan nyikorog inkább)
Ha könnyen hozáférsz,és van 1kis kurázsid,+próbálhatod +olajozni valami műszer vagy varrógépoljjal.
1etlen pici cseppecske is elég.
Legalább kiderül,onnan jön-e a hang,vagy valami más gubanc van.
Ártani nem fog neki,az biztos :D .
Mennyi idős a masina?

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2955) dolezsal válasza NEMO1968 (#2954) üzenetére


dolezsal
tag

februárban lesz két éves... igazából nem hiszem, hogy csapágyas, mert ciripelő hangja van nem nyikorgo. Szóval elektronikus a hiba tárgya. Nem nagyon merem szétszedni...
Amúgy a kijelző már fél évesen is produkálta a hibát. Azóta egyre gyakrabban.

(#2956) SeniorTilla válasza dolezsal (#2955) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor azonnal szervizbe vele! Már hamarabb meg kellett volna tenned, ez valszeg kijelzőcsere lesz (90%).

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#2957) Atos23 válasza SeniorTilla (#2956) üzenetére


Atos23
senior tag

Mindenképpen sokat ér vele, ha "azonnal" szervizbe viszi az egy év garis HP notebookot két évesen, talán 80-90K-ból a kijelző és venticserével együtt szerencsés esetben megússza...

De biztosan tisztában vagy a HP garijával, minőségével, alkatrészáraival, jellemző hibáival, hiszen aláírásod szerint ezt az ipari hulladék márkát forgalmazod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2958) Enduro25


Enduro25
csendes tag

Sziasztok!

Egy Dell XPS M1530-cal adódott egy kis probléma. A laptopot néha külső monitorral is használom, eddig minden gond nélkül. Majd egy sikertelen GTA 4 indítás után újra indítottam a gépet, de ekkor már 1024x768-ba állt be a felbontás és ezt is adta ki natívnak (22"-os Samsung T220HD-n). Ezután próbáltam a laptop saját kijelzőjével, de semmilyen képet nem ad, mintha nem is lenne. A külső kijelzőt érzékeli belső kijelzőnek.

Lefuttattam egy Dell diagnosztikát, és ezt az eredmény kaptam:

Error Code 2000-0321

LCD EDID - unable to access EDID EEPROM

Újraraktam a grafikus kártya driverét, de semmi sem változott.
Ja és az eszközkezelőben a monitor nem PnP monitorként jelenik meg.

Valaki látott már ilyet, nem tudjátok mi lehet a gond?

Előre is köszi!

(#2959) Duree válasza Enduro25 (#2958) üzenetére


Duree
veterán

A notebook kijelzöjének van egy biosza ami tartalmazza az összes infot ami szükséges az lcd panel meghajtásához.Ez a biosz eeprom ment tönkre vagy kiürült.Elviekben ha csak bioszolni kell az nem gond,de nem egyszerü megoldanide ha az eepromot kell cserélni az már igen,de elviekben az is megoldható.

duree54

(#2960) Duree válasza mozesgy (#2950) üzenetére


Duree
veterán

Ezt nem értem miért lenne más mint a többi.Ha nem tudnak windowst rakni rá akkor szinte biztos,hogy valami hardwares baja van.Én a HDD-re tippelnék

duree54

(#2961) Enduro25 válasza Duree (#2959) üzenetére


Enduro25
csendes tag

Köszi szépen!
A kijelzőt bioszolni hogyan lehet, nincs valami leírás erről?
Amúgy a gépen megvannak az EDID fájlok, a külső, és a belső monitoré is.

(#2962) Atos23 válasza Enduro25 (#2961) üzenetére


Atos23
senior tag

3 év nemzetközi gari van rá, szerintem vidd vissza, nem érdemes kisérletezni vele.

(#2963) mozesgy válasza Atos23 (#2952) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Én is erre lennék kíváncsi.
Itt vác-on egy szervizes azt mondta, csak gyári külső meghajtóval lehetne megcsinálni, ami egy dokkolóban van, és azt is csak gyári tosiba kébellel összekötve, és a gyártó álltal biztosított rendszerrel.
Jelenleg olyanokat ír ki, hogy én sem láttam olyat.
Ha csatlakoztatott csak egy pendrive-ot, felismeri, de nem tud vele semmit kezdeni.
A külső vinyóra azt írja, hogy nem gyári a kábel, meg hasonlók.
Haver szeretné ha megnézném, de belső meghajtó híján csak az USB-s telepítés jutott eszembe, de ha a pendrive-al nem tud mit kezdeni, akkor már nincsen ötletem.

?????

(#2964) mozesgy válasza Duree (#2960) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Lehet a szervizes akart sok pénzt kicsalni haverból???
Vagy encriptált a vinyó.
A melóhelyen is láttam olyan encripted-es vinyót, ami teszt közben megakadt (titkosítás után) valami hibával, és nem is igazán lehetett percek alatt kijavítani.

Lehet megpróbálom megnézni, ha időm fogja engedni.

(#2965) nando0130


nando0130
csendes tag

Sziasztok nekem egy HP Compaq laptopom van és nem kapcsol be de a led világit.Aksi lehet?ha kiveszem az aksit akkor töltön nem kéne mennie?
Elöre is köszönöm a választ

(#2966) mozesgy válasza nando0130 (#2965) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Akku nélkül is kell működnie a gépnek töltőről.
Én is szoktam akku nélkül használni a gépem, ha tudom, hogy pár napig nem kell levennem az asztalról, és az akkunak is hasznos az én észrevételem szerint.

(#2967) xcbiker válasza nando0130 (#2965) üzenetére


xcbiker
addikt

ha gondolod meg tudom nézni mi lehet a baja. melyik típusról van szó?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2968) Duree válasza Enduro25 (#2961) üzenetére


Duree
veterán

A kijelzön bioszt frissíteni csak a szervízben lehetséges,ez házibarkáccsal nem müködik

duree54

(#2969) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Tönkrement a gyári töltőm, és a másik töltő használata biztos nem tetszett az akksimnak, mert most hogy vettem hozzá új, gyári HP töltőt és ezzel töltöm sem lett jó, gyorsan lemerül, kb feleannyi idő alatt, mint korábban (kb 35-40 percet megy most csak). A visszatöltés is irreálisan gyors, everesttel nézem, és negyed óra alatt 60% fölött van már majdnem 0-ról. (19V, 4,74A, 90W-os a töltő)
Mit tudok csinálni vele? Gondolom a másik töltő miatt elmászhatott a mérője, az kb 1amperrel kevesebb áramot adott le neki, a feszültség pont ugyanakkora volt, és kb 1 hétig használtam azzal, míg beszereztem 1 újat. Holnap megcsinálok vele egy-két formázást, csak abban tudok bízni (teljes töltöttségről biosban egyenletesen lemerít, kikapcsolva feltölt, és még egyszer ugyanezt, jobb ötletem nincs) Esetleg valakinak valami jobb?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2970) KermanN


KermanN
csendes tag

Sziasztok! Van egy fél éves (még garis) Asus K61IC notebookom, és a munkám végett külső kijelzővel együtt használom folyamatosan nap mint nap. (értsd: saját kijelzője is megy + a vga kimeneten egy monitor is megy róla párhuzamosan)

Pár napja minden előzmény nélkül a vga kimenet furcsa, "kékes-zöldes" képet produkál
- a kábel nincs megtörve, és másik kábellel is próbáltam, ugyanaz
- vga pin nincs beletörve a vga aljzatba
- a vga aljzat nem lett feszegetve, tehát nem kontakthiba
- próbáltam másik monitorral, másik kábellel, ugyanazt produkálja
- a notebook nem esett le vagy ilyesmi

Találkozott valaki már ilyesmivel? :F
Előre is köszi,
KermanN

(#2971) NEMO1968 válasza KermanN (#2970) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
A saját kijelzőjén milyen a kép?
Azonnal,bekapcsolás után olyan,vagy csak bizonyos idő után?
Tippelnék VGA túlmelegedésre.
Esetleg a gépen belül elengedett 1 forrasztás.
Megpróbálhatod kicsit +mozgatni a kábelt,a gépet +kocogtatni a VGA környékén.
Windowson belül színkezelés(vagy a színprofilok) esetleg nem lett elállítva?
Legrosszabb esetben haldoklik a videokarid.
Több ötletem nincs.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2972) Duree válasza KermanN (#2970) üzenetére


Duree
veterán

EZA VGA CHIP LVDS ÁRAMKÖRÉNEK A HIBÁJA,HA GARIS NINCS NAGY BAJ VIDD EL A VÉSÖ U 7-BE A HRP ASUS SZERVÍZÉBE HAMAR MEGJAVÍTJÁK

duree54

(#2973) KermanN válasza Duree (#2972) üzenetére


KermanN
csendes tag

Köszi :R
Csak azon csodálkozom hogy ez "magától" szállt el.
Amint írtam a laptop nem volt leejtve, a csatlakozó nem volt feszegetve... :U

(#2974) Duree


Duree
veterán

Sajnos elöfordul saját magától is,Van olyan gép amelyik pár nap után tönkremegy.
Ez nem kiszámítható

duree54

(#2975) laszlo168


laszlo168
senior tag

Szevasztok.
Mindkét oldali shift billentyűm nem reagál. Nem tudok kérdőjelet vagy épp felkiáltó jelet írni, meg nagybetűt is csak Caps Lock-kal lehet. Mi lehet a probléma? Minden más billentyű jó, csak épp a két shift nem, külső billentyüzetről megy a shift. Előre is kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2976) sumigyuri80


sumigyuri80
csendes tag

sziasztok segitséget kérek most telepitetem win 7 ultimate acer 5310 aspire a gond propléma az nem olvas az sd memo kártyát a program az jo és a jack dugok(fejhalgato mikrofon)se üzemel valami audio hiba ha valaki tud segiteni irjon szgyuri801005@gmail.com elöre is köszi :W :F

(#2977) harcipaci


harcipaci
csendes tag

sziasztok!
lenne egy kerdesem a hozzaertokhoz.
egy HP NC8000 laptopom van! joideje hasznalom nagyon szeretem
egyszer egy kinyitas alkalmaval egy pixel szelessegben piros fuggoleges
csik jelent meg a kepernyon teljes hosszban.
szetszedtem lehuztam a drotokat visszaraktam ..nem javult:(
eltorhetett a kabelkoteg belul vagy az lcd hibasodott meg?
koszonom elore is :R

(#2978) sumigyuri80


sumigyuri80
csendes tag

szisztok acer 5310 aspire win7 ulti mate let ujitva a gépemen mert winyo csere volt mindej jo csak a sd kértyaolvaso nem olvas álitolag azért mert 32 g az olvas nekem meg 11g kel de nem értek hozzá nagyon kéne asegit ség sd kárgyán vanak nagyon fontos dolgaim köszi :R

(#2979) Duree válasza harcipaci (#2977) üzenetére


Duree
veterán

Ez LCD hiba,azon a csikon a vezérlés nem müködik.Valószínü,hogy a fóliakábel ami összeköti a panelelektronikát a folyadékkristály panellal,azon a ponton eltörött.Ezt cserélni nem lehet,a gépben ki kell cserélni az egész kijelzöt

duree54

(#2980) harcipaci válasza Duree (#2979) üzenetére


harcipaci
csendes tag

koszonom!

ahh valahogy sejtettem :(
hat akkor igy marad szegenyke.
ez kesobb nem fog sokasodni?
roszesetben gondolom lehet.

udv :R

(#2981) Reibek


Reibek
senior tag

Sziasztok van egy BenQ Joybook-om és ha hálózatra dugom elmegy a kép!
Ötletek mi lehet a baj?

(#2982) blazers


blazers
csendes tag

Sziasztok!

Toshiba Satellite L500-1EP notebookom van lassan egy éve. Ma este bekapcsoltam és bootoláskor a következő üzenet fogad:

This product is covered by one of the following patents eg US5 307 459, US5 732, 094 stb..

For Realtek RTL810LE/8103E(L) PCI-E Enthernet Controller V1.13 (081016)
PXE E61 Media Test Failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM.

Ez mi a szösz?

(#2983) Duree válasza blazers (#2982) üzenetére


Duree
veterán

Ez azt jelenti,hogy hálózatról akarna bootolni,de mivel nem érzékeli a jelet a lan kábelen azért írja ki,hogy ellenörizd a kábeleket.
Ilyet akkor csinál,ha a bootmenüböl eltünik a HDD és nincs lemez az optikai meghajtóban.
Nézd meg,hogy a HDD-vel minden rendben van e,de az is lehet,hogy a windows megsérült a winyóm és ezért nem tud bootolni róla.A biosban le kell tíltani a Lan bootolást és akkor szimplán boot errort fog kiirni

duree54

(#2984) Duree válasza harcipaci (#2980) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos ha a fóliakábel egy ponton el tudott törni,akkor semmi garancia nincs arra,hogy nem fog még több helyen is törni,Az esély elég kicsi rá,de már láttam ilyet többet is

duree54

(#2985) spieler válasza Duree (#2984) üzenetére


spieler
csendes tag

Bocs hogy beleszólok, de az lvds vezérlőnek semmi köze a vga kimenethez. A kijelzőben pedig nem a kábel törik el, hanem bekakál az oszlopmeghajtó ic (ami a kábelen van) egy-egy kimenete, vagy ha reagál mozgatásra, nyomkodásra, akkor leginkább az lcd, és a fóliakábel közti ragasztás gyengül meg annyira, hogy némelyik vezetősáv nem érintkezik normálisan. Hallottam olyanról, hogy régebben, értékesebb lcd készülékeknél az ilyen hibát a kábel megfelelő célszerszámmal melegen történő visszapréselésével javították. Notebook kijelzővel -a mai árak mellett- természetesen nem érdemes kínlódni, ha nagyon zavaró, akkor ki kell cserélni.

(#2986) Atos23 válasza spieler (#2985) üzenetére


Atos23
senior tag

Érdekes amit írtál :)

Az a jelenség miért jelentkezik totál halott kijelzőknél, hogy teljesen tejfehér, kép nélküli állapotból lassan átmegy feketébe foltonként? Nem javítani akarok ilyet, csak érdekel a jelenség műszaki háttere :)

(#2987) Neo62


Neo62
csendes tag

Hello!
Adott egy ASUS Asprire 5742G laptop 64 bites Windows 7-tel
A probléma: csak az egyik hangszóró szól. 64 bites Realtek hangprogi van fenn.
Az ismertető szerint a hangszórók 32 bitesek, ennek lehet köze az esethez?

Köszi!

Neo62 :R

(#2988) topyjo


topyjo
aktív tag

Hali!
Egy ismerősöm Pavilion dv5 notija nem kapcsol be.
A power gomb lenyomásakor felvillannak rajta a ledek egy másodpercre, és annyi.
Próbáltuk akkuról, töltőről is. Előző este még használták, ki lett kapcsolva aztán reggel semmi.
Találkozott már valaki hasonlóval?
topyjo

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#2989) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv kis gondban vagyok ......adott egy fujitsu siemens esprimo v5555 ,előző tulaj szerencsétlen módon kitörte a fülhalgató kimenetet.És a gép állandóan úgy érzékeli hogy rávan csatlakoztatva a fülhalgató ,és ezáltal nem szól a belső hangszóróm ...... Ma piszkálgattam a kimenetet és megszólalt a belső hangszóró utánna ismét a fülhalgatót választotta .Mit lehetne ezzel kezdeni hogy kikapcsoljam a fülhalgató kimenet ? nagyon jó lenne valami megoldást találni rá amig nem javitatom meg :U

(#2990) Medcomp válasza topyjo (#2988) üzenetére


Medcomp
tag

Szia!

Ha a töltő be van dugva, tölti az aksit, vagy az sem megy?

www.medcomp.hu

(#2991) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Már megoldottam :)

(#2992) topyjo válasza Medcomp (#2990) üzenetére


topyjo
aktív tag

Igen, a töltésled világít. próbáltunk rajta resetet, az sem jött be.
Ramokat kivettük megmozgattunk minden elérhető csatlakozót, nem segített.
Megy szervizbe.
topyjo

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#2993) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Mivel egy másik topicban nem kaptam választ a problémámra, hát itt próbálkozok, hátha.. :)
Én egy ACER Aspire 5742G tulajdonosa vagyok, mindössze csupán pár napja, és a következő hibára(?!) lettem figyelmes, hogy játékoknál (egyaránt új gépszívó és régi kevésbé gépigényeseknél is) amennyiben erőteljesebben húzogatom az egeret függőleges csíkokat vélek felfedezni a monitor tetején és alján is egyaránt. Eddig ezt csak játékoknál tapasztaltam, bár HD filmeknél talán nincs akkora erőteljes kameramozgás, lehetséges ott azért nem észleltem ilyesmi problémát.
Szerintetek ez a VGA haldoklására utal, vagy miaszösz?

Köszi a válaszokat előre is.

(#2994) Atos23 válasza topyjo (#2992) üzenetére


Atos23
senior tag

Típushibás, alaplapos, jobb helye van a szervizben, de olyanokhoz vidd, akik értenek hozzá, ne garázsboltba :)

(#2995) Atos23 válasza Slownz (#2993) üzenetére


Atos23
senior tag

Ha jól értem, akkor megjelenik a kijelző alján és tetején egy egy apró, pár pixeles csík, tehát semmiképpen sem faltól falig.

Ez esetben szerintem, driver, directx, és játék patch frissítéseket javaslok. Kicsi az esélye, hogy hardverhiba.

Esetleg még dugd rá külső moncsira.

[ Szerkesztve ]

(#2996) topyjo válasza Atos23 (#2994) üzenetére


topyjo
aktív tag

Szakszervízbe ment a gép, majd leírom a tapasztalatokat!

topyjo

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#2997) Slownz


Slownz
senior tag

Először is kösz a válaszod:) Namost:

Rákötöttem egy külső monitorra: szintén maradt a hiba (közben megfigyeltem, hogy hol teljes képernyős a függőleges csík hol kisebb, sokszor van pl, hogyha egy ember mozog a képernyő közepén akkor csak az ő testét csíkozza be, de van olyan is, hogy szimplán csak a falat nézve mozgatom az egeret, akkor is látszanak a csíkok)
Drivert felraktam a gyárit és a legújabbat is, szintén maradt a hiba
A játékfrissítést kizárnám hiszen az összes eddigi telepített játéknál észlelem a problémát, régieknél és újaknál egyaránt
Directx-re is azt jelzi, hogy a legújabb verzió van fent, nem nagyon tudok vele mit kezdeni

Egyéb más ötlet, tipp? :)

(#2998) Atos23 válasza Slownz (#2997) üzenetére


Atos23
senior tag

És csak egy játék alatt produkálja?

Próbáld ki ezt: Burn In Test

Az indítás előtt jelöld be, hogy 2D, 3D, CPU, RAM és Video test is fusson, alapból nem mindet tolja.

Az gáz, ha faltól falig van csík, és más game alatt is...

(#2999) Slownz válasza Atos23 (#2998) üzenetére


Slownz
senior tag

Amint már mondtam nem :) Direkt kipróbáltam régi és új játékokat is (olyanokat is amiket egy 3-4 évvel ezelőtti notebooknak is simán el kéne bírnia) is és mindegyiknél észlelhető ez a csíkozás, lehet nem szembetűnően mindig, de engem kifejezetten zavar

Végigfutattam a tesztet (kb 5-6 percig hagytam) semelyiknél (cpu,video,ram,2d,3d) sem írt ki hibaüzenetet

(#3000) valentinx


valentinx
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következő szituációban.

A napokban az LCD bal alsó sarkán a fehér szín olyan rózsaszínes lett, majd pár nappal később a jobb alsó sarok is ilyen lett. A laptopot szétkaptam, csatlakozókat megnéztem, megigazgattam, videokártyát is kiszedtem, cseréltem hűtőpasztát, valamint a szellőzés is elég korrekt. Processzor, winchester és a videokártya is úgy 40 fokon szokott dolgozni alapterhelés mellett.

Illusztrálnám képpel fehér háttérrel mit produkál:
[link]
Valamint böngészés közben:
[link]

Kérdésem az lenne a tapasztaltabbaktól, hogy mi okozhatja ezt?

Eddig 3 tényezőre sikerült degradálnom a hiba forrását:
- LCD (cserélhető)
- VGA (szerencsére cserélhető)
- LCD inverter (nem tartom valószínűnek)

Köszönettel:
valentinx

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.