Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#3401) Z86 válasza ch003067 (#3400) üzenetére


Z86
őstag

Szerintem igen.

(#3399) Benyaking
Szintén annak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#3402) ch003067 válasza Z86 (#3401) üzenetére


ch003067
addikt

És egy ilyent szerinted mennyiért javíthatnak ? :/

[ Szerkesztve ]

(#3403) Z86 válasza ch003067 (#3402) üzenetére


Z86
őstag

Jó kérdés. Szerintem a kábel ára nem lehet vészes, de a munkadíj biztosan megdobja a költségeket. :U

(#3404) ch003067 válasza Z86 (#3403) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, remélem olyan 5-6.000 ft.ból meg lehet majd oldani :O

(#3405) Duree válasza ch003067 (#3400) üzenetére


Duree
veterán

maga a szalagkábel 7 ezer forint +áfa a csere munkadíja pedig 4000ft+áfa

duree54

(#3406) Duree válasza Benyaking (#3399) üzenetére


Duree
veterán

Látni kellene de nagy az esély arra,hogy szalagkábel valahol kontaktos,de lehet még sajnos kijelzöhiba is

duree54

(#3407) ch003067 válasza Duree (#3405) üzenetére


ch003067
addikt

:Y jeeszusom :DD
A laptop nem fog annyiba kerülni, mint a javítási költség :F

Köszi szépen az infókat.

(#3408) xcbiker válasza ch003067 (#3407) üzenetére


xcbiker
addikt

Azért ha szinte ingyen kapsz egy kis hibás notit, ennyit még megérhetne rákölteni... nemde? :F
Kicsit fura a hozzáállásod.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3409) Duree válasza netzoli (#3394) üzenetére


Duree
veterán

Ebben az esetben valószínü,hogy az északi híd meghalt a lapon.Javítani lehetséges igaz nem olcsó,de még mindíg olcsóbb mint egy új notebook

duree54

(#3410) Duree válasza ch003067 (#3407) üzenetére


Duree
veterán

keresd meg öket talán van bontott alkatrészük és akkor feléböl meguszod.Bárdost Tibort keresd

duree54

(#3411) Duree válasza Battle (#3395) üzenetére


Duree
veterán

csak floppyról megy

duree54

(#3412) hunited88 válasza kaligula (#3340) üzenetére


hunited88
tag

Hello!
Mondtad hogy írjak hogy i lett a szervíz végeredménye:)

Kedden hívtam a futárt és vitték a csehekhez.
Ma már a gépemről írok.
Cseréltek benne HDD-t és még egy drágábbat is tettek bele:)

Meg vagyok elégedve az acerrel.

Nagyon gyorsan kész lett..
3nap összesen.

(#3413) ch003067 válasza xcbiker (#3408) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, nem végnék pofákat, ha lenne pénzem... :S
Majd estére megírom, hogy milyen a lapos pontos típusa.

(#3414) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion DV6000-esem. Tudom, hogy szériabetegség nála, hogy elindul, de a kijelző fekete marad, de ez csak annyit csinál, hogy a bekapcsológomb megnyomása után felvillannak a ledek, majd 3 másodperc múlva elalszanak. Ventillátort, Hdd-t nem hallani.
Ezeket a jelenségeket is okozhatja a VGA probléma, vagy máshol kutakodjak?

Video: http://pictures1.uw.hu/DSCF0748.avi

Előre is thx!

(#3415) netzoli válasza Duree (#3409) üzenetére


netzoli
tag

Írnál privátba egy közelítő árat kb tól-ig. Nem az enyém a gép, csak próbálok segíteni egy ismerősömnek. Ty

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#3416) xcbiker válasza DJ Diablo (#3414) üzenetére


xcbiker
addikt

vga, chipset simán lehet.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3417) G4m3b0y


G4m3b0y
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus F5LV notebook-om. 2 éves eddig hibátlanul működött. A következő lenne a problémám: a gép bal alsó sarkában a touchpad melletti részen érintkezési hibája lehet. Amíg egy bizonyos ponton nyomás éri azon a részen tökéletesen működik de amint el van engedve mintha meghalna minden. Lefagy, Total Commanderrel leáll a másolás, egér megáll stb..amint ismét nyomás éri működik. Találkoztatok esetleg valami hasonló problémával? Ha tudtok létszíves segítsetek. Válaszotokat előre is köszönöm.

Game

(#3418) csetlet


csetlet
csendes tag

Hello!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy tegnap előtt vettem egy Dell N5010 típusú laptopot. Feltettem rá a Win7-et. Minden driver-t letöltöttem a dell oldaláról neki, de a videó kártya valamiért nem akar rendesen működni, mert amikor bekapcsolom az aero-t, akkor bepontozza a tálcát, meg az ablakok tetejét is. Emellett még bármilyen videót, bármilyen programban lejátszva villódzik a kép, csak teljes képernyőn működik rendeltetésszerűen. Tud még olyat is, hogy kikapcsolja a kijelzőt és újra kell indítani a laptopot. Nem volt a dobozán feltüntetve, hogy ilyen extrák járnak hozzá és az sem, hogy nem egyszerű megszabadulni ezektől! :D
Próbáltam különféle driver-eket, letöltöttem az ATI oldaláról a legfrissebbet, próbáltam többféle képen telepíteni, de nincs siker.
Remélem tud valaki valami okosat mondani!
Köszi!

(#3419) netzoli


netzoli
tag

Van itt olyan valaki, aki Szeged közelében foglalkozik notebook javítással?

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#3420) satz


satz
csendes tag

Helló!
Nekem az a problémám, hogy működik az internet, pl megy a torrent letöltés, de nem tudok semmilyen böngészővel sem megnyitni egyetlen honlapot sem teljesen tanácstalan vagyok, remélem valaki tud segíteni. Remélem ezzel nem offoltam nagyot, de végül is ez egy laptopon lévő hiba, szóval nem nagyon tudtam hova máshova írni.

(#3421) xcbiker válasza satz (#3420) üzenetére


xcbiker
addikt

vírus? tűzfal? stb...

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3422) Battle válasza satz (#3420) üzenetére


Battle
csendes tag

ha a torrent letöltés megy, de a böngészés nem, akkor lehet DNS probléma is. mert a torrent kliens korábban már feloldotta a hostokat IP cimekke, de a bongeszo meg gondolom nem tudja. router mogott vagy? dns automatikus? ha nem az akkor ellenorizd le, valtozott-e?! ujra inditottad a routert, dsl modemet?

(#3423) Hangszoros


Hangszoros
csendes tag

IBM T 21 valószinű eeprom csere. Valaki vállalja ?

A 0175 hiba: Bad CRC1, stop POST task—The EEPROM checksum is not correct.

Az EEPROM ellenőrző összeg hibás. A bekapcsolás utáni önteszt futtatását leállítja.
Virus okozhatta ?
elemcsere volt
Ha müködik magyar klaviaturát is keresnék
http://hangszoros.hupont.hu/

(#3424) Duree válasza G4m3b0y (#3417) üzenetére


Duree
veterán

Ez alaplapi hiba,Mindenképpen szervíz,ott megmondják mi a pontos diagnózis és mennyi a javítása.

duree54

(#3425) Duree válasza netzoli (#3415) üzenetére


Duree
veterán

Ment priv.

duree54

(#3426) freeknight


freeknight
őstag

Hello mindenki!
Van nekem egy Acer 5542G notim. Eddig semmi baja se volt, mostanában viszont játék közben kb 20 perc után elkezd akadozni, majd kikapcsolja magát. A probléma valszeg a benne felgyülemlett por lehet. Egyszerűnek látszik a megoldás(takarítás). Csakhogy. Még garanciás, és nyilván nem lehet szétszedni csak úgy.Csehországba a szervízbásisba beküldeni nem akarom, mert használom tanuláshoz is a gépet és 10 napig nem tudnám nélkülözni(meg ez sztem nem garanciális probléma). Mit tegyek? Olvastam, h sűrített levegővel a gép szétszedése nélkül is ki lehet portalanítani, de elképzelésem sincs, ezt szétszedés nélkül hogy lehet megcsinálni. Vmi ötletetek van?
Előre is köszi!

(#3427) Z86 válasza freeknight (#3426) üzenetére


Z86
őstag

Nem tudom pontosan milyen a kialakítása, de én ezt úgy csinálnám, hogy lefognám a ventit pl. egy csavarhúzóval (hogy ne pörögjön) aztán a szellőzőnyíláson befújnék a sűrített levegővel. Aztán ugyanezt a kivezető nyílás irányából.

(#3428) freeknight


freeknight
őstag

kösz a gyors választ!
A kialakítása elég érdekes, a kivezető nyílás a hátulján van, a bevezető nos pedig lehet h a ramoknál van, vagy pedig a gép elején, a touchpad alatt. Le tudnád írni, h pontosan h fogjam le a ventit, mert a kivezető nyílás le van rácsozva. (bocsi ha nagyon alap kérdéseim vannak, de sosem volt még laptopom, és nem nagyon értek hozzá :) ).

(#3429) Z86 válasza freeknight (#3428) üzenetére


Z86
őstag

Elvileg a ventilátor nyílásának azon a részen kell lennie, ahol a hő távozik, attól néhány centire befelé, csak alul. Egy vékony csavarhúzóval, vagy egy gemkapocs drótjával le tudod fogni.

(#3430) freeknight


freeknight
őstag

aha köszi, már értem. :R No akkor majd hnap veszek sprayt és kipróbálom

(#3431) sagvary


sagvary
aktív tag

A lemezprogi kiírta, hogy az adatkábelt cseréljem ki (Sentinel). Mennyire lehet igaza, hiszen adat áramlás hibát a memória is okozhatja?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#3432) Z86 válasza sagvary (#3431) üzenetére


Z86
őstag

Szerintem van valami amiből meg tudja állapítani, hogy melyik a hibás.
Meg aztán a memória cseréje gondolom többe fájna.

(#3433) sagvary válasza Z86 (#3432) üzenetére


sagvary
aktív tag

Adatkábelt vennék kapásból, de nem találtam hírdetést sehol.
Most kivettem az egyik ramot, meglátjuk.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#3434) sagvary válasza sagvary (#3433) üzenetére


sagvary
aktív tag

Állítólag nem kábellel csatlakozik a hdd. Sajnos nem értek ezzeh túl sokat, jó lenne egy profi segítsége. A szervizek úgy tűnik csak kaszálni akarnak.

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#3435) Duree válasza freeknight (#3430) üzenetére


Duree
veterán

Ha behozod a szervízembe ingyen kifújom neked a notit ide kell hozni

[ Szerkesztve ]

duree54

(#3436) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Ma reggel megtisztítottam a Vaoi-m képernyőjét. Sajnos úgy tűnik, hogy a tisztító spray habja befolyt a képernyőnél valahova ahová nem kellett volna.

Most lett egy folt a képernyő jobb alsó sarkában. [link] (remélem látható a folt)

Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy ez az így jártál kategória marad? Horror árú javításba nem mennék bele, mert nem zavaró túlzottan a dolog. Reménykedtem benne, hogy majd elpárolog onnan, de már el kellett volna tűnnie ennyi idő alatt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#3437) kirkri válasza kirkri (#3436) üzenetére


kirkri
addikt

Megpróbáltam porpisztollyal megfújni a foltot és sikerült felülről lefelé nyomni a foltot, tehát nedvességnek kell ott lennie. Már a fele eltűnt, de az alsó résznél nem igazán tudom a szükséges helyre irányítani a fúvókát.

21 éve a Prohardveren! ™

(#3438) NEMO1968 válasza kirkri (#3437) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ez bizony az így jártál kategória marad.
Két üveglap közül bajos lesz kipréselned azt a habot.
Fújogasd nyugodtan tovább.
Lehet hogy még tudsz rajta javítani,de teljesen eltűnni sosem fog.
Esetleg papírzsepivel óvatosan simogatva a széle felé még lehet hogy tudsz egy kicsit kiterelgetni belőle.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3439) kirkri válasza NEMO1968 (#3438) üzenetére


kirkri
addikt

90%-ban már eltűnt. Csak a sarokban van még egy kb. 2cm átmérőjű folt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#3440) hart


hart
csendes tag

Üdv.
Van egy Acer 7520s noti ami bekapcsolás után folyamatosan kikapcsol és újraindul mihelyt áram alá teszem(akksival is). A kijelző folyamatosan sötét még meg sem villan ,a ledek villognak és nem tudom lekapcsolni csak ha kihúzom az ac-t. A venti a gép indításakor felpörög.
1.Lehúztam a kijelző kábelét ami az inverterre megy rá majd rácsatlakoztattam egy külső monitort. Továbbra is ugyan az....
2.Kondikat ellenőriztem ott sem találtam semmit.

Valakinek valamit ötlet? :F :W

[ Szerkesztve ]

"Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak!" - Anonymus

(#3441) NEMO1968 válasza hart (#3440) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Sípol is?
Nekem akkor csinált ilyet utoljára,mikor a memóriákkal volt gond.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3442) hart válasza NEMO1968 (#3441) üzenetére


hart
csendes tag

Helló!
Nem sípol.Tegnap már próbáltam más memóriával is. :F

"Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak!" - Anonymus

(#3443) Duree válasza hart (#3440) üzenetére


Duree
veterán

Valószínü,hogy alaplaphibás a géped,mégpedig az északi híd a ludas a dologban
Szervízbe kell vinni

duree54

(#3444) Battle válasza hart (#3442) üzenetére


Battle
csendes tag

proci is lehet rossz...

(#3445) hart válasza Battle (#3444) üzenetére


hart
csendes tag

Remélem processzor lesz ,más már nagyon nem lehet... Most sikerült 3000 ért szereznem bele procit megsült alaplapból :) Holnap ha minden igaz meg is jön. Köszi a tippet én átsiklottam felette! :R

[ Szerkesztve ]

"Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak!" - Anonymus

(#3446) Duree válasza hart (#3445) üzenetére


Duree
veterán

Hát hibás proci nem tud ilyen hibát produkálni,de adja isten,hogy tévedjek

duree54

(#3447) Atos23 válasza hart (#3440) üzenetére


Atos23
senior tag

"2.Kondikat ellenőriztem ott sem találtam semmit."

Kondikat sem? :Y

Nem proci lesz.

(#3448) hart válasza Atos23 (#3447) üzenetére


hart
csendes tag

Helló!
Mire tippelsz ,mi lehet a gondja?
Köszi! :R

"Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak!" - Anonymus

(#3449) mongi


mongi
senior tag

Üdv mindenkinek!

A páciens: Acer Extensa 5620G (T5250 - 1,5ghz, 2x1gb ddr2-667, mxm-2 radeon HD2400XT 256mb, 160gb hdd, dvd-rw)

A tünet: ahogy bekapcsolom a gépet szépen elindul ahogy kell, majd a win betöltése után (függetlenül hogy xp vagy vista or win7 )kis idő múlva mintha reset gombot nyomtam volna egy asztali gépen, kikapcsol ill. restartol, a win nem BSOD -zik hanem úgy veszi, mintha nem rendesen kapcsoltuk volna ki.

A gép nem tudom mióta ment úgy (a volt gazdájánál), hogy a hűtőlamellák és a hűtő között laza 3mm vastag filcréteget képeztek a szöszök.Ezt kitakarítva, valamint mindent újrapasztázva, összerakva az alapjárati hőfokok(everest és rightmark cpu clock util szerint is):
CPU: 53-56C
CPU1: 53-55C
CPU2: 52-54C
GPU: 49C
HDD 36C

Amint felrakom a vga drivereket azonnal jön a "reset" véletlenszerűen. A hűtő ventillátor össze-vissza megy, hol beindul, hol teljesen áll. a Hőfokok sajnos a terheletlen állapotot mutatják, terhelten mértem a cpu-nál már 85C-t is :O

Kérdés:
Okozhatja-e a fenti jelenségeket a VGA totális meghibásodása, vagy inkább tápellátási gond lehet-e?
Esetleg igényel-e egy komplett hűtőrendszer cserét a gép?

Sajnos mivel külföldön vagyok így a próbaalkatrészek beszerzése bajosan menne :(

A ram és hdd hiba már kicsukva, azokat kiteszteltem/cserélve is ugyanez a hiba. CPU teszt majd ha szétkapom a másik lapost, abban ugyanilyen cpu csücsül.

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#3450) Duree válasza mongi (#3449) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon úgy tünik,hogy VGA hibás a notid

duree54

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.