Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2851) Mawyx válasza proof88 (#2850) üzenetére


Mawyx
senior tag

nincs nálam a laptop, egy barátomé, most miakor írtam ezt az ezer hozzászólást, itt volt laptoppal...

most elment, de más ismondta neki, hogy memória és winyó lehet a gond, mert már mindent néztünk, mondtam neki csörögjön vissza, megnézem jtt-e hozzászólás, mert nem tudom hogy kell elindítani a memtestet

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2852) NEMO1968 válasza Atos23 (#2843) üzenetére


NEMO1968
őstag

Létezik SSD IDE-re?
Már én is régóta vacillálok rajta,hogy beruházok 1re,de nem vagyok benne biztos,hogy ilyen régi géphez is van :D .
A cuccaim nekem is már amúgy is USB vinyón vannak már régóta.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2853) tserrof77 válasza NEMO1968 (#2852) üzenetére


tserrof77
senior tag

:N

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#2854) Atos23 válasza NEMO1968 (#2852) üzenetére


Atos23
senior tag

Létezik, írd be googlebe hogy SSD IDE 2,5".

Rohadt drága, az Ingramból lehet venni, eddig még senki sem rendelt belőle nálam :)

(#2855) Sanzi123


Sanzi123
csendes tag

Üdv!

Windows újratelepítés után elkezdtem újrainstallálni a drivereket. Elkezdtem Win-ben felrakni a BIOS-t (sajnos már tudom, hogy nem kellett volna, de fél órával ezelőtt még nem volt számomra tiszta, mit telepítek naivan), és közben lefagyott. Újraindítás, és aztán csak fekete képernyő.
Rákerestem már a problémára, de amiket én találtam, azok leginkább hardverről eredeztették a fekete képernyő problémáját.
Valami újraflash-elésről olvastam, ami elvileg megoldaná a problémát, de nem volt részletesen leírva, hogyan kéne (vagy rossz helyen kerestem).
A gép egy Fujitsu Siemens Amilo A1640-es.
Részletes megoldást kérnék.

Nagyon köszönöm előre is!

(#2856) Livius válasza Sanzi123 (#2855) üzenetére


Livius
őstag

ITT ha megkeresed a notebook manuálját ott van egy külön pdf "Recovery BIOS and BIOS Update" néven. Ebben részletesen levan írva a menete angolúl. Amit bemásoltam kb ez a lényeg, szerintem.

What is a Recovery BIOS?
If a severe error such as a power failure occurs while the BIOS update is in progress, the BIOS may become corrupted and leave the system in an unbootable condition. The Fujitsu Technology Solutions Recovery BIOS technology allows the repair of the BIOS; a new BIOS can be flashed from a floppy disk or a USB Memory Stick any time, thereby restoring the functionality. The Recovery BIOS resides in its own area in the Flash EEPROM; it is well protected from corruption and available even after a disastrous flashing attempt.
If required, use the following method to recover the BIOS:
1. Turn off the computer, disconnect the A/C power cable and open the case
2. According to your type of mainboard, set jumper to: “Enable System BIOS recovery”; see table below for the jumper settings
3. Close the chassis, reconnect the A/C cable
4. Insert a BIOS Update diskette (see section “How to update the BIOS?”) or an USB Memory Stick and turn the computer on
5. Watch the sounds from the system speaker The BIOS recovery was successful when you hear beeps in the sequence ”short-short-long-longlong” and the floppy activity light turns off. The BIOS recovery may take a few minutes.
6. Turn off the computer, disconnect the AC cable and open the chassis
7. Reset the jumpers to their original position
8. Close the chassis, reconnect the A/C cable and remove the diskette or USB Memory Stick
9. Turn on the computer and enter the BIOS-Setup. (Press the <F2> key during Boot)
10. Select “Get Default Values” in the menu EXIT
11. In the menu “EXIT”, choose “Save Changes & Exit”
The computer will now reboot and the BIOS Recovery is complete.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2857) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy olyan gondom,hogy a notim (ASUS F83SE) valamikor nem írja meg a dvd-ket, vagyis megírja de nincs rajta semmi és az OS üresnek veszi,meg az is.Azt irja a papírjában a cég,hogy frissítsem a bios-t.Már egyszer megtettem még kb.6 hónapja.Minden rendben volt eddig.Fogalmam sincs hogy mi lehet vele.Ugyan azt a DVD fajtát irom amit eddig csak most nem bírja felírni.Ma is 2 db DVD-t megírt aztán a 3.-at megint nem.

Maga a folyamat minden lezajlik fasául,de mikor megírja aztán beteszem a lemezt az oprendszer üresnek látja meg persze ugy amit szemmel látható írás után a lemezen a vonalak,meg hogy meddig van megírva az nem látszik,érintetlennek néz ki az egész.

Segítsetek légyszi,mert nem szeretném vinni garival a szervizbe.Előre köszi.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2858) Atos23 válasza atti1848 (#2857) üzenetére


Atos23
senior tag

Biztos nem tetted át szoftverben az írást a DVD meghajtó helyett ISO meghajtóra, célként? :D

Szerintem kuka a DVD-íród. Nem egy notinál már új korában gatter a Slim író, de nagyon sok gépnél 10 lemez írása után haldoklik, csak hát a Pendrive korában sokan nem tudnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#2859) Sir Gunar válasza NEMO1968 (#2852) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

A vaterán mintha láttam volna egy 128-ast egészen értelmes áron, de már nem emléxem mennyi volt, viszont nem volt régen!

(#2860) suhancos2


suhancos2
csendes tag

Üdvözlet kollégák!

A probléma nem új, már ezen a fórumon is közzétettem.
A gép amiről szó lesz: MSI CX700X-013HU
Termék honlapja

A hibáról készített képek:

A hiba leírása:

Teljesen random módon a kijelző becsíkozódik ahogy a képeken is látható, a hang is kalapál/beakad. Van mikor csak elsötétül, a lényeg hogy teljesen kifagy a gép nem reagál semmire, caps lock, num lock semmi, marad az áramtalanítás.
Most van 3. alkalommal szervizben. Első alkalommal cserélték a kijelzőt és annak a szalagkábelét és frissítették a BIOS-t. Hazavittem egy órán belül megint fagy. Második szervizelésnél HDD csere volt, hazavittem egy óra nem telt el ismét fagyás...
A szervizlevélen persze mindig szerepel gyári tesztelés során a hiba nem jelentkezett.
Mikor másodszor vittem haza az ő általuk telepített teszt rendszert használtam.
(Win7 Ultimate 32bit)

Saját észrevételek:

- terheléstől független: oprendszer üresjárat, böngészés, hd tartalmak, játék, minden helyzetben fagyott már.
- hőmérséklettől független: hidegindítás 30mp után rögtön, 4 napi 24 órás folyamatos működés után.
- oprendszertől független: Windows Xp, Vista, 7, Ubuntu 10.04, jogtiszta rendszerek driverek a gyártó honlapjáról letöltve.
- akkor is ha csak töltőn van, akkor is ha csak akku és akkor is ha mindkettő csatlakoztatva van, lehajtott állapotban is, illetve Hdmi-vel csatlakoztatott tv-n is.
- rendszerstabilitás teszt Everest-el OK. Gyártó Hdd teszt OK. Szerviz által használt CPU és Memória teszt OK. Windowsba épített tesztek OK.

Kíváncsi vagyok most mit fognak csinálni vele tippem, hogy memória csere de majd kiderül. Addig is várom az ötleteket és kérdéseket.

Üdv, Gyuszi

(#2861) SeniorTilla válasza suhancos2 (#2860) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem VGA hiba lesz. Vagy maga a chip, vagy pedig a VGA RAM-ja. A ram valószínűbb, az szokott ilyen hibát csinálni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#2862) Livius válasza suhancos2 (#2860) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem is VGA ram, ha nem lenne kijelző gond, akkor meg rendszer RAM lehetne. Még esetleg a feszültésgeket nem lehet állítani a BIOS-ban chipsettnek meg a RAMoknak? Lehet megoldaná.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2863) Netup


Netup
csendes tag

Üdv Mindenkinek !!!!

Lenne egy problémám, van egy Acer Aspire 7715 típusú notebookom, reggel egy programból a windows gombbal kilépve teljesen meghalt az egész, elment a kép, semmi nem történt , pár perc múlva visszakapcsoltam , és nagyon halványan elkezdett futni, azt írta ki, hogy unable to start windows, valami probléma lépett , föl ( alapból telepített win7 van rajta ) megkereste a problémát , meg is oldotta azóta el is indul a win 7 , csak még mindig nagyon halvány az egész képernyő, nem tudom ilyenkor mi a probléma, és mit lehet tenni, egy hónapig még garancia is van rá elvileg...

A választ előre is köszönöm,

Üdvözlettel Netup

(#2864) suhancos2 válasza SeniorTilla (#2861) üzenetére


suhancos2
csendes tag

Unigine Tropics Benchmark Tool V. 1.2

A teszt rendszeren ez a vga tesztelő volt fent.
Hogy külön alkatrészként bemérik-e azt nem tudom de windows alól ezzel hajtották.
Lehajtott állapotban a vga lekapcsol vagy ugyanúgy dolgozik tovább?

(#2865) suhancos2 válasza Livius (#2862) üzenetére


suhancos2
csendes tag

Túl sok állítási lehetőség nincs, valami speedstep-et vagy mit lehet ki-be kapcsolni, meg energiagazdálkodási sémák vannak még BIOS-ból de mindegy neki mi van beállítva.

(#2866) Atos23


Atos23
senior tag

Na most én kérdezek :D

Acer Aspire One, vissza akarom állítani a rendszert gyári alapértékre, teljes legyalulással.
Amikor Acer e-Recoveryben elindítom a teljes visszaállítást, ezt írja ki:

"A merevlemezes meghajtó konfigurációja nincs gyári alapértelmezett értékekre állítva. A visszaállítás megszakadt."

Merevlemezről állítok helyre a recovery partícióból, nincs ODD. Bootoláskor nem lehet recoveryt kiválasztani, mert nincs rá lehetőség.

? :)

(#2867) Atos23 válasza Atos23 (#2866) üzenetére


Atos23
senior tag

Megoldódott, valaki ügyesen átállította az AHCI-t IDE-re BIOS-ban, csak azért nem néztem meg első körben, mert olyankor általában meghullik a Windows, és kékhalállal újraindulgat :)

(#2868) SeniorTilla válasza suhancos2 (#2864) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Első sorban Power management-től függ, de általában nem kapcsol le a vga, csak a kijelző kapcsol ki.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#2869) Thunderzolee válasza Netup (#2863) üzenetére

A Win 7 hiba az eset utáni bekapcsoláskor azért léphetett fel, mert a rendszer nem normális módon lett leállítva, így javítást eszközölt.
Mindig ez van, amikor nem a szokásos módon kapcsol ki a gép.

Viszont a kijelző hiba ettől függetlenül keletkezett, és maradt is meg.
Nem tudom mi lehet az, a leírásból nekem az jön le, h a kijelző háttérvilágítása megszűnt. Vidd vissza ha még garis.

Esetleg kérdezd meg ugyanezt a notebookos topicban is, hátha ott észreveszi valaki aki többet tud erről a témáról.
itcafe.hu/tema/azonnali_notebookos_kerdesek_oraja.html

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2870) Thunderzolee válasza suhancos2 (#2860) üzenetére

Random módon jelentkezik, ez tipikusan a VGA memóriahiba jele, és a csíkozódás is az. Csodálom, h a szervizben mindent kicseréltek csak a VGA-t nem (vagy az alaplapot a VGA-val együtt).

Ha külső kijelzőn is ugyanez, akkor a noti monitorja, kábele jó, azt nem is kellett volna cserélni. :U

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2871) Thunderzolee válasza Netup (#2863) üzenetére

Külső kijelzőn is csinálja ezt?
Nem hiszem.

Lehet megúszod egy inverter cserével, nem kell az egész kijelzőt cserélni. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2872) Netup válasza Thunderzolee (#2871) üzenetére


Netup
csendes tag

Jah igen, rádugtam miután írtam egy monitorra , és úgy működött .... Hihetetlen , hogy 10 hónapot nem bír ki egy mostanában gyárott kütyü :)) ... Mindegy legalább nem a garancia lejárta után halt meg egy nappal mint a telefonok szoktak ...

(#2873) Thunderzolee válasza Netup (#2872) üzenetére

Hát.. Acer.. erre mást nem tudok mondani. :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2874) suhancos2 válasza Thunderzolee (#2870) üzenetére


suhancos2
csendes tag

hdmi kábellal volt rákötve egy tv-re és azt hiszem azon is csíkozódott a kép.
ha minden igaz jövőhéten visszakapom és többet tudok mondani.

(#2875) suhancos2


suhancos2
csendes tag

közben egy új probléma

típus: dell 500

Video

a gép nem hajlandó elindulni, sem a bios-t sem a boot menüt nem lehet elérni.
hdd-vel és anélkül is ezt csinálja, memória nélkül se kép se hang csak a ledekkel villog hibakódot (gondolom én).
miután eltűnik a logó a bal felső sarokban villog a kurzor és semmi több

[ Szerkesztve ]

(#2876) Atos23


Atos23
senior tag

Ugyan más topikba is írhatnám, de mivel notebookról van szó, ideírom érdekességnek.

Dell mini netbook:

A gép kékhalálozik. Saját Win7-jének töltésekor a színes zászlónál kékhalál.
Elindítom a rendszer visszaállítást recovery partícióról, a felénél kékhalál. Beteszek egy Hirens Boot mini Windows XP-t, töltés közepén kékhalál a mini Windows XP-ben. :D
Simán alaplap vagy CPU hibának tűnik. Elindítok egy Linux live-ot grafikusan, töltés felénél megáll. Elindítom VGA módban, betölt, de nem látja a HDD-t. Mégis él valamennyire a vinyó, hiszen a recoveryt elkezdi rá felnyomni, és a saját eredeti előtelepített Win7 is eljutott recovery előtt a töltés feléig.

Kiveszem a HDD-t, a gép minden teszten átmegy új merevlemezzel, szóval egyértelműen HDD hiba volt csupán. Beteszem a régi HDD-t saját gépembe egy SATA portra adatmentésre, kékhalál :D Bekötöm USB Rackben a gépemre, rádugom a már futó Windowsra, majd eszköztelepítés közben kékhalál. :)

Szóval ez megszivatott rendesen, gőzöm sincs mi tud elszállni ennyire egy vinyóban, hogy saját vas alatt a telepítés feléig eljut, az idegen vas viszont rögtön dob csatlakozáskor egy kékhalált. Nem is érdekel, csupán érdekességnek szántam. ;]

A HDD természetesen WD, a blue 2,5" SATA szériából. :o

:)

(#2877) Atos23 válasza suhancos2 (#2875) üzenetére


Atos23
senior tag

A lenti írásom példáján felbuzdulva: Vedd ki a HDD-t, sosem tudhatod mi fogja vissza. ;]

(#2878) femiki


femiki
tag

Bocs, nem ide szántam 1h.sz.t de nem tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

(#2879) femiki válasza kraken (#2766) üzenetére


femiki
tag

Sikerült a céggel üzletelned? Most találtam meg én is öket, én is vennék laptopot tölük.

(#2880) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Van egy notis problémám, amivel nem jutok dűlőre. Toshiba noti, conexant hd audio chippel. Feltettem rá a Win7-et a héten, minden pöpecül ment, kép, hang, minden. Nincs rajta HMDI kimenet, viszont az eszközkezelőben viszont ott világított a hdmi audio, mint ismeretlen eszköz, gondoltam kap egy ATi-s drivert, hogy eltűnjön, mi baja lehet. Hát lett.
A win7 nem indult el, kékhalál 0x00000124 kóddal (többféle hardware és software probléma okozhatja). Csökkentett módban elindult, de nem engedte leszedni az ATi Catalyst Install manager a drivereket. Gondoltam semmi gond, úgysincs még konfigurálva a rendszer, felrakom újra a windowst. Win 7 install kékhalál, Toshiba-s Recovery Vista install kékhalál fogadott telepítés közben.
Egyedüli, ami felmegy, az az XP SP3, ami már önmagában nem egy normális dolog, azonban az ATi HD 3100 vga drivert itt is csak ráerőltetni tudtam (eszközkezelő-frissítés-magam választom ki-saját lemez), ATi installal nem ment. Ami nagyobb probléma: nincs hang.
A Conexant-os audio nem szerepel az ismeretlen eszközök közt, a hdmi audio szerepel, feltettem a vga-hoz hasonló módszerrel az ATi hdmi audio drivert, kékhalál, újraindítva több eszköznél (pl DVD-RW) felkijáltójel az eszközöknél, összeszarta magát tőle a Win. Conexant-os audio driverrel szintén hibát jelez, mondjuk kékhalál nincs, az igaz.
Gondolom a Win7 és a Vista Install is azért kékhalálozik, mert telepítés közben jelentkezik a hang-probléma, aztán pukk. Amit próbáltam: bios csere (2.60 helyett 2.50), mélyformat a hard drive-nak (mielőtt leesett volna, hogy a hangtól van). Elvileg a gép többi része (cpu,ram) rendben van.

20 éve a PH-n

(#2881) Elektra52


Elektra52
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Van egy Dell latitude D520-as laptopom, 4 éves ,elég jól működik belül, .....viszont a képernyőt tartó zsanér eltört, így se becsukni nem merem, se lehajtani.
Lehet-e ezt javítani, és kb. mennyibe kerülne? Vagy inkább keressek egy kukát ,és búcsúzzak el tőle? Ja és Szolnokon kellene valaki aki tudna megoldást...

Köszi , üdv.

Elektra

(#2882) Klisé


Klisé
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Albacomp gépem. Kb 1 éves, eddig semmi gond nem volt vele. Egy hete elkezdte azt játszani, hogy miközben épp dolgozom rajta, elkezd a képernyő függőleges irányban becsíkozódni fehéren. Egyre több a csík és kb fél perc alatt a monitor teljesen elfehérül, majd beszürkül és ennyi. Utána bármit kattintok, nyomkodok, nem jön rendbe. Ha kikapcsolom és újra be, akkor sem változik a helyzet. Szürkés, csíkos, fehér háttér váltakozgat, aztán néha eszébe jut, rendbe jön, tudok rajta dolgozni, de egyszercsak hopp, megint elkezdi a csíkozást, fehéredést és semmi sem látszik.

Tudtok ebben segíteni?

(#2883) NEMO1968 válasza Klisé (#2882) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Külső monitoron mit mutat?
Ott jó?
Ha igen,akkor szalagkábel,de ez a random függőleges csíkozódás nem erre utal.
Memcsihiba.Ha van a VGA-d nak saját memcsije,akkor az.
Alaplap,illetve videokari hiba.Ha integrált,akkor alaplapcsere.
Kijelzőhiba.Illetve panelhiba.Csere sajnos.
Esetleg +próbálkozhatsz 1 hűtőtakarítással,az is lehet hogy csak szimplán túlmelegszik.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2884) Tibicake


Tibicake
csendes tag

Sziasztok!

Egy számomra rejtélyes problémával találkoztam össze, segítsetek kérlek!

Egy Inspiron n5010-re telepítettem win 7-et, ami rendben ment is néhány kört, több újraindítás a szokásos update-ek miatt stb, mire az egyiknél hopp, egyszer csak kinyomott egy kurzort, és onnan sehová. A próbálkozásaim során a következőket tapasztaltam:

-ubuntuban látta a winyót, a fájlrendszerrel együtt.
-a win 7 telepítőről történő bootoláskor a következő hibaüzenet fogadott:
"the file is possibly corrupt. the file header cheksum does not match the cumputed checksum".

És itt állt meg a tudományom. Azóta leszedtem a win 7-et tartalmazó partíciót, utána is ugyanez a hibaüzenet fogadott a win 7 telepítő részéről. Hamarosan próbálkozom másik lemezzel, illetve törlöm az összes létrehozott partíciót, hátha...valaki tudná a megoldást esetleg?

A neten erre a hibaüzenetre évekkel ezelőtti találatokat adott, nem e típussal kapcsolatban, nem túl megnyugtató válaszokkal. Én nem tudtam kihámozni belőle semmit.

HELP PLZ!

Előre is köszi!

(#2885) ancsa18


ancsa18
csendes tag

Sziasztok.Nem tudom jó helyre írok-e de tanácsot szeretnék kérni.Van egy HP Compaq nx7300-as topom és a minap mikor be akartam kapcsolni kiírta hogy harver vagy szoftver miatt nem tud elindulni és javítást kér vagy inditsuk a win7-et normál és ha normálba indítom akkor a windows inditási képernyő megjelenésénél lefagy. Gondoltam nem jó az op rendszer ujra rakom de szintén lefagy az elejénél. A szervízbe azt mondták hibás a vinyó egyik szektora és csere ami meg is történt de még a helyszínen elindították és nem stimmelt valami mert azt mondták ujra bootol a gép (persze én ehhez nem értek). Ma már ott tartottunk hogy lehet az alaplap a rossz. Az lenne a kérdésem hogy ez lehetséges lenne hiszen akkor ha nem jó az alaplap egyáltalán elindulna? Segítségeteket elöre is köszönöm.

(#2886) NEMO1968 válasza ancsa18 (#2885) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igen,elindulhat hibás alaplappal is,sőt,lehet hogy még dolgozni is tudsz vele.
Ez attól függ,mi purcant ki (illetve készül kipurcanni)az alaplapon.
Gyakran előfordul,hogy feláll a rendszer,dolgozol,és jönnek az ok nélküli fagyások,kék halálok,újraindulások,stb.
Én csinálnák (csináltatnák)1memóriatesztet is valami hozzáértővel,mert memcsihiba is okozhat sikertelen telepítést,esetleg újraindulást.(ez ritka mondjuk.)
Mégiscsak olcsóbb memóriát venni,mint alaplapot :) .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2887) Efram


Efram
csendes tag

Sziasztok!

Egy fujitsu siemens amilo laptoppal felmerült az a probléma, hogy ha bekapcsolásra kerül, akkor ciripelő, sípoló hangot hallat, ha a kijelzőt lecsukott állapotban van.. megszűnik a hangjelenség, amennyiben a gép bemelgszik ez olyan 5 perc... Megszűnik eme ciripelő, sípoló hang...

Van valami ötletetek , mi lehet a probléma ?
thx.!

(#2888) Atos23 válasza Efram (#2887) üzenetére


Atos23
senior tag

Valószínűleg az alaplapon egy tekercs ad ki ilyen hangot. Elektronikai probléma, szét kell hozzá borítani a gépet, de úgy is hagyhatod.

(#2889) Atos23 válasza Tibicake (#2884) üzenetére


Atos23
senior tag

Valószínűleg HDD hiba.

(#2890) Atos23 válasza Klisé (#2882) üzenetére


Atos23
senior tag

Kakukk van a kijelzőnek :)

(#2891) Atos23 válasza Elektra52 (#2881) üzenetére


Atos23
senior tag

Nem biztos, hogy csak a zsanér tört, többnyire a keret csavarhüvelyei, és az LCD fémpálcái is elmennek. Kb. 20-30K-ból javítható, szerintem kuka.

(#2892) Atos23 válasza tuctuc (#2880) üzenetére


Atos23
senior tag

BIOS update? Toshiba LXXX szériánál majdnem mindnél gyári hibás a BIOS a hangot illetően, visszahívás is volt.

Egyébiránt lehet alaplap is.

(#2893) xcbiker válasza Klisé (#2882) üzenetére


xcbiker
addikt

Az alaplap javítását tudom vállalni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2894) Viperboy


Viperboy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy VGA hibás IBM T42p-m. A BGA tokos vidkártya a ludas, melegedéssel megy el szépen a kép. Meg tudja ezt valaki csinálni? És ha igen, mennyiért?

- V i p e r -

(#2895) Duree válasza Viperboy (#2894) üzenetére


Duree
veterán

Ment p.ü

duree54

(#2896) Blackdevil23


Blackdevil23
csendes tag

Hali!

A múlt hónapban vásároltam egy Acer Aspire 5741G típusú notebookot, és egy elég idegesítő problémával találtam szembe magam, konkrétan azzal,h nem tudok problémamentesen HD és DVD videót lejátszani...

Az történik, h mikor egy böngészőben, vagy video lejátszó programmal megnyitok egy DVD vagy HD videofájlt, akkor a gép egy pillanatra lefagy, aztán elsötétül a képernyő, egy mp múlva pedig visszaáll, és küld a gép egy értesítést, miszerint a videokártya illesztőprogramja (amdkmdmap) összeomlott, majd helyreállt... és innentől a video ablakban egy világoszöld képernyő fogad. A böngészőben megnyitott videoknál amennyiben változtathatok képminőséget (pl. 360p<->720p), akkor le tudja játszani, de ez a hiba minden esetben bekövetkezik...
Lejátszó program esetében már rosszabb a helyzet, annál meg is hal a lejátszás.
Érdekes azonban, de HD-t csak a WMP, a DvD-t pedig csak az MPC tudja lejátszani, pedig sokféle progival próbálkoztam.

integrált amd hd5470-em van, legfrissebb driver, K-lite codec pack, és az os pedig win7 home premium.
Az OS kivételével a driver, a codec, és maguk a programok újratelepítése és más verzió használata sem oldotta meg a problémát:S

Ha vki találkozott már hasonlóval, és meg tudta oldani, segítsen pls...

(#2897) Atos23 válasza Blackdevil23 (#2896) üzenetére


Atos23
senior tag

Nekem radeonos Asusnál volt ugyanez. BIOS-t frissítettem, chipset drivert, vga drivert, és felraktam azokat az ésszerű Utilityket is ami az ASUS hivatalos driverei közt van. Ha esetleg Windows7-ed van, az ne tévesszen meg, hogy a 7 felismer valamit, fel kell rakni a gyártói cuccost is.

Nem tudom melyik oldotta meg, mert nem teszteltem egy-egy rész telepítése után, de a végére megoldódott.

(#2898) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Egyik haverom elhozta nekem a gépét egy hibával.
Adatok: Acer 5720ZG típusú notebook, Intel T2310, 2GB RAM, Nvidia GF8400M GS vga
Hibajelenség: gépet bekapcsolva megjelenik ugyan a kép, de függőlegesen csíkos és 2 oszlopban, és 3 sorban jelenik meg (vagyis kicsinyítve 6szor)
Kép1
Kép2

Most szétszedtem kitakarítottam a gépet, kábeleket kihúztam bedugtam, de sajnos semmi javulás. Szóval marad a hardveres hiba... VGA lenne a ludas?
Várom az ötleteket javaslatokat, köszönöm, üdv :R

(#2899) NEMO1968 válasza kosarob8 (#2898) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igen,sajnos VGA.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2900) SeniorTilla válasza kosarob8 (#2898) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem is VGA lesz... de azért megnézném külső monitoron is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.